1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 13 اسفندماه

تولید خودرو در ۱۱ ماهه امسال ۳۷٫۸ درصد کاهش یافت

ایرناخبرگزاری ایرنا
تولید خودرو در ۱۱ ماهه امسال ۳۷٫۸ درصد کاهش یافت

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، برپایه داده‌های آماری مورد بررسی، در ۱۱ ماهه سال ۹۶ تعداد یک میلیون و ۴۰۴ هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده بود.

همچنین در ۱۱ ماهه امسال ۸۱۴ هزار و ۲۶۵ دستگاه خودروی سواری در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۸٫۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

علاوه براین تا پایان بهمن ماه ۴۵ هزار و ۹۵۷ دستگاه وانت، ۵۵۷ دستگاه اتوبوس و ۹ هزار و ۶۰۹ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در کشور تولید شد که به ترتیب کاهش ۳۱٫۹، ۶۵٫۸ و ۳۵٫۵ درصدی را نشان می‌دهد.

** افزایش تولید ون، مینی بوس و میدل باس

برپایه این گزارش، ۱۱ ماهه امسال یک هزار و ۲۴۲ دستگاه ون تولید شد که در همسنجی با پارسال ۵۶٫۵ درصد رشد داشت.

تولید یک هزار و ۶۱۳ دستگاه مینی بوس و میدل باس هم در مدت یاد شده حاکی از رشد ۳۴٫۸ درصدی تولید اینگونه خودروها دارد.

براساس جداول مزبور، بهمن ماه امسال تعداد ۵۴ هزار و ۹۶۵ دستگاه سواری، ۳۵ دستگاه ون، سه هزار و ۷۴۷ دستگاه وانت، ۷۳ دستگاه مینی بوس و میدل باس، ۱۷ دستگاه اتوبوس و ۲۵۲ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده و در مجموع ۵۹ هزار و ۸۹ دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد.

به گزارش ایرنا، امسال تا پایان دی ماه (دوره ۱۰ ماهه) ۸۱۲ هزار و ۹۷۹ دستگاه انوع خودرو در کشور تولید شد که در همسنجی با پارسال ۳۵٫۴ درصد کاهش داشت.

برنامه پیش بینی شده برای تولید خودرو در سال ۱۳۹۶ دستیابی به رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه بود که ۹۷ درصد آن محقق شد و برای سال ۱۳۹۷ هم پیش بینی رقم یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه هدف گذاری شده بود.

آمار تولید ۱۱ ماهه امسال حاکی از تحقق بیش از ۵۱ درصد برنامه است و دست اندرکاران بخش خودرو انتظار دارند حدود ۶۰ درصد برنامه تحقق پیدا کند.

اقتصام*۳۰۶۵** ۱۵۵۹

خواندن خبر در سایت منبع

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟!

همانطور که حتما می‌دانید، نابسامانی در بخش‌های مختلف بخصوص بازار خودرو به چشم می‌خورد و باعث شده قیمت‌ها روزانه افزایش یابند. در چند روز اخیر قیمت پراید در بازار آزاد به حدود ۵۲ میلیون تومان رسیده است که مسئولان، خودروسازان و دلالان عامل اصلی این قیمت‌های تاسف آور، هستند. به همین بهانه با جستجو در سایت‌های کشور آلمان به بررسی قیمت خودروهای این کشور پرداختیم تا ببینیم در رنج قیمت ۴ الی ۵ هزار یورو چه خودروهایی می‌توان در این کشور خرید. اگر چه فاصله ما تا قطب اقتصادی اروپا، صدها سال است اما آشنایی با خودروهایی که در رنج قیمتی نزدیک به پراید هستند، می‌تواند جذاب و تعجب آور باشد. برخی از این خودروها در کشور ما نیز وجود دارند اما قیمت آنها فراتر از تصور است. در ادامه با ما همراه باشید…

پژو ۲۰۷ مدل SW ۱۲۰ VTi سال تولید: ۲۰۱۱

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 3

سوار شدن خودروهای فرانسوی در آلمان چندان متداول نیست اما اگر شما بخواهید، می‌توانید با ۴۰۰۰ یورو یک ۲۰۷ مدل ۲۰۱۱ را خریداری کنید که حتی از مدل‌های موجود در کشور شرایط بهتری دارد. البته این تیپ از ۲۰۷، از لحاظ ظاهری تفاوت‌هایی با نمونه موجود در ایران دارد که می‌توانید در تصاویر آنها را مشاهده کنید.

بی‌ام‌و ۳۲۰dسال تولید: ۲۰۰۷

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 6

این مدل از بی‌ام‌و در کشور ما قیمتی در حدود ۲۰۰ میلیون تومان دارد در حالی که شما می‌‌توانید با پرداخت ۴۰۰۰ یورو، یک مدل سرحال این خودروی جذاب را خریداری کنید.

آئودی A۴ با موتور ۳ لیتریسال تولید: ۲۰۰۷

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 9

آئودی در کشور ما حضور پررنگی ندارد اما این مدل کوپه زیبا در آلمان، ۴۰۰۰ یورو قیمتگذاری شده است. از ویژگی‌های این مدل می‌توان به موتور ۳ لیتری ۱۷۱ کیلووات قدرتی اشاره کرد.

تویوتا آیگوسال تولید: ۲۰۰۹

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 12

این خودروی کوچک شهری را می‌توان همان کیا پیکانتو دانست که جذابیت ظاهری قابل قبولی دارد. جالب است بدانید که پیکانتو قیمتی بسیار نجومی در ایران دارد اما خودرویی مشابه با پیکانتو، در آلمان ۴۰۰۰ یورو قیمتگذاری شده است.

فیات پانداسال تولید: ۲۰۱۴

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 16

خودروهای فیات را می‌توان محصولات اقتصادی اروپایی دانست که مشتریان خاص خود را دارند. این خودروی فانتزی و جذاب شهری با استاندارد یورو ۶، در آلمان تنها ۴۰۰۰ یورو قیمت دارد.

مرسدس بنز E۲۲۰سال تولید: ۲۰۰۳

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 19

الگانس‌های سال ۲۰۰۲ در ایران قیمتی در حدود ۱۶۰ میلیون تومان دارند اما مدل‌های جدیدتر و بهتر این خودروها را می‌توان با قیمت ۵۰۰۰ یورو در آلمان سوار شد.

داچیا ساندرو (رنو ساندرو) سال تولید: ۲۰۱۳

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 22

ساندروهایی که در ایران با قیمتی بیش از ۱۲۰ میلیون تومان معامله می‌شوند مربوط به سال ۲۰۰۰ هستند در حالی که مدل ۲۰۱۳ این خودروها را می‌توان تنها با ۵۰۰۰ یورو در آلمان خریداری کرد.

رنو توئینگوسال تولید ۲۰۱۲

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 25

خودروی جذاب شهری رنو با استایلی زیبا و فانتزی در آلمان تنها ۵۰۰۰ یورو قیمت دارد که در ایران خواب سواری با این خودرو را هم نمی‌توان دید.

رنو مگان ۱٫۶ لیتری کوپهسال تولید: ۲۰۰۷

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 28

مدل کوپه مگان‌های موجود در ایران، در آلمان تنها ۵۰۰۰ یورو قیمت دارند.

کیا ریوسال تولید: ۲۰۱۳

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 31

ریو مدل ۲۰۱۳ در ایران قیمتی در حدود ۴ تا پراید دارد اما در آلمان با پرداخت ۴۵۰۰ یورو می‌توانید یک مدل سرحال این خودرو را خریداری کنید. اگر قیمت یورو را ۱۴۰۰۰ تومان در نظر بگیریم، یعنی با قیمتی در حدود ۶۳ میلیون تومان، محصولی مدرن با ایمنی بالا سوار خواهید شد.

کلام آخر

با پول پراید چه خودروهایی می‌توان در آلمان خرید؟! - 34

Mini-John-Cooper-Works-۲۰۱۹-مینی جان کوپر ورکساین لیست را اگر بخواهیم ادامه دهیم، به تعداد سالهای تولید خودرو در ایران می‌توانیم خودروی خوب به شما معرفی کنیم. وخامت اوضاع اسفناک است و متاسفانه هنوز مردم برای خرید پراید صف می‌کشند. شما با نهایت ۱۰ میلیون تومان بیشتر از پول پراید، خودروهای عالی و تراز اولی را می‌توانید در آلمان بیابید که در ایران رویای سواری با آنها را خواهیم داشت.

خواندن خبر در سایت منبع

تویوتا پریوس خودرویی پرفروش در بازار کارکرده‌ها

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
تویوتا پریوس خودرویی پرفروش در بازار کارکرده‌ها

به گزارش «اخبار خودرو»، شرکت ایرتویا در سال ۹۵ اقدام به عرضه محصول جدیدی با نام تویوتا‌پریوس کرد. البته این خودرو هیبرید به‌دلیل داشتن طراحی خاص و منخصربه‌فرد در ابتدا چندان موردتوجه خریداران قرار نگرفت. اما با گذشت زمان و آشنایی بیشتر خریداران با آن، به خودرو نسبتا محبوبی در بازار تبدیل شد. با ممنوعیت واردات خودرو و محدود شدن فضای رقابتی در بازار، بخش عمده‌ای از خریداران به سمت خودروهای کارکرده روی‌آوردند. این روزها تویوتا پریوس در بازار خودروهای کارکرده معاملات بیشتری را به خود اختصاص داده است و به‌عنوان خودرویی خوش‌فروش در بازار شناخته می‌شود. در بازار پریوس، بازه قیمتی ۲۸۰ تا ۳۵۰ میلیون‌تومان را به خود اختصاص داده است که این تفاوت قیمت به میزان کارکرد، سلامت فنی، سلامت ظاهری، تیپ‌بندی و امکانات رفاهی آن بستگی دارد. قیمت نمونه ۲۰۱۸ صفر کیلومتر این خودرو که تعداد اندکی از آن در بازار موجود است، حدود ۵۰۰ تا ۵۵۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای برقی ۱۳ میلیون شغل را خواهند بلعید!

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
خودروهای برقی ۱۳ میلیون شغل را خواهند بلعید!

از آنجایی که در سال‌های اخیر دانشمندان نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی متعددی در جهان بارها درباره انتشار گازهای آلاینده و سمی به جو زمین هشدار داده‌اند، کشورهای زیادی بخصوص اعضای اتحادیه اروپا به فکر راه حل این معضل بزرگ جهانی افتاده و در تلاشند تا با مهار آلودگی هوا و همچنین تلاش برای کاهش انتشار آلاینده‌های سمی و خطرناک اقدامات متعددی را انجام دهند و در این راستا تصمیمات جدیدی را اتخاذ کنند.

حالا به تازگی کارلوس تاوارز، مدیر ارشد اجرایی گروه خودروسازی پژو فرانسه در مصاحبه و گفتگویی با گزارشگر روزنامه فیگارو خاطرنشان کرده است که تلاش‌های اتحادیه اروپا برای کاهش آلودگی هوا و برقی سازی خودروهای تولیدی، موجب خواهد شد بالغ بر ۱۳ میلیون فرصت شغلی موجود در صنایع خودروسازی اروپا از بین برود و یا به مخاطره بیفتد.

در سال‌های اخیر، با توجه به توسعه و محبوبیت روزافزون خودروهای برقی، شرکت‌های خودروسازی بزرگ در جهان به سمت و سوی تولید و طراحی و عرضه خودروهای برقی و الکتریکی روی آورده‌اند.

بر اساس گزارش رویترز، لازم به ذکر است که بسیاری از بازارهای کشورهای اروپایی بخصوص شمال اروپا در منطقه اسکاندیناوی، از خودروهای برقی بیشتر از خودروهای بنزینی و دیزلی استقبال کرده‌اند و همین مساله موجب شده است که شرکت‌های خودروسازی توجه و تمرکز بیشتری بر روی توسعه زیرساخت‌های مربوط به تولید و استفاده از خودروهای برقی و الکتریکی داشته باشند.

پارلمان اروپا و کشورهای اروپایی در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی به توافقی دست یافتند که به واسطه آن موظف شده‌اند تا سال ۲۰۳۰ میلادی، گازهای آلاینده نظیر کربن دی اکسید را به میزان ۳۷٫۵ درصد کاهش دهند. این در حالیست که تا سال ۲۰۲۱ میلادی، باید گازهای سمی و آلاینده منتشره به جو زمین را تا ۳۱ درصد کاهش دهند.

کارلوس تاوارز، مدیر ارشد اجرایی گروه خودروسازی پژو فرانسه که مدیریت انجمن تولیدکنندگان خودرو در اروپا را نیز بر عهده دارد، در گفتگویی با خبرنگار روزنامه فیگارو عنوان کرده است که این تصمیم بدون شک بر روی وضعیت اشتغال‌زایی و فرصت‌های شغلی موجود در صنایع خودروسازی تأثیرگذار خواهد بود. این بدان معناست که بسیاری از شرکت‌های خودروسازی که تاکنون به ساخت خودروهای بنزینی و دیزلی اقدام کرده و همواره نیز به همین کار می‌پردازند، دچار کاهش قابل توجهی در میزان فروش و استقبال مشتریان و در نتیجه کاهش درآمدزایی و در نهایت تعدیل نیروی انسانی خواهند شد.

وی در ادامه سخنانش همچنین خاطرنشان کرد که شرکت‌های خودروسازی اروپایی باید از وابستگی خود به کارخانه‌های آسیایی تولید باتری بکاهند تا بتوانند به موفقیت‌های بیشتری در این زمینه دست پیدا کنند.

وی تاکید کرد در صورتی که خودروسازان اروپایی نتوانند تا سال‌های ۲۰۲۰، ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰ میلادی خودروهای الکتریکی تولیدی خود را در بازارهای جهانی به فروش برسانند، دچار گرفتاری‌های متعددی نظیر پرداخت جریمه‌های هنگفت خواهند شد.

خواندن خبر در سایت منبع

استفاده از کدام خودروهای گازسوز خطرناک است؟

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
استفاده از کدام خودروهای گازسوز خطرناک است؟
استفاده از کدام خودروهای گازسوز خطرناک است؟ - 0

تسنیم- در کشور ما خودروهای دوگانه‌سوز یا به عبارتی CNG سوز به دو روش کلی تولید کارخانه‌ای و یا تبدیل‌ کارگاهی وجود دارند. خودروهای تولید کارخانه‌ای به دو صورت موتور پایه گازسوز و یا پایه بنزین‌سوز هستند که غالبا در این نوع خودروها از کیت‌های نسل چهارم با قابلیت سازگاری بیشتر برای بالابردن راندمان، استفاده می‌شود.

از محاسن دیگر خودروهای تولید کارخانه‌ای جانمایی مناسب‌تر مخزن و ادوات سیستم گاز است. خودروهایی که بنزین سوز بوده و طی فرایندی با نصب کیت و مخزن در کارگاه‌های مجاز به سیستم دوگانه‌سوز مجهز می‌شوند را تبدیل‌کارگاهی می‌نامند. یکی از عوامل نارضایتی در مشتریان این دسته از خودروها، پایین بودن پیمایش و قدرت موتور در خودروهای تبدیل‌ کارگاهی، نسبت به تولید کارخانه‌ای است. اگرچه علت این تفاوت به خاطر سرمایه‌گذاری و تحقیقات وسیع در واحدهای R&D و همچنین استفاده از کیت‌های نسل جدید در کارخانجات خودروساز بوده، ولی می‌توان خودروهای تبدیل‌کارگاهی را نیز تا حدودی ارتقاع و مصرف آنها را بهینه کرد.

نکته قابل توجه برای خریداران و یا مالکان خودروهای گازسوز تبدیل‌کارگاهی؛ حتما از صحت استاندارد بودن تجهیزات منصوب روی خودرو مخصوصا مخزن آن اطمینان حاصل نمایند. همانطور که در تصویر روند تولید و تبدیل خودروهای دوگانه‌سوز موجود در ایران نمایش داده شده، مسیری که با خط‌چین قرمز مشخص شده مسیر غیراستاندارد (غیرمجاز) تبدیل خودروها به سیستم دوگانه‌سوز است که استفاده از این خودروها بسیار خطرناک است.

استفاده از کدام خودروهای گازسوز خطرناک است؟ - 6

چگونه از سلامت خودروی گازسوز مطمئن شویم؛ تشخیص اصالت در خودروهای تبدیل‌کارخانه‌ای با رویت واژه «دوگانه‌سوز» در کارت و مدارک خودرو معلوم می‌گردد. با توجه به اینکه در مدارک خودروهای تبدیل‌کارگاهی نشانی از خودروی دوگانه‌سوز یافت نمی‌شود، لذا برای تشخیص اصالت این دسته از خودروها مالک خودرو با مراجعه به مراکز مجاز خدمات خودروهای دوگانه‌سوز مورد تأیید اتحادیه سوخت‌های جایگزین و قطعات وابسته از صحت تبدیل خودرو مطلع گردد. ولی باید توجه داشت که هر خودرو تبدیل‌کارخانه‌ای و تبدیل‌کارگاهی می‌بایست دارای برگه معاینه‌فنی از مراکز مربوطه باشند.

* نکته مهم؛ اگر قصد خرید خودرو دوگانه‌سوز را داشتید، علاوه بر رعایت نکات فوق، حتی در صورت داشتن گواهی معاینه‌فنی، بازبینی مجدد تجهیزات مخصوصا مخزن توسط متخصص در مراکز ذیصلاح ضروری است.

خواندن خبر در سایت منبع

مالیات انواع خودرو چقدر است؟ ‌

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
مالیات انواع خودرو چقدر است؟ ‌

اعتمادآنلاین| سازمان امور مالیاتی بخشنامه بهای انواع خودروهای تولید داخل و وارداتی را ابلاغ کرد.

در ابلاغیه سازمان امور مالیاتی آمده است: از آنجا که بر اساس مفاد بند (۴) ماده ۴۷ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب ۱۳۹۲٫۰۴٫۳۱، انواع وسایل نقلیه موتوری، زمینی، دریایی و هوایی به نرخ ۲درصد بهای اعلامی توسط سازمان امور مالیاتی کشور در تاریخ ثبت انتقال به نام وارث مشمول مالیات بر ارث است، ‌ بدین وسیله مقرر می‌دارد: بهای انواع خودروهای تولید داخل و وارداتی که هر سال در اجرای تبصره (۶) ماده ۴۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده توسط سازمان متبوع اعلام می‌شود، به عنوان بهای اعلامی سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای مقررات بند (۴) ماده ۱۷ قانون مالیات‌های مستقیم نیز ملاک عمل خواهد بود.

مالیات انواع خودرو چقدر است؟ ‌ - 4

منبع: خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
دولت آمریکا در ماه فوریه با ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه روبرو شد طبق داده‌هایی که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد، دولت فدرال آمریکا در ماه فوریه ۲۳۴ میلیارد دلار کسری بودجه ثبت کرده است. این در حالی است که تحلیل‌گران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند کسری دولت در این ماه به ۲۲۷ میلیارد دلار برسد. کسری دولت تا به اینجای سال مالی جاری ۵۴۴ میلیارد دلار است که نسبت به ۳۹۱ میلیارد دلار، در دوره مشابه سال گذشته، بسیار افزایش یافته است. پس از همسان‌سازی تعطیلات تقویمی، کسری بودجه فدرال تا به اینجای سال جاری ۵۴۷ میلیارد دلار می‌شود و کسری بودجه در دوره مشابه سال قبل، ۴۳۹ میلیارد دلار خواهد بود. خشکسالی شدید در این کشور باعث شده است فعالیت‌های کشاورزی در یک سال ۳۵ درصد کمتر شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
*پنجره‌ها را خیلی آرام پایین بدهید، بیشتر پنجره‌های الکتریکی باید براحتی پایین بیایند مگر اینکه خودرو شما کاملا زیر آب رفته باشد. در عین حال ممکن است تا زمانی که فشار از بیرون و داخل خودرو به دلیل آب گرفتگی برابر نشده باشد نتوانید در اتومبیل را باز کنید. اگر فشار از بیرون و درون به سطح برابری نرسد شیشه ترکیده و قطعات آن به داخل ماشین روی شما و دیگر سرنشینان پاشیده می‌شود. *زمانی که از خودرو خارج شدید کنار آن نمانید؛ به سطحی مرتفع بروید. *حتی اگر احساس کردید سطح آب رو به پایین می‌رود باز هم به داخل خودرو برنگردید؛ سطح آب ممکن است بدون هیچ هشداری دوباره بالا بیاید.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عبدالهاشم حسن نیا اظهار کرد: از تاریخ ۲۸ اسفند سال گذشته، رانش زمین به طول بیش از ۱۱ کیلومتر موجب انسداد محورهای آزادشهر- خوش‌ییلاق - شاهرود و گرگان- توسکستان – شاهرود شد. در ۸ نقطه ریزش سنگ و در بیش از ۵ نقطه رانش، موجب ناامنی ,کاهش عرض محور، و در نهایت انسداد کامل محور شد. معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تلاش شبانه روزی راهداران برای بازگشایی محورها اظهار کرد: عوامل راهداری به طور شبانه روزی با استفاده از ۲۱۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۴۲۰نفر پرسنل در حال بازگشایی این محورها هستند. همچنین در این خصوص ادارات کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استانهای مازنداران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همکاری موثر در جهت بازگشایی محورها دارند. انتهای پیام/

رتبه سوم گرانترین اثر حراج «کریستیز خاورمیانه» یه یک ایرانی رسید + تصاویر

12+
الفالف16 ساعت قبل
الفالف15 ساعت قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مشهد گفت: صادرات پیاز عامل اصلی گرانی این محصول است و کاهو و گوجه‌فرنگی نیز به همین دلیل گران شد. در سال جاری نیز همین اتفاق افتاد و ضرر و زیان‌های کشاورزان سبب شد امسال پیاز نکارند یا اینکه تولیدشان را کاهش دهند. وی ادامه داد: افزایش تقاضا و نبود پیاز در بازار باعث گرانی این محصول شد که با توجه به واردات پیاز از شهرهای جنوبی امیدورایم به ثبات قیمت در بازار میوه و تره‌بار مشهد برسیم. وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت پیاز به هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان طی چندروز اخیر در فروشگاه‌های میوه و تره بار سبب نارضایتی مردم شده است. مصدق تصریح کرد: در کنار گرانی پیاز ما شاهد کاهش قیمت برخی محصولات از جمله گوجه از ۴هزارتومان به ۳هزارتومان و خیار از ۸هزارتومان به ۶هزارتومان در سال ۹۸هستیم.

اخبار بیشتر