1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

مدل جدید هواوی و دادگاهی شدن مدیر مالی این شرکت

وزارت دادگستری کانادا اواخر ماه ژانویه منگ وانژو مدیر مالی شرکت هواوی را به دلیل تلاش برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران و سرقت اطلاعات محرمانه شرکت «تی-موبایل» بازداشت کرد. 10 روز بعد وانژو با وثیقه 7/5 میلیون دلاری آزاد شد اما قرار شد دادگاه برای استرداد او به آمریکا به خاطر این اتهام تصمیم‌گیری کند. اکنون این پرونده به جریان افتاده است.

اخبار دیگر مرتبط با هواوی به بازار آمدن جدیدترین گوشی این برند یعنی هواوی پی 30 پرو است. این محصول تازه از حیث امکانات حرف‌های زیادی خواهد داشت.

سایت خبری

هواوی P۳۰ پرو مجددا در تصاویری رؤیت شد

زومیتخبرگزاری زومیت
هواوی P۳۰ پرو مجددا در تصاویری رؤیت شد

هواوی پی ۳۰ پرو (Huawei P۳۰ Pro) یکی از موردانتظارترین گوشی‌های امسال است. این محصول که نسل جدید پی ۲۰ پرو به‌شمار می‌آید، بی‌شک از حیث دوربین، حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت و به‌لطف بهره‌مندی از طراحی مدرن، کاربران زیادی را به‌سمت خود جلب خواهد کرد. درحالی‌که هنوز چند هفته تا رویداد ویژه‌ی چینی‌ها در پاریس برای رونمایی این گوشی فاصله داریم، تصاویر منتسب به آن فضای مجازی را در بر گرفته‌اند.

چند روز پیش شاهد انتشار تصاویر مربوط‌به نگاه نزدیک یک وب‌سایت به این گوشی بودیم. حال مجددا تصاویری دیگر فاش شده‌اند که باز هم پنل پشتی دستگاه را نشان می‌دهند.

هواوی P۳۰ پرو مجددا در تصاویری رؤیت شد - 3

در تصاویر جدید منتسب به پی ۳۰ پرو هواوی، شاهد فرم غیرمعمول دوربین اصلی هستیم. درواقع طبق آنچه این تصاویر برملا می‌کنند، ‌ یک دوربین از سه دوربین اصلی، ظاهر عجیبی دارد و همچون فناوری زوم اپتیکال ۱۰ برابری اوپو به‌نظر می‌رسد. جالب است بدانید که در دوربین ویژه‌ی اوپو، از سیستمی شبیه به پریسکوپ‌ها استفاده شده است. ظاهرا هواوی نیز برای دستیابی به زوم اپتیکال قوی، چنین طراحی را پیاده‌سازی کرده است.

هواوی P۳۰ پرو مجددا در تصاویری رؤیت شد - 6هواوی P۳۰ پرو مجددا در تصاویری رؤیت شد - 7

درضمن، دوربین چهارم هم در زیر فلاش LED دیده می‌شود. پیش‌بینی می‌کنیم که این دوربین از نوع ToF باشد. با این اوصاف، ظاهرا پی ۳۰ پرو قرار است مطابق شایعات اخیر، به چهار دوربین مجهز شود. البته این احتمال هم وجود دارد که این گوشی، قوی‌ترین مدل خانواده‌ی پی ۳۰ باشد که احتمالا به فناوری 5G هم مجهز خواهد شد. درواقع طبق شایعات، چهار مدل از گوشی پی ۳۰ عرضه می‌شود که گوشی موجود در این تصاویر، همان مدل چهارم است.

هواوی P۳۰ پرو مجددا در تصاویری رؤیت شد - 9هواوی P۳۰ پرو مجددا در تصاویری رؤیت شد - 10

علاوه‌بر این تصاویر، اخیرا تصویر دیگری از ریچارد یو، مدیر بخش موبایل هواوی فاش شده است. در این تصویر، گوشی پی ۳۰ پرو در دست او دیده می‌شود. یا حداقل، گوشی موجود در این عکس، ماژول دوربینی شبیه به پی ۳۰ پرو دارد.

نظر شما کاربران زومیت در مورد قیمتگوشی هواوی پی ۳۰ پرو و دیگر مشخصات احتمالی آن چیست؟ چه دیدگاهی در قبال افشای اطلاعات گوشی‌ها قبل از معرفی رسمی دارید؟

خواندن خبر در سایت منبع

کانادا مدیر مالی هواوی را تحویل آمریکا می‌دهد

ایرناخبرگزاری ایرنا
کانادا مدیر مالی هواوی را تحویل آمریکا می‌دهد

به گزارش شبکه خبری اسکای نیوز، در بیانیه دولت کانادا آمده است: مقام‌های وزارت دادگستری کانادا روند استرداد منگ وانژو را آغاز کردند.

در این بیانیه آمده است که کارکنان وزارت دادگستری دستور العمل قضایی را درباره این پرونده به اجرا گذاشته‌اند که به منزله آغاز رسمی روند استرداد منگ وانژو است.

اواخر ماه ژانویه وزارت دادگستری آمریکا، هواوی و مدیر مالی این شرکت را به تلاش برای دور زدن تحریم‌های آمریکا بر ضد ایران و نیز سرقت اطلاعات محرمانه صنعتی از گروه مخابراتی «تی-موبایل» آمریکا متهم کرد.

کانادا نیز اول دسامبر سال ۲۰۱۸ 'منگ وانژو'، مدیر مالی شرکت مخابراتی 'هوآوی' را به خاطر «نقض تحریم‌های آمریکا» بازداشت کرد.

دادگاه ونکوور کانادا ۱۰ روز بعد از دستگیری خانم منگ، او را با قید وثیقه ۷٫۵ میلیون دلاری آزاد کرد تا دولت این کشور در رابطه با استرداد وی به آمریکا تجدیدنظر و تصمیم گیری کند.

شرکت هواوی نیز پیش‌تر در بیانیه‌ای اتهامات مربوط به مدیر مالی ارشد هواوی است که در کانادا بسر می‌برد را رد کرد و افزود: وی و شرکت هواوی هرگز قوانین آمریکا را نقض نکرده‌اند و این حقیقتی است که نهایتا واشنگتن به آن اذعان خواهد کرد.

شبک**۹۳۶۵**۱۹۰۸

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

چگونه بخشی از یک فایل ورد را از ویرایش شدن محافظت کنیم؟

18+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
۹۷ سال آسانی نبود؛ همگی روزهای پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و لحظات را گاهی امیدوار و گاهی ناامید سپری کردیم. سال ۹۸ سالی سرنوشت ساز برای بسیاری از کسب و کارهای ایرانی خواهد بود. اما در سال ۹۸ کفه این ترازو به سمت شما بیشتر سنگینی می‌کند. در سالی که ممکن است سختی‌های بسیاری داشته باشد، این شما هستید که تعیین می‌کنید دیجیاتو، رسانه محبوب شما خواهد بود یا نه. ما نیز متعهد می‌شویم فارغ از هرگونه سختی و دشواری، تمام تلاشمان را بکنیم تا رسانه محبوبتان باشیم.

اولین ویدیوهای زنده از هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو را اینجا ببینید [تماشا کنید]

دیجیاتودیجیاتو14 ساعت قبل
ویدیو زنده جدیدی از هواوی پی ۳۰ منتشر شده که حضور جک ۳٫۵ میلی متری هدفون را در این گوشی تایید می‌کند. همچنین اخیرا هواوی تایید کرده که پی ۳۰ پرو به یک دوربین چهارگانه با قابلیت‌های پیشرفته زوم مجهز شده است. جک ۳٫۵ میلی متری هدفون در هواوی پی ۳۰ پرو وجود ندارد. هنوز قیمت رسمی هواوی پی ۳۰ و پی ۳۰ پرو. سری هواوی پی ۳۰ در تاریخ ۶ فروردین به طور رسمی رونمایی خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو12 ساعت قبل
۷۱ درصد ار سطح سیاره ما را آب تشکیل داده، با این حال بیش از نیمی از جمعیت جهان از کمبود شدید آب حداقل برای یک ماه در سال رنج می‌برند؛ بر اساس بر آوردها، تا سال ۲۰۴۰ بیش از ۲۰ کشور با مشکل کمبود آب مواجه می‌شوند. به این ترتیب آیا می‌توان گفت که آب شرب ما در حال تمام شدن است؟ در جواب این سوال هم می‌توان گفت بله و هم خیر. در مقیاس سیاره‌ای، زمین نمی‌تواند آب شیرین نداشته باشد و این موضوع به علت چرخه آب کره خاکی ما است. اما موضوعی که مطرح می‌شود این است که چه میزان از این آب در دسترس ما است؟ کشاورزی، که با وجود ضرورت، بزرگترین تهدید برای منابع آبی منطقه‌ای به حساب می‌آید را چگونه می‌توان بهبود داد؟ در ادامه با ویدیوی تد همراه باشید تا با حقایقی در این خصوص آشنا شوید. می توانید زیر نویس فارسی ویدیو را با کلیک روی گزینه subtitles و انتخاب گزینه Persian فعال کنید.
دیجیاتودیجیاتو9 ساعت قبل
بینی انسان به همراه چشم‌ها و دهان ظاهر کلی چهره او را می‌سازند و از بسیار جهات می‌توان گفت که نقشی کلیدی در هویت انسان دارند. در ادامه این مطلب قصد داریم نگاهی بیاندازیم به برخی از جالب‌ترین حقایق در رابطه با بینی انسان:۱- بینی انسان اصلی‌ترین مسیر تنفسی او محسوب می‌شودبینی و دهان نقش مسیرهای ورود و خروج هوای ریه‌ها را ایفا می‌کنند. ۲- بینی انسان هوای تنفسی اش را مرطوب می‌کندبینی انسان هوایی که تنفس می‌کند را پردازش نموده و آن را برای ریه‌ها و گلو که توانایی تحمل هوای خشک را ندارند آماده سازی می‌کند. انسان برای تامین امنیت خود باید بتواند از طریق قوه بویایی دود، غذای فاسد و برخی گازهای سمی را تشخیص بدهد. صحبت در مورد بینی بدون سینوس‌ها لطفی ندارد؛ سینوس‌ها نقش‌های بسیار مهمی را در بدن انسان ایفا می‌کنند.
انتخابانتخاب11 ساعت قبل
برخی از اطلاعاتی که اخیرا منتشر شده است حکایت از آن دارد که هواوی P۳۰ Pro هزینه بیشتری نسبت به گلکسی S۱۰ Plus خواهد داشت. اما اگر قرار باشد قیمت گوشی‌های هوشمند این برند از رقبا فراتر رود چه؟ طی ماه‌های اخیر قیمت گوشی‌های هوشمند به وضوح روندی افزایشی را تجربه کرده است. این در حالی است که قیمت گلکسی S۱۰ Plusهزینه ۹۹۹ دلاری دارد. این قیمت نشان می‌دهد که هواوی روی دوربین‌های P۳۰ Pro که دارای یک زوم اپتیکال ۷٫۸ است، حسابی ویژه باز کرده است. نظر شما چیست؟ بین گلکسی S۱۰ Plus و هواوی P۳۰ Pro کدامیک را می‌خرید؟

اخبار بیشتر