اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 14 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 14 اسفندماه

خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر
این خودرو می‌تواند با هربار شارژ مسافت 470 کیلومتر را طی کند و باتری آن نیز ظرف 40 دقیقه تا 80 درصد شارژ می‌شود.

اعتمادآنلاین| در جریان نمایشگاه خودروی ژنو، آخرین خودروی الکتریکی ساخت جگوار در رقابتی نزدیک به عنوان خودروی اروپایی سال ۲۰۱۹ برگزیده شد.

این خودروی ۱۰۰ درصد الکتریکی که جگوار آی. پیس (I-Pace) نام دارد تا آخرین مرحله با خودروی فرانسوی آلپاین مدل A۱۱۰ رقابت تنگاتنگی داشت و هر دو خودرو در امتیاز ۲۵۰ با هم برابر بودند. اما سرانجام رأی داوران جگوار را برنده کرد.

جگوار الکتریکی جدید برای رسیدن از سرعت صفر به یکصد کیلومتر فقط ۴/۵ ثانیه زمان نیاز دارد و سرعت نهایی آن ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است. به گفته کارشناسان طراحی جگوار آی پیس مدرن و چشمگیر بوده و درونش برای راننده و مسافران از فضای کافی برخوردار است.

این خودرو می‌تواند با هربار شارژ مسافت ۴۷۰ کیلومتر را طی کند و باتری آن نیز ظرف ۴۰ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ می‌شود.

قیمت نهایی این خودرو با آپشن‌های مختلف آن از ۷۸ هزار یورو آغاز می‌شود.

این نخستین بار است که جگوار برنده این عنوان می‌شود. یان کالوم، مدیر طراحی جگوار در برابر شگفتی حاضران از انتخاب یک خودروی الکتریکی به عنوان خودروی برتر سال گفت: «چرا مردم هنوز از انتخاب شدن یک ماشین الکتریکی به عنوان خودروی سال تعجب می‌کنند؟ آینده همین است. بهتر است همگی این را بپذیریم.»

خودروی کیا مدل سید Kia Ceed با اختلاف کمی (۲۴۷ امتیاز) در جایگاه سوم و فورد فوکوس با ۲۳۵ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفتند.

دیگر خودروهای نامزدشده برای مرحله پایانی عبارت بودند از: سیتروئن سی‌فایو ایرکراس (Citroën C۵ Aircross)، مرسدس بنز کلاس ای (Mercedes-Benz A-Class) و پژوی ۵۰۸ (Peugeot ۵۰۸).

هیئت داوران نمایشگاه خودرو ژنو متشکل از ۶۰ روزنامه‌نگار متخصص در حوزه خودرو، از ۲۳ کشور اروپایی است که خودروی سال را با در نظر گرفتن معیارهایی چند از جمله طراحی، تناسب قیمت و کیفیت، ایمنی، راحتی، مدرن بودن، بهره بردن از فناوری، گنجایش سرنشین و‌ … انتخاب می‌کنند.

خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 11خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 12خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 13خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 14

منبع: فرارو

خواندن خبر در سایت منبع

سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد یورویی آلمان در خودروهای الکتریکی

مهرخبرگزاری مهر
سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد یورویی آلمان در خودروهای الکتریکی
خودروسازان آلمانی ظرف ۳ سال آینده سرمایه‌گذاری بزرگی در خودروهای الکتریکی و رانندگی اتوماتیک انجام خواهند داد و تعداد مدل‌های الکتریکی بیش از ۳ برابر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، اتحادیه صنعت خودروی آلمان اعلام کرد که خودروسازان آلمانی ظرف ۳ سال آینده سرمایه‌گذاری بزرگی در خودروهای الکتریکی و رانندگی اتوماتیک، انجام خواهند داد و تعداد مدل‌های الکتریکی بیش از ۳ برابر خواهد شد.

رئیس اتحادیه خودروی آلمان، برنهاردمتیس، چند روز قبل از نمایشگاه خودروی جنووا، گفت: ما ظرف ۳ سال آینده، ۴۰ میلیارد یورو (۴۵٫۵ میلیارد دلار) در نیروی محرکه الکتریکی سرمایه‌گذاری خواهیم کرد و ۱۸ میلیارد یورو (۲۰٫۵ میلیارد دلار) در دیجیتال‌سازی و رانندگی متصل به شبکه و خودکار، هزینه خواهد شد.

آلمان در کنار چند اقتصاد بزرگ دیگر اروپا، در نظر دارد سهم خودروهای الکتریکی را در تولیدات جدید خود را به شدت افزایش دهد و آن را از سطح متوسط بلوک اروپا، بالاتر نگاه دارد.

طبق گفته متیس، اروپا نیازمند تقویت موتورهای الکتریکی است، چراکه بدون آن نمی‌توان به اهداف کاهش آلودگی دی‌اکسید کربن در اروپا تا سال ۲۰۳۰ دست پیدا کرد. به این منظور باید ضوابط قانونی مناسبی به وجود آید. همچنین توسعه گسترده زیرساخت‌های شارژ باتری، در کنار پیشنهادهای متنوع‌تری برای خریداران خودروهای الکتریکی، باید فراهم شود.

در عین حال، رئیس اتحادیه خودروی آلمان هشدار داد، برلین امسال انتظار دارد با کند شدن اقتصاد، ریسک‌های تجاری در ارتباط با تعرفه‌های آمریکا و همچنین توسعه کارخانجات در آمریکا، مکزیک و چین، تولید خودروی داخلی به شدت افت کند. انتظار می‌رود امسال کارخانجات خودروسازی آلمان ۴٫۸ خودروی مسافربری تولید کنند که این ۵ درصد از سال ۲۰۱۸ کمتر است.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت
پیش فروش دو مدل خودرو شامل وانت آریسان و پژو ۴۰۵ امروز کلید خورد.

به گزارش خبرآنلاین، فروش فوری خودروی وانت آریسان و پژو ۴۰۵ بنزینی با ترمز ضد قفل و ایموبلایزر و کیسه هوای راننده و سرنشین یورو ۴ امروز کلید خورده است.

قیمت وانت آریسان برابر با ۴۵ میلیون تومان است. این قیمت افزایشی برابر با ۴ میلیون و پانصد هزار تومان با قیمت‌های اعلامی بهمن ماه سال جاری را نشان می‌دهد.

بر این اساس در اطلاعیه‌ای که ایران خودرو در خصوص قیمت حاشیه بازار خودروها منتشر کرد، قیمت وانت آریسان ۳۹ میلیون و پانصد هزار تومان بود. بر اساس این گزارش قیمت پژو ۴۰۵ با مشخصات پیش گفته نیز در طرح امروز ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شده است. قیمت این خودرو در میانه بهمن، در اطلاعیه ایران خودرو برابر با ۵۴ میلیون تومان بود.

فروش فوری این خودروها تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت. جدول زیر مشخصات خودروهایی که امروز پیش فروش می‌شود را نشان می‌دهد.

فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت - 6

خواندن خبر در سایت منبع

۲ خودروساز بزرگ کشور چقدر کاهش تولید داشتند؟

ایرناخبرگزاری ایرنا
۲ خودروساز بزرگ کشور چقدر کاهش تولید داشتند؟
تهران- ایرنا- بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از کاهش 40.9 درصدی تولید ایران خودرو و افت 37 درصدی تولید گروه سایپا از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بررسی آمارهای یاد شده حاکی از تولید ۳۸۶ هزار و ۵۲۳ دستگاه خودرو توسط گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه است که در مقایسه با تولید ۶۵۳ هزار و ۵۹۳ دستگاه در مدت مشابه پارسال، کاهش ۴۰٫۹ درصدی نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، در این مدت تولید سواری در گروه ایران خودرو با کاهش ۴۱٫۳ درصدی، تولید وانت با کاهش ۲۵٫۵ درصدی، تولید مینی بوس، میدل باس و اتوبوس با کاهش ۲۵٫۶ درصدی، اما تولید ون با افزایش ۵۴٫۲ درصدی و تولید کامیونت، کامیون و کشنده با رشد ۱۴۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال مواجه شد.

تا پایان بهمن ماه، ۳۷۶ هزار و ۹۲۹ دستگاه سواری، هفت هزار و ۷۵۲ دستگاه وانت، ۵۱۸ دستگاه ون، ۱۷۷ دستگاه مینی بوس، میدل باس و اتوبوس و یک هزار و ۱۴۷ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در ایران خودرو تولید شد.

این گزارش می‌افزاید: در بهمن ماه امسال نیز ۲۷ هزار و ۵۴۳ دستگاه خودرو در ایران خودرو تولید شد که شامل ۲۶ هزار و ۹۵۱ دستگاه سواری و ۵۹۲ دستگاه وانت بوده است.

در این ماه هیچ ون، مینی بوس، میدل باس، کامیونت، کامیون و کشنده‌ای از سوی این گروه تولید نشد.

آمار تولید بهمن ماه ایران خودرو در مقایسه با بهمن ماه پارسال کاهش ۵۷٫۵ درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز امسال تا پایان دی ماه ۳۵۸ هزار و ۹۸۰ دستگاه خودرو تولید کرده بود که نسبت به پارسال ۳۹ درصد کاهش داشت.

** عدد صفر مقابل تولید مینی بوس، میدل باس و اتوبوس در سایپا

همچنین برپایه آمارهای منتشره وزارت صنعت، از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه ۳۸۱ هزار و ۸۵ دستگاه خودرو در گروه سایپا تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۷ درصد کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که گروه سایپا در ۱۱ ماهه پارسال ۶۰۵ هزار و ۳۴۸ دستگاه خودرو تولید کرده بود.

برپایه این گزارش، در مدت یاد شده ۳۴۷ هزار و ۶۶۸ دستگاه سواری، ۳۰ هزار و ۲۳۱ دستگاه وانت و سه هزار و ۱۲۷ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در گروه سایپا تولید شد که به ترتیب ۳۷٫۷ درصد، ۳۰٫۲ درصد و ۲۳٫۲ درصد کاهش داشته است.

در این مدت همچنین ۵۹ دستگاه ون تولید شد، در حالی که در ۱۱ ماهه پارسال تولید این خودرو صفر بوده است.

از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه هیچ مینی بوس، میدل باس یا اتوبوسی در گروه سایپا تولید نشد.

تولید ۲۸ هزار و ۲۴۵ دستگاه خودرو در بهمن ماه ۹۷ از جمله دیگر آمار قابل اشاره است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۷٫۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، در بهمن ماه امسال ۲۵ هزار و ۳۷۴ دستگاه سواری، ۲ هزار و ۷۹۲ دستگاه وانت، پنج دستگاه ون و ۷۴ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در گروه صنعتی سایپا تولید شد، اما هیچ مینی بوس، میدل باس و اتوبوسی تولید نشد.

اقتصام*۳۰۶۵**

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی اسفند ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲
گروه صنعتي ايران خودرو پس از عرضه خودروهاي ملي سمند، سورن و رانا، اقدام به توليـد خـودرويي جدید با نام «دنا» نموده است.
معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 0

گروه صنعتی ایران خودرو پس از عرضه خودروهای ملی سمند، سورن و رانا، اقدام به تولید خودرویی جدید با نام «دنا» نموده است. «دنا»، نشانگر خلاقیت، توانایی و خودباوری متخصصان ایران خودرو در طراحی خودرویی به روز و مدرن برای پاسخ به انتظارات نو و سلایق متنوع ایرانیان است.

تفاوت‌ها و ویژگی‌های خاص این خودرو به شرح ذیل بوده و در ادامه جدول کامل مشخصات این خودرو آمده است.

ویژگی‌های محصول دنا با موتور EF۷:

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 5

ایمنی

* مطابقت با استانداردهای ایمنی تصادف از پهلو و جلو

* مجهز به کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو

* مجهز به کمربندهای ایمنی سه نقطه‌ای جلو و عقب با پیش کشنده و محدودکننده نیرو -جلو

* مجهز به سامانه ترمز ضدقفل (ABS) و بوستر MBA به همراه توزیع الکترونیکی نیرو (EBD)

* ستون فرمان جمع شونده در تصادف

* چراغ‌های مه شکن جلو و عقب به همراه چراغ‌های ایمنی روی درها

* شیشه‌های سولار (ضد اشعه مضر UV خورشید)

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 14

رفاهی

* مجهز به سامانه کروز کنترل

* رادیوپخش با مانیتور تصویری بزرگ و قابلیت پخش فایلهای صوتی و تصویری

* دارای سیستم ناوبری (رهیاب)

* غربیلک فرمان مجهز به دکمه‌های کنترل سیستم صوتی، هندزفی موبایل

* آینه‌های جانبی برقی، راهنمادار و تاشونده اتوماتیک

* سیستم پاسخگویی به تلفن همراه (هندزفری موبایل (

* جابجایی‏های صندلی‏های راننده و سرنشین جلو بصورت برقی

* مجهز به سامانه تهویه مطبوع اتوماتیک

* سامانه کمک پارک عقب (سنسور دنده عقب)

* قابلیت دسترسی به صندوق عقب از داخل اتاق

* زیرآرنجی جلو و عقب

* دارای کارت طلایی کامل ۴ ستاره (بیمه بدنه و ….)

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 28

عملکردی

* برخورداری از سامانه الکترونیکی مالتی پلکس

* رینگ اسپورت آلومینیومی

* سامانه ضد سرقت (immobilizer) به همراه سیستم هشدار دهنده هوشمند مرکزی ورود غیر مجاز

* قابلیت تنظیم زاویه نور چراغ‌های جلو از داخل اتاق

زیست محیطی

* مطابقت با استاندارد آلایندگی یورو ۴

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 36

مشخصات فنی خودروی دنا با موتور EF۷:نوع موتورEF۷حجم موتور (cc)۱۶۴۶حداکثر توان موتور (hp)۱۱۵ (۶۰۰۰ دور در دقیقه)حداکثر گشتاور (Nm)۱۵۷ (۴۵۰۰ دور در دقیقه)نسبت تراکم۱۱تعداد سوپاپ۱۶نوع سوخت سازگاربنزین بدون سرب اکتان ۹۵سیستم انژکتوریپاشش چند نقطه‌ای (MPI)استاندارد حد آلایندگییورو ۴حداکثر سرعت (km/h)۱۹۰شتاب صفر تا ۱۰۰ (ثانیه)۱۲٫۰۳سیستم انتقال قدرت۵ دنده دستیمصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر) خارج شهر (لیتر)۵٫۸مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر) ترکیبی (لیتر)۸٫۱طول خودرو (mm)۴۵۵۹عرض خودرو (mm)۱۷۲۰ارتفاع خودرو (mm)۱۴۶۰فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو (mm)۲۶۷۱وزن خالص خودرو بدون سرنشین با مخزن پر و بدون تجهیزات اضافی (kg)۱۲۵۸گنجایش مخزن سوخت (لیتر)۶۰حجم فضای صندوق عقب (دسی متر مکعب)۵۰۰

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 39

امکانات و تجهیزات خودروی دنا با موتور EF۷:

استاندارد آلایندگییورو ۴ بهینهترمزترمز ضد قفل ABS و EBD ترمز جلو دیسکی خنک شونده ترمز عقب دیسکیکیسه هوای ایمنیراننده و سرنشینفرمان"هیدرولیک، مجهز به کلیدهای کنترلی سیستم صوتی و هندزفری موبایلسیستم تهویهتنظیم اتوماتیک, دریچه تهویه برای سرنشینان عقبسیستم صوتی«دارای مانیتور مالتی مدیا تصویری لمسی با رهیاب (GPS) و هندزفری موبایل بلندگوهای جلو و عقب تیوتر»چراغهاجلو هالوژنی و LED – عقب LED, چراغ مه شکن جلو و عقب, چراغ نقشه خوان, چراغ خطر سومآیینه‌ها«آینه‌های جانبی برقی، راهنمادار و تاشونده اتوماتیک، آینه و چراغ آرایش روی آفتابگیر سمت شاگرد»شیشه‌هاشیشه بالابر برقی درهای جلو و عقبتزئیناتتریم تک رنگ (مشکی)تجهیزات ایمنیسیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر)، سیستم هشدار دهنده هوشمند مرکزی ورود غیر مجاز، هشداردهنده موانع عقب با نمایش گرافیکی، سیستم عیب یابی هوشمند (مالتی پلکس)، قفل مرکزی با ریموت کنترل رادیویی، کمربندهای ایمنی جلو سه نقطه‌ای با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم کنترل بخار بنزین، شیشه‌های سولار (ضد اشعه مضر UV خورشید)رینگ و لاستیکرینگ فولادی (۱۸۵/۶۵R۱۵)صندلیجابجایی صندلی‏‌های راننده و سرنشین جلو بصورت برقی، امکان نصب صندلی کودک در صندلی عقب (دارای استاندارد Isofix)، پشت سری صندلی‌های جلو با تنظیم ارتفاع و زاویهسایر تجهیزات ستون فرمان جمع شونده (تلسکوپی)، سیستم روشنایی موقت در محیط‌های تاریک، بلندگوهای جلو و عقب، نمایشگر دمای محیط، آنتن اکتیو به همراه سیستم پشتیبانی از رهیاب، بازکن قفل در صندوق عقب از داخل، کارت طلایی کامل چهار ستاره

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 42

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم لحظه آتش گرفتن وحشتناک ماشین مگان پلیس راه / در بوشهر رخ داد

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، پایگاه اطلاع رسانی پلیس بوشهر اعلام کرد: در پی انتشار عکسی از آتش گرفتن خودرو پلیس در فضای مجازی به اطلاع می‌رساند، ظهر دیروز (سه‌شنبه ۲۱ آبان ۹۸) خودرو مگان پلیس راه هنگام گشت زنی در محور بوشهر به تنگستان، روبه‌روی روستای محمود احمدی به علت نقص در سامانه برق خودرو، دچار آتش سوزی شد که در این حادثه به هیچ کدام از کارکنان آسیبی نرسید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
بدلیل هزینه‌های ناشی از برطرف کردن این مشکل در خودرو و تعمیر و تعویض قطعات مورد نیاز، وجود این مشکل در خودرو می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش قیمت آن داشته باشد. لاستیک ساییدر هنگام بررسی خودرو کارکرده برای خرید، با توجه و دقت به لاستیک‌های خودرو می‌توان از وضعیت جلوبندی خودرو مطلع شد. از این رو با توجه به اساسی بودن این ایراد در خودرو وجود آن می‌تواند موجب کاهش قیمت یک خودرو کارکرده در هنگام فروش شود. می توان گفت که وجود این ایراد در یک خودرو می‌‌تواند نشانگر کارکرد نامناسب خودرو در زمان استفاده باشد و به تبع آن کاهش قیمت خودرو کارکرده نسبت به قیمت بازار باشد. به همین دلیل ایراد در گیربکس خودرو می‌تواند عاملی باشد که موجب کاهش قیمت خودرو در هنگام فروش شود.

۴ خودروساز در لیست برترین تولیدکنندگان چینی ۲۰۱۹ (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
آقای مهدی مقصودی در مصاحبه تلفنی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: با توجه به اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره سهمیه بندی بنزین همه باجه‌های پستی سراسر کشور امروز تا ساعت ۱۶ آماده تحویل کارت‌های معطله سوخت هستند و آمادگی اضافه کردن این ساعت کاری را نیز داریم. وی افزود: روز‌های غیر تعطیل نیز تا ساعت ۱۸ این کارت‌ها ارائه می‌شود. آقای مقصودی از مالکان کارت‌های سوخت خواست برای دریافت کارت سوخت خود کارت شناسایی خودرو و مالک کارت را به همراه داشته باشند. آقای مقصودی گفت: صاحبان کارت سوخت برای اطلاع از باجه‌ای که کارتشان نگهداری می‌شود باید به سایت شرکت ملی پست ایران مراجعه کنند و پس از وارد کردن شماره خودرو و دریافت شماره مرسوله از باجه محل نگهداری کارت خود مطلع شوند. آقای مقصودی گفت: ۱۰ هزار تومان هم برای دریافت کارت سوخت باید پرداخت شود که البته این مبلغ متعلق به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
با توجه به سرعت پایین و محدودیت خدمات برخی از آنها، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند برای دور زدن فیلترینگ از وی‌پی‌ان‌های پولی استفاده کنند. از این‌رو در صورت داشتن اندک سررشته‌ای بسیاری از افراد می‌توانند با برقراری یک کانال جدید کار خود را آغاز کنند. به گفته حافظی‌گل، برای راه‌اندازی درگاه بانکی نیز، نیاز به دور زدن قوانین و اقدامات پیچیده وجود ندارد. سایت‌هایی که رسما شرکت خود را ثبت کرده و مجوز فعال کردن درگاه اینترنتی دریافت می‌کنند، این درگاه را در اختیار سایت‌های فروش فیلترشکن قرار می‌دهند و از این طریق روال کار به راحتی شکل می‌گیرد. البته با توجه به هزینه نسبتا بالای فعال کردن سرور میزبان حدود دوسوم از این پول هزینه‌ می‌شود اما همچنان برخی سایت‌ها از این طریق روزانه درآمدی میلیونی دارند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
برائت‌نامه تکراری! کارشناسان خودرو اما بیانیه دو خودروساز بزرگ کشور را برائت‌نامه و ترفندی تکراری و نخ‌نماشده در ۳۰ سال گذشته و برای رفع اتهام از خود می‌دانند. به باور وی نبود آینده‌پژوهی و پیش‌بینی شرایط پنج سال آینده و بی‌توجهی به کاهش وابستگی در قطعات خودرویی از سوی مدیران خودروساز، وضعیت بازار را به سمت تلاطم پیش برد. خلخالی می‌گوید: در اکوسیستم فعلی اقتصاد باید مدیران خودروساز، وضعیت را پیش‌بینی می‌کردند. به گفته وی هر چند سیاست‌های غلط اقتصادی، سیل نقدینگی را به سمت بازارهای مختلف از جمله خودرو هدایت کرد اما این مسئله دلیلی برای صدور برائت‌نامه از سوی خودروسازان نیست.

اخبار بیشتر