حال محیط زیست اصفهان خوب نیست
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

حال محیط زیست اصفهان خوب نیست

سید حسن قاضی عسگر، معاون امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان طی صحبت‌هایی درباره وضعیت تالاب گاوخونی شرایط را بسیار سخت خواند و گفت در میان مشکلات اقتصادی، بروکراسی مزمن اداری مسئله‌ایست که حل آن به دست ادارات خواهش ماست. سلامت اداری باید حفظ شود تا بتوانیم پیگیر اهداف آینده‌نگرانه باشیم. تغییرات اقلیمی با سرعت بسیار رخ داده و ما قادر به مدیریت آن نیستیم. راهکارهای بسیاری برای مبارزه با خشکسالی ارائه شده اما ساختار دستگاه‌های اجرایی برای بررسی آن‌ها مناسب نیست. قاضی عسگر در ادامه صحبت‌های خود اشاره کرد که سرمایه‌گذاران خوبی برای انتقال آب از خلیج فارس پیدا شدند اما باید به فکر راه‌حل‌های بلندمدت بود.

سید رحمان دانیالی، مدیر کل محیط زیست استان اصفهان هشدار داد؛ زمان زیادی تا تبدیل تالاب گاوخونی به کانون ریزگردهای سمی نمانده است. مسئله این تالاب پول نیست بلکه باید تکلیف برداشت غیرمجاز از آن مشخص گردد وگرنه این ماجرا به معضل تبدیل خواهد شد.

سایت خبری

تصویب و اجرای سند زیست بومی استان اصفهان پیگیری می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تصویب و اجرای سند زیست بومی استان اصفهان پیگیری می‌شود
معاون امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان گفت: تصویب و اجرای سند زیست بومی استان اصفهان پیگیری می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید حسن قاضی عسگر صبح امروز در آیین رونمایی از سامانه پایش بر خط وضعیت کمی تالاب بین المللی گاوخونی اظهار داشت: درحال حاضر شرایط بسیار سخت است و در جنگ اقتصادی تمام عیار درگیر بوده و باید حساب شده عمل کنیم وگرنه زمان جبران نخواهیم داشت.

وی افزود: یکی از جبهه‌های جنگی مبارزه با بروکراسی اداری است که متاسفانه به صورت مزمن درآمده و افرادی که در ادارات مشغول‌اند متوجه وضعیت نیستند و خواهش می‌کنم قبل از هر اقدامی اداره‌ها به ویژه محیط زیست در بخش‌های مختلف خود این مشکل را حل کنند.

معاون امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان تصریح کرد: باید نقش پدرانه و آینده‌نگر داشته باشیم تا در در کنار توسعه پایدار و استقرار صنایع سبز در استان اما افزایش سرمایه گریزی را نداشته باشیم.

وی ادامه داد: سلامت اداری باید حفظ شود و ما نسبت به آن حساس بوده و در استانداری کمیته نظارت و ارزیابی تشکیل داده و ادارات بیش از گذشته مورد نظارت قرار خواهند گرفت.

قاضی عسگر با اشاره به خشکسالی‌های اخیر گفت‌: وضعیت بسیار سختی است که نتیجه سوء مدیریت و ناکارآمدی در ۴۰ سال گذشته است و ما با تغییر اقلیمی مواجه شدیم که قابل پیش بینی نبود و بسیار سریع‌تر از آنچه تصور می‌شد، اتفاق افتاد و مدریت آن بسیار سخت است.

وی افزود: بیش از ۱۰۰ راهکار برای مقابله با خشکسالی احصا شده و دستگاه‌های اجرایی راه حل‌های خود برای ممقابله با کم‌آبی را به دبیرخانه ارسال می‌کنند اما متاسفانه تاکنون ساختار مناسبی نداشتیم برای همین بعد از ۱ سال از آغاز بکار دبیرخانه هنوز برنامه سازگاری برای اصفهان تدوین نشده است.

معاون امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان بیان کرد: به همین دلیل برای این دبیرخانه ستاد اجرایی تشکیل دادیم که دارای کمیته‌های مختلف است و راهکارهای احصا شده را جمع بندی و نظر تخصصی خود را با اولویت بیان می‌کنند.اصفهان| تکلیف حقابه‌ها و برداشت‌های غیرمجاز از زاینده‌رود مشخص شوداصفهان| خروجی سد زاینده‌رود بامداد امروز کاهش یافت‌اصفهان| آیا زاینده‌رود باز هم جاری می‌شود؟

وی با بیان اینکه انتقال آب بین حوزه‌ای راه حل پایدار نیست، تصریح کرد: این راه حل برای کوتاه مدت مفید است، راه‌های خوبی اندیشیده شده و تا قبل از پایان سال نهایی می‌شود.

قاضی عسگر ادامه داد: سرمایه گذاران خوبی برای انتقال آب از خلیج فارس پیدا شدند و توصیه و پیگیری ما اجرای طرح با روش‌های دوست دار محیط زیست است. همچنین پروژه «گلاب» مدتی است وارد اجرا شده و طرح «بسترسازی رودخانه زاینده رود» یا «اصلاح بستر» باید هرچه سریع‌تر آغاز شود اما همگی راه حل‌های کوتاه مدت هستند.

معاون امور اقتصادی و منابع استانداری اصفهان اظهار داشت: برای بلند مدت باید به فکر راهکارهایی چون اصلاح الگوی کشت و اصلاح نحوه تغذیه مردم و سبک زندگی سالم بود تا نتیجه بدهد.

وی با تاکید بر رصد و بررسی فلزات سنگین موجود در تالاب گاوخونی بیان کرد: باید برای این موضوع فکری کرد برای مثال در صورت امکان گیاهان جاذب فلزات سنگین کاشته و به تدریج جمع آوری شوند که هم برای جلوگیری از ریزگردها و هم جذب فلزات سنگین گزینه خوبی است.

قاضی عسگر با بیان اینکه نباید مثل فارغ التحصیلان دانشگاهی بود، گفت: کارمندان محیط زیست باید ساده‌ترین راه‌ها را اول ارائه کنند؛ همه چیز با پول حل نمی‌شود و باید راهکار ساده اندیشید چون شرایط سخت است اما می‌توان با راهکارهای ساده چاره اندیشی کرد.

وی در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تصویب و اجرای سند زیست بومی استان اصفهان در شورای عالی استان گفت: این موضوع پیگیری خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

اصفهان| تالاب گاوخونی به جای پول به حقابه نیاز دارد‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اصفهان| تالاب گاوخونی به جای پول به حقابه نیاز دارد‌
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان گفت: برای تالاب گاخونی پول نمی‌خواهیم بلکه حقابه مورد نظر تالاب را باید تأمین کرد، در غیر این صورت مشکلات تالاب برای کشور معضل خواهد شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید رحمان دانیالی صبح امروز در آیین رونمایی از سامانه پایش بر خط وضعیت کمی تالاب بین المللی گاوخونی اظهار داشت: طی ۲ سال اخیر مبالغی که به تالاب گاوخونی اختصاص یافت در دو مرحله که یکی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون و دیگری یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اسناد خزانه اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در ادارات دولتی جذب اعتبارات هنر است، افزود: سعی کردیم حداقل اعتبارات را به خوبی استفاده کنیم و از تجهیزات سازگار با محیط زیست استفاده کنیم.اصفهان| زمان زیادی تا تبدیل تالاب گاوخونی به "کانون ریزگردهای سمی" نمانده استاصفهان| احیای زاینده‌رود و تالاب گاوخونی در دستور کار دولت قرار گرفتاصفهان| تکلیف حقابه‌ها و برداشت‌های غیرمجاز از زاینده‌رود مشخص شود

مدیرکل محیط زیست استان اصفهان تصریح کرد: برای تالاب گاخونی پول نمی‌خواهیم بلکه حقابه مورد نظر تالاب را باید تأمین کرد، در غیر این صورت مشکلات تالاب برای کشور معضل خواهد شد.

وی ادامه داد: هرچند برخی سودجویان قصد برهم زدن رابطه اصفهان و چهارمحال بختیاری دارند اما اگر این حقابه تامین نشود تا شعاع ۵۰۰ کیلومتری را به خطر خواهد انداخت.

دانیالی خاطرنشان کرد: اگر به حقابه تالاب گاوخونی توجه نشود، کشاورزی و صنعت و محیط زیست به خطر خواهد افتاد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نقش پترو پالایشگاه‌ها در آینده صنعت نفت ایران

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
این فعال صنعت نفت معتقد است احداث پترو پالایشگاه‌ها می‌تواند سود حاصل از پالایش نفت را تا دو برابر افزایش دهد و این حاشیه سود فراوری نفت عامل مهمی است که توجه به پترو پالایشگاه‌ها را ضروری می‌سازد. درهمین رابطه سعید ساویز کارشناس حوزه نفت و انرژی معتقد است تقاضا برای نفت خام در جهان رو به کاهش است و تا چند سال آینده نفت خام بازاری نخواهد داشت. از دیگر سو تاسیس پترو پالایشگاه‌ها و تنوع بخشی به محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمیایی می‌تواند نقش مهمی در مقابله با تحریم‌های نفتی و مقاوم سازی صنعت نفت ایران ایفاکند. برای این مشکل نیز دولت می‌تواند با فروش اوراق مشارکت و جذب سرمایه‌های سرگردان، منابع مالی مورد نیازبرای احداث پترو پالایشگاه‌ها را تامین کند. اما ضروری است در احدث پترو پالایشگاه‌ها و توسعه صنعت پالایشی کشور، به تمامی ابعاد موضوع توجه شود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
در این نمایشگاه بیش از ۱۲۰ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و دیگر کشورها از جمله ایتالیا، چین و ترکیه حضور و مشارکت دارند. این گردهمایی صنعتی در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می‌شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. برگزاری همایش بین المللی سنگ با شرکت روسای انجمن سنگ کشورهای ایتالیا، و ترکیه، برگزاری سمینار معماری با حضور مطرح‌ترین معماران کشور و دانشجویان معماری و اجرای معماری پارامتریک در زمان برگزاری نمایشگاه توسط دانشجویان معماری با نظارت اساتید دانشگاه در محل نمایشگاه و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی؛ از جمله برنامه‌های جانبی یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات است. صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ریزی شده است که در یک برنامه ۵ ساله این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مالکان ناوگان عمومی حمل و نقل بار و مسافر جاده‌ای سراسر کشور (ناوگان سنگین و نیمه سنگین) می‌توانند با در دست داشتن مدارک متعلق به خود و وسیله نقلیه (شامل کارت هوشمند ناوگان، کارت ناوگان و برگ سبز مالکیت ناوگان) نسبت به دریافت لاستیک مورد نیاز به نرخ مصوب اقدام کنند. مراحل دریافت لاستیک از سوی متقاضیان به این شرح است:۱- مراجعه به ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان منطبق با سریال پلاک وسیله نقلیه در سراسر کشور۲- ثبت نام متقاضی۳- دریافت حواله لاستیک بر اساس کارکردهای مندرج در جدول ذیل۴- مراجعه به نمایندگی فروش مشخص شده در حواله، پرداخت وجه مندرج در حواله و دریافت لاستیک مورد درخواستنوع ناوگان عمومی جاده‌ای میزان لاستیک تخصیص یافته به ازای پیمایش ناوگان: اتوبوس به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهمینی بوس به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت تا ۲۰ تن به ازای هر ۲۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۲۰ تن تا ۴۰ تن به ازای هر ۱۵۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقهباری با ظرفیت بیش از ۴۰ تن به ازای هر ۱۰۰۰۰ کیلومتر کارکرد ۲ حلقه
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ ​ مجید وفایی فرد، رئیس مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران و محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران امروز تفاهم نامه همکاری ۲ جانبه امضا کردند. مفاد این تفاهم نامه شامل فراهم کردن بستر همکاری در زمینه‌های مختلف پژوهشی و رفع معضلات موجود در بخش معادن و صنایع معدنی، انجام پژوهش‌های کاربردی بر اساس نیاز‌های خانه معدن و نیز تسهیل و توسعه ارتباطات و تعامل مرکز با خانه معدن و اعضای آن است. همچنین، ارائه خدمات آزمایشگاهی و پایلوت با توجه به ضوابط مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی، توسعه همکاری دو جانبه و استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات آن مرکز برای برگزاری دوره، سمینار و همایش با موضوعات مرتبط با معدن، توسعه استاندارد‌های آموزشی در حوزه معدن و صنایع معدنی، مشارکت در برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارتی و توانمند ساز‌ی طرف عرضه آموزش‌های تخصصی بخش معدن و صنایع معدنی، از دیگر مفاد تفاهم نامه مذکور است. زمان اجرای این تفاهم نامه از زمان امضا به مدت ۵ سال است و اجرای هر یک از مفاد تفاهم نامه در قالب امضای قرارداد انجام خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداو سیما از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «محمد حاج رسولی‌ها» در چهل و هفتمین نشست مدیران ارشد آب کشور که به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای تهران در سد لتیان برگزار شد، افزود: بررسی همه ابعاد سیلاب‌های اخیر حداقل یک روز کاری زمان می‌خواهد و نمی‌توان در این فرصت محدود به همه جزئیات آن پرداخت. وی افزود: سیل سال‌های گذشته منجر به تدوین نظامنامه سیلاب شد که عملکرد و تاثیر این نظامنامه در سیلاب خوزستان مشخص شد. مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران ضمن تاکید بر لزوم تجهیز همه شرکت‌های آب منطقه‌ای به سیستم پایش و مانیتورینگ، افزود: سیستم مانیتورینگ سازمان آب و برق خوزستان می‌تواند الگویی برای سایر شرکت‌ها باشد و باید همه شرکت‌های آب منطقه‌ای اقدام به نصب و راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ و اندازه گیری منابع آب کنند؛ چرا که این موضوع در مواقع بحرانی به خصوص در ستاد فرماندهی سیلاب موثر است. وی با بیان اینکه بر اساس قانون متولی «مدیریت رودخانه‌ها» و «مدیریت سیلاب» با یکدیگر متفاوت است، یادآور شد: بر این اساس وزارت نیرو مسئولیت مدیریت رودخانه‌ها و ساماندهی آن‌ها را بر عهده دارد، اما مدیریت سیلاب در شهر‌ها برعهده سازمان‌های دیگر است. وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برخی از مطالبات مردم از طریق نمایندگان مجلس به شرکت مدیریت منابع آب و شرکت‌های آب منطقه‌ای ارجاع می‌شود، لازم است پاسخ این نامه‌ها در اسرع وقت به استحضار نمایندگان رسیده و تعامل خوبی با آنان برقرار شود.

تعمیر ابرنفتکش ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کاپتان نصراله سردشتی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما با اعلام این خبر گفت: اگرچه در ۶ ماه گذشته ۵ فروند کشتی کوچک‌تر برای تعمیر به حوضچه خشک بندرعباس وارد شده، اما این اولین باراست که یک نفتکش غول پیکر ۳۲۰ هزارتنی برای تعمیر اساسی به این حوضچه وارد می‌شود. وی با بیان اینکه تا پیش از این تعمیر اساسی کشتی‌های ایرانی در کشور‌های دیگر نظیر چین، عمان، امارات و سنگاپور انجام می‌شد گفت: اگرچه زیرساخت‌های لازم برای تعمیر اساسی نفتکش‌های غول پیکر از حدود ۱۰ سال قبل در کشور ایجاد شده، اما تاکنون جسارت کافی برای انجام این کار وجود نداشت و تاخیر در این اقدام غیر قابل توجیه بود. مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با تاکید براینکه این شرکت آمادگی دارد از این پس تمامی عملیات تعمیرکشتی‌های خود را در داخل کشور انجام دهد گفت: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده ۱۷ فروند دیگر ازکشتی‌های شرکت ملی نفتکش آمادگی دارد برای تعمیر اساسی به تعمیرکاران داخلی سپرده شود. وی با بیان اینکه هم اکنون شرکت ملی نفتکش ایران سومین شرکت بزرگ جهان از نظرمالکیت کشتی‌های تانکری است ابراز امیدواری کرد: با افزایش ناوگان به جایگاه بزرگترین شرکت نفتکش جهان بازگردیم. تا پیش از این به علت محدودیت‌های فنی و فناوری، تعمیرات کشتی‌های با این ابعاد بزرگ به یارد‌های تعمیراتی خارجی سپرده می‌شد.

اخبار بیشتر