1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آیا نرخ تورم تاثیری روی حقوق کارگران خواهد گذاشت؟

وزیر کار: تلاش می‌کنیم ارتباط منطقی بین تورم و حداقل حقوق کارگران ایجاد کنیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
وزیر کار: تلاش می‌کنیم ارتباط منطقی بین تورم و حداقل حقوق کارگران ایجاد کنیم

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره توزیع یک مرحله از بسته‌های حمایتی ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی اظهار کرد: در این زمینه دستور رئیس جمهور برای این موضوع ابلاغ شده است و تامین منابع باید با توجه به مقتضیات مالی سازمان برنامه و بودجه انجام شود و به محض تامین منابع ما نیز بسته‌های حمایتی را توزیع خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال این کار انجام بگیرد.

وی همچنین در مورد اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان تصریح کرد: برای اجرای کامل این قانون ۱۲ هزار میلیارد تومان نیاز است که البته در لایحه بودجه ۹۸ مبلغ هزار میلیارد تومان برای اجرای بخشی از این قانون پیش‌بینی شده است، با این شرایط ما نمی‌توانیم شاهد اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان باشیم.

شریعتمداری همچنین در رابطه با انتصابات زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: ما باید بتوانیم در زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از زنان توانمند استفاده کنیم، که البته در این زمینه در کمیته‌های انتصابات زیرمجموعه وزارتخانه به این موضوع تاکید شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره افزایش حقوق و دستمزد کارگران، بیان کرد: همه اجزای این ۳ ضلع، نظراتی درباره نحوه تامین فاصله حداقل سبد معیشتی با حداقل دستمزد دارند و ما نیز به همه نظرات احترام می‌گذاریم، اما مرجع تصمیم‌گیری نهایی شورای عالی کار است.

وی ادامه داد: قبلا نیز کمیته‌ای برای این موضوع معین شده و کلیات مورد تفاهم قرار گرفته است که ارتباط منطقی بین حداقل دستمزد و میزان حداقل سبد معیشتی خانوار به وجود بیاوریم و تلاش می‌شود آن هدف را در یک زمانبندی معین و دربازه ۳ تا ۵ ساله محقق کنیم.

شریعتمداری تصریح کرد: تلاش می‌شود ارتباط منطقی بین حداقل دستمزد با نرخ تورم به وجود بیاوریم و یک جزء ثابتی را معین کنیم در افزایش دستمزدها که این فاصله را تا حدودی منطقی‌تر کند.پیشنهاد جدید نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارگرانافزایش 20درصدی حقوق کارگران عقب‌ماندگی مزدی را جبران می‌کند؟تهران| 12 هزار بسته حمایتی میان دانش‌آموزان نیازمند اسلامشهری توزیع شدتوزیع بسته حمایتی به یک‌میلیون نفر از جاماندگان در هفته آینده160 هزار نفر از مردم خراسان شمالی بسته حمایتی دریافت کردند

خواندن خبر در سایت منبع

حقوق کارگران وکارمندان طبق تورم تعیین نشده است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
حقوق کارگران وکارمندان طبق تورم تعیین نشده است

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت حقوق کارگران و کارمندان در بودجه ۹۸، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی کارگران الزامی است که حقوق کارگران تا دو برابر افزایش داشته باشد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارگران جز اقشار زحمتکش جامعه در شرایط تلقی می‌شوندکه هم‌اکنون حقوق دریافتی شان سنخیتی با شرایط اقتصادی شان ندارد تصریح کرد: نباید از تامین درآمد و اقتصادمعیشتی کارگران غافل شد.

حقوق کارگران و کارمندان بر طبق تورم اقتصادی تعیین شود

وی با بیان اینکه حقوق کارگران و کارمندان بر طبق تورم اقتصادی تعیین شود افزود: بهارستان درصدد بهبود وضعیت حقوقی بازنشتگان است.

بدری افزود: اگر امکان فروش نفت برای دولت وجود داشت، می بایست بطور طبیعی درآمد دولت سه برابر با افزایش روبرو شود بنابراین با این اوصاف باید حقوق کارمندان وکارگران تا سه برابر افزایش پیدا می‌کرد اما شرایط فروش نفت هم اکنون به نوعی نیست که انتظار داشته باشیم تا سه برابر حقوق کارگران و کارمندان افزایش یابد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: بحث‌های افزایش نقدینگی نیز مطرح می‌شود اما راه حل‌های وجود دارد که می‌توان حداقل با کمک‌های غیرنقدی و معیشتی بتوان وضعیت کارگران را ساماندهی کرد.

وی ادامه داد: در بودجه کشور نیز بر مبنای منابع، مصارف و بحثهای درآمدی که وجود دارد ما چشم اندازی برای افزایش حقوق کارگران را مشاهد نمی‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حقوق کارگران وکارمندان طبق تورم در سال ۹۸تعیین نشده است یادآورشد: ارزش پولی و قدرت خرید مردم به نسبت سال گذشته به میزان یک سوم با کاهش روبرو شده است. /

پایان پیام

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش نرخ تورم برای کارگران چقدر است؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
افزایش نرخ تورم برای کارگران چقدر است؟

به گزارش مشرق، مسعود گودرزی، نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه، ۸ اسفند) پارلمان در تذکری آئین‌نامه‌ای، به ماده ۱۸۲ آئین‌نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: متأسفانه در نشست‌های اخیر مجلس برای بررسی لایحه بودجه ۹۸، شاهدیم که نمایندگان پیشنهاداتی مغایر با برنامه‌های پنجساله توسعه مطرح و ارائه می‌کنند که وقت زیادی از مجلس گرفته است.

بیشتر بخوانید:چرا جلسه بررسی افزایش حقوق غیرعلنی بود؟

وی با بیان اینکه میزان افزایش حقوق و بهبود معیشت مردم با نرخ تورم باید رابطه معقولی داشته باشد، اظهار داشت: با توجه به نرخ تورم سطح حقوق نباید پایین باشد، جامعه کارگری مایحتاج اولیه زندگی خود را با قیمت‌های بالا و افزایش تورمی ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی تأمین می‌کند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس اضافه کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر دولت برنامه‌ای برای مهار تورم نداشته است، به همین دلیل مجلس باید به این مسائل توجه جدی داشته باشد.

گودرزی در پایان به محورهای برنامه ششم توسعه برای تقویت معیشت و افزایش حقوق و دستمزد متناسب با نرخ تورم اشاره و خاطرنشان کرد: پیشنهادات در این زمینه باید مبتنی بر مفاد برنامه ششم توسعه و در چارچوب لایحه بودجه ۹۸ ارائه شود.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیلی که خانه قهرمان المپیک را زیر آب برد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب18 ساعت قبل

فیلم | طنز تلخ مهران مدیری درباره تصادفات جاده‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین14 ساعت قبل

تا حالا تهران رو از این زاویه‌ نگاه کرده بودید؟

همشهریهمشهری18 ساعت قبل

گزارش تصویری اختصاصی عصر ایران از مناطق سیل‌زده آق‌قلا و روستاهای اطراف

104+
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
همشهریهمشهری5 ساعت قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ سامانی، سخنگوی وزارت کشور گفت: سامانه بارشی بسیار قوی از غرب کشور طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه وارد کشور می‌شوداعلام آماده‌باش کامل به ۵ استان غربیاستانداران از اطلاع‌رسانی کامل به مردم یقین حاصل کنندبیشترین بارندگی را برای استان‌های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و جنوب ایلام پیش‌بینی می‌کنند. ستاد بحران در هر پنج استان تشکیل جلسه داده است و پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌اند.

اخبار بیشتر