وضعیت طرح ترافیک و طرح پولی شدن بزرگراه‌ها چگونه است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت طرح ترافیک و طرح پولی شدن بزرگراه‌ها چگونه است؟

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره وضعیت تردد ساکنین محدوده طرح ترافیک گفت: به ازای هر سند ثبتی یک خودرو اجازه تردد در این محدوده را خواهد داشت. کسانی که در محدوده طرح ترافیک زندگی می‌کنند لازم است برای استفاده از تخفیف‌ها سند ارائه کنند.

پورسیدآقایی همچنین در خصوص گرفتن عوارض برای استفاده از بزرگراه‌های تهران گفت از ابتدا هم چنین قصدی نداشتیم. در مورد بزرگراه شهید شوشتری هم این کار در حد ایده است اما این بزرگراه مخصوص خارج از تهران است و برای ساخت آن هزینه زیادی شده است.

سایت خبری

شرایط تردد خودروهای ساکن محدوده طرح ترافیک چگونه است؟

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
شرایط تردد خودروهای ساکن محدوده طرح ترافیک چگونه است؟
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در خصوص شرایط تردد خودروهای ساکن محدوده طرح ترافیک، گفت: به ازای هر سند ثبتی یک خودرو اجازه تردد با شرایط خاص در محدوده طرح ترافیک دارد.

اعتمادآنلاین|محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره شرایط تردد خودروهای ساکن محدوده طرح ترافیک در خصوص وضعیت تردد ساکنین محدوده طرح ترافیک گفت: به ازای هر سند ثبتی اجازه تردد به یک خودرو در محدوده طرح ترافیک داده می‌شود و آنها می‌توانند از تخفیف استفاده کنند.

وی با بیان اینکه باید افرادی که در محدوده طرح ترافیک زندگی می‌کنند برای استفاده از تخفیفات سند ارائه کنند، گفت: با هر پلاک ثبتی یک خودرو می‌تواند در محدوده با تخفیفات تردد کند آنهایی که فاقد سند هستند نمی‌توانند؛ حتما باید سند ثبتی وجود داشته باشد که به آنها اجازه تردد با تخفیفات داده شود.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در غیر اینصورت افراد برای تردد هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک را باید پرداخت کنند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

بزرگراه شهید شوشتری پولی می‌شود؟

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
بزرگراه شهید شوشتری پولی می‌شود؟
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در خصوص پولی شدن بزرگراه شهید شوشتری گفت: این موضوع هم در حد ایده است اما داستان این است که بزرگراه شهید شوشتری بزرگراه کمربندی خارج از تهران است و چون هزینه زیادی ساخت این بزرگراه دارد به دنبال حضور بخش خصوصی هستیم.

به گزارش افکارنیوز،

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که شهردار تهران اعلام کرد پولی شدن تونل‌ها و بزرگراه‌های شهر منتفی شده است، گفت: هیچ برنامه‌ای در این زمینه نداشتیم.

وی در خصوص پولی شدن بزرگراه شهید شوشتری گفت: این موضوع هم در حد ایده است اما داستان این است که بزرگراه شهید شوشتری بزرگراه کمربندی خارج از تهران است و چون هزینه زیادی ساخت این بزرگراه دارد به دنبال حضور بخش خصوصی هستیم.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در زمان ساخت بزرگراه شهید شوشتری باید از منطقه سرخ‌ حصار عبور کنیم و با مشکلات زیست محیطی در این منطقه روبه‌رو می‌شویم به همین دلیل باید تونل بزرگی ساخته شود تا بتوانیم این بزرگراه را بسازیم.

پورسیدآقایی افزود: نمی‌توانیم به دلیل برخورد از زمین‌های محیط زیست از سطح عبور کنیم به همین دلیل باید تونلی برای ساخت این بزرگراه احداث کنیم.

به گفته معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، چون شهرداری بودجه کافی برای ساخت چنین تونلی ندارد این ایده مطرح است که آیا می‌توان با بخش خصوصی در این زمینه مشارکت کرد که آنها تونل را بسازند و خودشان هم بهره‌برداری کنند فعلا موضوع در حد ایده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | حقیقت پمپ‌بنزینی که می‌گفتند نیه‌شب در خمینی‌شهر آتش گرفته، به روایت ایسنا

خبرآنلاینخبرآنلاین4 ساعت قبل
همیشه این‌طور نیست که میکروب‌ها، باکتری‌ها و مواد بیماری‌زا، باعث بیماری انسان شوند. بعضی اوقات مواد آنتی‌باکتریال، آنتی‌بیوتیک‌ها و مواد شیمیایی که برای ایجاد بهداشت بیشتر در زندگی ما مورد استفاده قرار می‌گیرند، خود باعث بروز انواع بیماری‌ها در بدن انسان هستند. یکی از این مشکلات، بیماری‌های مربوط به روده است که در اثر وارد شدن تدریجی مایع ظرفشویی به بدن انسان بروز می‌کند. شاید برایتان عجیب باشد، اما درست فهمیدید؛ همه‌ی ما انسان‌ها در طول زندگی، مقدار متغیری مایع ظرفشویی می‌خوریم و شاید خیلی از ما، از این مسئله بی‌خبر باشیم!

گاز ریه‌های شما چنده؟!

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
فارسفارس1 روز قبل
افرادی که دچار اضافه وزن هستند می‌توانند آب را قبل از غذا استفاده کنند تا حجم معده گرفته شود، اما مصرف آب همراه غذا مناسب نیست زیرا آنزیم‌های معده را رقیق کرده و هضم غذا را دشوار می‌کند. به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، آب به عنوان بهترین نوشیدنی، همواره در سلامت بدن نقش بسزایی دارد؛ به شکلی که ۷۰ درصد وزن بدن را آب تشکیل می‌دهد و مصرف به اندازه آن در پیشگیری از بیماری‌های کلیوی و برخی از بیماری‌های گوارشی مؤثر است. مریم محمودی متخصص تغذیه و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، ‌ در پاسخ به این پرسش که «آیا مصرف آب همراه با غذا مفید یا مضراست؟»، اظهار داشت: در افرادی که دچار اضافه وزن هستند می‌توانیم توصیه کنیم آب یا یک بشقاب سالاد را قبل از غذا استفاده کنند تا حجم معده گرفته شود، اما مصرف آب همراه غذا مناسب نیست؛ چراکه آنزیم‌های معده را رقیق کرده و هضم غذا را دشوار می‌کند. وی در پاسخ به این پرسش که «آیا مصرف آب در صبح و به صورت ناشتا مفید است؟»، بیان داشت: بله، مصرف آن مشکل خاصی ندارد؛ چراکه دریافت مایعات ما کم‌تر از نیاز بدن است؛ در نتیجه برای ما مهم است مایعات غیرمدر را به میزان کافی مصرف کنیم که آب از جمله آن است. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
تمام فکرم رفت سمت والدینی که اینستاگرام دخترانشان با عکس‌های نیمه‌عریان پر شده. هیچ وقت درخواست نکرده بودم که اینستاگرام پائولینا را ببینم. تلفن همراهم را برداشتم و ناگهان همه چیز جلوی چشمم بود: زندگی پائولینا. مناظر زیبایی از اوریینت در لانگ آیلند بود که بخشی از هر ماه اوت در کل زندگی پائولینا را در آنجا می‌گذراندیم و از روی عشق عنوانش را «خانۀ شادی‌هایم» گذاشته بود. وب‌سایت ترجمان آن را در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۸ با عنوان «روزی که در اینستاگرام دخترم را پیدا کردم» و ترجمۀ میترا دانشور منتشر کرده است.
ایلناایلنا1 روز قبل
سرپرست ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: با توجه به شرایط آب‌و‌هوایی تهران، تعدادی از مراکز معاینه فنی شهر تهران در روز جمعه باز است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از آدرس این مراکز آگاهی پیدا کنند. حسین مقدم (سرپرست ستاد معاینه فنی شهر تهران) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: در تهران حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو مشمول معاینه فنی هستند. مقدم با تاکید بر اینکه پلاک‌های شهرستانی نیز حتما باید دارای معاینه فنی باشند، تصریح کرد: اگرچه که ممکن است عمده پلاک‌های شهرستانی دارای معاینه فنی باشند، اما معاینه فنی برخی از شهرستان‌ها دقیق نیست و خیلی‌ها را خودم رویت کرده‌ام. سرپرست ستاد معاینه فنی تاکید کرد: صاحبان خودروهای دولتی، خصوصی و شهرداری‌‌ها به گواهی معاینه فنی اکتفا نکنند و به محض اینکه متوجه می‌شوند اتوبوسی دودزا شده، ‌ برای رفع آن اقدام کنند. او با اعلام باز بودن چند مرکز معاینه فنی در تعطیلات هفته جاری گفت: با توجه به شرایط آب‌و‌هوایی تهران، تعدادی از مراکز معاینه فنی شهر تهران در روز جمعه باز است و شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران از آدرس این مراکز آگاهی پیدا کنند.

تیمار خماران را پایانی نیست: از کاخ سفید کارتن خواب‌ها تا زنی با ۶ نوزاد بی‌هویت

3+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اخبار بیشتر