اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 7 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 7 اسفندماه

قیمت سکه و طلا امروز ۱۳۹۷/۱۲/۰۷

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت سکه و طلا امروز ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
اقتصادنیوز: قیمت سکه امامی در بازار امروز به ۴,۷۱۴,۵۰۰ (چهار میلیون و هفتصد و چهارده هزار و پانصد ) تومان رسید، که نسبت به روز قبل ۱.۴۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه در بازار امروز بالا رفت.

قیمت سکه و طلا امروز ۱۳۹۷/۱۲/۰۷ - 1

اونس طلا امروز

قیمت هر اونس طلا در بازار امروز به ۱,۳۲۵ (یک هزار و سیصد و بیست و پنج) دلار رسید، که نسبت به روز قبل ۰٫۳۳ درصد کاهش داشت.جدول قیمت 3 روز اخیر هر اونس طلاقیمت (دلار)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۱۳۲۵٫۴۱۴٫۴۱۰٫۳۳ درصدامروز۱۳۲۹٫۸۲۱٫۶۶۰٫۱۲ درصدروز قبل۱۳۲۸٫۱۶۱٫۸۲۰٫۱۳ درصد۳ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت هر گرم طلا ۱۸ عیار در بازار امروز به ۴۲۹,۱۸۰ (چهارصد و بیست و نه هزار و یکصد و هشتاد) تومان رسید، که نسبت به روز قبل ۱٫۵ درصد افزایش داشت.جدول قیمت 3 روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیارقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۴۲۹۱۸۰۶۴۶۰۱٫۵ درصدامروز۴۲۲۷۲۰۱۴۰۸۰۳٫۳۳ درصدروز قبل۴۳۶۸۰۰۶۷۰۰۱٫۵۳ درصد۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

آخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیار

قیمت هر گرم طلا ۲۴ عیار در بازار امروز به ۵۷۲,۲۳۰ (پانصد و هفتاد و دو هزار و دویست و سی) تومان رسید، که نسبت به روز قبل ۱٫۵ درصد افزایش داشت.جدول قیمت 3 روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیارقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۵۷۲۲۳۰۸۶۲۰۱٫۵ درصدامروز۵۶۳۶۱۰۱۸۷۸۰۳٫۳۳ درصدروز قبل۵۸۲۳۹۰۸۹۲۰۱٫۵۳ درصد۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ در بازار امروز

قیمت طلای ۱۸ عیار / ۷۴۰ در بازار امروز به ۴۲۳,۵۰۰ (چهارصد و بیست و سه هزار و پانصد) تومان رسید، که نسبت به روز قبل ۱٫۵۱ درصد افزایش داشت.جدول قیمت 3 روز اخیر طلای 18 عیار / 740قیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۴۲۳۵۰۰۶۴۰۰۱٫۵۱ درصدامروز۴۱۷۱۰۰۱۳۹۰۰۳٫۳۳ درصدروز قبل۴۳۱۰۰۰۶۶۰۰۱٫۵۳ درصد۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

سکه بهار آزادی در بازار امروز

قیمت سکه بهار آزادی امروز با افزایش ۱٫۰۸ درصد از ۴,۵۴۳,۰۰۰ (چهار میلیون و پانصد و چهل و سه هزار) تومان به ۴,۵۹۳,۰۰۰ (چهار میلیون و پانصد و نود و سه هزار) تومان رسید.جدول قیمت 3 روز اخیر سکه بهار آزادیقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۴۵۹۳۰۰۰۵۰۰۰۰۱٫۰۸ درصدامروز۴۵۴۳۰۰۰۱۶۷۰۰۰۳٫۶۷ درصدروز قبل۴۷۱۰۰۰۰۵۷۰۰۰۱٫۲۱ درصد۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

آخرین نرخ سکه امامی

قیمت سکه امامی امروز با افزایش ۱٫۸۱ درصد از ۴,۶۴۸,۰۰۰ (چهار میلیون و ششصد و چهل و هشت هزار) تومان به ۴,۷۳۴,۰۰۰ (چهار میلیون و هفتصد و سی و چهار هزار) تومان رسید.جدول قیمت 3 روز اخیر سکه امامیقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۴۷۳۴۰۰۰۸۶۰۰۰۱٫۸۱ درصدامروز۴۶۴۸۰۰۰۱۴۱۵۰۰۳٫۰۴ درصدروز قبل۴۷۸۹۵۰۰۹۰۵۰۰۱٫۸۸ درصد۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

نیم سکه در بازار امروز

قیمت نیم سکه امروز با کاهش ۰٫۳۸ درصد از ۲,۶۳۰,۰۰۰ (دو میلیون و ششصد و سی هزار) تومان به ۲,۶۲۰,۰۰۰ (دو میلیون و ششصد و بیست هزار) تومان رسید.جدول قیمت 3 روز اخیر نیم سکهقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۲۶۲۰۰۰۰۱۰۰۰۰۰٫۳۸ درصدامروز۲۶۳۰۰۰۰۹۰۰۰۰۳٫۴۲ درصدروز قبل۲۷۲۰۰۰۰۱۰۵۰۰۰۳٫۸۶ درصد۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

آخرین نرخ ربع سکه

قیمت ربع سکه امروز با کاهش ۲٫۴۲ درصد از ۱,۶۹۰,۰۰۰ (یک میلیون و ششصد و نود هزار) تومان به ۱,۶۵۰,۰۰۰ (یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار) تومان رسید.جدول قیمت 3 روز اخیر ربع سکهقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۱۶۵۰۰۰۰۴۰۰۰۰۲٫۴۲ درصدامروز۱۶۹۰۰۰۰۵۰۰۰۰۲٫۹۵ درصدروز قبل۱۷۴۰۰۰۰۴۰۰۰۰۲٫۲۹ درصد۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

مثقال طلا امروز

قیمت هر مثقال طلا امروز با افزایش ۱٫۵ درصد از ۱,۸۳۱,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و سی و یک هزار) تومان به ۱,۸۵۹,۰۰۰ (یک میلیون و هشتصد و پنجاه و نه هزار) تومان رسید.جدول قیمت 3 روز اخیر هر مثقال طلاقیمت (تومان)مقدار تغییردرصد تغییرتاریخ۱۸۵۹۰۰۰۲۸۰۰۰۱٫۵ درصدامروز۱۸۳۱۰۰۰۶۱۰۰۰۳٫۳۳ درصدروز قبل۱۸۹۲۰۰۰۲۹۰۰۰۱٫۵۳ درصد۲ روز پیشبه محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوند

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خرید دلار در بانک‌ها

الفخبرگزاری الف
آخرین قیمت خرید دلار در بانک‌ها
قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها ۱۲ هزار و ۹۶۵ تومان تعیین شد.

به گزارش تسنیم، بعد از شتاب ریزش قیمت‌ها در بازار ارز و افزایش مراجعه مردم به مراکز خرید و فروش ارز برای فروش ارزهای خانگی، بانک مرکزی از بانک‌ها خواست نسبت به خرید ارزهای مردمی فعال شوند.

برهمین‌ اساس شعب ارزی بانک‌ها هر روز بعد از دریافت نرخ از بانک مرکزی، نسبت به خرید ارز از مردم اقدام می‌کنند. دستور بانک مرکزی به بانک‌ها بعد از آن صادر شد که صرافی‌ها از خرید ارزهای مردمی خودداری و میدان را به دلال‌ها واگذار کرده بودند.

امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۲ هزار و ۹۶۵ تومان و ۲ ریال، قیمت یورو را ۱۴ هزار و ۷۳۰ تومان و ۶ ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۷ هزار و ۲۶ تومان برای خرید از مردم اعلام کرده‌اند.

قیمت خرید امروز دلار و یورو و پوند در بانک‌ها نسبت به روز قبل کاهش یافته است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع یخچال‌‌ فریزر دربازار چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع یخچال‌‌ فریزر دربازار چند؟ +جدول
اقتصاد آنلاین - سمانه باقری : آنچه در زیر می آید جدول قیمت روز جدیدترین انواع یخچال فریزر در سطح بازار تهران است؛شایان ذکر است که این نرخ‌ها ممکن است بر اساس برخی امکانات جانبی و خدمات پس از فروش در مناطق مختلف شهر تا ۱۰ درصد تفاوت قیمت داشته باشد.

قیمت انواع یخچال‌‌ فریزر دربازار چند؟ +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش قیمت رسمی یورو و پوند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
افزایش قیمت رسمی یورو و پوند
بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که طی آن نرخ ۱۸ ارز مانند یورو و پوند نسبت به روز دوشنبه افزایش و قیمت ۱۹ واحد پولی دیگر کاهش یافت؛ نرخ ۱۰ ارز دیگر از جمله دلار نیز ثابت بود.

بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «سه‌شنبه هفتم اسفند ماه ۹۷» بدون تغییر نسبت به روز یکشنبه ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین امروز هر پوند انگلیس با ۲۸۹ ریال افزایش ۵۵ هزار و ۱۷۷ ریال و هر یورو نیز با ۱۰۰ ریال رشد ۴۷ هزار و ۷۲۴ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۶ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۵۱۰ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۸۸۳ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۹۶ ریال، روپیه هند ۵۹۱ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۲۷۱ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۰ هزار و ۱۳۶ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۹۰۵ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۵۱ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۸۲۶ ریال قیمت خورد.

از سویی دیگر، نرخ دلار نیوزلند ۲۸ هزار و ۹۰۶ ریال، راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۳۳ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۹۱۰ ریال، روبل روسیه ۶۴۲ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۳ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۳۰ هزار و ۶۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۱۰۴ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۹۳۶ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۳۷ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۶ هزار و ۷۲۱ ریال تعیین شد.

افزون بر این نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۵۹۰ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۲۶۰ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۲۷۲ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۴ هزار و ۱۸۱ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۳۱۵ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۷ هزار و ۵۴۸ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۳۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۴۴ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۶۹۱ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۳ هزار و ۲ ریال، افغانی افغانستان ۵۶۵ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۶۴۴ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۲ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار و ۷۰۶ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار ریال ارزش‌گذاری شد.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول
اقتصاد نیوز:قیمت تبلت‌های متنوع از برند‌های مطرح جهان در بازار ایران، به تاریخ ۶ اسفند ۹۷ را در این خبر مشاهده کنید.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، تبلت‌ها نسخه بزرگ‌تر تلفن‌های هوشمند هستند که کاربرد‌های فراوانی دارند، ویژگی اصلی این محصولات صفحه نمایش بزرگ آن‌ها است که در خواندن مطالب مختلف، دیدن عکس و فیلم و انجام بازی‌های ویدئویی تاثیر بسزایی دارند. با تولید قلم مخصوص تبلت، ویژگی طراحی نیز به این دسته از محصولات اضافه شد. چند سالی است که تبلت‌ها مجهز به صفحه کلید نیز شده‌اند و با بهره‌گیری از سخت‌افزار قوی، مانند یک لپ‌تاپ جمع و جور برای انجام انواع و اقسام کار‌های سبک و سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این گزارش قصد داریم تا به آخرین قیمت تبلت‌های بازار به تاریخ ۶ اسفند ۹۷ نگاهی بیاندازیم. از هفته گذشته تا کنون شاهد تغییر قیمت خاصی در بازار نبودیم و تنها می‌توان به کاهش جزئی قیممت برخی مدل‌ها اشاره کرد.شرکت مایکروسافت

تبلت‌های ترکیبی سرفیس مایکروسافت علی‌رغم قیمت بالا طرفداران زیادی در بازار دارند، ویزگی‌ اصلی این سری کیفیت عالی و دوام بالای آن است. در ادامه آخرین قیمت تبلت‌های شرکت مایکروسافت در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول - 3

شرکت لنوو

رمز موفقیت لنوو تنوع بالا و قیمت مناسب است. تبلت‌های این برند مشخصات فنی متفاوتی دارند و از قیمت خوبی نیز بهره می‌برند. در ادامه آخرین قیمت تبلت‌های شرکت لنوو در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول - 6

شرکت سامسونگ

خانواده گلکسی تب سامسونگ از مدل‌های فعال در بازار ایران هستند که در مدل‌های متنوع و فراوان تولید شده‌اند. این سری به اعتبار نام سامسونگ، طرفداران زیادی نیز دارند. در ادامه آخرین قیمت تبلت‌های شرکت سامسونگ در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول - 10

شرکت ایسوس

شرکت ایسوس از دیگر برند‌های شرق آسیا است که با تولید محصولات با کیفیت حضور خوبی در بازار‌های جهانی دارد. این شرکت با تولید سری میان رده زن‌پد در مدل‌های مختلف توانست به فروش خوبی دست یابد. در ادامه آخرین قیمت تبلت‌های شرکت ایسوس در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول - 13

شرکت اپل

تولیدات اپل هرچند قیمت بالایی دارند اما با توجه به کیفیت مطلوبشان طرفداران زیادی در بازار ایران دارند. در ادامه آخرین قیمت تبلت‌های شرکت اپل در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول - 16

شرکت ایسر

شرکت ایسر از سال ۲۰۱۰ ساخت تبلت‌های خود را آغاز کرده است. این شرکت با تولید سری Iconia در مدل‌های زیاد و تنوع مناسب توانسته نام خود را به عنوان یک تولیدکننده با کیفیت در بازار تبلت‌ها معرفی کند، هر چند که فعلا مدل‌های زیادی از ایسر در بازار یافت نمی‌شود. در ادامه آخرین قیمت تبلت‌های شرکت ایسر در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول - 19

شرکت هوآوی

یکی از برترین تولیدکنندگان تلفن هوشمند در جهان شرکت هوآوی است که در بازار تبلت‌ها نیز حضور فعالی دارد. سری مدیاپد این شرکت در حال حاضر از محبوب‌ترین تبلت‌های بازار ایران است. در ادامه آخرین قیمت تبلت‌های شرکت هوآوی در بازار را مشاهده می‌کنید:

آخرین قیمت انواع تبلت در بازار +جدول - 22

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۰۷

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۰۷
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 10 سنت معادل 0.2 درصد کاهش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به 64 دلار و 66 سنت رسید.

یمت نفت برنت که دیروز هم ۳٫۵ درصد افت کرده بود، روز سه شنبه به پایین‌ترین رقم از ۱۴ فوریه تاکنون یعنی ۶۴ دلار و ۳۲ سنت رسید.

قیمت نفت خام آمریکا هم پس از کاهش ۳٫۱ درصدی در روز دوشنبه، امروز با ۲۹ سنت معادل نیم درصد افت به ۵۵ دلار و ۱۹ سنت رسید.

تحلیلگران گفتند آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان قصد دارد جلوی اقدامات تولید کنندگان عمده نفت جهت افزایش قیمت‌ها را بگیرد. قیمت نفت در فاصله ۸ تا ۲۲ فوریه ۸٫۱ درصد افزایش داشته است.

ترامپ روز دوشنبه در خصوص افزایش قیمت نفت ابراز نگرانی کرده و بار دیگر درخواست‌های قبلی خود از اوپک مبنی بر پایین نگه داشتن قیمت‌ها را تکرار کرده بود.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «این هشدار این بار تاثیر بیشتری روی بازار گذاشته است، زیرا قانون گذاران آمریکایی در حال تهیه طرحی هستند که بر اساس آن اوپک هدف مقررات ضد تراستی دولت آمریکا قرار خواهد گرفت.»

اوپک و برخی تولید کنندگان غیر عضو این سازمان از جمله روسیه اواخر سال گذشته میلادی توافق کردند که به منظور جلوگیری از افزایش عرضه در بازار تولید خود را به میزان روزانه ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش دهند.

عربستان بزرگترین صادر کننده نفت جهان اخیرا برآورد کرده که تولید نفتش در ماه مارس بیش از رقم توافق شده با اوپک و متحدانش کاهش خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

جزییات قیمت اقلام اساسی در ایام پایانی سال

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
جزییات قیمت اقلام اساسی در ایام پایانی سال

باشگاه خبرنگاران/ طبق روال همه ساله قیمت اقلام اساسی در ایام پایانی سال تحت تاثیر مسائل مختلف با روند روبه رشدی در بازار روبرو شده است.

طبق روال همه ساله قیمت اقلام اساسی در ایام پایانی سال با روند رو به رشدی همراه است که این موضوع مشکلات متعددی برای قشرهای حقوق بگیر و دهک‌های ضعیف جامعه ایجاد کرده است.

امسال بحث مایحتاج سبد خانوار از این قاعده مستثنی نیست، چرا که از هفته‌های گذشته ساز گرانی بسیاری از اقلام همچون گوشت قرمز، مرغ، آجیل و خشکبار، میوه و صیفی در بازار کوک شده است که به اذعان بسیاری از مسئولان این روند در بازار ادامه خواهد داشت، این درحالی است که مسئولان تنظیم بازار به سبب ذخیره سازی مناسب میوه، گوشت و مرغ و غیره خبر از ثبات قیمت‌ها می‌دهند که با واقعیت بازار تفاوت معناداری دارد.

گزارش‌های میدانی از بازار محصولاتی همچون برنج، گوشت قرمز، مرغ و ماهی، آجیل و خشکبار، شیرینی، میوه و دیگر اقلام مورد نیاز سبد خانوار نشان می‌دهد که قیمت‌ها نسبت به ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است که با یک حساب و کتاب ساده در می‌یابیم که افزایش نرخ محصولات هیچ سنخیتی با درآمد خانوار ندارد که نوید افزایش مجدد قیمت‌ها جز شرمندگی سرپرستان خانوار نتیجه دیگری در بر ندارد.

آخرین بررسی‌ها از سطح بازار عمده فروشی‌های مولوی نشان می‌دهد که قیمت هر کیلو برنج ایرانی ۱۳ تا ۲۰ هزار، برنج پاکستانی ۸ تا ۱۱ هزار، برنج هندی ۸ تا ۸ هزار و ۵۰۰، شکر ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰، قند ۵ هزار تا ۶ هزار و ۵۰۰، لیموعمانی ۶۰ هزار، نخود ۱۰ تا ۱۲ هزار، لوبیا قرمز ۱۳ تا ۱۵ هزار، لوبیا چیتی ۱۲ تا ۱۵ هزار، عدس ۸ تا ۱۰ هزار، لپه ۱۰ تا ۱۳ هزار، رب گوجه ۱۵ تا ۱۸ هزار، تخمه کدو گوشتی ۴۸ تا ۶۰ هزار، بادام زمینی ۲۵ تا ۴۵ هزار، نخودچی ۱۸ تا ۲۵ هزار، مغز گردو ۱۴۰ تا ۱۶۰ هزار، تخمه ژاپنی ۴۰ تا ۵۰ هزار، تخمه آفتابگردان ۳۰ تا ۳۵ هزار، پسته اکبری ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار، پسته فندقی ۱۳۰ تا ۱۷۰ هزار، بادام هندی ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار، آجیل چهار مغز ۱۰۰ تا ۱۷۰ هزار تومان است.

بررسی‌ها از بازار محصولات پروتئینی بیانگر آن است که هر کیلو مرغ با نرخ ۱۴ تا ۱۶ هزار و ۵۰۰، فیله مرغ ۲۸ هزار، جوجه کباب با استخوان ۳۰ هزار، جوجه کباب بدون استخوان با زعفران ۳۵ هزار، شقه گوسفندی ۹۰ تا ۹۵ هزار، راسته گوسفندی ۱۲۰ هزار، سردست گوسفندی ۱۱۰ هزار، شقه گوساله ۸۵ هزار، راسته گوساله ۱۱۰ هزار، سردست گوساله ۱۰۰ هزار، قزل آلا ۳۸ هزار، تیلاپیا ۳۵ هزار، سالمون نروژ ۱۳۰ هزار، سفید ۶۶ هزار، شیر جنوب ۷۰ هزار، سنگسر طلایی ۴۵ هزار و سنگسر شهری ۴۰ هزارتومان است که نسبت به ماه‌های اخیر رشد چند برابری داشته است.

یکی از فعالان بازار مواد غذایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت اقلام اساسی در یک ماه اخیر در بازار خبر داد و گفت: در یک ماه اخیر قیمت محصولاتی نظیر برنج ایرانی، حبوبات، قند و شکر، آجیل تحت تأثیر مسائل مختلفی نظیر نوسان نرخ ارز و تورم مجدد در بازار افزایش داشته که این امر بر رکود بازار دامن زده است.

به گفته وی، با توجه به شرایط کنونی بازار و استمرار نوسان قیمت پیش‌بینی می‌شود که بسیاری از خانوارها در تأمین مایحتاج شب عید خود با مشکلاتی مواجه شوند.

با توجه به آنکه کمتر از ۲۲ روز به ایام پایانی سال زمان باقی است، به سراغ مسئولان ذی‌ربط می‌رویم تا از آخرین تحولات بازار اقلام اساسی نسبت به ماه‌های اخیر و پیش بینی در روز‌های باقی مانده تا شب عید با خبر شویم:

کمبودی در بازار اقلام اساسی شب عید نداریم

محمد آقاطاهر رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه کمبودی در بازار اقلام اساسی نداریم، اظهار کرد: اگرچه قیمت شکر و حبوبات در هفته‌های اخیر با افزایش ۵ تا ۶ درصدی در بازار روبه‌رو شده است، اما کمبودی در توزیع وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت برنج ایرانی در یک ماه اخیر ۵ درصد رشد داشته است، افزود: با توجه به تورم و افزایش سایر اقلام، نوسان قیمت برنج ایرانی در مقایسه با سایر کالا‌ها چندان نبوده است، چرا که همچنان در بازار تقاضا برای خرید برنج ایرانی وجود دارد.

آقاطاهر با اشاره به اینکه قیمت اقلام اساسی در بازار شب عید نوسانی نخواهد داشت، بیان کرد: با توجه به آنکه مواد غذایی در طول سال مورد استفاده قرار می‌گیرد، از این رو هیچ ارتباطی به پایان سال ندارد که افزایش تقاضا بتواند بر نوسان قیمت این اقلام تأثیر بگذارد.

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از کاهش قیمت برنج خارجی خبر داد و گفت: با توجه به آنکه ثبت سفارش برنج خارجی یک ماه زودتر از موعد زمان واردات انجام شد، بنابراین این امر موجب شد تا قیمت برنج خارجی در بازار یک هزار تومان کاهش یابد.

افزایش قیمت اقلام اساسی در بازار شب عید منتفی است

قاسمعلی حسنی دبیر کل بنکداران مواد غذایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بازار اقلام اساسی در رکود به سر می‌برد، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت اقلام مواد غذایی و کاهش قدرت خرید خانوار، تقاضای چندانی در بازار وجود ندارد.

وی از منتفی بودن افزایش قیمت اقلام اساسی در بازار شب عید خبر داد و گفت: با توجه به آنکه تقاضا در ایام پایانی سال به سمت سایر کالاهاست و از طرفی خانوار‌ها نیاز مواد غذایی از قبل تهیه کردند، از این رو نوسان چندانی در بازار اتفاق نخواهد افتاد.

حسنی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات مواد غذایی را امری ضروری دانست و افزود: با توجه به آنکه اختصاص یافتن ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات تاثیری در قیمت کالا برای مصرف کننده ندارد، بنابراین این امر نتیجه‌ای جز فساد و رانت در بر نخواهد داشت چرا که بسیاری از کالا‌ها به سبب ارزان بودن از مرز‌ها خارج می‌شود.

دبیر کل بنکداران مواد غذایی با اشاره به اینکه آشفتگی بازار روغن همچنان ادامه دارد، بیان کرد: در شرایط کنونی بزرگترین مشکل در بحث مواد غذایی در روغن است چرا که خرید و فروش روغن در بازار با نرخ‌های بالاتر از درج شده بر روی کالا صورت می‌گیرد.

واردات تخمه تأثیری بر تعادل بازار نداشت/ کاهش ۷۰ درصدی تولید اقلام آجیل و خشکبار عامل اصلی گرانی

مصطفی احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار آجیل و خشکبار اظهار کرد: اگرچه مسائل مختلفی نظیر نوسان نرخ ارز، کمبود عرضه و صادرات در نوسان قیمت تأثیرگذار بوده، اما عمده گرانی‌ها مربوط به کاهش ۷۰ درصدی تولید اقلام آجیل و خشکبار است.

وی با اشاره به اینکه بازار آجیل و خشکبار تعریف چندانی ندارد، افزود: همه ساله در ایام پایانی اسفند، مغازه داران قیمت اقلام آجیل و خشکبار را به سبب افزایش فروش با چند درصد کاهش در بازار عرضه می‌کردند که متأسفانه امسال به سبب نوسان نرخ ارز امکان چنین کاری وجود ندارد.

احمدی با اشاره به اینکه نرخ مصوبی برای اقلام آجیل و خشکبار وجود ندارد، بیان کرد: قیمت اقلام آجیل و خشکبار تابع عرضه و تقاضاست و نمی‌توان قیمت مصوبی را برای آن اعلام کرد چرا که نرخ محصولات آجیل و خشکبار با نوساناتی در بازار روبه‌روست.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار با اشاره به تاثیر واردات تخمه بر قیمت‌های بازار تصریح کرد: علی رغم واردات، قیمت تخمه‌های کدو و آفتابگردان به سبب بالا بودن حقوق و عوارض گمرکی تغییری نکرده است که از مسئولان انتظار می‌رود برای تعادل بازار تجدید نظری در تعرفه‌های گمرکی اعمال کنند.

افزایش ۱۵ درصدی قیمت آجیل و خشکبار در بازار/ نرخ مصوب هر کیلو پسته اکبری ۲۸۰ هزار تومان

علیرضا ارزانی ممقانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه قیمت‌های آجیل و خشکبار روبه افزایش است، اظهار کرد: بعد از ایام شب یلدا، قیمت اقلام آجیل و خشکبار تحت تاثیر نوسان نرخ ارز ۱۰ تا ۱۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: با توجه به آنکه نوسان نرخ ارز بر رکود بازار آجیل و خشکبار دامن زده است، از این رو از اعضای آجیل و خشکبار تقاضا کردیم که سود‌های خود را تا حد امکان کاهش دهند تا خانوار‌ها بتوانند نیاز شب عید خود را خریداری کنند.

ارزانی ممقانی نرخ مصوب هر کیلو تخمه کدو گوشتی را ۴۸ تا ۵۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو بادام زمینی ۲۰ تا ۴۲ هزار، نخودچی ۱۶ تا ۲۵ هزار، فندق ۶۵ تا ۸۰ هزار، بادام کاغذی ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار، مغز بادام درختی ۹۰ تا ۱۶۰ هزار، پسته فندقی ۱۲۵ تا ۱۵۸ هزار، پسته اکبری ۱۸۰ تا ۲۸۰ هزار، آجیل چهار مغز شور ۷۵ تا ۱۹۰ هزار، آجیل چهار مغز شیرین ۷۰ تا ۱۵۰ هزار، بادام هندی ۱۹۰ تا ۲۴۰ هزار، گردو با پوست ۵۰ تا ۷۰ هزار، مغز گردو ۱۳۰ تا ۱۶۰ هزار، تخمه ژاپنی ۳۲ تا ۴۸ هزار و تخمه آفتابگردان ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار درباره آخرین تحولات بازار آجیل و خشکبار در ایام پایانی سال اظهار کرد: با استمرار روند نوسان نرخ ارز، بی شک روند افزایش قیمت آجیل و خشکبار در بازار ادامه خواهد یافت.

کاهش قیمت دام زنده در بازار/ بازار گوشت به ثبات می‌رسد

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبر داد و گفت: با کنترل خروج واردات دام زنده، قیمت هر کیلو دام زنده در دامداری‌ها ۵ هزار تومان کاهش یافته است.

وی افزود: با توجه به افزایش زایش دام در این فصل و کنترل خروج غیر قانونی دام از مرز‌های کشور شاهد بازگشت آرامش به بازار گوشت خواهیم بود.

پوریان ادامه داد: با استمرار واردات دام زنده و افزایش واردات گوشت قرمز پیش‌بینی می‌شود که نرخ گوشت با کاهش چشمگیری در بازار شب عید روبه‌رو شود.

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور قیمت کنونی دام زنده درب دامداری‌ها را ۳۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس قیمت هر کیلو لاشه داخلی ۳ تا ۴ هزار تومان در بازار کاهش یافته است که با استمرار واردات شاهد ثبات در بازار گوشت هستیم.

ثبات قیمت شیرینی در بازار شب عید

علی بهره‌مند رئیس اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار شیرینی شب عید اظهار کرد: براساس مصوبه قبلی، شیرینی در بازار توزیع می‌شود و هیچ افزایش قیمتی در این صنف برای بازار شب عید وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه برنامه‌ای برای افزایش قیمت شیرینی ندارد، بیان کرد: با توجه به آنکه مصرف شیرینی جزو اقلام ضروری خانوار به شمار نمی‌رود، از این رو صلاح نمی‌دانیم که قیمت از رقم کنونی بالاتر رود چرا که این امر منجر به از دست دادن مشتریان خواهد شد.

بهره‌مند نرخ مصوب هر کیلو شیرینی دانمارکی را ۲۱ هزار، شیرینی‌تر ۲۶ هزار، زبان و پاپیون ۲۱ هزار و ۵۰۰، برنجی ۲۱ هزار و ۵۰۰ و کیک یزدی ۱۵ هزار تومان اعلام کرد.

رئیس اتحادیه شیرینی فروشان و قنادان تصریح کرد: بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه به صورت فعال اوضاع را زیر نظر دارند و بازار را هم از لحاظ قیمت و هم کیفیت محصول کنترل می‌کنند و در صورت تخلف با متخلفات برخورد می‌شود.

کمبودی در توزیع مرغ شب عید وجود ندارد/ قیمت هر کیلو مرغ ۱۵ هزار و۵۰۰ تومان

عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۷۰۰ تا ۱۰ هزار و ۵۰۰، مرغ آماده به طبخ میدان بهمن ۱۳ هزار و ۷۰۰ و خرده فروشی‌ها ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و۵۰۰ تومان است.

وی افزود: با توجه به افزایش جوجه ریزی در واحد‌های مرغداری پیش بینی می‌شود که در صورت مدیریت بازار نهاده‌های دامی، نوسان چندانی در بازار اتفاق نیفتد.

حجت ادامه داد: با توجه به ازدیاد تقاضا در بازار شب عید پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ با نوسان ۵ تا ۱۰ درصدی در بازار روبرو شود.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه کمبودی در توزیع مرغ شب عید وجود ندارد، تصریح کرد: این درحالی است که مباحثی پیرامون واردات مرغ مطرح شده است که در صورت تحقق این موضوع می‌تواند به زیان تولید تمام شود چرا که با توجه به ظرفیت تولید داخل نه تنها کمبودی در تامین نیاز بازار داخل نداریم، بلکه در صورت رفع ممنوعیت صادرات، بخشی از مازاد کشور به بازار‌های هدف صادر می‌شود.

افزایش صد درصدی قیمت ماهی ناشی از سیستم دلال بازی است

ارسلان قاسمی مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه کمبودی در بازار ماهی شب عید وجود ندارد، اظهار کرد: طبق روال همه ساله قیمت ماهی در ایام پایانی سال به سبب ازدیاد تقاضا با نوساناتی در بازار روبه‌رو می‌شود.

وی افزایش ۵ تا ۱۰ درصدی قیمت ماهی در ایام پایان سال را طبیعی دانست و افزود: فروش با نرخ‌های بالاتر ناشی از سیستم دلال بازی و سودجویی واسطه گران در توزیع است که دستگاه‌های ذی ربط باید بر این موضوع نظارت کافی داشته باشند.

قاسمی از افزایش صد درصدی قیمت ماهی از ابتدای سال خبر داد و گفت: اگرچه تولیدکنندگان قیمت ماهی را به سبب نوسان نرخ نهاده‌های تولید ۳۰ تا ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل در بازار افزایش دادند، اما این اختلاف چشمگیر قیمت از مزرعه تا سفره به مشکلات سیستم توزیع بر می‌گردد.

مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان قیمت هر کیلو قزل آلا سر مزرعه را ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون فاصله قیمت ماهی از مزرعه تا خرده فروشی‌ها بیش از ۲ برابر است، در حالیکه سود حاصل از این امر به جیب تولیدکننده نمی‌رود.

قیمت میوه در بازار شب عید نوسان چندانی نخواهد داشت/ وقوع سیلاب عامل اصلی گرانی صیفی

اسداله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار میوه و صیفی اظهار کرد: در شرایط کنونی آرامش بر بازار میوه حاکم است و تنها نرخ صیفی نظیر کاهو، خیار، گوجه فرنگی، پیاز و سبزی به سبب وقوع سیلاب اخیر و تأمین نیاز کشور از جنوب با نوساناتی در بازار روبه‌روست.

وی افزود: با توجه به ذخیره سازی مناسب سیب و پرتقال برای تنظیم بازار شب عید پیش‌بینی می‌شود که نوسان خاصی در بازار اتفاق نیفتد.

کارگر، نرخ هر کیلو خیار بوته‌ای را ۳ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو خیار گلخانه ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰، پرتقال جنوب ۵ تا ۱۰ هزار، پرتقال شمال ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰، سیب لبنانی زرد ۴ تا ۱۰ هزار و سیب لبنانی قرمز ۴ تا ۹ هزارتومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه بازار صیفی در روز‌های آتی به آرامش خواهد رسید، تصریح کرد: هم اکنون هر کیلو گوجه فرنگی بوته‌ای با نرخ ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۵۰۰، گوجه فرنگی گلخانه ۴ تا ۹ هزار، کاهو پیچ سالادی ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰، کاهو رسمی ۳ تا ۵ هزار، پیاز شیری ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰، پیاز قرمز ۳ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان در میدان عرضه می‌شود که پیش بینی می‌شود با عرضه فراوان محصول در هفته‌های آتی قیمت به نرخ سابق خود بازگردد.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نقش پترو پالایشگاه‌ها در آینده صنعت نفت ایران

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
این فعال صنعت نفت معتقد است احداث پترو پالایشگاه‌ها می‌تواند سود حاصل از پالایش نفت را تا دو برابر افزایش دهد و این حاشیه سود فراوری نفت عامل مهمی است که توجه به پترو پالایشگاه‌ها را ضروری می‌سازد. درهمین رابطه سعید ساویز کارشناس حوزه نفت و انرژی معتقد است تقاضا برای نفت خام در جهان رو به کاهش است و تا چند سال آینده نفت خام بازاری نخواهد داشت. از دیگر سو تاسیس پترو پالایشگاه‌ها و تنوع بخشی به محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمیایی می‌تواند نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های نفتی و مقاوم سازی صنعت نفت ایران ایفاکند. برای این مشکل نیز دولت می‌تواند با فروش اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌های سرگردان، منابع مالی مورد نیازبرای احداث پترو پالایشگاه‌ها را تامین کند. اما ضروری است در احدث پترو پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت پالایشی کشور، به تمامی ابعاد موضوع توجه شود.
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
در این نمایشگاه بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها از جمله ایتالیا، چین و ترکیه حضور و مشارکت دارند. این گردهمایی صنعتی در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می‌شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. برگزاری همایش بین المللی سنگ با شرکت روسای انجمن سنگ کشورهای ایتالیا، و ترکیه، برگزاری سمینار معماری با حضور مطرح‌ترین معماران کشور و دانشجویان معماری و اجرای معماری پارامتریک در زمان برگزاری نمایشگاه توسط دانشجویان معماری با نظارت اساتید دانشگاه در محل نمایشگاه و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی؛ از جمله برنامه‌های جانبی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات است. صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ریزی شده است که در یک برنامه ۵ ساله این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مالکان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای سراسر کشور (ناوگان سنگین و نیمه سنگین) می‌توانند با در دست داشتن مدارک متعلق به خود و وسیله نقلیه (شامل کارت هوشمند ناوگان، کارت ناوگان و برگ سبز مالکیت ناوگان) نسبت به دریافت لاستیک مورد نیاز به نرخ مصوب اقدام کنند. مراحل دریافت لاستیک از سوی متقاضیان به این شرح است:۱- مراجعه به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان منطبق با سریال پلاک وسیله نقلیه در سراسر کشور۲- ثبت نام متقاضی۳- دریافت حواله لاستیک بر اساس کارکردهای مندرج در جدول ذیل۴- مراجعه به نمایندگی فروش مشخص شده در حواله، پرداخت وجه مندرج در حواله و دریافت لاستیک مورد درخواستنوع ناوگان عمومی جاده‌ای میزان لاستیک تخصیص یافته به ازای پیمایش ناوگان: اتوبوس به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهمینی بوس به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقه

بهترین بازی‌هایی که در سال ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد +عکس

6+
قدس آنلاینقدس آنلاین7 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ سعید رسولی افزود: اتصال مراکز بار به خطوط ریلی کشور، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت راه آهن در سال جاری است. وی با اشاره به اهمیت اتصال بنادر و بنادر خشک به خطوط ریلی و تسهیل جابه جایی بار در شبکه حمل و نقل ریلی کشور گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه و ابلاغیه مقام معظم رهبری، باید لجستیک پارک‌ها زیادی برای تسهیل حمل و نقل کشور تا پایان ۱۴۰۴ احداث شوند و راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تلاش است تا این پارک‌ها هرچه سریع احداث و به شبکه ریلی کشور متصل شوند. مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: برخی از کارخانجات صنعتی و تولیدی با خطوط ریلی فاصله چندانی ندارند، لذا برای تسریع در اتصال این مراکز به شبکه ریلی تصمیم گرفته‌ایم برای تسهیل در بارگیری و تخلیه مواد اولیه و محصولات تولیدی این مراکز، ۵۹ کیلومتر انشعابات فرعی امسال به خطوط اصلی متصل شود. رسولی با بیان اینکه راه آهن ماموریت دارد تا سهم ریل از حمل و نقل کالا را در کشور به ۳۰ درصد برساند، گفت: اتصال مراکز بار به شبکه ریلی یکی از مواردی است که می‌تواند این امر را تسهیل کند و این مساله علاوه بر افزایش حمل بار در خطوط ریلی، منافع زیادی نصیب کشور خواهد کرد. معاون وزیر راه و شهرسازی بر رفع محرومیت‌ها در کشور با وجود ۴۰ سال دشمنی استکبار جهانی تاکید کرد و افزود: مهم‌ترین ثروت ما مردم هستند و باید مسایل و مشکلات شبکه حمل و نقل ریلی را به دقت بررسی و رفع کنیم.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴10 ساعت قبل
آزادی در مقابل «بردگی» قرار دارد و شخص آزاد کسی است که می‌تواند اراده خود را بر جان و مالش اعمال کند. اعمال اراده بر مال انسان دو رکن اساسی دارد: «مالکیت خصوصی» و «آزادی مبادله». یعنی دولت با قیمت‌گذاری حق مالکیت و حق مبادله داوطلبانه را نقض می‌کند. مبادله آزاد ادامه حق مالکیت و حق آزادی انسان است. .. تکلیف دولت ایران چیست؟ تکلیف عامه دول سه چیز است: اول – حفظ استقلال ملی، دویم –حفظ حقوق جانی، سیم- حفظ حقوق مالی ".

اخبار بیشتر