محاکمه علنی حسین هدایتی با عنوان اخلال در نظام اقتصادی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

محاکمه علنی حسین هدایتی با عنوان اخلال در نظام اقتصادی

نخستین دادگاه حسین هدایتی برای رسیدگی به پرونده او در بانک سرمایه تشکیل شد. یازده متهم به فساد اقتصادی مرتبط با این پرونده امروز در دادگاه محاکمه شدند.

نماینده دادستان به تبانی هدایتی با مدیران بانک سرمایه برای خروج 586 میلیارد تومان از وجوه این بانک در پوشش 8 فقره شرکت صوری از جمله طراحی پویان پاسارگاد، سروش تجارت سیمرغ، جاوید گشت هیرمند، جاوید گشت آرکا اشاره کرد. وی اتهام متهم ردیف اول به تبانی با یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان جهت اخذ اعتبارات غیرقانونی را نیز از منظر دادگاه محرز دانست.

سایت خبری

نماینده دادستان: حسین هدایتی ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج کرده

انتخابخبرگزاری انتخاب
نماینده دادستان: حسین هدایتی ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج کرده
نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی گفت: هدایتی با تبانی با مدیران بانک ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج نموده است.
نماینده دادستان: حسین هدایتی ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج کرده - 0

نماینده دادستان در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی گفت: هدایتی با تبانی با مدیران بانک ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوه بانک سرمایه را خارج نموده است.

به گزارش ایسنا، در ابتدای اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و ۱۰ متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام بصورت علنی آغاز شد.

در ابتدای جلسه قاضی مسعودی مقام اظهار کرد: جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی دولابی، سید مهدی موسوی نژاد، مجتبی کیان پیشه، علی اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی و هانیه پهلوان تشکیل و رسمی است.

وی در ادامه از نماینده دادستان خواست که کیفرخواست متهمان را قرائت کند که وی با حضور در جایگاه کیفرخواست متهمان را قرائت کرد.

نماینده دادستان اظهار کرد: در پرونده حاضر موسوم به پرونده گروه هدایتی، آقای حسین هدایتی دولابی در پوشش ۸ فقره شرکت‌های صوری به نام طراحی پویان پاسارگاد، سروش تجارت سیمرغ، جاوید گشت هیرمند، جاوید گشت آرکا و چند شرکت دیگر اقدامات مجرمانه انجام داده است.

وی افزود: حسین هدایتی از طریق گماردن برخی اشخاص بی‌بضاعت به عنوان مدیران این شرکت‌ها به مقدار ۵۸۶ میلیارد تومان از وجوهات دریافتی از بانک سرمایه را خارج نموده و تسهیلات دریافت کرده است.

‌نماینده دادستان گفت: اتهام متهم ردیف اول با تبانی با یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان و مدیران ارشد بانک جهت اخذ اعتبارات غیر قانونی از بانک محرز است.

نماینده دادستان تهران اظهار کرد: اقدامات متهم ردیف دوم سید مهدی موسوی نژاد در فرآیند دریافت تسهیلات موثر بوده است به طوری که در سال ۹۲ با هدایتی آشنا شده و زمین‌هایی با بنای نیم ساخته در جاده قدیم جهرم به شیراز در اختیار آقای هدایتی قرار داده که زمین‌های مذکور در بافت برون شهری قرار داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

محاکمه حسین هدایتی و ۱۰ متهم اخلال در نظام اقتصادی آغاز شد

مهرخبرگزاری مهر
محاکمه حسین هدایتی و ۱۰ متهم اخلال در نظام اقتصادی آغاز شد
نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات یازده متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات یازده متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی لحظاتی پیش به ریاست قاضی مسعودی‌مقام آغاز شد.

حسین هدایتی دولابی، سید مهدی موسوی‌نژاد، محتبی کیان‌پیشه، علی‌اکبر یقینی، حسین شریعتی، امیر توللی، احمد رفیعی، مهدی فتحی، حسین حدادان، نورالدین مقصودیانی و هانیه پهلوان یازده متهم اخلال در نظام اقتصادی کشور هستند که نخستین جلسه محاکمه آن‌ها از ساعتی پیش در جلسه امروز چهارشنبه هشتم اسفندماه در دادگاه انقلاب اسلامی آغاز شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

امروز؛ حسین هدایتی به صورت علنی محاکمه می‌شود

انتخابخبرگزاری انتخاب
امروز؛ حسین هدایتی به صورت علنی محاکمه می‌شود
حسین هدایتی در راستای ادامه رسیدگی به پرونده فساد در بانک سرمایه امروز در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود. رسیدگی به این پرونده در شعبه سوم و به ریاست قاضی مسعودی مقام صورت می‌گیرد.
امروز؛ حسین هدایتی به صورت علنی محاکمه می‌شود - 1

حسین هدایتی در راستای ادامه رسیدگی به پرونده فساد در بانک سرمایه امروز در دادگاه انقلاب محاکمه می‌شود.

به گزارش فارس، قطار رسیدگی به مفاسد اقتصادی به ایستگاه حسین هدایتی رسیده است تا وی نیز پای میز محاکمه قرار گیرد.

قرار است از دقایقی دیگر رسیدگی به پرونده این فرد که در پرونده فساد اقتصادی نقش داشته است در دادگاه انقلاب تهران آغاز شود.

رسیدگی به این پرونده در شعبه سوم و به ریاست قاضی مسعودی مقام صورت می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که با توجه به مطالبه مقام معظم رهبری در طول سالهای گذشته برای خروج درآمدهای نفتی از بودجه جاری کشور آیا امکان صفر کردن درآمدهای نفتی در بودجه جاری وجود دارد و آیا اقتصاد ایران از این ظرفیت برخوردار است، گفت: در طی سالهای متمادی همواره مخالفین نظام جمهوری اسلامی ایران مخصوصا آمریکا از وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی به عنوان یک ابزار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده کرده‌اند. اخبار اقتصادی- سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: اگرچه این تحریم‌ها همیشه ابزاری برای فشار آوردن به نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم بوده است اما همین تحریم‌ها فرصتی را برای اقتصاد ایران خلق می‌کند تا اصلاحات ساختاری در بودجه کشور انجام دهیم و تلاش کنیم که بودجه عمومی کشور را از وابستگی به نفت قطع کنیم. *می توانیم وابستگی بودجه عمومی به درآمدهای نفتی را به صفر برسانیموی با بیان اینکه قطع وابستگی بودجه عمومی کشور به درآمدهای نفتی امکان‌پذیر است بیان داشت: اقتصاد ما به اندازه کافی این ظرفیت را دارد تا با خلق درآمدهای جدید وابستگی بودجه را به نفت کاهش دهیم و حتی وابستگی بودجه عمومی به درآمدهای نفتی را به صفر برسانیم. این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به معافیت‌های مالیاتی گفت: معافیت‌های مالیاتی هم باید بازنگری شود و در صورتی که یک معافیت مالیاتی الزامی ندارد لغو و در صورت لزوم تداوم یابد. خدابخشی اظهار داشت: بودجه عمومی کشور یک سوم بودجه کل کشور است و قطعا با برنامه‌ریزی می‌توان وابستگی بودجه را از درآمدهای نفتی کاهش داد.
کرد آنلاینکرد آنلاین17 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: این سازمان برای اجرای تعهدات خود در طرح آبیاری و زهکشی رودخانه‌های غرب و شمال غرب حدود یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال کسری اعتبار دارد. رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار داشت: بخش پایاب سد آزاد از این طرح در ابتدا ۸۳۰ میلیارد ریال اعتبار داشت که با توجه به شرایط اقتصادی کشور این میزان به یک هزار و ۷۰ میلیارد ریال رسیده است. جعفری افزود: با همکاری مشاورین طرح، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی کردستان الگوی کشت مناسب با کمترین ریسک برای این اراضی تعیین شده است. خرم اعتبار مورد نیاز برای تکمیل ساحل راست پایاب سد سیازاخ ۷۴۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۲۰ هزار هکتار از اراضی پایاب سد سیازاخ در دیواندره قرار دارد که مشتمل بر ۲ جبهه ساحل چپ و راست است. منابع اعتباری مورد نیاز طرح تقاطع غیر همسطح سنندج مریوان سقز ۲۱۰ میلیارد ریال بوده و یکی از تقاطع‌های حیاتی و اساسی در مسیر سنندج به مریوان و همچنین کریدور میاندوآب کرمانشاه می‌باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
کارآموز‌ و کارمند بخش تور (داخلی، خارجی، تیکت) خانممتقاضیان واجد شرایط میتوانند با شماره تلفن زیر (خانم حیدرپور) تماس حاصل نمایند و یا جهت تکمیل فرم استخدام روی لینک زیر کلیک نمایند. استخدام صرفا در ردیف شغلی ذکر شده صورت میگیردتلفن: ۰۲۱۸۸۷۵۴۲۸۱وب سایت: www. chaharfasl. net
چرخانچرخان11 ساعت قبل
خودروسازان داخلی کشورمان که این روزها مشغول فروش محصولاتشان با قیمت‌های مربوط به بهمن ۹۷ هستند و البته از این طریق سود خوبی را نصیب خود کرده و بازار را به یک تعادل نسبی می‌رسانند، در درخواستی عجیب به دنبال افزایش دوباره قیمت محصولاتشان هستند و به نظر می‌رسد که این گرانی به زودی در لیست محصولاتشان نمایان خواهد شد. به گزارش چرخان، ایران‌خودرو و سایپا که از جمله شرکت‌های پرحاشیه یکسال اخیر صنعت خودروسازی کشورمان محسوب می‌شوند و حالا چند روزی است که خبر ورشکستگی احتمالی آنها مخابره می‌شود، به دنبال گرانی هر چه بیشتر محصولاتشان بوده و افزایش هزینه‌ها را عامل و دلیل اصلی این ماجرا عنوان می‌کنند. فیاض، مشاور وزیر صنعت کسی است که خبر درخواست خودروسازان را رسانه‌ای کرده و البته مصرانه بر روی این صحبت نیز پافشاری می‌کند که این به معنی گرانی نیست و صرفا اصلاح قیمتی است که خودروسازان به دنبال آن هستند. این مقام مسئول عنوان می‌کند که خودروسازان با توجه به افزایش هزینه‌های مربوط خدمات زیربنایی و سایر موارد به دنبال این اصلاح قیمت بوده و طبیعتا این شرکت‌ها نیز مانند سیار تولیدکنندگان این درخواست را دارند. شنیده‌ها از این شرکت نشان می‌دهد که قیمت احتمالی پژو ۳۰۱ چیزی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود و خودرویی که قرار بود جایگزین خودروهای پرتیراژ این شرکت شده و در دسترس خرید عموم مردم قرار بگیرد حالا بالاتر از دناپلاس قیمت گذاری شده و به نظر می‌رسد که دست مردم عادی به این خودرو نخواهد رسید!
ایلناایلنا1 روز قبل
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: ایران بین کشورهای منطقه، بالاترین میزان تولید فرآورده‌های با کیفیت و با ارزش افزوده بالا را دارد. این سیاست‌ها یکی از راهبردهای آرایش جنگی در وزارت نفت است که بر مبنای رفع گلوگاه‌ها و افزایش ظرفیت پالایشی ایجاد شده است. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با بیان اینکه ایران بین کشورهای منطقه، بالاترین میزان تولید فرآورده‌های با کیفیت و ارزش افزوده بالا را دارد، افزود: البته ظرفیت پالایش نفت‌خام عربستان بیشتر است اما ما صاحب پالایشگاهی به نام ستاره خلیج فارس هستیم که معادل یک پالایشگاه نفت یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت، فرآورده‌های با ارزش افزوده بالا تولید می‌کند. به گفته وی، وقتی این معادل‌سازی با پالایشگاه‌های منطقه انجام شود، متوجه می‌شویم ایران بالاترین ظرفیت تولید فرآورده‌های با ارزش افزوده بالا را دارد. این مقام مسوول همچنین درباره میزان تولید نفت‌گاز کشور گفت: روزانه حدود ۱۱۵ میلیون لیتر نفت‌گاز در کشور تولید می‌شود که حدود ۴۰ درصد آن با استاندارد یورو ۴ و ۵ است و یک جهش در رشد کیفی نفت‌گاز به حساب می‌آید که بی‌سابقه است.

اخبار بیشتر