امنیت مرز بین ایران و پاکستان چگونه تامین می‌شود؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

امنیت مرز بین ایران و پاکستان چگونه تامین می‌شود؟

«عمران خان» نخست وزیر پاکستان برای حفظ امنیت مرز بین ایران و پاکستان پیشنهاد حصارکشی در این بخش را داده است. ایران با پاکستان 950 کیلومتر مرز مشترک دارد. پس از حادثه تروریستی زاهدان مقامات پاکستان برای حفظ مرزها قول همکاری بیش از پیش با ایران را داده‌اند. حال پس از طرح این پیشنهاد حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرده ایران کاملا با بستن این مرز موافق است. فلاحت‌پیشه اظهار داشت مسئولیت تامین امنیت در بخشی از مرزهای شرقی ایران بر عهده سپاه و بخشی دیگر بر عهده ارتش است ودیگر نهادها باید با آن‌ها همکاری کنند.

سایت خبری

رحمانی فضلی: ایران به شدت از دیوار کشیدن در مرز با پاکستان استقبال می‌کند

فارسخبرگزاری فارس
رحمانی فضلی: ایران به شدت از دیوار کشیدن در مرز با پاکستان استقبال می‌کند
رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: در نشست امروز وزیر کشور و اعضای کمیسیون تاکید داشتند که پاکستان توان دیوار کشیدن جهت بستن مرز را ندارد، ایران به شدت از دیوار کشیدن در مرز با پاکستان استقبال می‌کند.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری خبرگزاری فارس، در تشریح نشست امروز (دوشنبه) کمیسیون متبوعش با وزیر کشور، اظهار داشت: یکی از موضوعات جلسه امروز گزارشی از شورای امنیت کشور در خصوص توسعه در شرق و غرب بود که وزارت کشور مسئولیت آن را برعهده دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش کلانی از سیاست‌های وزارت کشور در خصوص امنیت مرزها مطرح شد، بیان کرد: مشخصا در خصوص ناامنی‌های شرق کشور گزارش‌هایی مطرح شد و در موضوع بودجه مرزی نیز مباحثی شکل گرفت.

وی افزود: رحمانی فضلی گفت، در مراتب قبلی نوعی ناهماهنگی احساس می‌شد، اکنون نیز ممکن است ناهماهنگی شکل گرفته باشد، اما چیزی که مشخص است مدیریت در مرزها به صورت واضح تعیین شده است.

فلاحت‌پیشه ادامه داد: در بخشی از مرزهای شرقی کشور، مسئولیت امنیت برعهده سپاه است و سایر نهادها، در آن مناطق باید با هماهنگی سپاه عمل کنند و در برخی مناطق نیز مسئولیت برعهده ارتش است و سایر نهادها باید با هماهنگی ارتش عمل کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر کشور بیان کرد، اکنون ناهماهنگی در مرزها وجود ندارد، اما به رغم اینکه دولت پاکستان اعلام کرده است مرز را می‌بندیم، بیشترین کم کاری از سوی کشورهای همسایه رخ می‌دهد.

وی افزود: وزیر کشور و اعضای کمیسیون تاکید داشتند که پاکستان توان دیوار کشیدن جهت بستن مرز را ندارد، ایران به شدت از دیوار کشیدن در مرز با پاکستان استقبال می‌کند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: وزیر کشور تاکید داشت که ایران و پاکستان به دنبال تحقق موافقتنامه‌های امنیتی و مجموعه گسترده‌ای از همکاری‌ها هستند، اختلافاتی وجود دارد اما نباید این اختلاف تمام روابط دو کشور را تحت تاثیر قرار دهد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: به رغم اینکه ایران آزادی عمل کامل در داخل خاک پاکستان را ندارد اما برای مقابله با تهدیدهای امنیتی خود، می‌تواند در جاهایی که کم کاری از کشورهای همسایه وجود دارد، ورود کند.

فلاحت پیشه با بیان اینکه وزیر کشور در خصوص مباحثی مانند لایحه جامع نظام انتخابات نیز مطرح کرد، گفت: وزیر کشور در این جلسه تاکید کرد که موضوع استانی شدن انتخابات بهتر است در لایحه جامع نظام انتخابات ادغام شود و به صورت تلویحی اعلام کرد که وزارت کشور موافق استانی شدن انتخابات است اما در مجموع باید استانی شدن با لایحه جامع انتخابات همراه شود و رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد که انتخابات بعدی بر مبنای لایحه جامع نظام انتخابات برگزار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیشنهاد پاکستان برای حصارکشی مرز ایران

فارسخبرگزاری فارس
پیشنهاد پاکستان برای حصارکشی مرز ایران
نخست وزیر پاکستان پیشنهاد کرد برای کاهش حوادث تروریستی و تأمین امنیت مرز مشترک موضوع حصارکشی مرز بررسی شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان پیشنهاد کرد برای کاهش حوادث تروریستی و تأمین امنیت مرز مشترک موضوع حصارکشی مرز بررسی شود.

هنوز موضوع حصارکشی بیش از ۹۵۰ کیلومتر از مرز مشترک پاکستان با ایران در مراحل اولیه قرار دارد.

در همین راستا «شاه‌محمود‌قریشی» وزیر امور خارجه پاکستان با اعزام یک هیأت عالی رتبه به ایران اطمینان داد حمله تروریستی زاهدان پیگیری خواهد شد.

«آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان در این زمینه گفت اجازه نمی‌دهیم حادثه تروریستی زاهدان تکرار شود و برای تحقیق در این زمینه با ایران همکاری خواهیم کرد.

وی در اظهارات تازه خود اعلام کرد در حال رایزنی با مقامات ایرانی برای حصارکشی مرز مشترک هستیم.

سخنگوی ارتش پاکستان اظهار داشت: آینده روابط ایران و پاکستان در حوزه نظامی بسیار روشن است و ما این همکاری‌ها را بسیار عالی می‌دانیم.

در حمله تروریستی ۲۴ بهمن ماه در جاده خاش- زاهدان ۲۷ نفر از مرزبانان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شهادت رسیده ۱۲ نفر نیز زخمی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

مسئولان پاکستانی بارها برای آزادی مرزبانان مواخذه شده‌اند‌+فیلم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مسئولان پاکستانی بارها برای آزادی مرزبانان مواخذه شده‌اند‌+فیلم
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در مورد شرایط آزادی مرزبانان میرجاوه گفت: مسئولان پاکستانی بارها برای آزادی مرزبانان مواخذه شده‌اند‌.

- اخبار استانها -

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه با اشاره به اقدامات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای فشار بیشتر به دولت پاکستان برای کمک به آزادسازی مرزبانان میرجاوه اظهار داشت: بعد از حادثه تروریستی زاهدان و شهادت عده‌ای از پاسداران، موضوع آزادسازی مرزبانان میرجاوه به طور جدی از سوی مسئولان ایرانی پیگیری شده و بارها مسئولان پاکستانی مورد مواخذه قرار گرفتند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما اطلاع موثق داریم که این مرزبانان زنده هستند، گفت: آزادی مرزبانان میرجاوه در گرو اجرای توافقات امنیتی فی مابین ایران و پاکستان است که تاکنون مسئولان پاکستان حتی درصد کمی از این موافقت نامه‌ها را اجرایی نکرده‌اند.

وی با بیان اینکه انتظارت ما از مسئولان این کشور برخلاف واقع نیست بیان کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران نیز باید قاطعانه آزادی مرزبانان را پیگیری کند.7 مرزبان ربوده‌شده در مرز میرجاوه سالم هستند/دولت پاکستان متعهد به پاکسازی ‌‌تروریست‌ها شد‌رایزنی‌ها برای آزادی 7 گروگان ربوده‌شده در ‌میرجاوه‌ ادامه دارددلایل ربوده شدن و اقدامات انجام شده برای آزادی مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه

فلاحت‌پیشه با تاکید بر اینکه مسئولیت جان مرزبانان برعهده دولت پاکستان است، گفت: این گروه‌های تروریستی از خاک پاکستان این عملیات را طراحی و تدارک دیده‌اند و متاسفانه خاک پاکستان محل گروه‌های تروریستی شده است.

وی افزود: پیش از این نیز چنین اتفاقاتی رخ داده و مسئولان جمهوری اسلامی ایران نیز تذکرات لازم را به دولت پاکستان داده‌اند و این اتفاقات را پیگیری کرده‌اند اما متاسفانه ضعف دولت مرکزی پاکستان باعث شده چنین نآ‌امنی در مرزهای دو کشور به وجود بیاید و شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید برای ایجاد کمکهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به پاسگاه‌های مرزی تمهیداتی اندیشید بیان کرد: باید بودجه پایداری برای رفع محرومیت مرزها اختصاص یابد.

مسئولان پاکستانی بارها برای آزادی مرزبانان مواخذه شده‌اند‌+فیلم - 10

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

«۳۹ سال دیدبانی انقلاب»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، معرفی شورای نگهبان به عنوان ناقض دموکراسی و انتخابات آزاد همواره از القائات رسانه‌های معاند بوده و هست و حال آن که مشابه همین شورا، بخش لاینفک نظام‌های حکومتی غرب است. امسال، انتخابات مجلس در پیش است و اسفند ماه بار دیگر برگ دیگری از شکوه مردم سالاری در ایران رقم خواهد خورد اما از هم اکنون اتهامات تکراری رسانه‌های لندنی و سعودی و برخی دنباله‌های داخلی انها آغاز شده است، تلاشی بیهوده که به سرانجامی نخواهد رسید و بی نتیجه بودن آن در انتخابات اسفند آشکار خواهد شد. شورای نگهبان در دهه پنجم انقلاب و در آغاز گام دوم، با تجربه‌ای گرانبها از چهار دهه گذشته، تازه نفس‌تر به دیدبانی و حفاظت از جمهوریت و اسلامیت نظام ادامه می‌دهد.

بی‌فایده بودن خط و نشان کشیدن طرف‌های غربی برجام برای ایران + فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل
مسیر کاهش تعهدات برجامی ایران غیرقابل بازگشت است. تنها راه باقی مانده برای اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از نابودی توافق هسته‌ای عملی کردن تعهداتی است که تا به حال انجام نداده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
سناتور رند پال با وجودی که با سیاست‌های دولت ترامپ در اعمال فشار حداکثری عیله ایران مخالف است، اما دوستی صمیمی با ترامپ دارد و گهگاه با او گلف بازی می‌کند. نشریه پولیتیکو دیروز – چهارشنبه- با انتشار خبری، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال شکل‌گیری گفتکوهایی غیررسمی بین ایران و آمریکا را تقویت کرد. به گزارش عصرایران، بر اساس گزارش پولیتیکو سناتوری خوش‌نام از حزب جمهوریخواه که سابقه دوستی و نزدیکی با ترامپ دارد، در آخر هفته گذشته میهمان ترامپ در بازی «گلف» بوده و در آنجا از ترامپ خواسته تا برای کاهش تنش بین واشنگتن و تهران با «محمد جواد ظریف» تماس بگیرد و ترامپ با این پشنهاد او موافقت کرده است. طبق گفته چند مقام ارشد آمریکایی به پولیتیکو، ترامپ در واکنش به پیشنهاد «رند پال» سناتور جمهوریخواه، به او گفته با وجودی که چندان امیدی برای موثر بودن گفتگوی او با ظریف ندارد، اما مخالف تلاش او در این جهت هم نیست. " رند پال «۵۶ ساله، پزشک وسناتور جمهوریخواه آمریکایی از ایالت» کنتاکی" آمریکاست و از سال ۲۰۱۱ به سنای آمریکا راه یافته است.

کلیپی از شلیک موشک فاتح ۱۱۰

مهرمهر19 ساعت قبل
در تیرماه ۱۳۹۷ یک گروهک تروریستی از دموکرات‌های کردستان عراق به پاسگاه مرزی ایران در مریوان حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ مرزبان شد که چندی بعد سپاه پاسداران پاسخی دندان شکن به آنها داد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
خبرگزاری مهر: محمدجواد ظریف برای شرکت در نشست وزرای دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد عازم کاراکاس پایتخت ونزوئلا می‌شود. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه بعد از پایان سفرکاری خود از نیویورک، فردا (جمعه) عازم کاراکاس پایتخت ونزوئلا می‌شود تا در نشست وزرای دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد سخنرانی و دیدار و گفتگوهای دوجانبه با تعدادی از همتایان خود داشته باشد. به گزارش مهر، نشست وزرای دفتر هماهنگی جنبش عدم تعهد ۲۷ تا ۳۰ تیر برابر با ۱۸ تا ۲۱ جولای) در کاراکاس با عنوان «ترویج و تثبیت صلح از طریق احترام به حقوق بین‌الملل» برگزار می‌شود. ونزوئلا در حال حاضر رئیس کنونی جنبش عدم تعهد است و ایران (رئیس سابق)، ونزوئلا (رئیس کنونی) و آذربایجان (رئیس بعدی) تروئیکای این جنبش هستند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«ایلان ماسک» بنیانگذار و مدیرعامل شرکت «تسلا» در آمریکا از سال آینده پروژه‌ای را برای اتصال مغز انسان به کامپیوتر به منظور ایجاد «همزیستی با هوش مصنوعی» کلید خواهد زد. به گزارش عصرایران به نقل از یورونیوز، «ایلان ماسک» در نمایشگاه آکادمی علوم در سانفرانسیسکو اعلام کرد که رسیدن به این هدف «مدت زمان زیادی طول خواهد کشید». وی افزود که گرفتن مجوز و تأیید دولت فدرال آمریکا برای انجام این پروژه کار دشواری خواهد بود. ایلان ماسک با کمک تسلا برای دستیابی به این هدف شرکت «نورالینک» را در تابستان ۲۰۱۶ تاسیس و تحقیقاتی را در زمینه عملکرد مغز آغاز کرده است. ایلان ماسک در توضیح این پروژه گفت: «به احتمال زیاد برای اجرای این طرح یک تراشه ۲ میلی‌متری در مغز قرار داده خواهد شد و هدف تامین امنیت آینده بشریت است.» منتقدان این طرح بر این باورند که اتصال مغز انسان به کامپیوتر می‌تواند بر جنبه‌های انسانی و اخلاقی اثرات مخربی بگذارد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس متوقف کرد

خبری18 ساعت قبل

عکس، فیلم و جزییاتی از آتش‌سوزی شب گذشته در میدان تاریخی حسن‌آباد تهران

خبری1 روز قبل

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری1 روز قبل

۶ مصدوم حاصل برخورد دو پراید در ایذه

ایسنا7 دقیقه قبل

پامپئو: رفتار چین با اویغورها، «لکه ننگ قرن» است

ایسنا9 دقیقه قبل

حدود ۲۰ قلم دارو در بازار نداریم/ واردات اقلام دارویی که مشابه داخلی دارند، ممنوع است/ برخی پزشکان علیرغم اطلاع از عدم وجود داروهای خارجی، آن را در نسخه بیمار می‌نویسند

ایلنا10 دقیقه قبل

فوری؛ انتقام ستارۀ پرسپولیسی کنار گذاشته شده؛ بوسه بر پیراهن استقلال!

جام نیوز14 دقیقه قبل

تاج به فیفا اعلام کرد: فدراسیون موافق ورود زنان به ورزشگاه‌هاست

ایسنا18 دقیقه قبل

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر است

ایسنا18 دقیقه قبل

سردار یزدی: برخی به جای دفاع از ناجا دنبال جمع کردن رأی هستند

فارس19 دقیقه قبل