1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت طرح ترافیک و طرح پولی شدن بزرگراه‌ها چگونه است؟

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره وضعیت تردد ساکنین محدوده طرح ترافیک گفت: به ازای هر سند ثبتی یک خودرو اجازه تردد در این محدوده را خواهد داشت. کسانی که در محدوده طرح ترافیک زندگی می‌کنند لازم است برای استفاده از تخفیف‌ها سند ارائه کنند.

پورسیدآقایی همچنین در خصوص گرفتن عوارض برای استفاده از بزرگراه‌های تهران گفت از ابتدا هم چنین قصدی نداشتیم. در مورد بزرگراه شهید شوشتری هم این کار در حد ایده است اما این بزرگراه مخصوص خارج از تهران است و برای ساخت آن هزینه زیادی شده است.

سایت خبری

شرایط تردد خودروهای ساکن محدوده طرح ترافیک چگونه است؟

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
شرایط تردد خودروهای ساکن محدوده طرح ترافیک چگونه است؟

اعتمادآنلاین|محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره شرایط تردد خودروهای ساکن محدوده طرح ترافیک در خصوص وضعیت تردد ساکنین محدوده طرح ترافیک گفت: به ازای هر سند ثبتی اجازه تردد به یک خودرو در محدوده طرح ترافیک داده می‌شود و آنها می‌توانند از تخفیف استفاده کنند.

وی با بیان اینکه باید افرادی که در محدوده طرح ترافیک زندگی می‌کنند برای استفاده از تخفیفات سند ارائه کنند، گفت: با هر پلاک ثبتی یک خودرو می‌تواند در محدوده با تخفیفات تردد کند آنهایی که فاقد سند هستند نمی‌توانند؛ حتما باید سند ثبتی وجود داشته باشد که به آنها اجازه تردد با تخفیفات داده شود.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: در غیر اینصورت افراد برای تردد هزینه ورود به محدوده طرح ترافیک را باید پرداخت کنند.

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

بزرگراه شهید شوشتری پولی می‌شود؟

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
بزرگراه شهید شوشتری پولی می‌شود؟

به گزارش افکارنیوز،

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به این پرسش که شهردار تهران اعلام کرد پولی شدن تونل‌ها و بزرگراه‌های شهر منتفی شده است، گفت: هیچ برنامه‌ای در این زمینه نداشتیم.

وی در خصوص پولی شدن بزرگراه شهید شوشتری گفت: این موضوع هم در حد ایده است اما داستان این است که بزرگراه شهید شوشتری بزرگراه کمربندی خارج از تهران است و چون هزینه زیادی ساخت این بزرگراه دارد به دنبال حضور بخش خصوصی هستیم.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در زمان ساخت بزرگراه شهید شوشتری باید از منطقه سرخ‌ حصار عبور کنیم و با مشکلات زیست محیطی در این منطقه روبه‌رو می‌شویم به همین دلیل باید تونل بزرگی ساخته شود تا بتوانیم این بزرگراه را بسازیم.

پورسیدآقایی افزود: نمی‌توانیم به دلیل برخورد از زمین‌های محیط زیست از سطح عبور کنیم به همین دلیل باید تونلی برای ساخت این بزرگراه احداث کنیم.

به گفته معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران، چون شهرداری بودجه کافی برای ساخت چنین تونلی ندارد این ایده مطرح است که آیا می‌توان با بخش خصوصی در این زمینه مشارکت کرد که آنها تونل را بسازند و خودشان هم بهره‌برداری کنند فعلا موضوع در حد ایده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آبگرفتگی و سیل در گلستان+ویدیو

خبر فوریخبر فوری12 ساعت قبل
سیل و آبگرفتگی اینبار گریبان استان گلستان را گرفته است. به گزارش گروه اجتماعی خبر فوری، سال ۹۷ اینبار ضربه آخرش را با سیل به استان گلستان زد. سیل به شهرستان‌های غرب گلستان تخریب جدی وارد کرده است اما خوشبختانه تاکنون آسیب جانی به افراد وارد نشده است. در ادامه تعدادی تصویر از خرابی در شهرستان‌های غرب استان گلستان مانند آق قلا را مشاهده خواهید کرد.

سفرنامه روسیه/ فرودگاه ونوکووا مسکو و مشکلات ایرانی‌ها

44+
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
الفالف1 روز قبل
بزرگداشت این روز اقدامی بزرگ برای آگاهی عموم مردم از اهمیت جنگل‌ها است. حالا ۴۷ سال از آن روز می‌گذرد و ما هر سال این روز جهانی را در حالی گرامی می‌داریم که به گفته محققان این عرصه، جنگل‌های ایران به دلیل خشکسالی و بی‌توجهی نسبت به مراقبت از این «ریه‌های زمین» در حال نابودی است. از درختان نیز اگر بهره‌برداری و مراقبت نشود، به قطر ۹۰ سانتی‌متری که برسند، می‌پوسند. درختان این جنگل هر چند که در کنار آب شور زیست می‌کنند، ولی این گیاهان آب دریا را برای مصرف خود، شیرین می‌کنند. کردوانی همچنین با اشاره به اثرات بی‌آبی بر شرایط کویرها، خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی گذشته از خشک شدن جنگل‌ها، تا ۲۰ سال آینده کویرهای ایران از جمله کویر بزرگ مرکزی ایران خشک خواهند شد.

سیلاب در روستاهای استان گلستان (عکس)

34+
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل

اخبار بیشتر