واکنش‌ها به خبر استعفای جواد ظریف؛ آیا روحانی استعفا را می‌پذیرد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

واکنش‌ها به خبر استعفای جواد ظریف؛ آیا روحانی استعفا را می‌پذیرد؟

شامگاه دوشنبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه اینستاگرام خود پستی گذاشت و ضمن تبریک روز مادر، نسبت به ناتوانی در ادامه دادن راه خود از مردم پوزش خواست. این پیغام که به مثابه استعفای او از پست وزارت تعبیر شد ناگهان همانند توپی در شبکه‌های اجتماعی ترکید. رییس‌جمهوری هنوز واکنشی نسبت به این اتفاق نشان نداده اما حسین جابری انصاری، دستیار ظریف، پیش‌بینی کرده که حسن روحانی با این استعفا موافقت نخواهد کرد.

پس از اعلام استعفای وزير خارجه، خبرنگار انتخاب به صورت پیامکی، صحت و سقم اين خبر را از او جويا شد. ظريف در پاسخ به این خبرنگار اين پيامک را ارسال كرد: «بعد از عکس‌های ملاقات‌های امروز دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد.»

منظور از ملاقات، دیدار بشار اسد رییس‌جمهوری سوریه با رهبر، رییس‌جمهور و قاسم سلیمانی بدون حضور ظریف بوده که خود واکنش‌های گوناگونی در پی داشته است.

آمریکا اعلام کرده این استعفا را به دقت زیر نظر می‌گیرد و رژیم صهیونیستی نیز در صفحه رسمی توییترش نوشته: «حالا کی به جای ایشان دروغ بگوید؟»

سایت خبری

واکنش توئیتری پمپئو به استعفای ظریف

ایلناخبرگزاری ایلنا
واکنش توئیتری پمپئو به استعفای ظریف
وزیر امور خارجه آمریکا در توییتر خود نوشت: استعفای ظریف را دیدم باید ببینیم این استعفا پذیرفته می‌شود یا نه.

واکنش توئیتری پمپئو به استعفای ظریف - 2

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به خبر استعفای ظریف واکنش نشان داد.

وزیر امور خارجه آمریکا در توییتر خود نوشت: استعفای ظریف را دیدم باید ببینیم این استعفا پذیرفته می‌شود یا نه.

وی با تکرار ادعاهای خود علیه ایران در صفحه توییتر خود با تأکید بر این که سیاست واشنگتن در قبال ایران تغییر نیافته است، نوشت: ایران باید مثل یک کشور عادی رفتار کند و به مردمش احترام بگذارد.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش آمریکا و اسرائیل به استعفای ظریف

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
واکنش آمریکا و اسرائیل به استعفای ظریف
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور گزارش‌های مربوط به استعفای محمدجواد ظریف را از نزدیک و به دقت دنبال می‌کند.

آفتاب‌‌نیوز : سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در واکنش به خبر استعفای محمدجواد ظریف، اعلام کرد: ما گزارش‌های استعفای وزیر امور خارجه ایران را به دقت رصد می‌کنیم. در حال حاضر اظهارنظر دیگری نداریم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم به خبر استعفای ظریف واکنش نشان داد.

رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا در صفحه توییتر خود با تأکید بر این که سیاست واشنگتن در قبال ایران تغییر نیافته است، نوشت که از استعفای ظریف مطلع شده‌ و خواهد دید که این استعفا پذیرفته می‌شود یا خیر.

رژیم صهیونیستی نیز نتوانست خوشحالی خود را کتمان کند. این رژیم در صفحه رسمی توییتر وزارت خارجه خود، با نسبت دادن اتهام «دروغ‌گویی» به محمدجواد ظریف، به خبر استعفای وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

آمریکا: استعفای ظریف را به دقت رصد می‌کنیم

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آمریکا: استعفای ظریف را به دقت رصد می‌کنیم
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور گزارش‌های مربوط به استعفای محمدجواد ظریف را از نزدیک و به دقت دنبال می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در واکنش به خبر استعفای محمدجواد ظریف، اعلام کرد: ما گزارش‌های استعفای وزیر امور خارجه ایران را به دقت رصد می‌کنیم. در حال حاضر اظهارنظر دیگری نداریم.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا هم به خبر استعفای ظریف واکنش نشان داد.

رییس دستگاه دیپلماسی آمریکا در صفحه توییتر خود با تأکید بر این که سیاست واشنگتن در قبال ایران تغییر نیافته است، نوشت که از استعفای ظریف مطلع شده‌ و خواهد دید که این استعفا پذیرفته می‌شود یا خیر.

رژیم صهیونیستی نیز نتوانست خوشحالی خود را کتمان کند. این رژیم در صفحه رسمی توییتر وزارت خارجه خود، با نسبت دادن اتهام «دروغ‌گویی» به محمدجواد ظریف، به خبر استعفای وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

شوک‌ ‌استعفای ظریف

الفخبرگزاری الف
شوک‌ ‌استعفای ظریف

شامگاه دوشنبه انتشار خبری در شبکه‌های اجتماعی به مثابه شوکی بزرگ بود: «ظریف استعفا کرد» استعفای وزیر امور خارجه در شرایطی که کشور دوران مهم و حساسی را طی می‌کند عجیب و غیرقابل باور بود اما این خبر تایید شد.

ظریف در پیام اینستاگرام خود نوشت «با عرض تبریک به مناسبت میلاد خجسته خضرت فاطمه زهرا سلام ا … علیها، روز مادر و روز زن، از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولان محترم در ۶۷ ماه گذشته بسیار سپاسگزارم. از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم. شاد و سربلند باشید.» سیدعباس موسوی، معاون سخنگوی وزارت خارجه درگفت وگو با ایرنا، خبر استعفای ظریف را تایید کرد. ایسنا هم نوشت؛ منابع خبری نزدیک به وزیر امور خارجه، اظهار کردند که ظریف از سمت خود استعفا داده است و به نظر می‌رسد در تصمیمی که گرفته راسخ است. یک منبع آگاه در وزارت خارجه هم گفت که کاسه صبر ظریف لبریز شده است. این منابع درخصوص علل استعفای ظریف توضیحاتی ارائه نکردند.

سکوت رئیس جمهور

تا آخرین دقایق دوشنبه شب رئیس جمهور واکنشی درباره استعفای وزیر امور خارجه نداشت و تصور می‌شود دکتر حسن روحانی هم در انتظار تصمیم ظریف نبوده است البته برخی مدعی پذیرش در جریان بودن استعفای ظریف از سوی رئیس جمهور شدند.

چرا استعفا کرد؟

درباره دلایل ظریف برای استعفا گمانه‌های زیادی مطرح می‌شود که از جمله آنها می‌توان به بی‌نتیجه ماندن جلسات مجمع درباره FATFو پالرمو اشاره کرد …

واکنش عباس عبدی به استعفای ظریف چنین بود: «اگر استعفای ظریف قطعی باشد کار خوبی کرده، احتمالا با هماهنگی قبلی است» خبر استعفای محمد جواد ظریف به سرعت به خبر فوری رسانه‌های مهم منطقه و جهان تبدیل شده است. در محافل بین‌المللی از ظریف به عنوان دیپلماتی کارکشته یاد می‌شود چنانکه سخنرانی کوبنده و قاطع او در نشست اخیر اجلاس امنیتی مونیخ مورد توجه بسیاری از صاحبنظران و رسانه‌ها قرار گرفت و آنها اذعان کردند که ظریف به صورت قاطع از منافع ملی ایران دفاع کرده است. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای ظریف در طول سال‌های ۹۲ تا ۹۷ که مسئولیت وزارت امور خارجه را بر عهده داشته حصول توافق هسته‌ای (برجام) و تلاش برای گسترش تعاملات خارجی ایران با کشورهای مختلف از جمله کشورهای همسایه و اروپا بوده است. استعفای ظریف بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشته و بسیاری از آنها این خبر را به عنوان خبری فوری پوشش دادند.

منبع: آرمان

خواندن خبر در سایت منبع

پیش‌بینی دستیار ظریف از عاقبت ماجرای استعفا

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی پیش‌بینی کرد که روحانی با استعفای ظریف موافقت نخواهد کرد.

ایسنا نوشت: دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی پیش‌بینی کرد که روحانی با استعفای ظریف موافقت نخواهد کرد.

حسین جابری انصاری در صفحه اینستاگرام خود در پاسخ به یکی از کاربران که از او پرسیده بود «آیا رئیس‌جمهوری با استعفای ظریف موافقت خواهد کرد؟»، نوشت: «خیر».

او ساعاتی قبل نیز با انتشار شعری با عنوان «دریغ» از استاد «مظاهر مصفا»، واکنشی تلویحی به استعفای ظریف نشان داد.

محمدجواد ظریف شامگاه دوشنبه با انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش، استعفای خود از وزارت امور خارجه را اعلام کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

جهرمی به ظریف: پاشو بایست جواد جان

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
جهرمی به ظریف: پاشو بایست جواد جان
آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در واکنش به خبر استعفای ظریف در اینستاگرامش نوشت: «ننشین برادر! پاشو بایست جواد جان!، مردم نگرانند»

برترین‌ها: آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در واکنش به خبر استعفای ظریف در اینستاگرامش نوشت:

«ننشین برادر! پاشو بایست جواد جان!، مردم نگرانند»

جهرمی به ظریف: پاشو بایست جواد جان - 3

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(9)

!!!! چیکار کردن که یه نفرم که درست کار میکرد گذاشت رفتْ

4 ماه قبل

جنگ میشه یعنی؟

4 ماه قبل

اگه انقدر تو کارش دخالت نمی‌ کردن، اگه می ذاشتن کارش رو درست انجام بده نمیرفت!!! بدبخت شدیم!!!

4 ماه قبل

حالا چکار کنیم یعنی چنگ میشه

4 ماه قبل

نبايد استعفا ميداد بايد دادگاهي ميشد

4 ماه قبل

انگار جناب اسد چیزی میخواستن که ظریف قبل از دیدار باهاش استعفا داده....حالا که دروغ بگه؟

4 ماه قبل

بنظرم همش سياه بازي بزرگان حكومته مخصوصا .....

3 ماه قبل

بی سیاست ترین سیاست مدار ایران

3 ماه قبل

فکر کنم زیادبفکرملت ایران نیستن...این سیاستی هس که دست اندرکاران راه انداختند که مردم زیادبفکرگرونی وبدبختیشون نباشن..جای بسی تاسف!!!!!!

3 ماه قبل

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 ساعت قبل
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با قائم‌مقام وزارت خارجه عراق دیدار کرد. به گزارش ایلنا، در چارچوب رایزنی‌های مستمر سیاسی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق، نزار خیرالله قائم مقام وزارتخارجه عراق که به کشورمان سفر کرده است و سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، در قالب کمیته سیاسی دو کشور، دیدار و در خصوص موضوعات مختلف مورد علاقه گفتگو و تبادل نظر و بر ضرورت رایزنی‌های مستمر بین ایران و عراق در شرایط کنونی منطقه، تاکید کردند. سیدعباس عراقچی در این دیدار از دیدگاه روشن و سازنده عراق در حمایت از مواضع کشورمان تشکر کرد و با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، اقدامات آمریکا را سر منشاء تشنجات منطقه‌ای دانست و‌ گفت: ایران در برابر اقدامات زورمدارانه، ایستادگی خواهد کرد.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور4 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.

اخبار مهم ۲۴ ساعت گذشته: روسیه تمام قد پشت ایران ایستاد

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور6 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور12 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور13 ساعت قبل
معتقدم اصلاح طلبان امروز در مسیر نوعی افکارسازی برای آقای روحانی پیش می‌روند. آنها می‌خواهند آقای روحانی زیر پای خود را شل ببیند و استعفا دهد. روحانی از اول هم روحیه نداشتآقای روحانی روز گذشته گفته بود «اذیت کردند و غر زدند که نگذاشتند یک روز لذت ببریم»، آیا می‌توان گفت تاب آوری دولت روحانی کم شده است؟ آقای روحانی از اول هم روحیه نداشت. جهانگیری یکجاهایی از دست روحانی کلافه و عصبانی می‌شودآیا آقای جهانگیری نقش کاتالیزور را برای استعفای آقای روحانی ایفا می‌کند؟ خیر این ناراحتی‌های آقای جهانگیری از آقای روحانی را برنامه ریزی شده نمی‌دانم. دولت روحانی به پایان ۹۸ می‌رسد؟ زمان نمی‌توانم بدهم چون دولت حتی یک نقطه اتکا ندارد که براساس آن بتواند سایر حوزه‌ها را ترمیم کند.

اخبار بیشتر