ضرغامی فروش آرشیو صدا و سیما را شایعه خواند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

ضرغامی فروش آرشیو صدا و سیما را شایعه خواند

عزت‌الله ضرغامی رئیس سابق صدا و سیما درباره فروخته شدن آرشیو صدا و سیما گفت آقای حسام‌الدین آشنا این موضوع را مطرح کردند اما من به ایشان گفتم همچین چیزی صحت ندارد و ارزش خبری نیز ندارد. آرشیو مهجوری بود که ما از آن استفاده کردیم و برنامه‌هایی که می‌گفتند قابل‌پخش نیست را هم پخش کردیم. او افزود هرچه وزارت اطلاعات بگوید من می‌پذیرم.

ضرغامی اذعان کرد تصاویر مربوط به دوره پهلوی را ممکن است خیلی‌ها داشته باشند چون قبلا پخش شده، مردم هم ممکن است داشته باشند. مانعی هم ندارد. هرکس می‌خواهد آن را پخش کند.

رییس پیشین سازمان صدا و سیما درباره اعتماد مردم به حکومت گفت: آخوند محل ما هم برای اینکه اعتماد مردم را جلب کند از حکومت تبری می‌جوید و این اصلا برای حکومت ما خوب نیست و باید آسیب‌شناسی و حل شود.

سایت خبری

ضرغامی: آخوند مسجد ما می‌گوید من با حکومت کاری ندارم تا حرفش خریدار داشته باشد

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
ضرغامی: آخوند مسجد ما می‌گوید من با حکومت کاری ندارم تا حرفش خریدار داشته باشد
اقتصادنیوز: شرق نوشت: عزت‌الله ضرغامی در کنگره حزب آبادگران جوان ایران اسلامی گفت در کار سیاسی و تشکیلاتی ناملایمات و کج‌فهمی‌ها زیاد است.

به گزارش اقتصادنیوز، این روزنامه به نقل از خبرگزاری فارس افزود: خیلی از موانع باعث می‌شود خیلی‌ها عطای کار تشکیلاتی را به لقایش ببخشند و اگر کسی مزیت‌های کار تشکیلاتی را نداند یا هرازچندگاهی مثل بعضی دوستان انقلابی ما بخواهد کار فصلی بکند و در انتخابات احساس تکلیف کند، نتیجه مطلوب را نخواهد گرفت ولی کسی که به کار تشکیلاتی اعتقاد دارد، باید دو هدف اشتراک عقلانیت و افزایش توانمندی‌ها در حوزه اقدام و رفتار را دنبال کند تا از مزیت کار تشکیلاتی بهره ببرد. او با بیان اینکه برائت‌جستن از حکومت به ارجاعی تبدیل شده که در مسجد هم اگر می‌خواهند دو نفر را جذب کنند، با این روش اعتمادسازی می‌کنند؛ درحالی‌که این خیلی بد است و یکی از آسیب‌های۴۰سالگی انقلاب این است که من دو سال است در قالب هشتگ آسیب‌شناسی ۴۰سالگی انقلاب درمورد آن حرف می‌زنم، یکی از آسیب‌ها این است که آخوند مسجد ما بگوید من با حکومت کاری ندارم تا حرفش خریدار داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش

الفخبرگزاری الف
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
سید عزت‌الله ضرغامی درباره ماجرای انتقال آرشیو رسانه ملی به خارج از کشور توضیحاتی را مطرح کرد. انتقال آرشیو صداوسیما به خارج از کشور این روزها سروصدای زیادی به راه انداخته است و بسیاری از نگاه‌های انتقادی را متوجه دوران ریاست ضرغامی کرده است.

به تازگی احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو هیات نظارت بر سازمان صداوسیما مصاحبه‌ای با ایسنا انجام داد و این‌گونه عنوان کرد که دلیل انتقال آرشیو صداوسیما غفلت مدیران پیشین این سازمان بوده است.

پیشتر حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس جمهور هم در توئیتی به این مساله اشاره کرده و گفته بود:

«در این روزها یادی کنیم از عزتمندانی که آرشیو تلویزیون ملی ایران را با بودجه‌ای درخور ولی حفاظتی اندک دیجیتال کردند، اجنه هم آرشیو آماده را چون ورق زر ربودند و فروختند، نه به من و نه به تو، بلکه به از ما برترانی که در تونل زمان اسطوره ساختند از عوامل دردهای بی درمان ملت ایران.»

اما عزت‌الله ضرغامی - رئیس پیشین سازمان صداوسیما - که ماجرای خروج آرشیو از صداوسیما در دوره مدیریت خود را شایعاتی بی‌اساس می‌داند، در گفت‌وگویی با ایسنا اظهار کرد: این مطلب را برای اولین بار در توئیت دوست عزیزمان آقای حسام‌الدین آشنا دیدم و به ایشان گفتم وزارت اطلاعات دولت فعلی را قبول دارم و از آنها درخواست می‌کنم با همه وجود درباره شایعاتی که مطرح می‌شود تحقیق و تعقیب کنند.

وی ادامه داد: روشن کنند اصلا درباره چه چیزی حرف می‌زنند. هر نظری که دستگاه اطلاعاتی درباره بنده و حتی مدیر قبل آرشیو بدهد همه را می‌پذیریم. به این طور شایعات بی‌اساس نباید توجه کرد، چون بی‌اساس است و ارزش خبری ندارد.

ضرغامی با تاکید بر اینکه در طول این مدت هیچ‌گونه برگه، اطلاعات، تماس تلفنی و اطلاع‌رسانی در ارتباط با مساله آرشیو و مسائلی که مطرح می‌کنند، به وی ارائه نشده است، گفت: نه تنها این مسائلی که مطرح می‌کنند با من مطرح نشده است، بلکه با رئیس وقت آرشیو هم مطرح نشده است؛ به نظرم این بحث خوب است توسط دستگاه‌های اطلاعاتی روشن شود.

وی با بیان اینکه وزارت اطلاعات وظیفه دارد این موارد را بررسی کند، اظهار کرد: اصلا چنین چیزی معلوم نیست اتفاق افتاده یا نه که در دوره ما هم باشد.

آرشیو مهجوری که هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شد

ضرغامی درباره آرشیو صداوسیما و نحوه استفاده از آن در دوره ریاستش در رسانه ملی گفت: آرشیو مهجوری بود که هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شد. در یک سال اول حضور من، تصاویری منتشر شد که تاکنون دیده نشده بود و اصلا فضای هنری و نمایشی ما با آن تصاویر دگرگون شد؛ یعنی ظرف یک سال از دولت وقت که دولت اصلاحات بود گرفته تا همه‌ی جریان‌های سیاسی - چه در سخنرانی‌هایشان و چه در نامه‌های مکتوب - از فضای گسترده و جذاب آرشیو در همان یک سال اول اظهار خرسندی و تعجب می‌کردند؛ به ویژه تصاویری که احساس می‌شد قابل پخش نیست و تقریبا هر آن چیزی که مطرح می‌کردند قابل پخش نیست، ما آن را قابل پخش کردیم.

وی ادامه داد: از دفاعیات خسرو گل سرخی که مهجور مانده بود تا تظاهرات چپی، کمونیست‌ها، حزب توده در دفاع از امام خمینی (ره) تا تصاویر دولت بازرگان دولت موقت و شخصیت‌های اول انقلاب که همه ممنوع بود، از نظر من هیچ خط قرمز و ممنوعیتی نبود و آنچه که دیده شد تحول بزرگ آرشیو در یک سال اول بود.

رئیس اسبق سازمان صدا و سیما سپس درباره‌ی ماجرای خروج آرشیو از سازمان صدا و سیما گفت: درباره‌ی شایعاتی که اخیرا من متوجه شده‌ام، هیچ گونه تلفن و اطلاع رسانی از سوی دستگاه‌های مسئول و همچنین بازخواست و سوالی از من نشده است و حتی کسی از مدیر وقت آرشیو هم بازخواستی نکرده است. بنابراین نمی‌دانم این شایعات چگونه مطرح شده و من تعجب می‌کنم که یک مقام مسئول چرا علیرغم شعارهایی که می‌دهد که ما آمده‌ایم پرونده‌سازی‌ها را جمع کنیم، خودشان به این مسائل دامن می‌زند.

ضرغامی با اشاره به توئیت حسام‌الدین آشنا در این زمینه اظهار کرد: من در پاسخ به آن توئیت اعلام کردم که هر آنچه که وزارت اطلاعات دولت فعلی بگوید، به نظرم همان روشنگری است.

او در پایان درباره مستند انقلاب ۵۷ که از شبکه من و تو پخش می‌شود، درباره استفاده آرشیوی این مستند، یادآور شد: من با این شبکه ارتباطی ندارم و آن مستند را ندیده‌ام. به هزار و یک دلیل در سراسر دنیا تصاویر از دوره پهلوی پخش می‌شود که می‌تواند از آن آنتن تلویزیون ما هم گرفته شده باشد، چرا که در دوره اول من بسیاری از تصاویری که دیده نشد، پخش شد؛ بنابراین هر کسی می‌تواند آن تصاویر را بگیرد و پخش کند خیلی هم مانع نم شویم. مردم هم می‌توانند پخش کنند. ضمنا خیلی از مراکز مختلف چه خارجی و داخلی برای خودشان تصاویری از دوران انقلاب داشته‌اند که می‌توانند استفاده کنند و هیچ ربط و ارتباطی با صدا و سیما ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا22 ساعت قبل
خلبان فیلمهای سینمایی آژانس شیشه‌ای و سریال در چشم باد درگذشت. به گزارش خبرنگار ایلنا، کاپیتان اسماعیل وحید خلبان هوانیروز که در فیلم سینمایی آژانس شیشه‌ای و سریال در چشم باد حضور داشت درگذشت. پس از جنگ تحمیلی ودرسال ۶۹ وارد جمعیت هلال احمر شد. اودر آن سال با ۳ فروند هلی کوپتر شروع بکار کرد وواحد امداد هوایی هلال احمر راتاسیس کرد. حضور در سکانسی در فیلم آژانس شیشه‌ای که یک فروند هلیکوپتر را در خیابان کریمخان تهران به زمین نشاند یکی از مهمترین اتفاقات سینمای ایران بعد از انقلاب است.
ایسناایسنا1 روز قبل
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته با تاکید بر ضرورت توسعه فناوری‌های کلیدی در زمینه حمل و نقل پیشرفته، گفت: بسیاری از کشورها در این حوزه اقدام کرده‌اند و ما نیز باید با مشارکت بخش‌های دانشگاهی و علمی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های استارتاپی در این حوزه وارد شویم. وی ادامه داد: بر این اساس ستاد فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته ایجاد شد تا با همکاری محققان نسبت به توسعه فناوری‌های این حوزه اقدام کنیم. دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته از ایجاد اولین گروه در این زمینه خبر داد و گفت: تا هفته آینده اولین محصول این گروه معرفی خواهد شد. چرا که بسیاری از کشورها در این زمینه وارد شده‌اند و ما باید با همکاری دانشگاه‌ها فناوری‌های کلیدی در این زمینه را توسعه دهیم. منطقی با تاکید بر ضرورت همکاری‌های بخش‌های صنعتی با بخش‌های علمی و فناوری کشور در این حوزه، خاطرنشان کرد: علاوه بر آن ما می‌توانیم برای توسعه فناوری‌های هوشمند از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها بهره‌مند شویم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
در جامعه امروز خصوصا کشورهای در حال پیشرفت همواره مشکل بیکاری به ویژه در میان جوانان تحصیل کرده بسیار زیاد بوده و با پیشرفت روز افزونی روبرو است که اگر راهکاری اندیشیده نشود و برنامه ریزی‌های لازم صورت نگیرد نرخ بیکاری به سیر صعودی خود ادامه می‌دهد. آمارها نشان می‌دهد تمایل به تحصیل در برخی از این رشته‌ها به صورت تصاعدی و چشمگیر افزایش یافته است. به عنوان نمونه متقاضیان تحصیل در رشته‌های گروه بهداشت و پزشکی ۱۷ برابر شده، اما بازار کار برای این بخش وجود ندارد. ارائه مشاوره‌های فنی به جوانان راهکار کاهش نرخ بیکاریمدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت توجه به موضوع بیکاری می‌گوید: بالا بودن نرخ بیکاری مهم‌ترین معضل استان است که راه‌کارهای کاهش نرخ بیکاری در آذربایجان غربی سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و خدمات از طریق تسهیلات کم بهره و تسهیل مسیر کسب‌وکارهای جدید و ارائه مشاوره‌های فنی به واحدهای اقتصادی و جوانان است. رضا نقی زاده می‌افزاید: بر اساس آمار ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران نرخ بیکاران فارغ‌التحصیل در سال ۱۳۹۵ در آذربایجان غربی ۱۸٫۶ درصد بوده که در سطح کشور ۲۰٫۴ درصد است.
خانه ملتخانه ملت1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی زاهدی در پیامی درگذشت مرتضی صفاری نطنزی نماینده نطنز و قمصر در مجلس شورای اسلامی را تسلیت گفت. متن پیام رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به شرح زیر است: ضایعه درگذشت تاسفبار دکتر مرتضی صفاری نطنزی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی موجب تاسف و تالم گردید. بدون شک کارنامه درخشان ایشان در دوران خدمت و نمایندگی مردم برگ زرینی در پیشگاه خداوند متعال خواهد بود. اینجانب به نمایندگی از مردم فهیم کرمان و راور این فقدان را به خانواده محترم و مردم شریف نطنز و قمصر تسلیت عرض نموده و از درگاه احدیت علو مرتبت را برای آن مرحوم و صبر جزیل و اجر جمیل برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم. محمد مهدی زاهدینماینده مردم کرمان و راور در مجلس و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
قابل توجه دبیرستان‌ها، مراکز آموزشی، و دانش‌آموزان علاقمند به شرکت در آزمون‌های تابستانه، مرحله‌ای، و جامع (مقاطع دهم، یازدهم، دوازدهم، و پیش‌دانشگاهی) ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجش از روز شنبه مورخ۰۱/۰۴/۹۸ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور، به نشانی www. sanjeshserv. ir شروع شد. ثبت‌نام آزمون‌های آزمایشی سنجش برای سال تحصیلی ۹۸-۹۹ بر روی پایگاه اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. sanjeshserv. ir شروع شد. آزمون‌های آزمایشی سنجش برای دانش‌آموزان دبیرستانی، در پایه‌های دهم، یازدهم، دوازدهم، و همچنین فارغ‌التحصیلان پیش دانشگاهی، برگزار می‌شود. این آزمون‌ها شامل آزمون‌های تابستانه؛ آزمون‌های مرحله‌ای؛ و آزمون‌های جامع خواهد بود و دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی دهم، یازدهم، دوازدهم و فارغ‌التحصیلان پیش دانشگاهی با شرکت در آزمون‌های آزمایشی سنجش قادر خواهند بود با آمادگی کامل در امتحانات نوبت اول و نوبت دوم و همچنین در آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ شرکت نمایند. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه ثبت‌نام و چگونگی شرکت در آزمون‌های آزمایشی سنجش می‌توانند به پایگاه اینترنتی شرکت تعاونی خدمات آموزشی به نشانی www. sanjeshserv. ir و کانال تلگرامی به آدرس @sanjesheducationgroup مراجعه نمایند. ‌شماره تماس: ۴۲۹۶۶-۰۲۱روابط عمومی شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور.

اخبار بیشتر