بحران در ونزوئلا؛ حامیان و مخالفان گوایدو چه کسانی هستند؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

بحران در ونزوئلا؛ حامیان و مخالفان گوایدو چه کسانی هستند؟

خوان گوایدو رهبر اپوزوسیون ونزوئلا از کشورهای حامی خود درخواست کرده تا همه گزینه‌هایی که بتواند نیکلاس مادورو را از قدرت برکنار کند در نظر بگیرند. مایک پنس معاون رییس‌جمهوری آمریکا در کلمبیا با گوایدو دیدار کرده و پیغام حمایت دونالد ترامپ را به او رسانده است. اسپانیا نیز با وجود حمایتی که از گوایدو انجام داده قویا مداخله نظامی در این کشور را منتفی دانسته و گفته به هیچ عنوان از این گزینه حمایت نخواهد کرد.

«کریستیا فریلند» وزیر خارجه کانادا راه حل این کشور را برای فائق آمدن بر بحران کاراکاس، شدت دادن به تحریم دولت مادورو بیان کرده است. فریلند همچنین مادورو را متهم کرده که مردم کشورش را سرکوب می‌کند.

ماریا زاخارووا سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه اعلام کرده آمریکا قرار است با کمک یک شرکت اوکراینی، مخالفین نیکلاس مادورو را مسلح کند. وزارت خارجه روسیه در مورد پیامدهای این کار به آمریکا هشدار داد.

هارمیلتون مورائو معاون رئیس جمهور برزیل گفته به ایالات متحده اجازه نمی‌دهیم از خاک ما برای مداخله نظامی در ونزوئلا استفاده کند.

آمریکا در آخرین اقدام خود 4 نفر دیگر از سیاستمداران دولت مستقر ونزوئلا را در لیست تحریم‌هایش قرار داد.

شورای امنیت نیز امروز جلسه ویژه‌ای در رابطه با اوضاع به وجود آمده در ونزوئلا تشکیل داد.

سایت خبری

شورای امنیت امروز درخصوص ونزوئلا تشکیل جلسه می‌دهد

ایسناخبرگزاری ایسنا
شورای امنیت امروز درخصوص ونزوئلا تشکیل جلسه می‌دهد
دیپلمات‌ها اعلام کردند، به دنبال خشونت‌های اخیر درخصوص تلاش ناکام اپوزسیون ونزوئلا برای وارد کردن کمک‌های بشردوستانه به کشور، شورای امنیت سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) نشستی را حول محور ونزوئلا برگزار خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، آمریکا درخواست کرده که این نشست به صورت یک جلسه علنی در ساعت ۱۵ به وقت محلی (ساعت۲۰ به وقت گرینویچ) برگزار شود.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، در جریان درگیری‌های اخیر در مرز ونزوئلا با برزیل میان نیروهای امنیتی و غیرنظامیان که به دنبال وارد کردن کمک‌های بشردوستانه به کشور بودند، چهار تن کشته شدند. چندصد تن دیگر نیز در درگیری‌ها در مرز ونزوئلا با کلمبیا و همچنین با برزیل زخمی شدند.

این درخواست در حالی مطرح شد که مایک پنس، معاون رییس جمهور آمریکا به کلمبیا سفر کرده تا با خوآن گوآیدو، رهبر اپوزسیون ونزوئلا دیدار کند؛ اقدامی که نمایشی از حمایت آمریکا از تلاش گوآیدو برای سرنگونی نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا محسوب می‌شود.

آمریکا رهبر جنبشی برای به رسمیت شناختن گوآیدو است که از سوی ۵۰ کشور دیگر از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان و چندین کشور آمریکای لاتین همچون برزیل، آرژانتین و کلمبیا مورد حمایت قرار گرفته است.

این در حالی است که روسیه و چین همچنان به حمایت از مادورو ادامه می‌دهند و باعث ایجاد دو دستگی جهانی شده‌اند که منجر به سرگردانی سازمان ملل نیز شده است.

دیپلمات‌ها گفتند: علی‌رغم مخالفت مسکو با سیاست آمریکا نسبت به ونزوئلا، بعید است که روسیه خواستار برگزاری یک رای‌گیری با هدف مسدود کردن این نشست شود.

ماه گذشته روسیه، چین، آفریقای جنوبی و گینه استوایی با تلاش آمریکا برای مطرح کردن مساله ونزوئلا در شورای امنیت مخالفت کرده بودند در حالی که ساحل عاج و اندونزی رای ممتنع داده بودند، اما ۹ کشور با این تلاش آمریکا موافقت کردند.

یکی از دیپلمات‌های شورای امنیت گفت: آمریکا دست کم ۹ رای لازم برای برگزاری این نشست در شورای امنیت ۱۵ عضوی را به دست آورده است.

شورای امنیت در جریان این جلسه گزارش روزماری دی‌کارلو، رییس سیاسی سازمان ملل در خصوص وضعیت ونزوئلا را بررسی و ملاحظه خواهد کرد.

در همین حال مذاکرات در خصوص قطعنامه پیش‌نویس شده از سوی آمریکا مبنی بر آغاز فوری یک روند سیاسی که منجر به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آزاد، عادلانه و معتبر با حضور ناظران بین‌المللی شود، ادامه خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

نام ۴ مقام ونزوئلایی دیگر در لیست تحریم‌های آمریکا

ایسناخبرگزاری ایسنا
نام ۴ مقام ونزوئلایی دیگر در لیست تحریم‌های آمریکا
آمریکا دور جدیدی از تحریم‌های مرتبط با ونزوئلا را وضع کرد و نام چهار شخص دیگر به لیست افرادی که هدف محدودیت‌های واشنگتن قرار گرفتند، وارد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری راشا تودی، نام رامون کاریزالس، معاون سابق رئیس‌جمهوری ونزوئلا و خورخه گارسیا، وزیر دفاع سابق ونزوئلا و همچنین اسامی رافائل لاکاوا و عمر پریتو، از سیاستمداران حزب سوسیالیست ونزوئلا وارد لیست تحریم‌های آمریکا شده است.

روابط میان واشنگتن و کاراکاس بر سر تصمیم دولت ترامپ برای به رسمیت شناختن خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا به عنوان رئیس‌جمهوری موقت این کشور آمریکای لاتین تیره و تار شده است. همچنین مقام‌های ارشد آمریکا مرتبا سخن از استعفای نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا به میان می‌آورند که این امر به تنش‌ها دامن می‌زند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدید علیه ونزوئلا را همزمان با حضور مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در نشست کشورهای عضو گروه منطقه‌ای لیما در کلمبیا اعلام کرد.

معاون دونالد ترامپ در این نشست به خوان گوآیدو گفت، آمریکا «۱۰۰ درصد» پشت اوست. ساعاتی پیش از آن، خورخه آریزا، وزیر امور خارجه ونزوئلا با انتقاد از اقدامات آمریکا مشکلات اقتصادی کشورش را به گردن محاصره مالی و اقتصادی آمریکا انداخت. مادورو مکررا آمریکا را به تلاش برای اجرای کودتا متهم می‌کند.

پیش از این نام دلسی رودریگز، معاون رئیس‌جمهوری ونزوئلا، ولادیمیر پادرینو لوپژ، وزیر دفاع ونزوئلا و سیلیا آدلا فلورس دی مادورو، همسر رئیس‌جمهوری ونزوئلا وارد لیست تحریم‌های آمریکا شده بود.

خواندن خبر در سایت منبع

برزیل: اجازه استفاده از خاک برزیل برای اشغال ونزوئلا را نخواهیم داد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
برزیل: اجازه استفاده از خاک برزیل برای اشغال ونزوئلا را نخواهیم داد
معاون رئیس جمهور برزیل بر این باور است که کشورش تحت هیچ گونه شرایطی اجازه استفاده از خاک خود را به آمریکا نخواهد داد تا ونزوئلا را اشغال کند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، هارمیلتون مورائو معاون رئیس جمهور برزیل روز دوشنبه در اظهاراتی گفت: تحت هیچ گونه شرایطی به ایالات متحده اجازه نخواهیم داد تا از طریق خاک برزیل در ونزوئلا مداخله نظامی داشته باشد.پنس از احتمال مداخله نظامی در ونزوئلا خبر دادتحریم‌های جدید آمریکا علیه مقامات ونزوئلا

وی در مصاحبه‌ای تصریح کرد: برزیل همه تلاش خود را انجام خواهد داد تا مانع از وقوع درگیری و جنگ در کشور همسایه‌اش یعنی ونزوئلا شود.

معاون رئیس جمهور برزیل برای شرکت در نشست گروه لیما در شهر بوگوتا پایتخت کلمبیا به سر می‌برد.

گروه لیما خواستار حل و فصل مسالمت آمیز بحران ونزوئلا شده است. در هفته‌های اخیر مقامات آمریکا چندین بار به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم از احتمال دخالت نظامی در ونزوئلا سخن گفته‌اند؛ اما ظاهرا اروپایی‌ها در این زمینه با متحدان آمریکایی خود اختلاف نظر دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

حمایت روس‌ها از دولت ونزوئلا ادامه دارد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
حمایت روس‌ها از دولت ونزوئلا ادامه دارد
بحران در ونزوئلا با توجه به فشارهای آمریکا هر روز ابعاد تازه‌تری به خود می‌گیرد با این حال، مقامات و دیپلمات‌های روسیه همواره از دخالت آمریکا در امور داخلی این کشور انتقاد و از دولت قانونی کاراکاس حمایت می‌کنند.

اعتمادآنلاین| ماریا زاخارووا سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه در تازه‌ترین موضع‌گیری رسمی این کشور اعلام کرد که کشورش به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می‌دهد آمریکا به دنبال مسلح کردن مخالفان مادورو در خیابان‌های کاراکاس است.

وی پای اوکراین را هم به این بازی کشید و افزود: آمریکا قصد دارد با استفاده از شرکت اوکراینی آنتونف به مخالفان دولت ونزوئلا سلاح برساند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در مورد پیامدهای هر گونه ماجراجویی در ونزوئلا به آمریکا هشدار داد.

آمریکا به دودستگی در ونزوئلا دامن می‌زند

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت روسیه نیز اخیرا در اظهارنظری آمریکا را متهم کرده است که برای دستیابی به منافع خود به دودستگی در ونزوئلا دامن می‌زند.

وی در مصاحبه با روزنامه روسی «کامسامولسکایا پراودا» افزود: آمریکا با پیروی از اصل برتری منافع خود، دودستگی در جامعه ونزوئلا را تشدید می‌کند و با مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر سعی دارد شعار «آمریکا بالاتر از همه است» را محقق سازد.

پاتروشف گفت: این گونه اقدامات آمریکا همواره منجر به بی ثباتی اوضاع و هرج و مرج در کشورهای مورد هدف شده است.

دبیر شورای امنیت روسیه با بیان اینکه در بالکان، عراق، لیبی و برخی جمهوری‌های شوروی سابق شاهد چنین اقداماتی از سوی آمریکا بودیم، اظهار کرد: امروز جهان شاهد تلاش کاخ سفید برای دامن زدن به تفرقه و دودستگی در ونزوئلا است.

تهدید نظامیان ونزوئلا نقض منشور سازمان ملل است

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز پیشتر گفته بود تهدید آمریکا علیه نظامیان ونزوئلا نقض منشور سازمان ملل و مداخله مستقیم در امور داخلی این کشور است.

لاوروف با ابراز نگرانی از رویدادهای اخیر پیرامون ونزوئلا، اظهار کرد: تهدیدهایی که از طرف آمریکا شنیده می‌شود و حمایتی که این کشور از مخالفان دولت ونزوئلا می‌کند منشور سازمان ملل را نقض می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تصریح کرد که چنین اقدامی مداخله مستقیم در امور داخلی یک کشور مستقل است و مسکو امیدوار است عقل و منطق در مساله ونزوئلا برتری یابد.

وی خاطرنشان کرد: آن عده از کشورهای منطقه و کشورهای اروپایی که به درخواست افراد برای برگزاری انتخابات زود هنگام ریاست جمهوری و حتی تغییر حکومت ونزوئلا پیوسته‌اند از مداخله نظامی در این کشور حمایت نمی‌کنند.

تاکید روسیه بر آغاز گفت وگو‌ها میان دولت و مخالفان

«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امورخارجه روسیه و «ایوان هیل پینتو» معاون وزیر خارجه ونزوئلا نیز در اوج تحولات در ونزوئلا با یکدیگر دیدار کردند و دو طرف بر همبستگی با ملت ونزوئلا و حمایت روسیه از دولت قانونی این کشور برای جلوگیری از بی ثباتی اوضاع تاکید کردند.

معاون وزیر خارجه روسیه در این دیدار گفت که مسکو از ایده برگزاری گفت وگوهای ملی در ونزوئلا برای رفع اختلافات در جامعه این کشور حمایت می‌کند.

در مجموع می‌توان گفت که بحران سیاسی در ونزوئلا که با اعلام حمایت آمریکا و برخی متحدان منطقه‌ای و غربی این کشور از رهبر مخالفان به عنوان رئیس جمهور موقت تشدید شد، این روزها به میدانی برای تقابل مسکو و واشنگتن در قاره آمریکا تبدیل شده است.

مقام‌های روسیه از ابتدای بحران در ونزوئلا که «خوان گوایدو» رهبر اپوزیسیون ونزوئلا خود را رئیس جمهوری این کشور خواند، بر حمایت از «نیکلاس مادورو» تاکید کرده و اعلام کردند که فقط وی را به عنوان رئیس جمهوری به رسمیت می‌شناسند در مقابل آمریکایی‌ها از گوایدو حمایت می‌کنند و دونالد ترامپ هراز چندگاهی با زدن توئیت هایی برای مخالفان در ونزوئلا دعا می‌کند.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه هم با بروز حوادث اخیر در ونزوئلا با نیکلاس مادورو تماس گرفته است بار دیگر بر حمایت مسکو از وی به عنوان رییس جمهوری قانونی این کشور تاکید کرده اما این را هم گفته است که جستجوی راه حلی قانونی و حل و فصل اختلافات در ونزوئلا از راه گفت وگوهای صلح آمیز یک الزام است.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

کانادا خواستار تشدید تحریم‌های ونزوئلا شد

مهرخبرگزاری مهر
کانادا خواستار تشدید تحریم‌های ونزوئلا شد
وزیر خارجه کانادا می‎گوید در حال رایزنی با دیگر کشورها در راستای تشدید تحریم‌ها علیه دولت قانونی ونزوئلا است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «کریستیا فریلند» وزیر خارجه کانادا از رایزنی با متحدان این کشور برای تشدید تحریم‌ها علیه دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا خبر داد.

وی در این باره مدعی شد: بسیاری از رهبران ارشد دولت مادورو را مشمول تحریم کرده‎ایم و درحال‌حاضر مشغول گفتگو با شرکایمان هستیم تا راهی برای توسعه تحریم‌ها پیدا کنیم تا تاثیر گزنده‎تری داشته باشند.

فریلند همچنین دولت مادورو را به سرکوب مردم ونزوئلا متهم کرد.

گفتنی است از ماه میلادی گذشته و پس از آنکه خوان گوایدو رئیس کنگره ملی ونزوئلا با حمایت آمریکا، عنوان ریاست جمهوری را از مادورو غصب کرد؛ تحولات سیاسی این کشور وارد مرحله جدیدی شد و اقدام کشورهای غربی در به رسمیت شناختن گوایدو نیز اوضاع را پیچیده‎تر کرد.

آمریکا از سالها قبل به دنبال براندازی حکومت ونزوئلا بود و وضعیت فعلی نیز نتیجه اقدامات واشنگتن در سال‌های اخیر است.

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار اسپانیا درباره مداخله نظامی در ونزوئلا

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
هشدار اسپانیا درباره مداخله نظامی در ونزوئلا
وزیر امور خارجه اسپانیا تأکید کرد که از هیچ‌گونه مداخله نظامی در ونزوئلا حمایت نمی‌کند.

خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا پیش‌تر از کشورهای حامی خود خواست همه گزینه‌ها در مورد برکناری نیکولاس مادورو از قدرت را مد نظر قرار دهند. روز دوشنبه گوآیدو با مایک پنس، معاون رئیس‌جمهوری آمریکا در کلمبیا دیدار کرد.

با این حال اسپانیا که خوآن گوآیدو را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت به رسمیت شناخته، با مداخله نظامی مخالفت کرده است.

جوزف بورل، وزیر خارجه اسپانیا به خبرگزاری افه گفت: ما آشکارا هشدار داده‌ایم که از هیچ‌گونه مداخله نظامی خارجی حمایت نمی‌کنیم و بلکه آن را به شدت محکوم خواهیم کرد. امیدواریم چنین اتفاقی رخ ندهد.

وزیر خارجه اسپانیا با تأکید بر ضرورت گفت‌وگوی ملی در ونزوئلا، خواستار برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور شد.

پیش از این دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تصریح کرده بود که همه گزینه‌ها در مورد ونزوئلا روی میز است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته است

الفالف22 ساعت قبل
محمود صادقی: رئیس هلال احمر آلوده به فساد است اما روحانی او را نگه داشته استگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۲۴ ۳۹۸۰۸۲۳۰۳۹۰ نظر، ۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
خانه ملتخانه ملت23 ساعت قبل
غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به لزوم تشکیل ستاد جنگ اقتصادی در مقابل تحریم‌های ضدایرانی گفت: اعتقاد دارم که آنطور که باید و شاید در مورد جنگ اقتصادی خوب نتوانستیم گارد جنگی و دفاعی بگیریم. بیشتر بخوانید: عضوکمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید براینکه باید باور داشته باشیم که دشمن جنگ تمام عیار اقتصادی را آغاز کرده است، مطرح کرد: در مقابله با جنگ اقتصادی نمی‌خواهیم بگوییم که در کشور هیچ کاری انجام نشده، اما می‌خواهم بگویم که هرکس هرکاری تشخیص داده انجام داده است و منسجم و همگن نبود و فرماندهی هم واحد نداشته است. وی ادامه داد: به شکل باید و شاید وزارت اقتصاد که هدف اصلی این جنگ است، برنامه ریزی ویژه ندارد و سایر وزارت خانه‌ها هم به صورت عادی کارشان را انجام می‌دهند و هدف گذاری مشخصی نداشته‌اند. علی رغم این که سیستم اطلاعاتی ما می‌تواند هشدارهای لازم را برای تحریم‌های بعدی بدهد؛ ما آمادگی لازم را نداریم و در مورد این اقدامات منفعل عمل می‌کنیم. مجموعه‌ای را برای رفع یا کاهش اثرات تحریم‌ها تشکیل دهیمجعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه اثرات تحریمی در درازمدت خود را نشان می‌دهد، تاکید کرد: تحریم اثرات نامطلوب و بسیار بدی دارد، ما باید یک مجموعه‌ای را برای رفع یا کاهش اثرات تحریم‌ها داشته باشیم؛ کاهش اثر تحریم‌ها هم می‌تواند در جای خودش موثر باشد و به آرامش مردم کمک کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی خطاب به سران کشورهای اسلامی تاکید کرده است: مفتخریم که در جمع امت پیامبری هستیم که پیام‌آور صلح و رحمت برای همه جهانیان است، پیامبری که سیره ایشان همواره هدایت‌گر و راهگشای همه مؤمنان و مسلمانان در طول تاریخ بوده است. رئیس جمهور در این پیام‌های تبریک ابراز امیدواری نموده است که با تأسی بر سیره و آموزه‌های رفیع نبی اکرم (ص)، پیروانی باشیم که امنیت، عدالت و آشتی را برای کره خاکی و به ویژه کشورهای اسلامی به ارمغان می‌آورند. روحانی همچنین در پیام‌های تبریک خود، برای سران کشورهای اسلامی سلامتی و موفقیت و برای مردم این کشورها سعادت و سرافرازی را مسألت نموده است.

افشاگری امام‌جمعه قزوین درباره زمین‌خواری هفت‌سنگان

الفالف20 ساعت قبل
افشاگری امام‌جمعه قزوین درباره زمین‌خواری هفت‌سنگانگروه سیاسی الف، ۲۳ آبان ۱۳۹۸، ۱۴:۲۶ ۳۹۸۰۸۲۳۰۵۹حجت‌الاسلام عابدینی، امام‌جمعه قزوین در برنامه ثریا درباره زمین‌خواری جمعی از مسئولین استان قزوین افشاگری کرد.

رونمایی جهاد اسلامی فلسطین از موشک جدید

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین المللی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیونی المیادین، گردان‌های قدس- شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین روز پنج شنبه با رونمایی از موشک جدید نوع «براق ۱۲۰» اعلام کرد، این موشک که کاملا ساخت داخلی فلسطین است. جنبش جهاد اسلامی فلسطین با انتشار بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد، موشک «براق ۱۲۰» وارد چرخه بهره برداری نظامی شده و برای اولین بار در حمله به شهرک صهیونیست نشین «الخضیره» از آن استفاده شده است. گردان‌های قدس تأکید کرد، این موشک نسخه پیشرفته با قدرت تخریبی بالاتر و دقیق‌تر موشکی است که پیشتر از آن رونمایی کرده بود.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
رئیس‌جمهور گفت: رژیم جدید آمریکا تلاش کرد که موضوع فلسطین را با پول معامله کند و آن را به عنوان معامله قرن نامید، اما در این راستا توفیقی بدست نیاورد. رئیس‌جمهور افزود: همه تلاش‌ها بر این مبناست که فراموش کنیم سرزمین فلسطین توسط گروهی اشغالگر به تصرف درآمده است و از یاد ببریم که میلیون‌ها فلسطینی در منطقه و جهان آواره هستند و از اهمیت آن کاسته شود که مردم فلسطین به سرزمین مادری خود بازگردند. وی افزود: البته آن‌ها در این مسیر توفیقاتی بدست آوردند، اما خوشبختانه به اهداف شوم خود نرسیدند. آن‌ها می‌خواستند اسرائیل یک کشور عادی و معمولی و مورد پذیرش مردم منطقه و حتی فلسطینیان قرار بگیرد. حتی رژیم جدید آمریکا تلاش کرد که موضوع فلسطین را با پول معامله کند و آن را به عنوان معامله قرن نامید حتی تلاش کردند که قدس شریف را پایتخت اشغالگران قرار دهند، اما در این راستا توفیقی بدست نیاوردند.

اخبار بیشتر