گادوین منشا در انتظار اثبات حقانیت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

گادوین منشا در انتظار اثبات حقانیت

وقتی بازیکنان استقلال برای دیدار مقابل فولاد در اهواز حضور داشتند، دو نفر به گادوین منشا تعرض کرده و موهای او را می‌کشند و پس از عصبانی کردن او از واکنشش فیلم می‌گیرند و آن را پخش می‌کنند. هواداران استقلال نیز از این رخداد فیلم گرفته‌اند و در آن مشخص شده که این بازیکن درگیری را شروع نکرده است. حال کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی این بازیکن را از بازی محروم کرده است. این درحالی است که او فرصت دفاع از خود را هم پیدا نکرده.

**واکنش مسئولین باشگاه استقلال به این اتفاق:

حجت‌الاسلام احمد مالک، مسئول فرهنگی استقلال: البته که باید از قانون تمکین کرد اما ما هم باید از بازیکن خودمان پشتیبانی کنیم. حرکت زشتی در اهواز رخ داد اما برای من عجیب است که چرا حالا که منشا استقلالی است کمیته برای حادثه خارج از زمین حکم صادر می‌کند. این در صورتی است که چند ماه قبل از جدا شدن او از پرسپولیس در لیگ قهرمانان ماجرای مشابهی رخ داد اما دوستانمان در کمیته عکس‌العملی نشان ندادند.

علی موسوی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال: شاگردان شفر در ایران اوضاع خوبی دارند اما در آسیا موضوع کمی متفاوت است. اعضای تیم استقلال نباید به حاشیه دامن بزنند. آن‌ها می‌توانستند ماجرای منشا را با سر و صدای کمتری به پایان ببرند تا در آستانه یک بازی مهم تیم دچار حواشی نگردد. این نشانه تیم‌های بزرگ است.

بهتاش فریبا، عضو کمیته فنی باشگاه استقلال: درست است که منشا می‌توانست خونسردی خود را حفظ کند اما سوال من این است که چطور کمیته اخلاقی بدون این‌که بخواهد دفاعیات او را بشنود حکم محرومیت او را صادر کرده است؟ مبنای حکم باید مدارک و شواهدی باشد که وجود دارد.

بیژن طاهری، مربی تیم استقلال: منشا روحیه‌ای قوی دارد و می‌تواند از پس این ماجرا بربیاید و خود را نبازد. با توجه به این که آشکار است تعرض به این بازیکن با طراحی قبلی صورت گرفته من مطمئنم که با رای کمیته تبرئه خواهد شد.

سایت خبری

بیژن طاهری: اتفاق منشا برنامه‌ریزی شده بود؛ الدحیل تیمی قوی است که حتی یک بازیکن قطری هم ندارد

طرفداریخبرگزاری طرفداری
بیژن طاهری: اتفاق منشا برنامه‌ریزی شده بود؛ الدحیل تیمی قوی است که حتی یک بازیکن قطری هم ندارد
مربی استقلال می گوید کمیته انضباطی باید حق را به منشا بدهد.

طرفداری- مربی تیم فوتبال استقلال می‌گوید الدحیل یک تیم قوی است که حتی یک بازیکن قطری هم ندارد ولی از طرف دیگر ما هم استقلال هستیم و تیم کوچکی نیستیم.

بیژن طاهری در گفت‌وگو با فارس، در خصوص آخرین شرایط تیم فوتبال استقلال قبل از بازی با الدحیل اظهار داشت: ‌

خوشبختانه شرایط خوبی داریم تا امروز دو جلسه اینجا تمرین کرده‌ایم و امیدواریم فردا بازی خوبی مقابل نماینده کشور قطر به نمایش بگذاریم.

وی در خصوص اینکه استقلال در دو روز اخیر در زمین اختصاصی باشگاه الدحیل تمرین کرده است، گفت:

خوشبختانه همه چیز رو به راه است و ما هم شرایط خوبی داریم. تمامی بازیکنان که با خود به قطر آورده‌ایم در شرایط جسمانی و روحی خوبی هستند وامیدوارم فردا شانس با ما یار باشد تا بتوانیم از این مسابقه برنده بیرون برویم.

مربی تیم استقلال در خصوص اینکه محرومیت منشا توسط کمیته اخلاق تاثیری روی روحیه این بازیکن داشته یا خیر، ‌گفت:

منشا روحیه قوی دارد و در این چند روز هم خوب کار کرده است. من مطمئن هستم کمیته انضباطی حق را به منشا می‌دهد چون حتما آنها هم متوجه شده‌اند اتفاق منشا برنامه‌ریزی شده بود و ما شک نداریم که او تبرئه خواهد شد.

وی در خصوص اینکه تیم فوتبال الدحیل در بازی قبل ۶ گل به حریف خود زده و آیا این موضوع روی برنامه‌های استقلال تاثیری داشته یا خیر، گفت: ‌

الدحیل یک تیم قوی است که حتی یک بازیکن قطری هم ندارد. تمامی بازیکنان این تیم پاسپورت‌های کشورهای مختلف را دارند و در این چند روز که آن را بررسی کردیم متوجه شدیم که بازیکنانی از کشورهای عربی منطقه مثل مراکش و مصر در این تیم حضور دارند. ولی از طرف دیگر ما هم استقلال هستیم و تیم کوچکی نیستیم. اتفاق خاصی هم قرار نیست بیفتد، ما حریف دست و پا بسته‌ای نخواهیم بود و هر تیمی که خوب بازی کند برنده می‌شود.

طاهری در ادامه گفت‌وگو با فارس در خصوص بازی روز جمعه مقابل نفت مسجد سلیمان گفت:

ما مشکلی برای این بازی نداریم تیمی که آماده است مطمئنا مشکلی نخواهد داشت ان‌شاالله از اینجا دست پر به تهران برمی‌گردیم و جمعه هم با یک روحیه خوب به مصاف حریف می‌رویم. از هواداران استقلال هم می‌خواهم در ورزشگاه آزادی حاضر شده تا در پایان مسابقه پیروزی را جشن بگیریم.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش گادوین منشا به حکم محرومیتش

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش گادوین منشا به حکم محرومیتش
خبرورزشی نوشت: گادوین منشا درباره اعلام حکم محرومیتش گفت: انتظار دارم فدراسیون فوتبال ایران هواداری که موهای مرا کشید هم احضار کند.

در حاشیه بازی فولاد و استقلال در اهواز ۲ تماشاگر با برنامه قبلی سراغ گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای استقلال رفتند و پس از تعرض به او و کشیدن موهایش زمینه عصبانیت این بازیکن را فراهم آوردند و طبق برنامه از واکنش منشا فیلم گرفتند.

منشا تا اطلاع ثانوی محروم شده، این در حالی است که او نتوانست فرد معترض را بگیرد و با پرتاب دست و پا قصد ترساندن و دور کردن خاطیان را از اطراف خود داشت.

قرار است گادوین منشا روز چهارشنبه همراه ۲ تن از مسئولان باشگاه استقلال به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برود و پیگیر اثبات حقانیت خود و تعلیق حکم محرومیتش شود. منشا که با استقلال در قطر به سر می‌برد، درباره اعلام حکم محرومیتش گفت: با شنیدن این خبر به شدت ناراحت شدم. انتظار دارم فدراسیون فوتبال ایران هواداری که موهای مرا کشید هم احضار کند. من دفاعیات خودم را دارم و به مسئولان می‌گویم چه اتفاقاتی رخ داد که باعث شد عصبانی شوم.

پیرو انتشار اخبار و شایعات مربوط به حمله بازیکن استقلال به یکی از طرفداران فوتبال حین خروج از هتل محل اقامت تیمش روز گذشته باشگاه استقلال به این موضوع واکنش نشان داد. مسئولان باشگاه استقلال با در اختیار داشتن ویدئویی جدید از زاویه مخالف نسبت به فیلمی که در این باره در فضای رسانه منتشر شد نوشتند در این فیلم کاملا مشخص است که یک تماشاگرنما اقدام به کشیدن موی سر منشا می‌کند. شنبه‌شب هم فتحی در این باره توضیح داده بود که باشگاه استقلال پیگیر ماجراست تا حقی از تیم و بازیکنش ضایع نشود.

باشگاه استقلال همچنین با ترسیم فلش‌هایی قرمز رنگ بر روی تصویر لحظه ایجاد مزاحمت را مشخص کرده که یک نفر کنار دست فرد مزاحم همزمان در حال فیلمبرداری از این اتفاق بوده است. باشگاه استقلال عنوان کرد: «همان‌طور که در این فیلم کاملا مشخص است یک نفر به صورت همزمان پشت سر منشا حضور دارد و در حال فیلمبرداری از این اتفاق است؛ اقدامی که نشان می‌دهد این عمل کاملا هماهنگ شده و به جهت ضربه زدن به باشگاه استقلال و ایجاد حاشیه برای آبی‌پوشان بوده است».

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش تند بهتاش فریبا به حکم کمیته اخلاق درباره منشا

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
واکنش تند بهتاش فریبا به حکم کمیته اخلاق درباره منشا
فریبا در مورد محرومیت اخیر منشا هم تاکید کرد: منشا در آن صحنه از خودش دفاع کرده و نسبت به کارهایی که با او انجام دادند واکنش نشان داد البته بهتر بود می‌توانست خود را کنترل کند اما سوالی که وجود دارد این است که کمیته اخلاق چرا در صدور حکم منشا و محکوم کردن او عجله کرد.

به گزارش افکارنیوز،

بهتاش فریبا درباره نخستین بازی استقلال مقابل الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال در بازی‌های اخیر خود هم خوب و اصولی بازی می‌کند و هم نتیجه می‌گیرد. خوشبختانه شفر سیستم تیم را بر اساس توانایی فردی بازیکنانش تعیین می‌کند. استقلال در حال حاضر در همه خطوط خود خوب بازی می‌کند و یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این روزهای این تیم علاوه بر خط حمله و خط میانی، عملکرد خط دفاعی این تیم هم هست و خوشبختانه از پژمان منتظری در پست دفاع میانی و از روزبه چشمی هم در پست هافبک دفاعی استفاده می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر اعضای تیم از نظر روحی و روانی هم شرایط خوبی دارند و همه اینها ما را امیدوار به نتیجه گرفتن استقلال مقابل الدحیل در قطر می‌کند. الدحیل یک تیم قدرتمند و بین‌المللی است و با توجه به قدرت مالی که دارد بازیکنان خارجی خوبی را در اختیار گرفته است. باید این تیم را در نیمه اول و بویژه ۱۵ دقیقه اول بازی کنترل کرد چون نشان داده که در خانه بی‌محابا حمله می‌کند. به احتمال زیاد شفر هم چنین برنامه‌ای دارد. البته استقلال نشان داده که در ضربات آزاد هم تیمی قوی هست. من فکر می‌کنم اگر استقلال با الدحیل حتی مساوی هم کند و با امتیاز به تهران برگردد نتیجه خوبی گرفته است.

عضو کمیته فنی باشگاه استقلال در مورد عملکرد پاتوسی هم تاکید کرد: پاتوسی نشان داده که بازیکن باهوشی است و می‌داند چگونه باید بویژه در محوطه جریمه حریفان جایگیری کند.

وی در مورد محرومیت اخیر منشا هم تاکید کرد: منشا در آن صحنه از خودش دفاع کرده و نسبت به کارهایی که با او انجام دادند واکنش نشان داد البته بهتر بود می‌توانست خود را کنترل کند اما سوالی که وجود دارد این است که کمیته اخلاق چرا در صدور حکم منشا و محکوم کردن او عجله کرد. این کمیته چرا بدون احضار منشا و شنیدن دلایل و مدارک او چنین حکمی را صادر و وی را محروم کرد. این کمیته باید بر اساس حقایق، شواهد و مدارک حکم صادر کند و فکر می‌کنم این حکم منشا دچار تغییراتی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش پیشکسوت استقلال به ماجرای گادوین منشا

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
واکنش پیشکسوت استقلال به ماجرای گادوین منشا
موسوی گفت: می‌شد ماجرای منشا را با سروصدای کمتری جمع کرد تا تیم در آستانه یک بازی مهم به حاشیه نرود.

به گزارش افکارنیوز،

علی موسوی در خصوص دیدار فردای تیم‌های فوتبال استقلال ایران و الدحیل قطر در مرحله گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیااظهار داشت: استقلال در هفته‌های اخیر نمایش خوبی در لیگ برتر داشت و نشان داد خرید‌های جدید این تیم در ایران به خوبی جواب می‌دهند.

وی افزود: هرچند که شاگردان شفر در ایران شرایط خوبی دارند، ولی داستان در آسیا متفاوت است. برای لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های عربستانی، قطری و اماراتی هزینه‌های زیادی می‌کنند که قابل قیاس با تیم‌های ایرانی نیست. به همین دلیل استقلال بازی سختی مقابل الدحیل دارد و امیدوارم آنها دست‌پر زمین را ترک کنند. الان هواداران باید توقعات خود را کم کنند تا استقلال بتواند با آرامش بیشتری به مصاف حریف خود برود.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره حواشی اخیر این تیم تصریح کرد: استقلال تیمی است که کوچک‌ترین موارد در آن بزرگ می‌شود و به نظرم اعضای تیم نباید به این حواشی دامن بزنند. می‌شد ماجرای منشا را با سروصدای کمتری جمع کرد تا تیم در آستانه یک بازی مهم به حاشیه نرود. کسانی در تیم‌های بزرگ موفق هستند که به حواشی غلبه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

گادوین منشا مدیون هواداران موبایل به دست استقلال!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
گادوین منشا مدیون هواداران موبایل به دست استقلال!
به تازگی فیلم‌هایی از اهواز و درگیری منشا با یک هوادار به دست آبی‌ها رسیده که شدیدا جو را به نفع مهاجم نیجریه‌ای این تیم کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ویدئوهای رسیده به دست استقلال از اتفاق جنجالی درگیری گادوین منشا و یک هوادار به قدری گویاست که نشان می‌دهد مهاجم استقلال در شکل گیری ماجرا نقشی نداشته است. البته همچنان انتقاد به این بازیکن وارد است که چرا اینگونه از کوره در رفته است. به نوشته روزنامه خبرورزشی، مسئولان استقلال بسیار امیدوارند فیلم‌های جدید باعث شود تا گادوین منشا گناهکار شناخته نشود و درگیری تنها با یک توبیخ کتبی همراه شود. مسئولان باشگاه در این زمینه با مسئولان کمیته اخلاق صحبت کرده‌اند. قرار شده تا در بازگشت تیم به تهران گادوین منشا سریعا به آن کمیته برود و توضیحات لازم را درباره درگیری ارایه دهد. به احتمال فراوان فیلم‌های جدید هواداران از درگیری اهواز این بازیکن را نجات می‌دهد. در این صورت هواداران استقلال منجی گادوین منشا خواهند بود.

خواندن خبر در سایت منبع

چطور وقتی منشا پرسپولیسی بود، محرومش نکردید؟

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
چطور وقتی منشا پرسپولیسی بود، محرومش نکردید؟
براساس اعلام کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، گادوین منشا به دلیل اتفاقاتی که در اهواز رخ داد تا اطلاع ثانوی از حضور در میادین محروم شده و نمی‌تواند تیمش را همراهی کند.

به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام احمد مالک، مسئول فرهنگی استقلال، با تأکید بر لزوم قانون‌گرایی و حمایت از منشا به خبرورزشی گفت: همه ما مقابل یک اصل بسیار مهم باید تمکین کنیم. اصلی مهمی که قانون نام دارد، ولی اصلا قرار نیست از بازیکن خودمان دفاع نکنیم به همین خاطر قاطعانه پشت سر منشا می‌مانیم. دوستان ما باید توجه داشته باشند اتفاقات زشتی برای منشا در اهواز رخ داد و هر کس بود ناخودآگاه واکنش نشان می‌داد. گردن ما مقابل قانون از مو هم باریک‌تر است، ولی توقع داریم یا برای همه اجرا شود یا اینکه در مورد کلیه تیم‌ها اغماض صورت بگیرد. برایم عجیب است الان که منشا استقلالی است، اتفاقی که بیرون از میدان برایش رخ داد، آن‌قدر مهم می‌شود، ولی وقتی پرسپولیس بود و همین چند ماه پیش آن ماجرا در لیگ قهرمانان رخ داد، عزیزان‌مان در کمیته اخلاق واکنشی نشان ندادند! ما در آن مقطع با اینکه جدال با پرسپولیس را پیش رو داشتیم، آرزوی محرومیت منشا را نکرده و پرونده‌اش را دنبال نکردیم بنابراین الان هم توقع نداریم مهاجم آماده استقلال محروم شود. البته ساکت نمی‌نشینیم و کار را براساس راهکار‌های قانونی جلو خواهیم برد. ما قصد تقابل با فدراسیون را نداریم و همه مدیران برای‌مان عزیز هستند، ولی هواداران توقع دارند قاطعانه پای کار باشیم و هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو14 ساعت قبل
ظاهرا باشگاه پرسپولیس سرانجام جانشین مناسبی برانکو پیدا کرده و قصد دارد تا پایان امشب سرمربی جدید سرخ‌ها را معرفی کند. شنیده‌ها حاکی از این است که الکساندر نوری سرمربی جوان و ایرانی که سابقه سرمربی‌گری تیم‌ وردربرمن آلمان را دارد، با مدیران پرسپولیس برای هدایت این تیم به توافق رسیده است و تا ساعات دیگر رسما سرمربی سرخ‌پوشان خواهد شد.
روزنوروزنو10 ساعت قبل
پیشنهاد وسوسه کننده پرسپولیس برای جذاب‌ترین خرید فصل اگر چه طارمی اعلام کرده اولویت اولش بازی در اروپا است اما او هنوز به طور کامل از پرسپولیس دور نشده است. به گزارش خبرورزشی، رفتن برانکو از ایران و عقد قرارداد با الاهلی عربستان دردسر بزرگی برای مدیران باشگاه پرسپولیس به وجود آورده است. ستاره تیم ملی کشورمان که به تازگی مقابل سوریه هت‌تریک کرد نشان داد در آمادگی خوبی به سر می‌برد. اگر مهدی طارمی با مبلغ پیشنهادی مدیران تیم قهرمان به پرسپولیس برگردد گران‌ترین بازیکن این تیم در لیگ نوزدهم خواهد شد. گفته می‌شود مهدی طارمی به تهران می‌آید تا با نمایندگان پرسپولیس پای میز مذاکره بنشیند.
ورزش ۱۱ورزش ۱۱14 ساعت قبل
اختصاصی | باشگاه استقلال در نهایت موفق شد فوق‎ستاره لیگ برتر را جذب کند. اما ظاهرا اتفاقی که چند روز پیش رخ داد، شرایط را به یکباره عوض کرد و باعث تغییر اوضاع باشگاه استقلال شد. پس از آن که تیام ستاره سابق آبی‌ها به تیم کاسم پاشا پیوست، ۲۰ درصد از مبلغ انتقالش که ۳۰۰ هزار یورو می‌باشد به باشگاه استقلال پرداخت خواهد شد. آیاندا پاتوسیبدین ترتیب پول دائمی کردن قرارداد پاتوسی فراهم شد تا این فوق‌ستاره ارزشمند که مورد توجه تیم‌هایی چون سپاهان و پرسپولیس نیز بود، رسما به استقلال بپیوندد و فصل آینده هم آبی‌‌پوش باقی بماند. بیشتر بخوانیدفوری و رسمی؛ ستاره استقلال سرانجام سرخ‌پوش شد + عکسفوری؛ توافق نهایی استقلال با جانشین رحمتی + عکسدرخواست ناباورانه پیش‌کسوت استفلال از وزیر ورزش!
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
مدیران باشگاه پرسپولیس که جهت مذاکره با گزینه‌های سرمربیگری خود راهی ترکیه شده‌اند دور تازه‌ای از مذاکرات را با یک سرمربی و یک وکیل آغاز کردند و این مذاکرات هم اکنون در جریان است. به گزارش وانانیوز، در حالیکه امروز خبر مذاکره مدیران اعزامی باشگاه پرسپولیس به ترکیه با لمونیس تاکیس سرمربی سابق المپیاکوس منتشر شد و مدال نیز از جدی بودن این گزینه خبر داد، آخرین خبرها از ترکیه حاکی از این است که بعد از رفتن این مربی، دور تازه‌ای از مذاکرات البته اینبار با نماینده یک گزینه و همچنین ماسیمو کاررا آغاز شده است. بر اساس اطلاعات یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس اینک مذاکره با کاررا سرمربی ایتالیایی که در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۷ بهترین مربی سال لیگ روسیه شده بوددر جریان است. مدیران باشگاه پرسپولیس که با وکیل الکساندر نوری نیز مذاکراتی داشته‌اند در دور بعدی مذاکرات خود سراغ وکیل زورانمامیچسرمربی مطرح کروات رفته‌اند. یکی از اعضای باشگاه پرسپولیس با تائید این موارد به خبرنگار ما گفت: خیلی بعید است که امشب هم سرمربی معرفی شودزیرا مقرر شده مدیران باشگاه امشب و در پایان مذاکرات درباره گزینه‌ها به جمع بندی برسند و فردا (چهارشنبه) نظر نهایی شان را اعلام کنند.
روزنوروزنو8 ساعت قبل
در حالی که باشگاه پرسپولیس این روزها درگیر انتخاب سرمربی جدید خود برای فصل آینده است، شایعات عجیبی از انتخاب برخی بازیکنان توسط هیئت مدیره خبر می‌دهد. به نقل از فارس پرسپولیس در صورت جدایی قطعی علیپور سراغ جذب یک مهاجم گل‌زن و نامی خواهد رفت و گزینه اول آن‌ها ستاره سپاهان است که فعلا قراردادش را تمدید نکرده است و برای خط هافبک نیز بازیکن محبوب استقلال را در صدر فهرست خود جای دادند. آیاندا پاتوسی مهاجم فصل گذشته استقلال و کی‌روش استنلی مهاجم فصل پیش سپاهان دو بازیکنی هستند که مدنظر مسئولان پرسپولیس قرار دارند و حتی برخی از ایجنت‌ها مذاکراتی هم با این دو بازیکن داشته‌اند. در روزهایی که مسئولان پرسپولیس برای تسویه حساب با بازیکنان فصل گذشته خود مشکلات مالی دارند مشخص نیست با چه پشتوانه مالی قصد جذب این دو بازیکن خارجی را خواهند داشت.
روزنوروزنو10 ساعت قبل
سایت «nogometne vijesti» کرواسی مدعی شده پرسپولیس با چاچیچ سرمربی پیشین تیم ملی کرواسی به توافق رسیده و در آستانه بازگشت به فوتبال قرار دارد. این سایت کروات نوشت: سرمربی سابق تیم ملی کرواسی در ۶۵ سالگی در آستانه بازگشت به فوتبال قرار دارد چرا که او با یک پیشنهاد خوب خارجی مواجه شده است. چاچیچ نیمکت پرسپولیس را از برانکو به ارث خواهد برد. توافقات نهایی صورت گرفته و این مربی امروز یا فردا با باشگاه ایرانی قراردادش را در استانبول امضا خواهد کرد.

اخبار بیشتر