اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه 6 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه 6 اسفندماه

قیمت واحد‌های اجاره‌ای در ستاری + جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت واحد‌های اجاره‌ای در ستاری + جدول
یک دستگاه آپارتمان ۶۴ متری واقع در ستاری شمالی، سیمون بولیوار با مبلغ ۵۵ میلیون تومان ودیعه و ماهانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان اجاره، معامله می‌شود.

لیست آپارتمان‌های موجود جهت رهن و اجاره در ستاری (از آب شناسان تا میدان نور)، در جدول زیر آمده است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا نظر مالک تغییر می‌کند.

قیمت واحد‌های اجاره‌ای در ستاری + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

ضرورت اجرای دو پایه مالیاتی برای ساماندهی وضعیت بحرانی بازار مسکن

فارسخبرگزاری فارس
ضرورت اجرای دو پایه مالیاتی برای ساماندهی وضعیت بحرانی بازار مسکن
شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی، ضمن اشاره به وضعیت بحرانی بخش مسکن و محتمل دانستن رشد بی سابقه اجاره‌بها در سال آینده، بر لزوم اجرای مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی در نامه‌ای به محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت نامطلوب شاخص‌های بخش مسکن و افزایش زمان دسترسی اقشار جامعه به این کالای اساسی، رشد بی سابقه اجاره‌بها را در سال آینده محتمل دانست.

این کانون تفکر عامل اصلی این نابسامانی‌ها را ناشی از تبدیل «تقاضای مصرفی» به «تقاضای سرمایه‌ای» طی ۱۰ سال اخیر گزارش داده و برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن، اجرای دو پایه مالیاتی با عناوین مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی را به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد داده است.

متن کامل نامه شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی به وزیر راه و شهرسازی به شرح زیر است:

همانطور که مستحضر هستید؛ مسکن یکی از حیاتی‌ترین نیازهای مردم است که طبق اصول ۳، ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی، وظیفه تأمین آن بر عهده دولت جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. در سال‌های اخیر، بخش مسکن وضعیت نامطلوبی داشته است؛ رشد غیرمنطقی قیمت مسکن، قدرت خرید مردم را به شدت کاهش داده و خانه‌دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه را با مانع جدی روبرو کرده است؛ در مقابل، ساخت و ساز در بخش مسکن نیز کاهش یافته و تولیدکنندگان متضرر شده‌اند.

آمارها نشان می‌دهد سهم هزینه‌ای مسکن در سبد خانوار به ۳۵٫۵ درصد افزایش یافته است؛ این شاخص در دهک‌های پایین‌تر به حدود ۸۰ درصد نیز می‌رسد. همچنین در دی‌ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته در شهر تهران، قیمت مسکن رشد ۹۱ درصدی و معاملات کاهش ۶۵ درصدی را تجربه کرده است. کاهش خانوارهای دارای مسکن ملکی شهری از حدود ۷۰ درصد در سال ۱۳۷۵ به ۵۴ درصد در سال ۱۳۹۵، افزایش دوره انتظار برای تأمین مسکن به بیش از ۴۰ سال در سال ۱۳۹۷ و افزایش تعداد خانه‌های خالی از ۱٫۶ به ۲٫۶ میلیون واحد طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵، از دیگر شاخص هایی است که وضعیت نامطلوب بخش مسکن را تأیید می‌کند.

علاوه بر فاصله گرفتن مردم با خرید مسکن، وضعیت بازار اجاره نیز نگران کننده است. بررسی ۴ عامل اصلی تأثیر گذار بر نرخ اجاره‌بها از جمله قیمت مسکن، میزان تورم عمومی و توازن عرضه و تقاضا در بخش مسکن ملکی و استیجاری، نشان می‌دهد بازار اجاره مسکن در شرایط نامطلوبی قرار دارد. این وضعیت، رشد بی سابقه اجاره‌ بها در سال ۹۸ را محتمل می‌کند که مستأجران را با مشکلات بسیاری مواجه خواهد کرد.

عامل اصلی این وضعیت، تبدیل «تقاضای مصرفی» به «تقاضای سرمایه‌ای» در بخش مسکن طی ۱۰ سال اخیر بوده که میزان آن، بیش از ۷۵ درصد گزارش شده است.

در اغلب کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، با استفاده از ابزار‌های مالیاتی، هزینه و ریسک تقاضای غیرمصرفی که تنها به منظور کسب سود از عایدات سرمایه انجام می‌شود را افزایش می‌دهند؛ تقاضایی که تحت عنوان «تقاضای سوداگرانه» نیز شناخته می‌شود.

در این زمینه، مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه‌های خالی، دو پایه‌ مالیاتی هستند که تأثیر قابل توجهی در تنظیم بازار مسکن و کاهش تقاضای سوداگرانه دارند و با سازوکارهایی که بر آنها حاکم است، تعادل منطقی بین عرضه و تقاضا در این بازار برقرار می‌کنند.

مالیات بر عایدی سرمایه بر افزایش قیمت دارایی‌های غیرمصرفی اعمال می‌شود. سازوکار این پایه مالیاتی به گونه‌ای در نظر گرفته شده که گروه هدف آن، تنها سوداگران و ملاکان هستند. بدین ترتیب مردم عادی و تقاضای مصرفی از پرداخت مالیات بر عایدی سرمایه معاف خواهند بود. با اخذ مالیات بر عایدی سرمایه، تقاضای سرمایه‌ای و سوداگرانه از بازار مسکن خارج شده و جای خود را به تقاضای مصرفی خواهد داد. طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه، هم اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قرار دارد و با پیگیری دولت و وزارت راه و شهرسازی، روند تصویب نهایی آن تسریع خواهد شد.

با استفاده از ابزار مالیات بر خانه‌های خالی نیز می‌توان نرخ خانه‌های خالی را در بازار از ۱۱ درصد کنونی به حدود ۵ درصد کاهش داد؛ که به عرضه حدود ۱٫۴ میلیون واحد مسکونی در سراسر کشور منجر خواهد شد. این تدبیر، افزایش عرضه در بازار مسکن اجاره‌ای و ملکی را به دنبال دارد و از افزایش نرخ اجاره‌بها جلوگیری می‌کند. قانون مالیات بر خانه‌های خالی در سال ۱۳۹۴ تصویب شده است؛ اما به دلیل آنکه پیش‌نیاز اجرای آن، یعنی سامانه ملی املاک و اسکان کشور، پس از گذشت بیش از ۳ سال هنوز توسط وزارت راه و شهرسازی راه اندازی نشده، اخذ این مالیات همچنان عملیاتی نشده است.

بنابراین ضروری است وزارت راه و شهرسازی با انجام اقدامات لازم جهت اجرای دو پایه مالیاتی مذکور، شرایط بهبود بازار مسکن را فراهم نماید. شبکه تحلیلگران اقتصاد مقاومتی آماده است در این زمینه نقش آفرینی نموده و جزئیات بررسی‌های خود را به آن وزارتخانه ارائه نماید.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خرید و فروش آپارتمان در محله نارمک

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
قیمت خرید و فروش آپارتمان در محله نارمک

محله نارمک در شمال شرقی استان تهران واقع شده است به دلایل فراوان از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. این دلایل متعدد موجب شده است تا نارمک به عنوان اولین انتخاب‌های بسیاری از افراد برای سکونت در شهر تهران باشد این مرحله در ۹ کیلومتری جنوب شرقی تجریش قرار دارد در محله صد میدان معروف است از آنجا که این منطقه از قدیم مناطق محبوب تهران به شمارمی رود، همواره جمعیت بسیار زیادی در این منطقه سکونت دارند که باعث افزایش ترافیک و وجود آلودگی بیشتر در این منطقه شده است. همان طور که بیان شد در این منطقه صد میدان وجود دارد و میدان اصلی که نقطه مرکزی و اداری و تجاری محسوب می‌شود میدان هفت حوض است.

نارمک از محبوب‌ترین محله‌های تهران به شمار می‌رود چرا که از هر نقطه از تهران وسایل نقلیه عمومی برای دسترسی به این محل وجود دارد. این محله توسط آلمانی‌ها طراحی شده و شکل گرفته است و معماری جالب این منطقه توجه هر کسی را به سمت خود جلب می‌کند. در هر صد میدان کوچک این منطقه فضای سبز ساخته شده که امکان ورزش و یا استراحت کوچک برای گرد شهروندان را فراهم کرده است.

نارمک از سمت شمال به خیابان فرجام، از غرب به بزرگراه امام علی، از شرق بزرگراه شهید باقری و از جنوب به خیابان دماوند تهران و خیابان نظام آباد منتهی می‌شود. از جمله خیابان‌های مهمی که در این منطقه وجود دارند و قیمت املاک آنها به نسبت از متوسط قیمت بالاتر است از آیت به شهید ثانی، هنگام رسالت دردشت، چمن، سهیلیان و بسیاری دیگر اشاره کرد.

در این منطقه عرضه و تقاضا از طریق فروشگاه‌های محلی، مغازه‌ها ی و مرکز تجاری متعدد برای افراد محلی و سایر شهروندان تهرانی انجام می‌شود. مهمترین مرکز خرید این منطقه مرکز تجاری تفریحی سون سنتر است که کمی پایین‌تر از میدان هفت حوض قرار دارد. همچنین وجود مراکز درمانی داروخانه‌ها، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های متعدد، ورزشی رفاهی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای زیاد این منطقه را در دسته بهترین مناطق تهران قرار می‌دهد.

وجود خط یک سامانه اتوبوس تندرو- تهرانپارس تا میدان آزادی-، خط ۳ سامانه اتوبوس تندرو تهران -پایانه علم و صنعت تا پایانه خاوران-، خط ۵ سامانه اتوبوس تندرو تهران -پایانه علم و صنعت تا پارک سوار بیهقی-، خط ۲ متروی تهران با ۵ ایستگاه نارمک را به یکی از خوشمزه‌ترین محله‌های تهران معروف کرده است. همچنین در این مرحله ساکنان قدیمی بسیاری به چشم می‌خورند که باعث نوعی دوستی و همبستگی در بین مردم محله شده است. ۵ ایستگاه مترو فدک، جانبازان، سرسبز، دانشگاه علم و صنعت و شهید باقری در منطقه نارمک قرار دارد همچنین سامانه تاکسیرانی بزرگراه رسالت دسترسی به این منطقه از طریق تاکسی را از نقاط مختلف تهران فراهم کرده است.

قیمت خرید و فروش آپارتمان در محله نارمک از متوسط قیمت تهران بالاتر است. این محله تقریبا چه مناطقی است که از ثبات قیمت برخوردار است. البته اکنون با توجه به افزایش روز افزون قیمت مسکن قیمت خانه‌ها و آپارتمان‌ها در این منطقه نیز افزایش یافته است از مهمترین ویژگی‌های این محله می‌توان به وجود خانه هایی با متراژ پایین اشاره کرد که برای خانواده‌های کم جمعیت و افرادی که به تازگی تشکیل خانواده داده‌اند از گزینه‌های مهم به شمار می‌رود. برای خرید و فروش خانه و آپارتمان در محله نارمک می‌توانید به بخش املاک سایت دیوار مراجعه کنید.

منبع: ویرلن

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مسکن با دستور پادگانی کاهش نمی‌یابد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت مسکن با دستور پادگانی کاهش نمی‌یابد
قلی‌خسروی گفت: قیمت‌ مسکن با دستور پادگانی کاهش نمی‌یابد، بلکه باید با استفاده از سیاست‌های درست ملی قیمت‌ها را کاهش دهیم.

مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه قیمت مسکن با دستور پادگانی کاهش نمی‌یابد، گفت: بازار مسکن مانند پادگان نیست که با یک دستور قیمت‌ها کاهش و یا افزایش یابد، بلکه باید با ارائه برنامه‌های خاص و درست مالی - بانکی و افزایش میزان ساخت و ساز این بازار را کنترل کرد.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران ادامه داد: دولت و وزیر راه و شهرسازی باید با یک نمودار کاری و افزایش تولید قیمت‌ها را در بازار مسکن کنترل کند تا شاهد افزایش صدور پروانه‌های ساخت و ساز باشیم.

قلی‌خسروی یادآوری کرد: نگرش وزیر راه و شهرسازی به افزایش ساخت و ساز است و ما امیداریم با حمایت از بخش خصوصی و عملیاتی کردن ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید بتوانیم این بازار را به تعادل برسانیم.

وی تأکید کرد: قیمت‌ مسکن تا پایان سال به تثبیت می‌رسد و وضعیت کنونی بازار تا سال آینده به شاخص تورم و قیمت حامل‌های انرژی بستگی دارد.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با اشاره به اینکه افزایش تسهیلات مسکن روند اقتصادی این بخش را بهبود می‌بخشد، گفت: هم اکنون سازندگان نیازمند افزایش تسهیلات مسکن هستند و باید در این بخش بتوانیم شاخص عرضه و تقاضای مسکن را به توازن برسانیم.

خواندن خبر در سایت منبع

برای خرید آپارتمان در منطقه شهرآرا چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
برای خرید آپارتمان در منطقه شهرآرا چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول
خبرگزاری میزان- برای خرید یک واحد آپارتمان ۸۲ متری با عمر بنای قدیمی باید در حدود ۹۰۰ میلیون تومان هزینه کنید.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد برای خرید یک واحد آپارتمان ۸۲ متری با عمر بنای قدیمی باید در حدود ۹۰۰ میلیون تومان هزینه کنید.

قیمت سایر واحدهای آپارتمانی مستقر در این منطقه به شرح زیر است:

برای خرید آپارتمان در منطقه شهرآرا چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول - 3

خواندن خبر در سایت منبع

آپارتمان‌های خیابان فاطمی چند قیمت است؟

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
آپارتمان‌های خیابان فاطمی چند قیمت است؟
یک دستگاه آپارتمان ۹۰ متری واقع در فاطمی، هشت بهشت با مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

لیست آپارتمان‌های موجود جهت خرید در خیابان فاطمی در جدول زیر آمده است. توجه کنید که قیمت‌ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا عجله فروشنده تغییر می‌کند.

آپارتمان‌های خیابان فاطمی چند قیمت است؟ - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

ابرخودروی بوگاتی پا به خیابان گذاشت/ قیمت گران‌ترین خودوری صفرکیلومتر جهان چند است؟ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران22 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، ابرخوردوی جدید بوگاتی، با قیمت ۱۱ میلیون یورو (معادل ۱۲٫۴۵ میلیون دلار) رسما گران‌ترین مدل صفر کیلومتر تاریخ خودروسازی جهان است. استفان وینکلمن، مدیر بوگاتی در مراسم رونمایی اعلام کرد، تنها نمونه از لا واچو نوار با احتساب مالیات در کشور میزبان، به قیمت ۱۶٫۵ میلیون یورو (معادل ۱۸٫۶۸ میلیون دلار)، فروخته شده است. نام و مشخصات خریدار این خودرو اعلام نشد. بیشتر بخوانید: مراحل مونتاژ خودرو لوکس + فیلم
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کرمان موتور طرح فروش اقساطی هیوندای آزرا با مدل ۲۰۱۹ را آغاز می‌کند. به گزارش عصر ایران، در طرح فروش نقد و اقساط برای آزرا ۲۰۱۹، قیمت ۹۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که با اقساط ۱۲ تا ۲۴ماهه و تحویل ۳۰ روزه قابل واگذاری است. کرمان موتور زمان تحویل این خودرو را یک ماهه تعیین کرده و در ازای هرماه تأخیر ۲٫۵ درصد سود به خریداران پرداخت خواهد شد. این طرح از شنبه ۲۹ تیر به مدت یک هفته اجرایی می‌شود. برای مشاهده جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.

اخبار بیشتر