اظهارات جدید حاج قاسم سلیمانی؛ اگر نظام آسیب ببیند هیچ چیز از اسلام باقی نمی‌ماند.
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

اظهارات جدید حاج قاسم سلیمانی؛ اگر نظام آسیب ببیند هیچ چیز از اسلام باقی نمی‌ماند.

سرلشکر سلیمانی: جوانان ایرانی اصرار بر حضور در جمع مدافعان حرم را داشتند/تفکری به دنبال تشکیک ‌است‌

الفخبرگزاری الف
سرلشکر سلیمانی: جوانان ایرانی اصرار بر حضور در جمع مدافعان حرم را داشتند/تفکری به دنبال تشکیک ‌است‌
فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه ‌اگر دفاع مقدس ‌و فرهنگ دفاع مقدس نبود بعید می‌دانم دفاع از حرم به این زیبایی انجام شود، گفت: جوانان ایرانی اصرار بر حضور در جمع مدافعان حرم را داشتند.

به گزارش تسنیم، ‌سردار سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی صبح امروز در اجلاسیه نهایی کنگره ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی (ع) شهر کرمان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم اظهار داشت: خداوند را سپاسگذارم که در این کنگره ارزشمندی که به یاد ۶۵۰۰ شهیدی که در بستر لشکر ۴۱ ثارالله جنگیدند و جاودانه شدند برگزار شده حضور دارم.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران این کنگره عمیق به نیابت از همه مردم کرمان گفت: دست مقام معظم رهبری را به واسطه بیانات ارزشمندشان در طلیعه این کنگره می‌بوسم و برای ایشان طول عمر خواستارم.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در راستای برگزاری این کنگره اقدامات ارزشمندی انجام شده است بیان کرد: برنامه‌های ارزنده‌ای در این کنگره اجرا شد که قابل درس بود و ارزش پاسداشت شهدا به این کنگره‌هاست.

سرلشکر سلیمانی در ادامه با اشاره به اینکه ‌علمای کرمان در صدر مجاهدت‌ها در قبل و بعد از انقلاب بودند، تصریح کرد: ‌در زمان دفاع مقدس اقلب علمای کرمان یا فرزندانشان در دفاع مقدس شرکت کردند و به شرف جانبازی نایل آمدند یا اغلب آنها افتخار پدر شهید پیدا کردند.

وی با بیان اینکه کرمان در دفاع مقدس نقش بزرگی داشت، اضافه کرد: ‌استان کرمان در دفاع مقدس دارای جمعیتی بیش از یک میلیون ‌ نفر ‌بود که بالغ بر ۱۲۰ هزار رزمنده را به دفاع مقدس اعزام کرد و سهم کرمان سهم ارزنده‌ای به نسبت جمعیت در دفاع مقدس است.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه استان کرمان در ابعاد گوناگونی حتی در بحث دفاع از ولایت چه در دوره امام (ره) ‌ و چه در دوره ‌‌امام خامنه‌ای کرمان در پیروی تاثیر تبلیغ این جایگاه نقش مهمی داشت، گفت: اولین منبری که بحث مرجعیت مقام معظم رهبری را در ابتدای رهبری اعلام کرد منبر کرمان بود.

وی با اشاره به اینکه ‌تهدید دشمن برای مردم ایران به فرصت تبدیل شد، گفت: ‌ملت ایران در دوران دفاع مقدس توانست ‌بحران ‌جنگ را به دو نتیجه ارزشمند تبدیل کند. یک مسئله در زدودن فرهنگ پوسیده نظام پهلوی و تاثیر دفاع مقدس بالاترین و هم قدرت اینکه به ظهور برساند یعنی فرهنگ حقیقی دینی و ارزش‌ها و مذاهب شیعی و وسعت داشت به وسعت کرد و آحاد مردم ما.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه در هر جامعه‌ای اگر کسی بخواهد فرهنگ یک جامعه نمایان و ماندگار شود باید در ارزش‌هایی که در فرهنگ آن جامعه اثرگذار بوده تاکید کند تصریح کرد: هیچ چیز به اندازه دفاع مقدس اثرگذاری بر جامعه را ندارد.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس یک گنجینه تمام عیار است گفت: دلیل تاکید بر استمرار کنگره‌های دفاع مقدس، شهدا و راهیان نور این است که دفاع مقدس ویژگی‌هایی دارد که در دیگر آثار انقلاب به این جامعیت وجود ندارد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همان‌طور که انقلاب موفق شد ساختار رژیم ستمشاهی را سرنگون کند افزود: آنچه که در تبدیل شدن جنگ تحمیلی به فرصت در کشور ما موثر بود و در درون این جنگ نتیجه‌های مهمی در بعد فرهنگی به ظهور برساند، دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس در زدودن فرهنگ منحوس پهلوی بسیار موثر بود بیان کرد: امروز در سراسر کشور مزارهای پرافتخار شهدا قرار دارد که در احیای ارزش‌های دینی بسیار موثر است.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه دفاع، مقدس انقلابی در کنار انقلاب بود عنوان کرد: مظهر اساسی انقلاب فرهنگی دفاع مقدس بود و دفاع مقدس قدرت دین و اتکا به دین را نشان داد.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس مدرسه شد گفت: مدافعین حرم از دفاع مقدس درس گرفتند و اگر دفاع مقدس ‌و فرهنگ دفاع مقدس نبود بعید می‌دانم دفاع از حرم به این زیبایی انجام شود.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عطش دفاع مقدس وجود داشت که این غلیان روحی در جوانان ما ایجاد شد افزود: جوانان ما اصرار بر حضور در جمع مدافعان حرم را داشتند و دفاع از حرم، دفاع از انسانیت است.

وی با اشاره به اینکه شهید خود را از نعمت‌های مادی و معنوی محروم می‌کند برای آن چیزی که بر آن مقدم است بیان کرد: اینکه گفته می‌شود شهید قبل از شهادت و ریختن خونش به فیض شهادت رسیده ‌بسیار تعبیر با ارزشی است.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه شهید فارغ‌التحصیل می‌شود و زحمت‌هایی برای این فارغ‌التحصیلی می‌کشد افزود: این بیان ما به این دلیل است که علمای بزرگ ما بین علم به خدا و شهادت ربط دادند و معرفت شهید را بالاترین معرفت می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه شهدا خود را فراموش کردند و خدا را یاد کردند و شرط یاد کردن معنوی این است که انسان بنده خدا شود و خود را فراموش کند افزود: شهید هر دو جهاد را با هم انجام داد و پیروز شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با یادآوری اینکه در شب‌های عملیات به چشم خود دیدیم که تمام محاسبات ما به هم خورد اما شهدا در عملیات والفجر هشت آرام آرام به سمت اروند رفتند بیان کرد: آن چهره‌ها دیدنی بود، شهدای ما چهره خندانی داشتند، از دشمن نترسیدند و در دل شب وارد رودخانه‌ای شدند و نهراسیدند.

وی با بیان اینکه فکر این کار هم التهاب و اضطراب دارد اما من هیچ بی‌تابی و ترسی در شهدا ندیدم گفت: شهدا شوق به وصل با خدا داشتند، «نان دهی از بهر حق نانت دهند/جان دهی از بهر حق جانت دهند» و شهدا جان دادند و جاودانه شدند.

سرلشکر سلیمانی تاکید کرد: اگر امروز مردم با توجه به تمام مشکلاتی که دارند پای انقلاب ایستادند، مشکلات را از انقلاب و رهبری جدا کرده و با تمام وجود از انقلاب حفاظت می‌کنند به دلیل همین فداکاری‌های شهدا درگذشته بوده است؛ مردم ما امروز خود را مدیون شهدا می‌دانند.

وی با اشاره به اینکه ما پیروز شدیم و در طول چهل سال انقلاب جز پیروزی چیزی کسب نکردیم افزود: در صحنه‌های مختلف انقلاب اگر چه خسارت‌های مادی دیدیم اما پیروز واقعی میدان ما بودیم چرا که انقلاب ما تمام بحران‌ها را به فرصت تبدیل کرد و اگر این اتفاقات در هر جای دنیا بود آن نظام ساقط می‌شد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه افکاری وجود دارد که دنبال تشکیک در بین مردم است و دانسته یا نادانسته به‌دنبال شبه‌افکنی و تخریب نسبت اسلام و انقلاب هستند گفت: قابل اثبات است که آنچه که ایران را پیروز انقلاب کرد اسلام بود.

وی با اشاره به اینکه تاکید امام و رهبری بر اسلامیت همین است که اگر تاسی به اسلام نباشد این پیروزی‌ها اتفاق نمی‌افتد گفت: در سطوح عالی نظام، امکان ندارد که تصمیمی اجرایی شود و منافع ایران در آن نباشد چون اسلام در آن نقش دارد.

سرلشکر سلیمانی با بیان اینکه کسانی که حرف از ملی‌گرایی می‌زنند بروند تحقیق کنند و ببینند که استراتژی دو کشور عراق و ایران قبل از انقلاب مقابله و رویارویی با هم بود و عراق یک دشمن برای کشور و ملت ما بود و به همین دلیل جنگ سنگینی علیه کشور ما اتفاق افتاد گفت: صدام توانست مردم عراق را با فشار و اعدام وادار به یک جنگ هشت ساله کند.

خواندن خبر در سایت منبع

حاج قاسم سلیمانی: کرمان در دفاع از انقلاب جزو استان‌های سرآمد است

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
حاج قاسم سلیمانی: کرمان در دفاع از انقلاب جزو استان‌های سرآمد است
خبرگزاری میزان- فرمانده نیروی قدس سپاه گفت: کرمان در دفاع از انقلاب جزو استان‌های سرآمد است و افتخار دارد شخصیت‌های بزرگی همچون شهید باهنر متعلق به این شهر است.
حاج قاسم سلیمانی: کرمان در دفاع از انقلاب جزو استان‌های سرآمد است - 0

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، حاج قاسم سلیمانی امروز در مراسم «اختتامیه ۶ هزار و ۵۰۰ شهید استان کرمان»، گفت: کرمان در دفاع از انقلاب جزو استان‌های سرآمد است.فرمانده نیروی قدس سپاه تاکید کرد: کرمان افتخار دارد شخصیت‌های بزرگی همچون شهید باهنر متعلق به این شهر است.وی اظهار داشت: مردم کرمان نجیب، صبور و قابل تقدیر هستند.حاج قاسم همچنین در مراسم تاکید کرد: سرمشق دفاع از حرم - که دافاع از حریم و حرم انسانیت بود - دفاع مقدس بود.تکمیل می‌شود

خواندن خبر در سایت منبع

اولین واکنش سردار سلیمانی به دیدار بشار اسد با رهبر انقلاب پس از ۸ سال/ عکس

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
اولین واکنش سردار سلیمانی به دیدار بشار اسد با رهبر انقلاب پس از ۸ سال/ عکس
در این مطلب اولین واکنش سردار سلیمانی به دیدار بشار اسد با رهبر انقلاب پس از ۸ سال را مطالعه می‌کنید.

به گزارش افکارنیوز،

صبح دوشنبه بشار اسد رئیس‌ جمهور سوریه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، دیدار کرد. این دیدار صمیمانه و مهم بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های داخلی و خارج داشت.

سردار سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دیدار اخیر بشار اسد با رهبر معظم انقلاب حضور داشت، عصر روز گذشته طی سخنانی در قم، به سفر رئیس جمهوری سوریه به تهران اشاره کرد و گفت:

«دنیا حضور بشار اسد در کشورمان را پوشش داد و این حضور همانند بمب صدا کرد و از آن به عنوان «لبخند پیروزی» نام برده شد و ما باید این پیروزی‌های عظیم را برای مردم تبیین کنیم.

وی در باره لحظات ابتدایی این دیدار نیز گفت: دیدید بشار اسد با چه ذوقی مانند فرزندی که از پدر خود دور افتاده است٫رهبرانقلاب را با عشق در آغوش گرفت که این مسئله چیز کوچکی نیست.»

اولین واکنش سردار سلیمانی به دیدار بشار اسد با رهبر انقلاب پس از ۸ سال/ عکس - 8

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

نظام به اسلام وابسطه است ، اما اسلام هیچ وابسطه گی به نظام ندارد.

3 ماه قبل

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تهیه کننده برنامه «دورهمی» گفت: آنچه مسلم است ما دیگر تصمیمی برای ساخت قسمت‌های بعدی برنامه «دورهمی» را نخواهیم داشت و «دورهمی» دیگر ساخته نخواهد شد. سید مصطفی احمدی تهیه‌کننده برنامه «دورهمی» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص توقف پخش مجموعه «دورهمی» گفت: من به هیچ عنوان اعلام نکرده‌ام که پخش قسمت‌های ساخته شده این برنامه متوقف خواهد شد. وی در همین راستا ادامه داد: پخش بخش‌های فیلمبرداری شده «دورهمی» در دست صدا و سیما و شبکه نسیم است و من هیچ مخالفتی با پخش ادامه قسمت‌های ساخته شده نداشته و نخواهم داشت. تهیه کننده مجموعه دورهمی درباره ادامه ساخت فصلی دیگر برنامه «دورهمی» خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است ما دیگر تصمیمی برای ساخت قسمت‌های بعدی برنامه «دورهمی» را نخواهیم داشت و «دورهمی» دیگر ساخته نخواهد شد. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 روز قبل
امین مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مستند تهران دمشق اثری از هنرمند توانمند علی صدری نیا است که توسط مرکز مستند صور تهیه شده وبا توجه به نگاه ویژه کارگردان به پشت جبهه‌های مقاومت توانسته نظرمخاطبان را به خود جلب کند. وی افزود: این فیلم که جشنواره بین المللی فیلم عمار را در تأثیر خود قرار داده روایتی صریح و بی پرده از تهران تا دمشق بوده و در آن نحوه تسلط داعش بر بخش‌هایی وسیع از خاک سوریه را به تصویر در آورده است. وی اضافه کرد: تاکنون مستندهای بسیاری درباره حضور داعش و جنگ افروزی آن ساخته شده است اما این بار دوربین مستندساز فیلم «تهران دمشق» به پشت جبهه‌های مقاومت رفته و وضعیت مردم در شهرهای مختلف سوریه را از زبان خودشان روایت کرده است. وی یادآور شد: روایت این مستند در فضای اجتماعی ایران و سوریه در رفت و آمد است و به برخی اتفاقات داخلی کشور نیز می‌پردازد. مستند «تهران دمشق» ساعت ۲۱:۳۰ چهارشنبه ۲۹ خرداد توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان و پیش از برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان در سالن شماره یک پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران می‌شود.

این ستاره‌های هالیوود پیر نمی‌شوند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
در کتاب‌های صوتی معمولا متن کتاب‌ها خوانده می‌شود و گاهی نیز برای جذابیت آنها از برخی موسیقی‌های بی کلام استفاده می‌شود. کتاب رادیویی اینک شوکران در شمارگان ۳۰۰۰ نسخه و با قیمت ۲۱,۰۰۰ تومان در اختیار علاقمندان است. در پشت جلد این کتاب رادیویی می‌خوانیم: «کتاب رادیویی» فقط خواندن کتاب توسط یک صدای خوب یا متوسط نیست. «کتاب رادیویی»، جان کتاب است، عصاره کتاب. یعنی می‌توان گفت کسانی که کتاب رادیویی را می‌شنوند، بدون اینکه آن را خوانده باشند، در جریان کلیت کتاب و فحوای اصلیش قرار می‌گیرند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، در جریان برگزاری هفته فرهنگی ترکمنستان در ایران، نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سفارت ترکمنستان در تهران در محل خانه هنرمندان افتتاح شد. آتا گلدی شاه مراداف، وزیر فرهنگ جمهوری ترکمنستان در سخنانی در این مراسم، به جاذبه‌های فرهنگی و هنری ترکمنستان اشاره کرد و گفت: برپایی این نمایشگاه موجب معرفی هرچه بیشتر هنرمندان صنایع دستی و آثار هنری آن‌ها به ایرانیان می‌شود. وی با تشریح پیوندهای عمیق فرهنگی و تاریخی میان دو کشور گفت: وجود اشتراکات فراوان میان ترکمنستان و ایران به تقویت و تحکیم مناسبات منجر خواهد شد. اجرای موسیقی سنتی ترکمنستان به همراه لباس‌های بومی توسط هنرمندان این کشور از دیگر برنامه‌های این مراسم بود. نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی ترکمنستان به مدت ۳ روز در خانه هنرمندان برای بازدید عموم دایر خواهد بود.

شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیوم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبر در حال بروزرسانی است …به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشستی خبری به تشریح آخرین اقدامات فنی این سازمان در راستای اجرای بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در توقف برخی تعهدات برجامی پرداخت. شمارش معکوس ۱۰ روزه برای ثبت ۳۰۰ کیلو اورانیومسازمان انرژی اتمی ایران براساس تصمیات مسئولان نظام اقدام خواهد کرد

اخبار بیشتر