1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

گادوین منشا در انتظار اثبات حقانیت

وقتی بازیکنان استقلال برای دیدار مقابل فولاد در اهواز حضور داشتند، دو نفر به گادوین منشا تعرض کرده و موهای او را می‌کشند و پس از عصبانی کردن او از واکنشش فیلم می‌گیرند و آن را پخش می‌کنند. هواداران استقلال نیز از این رخداد فیلم گرفته‌اند و در آن مشخص شده که این بازیکن درگیری را شروع نکرده است. حال کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی این بازیکن را از بازی محروم کرده است. این درحالی است که او فرصت دفاع از خود را هم پیدا نکرده.

**واکنش مسئولین باشگاه استقلال به این اتفاق:

حجت‌الاسلام احمد مالک، مسئول فرهنگی استقلال: البته که باید از قانون تمکین کرد اما ما هم باید از بازیکن خودمان پشتیبانی کنیم. حرکت زشتی در اهواز رخ داد اما برای من عجیب است که چرا حالا که منشا استقلالی است کمیته برای حادثه خارج از زمین حکم صادر می‌کند. این در صورتی است که چند ماه قبل از جدا شدن او از پرسپولیس در لیگ قهرمانان ماجرای مشابهی رخ داد اما دوستانمان در کمیته عکس‌العملی نشان ندادند.

علی موسوی، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال: شاگردان شفر در ایران اوضاع خوبی دارند اما در آسیا موضوع کمی متفاوت است. اعضای تیم استقلال نباید به حاشیه دامن بزنند. آن‌ها می‌توانستند ماجرای منشا را با سر و صدای کمتری به پایان ببرند تا در آستانه یک بازی مهم تیم دچار حواشی نگردد. این نشانه تیم‌های بزرگ است.

بهتاش فریبا، عضو کمیته فنی باشگاه استقلال: درست است که منشا می‌توانست خونسردی خود را حفظ کند اما سوال من این است که چطور کمیته اخلاقی بدون این‌که بخواهد دفاعیات او را بشنود حکم محرومیت او را صادر کرده است؟ مبنای حکم باید مدارک و شواهدی باشد که وجود دارد.

بیژن طاهری، مربی تیم استقلال: منشا روحیه‌ای قوی دارد و می‌تواند از پس این ماجرا بربیاید و خود را نبازد. با توجه به این که آشکار است تعرض به این بازیکن با طراحی قبلی صورت گرفته من مطمئنم که با رای کمیته تبرئه خواهد شد.

سایت خبری

بیژن طاهری: اتفاق منشا برنامه‌ریزی شده بود؛ الدحیل تیمی قوی است که حتی یک بازیکن قطری هم ندارد

طرفداریخبرگزاری طرفداری
بیژن طاهری: اتفاق منشا برنامه‌ریزی شده بود؛ الدحیل تیمی قوی است که حتی یک بازیکن قطری هم ندارد

طرفداری- مربی تیم فوتبال استقلال می‌گوید الدحیل یک تیم قوی است که حتی یک بازیکن قطری هم ندارد ولی از طرف دیگر ما هم استقلال هستیم و تیم کوچکی نیستیم.

بیژن طاهری در گفت‌وگو با فارس، در خصوص آخرین شرایط تیم فوتبال استقلال قبل از بازی با الدحیل اظهار داشت: ‌

خوشبختانه شرایط خوبی داریم تا امروز دو جلسه اینجا تمرین کرده‌ایم و امیدواریم فردا بازی خوبی مقابل نماینده کشور قطر به نمایش بگذاریم.

وی در خصوص اینکه استقلال در دو روز اخیر در زمین اختصاصی باشگاه الدحیل تمرین کرده است، گفت:

خوشبختانه همه چیز رو به راه است و ما هم شرایط خوبی داریم. تمامی بازیکنان که با خود به قطر آورده‌ایم در شرایط جسمانی و روحی خوبی هستند وامیدوارم فردا شانس با ما یار باشد تا بتوانیم از این مسابقه برنده بیرون برویم.

مربی تیم استقلال در خصوص اینکه محرومیت منشا توسط کمیته اخلاق تاثیری روی روحیه این بازیکن داشته یا خیر، ‌گفت:

منشا روحیه قوی دارد و در این چند روز هم خوب کار کرده است. من مطمئن هستم کمیته انضباطی حق را به منشا می‌دهد چون حتما آنها هم متوجه شده‌اند اتفاق منشا برنامه‌ریزی شده بود و ما شک نداریم که او تبرئه خواهد شد.

وی در خصوص اینکه تیم فوتبال الدحیل در بازی قبل ۶ گل به حریف خود زده و آیا این موضوع روی برنامه‌های استقلال تاثیری داشته یا خیر، گفت: ‌

الدحیل یک تیم قوی است که حتی یک بازیکن قطری هم ندارد. تمامی بازیکنان این تیم پاسپورت‌های کشورهای مختلف را دارند و در این چند روز که آن را بررسی کردیم متوجه شدیم که بازیکنانی از کشورهای عربی منطقه مثل مراکش و مصر در این تیم حضور دارند. ولی از طرف دیگر ما هم استقلال هستیم و تیم کوچکی نیستیم. اتفاق خاصی هم قرار نیست بیفتد، ما حریف دست و پا بسته‌ای نخواهیم بود و هر تیمی که خوب بازی کند برنده می‌شود.

طاهری در ادامه گفت‌وگو با فارس در خصوص بازی روز جمعه مقابل نفت مسجد سلیمان گفت:

ما مشکلی برای این بازی نداریم تیمی که آماده است مطمئنا مشکلی نخواهد داشت ان‌شاالله از اینجا دست پر به تهران برمی‌گردیم و جمعه هم با یک روحیه خوب به مصاف حریف می‌رویم. از هواداران استقلال هم می‌خواهم در ورزشگاه آزادی حاضر شده تا در پایان مسابقه پیروزی را جشن بگیریم.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش گادوین منشا به حکم محرومیتش

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش گادوین منشا به حکم محرومیتش

در حاشیه بازی فولاد و استقلال در اهواز ۲ تماشاگر با برنامه قبلی سراغ گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای استقلال رفتند و پس از تعرض به او و کشیدن موهایش زمینه عصبانیت این بازیکن را فراهم آوردند و طبق برنامه از واکنش منشا فیلم گرفتند.

منشا تا اطلاع ثانوی محروم شده، این در حالی است که او نتوانست فرد معترض را بگیرد و با پرتاب دست و پا قصد ترساندن و دور کردن خاطیان را از اطراف خود داشت.

قرار است گادوین منشا روز چهارشنبه همراه ۲ تن از مسئولان باشگاه استقلال به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال برود و پیگیر اثبات حقانیت خود و تعلیق حکم محرومیتش شود. منشا که با استقلال در قطر به سر می‌برد، درباره اعلام حکم محرومیتش گفت: با شنیدن این خبر به شدت ناراحت شدم. انتظار دارم فدراسیون فوتبال ایران هواداری که موهای مرا کشید هم احضار کند. من دفاعیات خودم را دارم و به مسئولان می‌گویم چه اتفاقاتی رخ داد که باعث شد عصبانی شوم.

پیرو انتشار اخبار و شایعات مربوط به حمله بازیکن استقلال به یکی از طرفداران فوتبال حین خروج از هتل محل اقامت تیمش روز گذشته باشگاه استقلال به این موضوع واکنش نشان داد. مسئولان باشگاه استقلال با در اختیار داشتن ویدئویی جدید از زاویه مخالف نسبت به فیلمی که در این باره در فضای رسانه منتشر شد نوشتند در این فیلم کاملا مشخص است که یک تماشاگرنما اقدام به کشیدن موی سر منشا می‌کند. شنبه‌شب هم فتحی در این باره توضیح داده بود که باشگاه استقلال پیگیر ماجراست تا حقی از تیم و بازیکنش ضایع نشود.

باشگاه استقلال همچنین با ترسیم فلش‌هایی قرمز رنگ بر روی تصویر لحظه ایجاد مزاحمت را مشخص کرده که یک نفر کنار دست فرد مزاحم همزمان در حال فیلمبرداری از این اتفاق بوده است. باشگاه استقلال عنوان کرد: «همان‌طور که در این فیلم کاملا مشخص است یک نفر به صورت همزمان پشت سر منشا حضور دارد و در حال فیلمبرداری از این اتفاق است؛ اقدامی که نشان می‌دهد این عمل کاملا هماهنگ شده و به جهت ضربه زدن به باشگاه استقلال و ایجاد حاشیه برای آبی‌پوشان بوده است».

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش تند بهتاش فریبا به حکم کمیته اخلاق درباره منشا

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
واکنش تند بهتاش فریبا به حکم کمیته اخلاق درباره منشا

به گزارش افکارنیوز،

بهتاش فریبا درباره نخستین بازی استقلال مقابل الدحیل در لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال در بازی‌های اخیر خود هم خوب و اصولی بازی می‌کند و هم نتیجه می‌گیرد. خوشبختانه شفر سیستم تیم را بر اساس توانایی فردی بازیکنانش تعیین می‌کند. استقلال در حال حاضر در همه خطوط خود خوب بازی می‌کند و یکی دیگر از ویژگی‌های مثبت این روزهای این تیم علاوه بر خط حمله و خط میانی، عملکرد خط دفاعی این تیم هم هست و خوشبختانه از پژمان منتظری در پست دفاع میانی و از روزبه چشمی هم در پست هافبک دفاعی استفاده می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر اعضای تیم از نظر روحی و روانی هم شرایط خوبی دارند و همه اینها ما را امیدوار به نتیجه گرفتن استقلال مقابل الدحیل در قطر می‌کند. الدحیل یک تیم قدرتمند و بین‌المللی است و با توجه به قدرت مالی که دارد بازیکنان خارجی خوبی را در اختیار گرفته است. باید این تیم را در نیمه اول و بویژه ۱۵ دقیقه اول بازی کنترل کرد چون نشان داده که در خانه بی‌محابا حمله می‌کند. به احتمال زیاد شفر هم چنین برنامه‌ای دارد. البته استقلال نشان داده که در ضربات آزاد هم تیمی قوی هست. من فکر می‌کنم اگر استقلال با الدحیل حتی مساوی هم کند و با امتیاز به تهران برگردد نتیجه خوبی گرفته است.

عضو کمیته فنی باشگاه استقلال در مورد عملکرد پاتوسی هم تاکید کرد: پاتوسی نشان داده که بازیکن باهوشی است و می‌داند چگونه باید بویژه در محوطه جریمه حریفان جایگیری کند.

وی در مورد محرومیت اخیر منشا هم تاکید کرد: منشا در آن صحنه از خودش دفاع کرده و نسبت به کارهایی که با او انجام دادند واکنش نشان داد البته بهتر بود می‌توانست خود را کنترل کند اما سوالی که وجود دارد این است که کمیته اخلاق چرا در صدور حکم منشا و محکوم کردن او عجله کرد. این کمیته چرا بدون احضار منشا و شنیدن دلایل و مدارک او چنین حکمی را صادر و وی را محروم کرد. این کمیته باید بر اساس حقایق، شواهد و مدارک حکم صادر کند و فکر می‌کنم این حکم منشا دچار تغییراتی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش پیشکسوت استقلال به ماجرای گادوین منشا

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
واکنش پیشکسوت استقلال به ماجرای گادوین منشا

به گزارش افکارنیوز،

علی موسوی در خصوص دیدار فردای تیم‌های فوتبال استقلال ایران و الدحیل قطر در مرحله گروهی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیااظهار داشت: استقلال در هفته‌های اخیر نمایش خوبی در لیگ برتر داشت و نشان داد خرید‌های جدید این تیم در ایران به خوبی جواب می‌دهند.

وی افزود: هرچند که شاگردان شفر در ایران شرایط خوبی دارند، ولی داستان در آسیا متفاوت است. برای لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های عربستانی، قطری و اماراتی هزینه‌های زیادی می‌کنند که قابل قیاس با تیم‌های ایرانی نیست. به همین دلیل استقلال بازی سختی مقابل الدحیل دارد و امیدوارم آنها دست‌پر زمین را ترک کنند. الان هواداران باید توقعات خود را کم کنند تا استقلال بتواند با آرامش بیشتری به مصاف حریف خود برود.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره حواشی اخیر این تیم تصریح کرد: استقلال تیمی است که کوچک‌ترین موارد در آن بزرگ می‌شود و به نظرم اعضای تیم نباید به این حواشی دامن بزنند. می‌شد ماجرای منشا را با سروصدای کمتری جمع کرد تا تیم در آستانه یک بازی مهم به حاشیه نرود. کسانی در تیم‌های بزرگ موفق هستند که به حواشی غلبه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

گادوین منشا مدیون هواداران موبایل به دست استقلال!

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
گادوین منشا مدیون هواداران موبایل به دست استقلال!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ویدئوهای رسیده به دست استقلال از اتفاق جنجالی درگیری گادوین منشا و یک هوادار به قدری گویاست که نشان می‌دهد مهاجم استقلال در شکل گیری ماجرا نقشی نداشته است. البته همچنان انتقاد به این بازیکن وارد است که چرا اینگونه از کوره در رفته است. به نوشته روزنامه خبرورزشی، مسئولان استقلال بسیار امیدوارند فیلم‌های جدید باعث شود تا گادوین منشا گناهکار شناخته نشود و درگیری تنها با یک توبیخ کتبی همراه شود. مسئولان باشگاه در این زمینه با مسئولان کمیته اخلاق صحبت کرده‌اند. قرار شده تا در بازگشت تیم به تهران گادوین منشا سریعا به آن کمیته برود و توضیحات لازم را درباره درگیری ارایه دهد. به احتمال فراوان فیلم‌های جدید هواداران از درگیری اهواز این بازیکن را نجات می‌دهد. در این صورت هواداران استقلال منجی گادوین منشا خواهند بود.

خواندن خبر در سایت منبع

چطور وقتی منشا پرسپولیسی بود، محرومش نکردید؟

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
چطور وقتی منشا پرسپولیسی بود، محرومش نکردید؟

به گزارش افکارنیوز،

حجت‌الاسلام احمد مالک، مسئول فرهنگی استقلال، با تأکید بر لزوم قانون‌گرایی و حمایت از منشا به خبرورزشی گفت: همه ما مقابل یک اصل بسیار مهم باید تمکین کنیم. اصلی مهمی که قانون نام دارد، ولی اصلا قرار نیست از بازیکن خودمان دفاع نکنیم به همین خاطر قاطعانه پشت سر منشا می‌مانیم. دوستان ما باید توجه داشته باشند اتفاقات زشتی برای منشا در اهواز رخ داد و هر کس بود ناخودآگاه واکنش نشان می‌داد. گردن ما مقابل قانون از مو هم باریک‌تر است، ولی توقع داریم یا برای همه اجرا شود یا اینکه در مورد کلیه تیم‌ها اغماض صورت بگیرد. برایم عجیب است الان که منشا استقلالی است، اتفاقی که بیرون از میدان برایش رخ داد، آن‌قدر مهم می‌شود، ولی وقتی پرسپولیس بود و همین چند ماه پیش آن ماجرا در لیگ قهرمانان رخ داد، عزیزان‌مان در کمیته اخلاق واکنشی نشان ندادند! ما در آن مقطع با اینکه جدال با پرسپولیس را پیش رو داشتیم، آرزوی محرومیت منشا را نکرده و پرونده‌اش را دنبال نکردیم بنابراین الان هم توقع نداریم مهاجم آماده استقلال محروم شود. البته ساکت نمی‌نشینیم و کار را براساس راهکار‌های قانونی جلو خواهیم برد. ما قصد تقابل با فدراسیون را نداریم و همه مدیران برای‌مان عزیز هستند، ولی هواداران توقع دارند قاطعانه پای کار باشیم و هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
عادل فردوسی‌پور، مجری و گزارشگر برنامه‌های ورزشی که این روز‌ها به دلیل ماجرا‌های پیش آمده برای برنامه نود به سوژه اصلی خبرها تبدیل شده است، برای کمک به مردم آسیب دیده از سیل استان گلستان در این مناطق حاضر شده است.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
در حالی که تیم ملی ایران در فیفا دی نمی‌تواند به میدان برود، کارلوس کی روش به همراه تیم جدید خود در دیداری تدارکاتی به میدان خواهد رفت. به گزارش «ورزش سه»، قطعا یکی از معضلات اصلی کارلوس کی روش در دوران نشستن روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران عدم برگزاری بازی‌های تدارکاتی بود. مرد پرتغالی پس از از دست رفتن هر فیفا دی با عصبانیت روبروی دوربین و میکروفون‌های گزارشگران و تصویربرداران قرار می‌گرفت و از سهل انگاری مسئولان ورزش و البته فوتبال ایران در آماده سازی تیم ملی گلایه می‌کرد. سرمربی سابق تیم ملی ایران نیز این روزها با در دست گفتن سکان رهبری تیم ملی کلمبیا هفته گذشته در اولین بازی خود روی نیمکت تیم جدید حضور یافت و طی دیداری تدارکاتی توانستند با یک گل از پس از ژاپنی‌ها در بیایند. کی روش تیمش در ادامه برنامه‌ها آماده سازی خود برای حضور موفق در کوپا آمریکا، عصر فردا نیز در دیداری تدارکاتی با تیم ملی کره جنوبی روبرو خواهند شد
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
شناسه خبر: ۸۵۴۸۲۶ ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۰:۲۸ ۰ Aخانه | ورزشی ایلنا منبع: دو تیم استقلال و پرسپولیس در روز ۱۰ فروردین برای هشتاد و نهمین بار به مصاف هم خواهندرفت.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از جالب‌ترین دیدارهایی که در فیفا دی امروز و در راستای آماده‌سازی تیم‌های مختلف برگزار می‌شود توسط عربستانی‌ها برگزار خواهد شد. دیداری که یک طرف آن عربستانی‌ها حضور دارند و در طرف دیگر آن نیز حریفی گمنام به نام گینه استوایی به میدان خواهد رفت. عربستانی‌ها پس از عملکرد ناموفق خود در جام ملت‌های آسیا به رده هفتادم دنیا و هفتم آسیا رسیدند. این در حالیست که حریف عجیب این تیم در دیدار امشب در رده یکصد و چهل و هشتم دنیا و رده چهل و سوم آفریقا قرار دارد. انتخاب حریفی به نام گینه استوایی برای عربستانی‌ها همه هواداران فوتبال کشورمان را به یاد حریفی به نام سیرالئون می‌اندازد که تیم ملی کشورمان حدودا یک سال پیش روبروی آن قرار گرفتند.

استعدادیابی بازیکن سابق استقلال در زمین‌های خاکی اهواز

مهرمهر12 ساعت قبل
در اهواز برای فراموشی مشکلات در یک زندگی ساده، همچنان به فوتبال در زمین‌های خاکی پناه می‌برند. در اهواز هوا مهم نیست چه گرد و غبار باشد یا سیلاب، نمی‌توان فوتبال و جذابیت آن را نادیده گرفت.
ورزش۳ورزش۳19 ساعت قبل
کریستیانو رونالدو، ستاره ۳۴ ساله تیم ملی پرتغال و یوونتوس، در مورد مصدومیت در دیدار مقابل صربستان صحبت کرد. اما رونالدو پس از پایان بازی برابر صربستان مدعی شد شرایط فیزیکی خود را به خوبی می‌داند و نهایتا تا دو هفته دیگر می‌تواند در میادین حاضر شود تا خیال هواداران یوونتوس در مورد شماره ۷ تیم خود راحت شود. کریستیانو رونالدو گفت: "من هرگز در مورد این مصدومت احساس نگرانی نمی‌کنم زیرا شرایط فیزیکی و بدن خودم را به خوبی می‌شناسم. شرایطم خوب است و اطمینان دارم بیش از دو هفته از میادین دور نخواهم بود. " بدین ترتیب، ستاره پرتغالی دیدارهای یوونتوس در سری آ مقابل امپولی، کالیاری و میلان را از دست خواهد داد اما اگر همه چیز بر طبق پیش بینی رونالدو پیش برود، وی در دیدار رفت لیگ قهرمانان در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آژاکس قادر به بازی کردن خواهد بود.

اخبار بیشتر