کنایه‌ها به صداوسیما ادامه دارد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

کنایه‌ها به صداوسیما ادامه دارد

سانسور نامه روحانی به ظریف در صدا و سیما

فراروخبرگزاری فرارو
سانسور نامه روحانی به ظریف در صدا و سیما
گوینده بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران پس از ۲۰ دقیقه و در ساعت ۱۴:۲۰ و بعد از پخش گزارشی درباره پژوهش‌های امیدوارکننده با موضوع «آب شیرین‌کن»‌ها از خبرنگار صدا و سیما در آبادان، خبر مخالفت مکتوب رئیس جمهوری با استعفای محمدجواد ظریف از وزارت امور خارجه را خواند، اما ترجیح داده شده بود بخش‌هایی را نخوانند
سانسور نامه روحانی به ظریف در صدا و سیما - 0

تلویزیون در بخش خبری ساعت ۱۴ روز چهارشنبه بخش‌هایی از نامه مخالفت رئیس جمهوری با استعفای وزیر خارجه را نخواند.

به گزارش ایران، ذخصوصا اشاره به شادی اسرائیلی‌ها را. شاید، چون در داخل هم کسانی خوشحال شده بودند!

گوینده بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران پس از ۲۰ دقیقه و در ساعت ۱۴:۲۰ و بعد از پخش گزارشی درباره پژوهش‌های امیدوارکننده با موضوع «آب شیرین‌کن» ‌ها از خبرنگار صدا و سیما در آبادان، خبر مخالفت مکتوب رئیس جمهوری با استعفای محمدجواد ظریف از وزارت امور خارجه را خواند، اما ترجیح داده شده بود بخش‌هایی را نخوانند

نامه طولانی هم نیست که بگوییم وقت و فرصت نداشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

عباس عبدی: صدا و سیما مرجع خبری مردم نیست

انتخابخبرگزاری انتخاب
عباس عبدی: صدا و سیما مرجع خبری مردم نیست
عباس عبدی تحلیلگر سیاسی با تاکید بر اهمیت استقلال رسانه به منظور حفظ امنیت ملی، گفت: صدا و سیما به دلیل نداشتن استقلال نسبی مدیرانش، مرجع خبری برای مردم نیست.
عباس عبدی: صدا و سیما مرجع خبری مردم نیست - 0

عباس عبدی تحلیلگر سیاسی با تاکید بر اهمیت استقلال رسانه به منظور حفظ امنیت ملی، گفت: صدا و سیما به دلیل نداشتن استقلال نسبی مدیرانش، مرجع خبری برای مردم نیست.

به گزارش ایرنا، در نشست علمی و تخصصی «محور‌های رسانه‌ای بیانیه گام دوم و مسئولیت رسانه‌ها» کارشناسان رسانه در بررسی محور‌های رسانه‌ای بیانیه گام دوم رهبر انقلاب، نبود منبع رسمی اطلاع رسانی را برای امنیت ملی خطرناک دانستند وبرخی دیگر نداشتن انگیزه را دلیل اصلی خوب نبودن حال رسانه‌های داخلی ارزیابی کردند.

اکبر نصراللهی رئیس دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه در این نشست با اشاره به شیوه‌ای که بیشتر رسانه‌ها در زمینه انتشار اخبار در نظر گرفته‌اند، گفت: رسانه‌های ما بر روی برخی از ارزش‌های خبری غش می‌کنند و آن‌ها را مورد توجه قرار می‌دهند و ارزش‌های دیگر خبری را فراموش می‌کنند.

وی افزود: براساس بیانات رهبری ما باید از محاصره تبلیغاتی که دشمنان ایجاد کرده‌اند خارج شویم و موفقیت‌های کشور را به مردم نشان دهیم تا در جامعه امید ایجاد شود.

وی افزود: هدفمان از برگزاری این نشست‌ها این است که بتوانیم سهمی در شناخت مسائل، بحران‌های رسانه داشته باشیم و بهبود وضعیت کمک کنیم.

** عبدی: نبود منابع رسمی اطلاع رسانی خطر امنیتی برای کشور است

در ادامه این نشست عباس عبدی، فعال رسانه‌ای با تاکید بر این که استقلال رسانه‌ای مهمترین الویت برای پذیرش رسانه از سوی مردم است، گفت: کشوری که رسانه مستقل نداشته باشد، مردم حرفش را باور نمی‌کنند و به سمت رسانه‌های بیگانه و یا فضای مجازی می‌روند که این امر برای امنیت کشور خطرناک است.

وی در ادامه با اشاره به این که بهترین دانشگاه‌ها در غرب، دانشگاه‌های دولتی هستند گفت: این دانشگاه‌ها همواره استقلالشان را نیز حفظ کرده‌اند و وابسته به دولت نبوده‌اند. رسانه نیز می‌تواند دولتی باشد، اما باید از دولت استقلال نسبی داشته باشد تا مردم آن را بپذیرند.

عبدی با اشاره به عملکرد صدا و سیما گفت: صدا و سیما به دلیل نداشتن استقلال نسبی مدیرانش، در جامعه کنار رفته و مرجع خبری برای مردم نیست.

وی با بیان اینکه هیچ چیزی بیشتر از وضعیت رسانه‌ای ایران ما را تهدید نمی‌کند، گفت: رسانه چند کارکرد دارد که شامل سرگرمی و اطلاع‌رسانی آزاد است و بخش دیگری که کمتر به آن پرداخته می‌شود، نقش اجتماعی‌کنندگی رسانه است.

وی افزود: اجتماعی شدن با اثرگذاری اتفاق می‌افتد چرا که ما در عصر ارتباطات مانند جزایر دورافتاده‌ای شدیم و رسانه می‌تواند جزایر دور افتاده را به هم متصل و مرتبط کند یعنی افکار جامعه را نزدیک و پالایش کند.

این کارشناس رسانه تصریح کرد: رسانه صدای افراد را بلند می‌کند و به جای اینکه هزاران صدا در جامعه پخش شود و افراد همدیگر را درک نکنند، رسانه آن را تبدیل به چند صدای شاخص می‌سازد و صدای شاخص را در جامعه پخش می‌کند.

عبدی با بیان اینکه رکن اساسی اجتماعی شدن نهاد خانواده، دین، رسانه و آموزش و پرورش است، گفت: اثر نهاد دین از طریق خانواده است و آموزش و پرورش اثر خود را از دست داده است، اما رسانه می‌تواند رکن اساسی شود.

وی ادامه داد: رسانه تصور می‌کند هویتی مستقل دارد که می‌تواند اندیشه همه افراد را جهت دهد؛ در واقع رسانه باید بازتاب دهنده واقعیت جامعه و ابزار اجتماعی شدن باشد و نباید جهت‌گیری داشته باشد

این تحلیلگر سیاسی و فعال رسانه‌ای با اشاره به اینکه استقلال رسانه نسبی است، گفت: استقلال رسانه‌ها امری صددرصدی نیست و حتی رسانه‌های خصوصی آمریکا وارد خطوط قرمز نمی‌شوند، اما حدی از استقلال در رسانه‌ها وجود دارد.

عبدی درخصوص اخباری مبتنی بر سرقت آرشیو صدا و سیما گفت: چه ایرادی دارد که این نهاد مانند بسیاری دیگر از رسانه‌ها اآرشیو خود را به متقاضیان بفروشد، ولی وقتی این اتفاق نمی‌افتد این آرشیو سرقت می‌شود.

**تمام تقصیرات را نمی‌توان به دوش رسانه‌های غربی انداخت

در ادامه این نشست رضا گنجی، مدیر دفتر کمپانی خبری رویترز _تیمای انگلیس با اشاره به نگاه بسیار بدبینانه به رسانه‌های خارجی در ایران گفت: اگر از من بپرسید که آیا رسانه‌های خارجی به دنبال براندازی نظام ایران هستند؟ می‌گویم بله درست است آن‌ها به دنبال ساقط کردن نظام نوپای ایران هستند. ولی در مقابل رسانه‌های ما نیز به دنبال کمک و انتشار اخبار خوب و مثبت در خصوص کشور‌های خارجی نبوده‌اند.

این فعال رسانه‌ای گفت: آن‌ها به دنبال پذیرش این انقلاب نبوده و نمی‌خواهند با ایران کنار بیایند و اکثر اوقات به دنبال زدن آن‌ها هستند.

این کارشناس حوزه رسانه با بیان اینکه در طول این سال‌ها به دنبال اتاق فکر و تصمیم گیرنده استراتژی رسانه‌ای رسانه‌ها بودم، گفت: آیا این اتاق فکر‌ها برای بلند مدت برنامه دارند؟ متاسفانه تجربه نشان داده هر دولت یک نظام رسانه‌ای جدید تعریف می‌کند و عمر نظام‌های رسانه‌ای ۴ سال است چرا که در ۴ سال اول در حال یادگیری نظام رسانه‌ای هستند.

گنجی با بیان اینکه امام خمینی ۱۳۲ مصاحبه با رسانه‌های خارجی داشت، گفت: امام راحل بیشترین میزان بهره‌برداری از رسانه‌های خارجی را داشتند و ایشان هیچ‌وقت هیچ مسئولی را از مصاحبه با رسانه خارجی منع نکردند.

مدیر دفتر کمپانی خبری رویترز _تیمای انگلیس در ایران با انتقاد از سیاه‌نمایی‌ها علیه رسانه‌های ایران، گفت: عمر ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان می‌دهدکه از یک سری پارامتر‌های قدرت برخوردار بوده که بخشی از آن قدرت در رسانه است.

گنجی افزود: در دوران پهلوی همه رسانه‌های مدرن در دست حاکمیت بود، اما مردم رسانه‌های سنتی را مرجع خود قرار می‌دادند و در جریان انقلاب هم امام راحل توانست یک اتفاق بزرگ را رقم بزند و از رسانه‌های سنتی خود مثل روحانیون استفاده کند.

وی تصریح کرد: به نظر من دوران قدرت رسانه‌ها گذشته است اگر رسانه‌ها قدرت داشتند، ترامپ با توییت رییس جمهوری نمی‌شد؛ بنابراین ابزار‌های قدرت تغییر کرده است.

مدیر دفتر کمپانی خبری رویترز _تیمای انگلیس در ایران پیشنهاد کرد تا ایران با استفاده از شرکت‌های خصوصی تبلیغاتی بیانیه گام دوم رهبری را تبیین کنند.

گنجی خاطرنشان کرد: صداوسیما نمی‌تواند با همراهی افرادی که دنیای آن‌ها دنیای غرب است، انقلاب اسلامی را تبیین کند.

وی افزود: من از کلیت عملکرد صداوسیما دفاع می‌کنم و صداوسیما هرقدر پخته‌تر عمل کند ما سرمان را بالاتر می‌گیریم.

مدیر دفتر کمپانی خبری رویترز _تیمای انگلیس در ایران تصریح کرد: افتخار می‌کنیم که مجموعه رسانه‌ای قوی شکل بگیرد که در منطقه و در کل دنیا نفوذ کند و به نظر من اختلاف فاحشی در امکانات و وسایل صداوسیما و رسانه‌های برتر جهان وجود ندارد.

گنجی با بیان اینکه از لحاظ سواد رسانه‌ای هم با رسانه‌های برتر اختلاف نداریم، افزود: اگر به دنبال این هستیم که اشکال کار ما کجاست به نظر من مشکل ما سواد و امکانات نیست، بلکه انگیزه است، یعنی ما تولید کارخوب نمی‌کنیم و همت عالی نداریم.

وی تاکید کرد: اگر از صداوسیما حرف می‌زنیم به خاطر این است که صداوسیما بودجه بیشتری دارد و باید سهم بیشتری در عملکرد رسانه‌ای ایران باید داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

غفلت دوباره صدا و سیما/ تهیه کننده ترک سریال گاندو شبکه سه کیست؟

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس
غفلت دوباره صدا و سیما/ تهیه کننده ترک سریال گاندو شبکه سه کیست؟
سینماپرس: جالب است که آنتالیا منطقه ممنوعه هست و در حال حاضر صدا و سیما فقط در آنتالیا فیلمسازی میکند!!

چقدر جالب است که آنتالیا منطقه ممنوعه هست و در حال حاضر صدا و سیما فقط در آنتالیا فیلمسازی میکند!!

صدا و سیما فکر میکند با فیلمبرداری در آنتالیا می‌شود شبکه جم که در آنتالیا کارهای فاسد درست میکرد. الان صدا و سیما هم رو به کارهای فاسد آورده است و عواملی که صدا و سیما با آنها کار می‌کند در پایتخت ۵ افراد شبکه جم بود در حال حاضر هم سریال «گاندو» به تهیه کنندگی مجتبی امینی که تهیه‌کنندگی چند فیلم‌ سینمایی و دبیری جشنواره‌های گوناگون فرهنگی هنری و سینمایی از جمله جشنواره فیلم کوتاه «سما» با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی و جشنواره بین‌المللی «چهل‌چراغ» با محوریت امام حسین (ع) در کارنامه این مدیر فرهنگی دیده می‌شود، با حضور در آنتالیا و همکاری با شرکت ترک یدی کیسا فیلم که صاحب آن خانم ادا سورملی میباشد!!!

ادا سورملی کیست؟

این خانم متولد ازمیر می‌باشد و تولید فیلم‌های کوتاه انجام می‌داده است و با زیارت مقبره مولانا به صوفی‌گری روی می‌آورد و شروع به تولید فیلم‌های اسلامی میکند!!!!!

در سال ۱۹۹۹ به عنوان دختر شایسته از ازمیر انتخاب شده است!!!! و به مدت ۵ سال از سال ۲۰۰۷ به عنوان مدیر انتخاب دختر شایسته مدیترانه فعالیت کرده است!!!!!

دست صدا و سیما درد نکند که فساد را از پشت پرده یواشکی به خانه‌ها می‌آورد!!!!! جم مشغول انجام این کارها بود در آنتالیا!!!!!

باز هم تبریک به صدا و سیما که مسیر انقلاب را در حال تغییر دادن است.

برخی از عکس‌های خانم ادا سورملی در ادامه است.

غفلت دوباره صدا و سیما/ تهیه کننده ترک سریال گاندو شبکه سه کیست؟ - 10غفلت دوباره صدا و سیما/ تهیه کننده ترک سریال گاندو شبکه سه کیست؟ - 11غفلت دوباره صدا و سیما/ تهیه کننده ترک سریال گاندو شبکه سه کیست؟ - 12غفلت دوباره صدا و سیما/ تهیه کننده ترک سریال گاندو شبکه سه کیست؟ - 13غفلت دوباره صدا و سیما/ تهیه کننده ترک سریال گاندو شبکه سه کیست؟ - 14

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حمله تند مجری صدا و سیما به رامبد جوان و نگار جواهریان

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

این ستاره‌های هالیوود پیر نمی‌شوند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل

اجراى متفاوت دو برادر دوملیتى در عصر جدید

برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. باشگاه خبرنگاران جوان: علیرضا و على یعقوبى دو برادر دوملیتى افغانستانى و ایرانى بود که با اجراى متفاوتی رای مثبت داوران را دریافت کردند. در این قسمت مراسم عقد این زوج را به در برنامه پخش کردند. البته همسر علی یعقوبی روی صحنه حضور پیدا کرد و علیخانی درباره شرایط زندگی آن‌ها سوال کرد و او گفت: در این دوماه از ۱۰ خواسته‌ای که من می‌خواستم فقط به دو مورد آن عمل کرده است. همین صحبت باعث شد داوران عکس العمل نشان بدهند.

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/

کارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شدکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریکارگاه سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوریبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگاه بین المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری با حضور منصور غلامی وزیر علوم و ۲۰ اندیشمند خارجی برگزار شد.

اخبار بیشتر