1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. تکنولوژی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 14 اسفندماه

خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر

اعتمادآنلاین| در جریان نمایشگاه خودروی ژنو، آخرین خودروی الکتریکی ساخت جگوار در رقابتی نزدیک به عنوان خودروی اروپایی سال ۲۰۱۹ برگزیده شد.

این خودروی ۱۰۰ درصد الکتریکی که جگوار آی. پیس (I-Pace) نام دارد تا آخرین مرحله با خودروی فرانسوی آلپاین مدل A۱۱۰ رقابت تنگاتنگی داشت و هر دو خودرو در امتیاز ۲۵۰ با هم برابر بودند. اما سرانجام رأی داوران جگوار را برنده کرد.

جگوار الکتریکی جدید برای رسیدن از سرعت صفر به یکصد کیلومتر فقط ۴/۵ ثانیه زمان نیاز دارد و سرعت نهایی آن ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است. به گفته کارشناسان طراحی جگوار آی پیس مدرن و چشمگیر بوده و درونش برای راننده و مسافران از فضای کافی برخوردار است.

این خودرو می‌تواند با هربار شارژ مسافت ۴۷۰ کیلومتر را طی کند و باتری آن نیز ظرف ۴۰ دقیقه تا ۸۰ درصد شارژ می‌شود.

قیمت نهایی این خودرو با آپشن‌های مختلف آن از ۷۸ هزار یورو آغاز می‌شود.

این نخستین بار است که جگوار برنده این عنوان می‌شود. یان کالوم، مدیر طراحی جگوار در برابر شگفتی حاضران از انتخاب یک خودروی الکتریکی به عنوان خودروی برتر سال گفت: «چرا مردم هنوز از انتخاب شدن یک ماشین الکتریکی به عنوان خودروی سال تعجب می‌کنند؟ آینده همین است. بهتر است همگی این را بپذیریم.»

خودروی کیا مدل سید Kia Ceed با اختلاف کمی (۲۴۷ امتیاز) در جایگاه سوم و فورد فوکوس با ۲۳۵ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفتند.

دیگر خودروهای نامزدشده برای مرحله پایانی عبارت بودند از: سیتروئن سی‌فایو ایرکراس (Citroën C۵ Aircross)، مرسدس بنز کلاس ای (Mercedes-Benz A-Class) و پژوی ۵۰۸ (Peugeot ۵۰۸).

هیئت داوران نمایشگاه خودرو ژنو متشکل از ۶۰ روزنامه‌نگار متخصص در حوزه خودرو، از ۲۳ کشور اروپایی است که خودروی سال را با در نظر گرفتن معیارهایی چند از جمله طراحی، تناسب قیمت و کیفیت، ایمنی، راحتی، مدرن بودن، بهره بردن از فناوری، گنجایش سرنشین و‌ … انتخاب می‌کنند.

خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 11خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 12خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 13خودروی سال اروپا معرفی شد + تصاویر - 14

منبع: فرارو

خواندن خبر در سایت منبع

سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد یورویی آلمان در خودروهای الکتریکی

مهرخبرگزاری مهر
سرمایه‌گذاری ۵۸ میلیارد یورویی آلمان در خودروهای الکتریکی

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، اتحادیه صنعت خودروی آلمان اعلام کرد که خودروسازان آلمانی ظرف ۳ سال آینده سرمایه‌گذاری بزرگی در خودروهای الکتریکی و رانندگی اتوماتیک، انجام خواهند داد و تعداد مدل‌های الکتریکی بیش از ۳ برابر خواهد شد.

رئیس اتحادیه خودروی آلمان، برنهاردمتیس، چند روز قبل از نمایشگاه خودروی جنووا، گفت: ما ظرف ۳ سال آینده، ۴۰ میلیارد یورو (۴۵٫۵ میلیارد دلار) در نیروی محرکه الکتریکی سرمایه‌گذاری خواهیم کرد و ۱۸ میلیارد یورو (۲۰٫۵ میلیارد دلار) در دیجیتال‌سازی و رانندگی متصل به شبکه و خودکار، هزینه خواهد شد.

آلمان در کنار چند اقتصاد بزرگ دیگر اروپا، در نظر دارد سهم خودروهای الکتریکی را در تولیدات جدید خود را به شدت افزایش دهد و آن را از سطح متوسط بلوک اروپا، بالاتر نگاه دارد.

طبق گفته متیس، اروپا نیازمند تقویت موتورهای الکتریکی است، چراکه بدون آن نمی‌توان به اهداف کاهش آلودگی دی‌اکسید کربن در اروپا تا سال ۲۰۳۰ دست پیدا کرد. به این منظور باید ضوابط قانونی مناسبی به وجود آید. همچنین توسعه گسترده زیرساخت‌های شارژ باتری، در کنار پیشنهادهای متنوع‌تری برای خریداران خودروهای الکتریکی، باید فراهم شود.

در عین حال، رئیس اتحادیه خودروی آلمان هشدار داد، برلین امسال انتظار دارد با کند شدن اقتصاد، ریسک‌های تجاری در ارتباط با تعرفه‌های آمریکا و همچنین توسعه کارخانجات در آمریکا، مکزیک و چین، تولید خودروی داخلی به شدت افت کند. انتظار می‌رود امسال کارخانجات خودروسازی آلمان ۴٫۸ خودروی مسافربری تولید کنند که این ۵ درصد از سال ۲۰۱۸ کمتر است.

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت

به گزارش خبرآنلاین، فروش فوری خودروی وانت آریسان و پژو ۴۰۵ بنزینی با ترمز ضد قفل و ایموبلایزر و کیسه هوای راننده و سرنشین یورو ۴ امروز کلید خورده است.

قیمت وانت آریسان برابر با ۴۵ میلیون تومان است. این قیمت افزایشی برابر با ۴ میلیون و پانصد هزار تومان با قیمت‌های اعلامی بهمن ماه سال جاری را نشان می‌دهد.

بر این اساس در اطلاعیه‌ای که ایران خودرو در خصوص قیمت حاشیه بازار خودروها منتشر کرد، قیمت وانت آریسان ۳۹ میلیون و پانصد هزار تومان بود. بر اساس این گزارش قیمت پژو ۴۰۵ با مشخصات پیش گفته نیز در طرح امروز ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شده است. قیمت این خودرو در میانه بهمن، در اطلاعیه ایران خودرو برابر با ۵۴ میلیون تومان بود.

فروش فوری این خودروها تا زمان تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت. جدول زیر مشخصات خودروهایی که امروز پیش فروش می‌شود را نشان می‌دهد.

فروش فوری پژو ۴۰۵ و وانت آریسان با رشد ۵ تا ۸٫۷ میلیونی قیمت - 6

خواندن خبر در سایت منبع

۲ خودروساز بزرگ کشور چقدر کاهش تولید داشتند؟

ایرناخبرگزاری ایرنا
۲ خودروساز بزرگ کشور چقدر کاهش تولید داشتند؟

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بررسی آمارهای یاد شده حاکی از تولید ۳۸۶ هزار و ۵۲۳ دستگاه خودرو توسط گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه است که در مقایسه با تولید ۶۵۳ هزار و ۵۹۳ دستگاه در مدت مشابه پارسال، کاهش ۴۰٫۹ درصدی نشان می‌دهد.

برپایه این گزارش، در این مدت تولید سواری در گروه ایران خودرو با کاهش ۴۱٫۳ درصدی، تولید وانت با کاهش ۲۵٫۵ درصدی، تولید مینی بوس، میدل باس و اتوبوس با کاهش ۲۵٫۶ درصدی، اما تولید ون با افزایش ۵۴٫۲ درصدی و تولید کامیونت، کامیون و کشنده با رشد ۱۴۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال مواجه شد.

تا پایان بهمن ماه، ۳۷۶ هزار و ۹۲۹ دستگاه سواری، هفت هزار و ۷۵۲ دستگاه وانت، ۵۱۸ دستگاه ون، ۱۷۷ دستگاه مینی بوس، میدل باس و اتوبوس و یک هزار و ۱۴۷ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در ایران خودرو تولید شد.

این گزارش می‌افزاید: در بهمن ماه امسال نیز ۲۷ هزار و ۵۴۳ دستگاه خودرو در ایران خودرو تولید شد که شامل ۲۶ هزار و ۹۵۱ دستگاه سواری و ۵۹۲ دستگاه وانت بوده است.

در این ماه هیچ ون، مینی بوس، میدل باس، کامیونت، کامیون و کشنده‌ای از سوی این گروه تولید نشد.

آمار تولید بهمن ماه ایران خودرو در مقایسه با بهمن ماه پارسال کاهش ۵۷٫۵ درصدی نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز امسال تا پایان دی ماه ۳۵۸ هزار و ۹۸۰ دستگاه خودرو تولید کرده بود که نسبت به پارسال ۳۹ درصد کاهش داشت.

** عدد صفر مقابل تولید مینی بوس، میدل باس و اتوبوس در سایپا

همچنین برپایه آمارهای منتشره وزارت صنعت، از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه ۳۸۱ هزار و ۸۵ دستگاه خودرو در گروه سایپا تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۷ درصد کاهش نشان می‌دهد. این در حالی است که گروه سایپا در ۱۱ ماهه پارسال ۶۰۵ هزار و ۳۴۸ دستگاه خودرو تولید کرده بود.

برپایه این گزارش، در مدت یاد شده ۳۴۷ هزار و ۶۶۸ دستگاه سواری، ۳۰ هزار و ۲۳۱ دستگاه وانت و سه هزار و ۱۲۷ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در گروه سایپا تولید شد که به ترتیب ۳۷٫۷ درصد، ۳۰٫۲ درصد و ۲۳٫۲ درصد کاهش داشته است.

در این مدت همچنین ۵۹ دستگاه ون تولید شد، در حالی که در ۱۱ ماهه پارسال تولید این خودرو صفر بوده است.

از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه هیچ مینی بوس، میدل باس یا اتوبوسی در گروه سایپا تولید نشد.

تولید ۲۸ هزار و ۲۴۵ دستگاه خودرو در بهمن ماه ۹۷ از جمله دیگر آمار قابل اشاره است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۷٫۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، در بهمن ماه امسال ۲۵ هزار و ۳۷۴ دستگاه سواری، ۲ هزار و ۷۹۲ دستگاه وانت، پنج دستگاه ون و ۷۴ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در گروه صنعتی سایپا تولید شد، اما هیچ مینی بوس، میدل باس و اتوبوسی تولید نشد.

اقتصام*۳۰۶۵**

خواندن خبر در سایت منبع

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲
معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 0

گروه صنعتی ایران خودرو پس از عرضه خودروهای ملی سمند، سورن و رانا، اقدام به تولید خودرویی جدید با نام «دنا» نموده است. «دنا»، نشانگر خلاقیت، توانایی و خودباوری متخصصان ایران خودرو در طراحی خودرویی به روز و مدرن برای پاسخ به انتظارات نو و سلایق متنوع ایرانیان است.

تفاوت‌ها و ویژگی‌های خاص این خودرو به شرح ذیل بوده و در ادامه جدول کامل مشخصات این خودرو آمده است.

ویژگی‌های محصول دنا با موتور EF۷:

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 5

ایمنی

* مطابقت با استانداردهای ایمنی تصادف از پهلو و جلو

* مجهز به کیسه هوا برای راننده و سرنشین جلو

* مجهز به کمربندهای ایمنی سه نقطه‌ای جلو و عقب با پیش کشنده و محدودکننده نیرو -جلو

* مجهز به سامانه ترمز ضدقفل (ABS) و بوستر MBA به همراه توزیع الکترونیکی نیرو (EBD)

* ستون فرمان جمع شونده در تصادف

* چراغ‌های مه شکن جلو و عقب به همراه چراغ‌های ایمنی روی درها

* شیشه‌های سولار (ضد اشعه مضر UV خورشید)

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 14

رفاهی

* مجهز به سامانه کروز کنترل

* رادیوپخش با مانیتور تصویری بزرگ و قابلیت پخش فایلهای صوتی و تصویری

* دارای سیستم ناوبری (رهیاب)

* غربیلک فرمان مجهز به دکمه‌های کنترل سیستم صوتی، هندزفی موبایل

* آینه‌های جانبی برقی، راهنمادار و تاشونده اتوماتیک

* سیستم پاسخگویی به تلفن همراه (هندزفری موبایل (

* جابجایی‏های صندلی‏های راننده و سرنشین جلو بصورت برقی

* مجهز به سامانه تهویه مطبوع اتوماتیک

* سامانه کمک پارک عقب (سنسور دنده عقب)

* قابلیت دسترسی به صندوق عقب از داخل اتاق

* زیرآرنجی جلو و عقب

* دارای کارت طلایی کامل ۴ ستاره (بیمه بدنه و ….)

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 28

عملکردی

* برخورداری از سامانه الکترونیکی مالتی پلکس

* رینگ اسپورت آلومینیومی

* سامانه ضد سرقت (immobilizer) به همراه سیستم هشدار دهنده هوشمند مرکزی ورود غیر مجاز

* قابلیت تنظیم زاویه نور چراغ‌های جلو از داخل اتاق

زیست محیطی

* مطابقت با استاندارد آلایندگی یورو ۴

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 36

مشخصات فنی خودروی دنا با موتور EF۷:نوع موتورEF۷حجم موتور (cc)۱۶۴۶حداکثر توان موتور (hp)۱۱۵ (۶۰۰۰ دور در دقیقه)حداکثر گشتاور (Nm)۱۵۷ (۴۵۰۰ دور در دقیقه)نسبت تراکم۱۱تعداد سوپاپ۱۶نوع سوخت سازگاربنزین بدون سرب اکتان ۹۵سیستم انژکتوریپاشش چند نقطه‌ای (MPI)استاندارد حد آلایندگییورو ۴حداکثر سرعت (km/h)۱۹۰شتاب صفر تا ۱۰۰ (ثانیه)۱۲٫۰۳سیستم انتقال قدرت۵ دنده دستیمصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر) خارج شهر (لیتر)۵٫۸مصرف سوخت (در ۱۰۰ کیلومتر) ترکیبی (لیتر)۸٫۱طول خودرو (mm)۴۵۵۹عرض خودرو (mm)۱۷۲۰ارتفاع خودرو (mm)۱۴۶۰فاصله بین دو محور چرخهای عقب و جلو (mm)۲۶۷۱وزن خالص خودرو بدون سرنشین با مخزن پر و بدون تجهیزات اضافی (kg)۱۲۵۸گنجایش مخزن سوخت (لیتر)۶۰حجم فضای صندوق عقب (دسی متر مکعب)۵۰۰

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 39

امکانات و تجهیزات خودروی دنا با موتور EF۷:

استاندارد آلایندگییورو ۴ بهینهترمزترمز ضد قفل ABS و EBD ترمز جلو دیسکی خنک شونده ترمز عقب دیسکیکیسه هوای ایمنیراننده و سرنشینفرمان"هیدرولیک، مجهز به کلیدهای کنترلی سیستم صوتی و هندزفری موبایلسیستم تهویهتنظیم اتوماتیک, دریچه تهویه برای سرنشینان عقبسیستم صوتی«دارای مانیتور مالتی مدیا تصویری لمسی با رهیاب (GPS) و هندزفری موبایل بلندگوهای جلو و عقب تیوتر»چراغهاجلو هالوژنی و LED – عقب LED, چراغ مه شکن جلو و عقب, چراغ نقشه خوان, چراغ خطر سومآیینه‌ها«آینه‌های جانبی برقی، راهنمادار و تاشونده اتوماتیک، آینه و چراغ آرایش روی آفتابگیر سمت شاگرد»شیشه‌هاشیشه بالابر برقی درهای جلو و عقبتزئیناتتریم تک رنگ (مشکی)تجهیزات ایمنیسیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر)، سیستم هشدار دهنده هوشمند مرکزی ورود غیر مجاز، هشداردهنده موانع عقب با نمایش گرافیکی، سیستم عیب یابی هوشمند (مالتی پلکس)، قفل مرکزی با ریموت کنترل رادیویی، کمربندهای ایمنی جلو سه نقطه‌ای با قابلیت تنظیم ارتفاع، سیستم کنترل بخار بنزین، شیشه‌های سولار (ضد اشعه مضر UV خورشید)رینگ و لاستیکرینگ فولادی (۱۸۵/۶۵R۱۵)صندلیجابجایی صندلی‏‌های راننده و سرنشین جلو بصورت برقی، امکان نصب صندلی کودک در صندلی عقب (دارای استاندارد Isofix)، پشت سری صندلی‌های جلو با تنظیم ارتفاع و زاویهسایر تجهیزات ستون فرمان جمع شونده (تلسکوپی)، سیستم روشنایی موقت در محیط‌های تاریک، بلندگوهای جلو و عقب، نمایشگر دمای محیط، آنتن اکتیو به همراه سیستم پشتیبانی از رهیاب، بازکن قفل در صندوق عقب از داخل، کارت طلایی کامل چهار ستاره

معرفی و مشخصات خودروی دنا کد کلاس ۷۰۱۱۲ - 42

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک1 روز قبل
آغاز تیرماه مصادف شد با ممنوعیت واردات خودرو و همین مسئله باعث پیچیده‌تر شدن بازار خودرو گردید. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت. پس در سال ۱۳۹۸ از ناحیه کاهش عرضه خودرو بازار خودرو تحت فشار قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر با توجه به اینکه مردم به خودرو نیاز دارند پس تقاضا برای خودرو کاهش نخواهد یافت.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
*پنجره‌ها را خیلی آرام پایین بدهید، بیشتر پنجره‌های الکتریکی باید براحتی پایین بیایند مگر اینکه خودرو شما کاملا زیر آب رفته باشد. در عین حال ممکن است تا زمانی که فشار از بیرون و داخل خودرو به دلیل آب گرفتگی برابر نشده باشد نتوانید در اتومبیل را باز کنید. اگر فشار از بیرون و درون به سطح برابری نرسد شیشه ترکیده و قطعات آن به داخل ماشین روی شما و دیگر سرنشینان پاشیده می‌شود. *زمانی که از خودرو خارج شدید کنار آن نمانید؛ به سطحی مرتفع بروید. *حتی اگر احساس کردید سطح آب رو به پایین می‌رود باز هم به داخل خودرو برنگردید؛ سطح آب ممکن است بدون هیچ هشداری دوباره بالا بیاید.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
اپل شب گذشته از نسخه دهم iOS پرده برداشت و اکنون دستگاه هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند می‌توانند با دریافت این نسخه، به جدیدترین ویژگی‌های نرم افزاری که اپل برای ابزارهایش در نظر گرفته، دسترسی داشته باشند. نسخه دهم از پلتفرم مذکور را می‌توان بزرگترین به روز رسانی آن دانست. از … ادامه مطلب
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
این ماشین به عنوان اولین کامپیوتر دنیا آغازگر عصر جدیدی در فناوری بود. اختراع اولین کامپیوتر دنیاارتش ایالات متحده در گرماگرم جنگ جهانی دوم شدیدا به ابزاری برای برآورد دقیق و سریع محاسبات خود نیاز داشت. طراحی اولین کامپیوتر دنیا که بعدا انیاک نام گرفت حدود یکسال زمان برد و پس از آن هم ۱۸ ماه را به توسعه ماشین اختصاص دادند. راه اندازی اولین کامپیوتر دنیا حرارت بسیار بالایی را تولید می‌کرد و مهندسان برای کاهش دمای آن از دو دمنده ۲۰ اسب بخاری بهره می‌بردند. پایان داستان انیاکعلی رغم پیشرفت‌های چشمگیر انیاک در زمینه محاسبات عمر اولین کامپیوتر دنیا دیری نپایید.
دیجیاتودیجیاتو13 ساعت قبل
گلکسی A۹۰ یکی از مورد انتظارترین موبایل‌های سامسونگ است که حدود ۲ هفته به معرفی آن باقیمانده و حالا افشاگرها از نمایشگر بزرگ و پردازنده قدرتمند آن خبر داده‌اند. به گفته وی در پنل نمایش گلکسی A۹۰ از هیچ بریدگی یا حفره‌ای خبری نیست و عرض حاشیه‌های کناری و پایین آن هم به ترتیب از ۱٫۲ و ۳٫۶ میلیمتر فراتر نمی‌رود. بر این اساس صفحه نمایش این موبایل ۶٫۷ اینچی است و از بزرگترین گوش‌های سامسونگ به شمار می‌رود. اطلاعات بیشتری از این موبایل در دسترس نیست اما بر اساس گمانه زنی‌های فعلی مدل پایه گلکسی A۹۰ به دوربین جهنده، ۶ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی مجهز خواهد شد. انتظار می‌رود گلکسی A۹۰ طی مراسمی ویژه و در ۲۱ فروردین معرفی شود.

سفر بخیر؛ اپلیکیشن‌هایی که برای ایرانگردی احتیاج دارید

62+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل

اخبار بیشتر