پیش‌بینی برف و کولاک در بیشتر استان‌های کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

پیش‌بینی برف و کولاک در بیشتر استان‌های کشور

پیش بینی کولاک برف در برخی استان ها/هشدار وقوع سیلاب در ۴ استان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
پیش بینی کولاک برف در برخی استان ها/هشدار وقوع سیلاب در ۴ استان
سازمان هواشناسی کشور با اعلام بروز پدیده کولاک برف طی امروز در برخی استان ها نسبت به وقوع سیلاب های ناگهانی در ۴ استان هشدار داد.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بر این اساس امروز بارش در آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان و مرکز خلیج‌فارس شدت بیشتری خواهد داشت و در مناطق کوهستانی شمال‌غرب، غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش و کولاک برف، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید و در برخی مناطق نیمه شرقی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک و کاهش دید رخ خواهد داد.

فردا جمعه ۱۰ اسفند نیز با تقویت جریان‌های شمالی بارش باران در سواحل دریای خزر و بارش برف در دامنه‌های البرز ادامه خواهد داشت و بتدریج با کاهش فعالیت سامانه از غرب کشور، در جنوب‌شرق و شرق تقویت می‌شود و اواخر وقت از کشور خارج خواهد شد.

همچنین طی فردا به سبب تقویت فعالیت سامانه بارشی در جنوب شرق و شرق کشور، در استان‌های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و وزش باد شدید موقتی روی می‌دهد.

امروز و فردا خلیج‌فارس و تنگه هرمز و روزهای جمعه و شنبه دریای عمان مواج و طوفانی خواهند بود.هشدار کولاک برف طی امروز و فردا در برخی استان‌هاپیش بینی کولاک برف در 10 استان

خواندن خبر در سایت منبع

امداد رسانی به ۷۸۹ نفر در ۱۲ استان متاثر از برف و کولاک

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
امداد رسانی به ۷۸۹ نفر در ۱۲ استان متاثر از برف و کولاک
رئیس سازمان امداد و نجات گفت: به ۷۸۹ نفر در ۱۲ استان متاثر از برف و کولاک امدادرسانی شده و ۲۰۹ دستگاه خودروهایی که در برف گیر کرده بودند، رها سازی شده است

مرتضی سلیمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به عملیات امدادگران هلال احمر طی ۲۴ ساعت گذشته اظهار کرد: ۱۲ استان (آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، سمنان، قزوین، کردستان، لرستان، مازندران و همدان) متاثر برف و کولاک شده بودند که امدادگران هلال احمر با حضور در این استان‌ها به هموطنان کمک کردند.

وی افزود: ۲۸ تیم (۱۰۱ نفر) در ۲۲ محور کوهستانی عملیات امداد و نجات را انجام دادند.

رئیس سازمان امداد و نجات خاطرنشان کرد: ۱۰۲ نفر از امدادگران ما به ۷۸۹ نفر در این استان‌ها و محورهای کوهستانی امداد رساندند و توانستند ۲۰۹ دستگاه از خودروهایی که در برف گیر کرده بودند را رها کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

کولاک در ۲۲محور کوهستانی/اعزام امدادگران به این مناطق

ایسناخبرگزاری ایسنا
کولاک در ۲۲محور کوهستانی/اعزام امدادگران به این مناطق
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۲۲محور کوهستانی به علت وقوع کولاک خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی مبنی بر وقوع برف و کولاک در ۱۲ استان کشور، از جمله استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، ‌ البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، سمنان، قزوین، کردستان، لرستان، مازندران و همدان، از ۲۴ساعت گذشته ۱۰۱نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب ۲۸تیم به ۲۲محور کوهستانی در این استان‌ها اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اقدامات انجام شده در این محورها طی روز گذشته گفت: تا کنون بیش از ۷۰۰نفر در این مناطق امدادرسانی و ۲۰۹دستگاه خودرو گرفتار در برف نیز رهاسازی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها