زمین مرگ زودهنگام هنرمندی دیگر را رقم زد؛ خشایار الوند، نویسنده پایتخت و قهوه تلخ درگذشت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

زمین مرگ زودهنگام هنرمندی دیگر را رقم زد؛ خشایار الوند، نویسنده پایتخت و قهوه تلخ درگذشت

واکنش غم‌بار مهناز افشار به درگذشت خشایار الوند/ عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش غم‌بار مهناز افشار به درگذشت خشایار الوند/ عکس
مهناز افشار واکنش متفاوتی به درگذشت خشایار الوند نشان داد و از نزدیک شدن به ایام عید و درگذشت دوباره هنرمندان نوشت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهناز افشار در واکنش به درگذشت خشایار الوند، فیلمنامه‌نویس باسابقه سینما و تلویزیون در اینستاگرام نوشت: «خشایار الوند هم رفت، دوباره نزدیک به عید شد، دوباره یک عزیز رفت، دوباره یک هنرمند، قلبش آروم بود، اما ایستاد. روحش شاد.»

واکنش غم‌بار مهناز افشار به درگذشت خشایار الوند/ عکس - 1

خواندن خبر در سایت منبع

پیام صوتی علیرضا خمسه در رثای خشایار الوند/ عکس

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
پیام صوتی علیرضا خمسه در رثای خشایار الوند/ عکس
علیرضا خمسه در پیامی، ضمن تسلیت درگذشت خشایار الوند، از خداوند برای تحمل این غم، درخواست صبر کرد. این بازیگر در سریال «پایتخت» به نویسندگی الوند در نقش بابا نقی بازی کرده است.

دریافت ۲۷۰ KB

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خشایار الوند هنرمند خاطره‌ساز سال‌های اخیر ایران‌زمین است که با بسیاری از آثارش لحظات شیرینی را در ذهن مخاطبان به یادگار گذاشته است، از تازگی و طنازی «شب‌های برره» گرفته تا نکته سنجی و لحظات شاد «پایتخت».

این هنرمند باسابقه، صبح روز پنجشنبه ۹ اسفند، بر اثر سکته قلبی دارفانی را وداع گفت و تمام لحظات شیرین سریال‌های طنزش را برای همیشه در قلب و ذهن علاقه‌مندان ماندگار کرد.

علیرضا خمسه، بازیگر سرشناس سینما، تئاتر و تلویزیون که سابقه همکاری با این هنرمند را در سریال «پایتخت» داشته است، در پی درگذشت او، پیامی صوتی را در اختیار خبرآنلاین قرار داده است که به این شرح است:

«بزرگ بود و وسیع و با افق‌های باز نسبت داشت

امروز بامداد که از خواب برخاستم مثل هر روز از اینکه یک بار دیگر روزی را به عنوان هدیه از خداوند دریافت کرده‌ام، شاد و شاکر شال و کلاه کردم که چهره امروز زندگی را به تماشا بنشینم. غافل از این‌که امروز زندگی نقاب دیگری بر چهره خواهد زد، هنوز ساعاتی از صبحگاهان سپری نشده که خبری هولناک از راه رسید، خشایار الوند پر کشید …

باور نکردنی و دهشتناک بود، مگر ممکن است انسانی سرشار از شور و سرور، زندگی و امید، انرژی و خلاقیت به ناگهان تمام شود؟ نه، ممکن نیست یک باره همه چیز به پایان برسد، مگر باور کنیم حقیقت تلخ مرگ را که سایه به سایه دنبال زندگی است و هر آن به هیچ نشانه‌ای ممکن است آن را به تمامی بنوشد. به گونه‌ای که زندگی به کوتاهی یک آه به نظر برسد، آه که خشایار چه کوتاه زیست و چه بلند پرواز کرد!

روح پاک و منزه‌اش در جایگاه اعلی قرین رحمت حق باد، این ضایعه بزرگ را به همسر، فرزند، برادر هنرمند و خانواده ایشان و همینطور به یاران، همکاران و جامعه فرهنگی و هنری کشور تسلیت عرض می‌کنم یا رب به ما صبوری عطا فرما.»

پیام صوتی علیرضا خمسه در رثای خشایار الوند/ عکس - 10

خواندن خبر در سایت منبع

الهام غفوری: مراسم تشییع «خشایار الوند» به زودی اعلام می‌شود/ تنابنده: پایتخت بدون خشایار سخت است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
الهام غفوری: مراسم تشییع «خشایار الوند» به زودی اعلام می‌شود/ تنابنده: پایتخت بدون خشایار سخت است
تهیه کننده سریال پایتخت با اشاره به اینکه در حال حاضر کارهای پزشک قانونی نویسنده فقیدمان انجام می شود، گفت: مراسم تشییع خشایار الوند را به زودی اعلام می کنیم.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، خشایار الوند که ساعاتی پیش درگذشت چند روز گذشته در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: متن فیلمنامه کار آماده است و موقعیت‌های طنزی را در این اسپیشال اپیزود شب عید درنظر گرفتیم که به واقع قهقهه می‌زنند و قدری از این آلام زمانه شان کاسته شود.

وی با اشاره به اینکه همیشه دنبال سرگرم کردن و شاد کردن مردم بوده‌ایم، خاطرنشان کرد: هیچ وقت نیت رفتار تصنعی با مخاطب نداشتیم و با خلاقیت به سراغ شاد کردن و سرگرم کردن مخاطب بوده‌ایم. بارها گفته‌ام موقعیت‌های «پایتخت» در مقایسه با کارهای دیگر خیلی رئال و باورپذیر است و تقریبا فانتزی نیست. در این اپیزود ویژه هم همین کار را انجام می‌دهیم.

الوند با اشاره به ادامه موقعیت‌های پایتخت بعد از یک سال و نیم اتفاقات داعش، گفت: حدود یک و نیم سال بعد از سفر و اتفاقات سوریه در اپیزود شب عید اتفاق می‌افتد. همان طور که خانم غفوری گفتند همه بازیگران پایتخت با اینکه گرفتار بودند در این تک قسمت حضور دارند. از طرفی علیرضا خمسه هم گفته بود باباپنجعلی هم در ادامه پایتخت حضور دارد چون کشتن بابا پنجعلی به صلاح نبود.

محسن تنابنده طراح و بازیگر پایتخت هم در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: واقعا یک نویسنده خلاق را از دست دادیم و الان با آلام و ناراحتی که دارم می‌توانم بگویم بدون خشایار الوند ادامه پایتخت سخت است.

الهام غفوری تهیه کننده سریال پایتخت به خبرنگار خبرگزاری تسنیم گفت: مراسم تشییع خشایار الوند را بعد از پایان مراحل پزشکی قانونی اعلام می‌کنیم. ولی می‌دانم بعید است فردا انجام شود؛ نمی‌دانم با این عزایی که برای پایتختی‌ها آغاز شد چگونه از چند روز آینده کار شب عید را کلید بزنیم. الوند فقط یک نویسنده عادی نبود او راهبر و طراح بزرگی برای ساخت موقعیت‌های طنز رئال و باورپذیر بود.

به گزارش تسنیم، خشایار الوند نویسندگی سریال‌هایی چون مردهزارچهره شب‌های برره باغ مظفر پایتخت علی البدل قهوه تلخ و غیره را در کارنامه کاری خود دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

پست اینستاگرامی ده‌نمکی برای خشایار الوند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پست اینستاگرامی ده‌نمکی برای خشایار الوند

خشایار الوند نویسنده سریال‌هایی چون مردهزارچهره شب‌های برره باغ مظفر پایتخت علی البدل قهوه تلخ و غیره را در کارنامه کاری خود دارد صبح امروز براثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.

مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما در پستی نوشت: خدا رحمتت کند خشایار الوند. از داراوندار تا زندانی‌ها همراهمان بودی

پست اینستاگرامی ده‌نمکی برای خشایار الوند - 3

خواندن خبر در سایت منبع

الهام غفوری: خشایار الوند را زود از دست دادیم / دیشب گفت خیالت راحت باشد!

برناخبرگزاری برنا
الهام غفوری: خشایار الوند را زود از دست دادیم / دیشب گفت خیالت راحت باشد!
حضور هنرمندان در منزل خشایار الوند؛

الهام غفوری تهیه‌کننده سریال «پایتخت» که سابقه چند همکاری با خشایار الوند را داشت و به همراه سیروس مقدم در محل خانه مرحوم خشایار الوند حضور پیدا کرده است به رغم حال نامساعد و بهت از اتفاق رخ داده در گفت‌وگو با خبرنگار برنا گفت: خیلی زود خشایار الوند عزیز را از دست دادیم.

او که حال مساعدی برای صحبت کردن نداشت به آخرین گفت‌وگوی شب گذشته خود با خشایار الوند در خصوص فیلمنامه سریال «پایتخت» اشاره کرد و گفت: از او خواستم که فردا زودتر بیاید تا بخش دوم فیلمنامه را جمع و جور کنیم و آماده فاز تولید شویم، او به من گفت خیالت راحت باشد.

هم اکنون تعداد زیادی از هنرمندان از جمله مهران غفوریان، سیروس مقدم، علیرضا نجف‌زاده، هدایت هاشمی، محسن تنابنده، احمد مهرانفر، یوسف تیموری، مهران مهام و … در محل خانه خشایار الوند هستند تا در کنار خانواده او تسلی‌بخش این اتفاق باشند.

به زودی مراسم تشییع و خاکسپاری این نویسنده فقید که کارنامه موفقی در طنز تلویزیونی داشت اطلاع‌رسانی خواهد شد.

خبرگزاری برنا، این اتفاق ناگوار را به خانواده او، خانواده سریال «پایتخت» و دیگر همکارانش تسلیت می‌گوید.

خواندن خبر در سایت منبع

خشایار الوند، نویسنده سریال پایتخت درگذشت

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
خشایار الوند، نویسنده سریال پایتخت درگذشت
خشایار الوند نویسنده سریال پایتخت بر اثر سکته قلبی درگذشت.

آفتاب‌‌نیوز : الهام غفوری تهیه کننده سریال پایتخت در گفتگو با خبرگزاری فارس درباره خبر درگذشت مرحوم خشایار الوند نویسنده این سریال گفت: متاسفانه این خبر صحت دارد و دقایقی پیش با خبر شدیم که آقای الوند بر اثر سکته قلبی درگذشت.

همچنین برزو ارجمند بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون صبح امروز در پستی اینستاگرامی درگذشت این فیلمنامه نویس را اعلام کرد.

وی در پست اینستاگرامی خود نوشته بود: غیرقابل باوره، خشایار جانم روحت شاد. سلام من و به پدرم و عارف برسون … پ ن: خشایار الوند نویسنده اثاری چون قهوه تلخ و پایتخت درگذشت. تسلیت به خانواده مهربانش».

خشایار الوند متلو ۱۳۴۶، فیلمنامه‌نویس ایرانی و برادر سیروس الوند سیروس الوند کارگردان سینما و تلویزیون است.

به نوشته خبرگزاری ایرنا، الوند فعالیت در سینما را با نگارش فیلمنامه‌های «مزاحم» و «برگ برنده» هر دو به کارگرداین سیروس الوند (برادرش) را نوشت. اما عمده شهرت او به نگارش فیلمنامه سریال‌ها و مجموعه‌های طنز موفق چون «نقطه چین» «شب‌های برره»؛ «باغ مظفر»؛ «گنج مظفر»؛ «مرد هزار چهره»؛ «مرد دو هزار چهره»؛ «قهوه تلخ»؛ «ویلای من»؛ «شوخی کردم» و «در حاشیه» همه به کارگردانی مهران مدیری؛ «پایتخت»؛ «پایتخت ۳»؛ «پایتخت ۵»؛ «در حاشیه»؛ «پایتخت ۴» و «علی‌البدل» به کارگردانی سیروس مقدم؛ «کمربندها را ببندیم» به کارگردانی مهدی مظلومی؛ «مسافران» به کارگردانی رامبد جوان؛ «دیوار به دیوار» و «دیوار به دیوار ۲» به کارگردانی سامان مقدم باز می‌گردد.

خشایار الوند، نویسنده سریال پایتخت درگذشت - 7

خواندن خبر در سایت منبع

«خشایار الوند» که بود؟ /تصاویر

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
«خشایار الوند» که بود؟ /تصاویر
خشایار الوند نویسنده سریال پایتخت، صبح امروز در سن ۵۱ سالگی درگذشت.

به گزارش افکارنیوز،

خشایار الوند نویسنده و فیلمنامه نویس کشورمان، متولد سال ۱۳۴۶ بود.

او، کار در سینما را از سال ۱۳۶۳ با مشاغلی مانند دستیاری و برنامه‌ریزی فیلم شروع کرد.

الوند بعد از آن به نگارش فیلمنامه پرداخت و فیلمنامه‌های «مزاحم» و «برگ برنده» را نوشت. همچنین او به همراه فرهاد توحیدی به عنوان نویسنده فیلمنامه در مجموعه «دایره تردید» که از کار‌های تلویزیونی بود، شرکت داشت.

«خشایار الوند» که بود؟ /تصاویر - 6

فیلم‌های تلویزیونی اعتراف، شاهد و قسمت‌هایی از مجموعه کمربند‌ها را ببندیم نیز از جمله فعالیت‌های او در زمینه نویسندگی است.

«خشایار الوند» که بود؟ /تصاویر - 9

او همچنین همکاری زیادی با مهران مدیری داشته است.

الوند در سریال‌های «نقطه چین»، «شبهای برره»، «باغ مظفر»، «مرد هزار چهره»، «مرد دو هزار چهره» و «قهوه تلخ» که همگی به کارگردانی مهران مدیری تولیده شده‌اند، یکی از اصلی‌ترین نویسندگان بود.

خشایار الوند، صبح امروز بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت. درگذشت ناگهانی این هنرمند ۵۱ ساله که این روز‌ها درگیر نگارش اپیزود سینمایی پایتخت برای نوروز ۹۸ بود، هنرمندان بسیاری را در بهت و ناراحتی فرو برد.

روحش شاد و یادش گرامی.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
استقبال مخاطبان سینما از آثاری که با موضوع مسائل راهبردی و قهرمانان کشور روی پرده می‌رود نشان می‌دهد اهالی هنر هفتم باید بیش از پیش به مسائل راهبردی در سینما توجه کنند. این کارگردان جوان پس از موفقیت‌های ماجرای نیمروز و استقبالی که سینما دوستان از آن کردند، «ترور سرچشمه» را روانه پرده نقره‌ای کرد. مستندی که به بررسی ابعاد آثار و چرایی انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی می‌پردازد. فیلمی که قصه عشق فائزه عبدالحمید را به تصویر می‌کشد. جعفر گودرزی نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران در این باره گفت: متأسفانه مسائل راهبردی دغدغه سینماگران و مسؤولان سینمایی نیست.

تامین ۲۵ هزار تن کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سید عباس صالحی در حاشیه جلسه هیات دولت، در پاسخ به ابهامات خبرنگاران درخصوص چگونگی شمول کاغذ در فهرست کالا‌های اساسی افزود: در سال ۹۷، کل کاغذ مشمول کالای اساسی بود، اما از سال ۹۸ تفاوتی میان کاغذ فرهنگی (یعنی کاغذ مصرفی برای حوزه کتاب و مطبوعات) و کاغذ غیرفرهنگی قائل شده‌ایم و از ابتدای امسال فقط کاغذ کتاب و مطبوعات شامل کالای اساسی است و ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرد. وی با بیان اینکه این جابه جایی و تغییر مسیر و تثبیت این مطلب هم در تصمیم گیری و هم در سامانه و نیز در تعیین ارز اتفاقاتی را ایجاد کرد؛ گفت:، اما در حال حاضر یعنی تا پایان خرداد تامین حدود ۲۵ هزار تن معادل ۲۵ میلیون دلار تایید شده که حدود ۹ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ مطبوعات و حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ تن کاغذ کتاب است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر روند سه ماهه ابتدای سال ۹۸ و مطابق برنامه تامین ۲۵ هزار تن کاغذ به گواه سامانه‌های وزارت ارشاد و وزارت صمت و بانک مرکزی افزود: مسیر مورد نظر این بوده که ما در شش ماهه اول سال در حد ۴۰ هزار تن کاغذ و در پایان سال هم ۸۰ هزار تن کاغذ داشته باشیم تا مشکل حوزه مطبوعات و کتاب حل شود که ان شاء الله با این روند آن را حل خواهیم کرد.

شمارش معکوس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

مثل گوهر شاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ مجموعه سعدآباد ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان، امام جعفر صادق (ع) اعلام کرد، روز شنبه ۸ تیر کاخ موزه‌های سعدآباد تعطیل و پذیرای بازدیدکنندگان نخواهدبود. مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در تمام ایام سال (بجز ایام سوگواری) از ساعت ۹ تا ۱۹ (فروش بلیت تا ساعت ۱۷) پذیرای گردشگران است.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

قیمت دلار و سکه تا کجا سقوط می‌کند؟

خبری1 ساعت قبل

آیا میز کلاه‌قرمزی را هم مانند میز عادل فردوسی‌پور در هندوانه‌فروشی خواهیم یافت؟

خبری5 ساعت قبل

سخنان روحانی در نشست امروز هیئت دولت + فیلم

خبری1 روز قبل

واکنش مدیرعامل تراکتور به جذب بازیکن پرسپولیس/ وضعیت دو کاپیتان

الف3 دقیقه قبل

یک مقام پلیس: تریاک‌ها تا ۸۵ درصد ناخالصی دارند و معتادان را بیمار می‌کنند

خبرآنلاین3 دقیقه قبل

درخواست مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان از تاج برای حضور پورموسوی در مسجدسلیمان

نود4 دقیقه قبل

جهانگیری باید پاسخگوی مشکلات اقتصادی باشد/ راه گریزی ندارند

خبر فوری4 دقیقه قبل

شهید بهشتی به تحزب اعتقاد عمیق داشت/تاکید برکادرسازی تشکل اسلامی

مهر5 دقیقه قبل

بگوویچ: گل گهر سورپرایز لیگ برتر خواهد بود/ از نقل و انتقالات کاملا راضی‌ام

فارس5 دقیقه قبل

کشورهای شاد جهان در سال ۲۰۱۹ کدام کشورها هستند و علت این رتبه بندی چیست؟

دینو6 دقیقه قبل