1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

حال بیرانوند خوب و برای بازی آماده است

پس از مصدومیت‌های پی در پی که خط دفاع پرسپولیس را در خطر قرار داد، آخرین شوک با خبر نیاز علیرضا بیرانوند به جراحی به تیم وارد شد. گویا بیرانوند دچار مصدومیتی شد که در چند جلسه اخیر هم با آمپول و مسکن برای بازی حاضر شده بود. با توجه به غیبت چند بازیکن دیگر در تیم به دلیل مصدومیت، بیرانوند تصمیم گرفته بود جراحی را به بعد از بازگشت آنان موکول کند. در این میان اما، خبر جراحی ناگهانی او به گوش رسید. ایرج عرب، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در این باره گفت: «بیرانوند مشکلی ندارد. او می‌توانست دو نوع جراحی بشود. یک جراحی طولانی مدت و یک کوتاه مدت. جراحی کوتاه مدت و سرپایی انجام شد و خدا را شکر بیرانوند مشکلی ندارد. چیزی که می‌گویم عین نظر پزشک تیم است و خودم تخصص پزشکی ندارم.» دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس امروز برای تمرین به زمین آمد.

سایت خبری

حضور بیرانوند در تمرین پرسپولیس

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
حضور بیرانوند در تمرین پرسپولیس

به گزارش «ورزش سه»، غیبت علیرضا بیرانوند در تمرین روز گذشته، شایعات در خصوص بیماری این دروازه بان ملی پوش و عمل جراحی او را جدی‌تر کرد. با این حال این دروازه بان امروز با حضور در استادیوم شهید کاظمی زیر نظر کادرفنی و ایگور پانادیچ تمرینات اختصاصی خود را دنبال کرد.

گفته می‌شود در صحبت‌های انجام شده، قرار است این دروازه بان بعد از بازگشت مصدومان پرتعداد تیم و خصوصا بوژیدار رادوشوویچ و سیدجلال حسینی تحت عمل جراحی قرار گیرد. در این زمینه به او عمل تحت لیزر پیشنهاد شده که می‌تواند دوران نقاهت و دوری او را کاملا کاهش دهد و خیلی زود به اردوگاه تیم اضافه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

شوک تکمیل شد؛ بیرانوند پشت اتاق عمل

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
شوک تکمیل شد؛ بیرانوند پشت اتاق عمل

به گزارش «ورزش سه»، مصدومیت‌های عجیب و غیرقابل پیش بینی در اردوگاه پرسپولیس بزرگترین چالش چند سال اخیر را در روبروی برانکو قرار داده است. حتی در جدال رفت مقابل السد نیز که مجبور به سود بردن از آدام همتی و بازیکنان جوان تیمش شده بود نیز مجبور به شکل دادن تغییراتی به این حجم با توجه به مصدومیت پرتعداد بازیکنان نشده بود.

در شرایطی که محسن ربیع خواه، حسین ماهینی و محمد انصاری در نیم فصل اول دچار مصدومیت‌های طولانی مدت شده بودند، این مساله در نیم فصل دوم با مصدومیت آدام همتی، بوژیدار رادوشوویچ، شجاع خلیل زاده و سیدجلال حسینی نیز ادامه یافت و در پایان بازی برابر نفت مسجد سلیمان نیز کمال کامیابی نیا به این جمع اضافه شد.

ماجرا به اینجا ختم نشده است و اکنون علیرضا بیرانوند نیز با بیماری همراه است و پزشکان دستور جراحی او را صادر کرده‌اند و این در حالی است که گلر ملی‌پوش پرسپولیس با توجه به شرایط حساس تیم ترجیح داده این مساله را به تعویق بیاندازد تا شرایط بازگشت دیگر مصدومان فراهم شود و با فراغ بال تحت عمل قرار گیرد. این در حالی است که گفته می‌شود این بیماری او مربوط به چند هفته اخیر است و عدم فرصت مناسب برای انجام عمل باعث تاخیر در اقدام او برای عمل جراحی شده است.

خط دفاعی پرسپولیس و فروپاشی عجیب

در صورتی که بیرانوند را هم در جمع مصدومان پرسپولیس قرار دهیم در اتفاقی عجیب تمامی عناصر دفاعی پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ طی دو فصل اخیر که نقش پررنگی در موفقیت‌های این تیم داشته‌اند، اکنون از لیست خارج شده‌اند. بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری و حسین ماهینی. این در حالی است که محسن ربیع خواه را نیز که در خیلی از دیدارها به عنوان مدافع میانی و چپ برای سرخ‌ها به میدان رفته می‌توان در این لیست قرار داد تا خط دفاعی این تیم کاملا با فروپاشی مواجه باشد.

زمان دوری عناصر دفاعی

بوژیدار رادوشوویچ با درد از ناحیه کمر همراه است و طی روزهای اخیر در سالن بدنسازی و به صورت انفرادی به تمرین پرداخته است. این در حالی است که شایعاتی نیز درباره مشکلات مالی و ناراحتی او از باشگاه نیز در دوری او از تمرینات گروهی به گوش می‌رسد. با این حال بعید است تا دو هفته دیگر شرایط بازگشت او به تیم مهیا نشود.

در خصوص سیدجلال حسینی علیرغم خوش بینی کادرپزشکی درباره حضورش در دیدار با نفت آبادان، او نیاز به طول درمان بیشتری دارد و اگر برانکو و هواداران این تیم خوش شانس باشند در جدال با پاختاکور شرایط حضور در ترکیب را به دست خواهد آورد. کاپیتان پرسپولیس این روزها تمرینات اختصاصی و برنامه فیزیوتراپی فشرده خود را در حال انجام است تا بتواند خیلی زود به ترکیب بازگردد.

شجاع خلیل زاده نیز با گرفتگی همسترینگ مواجه است که دو هفته تخمین دوری او از تمرین اعلام شده است. خلیل زاده فردا در تمرین حاضر خواهد شد تا تست درباره شرایط بدنی خود را پشت سر بگذارد. با این خیلی بعید است که شرایط بدنی مناسبی با توجه به دوری از تمرینات برای حضور جدال این هفته را داشته باشد و باید امیدوار بود مقابل پاختاکور به جمع تیم بازگردد.

محسن ربیع خواه نیز در شرایطی که با عبور از مصدومیت رباط صلیبی در اواسط فصل به تمرینات بازگشت و در دو دیدار نیز دقایقی برای تیم به میدان رفت، ناگهان با خبر مبنی بر مصدومیت و دوری از میادین از تمرینات گروهی خارج شد. او اکنون هشت دیدار را خارج از لیست تیم بوده و همچنان تمرینات اختصاصی را پشت سر می‌گذارد و هیچ خبری درباره او و زمان بازگشتش موجود نیست و کادرپزشکی پرسپولیس نیز اظهارنظری در اینباره نداشته باشد.

حسین ماهینی نیز در ابتدای سال ۹۸ به لیست پرسپولیس بازخواهد گشت و شانس حضور در دربی عید را نیز خواهد داشت اما محمد انصاری در پایان فصل به شرایط تمرینی کامل خواهد رسید و از لیگ نوزدهم به لیست تیم برمی‌گردد.

علیرضا بیرانوند دیگر مصدوم پرسپولیس است که دچار بیماری همانند گادوین منشا در روزهای ابتدایی حضورش در این تیم شده است و باید هر چه زودتر تحت عمل جراحی قرار گیرد. با این حال او از چند روز قبل که با معاینه و بررسی پزشکی متوجه این موضوع شده، از انجام آن با توجه به شرایط تیم خودداری کرده است و با مسکن و … در بازی‌ها به میدان رفته است. در صورت رسیدن سیدجلال حسینی، بوژیدار رادوشوویچ و شجاع خلیل زاده او کارهای مربوط به جراحی و آماده سازی خود را صورت خواهد داد و طول درمان او نزدیک به دو هفته نقاهت خواهد بود.

کمال و استراحت تا پاختاکور

شوک تکمیل شد؛ بیرانوند پشت اتاق عمل - 15

هافبک دفاعی موفق این فصل پرسپولیس که در دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان با خلا این تیم در خط دفاعی، در کنار محمد نادری به میدان رفت، دچار مصدومیت و کشیدگی همسترینگ شده است. او روز گذشته‌ام آر آی گرفته و منتظر پاسخ آن است. با این حال احتمال اینکه کادرفنی و پزشکی تیم روی این بازیکن برای جدال با نفت آبادان ریسک نکنند زیاد است و برابر حریف جنوبی به میدان نخواهد رفت.

آدام همتی نیز دیگر مصدوم پرسپولیس است که دلیل پارگی همسترینگ چند هفته قبل مورد عمل جراحی قرار گرفته است و تا سه هفته دیگر نیز به تمرینات گروهی اضافه خواهد شد.

اردوگاه مصدومان تکمیل شد

حضور هشت بازیکن مصدوم در اردوی پرسپولیس، روزهای پرکاری را برای کادرپزشکی و همچنین مارکو به عنوان بدنساز شکل داده است. بیشتر مصدومان از خط دفاعی هستند و بزرگترین چالش را برای برانکو شکل داده است. نکته اینکه طی روزهای اخیر انتقادات زیادی نسبت به کادرفنی برای عدم جذب مدافع شده است. با این حال برانکو در نقل و انتقالات زمستانی محمد نادری را به خدمت گرفت و امیدوار بود دیگر نفرات تیم تا زمان بازگشت مصدومان تیم (ماهینی و ربیع خواه) به عنوان رزروهای تیم در شرایط مسابقه باشند. اما مصدومیت دو عضو دیگر به طور همزمان و نرسیدن به موقع ربیع خواه تمام برنامه‌ها را تا این لحظه برهم زده است و باید دید در نهایت در هفته‌های پرچالش و ازدحام مصدومان سرمربی کروات چه راهکاری برای برون رفت از این موضوع خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

مشکل بیرانوند با جراحی برطرف شد

مهرخبرگزاری مهر
مشکل بیرانوند با جراحی برطرف شد

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج عرب درباره جلسه‌اش با مسئولان سازمان لیگ گفت: مسائل را مطرح کردم و گفتم فاصله بازی‌های ما کم است که می‌تواند مشکلاتی را برای ریکاوری و مصدومیت بازیکنان در پی داشته باشد. سازمان لیگ هم دلایل خودش را داشت. از آنها خواستیم تجدیدنظر کنند و تا جایی که امکان دارد فاصله بازی‌ها را بیشتر کنند. پیشنهاداتی هم دادیم بخصوص برای بازی حذفی با سپاهان که حتما جابجا شود و عقبتر برود یعنی سمت نهم یا دهم خردادماه. برای بازی نساجی و سپیدرود هم پیشنهاداتی دادیم که قرار شد بررسی کنند و جواب بدهند.

وی که با برنامه «تهران ورزشی» گفتگو می‌کرد درباره اینکه چقدر امیدوار است با درخواست پرسپولیس موافقت شود، افزود: ما خواسته خود را مطرح کردیم. بحث امیدواری و ناامیدی نیست. این شرایط سخت است و مشکل ساز می‌شود. آنها هم یکسری معذوریت هایی داشتند که توضیح دادند. در عین حال خواستیم تا جایی که امکانش هست تغییراتی را ایجاد کنند بخصوص برای بازی با سپاهان که باید به تاخیر بیافتد. یکسری مسائل هم بود که به آقای تاج گفتم و ایشان گفت پیگیری می‌کنم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره نوسان پرسپولیس در نیم فصل دوم و نگرانی هواداران گفت: ما نگران نیستیم. تیم هنوز هماهنگ نشده است و به زمان نیاز دارد. باید به پرسپولیس فرصت داد. هواداران از تیم حمایت کنند تا تیم آرام آرام به شرایط خوبش برسد.

عرب درباره شرایط اسکان بودیمیر در تهران و انتقادات فنی به این بازیکن تاکید کرد: مسائل فنی را برانکو توضیح می‌دهد. ایشان بازیکن را انتخاب کرده است. درباره مسائل منزل هم باید بگویم منزلی دست منشا داشتیم که خالی کردیم ولی بودیمیر گفت چون خانواده‌ام هم هستند، منزل بهتری پیدا کنیم. برای همین یک مقدار زمان برد. خدا را شکر کار آن خانه انجام شده و مشکلی هم نیست.

وی ادامه داد: نه رادوشووییچ و نه بودیمیر باشگاه را تهدید نکردند. مدیریتم جوری است که کمترین حاشیه را داشته باشد و هرچه می‌گردم ریشه این مسائل را در باشگاه نمی‌بینم.

مدیرعامل پرسپولیس درباره اینکه آیا بیرانوند باید جراحی شود؟ تاکید کرد: بیرانوند مشکلی ندارد. او می‌توانست دو نوع جراحی بشود. یک جراحی طولانی مدت و یک کوتاه مدت. جراحی کوتاه مدت و سرپایی انجام شد و خدا را شکر بیرانوند مشکلی ندارد. چیزی که می‌گویم عین نظر پزشک تیم است و خودم تخصص پزشکی ندارم.

عرب درباره پاداش آسیایی پرسپولیس گفت: آوردن پاداش آسیایی ما را واقعا اذیت کرد. یک بخش عمده را آورده بودیم که ۳۵ روز اداری طول کشید. بخش کوچکی هم مانده که در حال انجام است. اگر همان موقع این پول می‌آمد می‌شد گفت از نظر ریالی عدد بدی نبود ولی وقتی پاداش دادند که از نظر ارزش ریالی دلار، در پایین‌ترین حد ممکن بودیم. این پاداش آنچنان که باید مشکلات جدی را حل نکرد و فقط یکسری مشکلات سطحی و روبنایی را برطرف کرد.

وی در خصوص مطرح شدن بحث حضور برانکو در تیم ملی و اینکه ممکن است تمرکزش به هم بخورد، گفت: سرمربی ما حرفه‌ای است. از طرف باشگاه مسئله‌ای با برانکو مطرح نشده است. حتی صحبت ضمنی هم با برانکو نکرده‌ایم. از سمت باشگاه حرفی زده نشده است. برانکو حرفه‌ای است و به این مسائل توجه نمی‌کند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره درخواست تیم امید برای همکاری باشگاه‌ها با این تیم، گفت: ما چهار بازیکن در تیم امید داریم. داریم جلسه‌ای می‌گذاریم که باید اجازه بدهیم این جلسه برگزار شود. ما با تیم‌های ملی همکاری می‌کنیم. ما باید شرایط باشگاهی خودمان را هم درنظر بگیریم. با تعامل این مسائل حل می‌شود. این جلسه قرار است در داخل باشگاه برگزار شود.

عرب درباره خصوصی سازی باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: تا جایی که می‌دانم عزم وزیر برای خصوصی سازی جزم است. سازمان خصوصی سازی و دیگر نهادها هم جلساتی داشته‌اند و خودم چند جلسه رفته‌ام. آنها هم اراده جدی دارند و نمایندگان مختلفی را به باشگاه معرفی کرده‌اند. باشگاه هم اطلاعات لازم را در اختیار آن سازمان قرار داده است تا کاملا به موضوع مشرف شوند. باشگاهداری دولتی دیگر خیلی جوابگو نیست. با تغییرات مدیریتی متفاوت در سال‌های اخیر به نتیجه نرسیدیم. این نشان می‌دهد مشکل باشگاه‌ها مدیریتی نیست. متاسفانه خیلی هایشان هم عاقبت بخیر نشدند.

خواندن خبر در سایت منبع

شوک به پرسپولیس؛ علیرضا بیرانوند تحت عمل جراحی

ایلناخبرگزاری ایلنا
شوک به پرسپولیس؛ علیرضا بیرانوند تحت عمل جراحی

شوک به پرسپولیس؛ علیرضا بیرانوند تحت عمل جراحی - 1

به گزارش ایلنا، این خبری است که گل منتشر کرده و هواداران پرسپولیس با شوک مواجه شده‌اند؛ خصوصا اینکه اکنون آنها هفت بازیکن تیم خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند و نیم فصل دوم را با شوک بزرگی آغاز کرده‌اند.

پنجره نقل و انتقالات برای پرسپولیس باز شد اما حالا برانکو و پرسپولیس با بحران مصدومیت مواجه شده‌اند. بحرانی که بیشتر از بسته بودن پنجره نقل و انتقالات به آنها ضربه می‌زند.

همسترینگ سیدجلال دچار کشیدگی شده و طبق گفته پزشکان به احتمال زیاد دیدار با پاختاکور را هم به عنوان اولین بازی آسیایی پرسپولیس از دست خواهد داد. جدا از سیدجلال، کمال کامیابی‌نیا هم از ناحیه همسترینگ دچار مصدومیت است و به احتمال زیاد یک یا دو بازی را از دست خواهد داد. این دو مصدومیت در کنار دور بودن ربیع‌خواه پس از اردوی قطر هم به بقیه مصدومان پرسپولیس اضافه کنید تا معلوم شود اوضاع در پرسپولیس اصلا مساعد نیست.

جدا از این مساله خیلی‌ها از پزشک پرسپولیس این انتقاد را دارند که او به خوبی نمی‌تواند در تشخیص مصدومیت‌ها و درمان آنها، کمک حال تیمی باشد که در آسیا و لیگ و حذفی بازی‌های فشرده‌ای دارد.

روز گذشته در تمرین ریکاوری پرسپولیسی‌ها غیبت یک بازیکن به چشم می‌خورد و آن، علیرضا بیرانوند بود. ملی‌پوش پرسپولیس که یکی از ستون‌های این تیم به حساب می‌آید با یک مصدومیت غیرفوتبالی مواجه شده و باید هرچه سریع‌تر عمل کند. فیستول نام رایج این بیماری است که بیرانوند به آن دچار شده و باید هرچه سریع‌تر از ناحیه انتهای ستون فقرات عمل جراحی کند.

بیرانوند آن‌طوری که ما از پرسپولیسی‌ها شنیدیم در همین چند بازی هم به زور آمپول و مسکن برای پرسپولیس بازی کرده است تا برانکو بیشتر از این از نبود بازیکنانش تحت فشار قرار نگیرد. حتی یکی از بازیکنان پرسپولیس در این‌باره می‌گوید که بیرانوند قبل از بازی با مسجدسلیمان، از همان ناحیه ستون فقرات از بدنش چرک استخراج کردند و به زور آمپول به میدان رفته است.

به نظر می‌رسد پس از بازگشت سیدجلال و دیگر مصدومان پرسپولیس، بیرانوند کمرش را به تیغ جراحی بسپارد. با این حساب بحران مصدومیت بیشتر از همیشه و حتی بیشتر از بسته بودن پنجره نقل و انتقالات، پرسپولیس را این روزها عذاب می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کمک سردار آزمون به مردم سیل‌زده گلستان

برترین‌هابرترین‌ها9 ساعت قبل
تابناکتابناک11 ساعت قبل
به گزارش تابناک ورزشی، کاوه رضایی در دوران علیرضا منصوریان بود که پیراهن استقلال را بر تن کرد. سایت نیوز بلاد بلژیک نوشت: زمان سرنوشت‌سازی برای کلوب بروژ پس از وقفه بین‌المللی ژوپیلر لیگ بلژیک فرا می‌رسد. این دسته از بازیکنان شامل کاوه رضایی، دیون کولس، سائولو دکارلی، لوان پرس، کارلو لتیسا و استفان میتروویچ هستند. حالا باشگاه قرمز تلاش می‌کند بجای گادوین منشا مهاجمی گلزن‌تر را از جمع استقلالی‌ها جذب کند. درگیری طولانی کاوه رضایی با معاون وقت استقلال برای جدایی طبق بند قرارداد هنوز از خاطر خبرنگاران ورزشی و هواداران استقلال پاک نشده است.

پیام تبریک علیرضا جهانبخش، به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۹۸+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
ورزش۳ورزش۳11 ساعت قبل
محمد حسین میثاقی مجری برنامه فوتبال ۱۲۰ که اجرای برنامه فوتبال برتر را برعهده دارد، واکنشی دیرهنگام به حضورش به جای فردوسی پور در ۹۰ نشان داد. با این پشتوانه طبیعی است که محمد حسین میثاقی اولین گزینه جانشینی میثاقی در برنامه ۹۰ به نظر برسد اما او تلویحا این موضوع را رد کرده است. میثاقی که ظاهرا در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. سه بازی ایران در رقابت‌های مقدماتی المپیک و دربی در ۱۰ فروردین ماه. البته ممکن است برنامه ویژه بازی‌های تیم امید از طریق شبکه ورزش پخش بشود و میثاقی تا روز دهم در تلویزوین حاضر نشود. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که باید دید این اتفاق در نهایت رخ خواهد داد یا خیر.

عیدانه با وینفرد شفر

همشهریهمشهری1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری7 ساعت قبل
تیم ملی فوتبال کلمبیا با هدایت سرمربی پرتغالی‌اش توانست ژاپن را شکست داد. تیم ملی فوتبال کلمبیا جمعه بعد از ظهر در یک بازی دوستانه برابر ژاپن قرار گرفت و با یک گل میزبانش را شکست داد. شاگردان کارلوس کی روش در نیمه نخست نتوانستند به گل برسند و دو تیم به تساوی بدون گل دست یافتند. در ادامه توپی از خط دروازه‌ها رد نشد تا کی روش به عنوان سرمربی کلمبیا در نخستین بازی‌اش پیروزی را تجربه کند‌. سرمربی پرتغالی پس از حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام ملت‌های آسیا هدایت تیم ملی کلمبیا را بر عهده گرفت.

اخبار بیشتر