اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 14 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 14 اسفندماه

خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر
این خودرو می‌تواند با هربار شارژ مسافت 470 کیلومتر را طی کند و باتری آن نیز ظرف 40 دقیقه تا 80 درصد شارژ می‌شود.

اعتمادآنلاین| در جریان نمایشگاه خودروی ژنو، آخرین خودروی الکتریکی ساخت جگوار در رقابتی نزدیک به عنوان خودروی اروپایی سال ۲۰۱۹ برگزیده شد.

این خودروی ۱۰۰ درصد الکتریکی که جگوار آی. پیس (I-Pace) نام دارد تا آخرین مرحله با خودروی فرانسوی آلپاین مدل A۱۱۰ رقابت تنگاتنگی داشت و هر دو خودرو در امتیاز ۲۵۰ با هم برابر بودند. اما سرانجام رأی داوران جگوار را برنده کرد.

جگوار الکتریکی جدید برای رسیدن از سرعت صفر به یکصد کیلومتر فقط ۴/۵ ثانیه زمان نیاز دارد و سرعت نهایی آن ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است. به گفته کارشناسان طراحی جگوار آی پیس مدرن و چشمگیر بوده و درونش برای راننده و مسافران از فضای کافی برخوردار است.

این خودرو می‌تواند با هربار شارژ مسافت ۴۷۰ کیلومتر را طی کند و باتری آن نیز ظرف ۴۰ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ می‌شود.

قیمت نهایی این خودرو با آپشن‌های مختلف آن از ۷۸ هزار یورو آغاز می‌شود.

این نخستین بار است که جگوار برنده این عنوان می‌شود. یان کالوم، مدیر طراحی جگوار در برابر شگفتی حاضران از انتخاب یک خودروی الکتریکی به عنوان خودروی برتر سال گفت: «چرا مردم هنوز از انتخاب شدن یک ماشین الکتریکی به عنوان خودروی سال تعجب می‌کنند؟ آینده همین است. بهتر است همگی این را بپذیریم.»

خودروی کیا مدل سید Kia Ceed با اختلاف کمی (۲۴۷ امتیاز) در جایگاه سوم و فورد فوکوس با ۲۳۵ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفتند.

دیگر خودروهای نامزدشده برای مرحله پایانی عبارت بودند از: سیتروئن سی‌فایو ایرکراس (Citroën C۵ Aircross)، مرسدس بنز کلاس ای (Mercedes-Benz A-Class) و پژوی ۵۰۸ (Peugeot ۵۰۸).

هیئت داوران نمایشگاه خودرو ژنو متشکل از ۶۰ روزنامه‌نگار متخصص در حوزه خودرو، از ۲۳ کشور اروپایی است که خودروی سال را با در نظر گرفتن معیارهایی چند از جمله طراحی، تناسب قیمت و کیفیت، ایمنی، راحتی، مدرن بودن، بهره بردن از فناوری، گنجایش سرنشین و‌ … انتخاب می‌کنند.

خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 11خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 12خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 13خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 14

منبع: فرارو

خواندن خبر در سایت منبع

سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد یورویی آلمان در خودروهای الکتریکی

مهرخبرگزاری مهر
سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد یورویی آلمان در خودروهای الکتریکی
خودروسازان آلمانی ظرف ۳ سال آینده سرمایه‌گذاری بزرگی در خودروهای الکتریکی و رانندگی اتوماتیک انجام خواهند داد و تعداد مدل‌های الکتریکی بیش از ۳ برابر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، اتحادیه صنعت خودروی آلمان اعلام کرد که خودروسازان آلمانی ظرف ۳ سال آینده سرمایه‌گذاری بزرگی در خودروهای الکتریکی و رانندگی اتوماتیک، انجام خواهند داد و تعداد مدل‌های الکتریکی بیش از ۳ برابر خواهد شد.

رئیس اتحادیه خودروی آلمان، برنهاردمتیس، چند روز قبل از نمایشگاه خودروی جنووا، گفت: ما ظرف ۳ سال آینده، ۴۰ میلیارد یورو (۴۵٫۵ میلیارد دلار) در نیروی محرکه الکتریکی سرمایه‌گذاری خواهیم کرد و ۱۸ میلیارد یورو (۲۰٫۵ میلیارد دلار) در دیجیتال‌سازی و رانندگی متصل به شبکه و خودکار، هزینه خواهد شد.

آلمان در کنار چند اقتصاد بزرگ دیگر اروپا، در نظر دارد سهم خودروهای الکتریکی را در تولیدات جدید خود را به شدت افزایش دهد و آن را از سطح متوسط بلوک اروپا، بالاتر نگاه دارد.

طبق گفته متیس، اروپا نیازمند تقویت موتورهای الکتریکی است، چراکه بدون آن نمی‌توان به اهداف کاهش آلودگی دی‌اکسید کربن در اروپا تا سال ۲۰۳۰ دست پیدا کرد. به این منظور باید ضوابط قانونی مناسبی به وجود آید. همچنین توسعه گسترده زیرساخت‌های شارژ باتری، در کنار پیشنهادهای متنوع‌تری برای خریداران خودروهای الکتریکی، باید فراهم شود.

در عین حال، رئیس اتحادیه خودروی آلمان هشدار داد، برلین امسال انتظار دارد با کند شدن اقتصاد، ریسک‌های تجاری در ارتباط با تعرفه‌های آمریکا و همچنین توسعه کارخانجات در آمریکا، مکزیک و چین، تولید خودروی داخلی به شدت افت کند. انتظار می‌رود امسال کارخانجات خودروسازی آلمان ۴٫۸ خودروی مسافربری تولید کنند که این ۵ درصد از سال ۲۰۱۸ کمتر است.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت
پیش فروش دو مدل خودرو شامل وانت آریسان و پژو ۴۰۵ امروز کلید خورد.

به گزارش خبرآنلاین، فروش فوری خودروی وانت آریسان و پژو ۴۰۵ بنزینی با ترمز ضد قفل و ایموبلایزر و کیسه هوای راننده و سرنشین یورو ۴ امروز کلید خورده است.

قیمت وانت آریسان برابر با ۴۵ میلیون تومان است. این قیمت افزایشی برابر با ۴ میلیون و پانصد هزار تومان با قیمت‌های اعلامی بهمن ماه سال جاری را نشان می‌دهد.

بر این اساس در اطلاعیه‌ای که ایران خودرو در خصوص قیمت حاشیه بازار خودروها منتشر کرد، قیمت وانت آریسان ۳۹ میلیون و پانصد هزار تومان بود. بر اساس این گزارش قیمت پژو ۴۰۵ با مشخصات پیش گفته نیز در طرح امروز ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شده است. قیمت این خودرو در میانه بهمن، در اطلاعیه ایران خودرو برابر با ۵۴ میلیون تومان بود.

فروش فوری این خودروها تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت. جدول زیر مشخصات خودروهایی که امروز پیش فروش می‌شود را نشان می‌دهد.

فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت - 6

خواندن خبر در سایت منبع

۲ خودروساز بزرگ کشور چقدر کاهش تولید داشتند؟

ایرناخبرگزاری ایرنا
۲ خودروساز بزرگ کشور چقدر کاهش تولید داشتند؟
تهران- ایرنا- بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از کاهش 40.9 درصدی تولید ایران خودرو و افت 37 درصدی تولید گروه سایپا از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بررسی آمارهای یاد شده حاکی از تولید ۳۸۶ هزار و ۵۲۳ دستگاه خودرو توسط گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه است که در مقایسه با تولید ۶۵۳ هزار و ۵۹۳ دستگاه در مدت مشابه پارسال، کاهش ۴۰٫۹ درصدی نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، در این مدت تولید سواری در گروه ایران خودرو با کاهش ۴۱٫۳ درصدی، تولید وانت با کاهش ۲۵٫۵ درصدی، تولید مینی بوس، میدل باس و اتوبوس با کاهش ۲۵٫۶ درصدی، اما تولید ون با افزایش ۵۴٫۲ درصدی و تولید کامیونت، کامیون و کشنده با رشد ۱۴۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال مواجه شد.

تا پایان بهمن ماه، ۳۷۶ هزار و ۹۲۹ دستگاه سواری، هفت هزار و ۷۵۲ دستگاه وانت، ۵۱۸ دستگاه ون، ۱۷۷ دستگاه مینی بوس، میدل باس و اتوبوس و یک هزار و ۱۴۷ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در ایران خودرو تولید شد.

این گزارش می‌افزاید: در بهمن ماه امسال نیز ۲۷ هزار و ۵۴۳ دستگاه خودرو در ایران خودرو تولید شد که شامل ۲۶ هزار و ۹۵۱ دستگاه سواری و ۵۹۲ دستگاه وانت بوده است.

در این ماه هیچ ون، مینی بوس، میدل باس، کامیونت، کامیون و کشنده‌ای از سوی این گروه تولید نشد.

آمار تولید بهمن ماه ایران خودرو در مقایسه با بهمن ماه پارسال کاهش ۵۷٫۵ درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز امسال تا پایان دی ماه ۳۵۸ هزار و ۹۸۰ دستگاه خودرو تولید کرده بود که نسبت به پارسال ۳۹ درصد کاهش داشت.

** عدد صفر مقابل تولید مینی بوس، میدل باس و اتوبوس در سایپا

همچنین برپایه آمارهای منتشره وزارت صنعت، از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه ۳۸۱ هزار و ۸۵ دستگاه خودرو در گروه سایپا تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۷ درصد کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که گروه سایپا در ۱۱ ماهه پارسال ۶۰۵ هزار و ۳۴۸ دستگاه خودرو تولید کرده بود.

برپایه این گزارش، در مدت یاد شده ۳۴۷ هزار و ۶۶۸ دستگاه سواری، ۳۰ هزار و ۲۳۱ دستگاه وانت و سه هزار و ۱۲۷ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در گروه سایپا تولید شد که به ترتیب ۳۷٫۷ درصد، ۳۰٫۲ درصد و ۲۳٫۲ درصد کاهش داشته است.

در این مدت همچنین ۵۹ دستگاه ون تولید شد، در حالی که در ۱۱ ماهه پارسال تولید این خودرو صفر بوده است.

از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه هیچ مینی بوس، میدل باس یا اتوبوسی در گروه سایپا تولید نشد.

تولید ۲۸ هزار و ۲۴۵ دستگاه خودرو در بهمن ماه ۹۷ از جمله دیگر آمار قابل اشاره است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۷٫۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، در بهمن ماه امسال ۲۵ هزار و ۳۷۴ دستگاه سواری، ۲ هزار و ۷۹۲ دستگاه وانت، پنج دستگاه ون و ۷۴ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در گروه صنعتی سایپا تولید شد، اما هیچ مینی بوس، میدل باس و اتوبوسی تولید نشد.

اقتصام*۳۰۶۵**

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی اسفند ماه ۹۷ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲
گروه صنعتي ايران خودرو پس از عرضه خودروهاي ملي سمند، سورن و رانا، اقدام به توليـد خـودرويي جدید با نام «دنا» نموده است.
معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 0

گروه صنعتی ایران خودرو پس از عرضه خودروهای ملی سمند، سورن و رانا، اقدام به تولید خودرویی جدید با نام «دنا» نموده است. «دنا»، نشانگر خلاقیت، توانایی و خودباوری متخصصان ایران خودرو در طراحی خودرویی به روز و مدرن برای پاسخ به انتظارات نو و سلایق متنوع ایرانیان است.

تفاوت‌ها و ویژگی‌های خاص این خودرو به شرح ذیل بوده و در ادامه جدول کامل مشخصات این خودرو آمده است.

ویژگی‌های محصول دنا با موتور EF۷:

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 5

ایمنی

* مطابقت با استانداردهای ایمنی تصادف از پهلو و جلو

* مجهز به کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو

* مجهز به کمربندهای ایمنی سه نقطه‌ای جلو و عقب با پیش کشنده و محدودکننده نیرو -جلو

* مجهز به سامانه ترمز ضدقفل (ABS) و بوستر MBA به همراه توزیع الکترونیکی نیرو (EBD)

* ستون فرمان جمع شونده در تصادف

* چراغ‌های مه شکن جلو و عقب به همراه چراغ‌های ایمنی روی درها

* شیشه‌های سولار (ضد اشعه مضر UV خورشید)

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 14

رفاهی

* مجهز به سامانه کروز کنترل

* رادیوپخش با مانیتور تصویری بزرگ و قابلیت پخش فایلهای صوتی و تصویری

* دارای سیستم ناوبری (رهیاب)

* غربیلک فرمان مجهز به دکمه‌های کنترل سیستم صوتی، هندزفی موبایل

* آینه‌های جانبی برقی، راهنمادار و تاشونده اتوماتیک

* سیستم پاسخگویی به تلفن همراه (هندزفری موبایل (

* جابجایی‏های صندلی‏های راننده و سرنشین جلو بصورت برقی

* مجهز به سامانه تهویه مطبوع اتوماتیک

* سامانه کمک پارک عقب (سنسور دنده عقب)

* قابلیت دسترسی به صندوق عقب از داخل اتاق

* زیرآرنجی جلو و عقب

* دارای کارت طلایی کامل ۴ ستاره (بیمه بدنه و ….)

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 28

عملکردی

* برخورداری از سامانه الکترونیکی مالتی پلکس

* رینگ اسپورت آلومینیومی

* سامانه ضد سرقت (immobilizer) به همراه سیستم هشدار دهنده هوشمند مرکزی ورود غیر مجاز

* قابلیت تنظیم زاویه نور چراغ‌های جلو از داخل اتاق

زیست محیطی

* مطابقت با استاندارد آلایندگی یورو ۴

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 36

مشخصات فنی خودروی دنا با موتور EF۷:نوع موتورEF۷حجم موتور (cc)۱۶۴۶حداکثر توان موتور (hp)۱۱۵ (۶۰۰۰ دور در دقیقه)حداکثر گشتاور (Nm)۱۵۷ (۴۵۰۰ دور در دقیقه)نسبت تراکم۱۱تعداد سوپاپ۱۶نوع سوخت سازگاربنزین بدون سرب اکتان ۹۵سیستم انژکتوریپاشش چند نقطه‌ای (MPI)استاندارد حد آلایندگییورو ۴حداکثر سرعت (km/h)۱۹۰شتاب صفر تا ۱۰۰ (ثانیه)۱۲٫۰۳سیستم انتقال قدرت۵ دنده دستیمصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر) خارج شهر (لیتر)۵٫۸مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر) ترکیبی (لیتر)۸٫۱طول خودرو (mm)۴۵۵۹عرض خودرو (mm)۱۷۲۰ارتفاع خودرو (mm)۱۴۶۰فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو (mm)۲۶۷۱وزن خالص خودرو بدون سرنشین با مخزن پر و بدون تجهیزات اضافی (kg)۱۲۵۸گنجایش مخزن سوخت (لیتر)۶۰حجم فضای صندوق عقب (دسی متر مکعب)۵۰۰

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 39

امکانات و تجهیزات خودروی دنا با موتور EF۷:

استاندارد آلایندگییورو ۴ بهینهترمزترمز ضد قفل ABS و EBD ترمز جلو دیسکی خنک شونده ترمز عقب دیسکیکیسه هوای ایمنیراننده و سرنشینفرمان"هیدرولیک، مجهز به کلیدهای کنترلی سیستم صوتی و هندزفری موبایلسیستم تهویهتنظیم اتوماتیک, دریچه تهویه برای سرنشینان عقبسیستم صوتی«دارای مانیتور مالتی مدیا تصویری لمسی با رهیاب (GPS) و هندزفری موبایل بلندگوهای جلو و عقب تیوتر»چراغهاجلو هالوژنی و LED – عقب LED, چراغ مه شکن جلو و عقب, چراغ نقشه خوان, چراغ خطر سومآیینه‌ها«آینه‌های جانبی برقی، راهنمادار و تاشونده اتوماتیک، آینه و چراغ آرایش روی آفتابگیر سمت شاگرد»شیشه‌هاشیشه بالابر برقی درهای جلو و عقبتزئیناتتریم تک رنگ (مشکی)تجهیزات ایمنیسیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر)، سیستم هشدار دهنده هوشمند مرکزی ورود غیر مجاز، هشداردهنده موانع عقب با نمایش گرافیکی، سیستم عیب یابی هوشمند (مالتی پلکس)، قفل مرکزی با ریموت کنترل رادیویی، کمربندهای ایمنی جلو سه نقطه‌ای با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم کنترل بخار بنزین، شیشه‌های سولار (ضد اشعه مضر UV خورشید)رینگ و لاستیکرینگ فولادی (۱۸۵/۶۵R۱۵)صندلیجابجایی صندلی‏‌های راننده و سرنشین جلو بصورت برقی، امکان نصب صندلی کودک در صندلی عقب (دارای استاندارد Isofix)، پشت سری صندلی‌های جلو با تنظیم ارتفاع و زاویهسایر تجهیزات ستون فرمان جمع شونده (تلسکوپی)، سیستم روشنایی موقت در محیط‌های تاریک، بلندگوهای جلو و عقب، نمایشگر دمای محیط، آنتن اکتیو به همراه سیستم پشتیبانی از رهیاب، بازکن قفل در صندوق عقب از داخل، کارت طلایی کامل چهار ستاره

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 42

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کدام چشم ایرانی بلندپروازترین پهپاد آمریکایی را کشف کرد؟

همشهریهمشهری1 روز قبل
این رادار سه بعدی وظیفه کشف اولیه هدف را داشته و اطلاعات مورد نظر را به رادار کنترل آتش منتقل سامانه‌های تسلیحاتی منتقل می‌کند. از این رادار می‌توان در داخل ساختار یک گردان آتش باری یا به صورت یک سامانه کاشف مستقل استفاده کرد. در جریان شلیک و ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا شاهد شلیک موشک از روی یکی از پرتابگرهای فاقد رادار سامانه سوم خرداد بودیم. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴نکته جالب دیگر درباره این شکار این است که در جهان به صورت معمول برای درگیری با هر هدف هوایی دو موشک شلیک می‌شود. پهپاد مورد نظر در ارتفاع ۵۱ هزار پا، حدودا برابر با ۱۵٫۵ کیلومتر مورد اصابت موشک پرتاب شده از سامانه سوم خرداد قرار گرفت.

افتتاح موزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیافتتاح موزه نفتاین موزه بعد از دو موزه نفتی در که آبادان تاسیس شده است سومین موزه ایران هست که به بهره برداری میرسد همانطور که برنامه ریزی شده است تعداد این موزه‌ها تا پایان سال به ۵ موزه خواهد رسید

معرفی نیسان مورانو جدید ۲۰۱۹ / پیرمرد با چهره‌ی جدید (+عکس)

3+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصر ایران؛ طرح فروش اینترنتی اقساطی محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۱ صبح فردا سه شنبه ۴ تیر ماه در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای پژو ۲۰۷ دستی، پژو ۴۰۵ دوگانه سوز، پژو پارس ال ایکس و پژو ۴۰۵ اس ال ایکس به صورت اقساطی با تحویل ۳۰ روزه انجام می‌شود. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح «سامانه صیاد» را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند. از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، ضمنا نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد.
ایرناایرنا15 ساعت قبل
به گزارش پارک فناوری پردیس، طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» با همکاری شبکه فن بازار ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا می‌شود. از این پس شرکت‌های فناور مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ صندوق‌های پژوهش فناوری استفاده کنند. این طرح به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کمک می‌کند تا محصولات خود را با شرایط ویژه‌ای به شرکت‌های خریدار ارائه کنند. در این طرح که با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و تعامل با صندوق‌های پژوهش فناوری اجرایی می‌شود، تسهیلات قابل توجهی به شرکت‌های خریدار محصولات دانش‌بنیان و فناور اعطا می‌شود. همچنین لازم است شرکت‌های فروشنده، در صورت نیاز، امکان ارائه تضمین بابت حسن انجام تعهدات را نیز داشته باشند.

سیتروئن ۱۰۰ ساله شد؛ تاریخچه ژیان در ایران (+عکس)

10+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1