1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

نتیجه‌ی دومین دیدار ترامپ و اون چه شد؟

پایان دیدار ترامپ و کیم بدون توافق خلع سلاح هسته‌ای

همشهریخبرگزاری همشهری
پایان دیدار ترامپ و کیم بدون توافق خلع سلاح هسته‌ای

دومین نشست رئیس جمهورآمریکا و رهبر کره شمالی در هانوی، پایتخت ویتنام زودتر از آنچه پیش‌بینی شده بود بدون امضای هرگونه توافق خلع سلاح هسته‌ای پایان یافت.

کاخ سفید روز پنج‌شنبه ۲۸ فوریه، پس از پایان دومین روز نشست دونالد ترامپ با کیم جونگ اون اعلام کرد که در این نشست هیچ توافقی برای خلع سلاح کره شمالی حاصل نشد اما «دو رهبر مذاکرات مثبتی در زمینه خلع سلاح هسته‌ای و مسائل اقتصادی» داشتند.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای مذاکره میان رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی را سازنده خواند و افزود که باید منتظر ملاقات‌های دیگری میان دو رهبر در آینده بود.

وی همچنین از لغو صرف نهار دو نالد ترامپ با کیم جونگ اون و مراسم امضای توافقی که برای بعد از ظهر روز پنج‌شنبه برنامه‌ریزی شده بود خبر داد.

این تغییرات در برنامه دونالد ترامپ و رهبر کره شمالی باعث پائین آمدن ارزش پول در کره جنوبی و سقوط ارزش سهام در بازارهای بورس منطقه شد.

رهبر کره شمالی صبح روز پنج‌شنبه پیش از آغاز دومین روز از نشست خود با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در جمع خبرنگاران گفته بود که مایل به خلع سلاح هسته‌ای است و در غیر اینصورت نشست دومی در کار نبود.

کیم جونگ اون و دونالد ترامپ صبح روز پنج‌شنبه دومین روز مذاکرات خود در پایتخت ویتنام را با ابراز امیدواری نسبت به بهبود روابط و حل مساله خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی آغاز کردند.

پایان دیدار ترامپ و کیم بدون توافق خلع سلاح هسته‌ای - 7

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در هتل متروپول شهر هانوی - رویترزکیم جونگ اون: اگر تمایلی به خلع سلاح هسته‌ای نداشتم اینجا نبودم

رهبر کره شمالی در پاسخ به سوالی درباره تمایل خود به کنار گذاشتن سلاح هسته‌ای گفت: «اگر تمایلی به این کار نداشتم الان اینجا نبودم.» دونالد ترامپ نیز در واکنش به این پاسخ کیم جونگ اون، خطاب به خبرنگاران گفت: «این احتمالا بهترین پاسخی است که شما تا به حال شنیده‌اید.»

با وجود این در طی این نشست مطبوعاتی پیش از مذاکرات نیز رهبران دو کشور، وعده مشخصی در زمینه رسیدن به توافق برای خلع سلاح هسته‌ای ندادند. دونالد ترامپ در این جلسه اعلام کرد که برای هسته‌ای زدایی کره شمالی عجله‌ای ندارد. وی گفت: «من از همان ابتدا هم گفتم که سرعت برایم مهم نیست. من از اینکه دیگر موشک و راکت‌های هسته‌ای آزمایش نمی‌شوند، ممنون و قدردان هستم.»

از سوی دیگر رهبر کره شمالی نیز در پاسخ به خبرنگاران درباره اطمینان از دستیابی به توافق گفت: «خیلی زود است که این را بگویم اما نمی‌توانم بگویم بدبین هستم. من احساس می‌کنم که نتایج خوبی حاصل خواهد شد.»

در حالیکه واشنگتن خواستار خلع سلاح کامل هسته‌ای پیونگ‌یانگ است، کره شمالی نیز از ایالات متحده می‌خواهد که «چتر حمایت هسته‌ای» خود را از سر متحدان آسیایی و کشورهای همسایه کره‌شمالی بردارد.یورونیوز کد خبر ۴۳۳۱۸۳

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: مذاکره با کیم بسیار سازنده بود / نمی‌توانیم تحریم‌های کره شمالی را لغو کنیم

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
ترامپ: مذاکره با کیم بسیار سازنده بود / نمی‌توانیم تحریم‌های کره شمالی را لغو کنیم

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امروز (پنجشنبه) بعد از پایان زودهنگام نشست با «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی، در مقابل دوربین رسانه‌ها حاضر شده و به تشریح روند این مذاکرات پرداخت.

ترامپ که به همراه «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در این کنفرانس مطبوعاتی حاضر شد، گفت: «اخبار جذابی از هند و پاکستان شنیده‌ایم و تلاش می‌کنیم که آنها را متوقف کنیم و (جنگی) را که برای مدت زیادی و دهه‌ها در جریان است، پایان دهیم».

وی با اشاره به ارسال حمایت‌ها به ونزوئلا، گفت: «کمک‌ها در حال ورود به ونزوئلا است، علی‌رغم اینکه ساده نیست اما در حال انجام شدن است. برخی می‌گویند این کار را نکنید اما این برای مردم مفید است … کسی که مسئول این کشور است باید اجازه دهد این کمک‌ها وارد شود».

رئیس‌جمهور آمریکا درباره نشست با رهبر کره شمالی و اینکه توافقی حاصل نشد، توضیح داد: «زمان سازنده‌ای را با رئیس کیم گذراندم … پامپئو احساس می‌کرد که امضا کردن توافق، چیز خوبی نیست … روابط من با کیم بسیار محکم است. گزینه‌هایی داشتیم اما تصمیم گرفتیم که فعلا کاری نکنیم».

ترامپ با بیان اینکه این دو روزی که به مذاکره با کیم گذرانده «بسیار سازنده» بود، افزود: «بعضی وقت‌ها فقط باید اجازه دهید مسائل بگذرد. از پامپئو می‌خواهم که خودش در این باره توضیح دهد».

سپس وزیر امور خارجه آمریکا پشت تریبون قرار گرفته و گفت: «تیم‌های ما برای هفته‌ها مشغول کار (روی مذاکرات) بودند تا بتوانند راهی به جلو ایجاد کنند … ما پیشرفت‌های واقعی به‌دست آوریم، در حقیقت می‌توانم بگویم که پیشرفت‌های بیشتری نسبت به نشست قبلی داشتیم».

پامپئو ضمن ابراز تاسف از اینکه در مذاکرات با طرف کره شمالی به جایی نرسیدند که آمریکا می‌خواهد، اضافه کرد: «البته رئیس کیم امیدوار بود که ما این کار را انجام دهیم. اما ما از او خواستیم که کارهای بیشتری را انجام دهد ولی او آماده نبود».

وی با بیان اینکه هنوز امیدوار است تا تیم‌های مذاکره‌کننده آمریکا و کره شمالی در روزها و هفته‌های آینده مجددا با هم دیدار کنند، توضیح داد: «این مشکل بسیار پیچیده‌ای است. از ابتدا گفته‌ایم که این (مذاکرات) زمان‌بر است … مطمئنم با ادامه دادن این مذاکرات، می‌توانیم به چیزی که می‌خواهیم برسیم و آن خلع سلاح اتمی کامل کره شمالی و تامین امنیت مردم آمریکا است».

بعد از صحبت‌های پامپئو، ترامپ به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا کره شمالی درخواستی برای لغو تحریم‌ها جهت امضای توافق داشت، گفت: «بله درباره تحریم‌ها بود. اساسا آنها می‌خواستند که تحریم‌ها به‌طور کامل لغو شود ولی ما نمی‌توانستیم این کار را کنیم. آنها می‌خواستند بخش بزرگی از تاسیسات اتمی خود را برچینند اما ما نمی‌توانستیم از تمام تحریم‌ها دست بکشیم».

وی با بیان اینکه علی‌رغم گام‌هایی که کره شمالی به سمت خلع سلاح اتمی و درخواست‌های آمریکا برداشته اما تمام تحریم‌ها علیه این کشور هنوز سر جای خود هستند، تصریح کرد: «از هیچ تحریمی دست بر نداشتیم … در هر حال، (عدم توافق) به‌خاطر تحریم‌ها بود، زیرا آنها می‌خواستند اقداماتی انجام دهند ولی آنهایی نبود که ما می‌خواستیم».

رئیس‌جمهور آمریکا ضمن اشاره به برخی اختلاف نظرها با کیم درباره خلع سلاح اتمی، گفت: «خلائی وجود دارد؛ در هر صورت، با گذر زمان، می‌توان ارتباط برقرار کرد. ما باید تحریم‌ها را حفظ کنیم و او نیز می‌خواهد برچینش اتمی انجام دهد … ما هر اینچ از این کشور را می‌شناسیم و باید چیزی را که می‌خواهیم، به دست بیاوریم».

خواندن خبر در سایت منبع

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون بار دیگر در ویتنام دستان یکدیگر را فشردند

یورونیوزخبرگزاری یورونیوز

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا و کیم جونگ‌ اون، رهبر کره شمالی در دومین دور گفتگوهای هسته‌ای در هانوی، پایتخت ویتنام، دیدار کردند و در هتل متروپول هانوی دست یکدیگر را فشردند.

آقای ترامپ در جمع خبرنگاران با بیان این که ایالات متحده از خواست خود مبنی بر خلع هسته‌ای کره شمالی عقب نشینی نخواهد کرد گفت به نظر وی گفتگو با کیم جونگ اون «بسیار موفقیت‌آمیز» خواهد بود. کیم جونگ‌ اون، رهبر کره شمالی نیز گفت برای برگزاری این نشست‌ها موانع زیادی پشت سر گذاشته شده است. وی ابراز امیدواری کرد که این دیدارها مفید واقع خواهد بود.

اولین ملاقات تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی، هشت ماه پیش و در سنگاپور صورت گرفته بود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.

بهروز نعمتی: سعید جلیلی اصرار داشت که لایحه پالرمو زودتر تصویب شود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم/ صحبت‌های جهانگیری درمیان سیل‌زدگان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
الفالف22 ساعت قبل
در روزهای آغازین حادثه نیز گفته می‌شد که عمق آب در برخی مناطق سیل‌زده به ۲ تا ۳ متر رسیده بود. حالا در این شرایط که وضعیت مردم اصلا خوب نبوده و اوضاع در گلستان بد گزارش می‌شود، هیچ خبری از رئیس جمهور روحانی نیست و وی تنها به انتشار چند پیام اکتفا کرده است! این مسائل نشان دهنده بی‌توجهی و بحران مدیریتی برای کمک به مردم گرفتار شده در سیل را دارد و اوضاع دولت تدبیر را نشان می‌دهد. اگر دولت تا دیروز می‌توانست مقصر چنین وضعیتی را تحریم‌ها اعلام کند امروز بدلیل تعلل در مدیریت بحران سیل می‌خواهد به چه دستاویزی متوسل شود. لازم به گفتن نیست با این گونه اقدامات اندک امید مردم نسبت به دلسوزی مجموعه دولت از بین خواهد رفت.
همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهری آنلاین: جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند به دیدار نمازگزاران در مقابل مسجد النور در شهر کرایست‌چرچ رفت که که هنوز پس از کشتار هفته پیش با نوارهای پلیس احاطه می‌شود. نخست‌وزیر و زنان همراهش برای اعلام یگانگی با مسلمانان روسری به سر کرده‌اند. کد خبر ۴۳۵۳۷۰
آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
ضرغامی به روحانی: خودتان چکمه به پا کنید! باشگاه خبرنگاران/ عزت‌الله ضرغامی برای حل مشکلات سیل‌زدگان استان گلستان خطاب به رئیس جمهور در توئیتر پستی منتشر کرد. عزت الله ضرغامی عضو شورای عالی فضای مجازی در صفحه شخصی شبکه اجتماعی خود پستی را خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور منتشر و به او توصیه کرد شخصا وارد میدان شود و چکمه به پا کند. رئیس جمهور محترم، تعطیلات را موقتا رها کنند و با چکمه بلند سفید وارد صحنه شوند و دستور دهند. امروز وزیر کشور خبر داد استاندار گلستان به دلیل یک مشکل خانوادگی به خارج از کشور رفته است.

اخبار بیشتر