اخبار روز بازار خودرو - شنبه 11 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 11 اسفندماه

خودروهای ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیونی بازار تهران +جدول

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خودروهای ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیونی بازار تهران +جدول
آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی اسفند ماه ۹۷ است که بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

قیمت انواع پژو ۴۰۵ در بازار + جدول

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت انواع پژو ۴۰۵ در بازار + جدول
خبرگزاری میزان- برای خرید پژو ۴۰۵ SLX، ساده در بازار مدل ۱۳۹۱ با کارکرد ۱۲۰ هزار کیلومتر به سرمایه ۵۶ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید انواع پژو ۴۰۵ بازار بسته به سال تولید و میزان کارکرد آن‌ها باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت کرد.

قیمت انواع پژو ۴۰۵ در بازار + جدول - 2

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو تا پایان سال کاهش می‌یابد؟

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
قیمت خودرو تا پایان سال کاهش می‌یابد؟

باشگاه خبرنگاران/ هرچند با فرا رسیدن اسفند ماه (در هفته اخیر) بازار خودرو به مانند هفته پیش‌تر از خود نبود، اما در این روز‌ها هم نوساناتی را به خود دید. آیا با نزدیک‌تر شدن به شب عید نوسانات فروکش می‌کند یا بیشتر می‌شود؟

پیش از شروع اسفند ماه در هفته پایانی بهمن امسال نوسانات قیمت در بازار خودرو به حدی رسید که رسانه‌های مختلف تیتر زدند: «بازار خودرو از حالت عادی خارج شد».

محدودیت در عرضه خودرو از سوی شرکت‌های خودروساز عمده‌ترین دلیلی بود که از سوی فعالان بازار در این مورد مطرح می‌شد و مروری بر آمار‌های تولید خودرو در امسال نیز تایید می‌کرد که روند تولید خودرو در امسال نسبت به سال گذشته نزولی بوده است. وضعیت به گونه‌ای شد که تنها طی یک هفته قیمت خودرو تا مرز ۱۷ درصد افزایش یافت.

گرانی ۱۷ درصدی خودرو طی یک هفته موجی از انتقادات و واکنش‌ها را به همراه داشت و وزیر صنعت نیز مجبور شد به کمیسیون صنایع مجلس برود تا در این زمینه توضیحاتی بدهد.

پس از این جلسه، عبدالله رضیان، یک عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت علت موج جدید گرانی خودرو را احساس خطر مردم برای کاهش روزافزون ارزش پول ملی و هجوم به بازار خودرو برای تبدیل وجوه نقد و سپرده‌های بانکی به خودرو اعلام کرد.

با این حال قطعه‌سازان وعده دادند که می‌توانند با دریافت تسهیلات یک هفته‌ای با تکمیل کردن خودرو‌های ناقص در پارکینگ خودروسازان و عرضه آن‌ها به بازار قیمت‌ها را نزولی کنند.

آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن همگن قطعه‌سازان گفت: بیش از ۱۲۰ هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان به دلیل کمبود قطعه وجود دارد که با فعالیت دوباره قطعه‌سازان این خودرو‌ها به یکباره وارد بازار شده و بخش زیادی از تعهد خودروسازان انجام خواهد شد که عمده آن‌ها خودرو‌های پیش فروش شده است.

اما آیا خودروسازان در حال حاضر خودرو‌های تکمیل شده و آماده برای عرضه در بازار ندارند که قرار باشد با پرداخت تسهیلات به قطعه‌سازان، خودرو‌های ناقصی تکمیل و به بازار عرضه شوند؟

موجودی خودرو در پارکینگ خودروسازان

بررسی‌ها از صورت مالی سه شرکت خودروساز کشور نشان می‌دهد که در مجموع حدود ۸۰ هزار خودرو در پارکینگ آن‌ها وجود دارد. طبق این بررسی در پایان بهمن ماه امسال ایران‌خودرو حدود ۳۰ هزار دستگاه در پارکینگ خود داشته است. در مورد سایپا هم بررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت سایپا با وجود اینکه حجم تولیدی کمتر از ایران‌خودرو داشته، اما تعداد خودرو‌های دپو شده در پارکینگش در پایان بهمن ماه بیشتر از ایران‌خودرو و و بیش از ۴۱ هزار دستگاه خودرو بوده است. شرکت پارس‌خودرو هم در پایان بهمن ماه سال جاری هشت هزار و ۳۷۸ خودرو‌های دپو شده در پارکینگ داشته است.

با توجه به وجود چنین پتانسیلی برای عرضه خودرو‌های آماده خودروسازان، فعالان بازار در انتظارند تا قیمت‌ها نزولی شود یا حداقل شتاب رشد قیمت‌ها گرفته شود.

سعید موتمنی، رئیس ­­اتحادیه فروشندگان خودرو با بیان اینکه خودروسازان به صورت سلیقه‌ای محصولات خود را قیمت‌گذاری می‌کنند، گفته است: درخواست ما از خودروسازان کاهش قیمت پایه خودرو است.

به خودروسازان فرصت داده شده تا در کمتر از سه هفته قطعات رسوب کرده آن‌ها در گمرکات تحویل گرفته شود.

سیدعلیرضا آوایی، وزیر دادگستری نیز در نشست خبری اخیر خود هشدار‌هایی را مطرح کرد. وی با بیان اینکه پاسخگویی خودروسازان این است که تعهدات خود را به مردم با قیمت‌های متعارف و واقعی انجام دهند، توضیح داد: واقعیت این است که خودرو مجموعه‌ای از ابزار‌هایی است که بسیاری از مواد خام و ابزار آن دارای افزایش قیمت یافته است، ولی مهم این است که قیمت باید واقعی و منصفانه باشد تا خودروسازان کارشان به ورشکستگی نکشد و مردم هم بیش از حق و انصاف پرداخت نکنند. جمع کردن این مسایل هم بسیار مهم است.

همزمان با این اتفاق، به خودروسازان نیز فرصت داده شده تا در کمتر از سه هفته قطعات رسوب کرده آن‌ها در گمرکات تحویل گرفته شود. هشتم اسفند ماه امسال عزیز شمس، مدیرکل گمرک چابهار با اشاره به دپوی ۳۰۰۰ کانتینر قطعات دو خودروساز سایپا و ایران خودرو در منطقه آزاد چابهار، به تسنیم گفته است: به این دو خودروساز ۲۰ روز مهلت داده‌ایم تا کانتینر‌های خود را ترخیص کنند، در غیر اینصورت این کانتینر‌ها متروکه اعلام خواهد شد.

علاوه بر وجود ۸۰ هزار خودرو در پارکینگ خودروسازان، هشدار‌های وزیر دادگستری و اولتیماتوم گمرک به خودروسازان برای تعیین تکلیف قطعات رسوب کرده در گمرک، وزیر صنعت نیز وعده داده است: قیمت خودرو کاهش می‌یابد.

اما آیا این وعده عملی می‌شود؟ آیا خودروسازان خودرو‌های تکمیل شده خود را تا پایان سال به بازار عرضه می‌کنند؟

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش شدید تولید خودرو در بهمن امسال نسبت به بهمن پارسال

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
کاهش شدید تولید خودرو در بهمن امسال نسبت به بهمن پارسال

به گزارش تجارت‌نیوز، براساس آمار ارائه‌شده از سوی سه شرکت تولید‌کننده در بهمن‌ماه در مجموع ۵۵ هزار و ۵۸۰ دستگاه انواع خودرو سواری در خطوط تولید این شرکت‌ها تکمیل شده است. این در شرایطی است که ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو طی دی‌ماه امسال در مجموع ۴۷ هزار و ۸۵۰ دستگاه خودرو تولید کرده‌اند.

بنابراین می‌توان گفت وعده وزارتخانه در ارتباط با رفع موانع تولید و تمرکز بر بهبود تیراژ شرکت‌های خودروساز تا حدودی محقق شده است. این سه شرکت بورسی فعال در زمینه تولید خودرو توانسته‌اند در بهمن ۹۷ به نسبت دی‌ماه، آمار تولید خود را در مجموع ۱۶ درصد افزایش دهند؛ به‌طوری‌که سه شرکت یادشده طی بهمن به نسبت دی‌ماه سال‌جاری ۷ هزار و ۷۳۰ دستگاه خودرو بیشتر تولید کرده‌اند.

اما در حالی وضعیت تولید خودروسازان در بهمن‌ماه نسبت به ماه پیش از آن از رشد ۱۶ درصدی برخوردار شده که تولید بهمن سال‌جاری خودروسازان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (بهمن ۹۶) حکایت از کاهش ۵۸ درصدی در تولید انواع خودروهای سواری دارد.

میزان رشد منفی تولید‌کنندگان به نسبت بهمن‌ماه سال گذشته حاکی از آن است که شرکت‌های خودروساز هنوز فاصله معناداری با وضعیت تولید خود در سال گذشته دارند. به‌نظر کارشناسان همین مساله اصلی‌ترین دلیل برای برهم خوردن تعادل این روزهای بازار است.

در این زمینه می‌توان گفت که خودروسازان به‌نوعی از اواخر بهمن‌ماه سال گذشته و همزمان با نوسانات نرخ ارز در تولید با مشکلاتی روبه‌رو شدند، این در شرایطی است که به‌رغم پیش‌بینی‌هایی که از نقض برجام توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا می‌شد خودروسازان پیش‌فروش بسیاری از محصولات خود به‌خصوص خودروهای پسابرجامی و مونتاژی را تداوم بخشیدند که همین امر در شرایط کنونی منجر به ایجاد اختلالاتی در تولید و عرضه به بازار شده است.

اما از نکات دیگری که در جداول ارائه شده توسط شرکت‌های خودروساز در شبکه کدال دیده می‌شود، میزان تجاری شدن محصولات تولیدی سه شرکت خودروساز مطرح کشور است؛ به‌طوری‌که شرکت‌های خودروساز از مجموع تولید خود در بهمن‌ماه امسال، تعداد ۵۱ هزار و ۷۱۳ دستگاه خودرو به بازار عرضه کرده‌اند به این معنا که با توجه به تولید ۵۵ هزار و ۵۸۰ هزار دستگاهی، ۷ درصد از محصولات به بازار عرضه نشده است.

بسیاری از کارشناسان این مساله را در راستای مشکلات خودروسازان در تامین قطعات موردنیاز می‌دانند. به‌دنبال آغاز تحریم‌های صنعت خودروی کشور در مردادماه امسال و تکمیل‌شدن حلقه تحریم‌ها در آبان‌ماه گذشته، زنجیره خودروسازی با مشکل تامین قطعات وارداتی موردنیاز برای خطوط تولید و همچنین تامین مواد اولیه برای تولید قطعات در داخل کشور روبه‌رو شد. این مساله بخشی از تیراژ شرکت‌های تولید‌کننده خودرو را تحت‌تاثیر قرار داد، به‌طوری‌که برخی از خودروها به‌دلیل عدم‌تامین قطعه در کف کارخانه‌ها ماندند و امکان تجاری‌سازی و عرضه به بازار را پیدا نکردند و به‌نوعی در پارکینگ خودروسازان زمین‌گیر شدند.

با این حال خودروسازان در بخش عرضه به بازار در بهمن‌ماه امسال نسبت به ماه پیش از آن توانسته‌اند وضعیت خود را بهبود ببخشند؛ به‌طوری‌که سه شرکت ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو، در بهمن‌ماه نسبت به ماه پیش از آن ۷ درصد عرضه را بیشتر کردند. با این حال نگاهی به آمار تولید و عرضه به بازار شرکت‌های خودروساز در مدت مشابه سال گذشته نشان‌دهنده این نکته است که خودروسازان در بهمن‌ماه ۹۶ توانسته‌اند ۵/ ۶ درصد بیشتر از تولیدات خود در این ماه، محصول به بازار عرضه کنند.

معمولا خودروسازان در ماه‌های پایانی سال با توجه به افزایش تقاضا در بازار، به‌دنبال این هستند تا عرضه را افزایش دهند تا از این رهگذر بازار به تعادل برسد. نکته‌ای که در بهمن‌ماه امسال به‌دلیل موانع یادشده در تولید شاهد آن نبودیم. همان‌طور که اشاره شد این شرکت‌ها در بهمن‌ماه نتوانستند ۷ درصد از محصولات تولیدی خود را روانه بازار کنند.

به این ترتیب شرکت‌های خودروساز علاوه‌بر اینکه در بهمن‌ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، رشد منفی ۵۸ درصدی را در بخش تولید به نام خود ثبت کردند، در بخش عرضه نیز کارنامه ضعیفی از خود به‌جا گذاشتند. این شرکت‌ها در یازدهمین ماه سال‌جاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته رشد منفی ۵/ ۶۳ درصدی را در بخش عرضه به‌جا گذاشتند. این کاهش شدید عرضه هم از دلایل اصلی ایجاد وضعیت فعلی بازار طی ماه‌های پایانی سال‌جاری است.دلایل رشد تولید خودروسازان

وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی اصلی در سیاست‌گذاری کلان بخش خودرو، در دوره رضا رحمانی علاوه‌بر اصلاح فرآیند قیمت‌گذاری محصولات خودروسازان، تمرکز خود را روی بهبود وضعیت تولید در این شرکت‌ها گذاشت. تیم مدیریتی جدید در وزارت صمت، برای حل معضلات موجود در بازار خودرو دو سیاست را به طور همزمان پیش برد. ایجاد تغییرات در فرآیند قیمت‌گذاری به‌منظور نزدیک کردن قیمت کارخانه و بازار و به حاشیه راندن دلالی در بازار خودرو و همچنین کمک به شرکت‌های خودروساز برای حل مشکلات موجود در خطوط تولید.

با توجه به اطلاعاتی که خودروسازان در اختیار سازمان بورس قرار داده‌اند، به‌نظر می‌رسد سیاست‌های حمایتی وزارتخانه تاثیر خود را روی وضعیت تولید شرکت‌های خودروساز گذاشته است.

سیاست‌گذار کلان بخش خودرو دو پروژه را در زمینه بهبود وضعیت تولید دنبال کرد. پروژه اول تسهیل در ترخیص قطعات دپوشده در گمرکات کشور بود. از آنجا که بخشی از قطعات و همچنین مواد اولیه در تولید قطعات داخلی از طریق واردات، تامین و در اختیار زنجیره خودروسازی کشور قرار می‌گیرد، وزارت صمت تلاش کرد با تسهیل روند ترخیص مواد و قطعات موردنیاز خطوط تولید شرکت‌های خودروساز، جاده تولید را در شرایط تحریمی هموار کند. اما پروژه دوم مربوط به مزمن‌ترین مشکل زنجیره خودروسازی کشور یعنی تامین نقدینگی خودروسازان و همچنین پرداخت بدهی این شرکت‌ها به قطعه‌سازان بود.

ریشه‌های این مساله را باید در قیمت‌گذاری دستوری محصولات تولیدشده این شرکت‌ها جست‌وجو کرد. تولید همراه با زیان شرکت‌های خودروساز در سال‌های گذشته سبب شد تا خودروسازان با زیان انباشته در صورت‌های مالی خود روبه‌رو شوند. این زیان انباشته در کنار افزایش نرخ ارز در سال‌جاری سبب شد خودروسازان در پرداخت بدهی خود به شرکت‌های قطعه‌ساز با مشکلاتی روبه‌رو شوند.

چالش نقدینگی در بخش قطعه‌سازی کشور منجر به کاهش تیراژ تولید قطعات شد که اولین نشانه‌های آن را در کاهش آمار تولید خودروسازان از خرداد امسال می‌توان مشاهده کرد. وزارتخانه برای حل این مساله، چاره را در تزریق نقدینگی به صورت ارزی و ریالی دید. از این‌رو پرداخت ۴ هزار میلیارد تومان و همچنین ۸۰۰ میلیون یورو تاکنون مصوب شده که پرداخت بخش ریالی آن آغاز شده است. بنابراین تزریق نقدینگی به زنجیره خودروسازی و تسهیل در ترخیص قطعات و مواد اولیه از کمرگات سبب شد وضعیت خطوط تولید اندکی بهبود یابد و نمودار تیراژ در مدار صعودی قرار بگیرد.آزادسازی قیمتی در اطلاعات بورس دیده نمی‌شود

همان‌طور که اشاره شد، وزارت صمت به‌دنبال کاهش فاصله قیمتی میان بازار و کارخانه بود. مسوولان وزارتخانه این مساله را به این دلیل در دستور کار قرار داد تا از این رهگذر بتوانند سفته‌بازان را که به‌دنبال استفاده از این فاصله قیمتی هستند، از بازار خارج کنند.

بی‌تردید خروج دلالان از بازار در شرایطی که وضعیت عرضه به نسبت گذشته با افت همراه بوده و این روزها حال و روز خوش ندارد. می‌تواند در ایجاد تعادل در بازار نقش قابل‌توجهی داشته باشد زیرا تا زمانی که این فاصله قیمتی میان بازار و کارخانه وجود داشته باشد، پولی که باید در اختیار شرکت‌های خودروساز قرار گیرد به جیب دلالان می‌رود و بازار برای سرمایه‌های سرگردان جذاب می‌ماند.

با اینکه خودروسازان از اول بهمن‌ماه مجاز بودند بخشی از تولید خود را بر اساس فرمول قیمتی ۵ درصد کمتر از قیمت حاشیه بازار عرضه کنند، مشاهده می‌شود که اعمال این فرمول هنوز در آمارهای ارائه‌شده به بورس خود را نشان نداده است.

همچنان قیمت محصولات خودروسازان بر اساس قیمت‌های تعیین‌شده در شورای رقابت در سایت کدال درج می‌شود. دلیل اصلی این مساله را باید تعداد بالای معوقات شرکت‌های خودروساز دانست. بر اساس دستور وزارتخانه شرکت‌های خودروساز باید ۸۰ درصد تولیدات خود را به تحویل پیش‌فروش‌هایی اختصاص دهند که در گذشته انجام داده‌اند. از آنجا که فرمول قیمت‌گذاری این خودروها از فرمول جدید تبعیت نمی‌کند؛ بنابراین همچنان در ذیل ستون نرخ فروش در جداول ارائه شده توسط خودروسازان به سازمان بورس مشاهده می‌شود که قیمت‌های تعیین‌شده توسط شورای رقابت درج می‌شود.ثبات تولید خانواده رنو، افت چینی‌ها

بررسی جداول ارائه‌شده سه شرکت خودروساز در سایت کدال سازمان بورس اما نکته دیگری نیز در دل خود دارد؛ به‌طوری‌که تولید محصولات رنو در خطوط تولید شرکت‌های خودروساز با توجه به اعلام رسمی این شرکت در ارتباط با خروج از بازار ایران از ثبات برخوردار شده است، حال آنکه با خروج رنو از ایران تصور می‌شد که تولید محصولات این شرکت با افت قابل‌ملاحظه همراه شود، اما مشاهده می‌شود که وضعیت تولید خانواده رنو همچنان با ثبات همراه است.

در این زمینه برخی از دست‌اندرکاران صنعت خودرو تاکید دارند که ترخیص قطعات دپو شده از گمرک شرایطی را فراهم کرده است که محصولات این برند بین‌المللی همچنان در خطوط تولید خودروسازان حضور داشته باشد. اما در حالی که ثبات تولید را در خانواده رنو شاهد هستیم، افت تولید چینی‌ها قابل‌تامل است.

شرکت‌های خودروساز چینی که در دور اول تحریم‌ها در سال‌های ۹۱ و ۹۲ توانستند در غیاب شرکت‌های اروپایی جای پای خود را در صنعت خودروی کشور محکم کنند و خود را به‌عنوان شرکای جدید شرکت‌های خودروساز داخلی مطرح کنند، در دوره جدید تحریم‌ها روند خارج شدن از خطوط تولید خودروسازان را در پیش گرفته‌اند.

این مساله به دو دلیل اتفاق افتاده است؛ دلیل اول، شراکت برخی از این خودروسازان با شرکت‌های اروپایی است که بازار ایران را به دلیل تحریم‌ها ترک کرده‌اند و شرکت‌های چینی هم به دلیل تحریم‌ها راه آنها را در پیش گرفته‌اند. البته هستند برندهایی که به دلیل نداشتن شریک اروپایی همچنان در خطوط تولید خودروسازان حضور دارند و نمودار تولید آنها در بهمن‌ماه سال‌جاری در مقایسه با ماه پیش از آن صعودی بوده است.

البته تولید این دست از محصولات چینی از مساله دیگر آسیب خواهد دید که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم. این مساله، موانع نقل و انتقال مالی میان چینی‌ها و شرکت‌های خودروساز داخلی است. از آنجا که محصولات چینی در بازار ایران از عمق داخلی سازی کمی برخوردار هستند و عمدتا به‌صورت CKD به کشور وارد شده و در شرکت‌های خودروساز مونتاژ می‌شوند؛ بنابراین جابه‌جایی پول به‌منظور ادامه حیات این خودروها در بازار ایران حرف اول را می‌زند.

در شرایط حاضر و به‌دنبال تحریم‌ها روند نقل و انتقال مالی میان شرکت‌های خودروساز و شرکای چینی به کندی صورت می‌گیرد و همین مساله باعث شده تا شاهد حضور کمرنگ محصولات چینی در آمار تولیدی ارائه شده توسط شرکت‌های خودروساز به سازمان بورس باشیم. وضعیت تولید خودروهای کره‌ای و ژاپنی هم به‌شدت کاهشی بوده است و به‌نظر می‌رسد این محصولات آخرین ماه‌های حضور خود را در شرکت‌های خودروساز سپری می‌کنند.

منبع: دنیای اقتصاد

خواندن خبر در سایت منبع

برترین خودرو‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند +تصاویر

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
برترین خودرو‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند +تصاویر
بیش از ۴۰ خودروی جدید قرار است در سال ۲۰۱۹ از سوی مطرح‌ترین خودروسازان رونمایی شوند که به معرفی شماری از آن‌ها می‌پردازیم.

تمامی برند‌های مطرح خودروسازی در دنیا، سالانه ده‌ها محصول جدید معرفی می‌کنند تا از رقابت تنگاتنگ این صنعت عقب نمانند. این محصولات می‌تواند در قالب خودرو‌های کاملا جدید بوده و یا بهبود و ارتقاء خودرو‌های قدیمی را شامل شود. از این رو معمولا در اوایل سال جدید میلادی، خودروسازان برنامه‌های خود را برای ارائه محصولات جدید اعلام می‌کنند. حال در اولین ماه‌های سال ۲۰۱۹ میلادی، فهرست بلند‌بالای خودرو‌هایی که قرار است تا پایان امسال معرفی شوند ارائه شده که به ترتیب ماه معرفی به آن‌ها خواهیم پرداخت. خودرو‌هایی که قرار است در ماه مارس ۲۰۱۹ معرفی شوند عبارتند از:

برترین خودرو‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند +تصاویر - 2

اتومبیل آئودی S۶

درج حرف «S» در نام‌گذاری محصولات آئودی به معنی تولید آن محصول در خط تولید اسپرت «S Line» این شرکت است. همچون AMG برای مرسدس‌بنز و M پاور برای بی‌ام‌و، S Line نیز یک تیونر اختصاصی محصولات آئودی محسوب می‌شود که محصولات استاندارد این شرکت را در نسخه‌های نیرومند با پسوند S و RS عرضه می‌کند. محصولات S Line به شتاب فوق سریع، هندلینگ بسیار بالا و چسبندگی مثال زدنی مشهور هستند. حال با فاصله کوتاهی پس از معرفی نسل جدید آئودی A۶، نسخه S Line آن نیز با نام S۶ در حال گذراندن مراحل آزمایش فنی بوده است. تصاویر بسیاری از این خودرو در نسخه سدان و استیشن (Avant) با پوشش استتاری منتشر شده اما به تازگی، انتشار تصاویر این خودرو بدون هیچگونه پوششی، خبر از قریب‌الوقوع بودن زمان معرفی رسمی آن می‌‎دهد. آئودی S۶ احتمالا به یک پیشرانه پیشرفته ۲٫۹ لیتری ۶ سیلندر V شکل توربو مجهز است که به گفته آئودی، سریع‌تر از موتور‌های ۱۰ سیلندر اوایل دهه ۲۰۰۰ خواهد بود! همانطور که انتظار می‌رود این خودرو به صورت استاندارد از سیستم چهار‌چرخ متحرک آئودی بهره می‌برد.

برترین خودرو‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند +تصاویر - 5

اتومبیل هیوندای i۳۰ Fastback N

هیوندای i۳۰ را به عنوان یک هاچبک متوسط با امکانات مناسب می‌شناسیم که در نسل‌های قبلی خود از فروش و طرفداران زیادی برخوردار بوده است. حال هم‌زمان با افتتاح خط اسپرت N Line به عنوان یک خط تیونینگ اختصاصی هیوندای، این شرکت از نسخه اسپرت i۳۰ با پسوند N رونمایی کرده است. خبر جدید درباره i۳۰، عرضه نسخه نیمه سدان آن برای اولین بار است تا i۳۰ از کلاس هاچبک به کلاس فست‌بک دخول کند. ضمن اینکه ارائه مدل N از نسخه فست‌بک موجب شده که این خودرو در کنار طراحی ظاهری اسپرت‌تر، از ویژگی‌های فنی محصولات N Line نیست بهره‌مند شود. تصاویر پراکنده‌ای از این خودرو در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود که نشان از معرفی آن در برخی نقاط دنیا دارد، اما حضور رسمی این خودرو احتمالا در نمایشگاه ژنو سال ۲۰۱۹ قطعی باشد.

برترین خودرو‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند +تصاویر - 8

اتومبیل جگوار F-Pace SVR

برخلاف تصور، سریع‌ترین خودروی شرکت انگلیسی جگوار مدل کوپه و اسپرت F-Type نیست. بلکه عنوان سریع‌ترین جگوار قرار است به مدل شاسی‌بلند تنومند F-Pace با پسوند SVR اختصاص یابد. هرگاه پسوند SVR پس از نام یک جگوار درج شود، بدان معنی است که این شرکت تمام تمرکز خود را روی سرعت و قدرت گذاشته است. فارغ از این‌که خودروی مورد نظر یک سدان مجلل یا یک شاسی‌بلند خانوادگی باشد، SVR شخیصت آن را به کل تغییر می‌دهد. حال جگوار قرار است نسخه SVR از مدل F-Pace را برای رقابت مستقیم با مرسدس AMG GLC ۶۳ وارد بازار کند. F-Pace SVR که از یک موتور ۵٫۰ لیتری ۸ سیلندر V شکل بهره می‌برد در مدت زمان تنها ۴٫۳ ثانیه از حالت سکون به مرز سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. تفاوت‌های ظاهری این نسخه با نسخه استاندارد F-Pace در رینگ‌های عظیم، سپر‌های اسپرت، صندلی‌های مسابقه‌ای و دیگر جزییات خلاصه می‌شود.

برترین خودرو‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند +تصاویر - 12

اتومبیل مرسدس AMG GT ارتقاء می‌یابد

مرسدس AMG GT رقیب مستقیم خودروی افسانه‌ای پورشه ۹۱۱ به‌شمار می‌رود که سال ۲۰۱۵ به عنوان یک محصول اختصاصی از شرکت AMG معرفی شد. این خودرو که پیشرفت عظیمی در تکنولوژی ساخت موتور‌های توربو، تقسیم وزن در خودرو و آیرودینامیک به شمار می‌رفت، طرفداران بسیاری را به خود جذب کرد. حال با توجه به عرضه نسل جدید پورشه ۹۱۱، دور از انتظار نیست که AMG GT نیز دچار تغییراتی در جهت رویارویی با نسخه ارتقاء یافته ۹۱۱ شود. این تغییرات احتمالا در جزییات ظاهری و افزایش توان خودرو خلاصه می‌شود.

برترین خودرو‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند +تصاویر - 15

اتومبیل پورشه ۷۱۸ نسخه T

پورشه ۷۱۸ به عنوان نسخه ارزان و کوچک‌تر شده ۹۱۱ به شمار می‌رود که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. این خودرو که در مدل‌های باکستر (سقف باز شو) و کیمن (کوپه) عرضه می‌شود تا کنون در مدل‌های استاندارد، S و GTS در دسترس بود. حال نسخه T این خودرو به‌زودی به بازار می‌آید تا هم ارزان‌تر از ۷۱۸ S بوده و هم قوی‌تر و اسپرت‌تر از مدل پایه باشد. به نوعی نسخه T یک مدل میانه‌رو است تا برای کسانی که به دنبال ویژگی‌های اسپرت با قیمت معقول‌تر هستند بهترین گزینه باشد. این خودرو از پیشرانه ۲٫۰ لیتری ۴ سیلندر تخت مشابه با مدل پایه بهره می‌برد که توانایی تولید ۲۹۶ اسب‌بخار نیرو را دارد. این پیشرانه با اتصال به یک گیربکس ۶ دنده دستی ارتقاء یافته توانایی دست‌یابی به شتاب ۰ تا صد ۵٫۱ ثانیه‌ای را برای این خودرو میسر می‌کند. قیمت این خودرو از حدود ۵۱ هزار پوند (۶۷ هزار دلار) آغار می‌شود.

اتومبیل مرسدس‌بنز B کلاس

کلاس B مرسدس‌بنز در اصل یک ون کوچک خانوادگی است که در کلاس MPV قرار می‌گیرد. نسل جدید این خودرو قرار است در پلتفرم مشترکی با A کلاس عرضه شود و نقش خودرویی بین کلاس هاچبک و کراس‌اوور کوچک را ایفا کند. طیف گسترده‌ای از پیشرانه‌های دیزلی و بنزینی برای این خودرو قابل سفارش خواهد بود که شامل نمونه‌های ۱٫۳ و ۲٫۰ لیتری بنزینی و ۱٫۵ و ۲٫۰ لیتری دیزلی می‌شود. قیمت این خودرو از حدود ۲۶ هزار پوند (۳۴ هزار دلار) آغاز می‌شود و با سفارش پیشرانه‌های قوی‌تر، امکانات بیشتر و پکیج اسپرت AMG، بالاتر نیز می‌رود.

برترین خودرو‌هایی که در سال ۲۰۱۹ معرفی می‌شوند +تصاویر - 20

خواندن خبر در سایت منبع

تازه‌ترین قیمت خودروهای داخلی

آخرین خبرخبرگزاری آخرین خبر
تازه‌ترین قیمت خودروهای داخلی

دنیای اقتصاد/ تازه‌ترین قیمت خودروهای داخلی در بازار را مشاهده می‌کنید.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بالاخره مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را با دو ماه تأخیر منصوب کرد. پس از درگذشت سیدتقی نوربخش در سانحه تصادف، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار فعلی تهران و پس از آن محمدحسن زدا معاون سابق بیمه‌ای تأمین اجتماعی به عنوان سرپرست سازمان تأمین اجتماعی منصوب شدند. براساس قانون، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شش ماه مهلت دارد که مدیرعامل جدید را معرفی کند که در حال حاضر حدود دو ماه از این مهلت نیز می‌گذرد و امروز مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی شد. وی دارای تحصیلات دکترای حقوقی دانشگاه تهران است که مباحثی مطرح شده مبنی بر اینکه سالاری با مدرک فعلی و غیرمرتبط با سازمان تأمین اجتماعی نمی‌تواند تصدی این سازمان را داشته باشد. با توجه به کسری منابع در سازمان تأمین اجتماعی، امیدواریم مدیرعامل جدید این سازمان بتواند چالش‌های پیش‌روی این سازمان را برطرف کند و تنها یک انتخاب سیاسی برای پیشبرد افراد و جناح‌های خاص نباشد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، استیو منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا امروز با تکرا ادعاهای ضدایرانی خود گفت: این هفته ظریف وزیر امور خارجه ایران را تحریم می‌کنیم. وزیر خزانه‌داری آمریکا در ادامه سخنان خود گفت: واشنگتن علیه ۸ نفر از فرماندهان ارشد سپاه تحریم اعمال می‌کند. به گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا، سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران و امیر علی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه از جمله این فرماندهان هستند. وی در ادامه فرماندهان ۵ منطقه دریایی ایران را نیز در فهرست تحریم‌های این کشور قرار داد. به گفته وی تحریم این فرماندهان به دلیل نقش آنها در ساقط کردن پهپاد متجاوز آمریکا به حریم هوائی ایران بوده است!
مهرمهر13 ساعت قبل
وی با اشاره به احیای رسوم قدیمی در حوزه آب، افزود: باغ‌های زیرزمینی در استان بوشهر مانع ورود آب شیرین به دریا می‌شدند و علاوه بر تولید محصول همچنین از هجوم آب دریا به ساحل جلوگیری می‌شد. معاون وزیر جهاد با بیان اینکه آب انبارها، سدهای زیرزمینی و قنات‌ها نیز از دیگر رسوم قدیمی هستند، افزود: این رسوم باید مجدد مورد بررسی قرار گیرد. طهماسبی با تاکید به دستور وزیر جهاد کشاورزی و انتقال محصولات آب بر به داخل گلخانه‌ها افزود: در سال جاری ۵ هزار و ۸۰۰ هکتار گلخانه افزوده می‌شود و برای این مهم ۵ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. این مقام مسئول با اشاره به گلخانه‌های هیدروپونیک و سیستم بازچرخانی آب گفت: در سیستم بازچرخانی ۸۰ تا ۹۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی می‌شود. وی در پایان افزود: صرفه حویی در مصرف آب علاوه بر همکاری سازمان‌های مربوطه نیازمند قرهنگ سازی در این بخش است.
موجموج14 ساعت قبل
مراسم تودیع و معارفه مدیر سرپرستی استان همدان با حضور عضو هیات‌ مدیره و مدیر بازرسی و نیز مدیر اداری و پشتیبانی و جمعی از کارشناسان و نمایندگان استان برگزار شد.

جایگاه هیدرو گرافی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
گزارش اختصاصیجایگاه هیدرو گرافی در ایرانسالها قبل تمام کشتی هایی که به بنادر ایران تردد می‌کردند مجبور به استفاده از نقشه‌های خارجی بودند اما حالا تمام کشتی هایی که به پهنه‌های آبی ایران تردد می‌کنند از نقشه‌های ایرانی استفاده می‌کنند و این یعنی اقتدار ایران در عرصه هیدروگرافی.

اخبار بیشتر