1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آیا علی معینی به خاطر پخش جام‌جهانی در پارک‌ صفه اصفهان زندانیست؟

علی معینی، یکی از مدیران شهرداری اصفهان روانه زندان شد. این خبر در شبکه‌های اجتماعی بسیار داغ شد چون معینی در توئیتی شکایتی که منجر به صدور چنین حکمی شده را به اعطای مجوز پخش بازی‌های جام‌جهانی در پارک صفه اصفهان نسبت داده بود. در اخباری دیگر اما علت اجرای این حکم توهین این فرد به مسئولان عالی‌رتبه کشور اعلام شده.

حجت‌الاسلام احمد عبدالهی‌نژاد با اشاره به این موضوع اظهار کرد در حاشیه پخش فوتبال در پارک صفه یکی از نیروهای ستاد امر به معروف مورد توهین یکی از مدیران این مجموعه قرار گرفت و به همین دلیل شکایتی را به دادگاه برد. بنابراین موضوع حبس مدیر این مجموعه به توهین به مقامات کشور برمی‌گردد و شکایت نیز در دادگاه انقلاب بررسی شده است.

سایت خبری

ستاد امر به معروف در پرونده مدیر شهرداری اصفهان اعلام رضایت کرده بود+سند

فارسخبرگزاری فارس
ستاد امر به معروف در پرونده مدیر شهرداری اصفهان اعلام رضایت کرده بود+سند

حجت‌الاسلام احمد عبدالهی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به شایعه محکومیت حبس یکی از مدیران شهرداری اصفهان با شکایت ستاد امر به معروف اظهار داشت: در حاشیه برگزاری پخش بازی‌های ایران در جام جهانی فوتبال در مجموعه صفه، یکی از نیروهای ستاد امر به معروف مورد ضرب و شتم و توهین توسط مدیر مجموعه صفه قرار گرفت و به همین دلیل شکایتی را شخصا به دادگاه برده و دنبال کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان افزود: البته ما نسبت به نحوه برگزاری این برنامه اعتراض داشتیم، نامه‌ای به استاندار هم نوشتیم که طبق گزارش‌هایی که رسیده نحوه برخورد با مردم و بلیت‌فروشی صحیح نیست و باید تدبیر بهتری صورت بگیرد؛ هرچند دو شب بعد هم این برنامه در شرایط بدتری برگزار شد، اما اصلا شکایتی با این موضوع و از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان به کل صحت ندارد.

وی تصریح کرد: اصلا دادگاه مربوطه که در این پرونده رأی صادر کرده «دادگاه انقلاب» بوده نه دادگاه عمومی، دادگاه انقلاب برای برگزاری مسابقه فوتبال رأی نمی‌دهد؛ تا جایی که از رسانه‌ها اطلاع پیدا کردیم موضوع زندانی شدن مدیر مجموعه سیاحتی سپاهان مربوط به دلیل توهین به مقامات کشور بوده است.

عبدالهی‌نژاد در پاسخ به این که برخی رسانه‌ها دلیل زندانی شدن یک مدیر شهری را پخش فوتبال دانسته بودند، تاکید کرد: پخش فوتبال جرم نبوده که کسی بخواهد به خاطرش محکوم شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: شکایت شخصی صورت گرفته در حاشیه برگزاری مسابقات فوتبال بوده که البته آن هم با صحبتی که انجام شد، نیروی ستاد امر به معروف اعلام رضایت داشته است.

ستاد امر به معروف در پرونده مدیر شهرداری اصفهان اعلام رضایت کرده بود+سند - 7

به گزارش فارس، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان وابسته به شهرداری اصفهان به علت توهین به مقامات عالی رتبه کشور در توئیترش به یک سال حبس محکوم و صبح شنبه برای طی کردن مدت محکومیت خود به زندان دستگرد اصفهان معرفی شد. اما برخی رسانه‌های زنجیره‌ای در حرکتی هماهنگ تلاش کردند با انتشار توئیت خلاف واقع عکاس خبری یکی از رسانه‌های دولتی، این حکم را به پخش بازی‌های فوتبال در پارک کوهستانی صفه اصفهان ارتباط دهند.

این در حالی است که علی‌رغم اعلام اداره‌کل ارشاد اصفهان مبنی بر تخلف رخ داده در بلیت‌فروشی غیرقانونی برای پخش عمومی فوتبال در پارک صفه، این حکم صادر شده ارتباطی با این موضوع نداشته است و روز گذشته بسیاری از رسانه‌های رسمی کشور از جمله خبرگزاری رسمی دولت نیز بر عدم ارتباط محکومیت این مدیر شهرداری اصفهان با پخش عمومی فوتبال در پارک صفه اصفهان را تأکید کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

زندانی‌شدن‌ یک‌ مدیر در اصفهان‌ بخاطر پخش‌ جام‌جهانی؟

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
زندانی‌شدن‌ یک‌ مدیر در اصفهان‌ بخاطر پخش‌ جام‌جهانی؟

علی معینی از مدیران شهرداری اصفهان راهی زندان شد. این خبر امروز با دو دلیل متفاوت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. از یک سو برخی زندانی شدن معینی را به صدور مجوز او برای تماشای بازی‌های تیم ملی ایران در جام جهانی در پارک کوهستانی صفه ربط داده‌اند و از سوی دیگر برخی محتوای شکایت نماینده مدعی‌العموم را توهین توئیتری مربوط به پیش از انتصاب وی داتسه‌اند.

به گزارش تابناک ورزشی به نقل از «آزادی»، آقای معینی پیش‌تر در حساب توئیترش از طرح شکایت از خودش به دلیل فراهم اوردن امکان تماشای دسته جمعی بازی‌های فوتبال جام‌جهانی در پارک کوهستانی صفه خبر داده بود. خبرگزاری ایرنا اما این خبر را چنین پوشش داد: یک منبع آگاه در دادگستری کل استان اصفهان از اجرای حکم زندان مدیر یک شرکت تفریحی وابسته به شهرداری اصفهان خبر داد.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود گفت: این فرد ‘علی معینی’ نام دارد و در توییترش به مسوولان عالی رتبه کشور توهین کرده است. به گفته وی، این فرد برای اجرای حکم راهی زندان مرکزی اصفهان شد و مدت محکومیتش یک سال است.

گفته می‌‌شود بر اساس محتوای شکایت نماینده مدعی‌العموم، این توهین توئیتری مربوط به پیش از انتصاب وی در این شرکت بوده است. این در حالی است که برخی شبکه‌های اجتماعی علت محکومیت این فرد را به پخش بازی‌‌های فوتبال جام جهانی در پارک کوهستانی صفه اصفهان ارتباط می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آبگرفتگی و سیل در گلستان+ویدیو

خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
سیل و آبگرفتگی اینبار گریبان استان گلستان را گرفته است. به گزارش گروه اجتماعی خبر فوری، سال ۹۷ اینبار ضربه آخرش را با سیل به استان گلستان زد. سیل به شهرستان‌های غرب گلستان تخریب جدی وارد کرده است اما خوشبختانه تاکنون آسیب جانی به افراد وارد نشده است. در ادامه تعدادی تصویر از خرابی در شهرستان‌های غرب استان گلستان مانند آق قلا را مشاهده خواهید کرد.

علی ضیا به روحانی: چی شد که این طوری شد؟!

برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل

فیلمی از لحظه غرق شدن قایق در رودخانه دجله عراق

مهرمهر12 ساعت قبل

ویدئو؛ جشن نوروز در کردستان عراق

یورونیوزیورونیوز17 ساعت قبل
نوروز و آغاز سال جدید به سنت هرساله در کردستان عراق جشن گرفته شد. هزاران نفر که بسیاری از آنها لباس سنتی کردها را به تن و مشعلی در دست داشتند، روز چهارشنبه پایکوبان رهسپار قلۀ کوه آکرا در شمال عراق شدند. میلیون‌ها کرد در سراسر جهان از جمله در ایران، عراق، ترکیه و سوریه هرساله ۲۱ مارس، اولین روز بهار را جشن می‌گیرند. برآوردها حاکی از آن است که دست‌کم ۳۰ میلیون کرد در سراسر خاورمیانه زندگی می‌کنند.

«دجله» ۵۵ مسافر یک کشتی تفریحی را بلعید

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
سرنشینان این قایق برای گذراندن تعطیلات عازم جزیره‌ای تفریحی در وسط دجله و نزدیک موصل بودند که دچار این سانحه شدند. به گزارش فارس از رویترز به نقل از منابع پزشکی عراق گزارش داد که در این حادثه، حدود ۶۰ نفر غرق شدند. منابع امنیتی عراق تاکید کردند که از این میان، حدود ۳۰ نفر از مسافران کشتی مفقود شدند. معاون استاندار نینوی گفت که حدود ۲۰ نفر از مسافران این کشتی نجات پیدا کردند. خبرنگار شبکه الجزیره گزارش داد که ظرفیت این کشتی ۵۰ نفر است، اما حدود ۲۰۰ نفر سوار آن شدند.
خبرآنلاینخبرآنلاین6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عادل فردوسی پور کاپیتان تیم رسانه ورزش (تیم خبرنگاران و عکاسان ورزشی) روز دوم فروردین با سفر به کرج با مادر زنده یاد مهدی نفر خبرنگار فقید ورزشی دیدار کرد و عید نوروز را به او تبریک گفت.

اخبار بیشتر