آیا نرخ تورم تاثیری روی حقوق کارگران خواهد گذاشت؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آیا نرخ تورم تاثیری روی حقوق کارگران خواهد گذاشت؟

وزیر کار: تلاش می‌کنیم ارتباط منطقی بین تورم و حداقل حقوق کارگران ایجاد کنیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
وزیر کار: تلاش می‌کنیم ارتباط منطقی بین تورم و حداقل حقوق کارگران ایجاد کنیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش می‌شود ارتباط منطقی بین حداقل دستمزد با نرخ تورم به وجود بیاوریم.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره توزیع یک مرحله از بسته‌های حمایتی ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی اظهار کرد: در این زمینه دستور رئیس جمهور برای این موضوع ابلاغ شده است و تامین منابع باید با توجه به مقتضیات مالی سازمان برنامه و بودجه انجام شود و به محض تامین منابع ما نیز بسته‌های حمایتی را توزیع خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال این کار انجام بگیرد.

وی همچنین در مورد اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان تصریح کرد: برای اجرای کامل این قانون ۱۲ هزار میلیارد تومان نیاز است که البته در لایحه بودجه ۹۸ مبلغ هزار میلیارد تومان برای اجرای بخشی از این قانون پیش‌بینی شده است، با این شرایط ما نمی‌توانیم شاهد اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان باشیم.

شریعتمداری همچنین در رابطه با انتصابات زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: ما باید بتوانیم در زیرمجموعه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از زنان توانمند استفاده کنیم، که البته در این زمینه در کمیته‌های انتصابات زیرمجموعه وزارتخانه به این موضوع تاکید شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره افزایش حقوق و دستمزد کارگران، بیان کرد: همه اجزای این ۳ ضلع، نظراتی درباره نحوه تامین فاصله حداقل سبد معیشتی با حداقل دستمزد دارند و ما نیز به همه نظرات احترام می‌گذاریم، اما مرجع تصمیم‌گیری نهایی شورای عالی کار است.

وی ادامه داد: قبلا نیز کمیته‌ای برای این موضوع معین شده و کلیات مورد تفاهم قرار گرفته است که ارتباط منطقی بین حداقل دستمزد و میزان حداقل سبد معیشتی خانوار به وجود بیاوریم و تلاش می‌شود آن هدف را در یک زمانبندی معین و دربازه ۳ تا ۵ ساله محقق کنیم.

شریعتمداری تصریح کرد: تلاش می‌شود ارتباط منطقی بین حداقل دستمزد با نرخ تورم به وجود بیاوریم و یک جزء ثابتی را معین کنیم در افزایش دستمزدها که این فاصله را تا حدودی منطقی‌تر کند.پیشنهاد جدید نمایندگان مجلس برای افزایش حقوق کارگرانافزایش 20درصدی حقوق کارگران عقب‌ماندگی مزدی را جبران می‌کند؟تهران| 12 هزار بسته حمایتی میان دانش‌آموزان نیازمند اسلامشهری توزیع شدتوزیع بسته حمایتی به یک‌میلیون نفر از جاماندگان در هفته آینده160 هزار نفر از مردم خراسان شمالی بسته حمایتی دریافت کردند

خواندن خبر در سایت منبع

حقوق کارگران وکارمندان طبق تورم تعیین نشده است

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
حقوق کارگران وکارمندان طبق تورم تعیین نشده است
نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه حقوق کارگران وکارمندان طبق تورم در سال 98 تعیین نشده است،گفت: ارزش پولی و قدرت خرید مردم به نسبت سال گذشته به میزان یک سوم با کاهش روبرو شده است.

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت حقوق کارگران و کارمندان در بودجه ۹۸، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و معیشتی کارگران الزامی است که حقوق کارگران تا دو برابر افزایش داشته باشد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارگران جز اقشار زحمتکش جامعه در شرایط تلقی می‌شوندکه هم‌اکنون حقوق دریافتی شان سنخیتی با شرایط اقتصادی شان ندارد تصریح کرد: نباید از تامین درآمد و اقتصادمعیشتی کارگران غافل شد.

حقوق کارگران و کارمندان بر طبق تورم اقتصادی تعیین شود

وی با بیان اینکه حقوق کارگران و کارمندان بر طبق تورم اقتصادی تعیین شود افزود: بهارستان درصدد بهبود وضعیت حقوقی بازنشتگان است.

بدری افزود: اگر امکان فروش نفت برای دولت وجود داشت، می بایست بطور طبیعی درآمد دولت سه برابر با افزایش روبرو شود بنابراین با این اوصاف باید حقوق کارمندان وکارگران تا سه برابر افزایش پیدا می‌کرد اما شرایط فروش نفت هم اکنون به نوعی نیست که انتظار داشته باشیم تا سه برابر حقوق کارگران و کارمندان افزایش یابد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: بحث‌های افزایش نقدینگی نیز مطرح می‌شود اما راه حل‌های وجود دارد که می‌توان حداقل با کمک‌های غیرنقدی و معیشتی بتوان وضعیت کارگران را ساماندهی کرد.

وی ادامه داد: در بودجه کشور نیز بر مبنای منابع، مصارف و بحثهای درآمدی که وجود دارد ما چشم اندازی برای افزایش حقوق کارگران را مشاهد نمی‌کنیم.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حقوق کارگران وکارمندان طبق تورم در سال ۹۸تعیین نشده است یادآورشد: ارزش پولی و قدرت خرید مردم به نسبت سال گذشته به میزان یک سوم با کاهش روبرو شده است. /

پایان پیام

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش نرخ تورم برای کارگران چقدر است؟

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
افزایش نرخ تورم برای کارگران چقدر است؟
یک نماینده مجلس معتقد است که جامعه کارگری مایحتاج اولیه زندگی خود را با قیمت‌های بالا و افزایش تورمی ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی تأمین می‌کند.

به گزارش مشرق، مسعود گودرزی، نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی نوبت عصر امروز (چهارشنبه، ۸ اسفند) پارلمان در تذکری آئین‌نامه‌ای، به ماده ۱۸۲ آئین‌نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: متأسفانه در نشست‌های اخیر مجلس برای بررسی لایحه بودجه ۹۸، شاهدیم که نمایندگان پیشنهاداتی مغایر با برنامه‌های پنجساله توسعه مطرح و ارائه می‌کنند که وقت زیادی از مجلس گرفته است.

بیشتر بخوانید:چرا جلسه بررسی افزایش حقوق غیرعلنی بود؟

وی با بیان اینکه میزان افزایش حقوق و بهبود معیشت مردم با نرخ تورم باید رابطه معقولی داشته باشد، اظهار داشت: با توجه به نرخ تورم سطح حقوق نباید پایین باشد، جامعه کارگری مایحتاج اولیه زندگی خود را با قیمت‌های بالا و افزایش تورمی ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی تأمین می‌کند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس اضافه کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر دولت برنامه‌ای برای مهار تورم نداشته است، به همین دلیل مجلس باید به این مسائل توجه جدی داشته باشد.

گودرزی در پایان به محورهای برنامه ششم توسعه برای تقویت معیشت و افزایش حقوق و دستمزد متناسب با نرخ تورم اشاره و خاطرنشان کرد: پیشنهادات در این زمینه باید مبتنی بر مفاد برنامه ششم توسعه و در چارچوب لایحه بودجه ۹۸ ارائه شود.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چرا توله خرس را سنگسار کردند (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

۲۶ خرداد ۴۴؛ روزی درخشان و ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۵۴ سال پیش شهیدان بخارایی، صفار هرندی، نیک نژاد و محمدصادق امانی با همرزمانشان هم پیمان شدند تا برای پیشرفت ایران، حسن علی منصور نخست وزیر رژیم ستم شاهی را اعدام انقلابی کنند.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
سرهنگ رضایی­ در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا­ وسیما درباره محدودیت های­­ پل گیشا گفت: رانندگانی که از روی پل گیشا در جهت شرق به غرب و بالعکس تردد می‌کنند، بایستی از دوربرگردان‌های بزرگراه شهید چمران و سایر محور‌های جایگزین این پل به ویژه بزرگراه شهید حکیم استفاده کنند. وی افزود: با اغاز جمع آوری پل گیشا، سنگینی بار محور‌های منتهی به این پل، بدیهی خودهد بود و به شهروندان عزیزی که قصد سفر به این محدوده را خواهند داشت، توصیه می‌شود برنامه ریزی لازم را برای سفر خود داشته باشند و با صبر و حوصله رانندگی کنند. معاون ترافیکی افزود: محدودیت‌های طرح عمرانی پل گیشا در هر دو مسیر جنوب به شمال بزرگراه شیخ فضل اله، ورودی به جلال آل احمد­ و دسترسی شمال به جنوب بزرگراه شهید چمران به حکیم شرق است. وی افزود: گاردیل‌های خط ویژه در مقاطع ذیل جمع آوری می‌شود: - مسیر شمال به جنوب بزرگراه چمران از حدفاصل ضلع جنوبی پل گیشا تا دوربرگردان تازه ساخت- مسیر جنوب به شمال بزرگراه چمران از حدفاصل باقرخان تا خروجی تونل توحید- مسیر شمال به جنوب بزرگراه چمران از حدفاصل دوربرگردان جدید مقابل بوستان گفتگو تا زیر پل گیشا. پل گیشا در ۴۵ روز تا دو ماه جمع آوری خواهد شد
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی درباره مسائل مختلف کشور به ویژه موضوع روز همچون مسائل اقتصادی سوالات و ابهاماتی در جامعه به وجود می‌آید که بر این اساس در جلسه ستاد مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مسئول در حوزه مربوط به خود نسبت به پاسخگویی به این سوالات و ابهامات اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به وضعیت کاغذ در کشور نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه‌های مسئول به گونه‌ای تدبیر کنند تا در ماه‌های آینده به ویژه آغاز فصل بازگشایی مدارس مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وزیر کشور همچنین به گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: ​ خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که ما در خرید گندم از کشاورزان شاهد اقدامات خوبی هستیم به گونه‌ای که میزان خرید نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به شرایط خودرو سازی کشور و نیاز متقاضیان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه علاوه بر مقابله با فضاسازی‌ها و بازار سازی‌های کاذب که قیمت‌ها را دچار نوسان می‌کند نیاز مردم را نیز مدیریت و تامین کرد که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد گزارش مبسوطی ارائه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ثبت‌نام طرح ترافیک جدیدتسهیلات طرح ترافیک جدیدبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، طرح ترافیک اولین بار در سال ۱۳۵۸ در تهران اجرا شد. تفاوت طرح جدید با سال گذشته، اما در ماهیت طرح زوج و فرد است. در تاریخ اول تیرماه طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده دوم، جایگزین طرح زوج و فرد خواهد شد. براساس مصوبات قانونی شورای شهر تهران، همه رانندگان خودرو‌های بومی و غیربومی برای ورود به محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا باید دو الزام را رعایت کنند در غیر این صورت جریمه خواهند شد. این دو الزام شامل داشتن برگه معاینه فنی خودرو و یک‌بار ثبت‌نام در سایت «تهران من» پیش از ورود به محدوده طرح است. همچنین در طرح محدوده کنترل آلودگی هوا که از ابتدای تیرماه جایگزین طرح زوج و فرد خواهد شد، خودرو‌های پلاک تهران مجاز هستند ۲۰ روز (و خودرو‌های پلاک غیرتهران ۱۵ روز) تردد رایگان در محدوده دوم شهر داشته باشند. دیگر زوج یا فرد بودن پلاک خودرو‌ها در تعیین روز‌های مجاز اثری ندارد و ملاک، صرفا تعداد روز‌های ورود خودرو خواهد بود. خودرو‌هایی با عمر کمتر از چهار سال که الزامی به اخذ معاینه فنی عادی ندارند نیز برای برخورداری از تخفیف معاینه فنی برتر می‌توانند به مراکز صدور معاینه فنی مراجعه کنند. حداقل نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک براساس مصوبه شورای شهر برای خودرو‌های با معاینه فنی برتر و تردد در ساعات غیر اوج ترافیک ۱۴ هزار و ۴۹۰ تومان و حداکثر نرخ برای خودرو‌های بدون معاینه فنی برتر در ساعات اوج ۴۱ هزار و ۴۰۰ تومان خواهد بود. تمام بهره مندی از تسهیلات طرح ترافیک منوط به یک‌بار ثبت‌نام در سامانه «تهران من» است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
مراسم تجلیل از قضات پیشکسوت دیوان عالی کشور با بیش از ۶۰ سال خدمت قضائی، صبح امروز در سالن هیأت عمومی دیوان عالی کشور برگزار شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم در مراسم تجلیل از ۴ قاضی پیشکسوت دیوان عالی کشور، اظهار کرد: حضرات و اساتید از شایسته‌ترین و باسابقه‌ترین قضات دیوان عالی کشور هستند که با این سابقه کاری در بین همکاران قضائی کشور می‌درخشند. وی گفت: دستگاه قضائی از وجود پربرکت این عزیزان بهره مند است و ملت از خدمات شایسته آنان در راستای اجرای عدالت خاطره‌ای بیاد ماندنی دارد. رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: تجلیل از قضات، کوچک‌ترین عملی است که می‌توانیم برای دلگرمی همکاران قضائی که خالصانه و بدون هیچ گونه توقعی خدمت رسانی می‌کنند را انجام دهیم و به تدریج از این عزیزان تقدیر خواهیم کرد. در این مراسم از خدمات محمد ناصری صالح آباد رئیس شعبه ۲۰، عبدالحسین طباطبایی مستشار شعبه ۳۴، رحمت الله سعیدی رئیس شعبه ۲۵ و عبدالمحمد خالصی رئیس شعبه ۴۰ دیوان عالی کشور تقدیر به عمل آمد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و روسیه و خروج این کشور از توافق تسلیحاتی

خبری1 ساعت قبل

آخرین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی با موضوع تقلب در انتخابات ۸۸ برگزار شد

خبری2 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 28 خردادماه

خبری3 ساعت قبل

امام جمعه زنجان: ‌ هزینه استقامت، عزت و اقتدار است!

اقتصادنیوز5 دقیقه قبل

امیدواریم اصفهان به شهر جهانی گردشگری تبدیل شود

ایمنا7 دقیقه قبل

لوییس سوارز: چه کسی از هم بازی شدن با نیمار لذت نمی‌برد؛ اتفاقی که در آنفیلد افتاد، تقصیر ما بازیکنان بود نه والورده

طرفداری8 دقیقه قبل

پاسخ هلال احمر درباره شایعه واردات داروی جعلی «گلوکانتیم»

فارس8 دقیقه قبل

استخدام فروشنده حضوری با درآمد عالی در شرکت سولیکو کاله در یزد

اقتصادنیوز8 دقیقه قبل

دنیزلی: هدفم برآوردن انتظارات هواداران است

اصلاحات پرس9 دقیقه قبل

روسیه به تولید اورانیوم بیش از ۳۰۰ کیلوگرم در ایران واکنش نشان داد

اقتصادنیوز9 دقیقه قبل