1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش‌ها به خبر استعفای جواد ظریف؛ آیا روحانی استعفا را می‌پذیرد؟

شامگاه دوشنبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرام خود پستی گذاشت و ضمن تبریک روز مادر، نسبت به ناتوانی در ادامه دادن راه خود از مردم پوزش خواست. این پیغام که به مثابه استعفای او از پست وزارت تعبیر شد ناگهان همانند توپی در شبکه‌های اجتماعی ترکید. رییس‌جمهوری هنوز واکنشی نسبت به این اتفاق نشان نداده اما حسین جابری انصاری، دستیار ظریف، پیش‌بینی کرده که حسن روحانی با این استعفا موافقت نخواهد کرد.

پس از اعلام استعفای وزير خارجه، خبرنگار انتخاب به صورت پیامکی، صحت و سقم اين خبر را از او جويا شد. ظريف در پاسخ به این خبرنگار اين پيامک را ارسال كرد: «بعد از عکس‌های ملاقات‌های امروز دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد.»

منظور از ملاقات، دیدار بشار اسد رییس‌جمهوری سوریه با رهبر، رییس‌جمهور و قاسم سلیمانی بدون حضور ظریف بوده که خود واکنش‌های گوناگونی در پی داشته است.

آمریکا اعلام کرده این استعفا را به دقت زیر نظر می‌گیرد و رژیم صهیونیستی نیز در صفحه رسمی توییترش نوشته: «حالا کی به جای ایشان دروغ بگوید؟»

سایت خبری

واکنش توئیتری پمپئو به استعفای ظریف

ایلناخبرگزاری ایلنا
واکنش توئیتری پمپئو به استعفای ظریف

واکنش توئیتری پمپئو به استعفای ظریف - 2

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به خبر استعفای ظریف واکنش نشان داد.

وزیر امور خارجه آمریکا در توییتر خود نوشت: استعفای ظریف را دیدم باید ببینیم این استعفا پذیرفته می‌شود یا نه.

وی با تکرار ادعاهای خود علیه ایران در صفحه توییتر خود با تأکید بر این که سیاست واشنگتن در قبال ایران تغییر نیافته است، نوشت: ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و به مردمش احترام بگذارد.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش آمریکا و اسرائیل به استعفای ظریف

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
واکنش آمریکا و اسرائیل به استعفای ظریف

آفتاب‌‌نیوز : سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در واکنش به خبر استعفای محمدجواد ظریف، اعلام کرد: ما گزارش‌های استعفای وزیر امور خارجه ایران را به دقت رصد می‌کنیم. در حال حاضر اظهارنظر دیگری نداریم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم به خبر استعفای ظریف واکنش نشان داد.

رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا در صفحه توییتر خود با تأکید بر این که سیاست واشنگتن در قبال ایران تغییر نیافته است، نوشت که از استعفای ظریف مطلع شده‌ و خواهد دید که این استعفا پذیرفته می‌شود یا خیر.

رژیم صهیونیستی نیز نتوانست خوشحالی خود را کتمان کند. این رژیم در صفحه رسمی توییتر وزارت خارجه خود، با نسبت دادن اتهام «دروغ‌گویی» به محمدجواد ظریف، به خبر استعفای وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

آمریکا: استعفای ظریف را به دقت رصد می‌کنیم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آمریکا: استعفای ظریف را به دقت رصد می‌کنیم

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در واکنش به خبر استعفای محمدجواد ظریف، اعلام کرد: ما گزارش‌های استعفای وزیر امور خارجه ایران را به دقت رصد می‌کنیم. در حال حاضر اظهارنظر دیگری نداریم.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم به خبر استعفای ظریف واکنش نشان داد.

رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا در صفحه توییتر خود با تأکید بر این که سیاست واشنگتن در قبال ایران تغییر نیافته است، نوشت که از استعفای ظریف مطلع شده‌ و خواهد دید که این استعفا پذیرفته می‌شود یا خیر.

رژیم صهیونیستی نیز نتوانست خوشحالی خود را کتمان کند. این رژیم در صفحه رسمی توییتر وزارت خارجه خود، با نسبت دادن اتهام «دروغ‌گویی» به محمدجواد ظریف، به خبر استعفای وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

شوک‌ ‌استعفای ظریف

الفخبرگزاری الف
شوک‌ ‌استعفای ظریف

شامگاه دوشنبه انتشار خبری در شبکه‌های اجتماعی به مثابه شوکی بزرگ بود: «ظریف استعفا کرد» استعفای وزیر امور خارجه در شرایطی که کشور دوران مهم و حساسی را طی می‌کند عجیب و غیرقابل باور بود اما این خبر تایید شد.

ظریف در پیام اینستاگرام خود نوشت «با عرض تبریک به مناسبت میلاد خجسته خضرت فاطمه زهرا سلام ا … علیها، روز مادر و روز زن، از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولان محترم در ۶۷ ماه گذشته بسیار سپاسگزارم. از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم. شاد و سربلند باشید.» سیدعباس موسوی، معاون سخنگوی وزارت خارجه درگفت وگو با ایرنا، خبر استعفای ظریف را تایید کرد. ایسنا هم نوشت؛ منابع خبری نزدیک به وزیر امور خارجه، اظهار کردند که ظریف از سمت خود استعفا داده است و به نظر می‌رسد در تصمیمی که گرفته راسخ است. یک منبع آگاه در وزارت خارجه هم گفت که کاسه صبر ظریف لبریز شده است. این منابع درخصوص علل استعفای ظریف توضیحاتی ارائه نکردند.

سکوت رئیس جمهور

تا آخرین دقایق دوشنبه شب رئیس جمهور واکنشی درباره استعفای وزیر امور خارجه نداشت و تصور می‌شود دکتر حسن روحانی هم در انتظار تصمیم ظریف نبوده است البته برخی مدعی پذیرش در جریان بودن استعفای ظریف از سوی رئیس جمهور شدند.

چرا استعفا کرد؟

درباره دلایل ظریف برای استعفا گمانه‌های زیادی مطرح می‌شود که از جمله آنها می‌توان به بی‌نتیجه ماندن جلسات مجمع درباره FATFو پالرمو اشاره کرد …

واکنش عباس عبدی به استعفای ظریف چنین بود: «اگر استعفای ظریف قطعی باشد کار خوبی کرده، احتمالا با هماهنگی قبلی است» خبر استعفای محمد جواد ظریف به سرعت به خبر فوری رسانه‌های مهم منطقه و جهان تبدیل شده است. در محافل بین‌المللی از ظریف به عنوان دیپلماتی کارکشته یاد می‌شود چنانکه سخنرانی کوبنده و قاطع او در نشست اخیر اجلاس امنیتی مونیخ مورد توجه بسیاری از صاحبنظران و رسانه‌ها قرار گرفت و آنها اذعان کردند که ظریف به صورت قاطع از منافع ملی ایران دفاع کرده است. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ظریف در طول سال‌های ۹۲ تا ۹۷ که مسئولیت وزارت امور خارجه را بر عهده داشته حصول توافق هسته‌ای (برجام) و تلاش برای گسترش تعاملات خارجی ایران با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه و اروپا بوده است. استعفای ظریف بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشته و بسیاری از آنها این خبر را به عنوان خبری فوری پوشش دادند.

منبع: آرمان

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌بینی دستیار ظریف از عاقبت ماجرای استعفا

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها

ایسنا نوشت: دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی پیش‌بینی کرد که روحانی با استعفای ظریف موافقت نخواهد کرد.

حسین جابری انصاری در صفحه اینستاگرام خود در پاسخ به یکی از کاربران که از او پرسیده بود «آیا رئیس‌جمهوری با استعفای ظریف موافقت خواهد کرد؟»، نوشت: «خیر».

او ساعاتی قبل نیز با انتشار شعری با عنوان «دریغ» از استاد «مظاهر مصفا»، واکنشی تلویحی به استعفای ظریف نشان داد.

محمدجواد ظریف شامگاه دوشنبه با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش، استعفای خود از وزارت امور خارجه را اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

جهرمی به ظریف: پاشو بایست جواد جان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
جهرمی به ظریف: پاشو بایست جواد جان

برترین‌ها: آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در واکنش به خبر استعفای ظریف در اینستاگرامش نوشت:

«ننشین برادر! پاشو بایست جواد جان!، مردم نگرانند»

جهرمی به ظریف: پاشو بایست جواد جان - 3

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(9)

!!!! چیکار کردن که یه نفرم که درست کار میکرد گذاشت رفتْ

3 هفته قبل

جنگ میشه یعنی؟

3 هفته قبل

اگه انقدر تو کارش دخالت نمی‌ کردن، اگه می ذاشتن کارش رو درست انجام بده نمیرفت!!! بدبخت شدیم!!!

3 هفته قبل

حالا چکار کنیم یعنی چنگ میشه

3 هفته قبل

نبايد استعفا ميداد بايد دادگاهي ميشد

3 هفته قبل

انگار جناب اسد چیزی میخواستن که ظریف قبل از دیدار باهاش استعفا داده....حالا که دروغ بگه؟

3 هفته قبل

بی سیاست ترین سیاست مدار ایران

3 هفته قبل

بنظرم همش سياه بازي بزرگان حكومته مخصوصا .....

3 هفته قبل

فکر کنم زیادبفکرملت ایران نیستن...این سیاستی هس که دست اندرکاران راه انداختند که مردم زیادبفکرگرونی وبدبختیشون نباشن..جای بسی تاسف!!!!!!

2 هفته قبل

در ادامه بخوانید

فیلمی از لحظه غرق شدن قایق در رودخانه دجله عراق

مهرمهر12 ساعت قبل

ویدئو؛ جشن نوروز در کردستان عراق

یورونیوزیورونیوز17 ساعت قبل
نوروز و آغاز سال جدید به سنت هرساله در کردستان عراق جشن گرفته شد. هزاران نفر که بسیاری از آنها لباس سنتی کردها را به تن و مشعلی در دست داشتند، روز چهارشنبه پایکوبان رهسپار قلۀ کوه آکرا در شمال عراق شدند. میلیون‌ها کرد در سراسر جهان از جمله در ایران، عراق، ترکیه و سوریه هرساله ۲۱ مارس، اولین روز بهار را جشن می‌گیرند. برآوردها حاکی از آن است که دست‌کم ۳۰ میلیون کرد در سراسر خاورمیانه زندگی می‌کنند.

«دجله» ۵۵ مسافر یک کشتی تفریحی را بلعید

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
سرنشینان این قایق برای گذراندن تعطیلات عازم جزیره‌ای تفریحی در وسط دجله و نزدیک موصل بودند که دچار این سانحه شدند. به گزارش فارس از رویترز به نقل از منابع پزشکی عراق گزارش داد که در این حادثه، حدود ۶۰ نفر غرق شدند. منابع امنیتی عراق تاکید کردند که از این میان، حدود ۳۰ نفر از مسافران کشتی مفقود شدند. معاون استاندار نینوی گفت که حدود ۲۰ نفر از مسافران این کشتی نجات پیدا کردند. خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که ظرفیت این کشتی ۵۰ نفر است، اما حدود ۲۰۰ نفر سوار آن شدند.

فیلم/ لحظه واژگونی مرگبار قایق در رود دجله عراق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز14 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عادل فردوسی پور کاپیتان تیم رسانه ورزش (تیم خبرنگاران و عکاسان ورزشی) روز دوم فروردین با سفر به کرج با مادر زنده یاد مهدی نفر خبرنگار فقید ورزشی دیدار کرد و عید نوروز را به او تبریک گفت.

فیلم | از مراسم ویژه کلیسا تا پخش اذان از تلویزیون نیوزیلند برای همدردی با مسلمانان

خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
هزاران نفر نیز در حالی که شمع به دست داشتند و به یاد قربانیان دعا می‌خواندند، در ورزشگاه شهر دونیدین گرد آمدند. همچنین امروز، جمعه، تلویزیون و رادیوی ملی نیوزیلند به نشانه همدردی با قربانیان حمله تروریستی کرایست‌چرچ که ۵۰ کشته بر جای گذاشت، صوت اذان را از محل برگزاری نماز جمعه این شهر به صورت مستقیم پخش کردند. جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند با حضور در این مراسم حدیث نبوی «مثل مؤمنان در دوستی و دلسوزی و مهربانی با یکدیگر مثل پیکر واحد است که هرگاه عضوی از آن به درد آید، سایر اعضا با عضو دردمند همکاری می‌نمایند» را قرائت و خطاب به مسلمان این کشور گفت: نیوزیلند با شما سوگواری می‌کند؛ ما (با هم) یکی هستیم.

اخبار بیشتر