شکایات امام جمعه‌های سراسر کشور از وضعیت موجود اقتصادی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

شکایات امام جمعه‌های سراسر کشور از وضعیت موجود اقتصادی

امام جمعه موقت تهران: مدیران و مسئولان نظارت بر بازار را تشدید کنند

ایرناخبرگزاری ایرنا
امام جمعه موقت تهران: مدیران و مسئولان نظارت بر بازار را تشدید کنند
اهواز - ایرنا- امام جمعه موقت تهران با بیان این که مدیران و مسئولان نظارت بر بازار را تشدید کنند گفت: جبهه اقتصاد ایران نیازمند فرماندهان جوانی نظیر دوران دفاع مقدس است.

آیت الله کاظم صدیقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در حاشیه نخستین همایش واقفین و خیرین استان خوزستان در مسجد ولایت اهواز اظهار داشت: بیانات رهبر معظم انقلاب در گام دوم نشان دهنده آن است که نباید فراموش کنیم که چه بوده‌ایم و به کجا رسیده‌ایم.

وی افزود: ایران اسلامی به برکت خون شهدا، رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اکنون قدرت بزرگ منطقه و ششمین قدرت جهان است که برای رسیدن به آن سختی‌های فراوانی را پشت سر گذاشته است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: ۴۰ سال ایستادگی و مقاومت مقابل ابرقدرت‌های جهان کار با ارزشی است که نباید از آن غافل شد.

وی گفت: دستاوردهای با ارزش در طول این ۴۰ سال در بخش‌های علمی، سیاسی، فرهنگی و نظامی نشان دهنده بلوغ کامل این انقلاب است.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: در گام دوم انقلاب باید با جهش بیشتری پیش برویم چرا که فتوحات جبهه‌های حق متعلق به جوانان است همانگونه که در دوران دفاع مقدس فرماندهان جوان ما بودند که تاریخ ساز شدند.

وی همچنین در این همایش به اهمیت وقف اشاره کرد و گفت: گسترده کردن سفره امام رضا (ع) در کل جهان یک نوع پناهندگی است؛ همه دستشان به خراسان رضوی نمی‌رسد اما وقف در راه امام رضا (ر) ارزشمند بوده و دریافت مدال خادمی ذخیره دنیا و آخرت و بیمه کننده اموال است.

نخستین همایش واقفین و خیرین استان خوزستان روز جمعه با حضور آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و جمعی از مسئولان استان در مسجد ولایت اهواز برگزار شد.

۷۱۵۲/۶۰۶۴

خواندن خبر در سایت منبع

امام جمعه خرم‌آباد: فرمانده قرارگاه اقتصادی پاسخگوی مشکلات باشد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امام جمعه خرم‌آباد: فرمانده قرارگاه اقتصادی پاسخگوی مشکلات باشد
نماینده ولی فقیه در لرستان از عدم اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی انتقاد کرد و گفت: امروز فرمانده قرارگاه اقتصادی باید پاسخگوی مشکلات باشد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله مؤمن اظهار داشت: این فقیه بزرگوار علاوه بر مقام علمی و حوزوی از سال ۴۳ فعالیت‌ها و مبارزات سیاسی فراوانی داشته است و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسئولیت‌های مهم و حساسی ازجمله مسائل قضایی و عضو مجلس خبرگان رهبری نقش‌آفرینی کرده و همچنین از ارکان شورای نگهبان، مدافع ولایت و رهبری بوده و کسانی که با او معاشرت داشتند متوجه می‌شدند که وی تعهد به اسلام، انقلاب، ولایت و رهبری داشتند.

وی با اشاره به ۱۴ اسفندماه سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و آغاز هفته احسان و نیکوکاری افزود: کمیته امداد یک‌نهاد است که در راستای تحقق محرومیت‌زدایی، تأمین معیشت نیازمندان، تأمین هزینه تحصیلی، مسکن و اشتغال نیازمندان و محرومان طی این ۴۰ سال خدمات ارزشمندی ارائه داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: با توجه به اینکه هفته احسان و نیکوکاری نزدیک به عید نوروز است و با توجه به وضعیت اقتصادی و گرانی کشور، خانواده‌هایی ازنظر معیشت در سختی به سر می‌برند بر همین اساس امسال کسانی که توانمند هستند و قدرت دارند در جشن احسان و نیکوکاری به‌صورت جدی حضور پیدا کنند چراکه هیچ‌چیز ارزشمندتر از رسیدگی به نیازمندان و فقرا نیست.

وی یکی دیگر از مناسب‌های پیش رو در این هفته را ۱۵ اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی دانست و بیان کرد: منابع طبیعی از آیات و نشانه‌های الهی و یک موهبتی است برای همه نسل‌ها بنابراین تعدی و تجاوز به منابع طبیعی، تعدی و تجاوز به حقوق دیگران است.

آیت‌الله میرعمادی تصریح کرد: اگر منابع طبیعی را از بین ببریم و مصرف بی‌جا داشته باشیم خودمان و نسل آینده خود را گرفتار کرده‌ایم و همچنین قطع درختان، از بین بردن منابع طبیعی و تجاوز به حریم رودخانه‌ها مصیبت و آثار مخربی در زندگی انسان دارد در همین راستا یکی از راه‌های حفظ منابع طبیعی کاشتن درخت است و در روایات داریم کاشت درخت عمر انسان را زیاد و قطع درختان عمر انسان را کوتاه می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: کاشتن درخت یک سنت حسنه است و پیامبر (ص) می‌فرماید کسی که شاخه درختی را بشکند مانند این است که بال‌وپر ملائکه را قطع کرده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اشاره به سفر اخیر بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه به تهران اظهار داشت: ملاقات بشار اسد با مقام معظم رهبری یکی از خبرهای مهم دنیا شد به‌ویژه وقتی در آغوش مقام معظم رهبری باحالت نشاط، شادابی، پیروزی و قدرتمندی قرار گرفت که برای دنیا یک پیام بسیار مهم داشت.یادداشت| ماده 10 اقتصاد مقاومتی و فرصت‌های صادراتی اوراسیاتحریم مشکل حادی برای کشور ایجاد نمی‌کند/ ورودمان به "اقتصاد مقاومتی" با تأخیر بود

وی افزود: اولین پیام سفر بشار اسد به دنیا این بود که پیش‌بینی و آینده‌نگری مقام معظم رهبر عملی شد چراکه همه دنیا می‌گفتند بشار اسد باید برود ولی مقام معظم رهبری فرمودند بشار اسد پیروز است و باید بماند، امروز می‌بینیم بشار اسد باقی ماند بر همین اساس آینده‌نگری و دوراندیشی مقام معظم رهبری از الطاف الهی است و خداوند بر زبان مقام معظم رهبری این سخنان را جاری کرده و امروز شاهد بودیم که به بشار اسد لقب قهرمان جهان عرب را دادند.

آیت‌الله میرعمادی عنوان کرد: بشار اسد با ایستادگی در برابر دشمنان نشان داد که محور مقاومت پیروز بوده و پیام دیدار این است که این سفر و دیدار پیروزی محور مقاومت بر پیمان آمریکایی، رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی بوده و نشان از شکست آمریکا در منطقه خاورمیانه و سرافکنده شدن آمریکا بوده است.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها تعجب کردند از اینکه آسمان سوریه توسط جنگنده‌های نظامی آمریکایی مراقبت می‌شود و ده‌ها ماهواره جاسوسی سوریه را کنترل می‌کند به‌طوری‌که حرکت مورچه‌ها روی زمین تشخیص داده می‌شود ولی متوجه نشدند سردار سلیمانی چگونه بشار اسد را به ایران آورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه سفر بشار اسد پیام مهم منطقه‌ای دارد تصریح کرد: مهم‌ترین پیام منطقه‌ای و بین‌المللی این سفر این است که نظام سوریه تثبیت سیاسی و نظامی شده است و به دنیا و کشورهای مرتجع عرب، عربستان خائن و کشورهایی که نوکر آمریکا هستند ثابت‌شده که محور مقاومت و حرکت مقاومت پیروز و تمام توطئه‌های دشمن نقش بر آب است.

وی خاطرنشان کرد: همه تحلیلگران به این نکته اشاره کردند که سفر بشار اسد به تهران ضربه سنگینی بر آمریکا، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع عرب وارد کرده است.

آیت‌الله میرعمادی گفت: امیدواریم انقلاب اسلامی که امروز مظهر مقاومت در جامعه است همان‌گونه که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کرده است در دهه پنجم انقلاب به دست صاحب اصلی‌اش امام زمان (عج) قرار بگیرد.

وی با اشاره به بیانیه مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب اظهار داشت: یکی از ابعاد این بیانیه مسئله گام‌های عملیاتی برای اقتصاد و حل مشکلات معیشتی است در همین راستا مقام معظم رهبری در این بیانیه ۹برنامه جهت تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کردند، برای ما امروز درد است که مقام معظم رهبری برنامه ارائه بدهد ولی ما عمل نکنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان بابیان اینکه دو گروه برای تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای برنامه‌های مقام معظم رهبری هدف اصلی هستند افزود: اولین گروه مجلس و نمایندگان مجلس است، با توجه به فصل تصویب بودجه ولی سؤال است که این بودجه که تصویب کرده‌اند آیا در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است؟ همه اقتصاددانان بیان می‌کنند برنامه‌ریزی و ساختار بودجه معیوب است و در جهت اقتصاد مقاومتی نیست بر همین اساس مجلس شورای اسلامی با توجه به بیانیه و برنامه‌هایی که مقام معظم رهبری ارائه داده‌اند بودجه سال آینده را تصویب کنند.

وی عنوان کرد: گروه دیگر که راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و اجرای برنامه‌های مقام معظم رهبری نقش دارند قرارگاه اقتصاد مقاومتی است و پس‌ازاینکه مقام معظم رهبری فرمودند اقتصاد مقاومتی یک مرکز و فرماندهی می‌خواهد این فرماندهی قرارگاه در دولت تعیین شد ولی سؤال مردم این است که فرمانده اقتصاد مقاومتی کجاست و چه می‌کند.

آیت‌الله میرعمادی بیان کرد: اگر رئیس‌جمهور، دولت، قوه قضائیه، مجلس و مردم می‌گویند جنگ اقتصادی داریم این جنگ اقتصادی قرارگاه و فرمانده اقتصادی می‌خواهد، قرارگاه تشکیل و فرمانده قرارگاه اقتصادی تعیین شد ولی الآن این فرمانده قرارگاه اقتصادی کجاست؟ آیا نباید بیاید جواب بدهد؟

وی تصریح کرد: فرمانده قرارگاه اقتصادی باید جوابگو باشد، کسانی که یک روزی در تلویزیون می‌آمدند و می‌گفتند ما چه‌کار می‌کنیم امروز فرمانده قرارگاه اقتصادی هستند و باید پاسخگو باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

امام جمعه آبادان: دشمن درصدد براندازی از طریق تهاجم اقتصادی است

ایرناخبرگزاری ایرنا
امام جمعه آبادان: دشمن درصدد براندازی از طریق تهاجم اقتصادی است
آبادان - ایرنا - امام جمعه آبادان گفت:دشمن اقتصاد کشور را مورد هدف قرار داده و درصدد براندازی از طریق تهاجم اقتصادی است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه‌های نماز آبادان اظهار داشت: دشمن قرارگاه اقتصادی را علیه ایران اسلامی تشکل داده و می‌خواهد مردم را نسبت به انقلاب بدبین و زمینه فشار علیه انظام را ایجاد نماید.

وی بیش از ۸۰ درصد مشکلات اقتصادی در کشور را مربوط به سوء مدیریت دانست و افزود: در مقابل حجم عظیم توطئه‌های دشمن باید برنامه ریزی بیشتری در زمینه اقتصادی از سوی تیم‌های اقتصادی انجام شود.

حجت السلام ابراهیمی پور در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه آبادان به سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه و دیدار وی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: سوریه به عنوان محور مقاومت در هشت سال جنگ مورد تهاجم سنگین دشمنان اسلام و وهابیت قرار گرفت.

وی اظهار داشت: سفر رئیس جمهوری سوریه برای تشکر از ملت ایران در حمایت از این کشور در دوران جنگ و بیانگر امنیت در این کشور است.

امام جمعه آبادان رابطه ایران و سوریه را راهبردی و تاثیرگذار در منطقه عنوان کرد و گفت: ایران در ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در منطقه تاثیرگذار است.

وی ضمن گرامیداشت هفته احسان و نیکو کار و سالروز تشکیل کمیته امداد امام خمینی گفت: در کنار کمک به نیازمندان باید زمینه خودکفایی خانواده‌های مددجو را با ایجاد شرایط ویژه فراهم شود.

حجت الاسلام ابراهمیمی پور به آغاز هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در این اسلام تاکید ویژه به درخت کاری شده است.

وی افزود: زمین‌های کشاورزی و نخلستان‌های بخش اروندکنار که در هشت سال دفاع مقدس از بین رفته باید با کمک مردم و دولت و کار کارشناسی بازسازی شود تا زمینه اشتغال در این منطقه فراهم گردد.

***امام جمعه دزفول: مسئولان در حل مشکلات دزفول همبستگی داشته باشند

دزفول-ایرنا- حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای امام علی (ع) دزفول افزود: باید مراقب باشیم برخی افراد بین ما رخنه نکنند و مسایل حاشیه‌ای و انحرافی مطرح نکنند.

وی با بیان اینکه مردم قدرشناس زحمات مسئولان هستند گفت: مسئولان به گونه‌ای صحبت کنند که احساس نشود ذره‌ای اختلاف بینشان وجود دارد.

خطیب جمعه دزفول اظهار داشت: باید با عقلانیت، تدبیر و به دور از هیاهو و رفتار احساساتی پیگیر حل مشکلات باشیم.

حجت الاسلام قاضی دزفولی بیان داشت: باید حق مردم استیفا شود که قول هایی هم داده‌اند، در این وضعیت حساس که دشمن به دنبال حاشیه سازی وبهره برداری سیاسی است باید هوشیار باشیم واجازه سوء استفاده به دشمن ندهیم.

امام جمعه دزفول این شهرستان رامهد تمدن و فرهنگ دانست و گفت: دزفول پیشینه فرهنگی، تاریخی و تمدنی است و مقاومت مردم دزفول زبانزد خاص وعام است.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به دیدار مقام معظم رهبری با مداحان اشاره کرد وگفت: مداحان اثرگذارترین قشر در مسایل فرهنگی هستند و باید اهداف بلند انقلاب رابا دید روشن و اندیشه عمیق را در شعرهای خود بگنجانند.

وی بر مداحی هدف دار تاکید کرد وافزود: وظیفه ذاکران سوق دادن مردم به سمت اهداف انقلاب است تا جامعه‌ای مومن، امن، با رفاه مادی و شوکت بین المللی و بهجت معنوی شکل بگیرد.

وی افزود: مردم درحال حاضر با تورم لجام گسیخته و تورم تحت فشار هستند که مسئولان باید به خود آمده و به توان داخلی توجه کنند.

امام جمعه دزفول اضافه کرد: کشورمان ظرفیتهای زیادی چون آب، خاک، معدن، دسترسی به آبهای آزاد و بنادر و اقلیم مناسب دارد که برای مدیریت آن باید از تجربه و ظرفیت‌های نیروهای انقلابی استفاده کرد.

خطیب جمعه دزفول اظهار داشت: دشمن در جنگ نرم ملت ما را اندوهگین و ناامید میکند و افرادی که قصد ناامید کردن مردم را دارند در زمین دشمن بازی می‌کنند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی ضمن گرامیداشت ارتحال آیت اله شیخ محمد مومن و تاسیس کمیته امداد، روز درختکاری و آغاز هفته احسان و نیکوکاری گفت: حفظ مواهب طبیعی یک وظیفه دینی و ملی است.

وی هشتم اسفندماه روز تربیت اسلامی را گرامیداشت و گفت: درمدارس برنامه‌های تربیتی متناسب با آموزه‌های دینی اجرا شود.

*** دولتمردان برای اقتصاد بیمار مملکت چاره اندیشی کنند

بندرماهشهر-ایرنا-امام جمعه بندرماهشهر گفت: وضعیت فعلی بازار به هیچ وجه مطلوب نیست و ما با یک اقتصاد بیمار مواجه هستیم، دولتمردان در اسرع وقت برای مدریت این وضعیت چاره اندیشی کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با اشاره به روز حمایت از مصرف کنندگان اظهار داشت: در ۲ سال اخیر فشار مضاعفی بر مصرف کنندگان به ویژه طبقات کم درآمد وارد شده است، وضعیت بازار در حال حاضر وضعیت مطلوبی ندارد و قیمت‌ها سرسام آور است.

وی افزود: مشکلاتی نیز از قبل بوده اما اقتصاد ما در این سال‌ها یک اقتصاد بیمار است و عوامل متعددی دارد، کارشناسان اقتصادی باید به بررسی دقیق‌تر این مسئله بپردازند و دولتمردان نیز باید باورشان شود که این یک اقتصاد بیمار است.

امام جمعه بندرماهشهر ادامه داد: آثار این اقتصاد بیمار به وضوح قابل مشاهده است، صف‌های طولانی برای ۲ کیلو گوشت نمونه این معضل است، مملکت ما با داشتن ظرفیت‌های عظیم باید مانند دوران جنگ مردم شریف و با شخصیت ما باید برای خرید ۲ کیلو گوشت در صف‌های طولانی توزیع گوشت با قیمت‌های بالا بیاستند.

حجت الاسلام غبیشاوی تاکید کرد: این وضعیت مایه تاسف است، همانگونه که از داشتن سرمایه‌های طبیعی و خدادادی بی نیاز هستیمی از سرمایه‌های خوب انسانی نیز بهره مند هستیم، در این میان چیزی که کمبود آن احساس می‌شود ضعف مدیریت و بی تدبیری است.

امام جمعه بندرماهشهر ادامه داد: در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به هفته احسان و نیکوکاری خاطرنشان کرد: برای اینکه هم درد افراد کم درآمد باشیم، پذیرایی ساده‌ای در این ایام داشته باشیم، با توجه به فرارسیدن به عید باستانی نوروز ضرورت دارد همانگونه که به فکر خانواده و فرزندان خود هستید به فکر نیازمندان و ایتام نیز باشید.

وی در پایان با اشاره به روز درختکاری در هفته جاری خاطرنشان کرد: درختکاری در استان خوزستان اهمیت ویژه‌ای دارد و به هر میزان در این زمینه فعالیت شود، همچنان اندک است، البته دولت اقداماتی داشته، در شهرستان ما، صحرای جاده بندرماهشهر-هندیجان که کانون ریزگردها و بحران است، می‌توان در این محل با مدیریت شایسته نهال‌های مثمر کاشت و به روش قطره‌ای، آبیاری آنها را انجام داد، مردم هم می‌توانند در این زمینه چاره اندیشی کنند که با اشتغال زایی به اقتصاد کشور نیز کمک کنند.

***امام جمعه مینوشهر: ضعف مدیریتی از عمده مشکلات اقتصادی کشور است

آبادان – ایرنا – امام جمعه مینوشهر گفت: ضعف مدیریتی از عمده مشکلات اقتصادی کشور و مسئولان نسبت به رفع آن تلاش کنند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد جواد عادل پور در آیین عبادی سیاسی جمعه مینوشهر وابستگی به نفت و نگاه به خارج و بودجه بندی معیوب و ناموزون از عمده مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: ۸۵ درصد بودجه مربوط به دولت است و ۱۵ درصد مربوط به دستگاههای دیگر است.

وی اظهار داشت: به تعبیر مقام معظم رهبری باید اقتصادی کشور درون گرا باشد و مردمی شود و اگر قرار است اقتصاد برون گرا باشد باید کشورهای منطقه را مدنظر قرار دهیم.

امام جمعه مینوشهر طهارت اقتصادی و استفاده کردن از تمام ظرفیت‌ها را راهکاری برای رفع مشکلات اقتصادی بیان کرد و گفت: به رغم تاکید مقام معظم رهبری بر توجه اقتصاد مقاومتی اما ضعف عملکرد مسئولان در امور اقتصادی نمایان است و دشمنان همچنان طمع می‌کند این در حالی است که ابزار بسیار مهم اقتصاد مقاومتی که می‌تواند تمام مشکلات اقتصادی را حل کند به آن عمل نمی‌شود.

حجت الاسلام عادل پور گفت: امروز دشمن با اعمال تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی امیدوارتر شده تچرا که نظارت مسئولان بر بازار ضعیف و قیمت‌های کالاها لحظه‌ای در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه دشمن درمسیر نابودی است، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری نباید از دشمنان ترسید بنا بر این هیچ ترسی و واهمه‌ای از دشمن نخواهیم داشت و همانگونه مردم ترسی از دشمن ندارند و دچار خطای محاسباتی نمی‌شوند مسئولان نیز باید شجاعت را از خود بروز دهند.

حجت الاسلام عادل پور افزود: وقتی مسئولان ضعفی ازخود نشان دهند و نسبت به ابزارهای موثر مقابله و مواجه با دشمن بی توجه باشند در آنجا دشمن سوء استفاده و با روش‌های پیچیده بر ما تسلط می‌کند.

امام جمعه مینوشهر در بخش دیگری به محورهای واقع بینانه نقاط قوت و ضعف چهل ساله انقلاب اشاره کرد: دشمن در این چهل سال به رغم اعمال تحریم‌ها اما دشمن شکست خورده و توانایی مقابله با جمهوری اسلامی را ندارد.

حجت الاسلام عادل پور افزود: تحریم‌ها به هر کشور که وارد می‌شد آن کشور زمین گیر می‌شد ولی ایران اسلامی امروز ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونسیتی و بر چیدن بساط نفوذ آمریکا از غرب آسیا است.

وی اظهار داشت: از نقاط ضعف که مقام معظم رهبری فرمودند مسئله اقتصاد و وجود برخی از فساد اقتصادی و عدم ریشه کنی فقر و برخی بی عدالتی‌ها که باید مسئولان نسبت به آن توجه خاصی داشته باشند.

۷۱۰۰/۷۸۵۸/۳۰۱۵

خواندن خبر در سایت منبع

امام جمعه یزد: عمل به بیانیه گام دوم زمینه پیشرفت همه‌جانبه کشور را فراهم می‌کند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
امام جمعه یزد: عمل به بیانیه گام دوم زمینه پیشرفت همه‌جانبه کشور را فراهم می‌کند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: عمل کردن به این بیانیه زمینه پیشرفت همه جانبه کشور را فراهم می‌کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) این انقلاب را از قیام امام حسین (ع) الگوگیری کرد اظهار داشت: تمام هم و غم امام حسین (ع) در فلسفه این انقلاب وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: این که امام خمینی (ره) می‌فرمود شاه باید برود دقیقا همان حرفی بود که امام حسین (ع) فرمودند اگر در حاکمیت اسلام امثال یزید باشند باید فاتحه اسلام را خواند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: کسی که برای امام حسین (ع) سینه می‌زند باید بداند که الان باید برای دنباله‌روی راه آن امام، از انقلاب اسلامی ایران پشتیبانی کند.امام جمعه زنجان: گام دوم انقلاب برای همه نقشه راه استسردار سلامی: گام دوم انقلاب، نوبت تعقیب دشمن استبررسی ابعاد بین المللی «گام دوم انقلاب» توسط مجلس وحدت مسلمین در مشهد+تصاویر

ناصری یزدی تصریح کرد: این که امروز استکبار جهانی با انقلاب اسلامی ایران دشمنی دارد هم والله به دلیل انرژی هسته‌ای یا صنعت موشکی ایران نیست بلکه آنها از این ناراحت هستند که در ایران اسلام واقعی حاکم شده است.

امام جمعه یزد ادامه داد: نزاع ما با کفر جهانی هم در این است که آنها می‌خواهند خدا نباشد و خودشان حاکمیت جهان را داشته باشند ولی اسلام ناب می‌خواهد خدا باشد و طاغوت نباشد، استکبار نمی‌تواند تحمل کند که در یک کشوری اسلام نابی که استکبار ستیز است وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: هیچ کسی نباید در این انقلاب ذره‌ای شک کند که مسیر آیا مسیر اسلام و پیامبر هست یا خیر چرا که فلسفه و اصل این قیام، همان اسلام ناب و حرکت امام حسین (ع) است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: هیهات من الذله دقیقا همان چیزی است که امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری فرمودند که اسلام با استکبار نمی‌تواند هم پیمان شود.

ناصری یزدی خاطرنشان کرد: در این انقلاب هم اصل بر مردم است و هرچه که ما امروز داریم به خاطر پشتیبانی این مردم از ولایت فقیه و همیشه در صحنه بودن آنهاست، مردم هیچ زمانی پشت انقلاب را خالی نکردند و در تمام عرصه‌ها پشتیبان ولایت فقیه بودند.

امام جمعه یزد به مشکلات جامعه اشاره کرد و افزود: امروز مردم در جامعه با مشکلات متعددی روبرو هستند که باید مسئولان نسبت به رفع این مشکلات تمام توان خود را به کار ببندند و زمینه‌ای فراهم کنند که مشکلات آنها کاهش پیدا کرده و برطرف شود.

وی ادامه داد: همه مسئولان باید به عملکرد خود در طول ۴۰ سال گذشته بیاندیشند و ببینند چه عرصه‌هایی خوب عمل کردیم و در چه عرصه‌هایی ضعیف بودیم و یا خدای ناکرده به انقلاب خیانت کرده‌ایم و در صدد جبران آن برآییم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده اشاره کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این بیانیه نقشه راه کشور در تمام عرصه‌ها را به خوبی روشن کردند.

ناصری یزدی با تاکید بر اینکه اجرای کامل این بیانیه و عمل کردن به بندهای آن زمینه پیشرفت انقلاب در تمام عرصه‌ها و رفع مشکلات را فراهم می‌کند گفت: زیربنای مسائل اقتصادی فرهنگ است و مسئولان باید در راستای این دو موضوع تمام تلاش خود را به کار گیرند.

خواندن خبر در سایت منبع

امام جمعه رشت: سخنان رهبری خط قرمز است

ایرناخبرگزاری ایرنا
امام جمعه رشت: سخنان رهبری خط قرمز است
رشت - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت: سخنان رهبری در ابعاد گوناگون ، خط قرمز است و همه بایستی به آن تمکین کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه رشت در جمع نمازگزاران با اشاره به هوشمندی و درایت رهبری افزود: هوشمندی رهبری و بصیرت مردم دو ظرفیتی است که توانسته پاسخ یاوه گویی‌های دشمنان جمهوری اسلامی را بدهد درحالیکه دشمنان طی ۴۰ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، از همه ابزارها برای نابودی نظام استفاده کردند اما جمهوری اسلامی از همه توطئه‌ها مصون ماند.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به ملاقات هفته گذشته رئیس جمهوری سوریه با رهبری، این دیدار را حاوی چندین پیام دانست و خاطر نشان کرد: تثبیت موقعیت سیاسی و نظامی دولت سوریه، تجلیل از خدمات نظام اسلامی ایران در مقابل تروریسم بین الملل، پاسخ دندان شکن به تروریست‌ها و نفوذ پایدار جمهوری اسلامی از جمله این پیام هاست.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نقش مهم مردم در کشورمان اشاره و اضافه کرد: مردم حافظان اسرار نظام و دلداده انقلاب اسلامی هستند؛ اگر این مردم را از دست بدهیم دیگر ناموسی برای انقلاب نخواهد ماند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به ضعف در بخش هایی از اقتصاد کشور اظهار داشت: واسطه‌ها مردم را بیچاره کرده‌اند درحالیکه تولید کنندگان مشکلی ندارند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به فرارسیدن ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: تاسیس این نهاد از جمله کارهای ماندگار امام راحل بود که در طول این سال‌ها تلاش‌های خوبی انجام داده است.

۷۲۸۶/ ۲۰۰۷

خواندن خبر در سایت منبع

انتقاد امام جمعه تبریز از وضعیت آشفته بازار گوشت و گرانی کالاهای اساسی

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
انتقاد امام جمعه تبریز از وضعیت آشفته بازار گوشت و گرانی کالاهای اساسی
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره وضعیت آشفته بازار گوشت و گرانی کالاهای اساسی در کشور گفت: هرچند برای تنظیم بازار دولت اقدام به واردات گوشت کرده ‌اما هر روز شاهد صف‌های طولانی مردم برای خرید آن هستیم.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز، سفر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی را از تحولات مهم در این مقطع حساس دانست و اظهار داشت: سفر بشار اسد حاکی از آن است که تمام توطئه‌های نظام استکبار به سرکردگی آمریکا که سعی داشتند با جنگ تمام عیار نظام سیاسی قانونی سوریه را سرنگون کنند شکست خورده است.

امام جمعه تبریز ادامه داد: این سفر نشان از تحقق وعده الهی و پیروزی جبهه مقاومت و ناکامی آمریکا در تثبت اهداف شوم خود در منطقه دارد‌.

‌‌آل‌هاشم در ادامه با اشاره وضعیت آشفته بازار گوشت و گرانی کالاهای اساسی در کشور گفت: هرچند برای تنظیم بازار دولت اقدام به واردات گوشت کرده ‌اما هر روز شاهد صف‌های طولانی مردم برای خرید آن هستیم که این موضوع نشان می‌دهد دست‌های پشت پرده وجود دارد و گوشت قاچاق می‌شود.

وی با تاکید بر اتخاذ راهکارهای عملی برای قطع دست دلالان از بازار گوشت تصریح کرد: نهادهای نظارتی با تلاشی مجددانه و مضاعف در این زمینه باید وارد عمل شوند.

نماینده ولی فقیه در استان در خطبه اول نماز جمعه این هفته تبریز هم در ادامه سلسله مباحث گفتار نیک از دیدگاه قرآن تاکید کرد: باید یاد بگیریم که نیک و طیب سخن بگوییم چرا که گفتاری در پیشگاه خداوند پسندیده است که پاکیزه و صادق باشد.

امام جمعه تبریز داشتن سخن نیک در روابط اجتماعی را با اهمیت دانست و گفت: به عنوان مثال، نیکو صحبت کردن با افرادی که دست نیاز به سوی ما دراز می‌کنند از اخلاق پسندیده دینی و اسلامی است.

‌‌آل‌هاشم در ادامه با اشاره به برخی اظهارت مطرح شده در خصوص جنگ تحمیلی گفت: برخی‌ها می‌گویند گرچه در ظاهر پیروز جنگ بودیم اما در واقع بازنده اصلی جنگ ایران بوده ‌چرا که جنگ باعث شد کشور ما از توسعه و پیشرفت باز ماند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: در جواب این افراد باید گفت جنگ با تمامی خسارت‌هایی که داشت باعث شد ما روی پای خود بایستیم و به دشمنان بفهمانیم که برای استقلال کشور آرمان ملت ایران خود‌کفایی در همه زمینه‌هاست که مصداق بارز آن دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته‌ای با همت بلند دانشمندان جوان انقلابی ایران عزیز بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ برخورد وحشیانه سربازان سعودی با زائر خانه خدا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رویای بر باد رفته

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن همچنان در حال تحلیل و بررسی است. امریکایی‌ها که نظام محاسباتی خود را به هم ریخته می‌بینند در لحظات ابتدایی پس از سخنان رهبر انقلاب در سکوت خبری و رسانه‌ای سر می‌کنند. حادثه‌ای که هرچند به گفته خودشان هنوز عامل آن پیدا نشده، اما عملیات روانی امریکایی‌ها و انگلیسی‌ها بر روی آن آغاز شده است. امریکایی‌ها که هرچه توان داشتند برای بیرون آمدن از باتلاق جنگ‌های گذشته گذاشته‌اند، نای زد و خورد دوباره‌ای را ندارند، اما می‌خواهند رویای خود را در رسانه‌ها ببینند. شواهد هم نشان می‌داد عملیات فریب شکست خورده و به جای آن عملیات مقاومت هم از مردم و هم از مسئولان ادامه دارد.

ترامپ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید را به دلیل «سرفه» بیرون کرد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رئیس‌جمهور آمریکا حین مصاحبه با شبکه «ای بی سی نیوز» از سرفه‌های «میک مولوانی» به خشم آمد و او را از دفتر ریاست‌جمهوری بیرون کرد. در این لحظه پرتنش، مجری در حال پرسیدن سوالاتی درباره تحقیقات درباره پرونده مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ و سوابق مالیاتی ترامپ بود.

خودشیرینی نتانیاهو برای ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخستین بار در بیست سال گذشته، کلنگ شهرکی را در منطقه اشغالی جولان سوریه بر زمین زد که نام ترامپ برای آن انتخاب شده است. نتانیاهو برای تشکر از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر منطقه اشغالی جولان، نام ترامپ را برای این شهرک انتخاب کرد. قرار است ۱۲۰ خانواده در شهرک ترامپ اقامت کنند. هزاران سوری ساکن منطقه جولان که بیشتر آنها از طایفه دروزی‌ها هستند، خود را ملت در اشغال می‌دانند و حاضر نیستند تابعیت و گذرنامه اسرائیلی دریافت کنند. نکته جالب این که در این مراسم وزش شدید باد در جولان اشغالی سوریه مراسم رونمایی از شهرک ترامپ را به شدت تحت الشعاع قرار داد و همه برنامه را به هم ریخت..
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
شادمهر کاظم‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از افتتاح فاز یک پروژه آزادراه تهران-شمال تا پایان تابستان سال جاری خبر داد و گفت: در شرایط کنونی فاز یک این پروژه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با روند کنونی بخشی از این پروژه در ماه‌های آتی به بهره برداری می‌رسد. کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک با با افتتاح فاز یک آزادراه تهران-شمالفاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش ۶۰ کیلومتری مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شودوی ادامه داد: فاز یک آزادراه تهران-شمال به طول حدود ۳۲ کیلومتر احداث شده و باعث کاهش مسیر و کاهش ۲۰ دقیقه‌ای زمان برای رسیدن به سه راه شهرستانک می‌شود. این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: البته در شرایط کنونی روند کنونی اجرای فاز دو و سه پروژه آزادراه تهران-شمال بسیار کند است و باید اقدامات لازم برای سرعت بخشی به این پروژه صورت گیرد. اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شودکاظم زاده تصریح کرد: اجرای کامل پروژه آزادراه تهران-شمال موجب کاهش ۶۴ کیلومتری مسیر و کاهش ۳ ساعته زمان سفر می‌شود، همچنین تحقق این مسئله کاهش ۶۰۰ میلیارد تومانی مصرف سوخت در سال را در پی دارد. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امیدوارم بنیاد مستضعفان برنامه ریزی دقیقی را برای اجرا و تکمیل فاز دو و سه آزادراه تهران-شمال انجام دهد، تا هر چه سریع‌تر مردم بتوانند از این ظرفیت بسیار خوب برای تردد و مسافرت استفاده کنند. /پایان پیام
تسنیمتسنیم1 روز قبل
حجت‌الاسلام احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره عملکرد نیروی انتظامی در مسئله حجاب و برخورد با بی‌حجابی اظهار کرد: هر دستگاهی بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، مأموریت برخورد با ولنگاری فرهنگی و بی‌بند و باری را برعهده دارد. نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: تا جایی که ما کنترل کردیم و اطلاع داریم، نیروی انتظامی در حد توان، وسع و منابع مالی در زمینه عفاف و حجاب خوب برخورد کرده و باید تقویت شود. وی با بیان اینکه فقط یک دستگاه نمی‌تواند در برخورد با ولنگاری فرهنگی پاسخگو باشد، متذکر شد: برخورد با این ولنگاری فرهنگی نیاز به عزم ملی دارد و تمام دستگاه‌ها اعم از حاکمیتی، قضایی، مقننه، مجریه و نهادهای مربوطه باید دست به دست هم دهند و نیاز به فرهنگ‌سازی قوی در زمینه عفاف و حجاب داریم. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی درباره اختصاص سامانه‌هایی برای معرفی متخلفان در زمینه حجاب به دادستانی و پلیس، یادآور شد: این اقدام خوب و یک نوع نظارت ملی است، با انجام این کار، امور در این رابطه به مردم واگذار می‌شود که تخلفات نیز از این طریق به دستگاه‌های مربوطه منعکس می‌شود. انتهای پیام/

اخبار بیشتر