آیا علی معینی به خاطر پخش جام‌جهانی در پارک‌ صفه اصفهان زندانیست؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

آیا علی معینی به خاطر پخش جام‌جهانی در پارک‌ صفه اصفهان زندانیست؟

علی معینی، یکی از مدیران شهرداری اصفهان روانه زندان شد. این خبر در شبکه‌های اجتماعی بسیار داغ شد چون معینی در توئیتی شکایتی که منجر به صدور چنین حکمی شده را به اعطای مجوز پخش بازی‌های جام‌جهانی در پارک صفه اصفهان نسبت داده بود. در اخباری دیگر اما علت اجرای این حکم توهین این فرد به مسئولان عالی‌رتبه کشور اعلام شده.

حجت‌الاسلام احمد عبدالهی‌نژاد با اشاره به این موضوع اظهار کرد در حاشیه پخش فوتبال در پارک صفه یکی از نیروهای ستاد امر به معروف مورد توهین یکی از مدیران این مجموعه قرار گرفت و به همین دلیل شکایتی را به دادگاه برد. بنابراین موضوع حبس مدیر این مجموعه به توهین به مقامات کشور برمی‌گردد و شکایت نیز در دادگاه انقلاب بررسی شده است.

سایت خبری

ستاد امر به معروف در پرونده مدیر شهرداری اصفهان اعلام رضایت کرده بود+سند

فارسخبرگزاری فارس
ستاد امر به معروف در پرونده مدیر شهرداری اصفهان اعلام رضایت کرده بود+سند
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان در پاسخ به این که برخی رسانه‌ها دلیل زندانی شدن یک مدیر شهری را پخش فوتبال دانسته بودند، گفت: پخش فوتبال جرم نبوده که کسی بخواهد به خاطرش محکوم شود.

حجت‌الاسلام احمد عبدالهی‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به شایعه محکومیت حبس یکی از مدیران شهرداری اصفهان با شکایت ستاد امر به معروف اظهار داشت: در حاشیه برگزاری پخش بازی‌های ایران در جام جهانی فوتبال در مجموعه صفه، یکی از نیروهای ستاد امر به معروف مورد ضرب و شتم و توهین توسط مدیر مجموعه صفه قرار گرفت و به همین دلیل شکایتی را شخصا به دادگاه برده و دنبال کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان افزود: البته ما نسبت به نحوه برگزاری این برنامه اعتراض داشتیم، نامه‌ای به استاندار هم نوشتیم که طبق گزارش‌هایی که رسیده نحوه برخورد با مردم و بلیت‌فروشی صحیح نیست و باید تدبیر بهتری صورت بگیرد؛ هرچند دو شب بعد هم این برنامه در شرایط بدتری برگزار شد، اما اصلا شکایتی با این موضوع و از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان به کل صحت ندارد.

وی تصریح کرد: اصلا دادگاه مربوطه که در این پرونده رأی صادر کرده «دادگاه انقلاب» بوده نه دادگاه عمومی، دادگاه انقلاب برای برگزاری مسابقه فوتبال رأی نمی‌دهد؛ تا جایی که از رسانه‌ها اطلاع پیدا کردیم موضوع زندانی شدن مدیر مجموعه سیاحتی سپاهان مربوط به دلیل توهین به مقامات کشور بوده است.

عبدالهی‌نژاد در پاسخ به این که برخی رسانه‌ها دلیل زندانی شدن یک مدیر شهری را پخش فوتبال دانسته بودند، تاکید کرد: پخش فوتبال جرم نبوده که کسی بخواهد به خاطرش محکوم شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان در پایان خاطرنشان کرد: شکایت شخصی صورت گرفته در حاشیه برگزاری مسابقات فوتبال بوده که البته آن هم با صحبتی که انجام شد، نیروی ستاد امر به معروف اعلام رضایت داشته است.

ستاد امر به معروف در پرونده مدیر شهرداری اصفهان اعلام رضایت کرده بود+سند - 7

به گزارش فارس، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری سپاهان وابسته به شهرداری اصفهان به علت توهین به مقامات عالی رتبه کشور در توئیترش به یک سال حبس محکوم و صبح شنبه برای طی کردن مدت محکومیت خود به زندان دستگرد اصفهان معرفی شد. اما برخی رسانه‌های زنجیره‌ای در حرکتی هماهنگ تلاش کردند با انتشار توئیت خلاف واقع عکاس خبری یکی از رسانه‌های دولتی، این حکم را به پخش بازی‌های فوتبال در پارک کوهستانی صفه اصفهان ارتباط دهند.

این در حالی است که علی‌رغم اعلام اداره‌کل ارشاد اصفهان مبنی بر تخلف رخ داده در بلیت‌فروشی غیرقانونی برای پخش عمومی فوتبال در پارک صفه، این حکم صادر شده ارتباطی با این موضوع نداشته است و روز گذشته بسیاری از رسانه‌های رسمی کشور از جمله خبرگزاری رسمی دولت نیز بر عدم ارتباط محکومیت این مدیر شهرداری اصفهان با پخش عمومی فوتبال در پارک صفه اصفهان را تأکید کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

زندانی‌شدن‌ یک‌ مدیر در اصفهان‌ بخاطر پخش‌ جام‌جهانی؟

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
زندانی‌شدن‌ یک‌ مدیر در اصفهان‌ بخاطر پخش‌ جام‌جهانی؟
علی معینی از مدیران شهرداری اصفهان راهی زندان شد. این خبر امروز با دو دلیل متفاوت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. از یک سو برخی ...

علی معینی از مدیران شهرداری اصفهان راهی زندان شد. این خبر امروز با دو دلیل متفاوت در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد. از یک سو برخی زندانی شدن معینی را به صدور مجوز او برای تماشای بازی‌های تیم ملی ایران در جام جهانی در پارک کوهستانی صفه ربط داده‌اند و از سوی دیگر برخی محتوای شکایت نماینده مدعی‌العموم را توهین توئیتری مربوط به پیش از انتصاب وی داتسه‌اند.

به گزارش تابناک ورزشی به نقل از «آزادی»، آقای معینی پیش‌تر در حساب توئیترش از طرح شکایت از خودش به دلیل فراهم اوردن امکان تماشای دسته جمعی بازی‌های فوتبال جام‌جهانی در پارک کوهستانی صفه خبر داده بود. خبرگزاری ایرنا اما این خبر را چنین پوشش داد: یک منبع آگاه در دادگستری کل استان اصفهان از اجرای حکم زندان مدیر یک شرکت تفریحی وابسته به شهرداری اصفهان خبر داد.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود گفت: این فرد ‘علی معینی’ نام دارد و در توییترش به مسوولان عالی رتبه کشور توهین کرده است. به گفته وی، این فرد برای اجرای حکم راهی زندان مرکزی اصفهان شد و مدت محکومیتش یک سال است.

گفته می‌‌شود بر اساس محتوای شکایت نماینده مدعی‌العموم، این توهین توئیتری مربوط به پیش از انتصاب وی در این شرکت بوده است. این در حالی است که برخی شبکه‌های اجتماعی علت محکومیت این فرد را به پخش بازی‌‌های فوتبال جام جهانی در پارک کوهستانی صفه اصفهان ارتباط می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورود سامانه بارشی به کشور

مهرمهر18 ساعت قبل

فیلم/ اعلام تعداد آرای نهایی ۱۹ حوزه انتخابیه دیگر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
تابناکتابناک11 ساعت قبل
احتمال تعطیلی مدارس برخی استان‌های کشور فردا یکشنبه ۴ اسفند ماه به دلیل برودت و سردی هوا و احتمال شیوع کرونا وجود دارد. احتمال تعطیلی مدارس برخی استان‌های کشور فردا یکشنبه ۴ اسفند ماه به دلیل برودت و سردی هوا و احتمال شیوع کرونا وجود دارد. اگر به هر دلیلی قرار باشد مدارس تعطیل شود کمیته بحران و استانداری مدارس را تعطیل خواهند کرد. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های قممدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و حوزوی استان قم روز‌های یکشنبه و دوشنبه تعطیل است. در پی شیوع بیماری کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه برای کنترل این بیماری، روز‌های یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم تعطیل است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴18 ساعت قبل
بر اساس بیانیه گروه ویژه اقدام مالی، در صورت پیوستن ایران به کنوانسیون‌های پالرمو و CFT، نام تهران دوباره از لیست سیاه حذف خواهد شد. این اما تنها تخفیف در نظر گرفته شده از سوی گروه ویژه اقدام مالی به ریاست چین برای ایران نیست. در نقطه مقابل نیز FATF نام ایران را به‌طور موقت از لیست سیاه خارج و اقدامات تقابلی علیه تهران را متوقف کرد. علی احمدی، پرویز داوودی، احمد توکلی و احمد وحیدی از دیگر مجمع‌نشینانی بودند که در اظهاراتی رسمی مخالفت خود با لوایح FATF را اعلام کرده‌اند. بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد ایران دست‌کم تا نشست بعدی گروه ویژه اقدام مالی و با اتکا به ۲ تخفیف در نظر گرفته شده توسط FATF فرصت دارد تا نسبت به تصویب این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام اقدام کند.
رکنارکنا19 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی رکنا، مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه ۱۳ شهرداری تهران به دلیل بیماری و علائمی مشابه کرونا در بیمارستان بستری شد. روز سه شنبه محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، برای دیدار مردمی منطقه ۱۳ را انتخاب کرد و با برخی از اعضای شورای شهر به این منطقه رفت. در این مراسم شهردار منطقه با ماسک حاضر شده بود. طبق خبرهای منتشر شده، رحمان زاده با مراجعه به بیمارستان عرفان سعادت آباد بستری شد و پس از آن که آزمایش کرونا وی را برای بررسی‌های بیشتر به بیمارستان مسیح دانشوری (محل قرنطینه بیماران کرونایی تهران) اعزام کردند. امید محدث، معاونت مرکز اطلاع رسانی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا ضمن رد کردن مثبت بودن آزمایش رحمان زاده، گفت: شهردار منطقه ۱۳ علائم کرونا داشته و روز گذشته خود را به بیمارستان معرفی کرده است.

اخبار بیشتر