نتیجه‌ی دومین دیدار ترامپ و اون چه شد؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

نتیجه‌ی دومین دیدار ترامپ و اون چه شد؟

پایان دیدار ترامپ و کیم بدون توافق خلع سلاح هسته‌ای

همشهریخبرگزاری همشهری
پایان دیدار ترامپ و کیم بدون توافق خلع سلاح هسته‌ای
همشهری آنلاین: تغییرات در برنامه نهار کاری و مراسم امضای توافق میان دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی باعث پائین آمدن ارزش پول در کره جنوبی و سقوط ارزش سهام در بازارهای بورس منطقه شد.

دومین نشست رئیس جمهورآمریکا و رهبر کره شمالی در هانوی، پایتخت ویتنام زودتر از آنچه پیش‌بینی شده بود بدون امضای هرگونه توافق خلع سلاح هسته‌ای پایان یافت.

کاخ سفید روز پنج‌شنبه ۲۸ فوریه، پس از پایان دومین روز نشست دونالد ترامپ با کیم جونگ اون اعلام کرد که در این نشست هیچ توافقی برای خلع سلاح کره شمالی حاصل نشد اما «دو رهبر مذاکرات مثبتی در زمینه خلع سلاح هسته‌ای و مسائل اقتصادی» داشتند.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای مذاکره میان رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی را سازنده خواند و افزود که باید منتظر ملاقات‌های دیگری میان دو رهبر در آینده بود.

وی همچنین از لغو صرف نهار دو نالد ترامپ با کیم جونگ اون و مراسم امضای توافقی که برای بعد از ظهر روز پنج‌شنبه برنامه‌ریزی شده بود خبر داد.

این تغییرات در برنامه دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی باعث پائین آمدن ارزش پول در کره جنوبی و سقوط ارزش سهام در بازارهای بورس منطقه شد.

رهبر کره شمالی صبح روز پنج‌شنبه پیش از آغاز دومین روز از نشست خود با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در جمع خبرنگاران گفته بود که مایل به خلع سلاح هسته‌ای است و در غیر اینصورت نشست دومی در کار نبود.

کیم جونگ اون و دونالد ترامپ صبح روز پنج‌شنبه دومین روز مذاکرات خود در پایتخت ویتنام را با ابراز امیدواری نسبت به بهبود روابط و حل مساله خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی آغاز کردند.

پایان دیدار ترامپ و کیم بدون توافق خلع سلاح هسته‌ای - 7

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در هتل متروپول شهر هانوی - رویترزکیم جونگ اون: اگر تمایلی به خلع سلاح هسته‌ای نداشتم اینجا نبودم

رهبر کره شمالی در پاسخ به سوالی درباره تمایل خود به کنار گذاشتن سلاح هسته‌ای گفت: «اگر تمایلی به این کار نداشتم الان اینجا نبودم.» دونالد ترامپ نیز در واکنش به این پاسخ کیم جونگ اون، خطاب به خبرنگاران گفت: «این احتمالا بهترین پاسخی است که شما تا به حال شنیده‌اید.»

با وجود این در طی این نشست مطبوعاتی پیش از مذاکرات نیز رهبران دو کشور، وعده مشخصی در زمینه رسیدن به توافق برای خلع سلاح هسته‌ای ندادند. دونالد ترامپ در این جلسه اعلام کرد که برای هسته‌ای زدایی کره شمالی عجله‌ای ندارد. وی گفت: «من از همان ابتدا هم گفتم که سرعت برایم مهم نیست. من از اینکه دیگر موشک و راکت‌های هسته‌ای آزمایش نمی‌شوند، ممنون و قدردان هستم.»

از سوی دیگر رهبر کره شمالی نیز در پاسخ به خبرنگاران درباره اطمینان از دستیابی به توافق گفت: «خیلی زود است که این را بگویم اما نمی‌توانم بگویم بدبین هستم. من احساس می‌کنم که نتایج خوبی حاصل خواهد شد.»

در حالیکه واشنگتن خواستار خلع سلاح کامل هسته‌ای پیونگ‌یانگ است، کره شمالی نیز از ایالات متحده می‌خواهد که «چتر حمایت هسته‌ای» خود را از سر متحدان آسیایی و کشورهای همسایه کره‌شمالی بردارد.یورونیوز کد خبر ۴۳۳۱۸۳

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: مذاکره با کیم بسیار سازنده بود / نمی‌توانیم تحریم‌های کره شمالی را لغو کنیم

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
ترامپ: مذاکره با کیم بسیار سازنده بود / نمی‌توانیم تحریم‌های کره شمالی را لغو کنیم
اقتصاد نیوز: رئیس‌جمهور آمریکا در نشست خبری بعد از پایان زودهنگام نشست دوم با کره شمالی گفت که گزینه‌هایی برای توافق داشتند اما فعلا تصمیم گرفتند که چیزی را امضا نکنند زیرا نمی‌توانند تمام تحریم‌های کره شمالی را لغو کنند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز (پنجشنبه) بعد از پایان زودهنگام نشست با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، در مقابل دوربین رسانه‌ها حاضر شده و به تشریح روند این مذاکرات پرداخت.

ترامپ که به همراه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد، گفت: «اخبار جذابی از هند و پاکستان شنیده‌ایم و تلاش می‌کنیم که آنها را متوقف کنیم و (جنگی) را که برای مدت زیادی و دهه‌ها در جریان است، پایان دهیم».

وی با اشاره به ارسال حمایت‌ها به ونزوئلا، گفت: «کمک‌ها در حال ورود به ونزوئلا است، علی‌رغم اینکه ساده نیست اما در حال انجام شدن است. برخی می‌گویند این کار را نکنید اما این برای مردم مفید است … کسی که مسئول این کشور است باید اجازه دهد این کمک‌ها وارد شود».

رئیس‌جمهور آمریکا درباره نشست با رهبر کره شمالی و اینکه توافقی حاصل نشد، توضیح داد: «زمان سازنده‌ای را با رئیس کیم گذراندم … پامپئو احساس می‌کرد که امضا کردن توافق، چیز خوبی نیست … روابط من با کیم بسیار محکم است. گزینه‌هایی داشتیم اما تصمیم گرفتیم که فعلا کاری نکنیم».

ترامپ با بیان اینکه این دو روزی که به مذاکره با کیم گذرانده «بسیار سازنده» بود، افزود: «بعضی وقت‌ها فقط باید اجازه دهید مسائل بگذرد. از پامپئو می‌خواهم که خودش در این باره توضیح دهد».

سپس وزیر امور خارجه آمریکا پشت تریبون قرار گرفته و گفت: «تیم‌های ما برای هفته‌ها مشغول کار (روی مذاکرات) بودند تا بتوانند راهی به جلو ایجاد کنند … ما پیشرفت‌های واقعی به‌دست آوریم، در حقیقت می‌توانم بگویم که پیشرفت‌های بیشتری نسبت به نشست قبلی داشتیم».

پامپئو ضمن ابراز تاسف از اینکه در مذاکرات با طرف کره شمالی به جایی نرسیدند که آمریکا می‌خواهد، اضافه کرد: «البته رئیس کیم امیدوار بود که ما این کار را انجام دهیم. اما ما از او خواستیم که کارهای بیشتری را انجام دهد ولی او آماده نبود».

وی با بیان اینکه هنوز امیدوار است تا تیم‌های مذاکره‌کننده آمریکا و کره شمالی در روزها و هفته‌های آینده مجددا با هم دیدار کنند، توضیح داد: «این مشکل بسیار پیچیده‌ای است. از ابتدا گفته‌ایم که این (مذاکرات) زمان‌بر است … مطمئنم با ادامه دادن این مذاکرات، می‌توانیم به چیزی که می‌خواهیم برسیم و آن خلع سلاح اتمی کامل کره شمالی و تامین امنیت مردم آمریکا است».

بعد از صحبت‌های پامپئو، ترامپ به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا کره شمالی درخواستی برای لغو تحریم‌ها جهت امضای توافق داشت، گفت: «بله درباره تحریم‌ها بود. اساسا آنها می‌خواستند که تحریم‌ها به‌طور کامل لغو شود ولی ما نمی‌توانستیم این کار را کنیم. آنها می‌خواستند بخش بزرگی از تاسیسات اتمی خود را برچینند اما ما نمی‌توانستیم از تمام تحریم‌ها دست بکشیم».

وی با بیان اینکه علی‌رغم گام‌هایی که کره شمالی به سمت خلع سلاح اتمی و درخواست‌های آمریکا برداشته اما تمام تحریم‌ها علیه این کشور هنوز سر جای خود هستند، تصریح کرد: «از هیچ تحریمی دست بر نداشتیم … در هر حال، (عدم توافق) به‌خاطر تحریم‌ها بود، زیرا آنها می‌خواستند اقداماتی انجام دهند ولی آنهایی نبود که ما می‌خواستیم».

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اشاره به برخی اختلاف نظرها با کیم درباره خلع سلاح اتمی، گفت: «خلائی وجود دارد؛ در هر صورت، با گذر زمان، می‌توان ارتباط برقرار کرد. ما باید تحریم‌ها را حفظ کنیم و او نیز می‌خواهد برچینش اتمی انجام دهد … ما هر اینچ از این کشور را می‌شناسیم و باید چیزی را که می‌خواهیم، به دست بیاوریم».

خواندن خبر در سایت منبع

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون بار دیگر در ویتنام دستان یکدیگر را فشردند

یورونیوزخبرگزاری یورونیوز

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و کیم جونگ‌ اون، رهبر کره شمالی در دومین دور گفتگوهای هسته‌ای در هانوی، پایتخت ویتنام، دیدار کردند و در هتل متروپول هانوی دست یکدیگر را فشردند.

آقای ترامپ در جمع خبرنگاران با بیان این که ایالات متحده از خواست خود مبنی بر خلع هسته‌ای کره شمالی عقب نشینی نخواهد کرد گفت به نظر وی گفتگو با کیم جونگ اون «بسیار موفقیت‌آمیز» خواهد بود. کیم جونگ‌ اون، رهبر کره شمالی نیز گفت برای برگزاری این نشست‌ها موانع زیادی پشت سر گذاشته شده است. وی ابراز امیدواری کرد که این دیدارها مفید واقع خواهد بود.

اولین ملاقات تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی، هشت ماه پیش و در سنگاپور صورت گرفته بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، منابع لبنانی اعلام کردند که هیأتی از مجلس مشورتی عربستان، فردا وارد بیروت خواهد شد. این منابع بیان کردند: این اولین سفر هیأت سعودی در این سطح است و مورد استقبال تمام سلام رئیس کمیته دوستی پارلمانی سعودی- لبنانی قرار می‌گیرد و قرار است که با میشل عون رئیس جمهور لبنان در روز چهارشنبه دیدار کنند. همچنین در ساعت دوازده و نیم ظهر چهارشنبه این هیأت سعودی با کمیته دوستی پارلمانی لبنانی-سعودی به ریاست تمام سلام و در ساعت ۲ بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز با نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در عین التینه و پنج و نیم بعد از ظهر چهارشنبه با سعد حریری نخست وزیر لبنان دیدار و گفتگو خواهند کرد. اعضای این هیأت همچنین در صبح پنجشنبه با مفتی لبنان در دارالفتوی لبنان دیدار خواهند کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، سومین جلسه مناظره علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس و مصطفی تاجزاده فعال سیاسی اصلاح طلب با موضوع «اتفاقات سال ۸۸ و فساد اقتصادی» عصر سه‌شنبه (۲۸خرداد۹۸) با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد. این مناظره که ساعت ۱۵سه شنبه برگزار می‌شود از صفحه اینستاگرام علیرضا زاکانی به نشانی @zakani_ir‌ پخش مستقیم خواهد شد. اولین و دومین جلسه مناظره این دو فعال سیاسی، در بهمن و اسفند سال قبل برگزار و با بازتاب‌ها و واکنش‌های مختلفی در عرصه سیاسی روبرو شد.

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار

الفالف18 ساعت قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۳ ۳۹۸۰۳۲۷۲۵۷به گزارش فارس، ۱۷ خردادماه سال ۱۳۹۶ و در یک روز گرم بهاری حملات تروریستی تهران اتفاق افتاد. پس از اتمام عملیات تروریستی و در همان روز ۱۷ خردادماه، سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای وعده انتقام از این عملیات تروریستی را به ملت ایران داد و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد. در این عملیات تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شد، پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف خود در دیرالزور اصابت کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین تاکید کرد: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. اکنون و در دومین سالگرد این عملیات غرورآفرین، تصاویری از محل برخورد موشک‌های سپاه به مقر تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که در آن به خوبی موقعیت قبل و بعد از برخورد مشخص شده است.

رویای بر باد رفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن همچنان در حال تحلیل و بررسی است. امریکایی‌ها که نظام محاسباتی خود را به هم ریخته می‌بینند در لحظات ابتدایی پس از سخنان رهبر انقلاب در سکوت خبری و رسانه‌ای سر می‌کنند. حادثه‌ای که هرچند به گفته خودشان هنوز عامل آن پیدا نشده، اما عملیات روانی امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بر روی آن آغاز شده است. امریکایی‌ها که هرچه توان داشتند برای بیرون آمدن از باتلاق جنگ‌های گذشته گذاشته‌اند، نای زد و خورد دوباره‌ای را ندارند، اما می‌خواهند رویای خود را در رسانه‌ها ببینند. شواهد هم نشان می‌داد عملیات فریب شکست خورده و به جای آن عملیات مقاومت هم از مردم و هم از مسئولان ادامه دارد.
جام نیوزجام نیوز4 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیوز، «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر عراق برای تکمیل فرآیند تشکیل کابینه عبدالمهدی مهلت ۱۰ روز تعیین کرد. به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، رئیس جریان صدر عراق به عادل عبدالمهدی ۱۰ روز فرصت داد تا تشکیل کابینه خود را تکمیل کند. از سوی دیگر، «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های پارلمانی تا بیستم ماه جاری میلادی مهلت داده است تا اسامی نامزدهای خود برای تصدی چهار پست وزارتی باقی‌مانده را ارائه کنند. هنوز هم درباره نامزدهایی که نخست‌وزیر عراق برای تکمیل کابینه خود به پارلمان پیشنهاد کرده اختلاف‌هایی وجود دارد. جریان‌های سیاسی درباره فالح الفیاض نامزد وزارت کشور و نامزدهای وزارت دفاع و دادگستری اختلاف دارند.

اخبار بیشتر