1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

عکس و فیلم‌های درگیری نظامی میان هند و پاکستان

هند یک جنگنده اف ۱۶ پاکستان را سرنگون کرد

ایرناخبرگزاری ایرنا
هند یک جنگنده اف ۱۶ پاکستان را سرنگون کرد

تارنمای ' تایمز او ایندیا'، به نقل از مقامات هندی اضافه کرد جنگنده‌های پاکستانی صبح امروز حریم هوایی هند در مناطق پونچ و نوشرا واقع در ایالت جامو و کشمیر را نقض کردند.

هند تمام پرواز‌های غیر نظامی را در ایالت جامو و کشمیر ممنوع کرده است.

پاکستان نیز پرواز‌های داخلی و خارجی را در شهر‌های لاهور، اسلام آباد و سیال کوت را متوقف کرده است.

با افزایش تنش‌ها میان هند و پاکستان، راجنات سینگ وزیر کشور هند نشستی اضطراری با مقامات امنیتی و سیاسی این کشور تشکیل داده است.

این درحالی است که پاکستان اعلام کرده است صبح امروز، دو جنگنده نیروی هوایی هند را سرنگون و یک خلبان هندی را که در خاک این کشور فرود آمده بود را بازداشت کرده است.

در حادثه‌ای جداگانه یک بالگرد نیروی هوایی هند صبح امروز در منطقه بودگم ایالت جامو و کشمیر سقوط کرد. در این حادثه دو خلبان این بالگرد کشته شدند.

مقامات هندی در هفته جاری اعلام کردند که ۱۲ جنگنده میراژ ۲۰۰۰ نیروی هوایی هند در ساعت ۴ صبح (به وقت محلی) روز سه شنبه، سه منطقه 'بالاکوت'، 'مظفرآباد' و 'چاکوتی' در خاک پاکستان را بمباران کردند.

پس از این حمله سخنگوی وزارت امور خارجه هند در یک جلسه مطبوعاتی این حمله را تایید کرد.

مقامات هندی ادعا کردند که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ شبه نظامی در حمله روز گذشته (سه شنبه) نیروی هوایی هند علیه پایگاه‌های شبه نظامیان در خاک پاکستان کشته شده‌اند.

این حمله چند روز پس از وقوع حادثه تروریستی پلواما واقع در ایالت جامو و کشمیر هند اتفاق می‌افتد.

در حمله روز پنجشنبه ۲۵ بهمن (۱۴ فوریه) به نیروهای نظامی هند در منطقه پلواما در کشمیر، یک عامل وابسته به گروه تروریستی جیش محمد خودرو خود را در کنار یک اتوبوس حامل نیروهای نظامی هند منفجر کرد.

در این حمله بیش از ۴۰ نیروی نظامی هند کشته شدند.

گروه تروریستی جیش محمد مسئولیت این حمله را پذیرفته است و عامل این حمله انتحاری را 'عادل احمد دار' معرفی کرده است.

در سال ۲۰۱۶، حمله شبه نظامیان به پایگاه نیروی هوایی هند در شهر 'اوری' به کشته شدن ۱۹ سرباز هندی منجر شد. این حمله دلیلی بود تا دولت نارندرا مودی نخست وزیر هند یک حمله محدود علیه پایگاه شبه نظامیان در خاک پاکستان ترتیب دهد.

به گفته مقامات دفاعی هند در این حمله بیش از ۳۵ شبه نظامی و ۹ نیروی نظامی پاکستان کشته شده‌اند.

آساق**۲۶۷**۱۶۰۰

خواندن خبر در سایت منبع

ارتش پاکستان: ادعای هند درباره عملیات ۲۱ دقیقه‌ای داخل خاک پاکستان کذب است

انتخابخبرگزاری انتخاب
ارتش پاکستان: ادعای هند درباره عملیات ۲۱ دقیقه‌ای داخل خاک پاکستان کذب است
ارتش پاکستان: ادعای هند درباره عملیات ۲۱ دقیقه‌ای داخل خاک پاکستان کذب است - 0

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: پاسخ ما به هند متفاوت خواهد بود؛ زمان و مکان را خودمان انتخاب می‌کنیم، اما هندی‌ها متعجب و غافلگیر خواهند شد.

به گزارش فارس، «آصف غفور» سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد: پاسخ ما به هند متفاوت خواهد بود زمان و مکان را خودمان انتخاب می‌کنیم، اما هندی‌ها متعجب و غافلگیر خواهند شد.

وی افزود: جنگنده‌های هند فقط ۴ دقیقه داخل خاک پاکستان بودند و هنگام بازگشت ۴ بمب به منطقه «بالاکوت» شلیک کردند که هیچ خسارتی به دنبال نداشت.

غفور تأکید کرد: اگر جنگنده‌های هند شبه‌نظامیان را هدف قرار می‌دادند باید اجساد آن‌ها در محل پیدا می‌شد.

وی افزود: دشمن عاقل از دوست نادان بهتر است، اما متأسفانه هند دشمنی نادان است و با ادعا‌های خود موجب تنش و دردسر بیشتر می‌شود.

سخنگوی ارتش پاکستان گفت: ادعای هند مبنی بر عملیات ۲۱ دقیقه‌ای داخل خاک پاکستان را رد کرد.

وی افزود: جنگنده‌های هند به پایگاه‌های نظامی پاکستان نزدیک نشدند و هدفشان فقط کشتن مردم بی‌دفاع بود تا بعد‌ها مدعی شوند شبه‌نظامیان را کشته‌اند.

غفور تأکید کرد: تمام خبرنگارها، وابستگان نظامی سفارت‌ها و سفیران کشور‌های مختلف می‌توانند از محل اصابت بمب جنگنده‌های هندی بازدید کنند و ببینند که هیچ اتفاقی نیفتاده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ورود سه جنگنده پاکستانی به حریم هند+ عکس و فیلم

الفخبرگزاری الف

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، مقامات دهلی نو امروز چهارشنبه از ورود غیرقانونی ۳ جنگنده ارتش پاکستان به حریم هوایی هند خبر دادند.

به گفته مقامات هندی، روز سه شنبه جنگنده‌های هندی با ورود به منطقه کشمیر تحت کنترل پاکستان مواضع تروریستها را در مناطق کوهستانی بمباران کردند که گفته میشود دهها تروریست کشته شدند.

به گفته یک مقام هندی، حملات هوایی به مواضع یک گروه تروریستی در منطقه تحت تسلط پاکستان در کشمیر انجام شده است، گروهی که در حال انجام آموزش برای انجام اقدامات تروریستی به هند بوده است.

شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان در واکنش به این اقدام هندیها، آن را تجاوز به حریم پاکستان خوانده بود و تاکید کرده بود که اسلام آباد این حمله را بی پاسخ نخواهد گذاشت.

به گزارش فارس، با گذشت یک روز از نقض حریم هوایی پاکستان توسط جنگنده‌های هند، نیروهای مرزی دو کشور از صبح روز چهارشنبه آتشباری سنگین علیه یکدیگر را آغاز کرده‌ بودند.

تا کنون بر اثر حملات توپخانه‌ای هند که بیشتر مناطق مسکونی مرز پاکستان را هدف قرار می‌دهند ۴ غیر نظامی کشته و ۱۱ نفر از مردم محلی زخمی شدند.

توپخانه ارتش پاکستان که در نقاط بلند به ویژه مرز سیاچن مستقر است نقاط مختلف کشمیر تحت کنترل هند را هدف قرار می‌دهد.

تنش در روابط این دو همسایه که هر دو دارای تسلیحات اتمی خطرناک هستند بعد از حمله یک گروه تروریستی به اتوبوس حامل نظامیان ارتش هند در منطقه مرزی بالا گرفته است.

در این حمله بیش از ۴۰ نیروی ارتش هند کشته شدند.

در عین حال خبرگزاری رویترز گزارش داد که یک جنگنده نیروی هوایی هند روز چهارشنبه در منطقه مورد منازعه این کشور با پاکستان سقوط کرده است و هر دو خلبان آن و یک غیرنظامی کشته شده‌اند.

هنوز جزئیات بیشتری درباره این حادثه و اینکه چرا این جنگنده در حریم هوایی پاکستان سقوط کرده است گزارش نشده است اما ارتش پاکستان اعلام کرده است که جنگنده‌های این کشور دو جنگنده هندی را در حریم خود در کشمیر ساقط کرده‌اند.

الجزیره به نقل از سخنگوی ارتش پاکستان گزارش داد که یکی از این جنگنده‌ها در خاک پاکستان افتاده است و یک خلبان آن بازداشت شده است.

یک خبرگزرای هندی نیز گزارش داده است که برخی فرودگاههای این کشور در له، جامو، سرینگر و پاتانکوت در آماده باش کامل قرار دارند و برخی پروازهای به دلایل امنیتی فعلا متوقف شده است.

خطوط هوایی هند نیز اعلام کرد که به دلیل بسته شدن حریم هوایی، پروازها به و از فرودگاههای سرینگر، جامو، چاندیگر، آمریتسار و درادون موقتا به حالت تعلیق درآمده است.

ورود سه جنگنده پاکستانی به حریم هند+ عکس و فیلم - 16

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

ویدیو/ ورود دیرهنگام استاندار معزول گلستان به جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان

انتخابانتخاب1 روز قبل

استاندار گلستان برکنار شد

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
جهانگیری، استاندار گلستان را برکنار کرد. اسحاق جهانگیری پس از غیبت مناف هاشمی در جریان رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان استان گلستان، مناف هاشمی را برکنار و علی قرابیه معاون هاشمی را به عنوان سرپرست استانداری گلستان منصوب کرد. هاشمی در چند روز گذشته و همزمان با سیل استان گلستان در سفر خارج از کشور به سر می‌برد. او ساعتی پیش خبر داد که به کشور برگشته است (اینجا بخوانید.)

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
الفالف12 ساعت قبل
در روزهای آغازین حادثه نیز گفته می‌شد که عمق آب در برخی مناطق سیل‌زده به ۲ تا ۳ متر رسیده بود. حالا در این شرایط که وضعیت مردم اصلا خوب نبوده و اوضاع در گلستان بد گزارش می‌شود، هیچ خبری از رئیس جمهور روحانی نیست و وی تنها به انتشار چند پیام اکتفا کرده است! این مسائل نشان دهنده بی‌توجهی و بحران مدیریتی برای کمک به مردم گرفتار شده در سیل را دارد و اوضاع دولت تدبیر را نشان می‌دهد. اگر دولت تا دیروز می‌توانست مقصر چنین وضعیتی را تحریم‌ها اعلام کند امروز بدلیل تعلل در مدیریت بحران سیل می‌خواهد به چه دستاویزی متوسل شود. لازم به گفتن نیست با این گونه اقدامات اندک امید مردم نسبت به دلسوزی مجموعه دولت از بین خواهد رفت.

اخبار بیشتر