هزینه‌های درمانی کمرشکن شده است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سلامت
پوشش خبری

هزینه‌های درمانی کمرشکن شده است

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت درباره هزینه درمانی اظهار کرد به طور میانگین هر ایرانی دست‌کم ماهی یک بار به نظام سلامت مراجعه می‌کند. ممکن است هزینه‌های درمان انقدر زیاد باشد که عده‌ای را به ورطه فقر بکشاند. در کشور ما هم چندین هزار نفر به دلیل هزینه‌های سرسام‌آور درمانی دچار فقر می‌شوند که این مسئله برای نظام سلامت و جمهوری اسلامی صورت خوشی ندارد. او صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد که ما باید به فکر پشتیبانی از افراد فقیر و محروم باشیم.

دکتر محمدرضا ظفرقندی در جلسه هیئت مدیره نظام پزشکی گفت وظیفه ما پزشک‌ها خدمت به مردم است و ما به این کار علاقه داریم. در هر صنفی ممکن است کسانی تخلف کنند اما من نگران هجمه‌هایی هستم که علیه جامعه پزشکی مطرح می‌شود. این هجمه‌ها مردم را نسبت به پزشکان بی‌اعتماد می‌کند. وی ابراز امیدواری کرد که در زمینه اقتصادی هزینه‌های بخش سلامت به زودی جبران شود.

سایت خبری

قیمت واقعی خدمات سلامت احصاء شود

ایسناخبرگزاری ایسنا
قیمت واقعی خدمات سلامت احصاء شود
رییس‌کل سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه در حوزه اقتصاد بخش خصوصی سلامت اگر نفع نمی‌کند، ضرر هم نباید کند، گفت: بنابراین هزینه تمام شده یا تعرفه واقعی باید احصاء شود و ما این موضوع را به عنوان یک استراتژی دنبال می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدرضا ظفرقندی در جلسه هیات مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: فکر می‌کنم جامعه پزشکی برای کشور یک سرمایه اجتماعی است. در ارزیابی‌ها جامعه پزشکی همیشه جزو رده‌های بالای جامعه بوده‌اند، اما آنچه ما را نگران می‌کند این است که می‌بینیم هجمه‌هایی از سوی برخی مسئولان و مجلس علیه این جامعه مطرح می‌شود.

وی افزود: ما به عنوان جامعه پزشکی فکر می‌کنیم که هر کاری که از دست‌مان بر می‌آید باید انجام دهیم و خدمت کنیم؛ چراکه این کار عشق‌مان است. بسیاری از پزشکانی که در این جلسه حضور دارند، جانباز هستند و در جبهه‌ها حضور داشتند و افرادی هستند که بیماران و مجروحان را کول می‌کردند تا به آنها خدمت ارائه کنند. البته خدمات جامعه پزشکی به جنگ محدود نمی‌شود، بلکه در همه بحران‌ها، حوادث و … حضور داشته‌اند.

ظفرقندی با بیان اینکه به هر حال در جامعه پزشکی هم تخلفاتی انجام می‌شود، افزود: اما اینکه بخواهیم جامعه پزشکی را به این صورت زیر سوال بریم، درست نیست. اگر از این هجمه‌ها جلوگیری نشود و خط قرمزی برایش وجود نداشته باشد، به اعتماد میان پزشک و بیمار خدشه وارد می‌شود و این آسیب به سلامت جامعه صدمه می‌زند. باید توجه کرد که جامعه پزشکی بسیار روی مردم اثرگذار است. به هر حال مردم به پزشکان اعتماد دارند و نباید به این اعتماد آسیب وارد کرد. در عین حال در نظام پزشکی به عنوان شعار اصلی‌ام اعلام کردم که ما وظیفه داریم که یک پالایش درونی در جامعه پزشکی داشته باشیم و نقاط ضعف و آسیب‌مان را شناسایی و پالایش کنیم. از شما هم در این زمینه کمک می‌خواهیم.

وی همچنین خطاب به شریعتمداری گفت: زمانی که شما وزیر بازرگانی بودید، بنده رییس نظام پزشکی بودم. در آن زمان در بحث اقتصاد سلامت با معاونین شما جلساتی داشتیم. به هر حال در حوزه اقتصاد بخش خصوصی اگر نفع نمی‌کند، ضرر هم نباید بکند و باید هزینه‌هایش جبران شود. این را هم افراد اقتصادی بهتر از ما می‌دانند که هزینه تمام شده یا تعرفه واقعی باید احصاء شود که ما این موضوع را به عنوان یک استراتژی دنبال می‌کنیم. امیدوارم در این دوره هم با کمک شما بتوانیم این اقدام را انجام دهیم.

ظفرقندی با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی علاوه بر این در بحث نسخ الکترونیک و حذف دفترچه‌های درمانی نقش موثری دارد و با سازمان تامین اجتماعی هم همکاری می‌کند، افزود: ایجاد کارت نظام پزشکی هوشمند و امضای الکترونیک، بسیار مهم است. از طریق امضای الکترونیک می‌توان هویت پزشک را تایید کرد. در این زمینه پیگیریم تا بتوانیم این اقدام را انجام دهیم. بر همین اساس در دو شهر بابلسر در استان مازندران و چناران در استان خراسان این طرح را پایلوت کردیم و با وزارت بهداشت آن را پیش می‌بریم.

بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان نظام پزشکی، وی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به مشکلات دستیاران نیز گفت: ما تعداد زیادی نیروی دستیار در کشور داریم. این افراد به عنوان پزشک خدمت می‌کنند و شاید عمده بخش‌های بیمارستانی دولتی ما را این نیروها ارائه خدمت می‌کنند، اما حقوق‌شان بسیار ناچیز است. این خیلی برایمان سخت است که این افراد با حقوق‌های نازل باید زندگی‌شان را بگذرانند. از شما می‌خواهم تا بحث بیمه‌ای آنها را درست کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

۴۲۰ هزار نفر در کشور با هزینه‌های کمرشکن سلامت فقیر می‌شوند

مهرخبرگزاری مهر
۴۲۰ هزار نفر در کشور با هزینه‌های کمرشکن سلامت فقیر می‌شوند
معاون کل وزارت بهداشت گفت: کمتر از ۴۲۰ هزار نفر در کشور دچار فقر ناشی از هزینه های کمرشکن سلامت هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج حریرچی، در شانزدهمین مجمع خیرین موسسه خیریه امدادگران عاشورایی، اظهار داشت: روزانه ۶۵۰ هزار مراجعه در مراکز بهداشتی شهری و روستایی می‌شود و حدود ۸ درصد از GDP به حوزه بهداشت و درمان اختصاص می‌یابد به عبارت دیگر از هر ۱۲ تومانی که ایرانی‌ها هزینه می‌کنند یا برای آنها هزینه می‌شود، یک تومان به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پیدا می‌کند و در دنیا، مجموع هزینه‌های نظامی و انرژی کمتر از بخش سلامت است.

وی تصریح کرد: بر اساس قیمت سال ۹۵ حدود ۱۱۵ هزار میلیارد تومان در بخش‌های دولتی و خصوصی سلامت هزینه می‌شود و هر ایرانی حداقل یکبار در ماه به نظام سلامت مراجعه می‌کند بنابراین وارد شدن خیرین و موسسات خیریه به حوزه سلامت، می‌تواند منشا خیر و برکات زیادی برای مردم باشد.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: مردم از ما چیز زیادی نمی‌خواهند اول تامین سلامت و بعد احترام و حفظ کرامت انسانی می‌خواهند البته در این حوزه مشکلاتی داریم و در برخی از بیمارستانها متاسفانه بیماران را با شماره تخت یا نوع بیماری می‌شناسند که این رویه باید اصلاح شود البته در امور خیریه برای سلامت نسبت به کشورهای غربی، عقب هستیم.

حریرچی با بیان اینکه هزینه‌های بیماری در دنیا ممکن است مردم را دچار هزینه‌های کمرشکن و فقر کند، افزود: باید از مردم در برابر هزینه‌های کمرشکن سلامت محافظت کنیم البته در سال‌های گذشته حدود ۶۰۰ هزار در کشور دچار فقر ناشی از هزینه‌های کمرشکن سلامت شده بودند که در حال حاضر به کمتر از ۴۲۰ هزار نفر کاهش یافته اما یک مورد از آن هم برای نظام سلامت و نظام جمهوری اسلامی، صورت خوشی ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: بعضی از خیریه‌ها در هزینه کرد و اولویت گذاری برای هزینه کرد منابع، دچار مشکل هستند و برخی از آنها به انجام کارهای شیک و لوکس برای اقشار مرفه جامعه علاقه دارند اما کارهای خیریه باید برای فقیرترین و محروم‌ترین افراد و اولین نیازها انجام شود.

معاون کل وزارت بهداشت اضافه کرد: علمای اقتصاد معتقدند که به ازای یکسال عمر با کیفیت، مجاز هستیم تا حدود یک برابر درآمد سرانه کشور که حدود ۵۲۰۰ دلار است هزینه کنیم البته برخی کشورها مانند تایلند عدد نیم برابر را مبنا قرار داده‌اند. متاسفانه در برخی موارد هزینه‌های بالا کیفیت و طول عمر را بهبود نمی‌بخشد.

حریرچی در پایان یادآور شد: سال آینده یکی از سخت‌ترین سالها برای کشور است و ما قدردان خیرین و موسسات خیریه و نهادها هستیم که به سلامت مردم کمک می‌و امیدواری و رضایتمندی مردم می‌تواند به ارتقای نظام جمهوری اسلامی ایران کمک کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
پژوهشگران دریافتند که باکتری‌های مضر موجود در روده موجب التهاب شده و خطر گسترش سرطان پستان را افزایش می‌دهند. بنابر پژوهشی که در نشریه پزشکی Hepatogastroenterology منتشر شد، مصرف مکمل پروبیوتیک به بهبود حرکات روده و اجابت مزاج در افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ کمک کرد. همچنین، ما می‌دانیم که پروبیوتیک‌ها می‌توانند در عوامل ضد سرطان، حداقل درباره سرطان روده بزرگ، نقش داشته باشند، و همچنین به طور بالقوه اثربخشی شیمی درمانی را افزایش داده و آثار ناخوشایند پرتو درمانی در درمان سرطان را کاهش دهند. باکتری‌های مفید موجود در این غذاها از رشد بیش از حد باکتری‌های مضر ساکن روده پیشگیری می‌کنند. - گیاهان دارویی از جمله ارگانو، آویشن، و جینسنگ که به نابودی میکروب‌های مضر کمک می‌کنند را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
پریشان‌حالی و خشمی که جزو خصوصیات یک نفر نیست اما وجود دارد می‌تواند نشان‌دهنده‌ی افسردگی هم در بزرگسالان و هم در کودکان باشد. پایین کمرتان بسیار دردناک استافسردگی، احتمال کمردرد را افزایش می‌دهد و یک بررسی در سال ۲۰۱۵ این موضوع را نشان داده است. دچار پسوریازیس شده‌ایدپسوریازیس یک بیماری پوستی مزمن است که می‌تواند قسمتی از بدن یا تمام آن را درگیر کند. در واقع افسردگی موجب ابتلا به پسوریازیس و پسوریازیس موجب ابتلا به افسردگی می‌شود. در واقع، طبق گزارش سال ۲۰۱۱، ۳۳ درصد از افراد مبتلا به یبوست، علائم اختلال افسردگی را نشان دادند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
محققان استرالیایی می‌گویند استفاده بیش از حد از تلفن همراه باعث تغییراتی جدی در جمجمه انسان شده و از جمله به رشد غیرعادی استخوان‌های آن منجر می‌شود. پایین بودن طولانی مدت سر بر تاندون‌ها و رباط‌های استخوان‌های جمجمه نیز تأثیر منفی می‌گذارد و این احتمال وجود دارد که در آینده آسیب یادشده در استخوان‌های جمجمه بسیاری از جوانان وجود داشته باشد. علاوه بر مشکل یادشده، استفاده طولانی مدت از گوشی به ایجاد سردردهای مزمن نیز منجر می‌شود که یکی از عوامل این سردردها تغییرات و بزرگ شدن استخوان‌های بخش پشتی جمجمه است. گفتنی است سابقه تحقیقات در این زمینه به سال ۲۰۱۶ بازمی گردد و اولین بررسی‌ها در این زمینه در سال ۲۰۱۶ و با استفاده از اشعه ایکس صورت گرفته است. برآوردها در سال ۲۰۱۸ حاکی از آن بوده که بیش از ۴۰ درصد از جوانان استرالیا با مشکلات یادشده دست به گریبان بوده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشکم آبی بدن زمانی اتفاق می‌افتد که میزان آبی که در بدن از دست می‌دهید بیشتر از حجم آبی است که مصرف و یا استفاده می‌کنید. اگر آب کافی در بدن را جایگزین نکنید، مطمئمنا دچار کم آبی بدن خواهید شد. همچنین می‌توانید برای بر طرف کردن معضل کم آبی بدن، مایعات و آب بیشتری بنوشید، اما در موارد جدی نیاز به درمان فوری وجود دارد. درمانکم شدن آب بدن باید توسط جایگزینی مایعات در بدن درمان شود. بهترین روش درمان کم آبی بدن بستگی به سن، شدت کم آبی بدن و علت آن دارد.
سلامت نیوزسلامت نیوز16 ساعت قبل
سلامت نیوز: اگر از جدا خوابیدن همسرتان ناراحت هستید، سعی کنید راهی برای هم خواب شدنتان پیدا کنید و هرگز این ناراحتی را با محروم کردن همسرتان از رابطه جنسی تلافی نکنید. اصل این است که زن و شوهر در هیچ شرایطی حق ندارند بستر خواب خود را جدا کنند؛ مگر پس از طلاق. همواره باید بدانیم اتاق خواب محل بسیار مهمی برای رابطه جنسی زن و شوهر است. تنظیم کردن ساعت خواب، خوابیدن را برای شما سخت‌تر می‌کند و مغزتان را تحریک می‌کند. نزدیکی فیزیکی در هنگام خواب باعث بهبود رابطه می‌شود: مطالعه دیگری از دانشگاه هرتفوردشایر به بررسی تأثیر تماس فیزیکی در طول خواب در میان ۱۰۰۰ زوج پرداخت.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
مشکلات چشم در افراد مبتلا به بیماری مولتیپل اسکلروزیس (ام‌اس) نسبتا رایج هستند و می‌توانند شامل تاری دید، دوبینی، و از دست دادن بینایی شوند. به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از «مدیکال نیوز تودی»، همانند دیگر علائم بیماری ام‌اس، علائم مرتبط با چشم می‌توانند طی یک دوره شعله‌ور شدن بیماری پدیدار شده و سپس با گذشت زمان از بین بروند. روش‌های درمان ممکن است به محافظت از بینایی فرد کمک کنند، پیشرفت بیماری ام‌اس را کند سازند و از آسیب بیشتر پیشگیری کنند. زمانی که بیماری ام‌اس بر اعصاب چشم‌های یک فرد اثر می‌گذارند، این می‌تواند موجب بروز التهاب و شکل گیری علائم شود. تداوم مصرف دارو برای تسکین علائم بیماری ام‌اس به بهبود مشکلات چشم کمک خواهد کرد.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1