1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

امروز (14 اسفند) استقلال و الدحیل به مصاف هم می‌روند

مردان مشترک جنگ رقبای استقلال در گروه مرگ

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳
مردان مشترک جنگ رقبای استقلال در گروه مرگ

به گزارش «ورزش سه»، جدال الهلال با العین حساسیت به مراتب بالاتر از رویارویی الدحیل و استقلال دارد به خصوص برای طرفداران دو تیم که اصلا دوست ندارند در این بازی حیثیتی بازنده باشند. قهرمانان عربستان و امارات با وجود رابطه بسیار خوبی در این سال‌ها، همواره در راه کسب عناوین و شکار ستاره‌های یکدیگر کل کل‌های بسیار زیادی داشتند به همین خاطر جنگ دیرینه آنها مردان مشترک کم نداشته است.

مردان مشترک جنگ رقبای استقلال در گروه مرگ - 2

روزنامه الریاضیه در آستانه مصاف الهلال با العین در گزارشی به سرشناس‌ترین چهره‌های مشترک دو تیم در یک دهه گذشته از روی نیمکت رهبری تا مستطیل سبز پرداخت و فهرست بلندبالایی را منتشر کرد. در این گزارش ابتدا به مردان مشترک روی نیمکت‌ها پرداخته شد و آمد: «کوزمین اولاریو رومانیایی سال ۲۰۰۷ به الهلال پیوست و توانست برای سال‌ها به تمامی عناوین قهرمانی در این کشور برسد تا این که سال ۲۰۱۱ سر از العین در بیاورد و آنجا نیز به درو کردن جام‌ها بپردازد. بعد از او نوبت به زلاتکو دالیچ رسید تا همین روال را ادامه بدهد و حالا این میراث به زوران مامیچ دیگر کروات سرشناس رسیده تا بعد از سال‌های درخشان روی نیمکت العین سر از اردوی الهلال در بیاورد».

مردان مشترک جنگ رقبای استقلال در گروه مرگ - 5

الریاضیه در ادامه گزارش به ستاره‌های داخلی و خارجی مشترک دو تیم نیز پرداخت و آورد: «مریل رادوی مدافع ملی پوش و سرشناس رومانیایی استارت جابه جایی‌های بزرگ بازیکن میان دو باشگاه را زد. بعد نوبت به یاسر القحطانی رسید تا برای بنفش‌ها طی ۴ سال بیش از ۵۴ بار گلزنی کند. آخرین جابه جایی هم به شکار بزرگ تابستانی قهرمان عربستان از اردوی العین یعنی عمرعبدالرحمان ملقب به عموری برمی گشت گرچه بعد از یکی دو ماه مرد سال سابق آسیا و کاپیتان تیم ملی امارات به شدت آسیب دید و ماه‌ها از میادین دور ماند».

مردان مشترک جنگ رقبای استقلال در گروه مرگ - 7

خواندن خبر در سایت منبع

استقلال با بازی هوشمندانه به هدفش می‌رسد

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
استقلال با بازی هوشمندانه به هدفش می‌رسد

خبرگزاری مهر: پیمان صاحب جمعی اظهار داشت: متأسفانه یا خوشبختانه کار استقلال در آسیا با یک بازی سخت خارج از خانه شروع شد. این اتفاق باعث می‌شود تا آبی پوشان از همان ابتدا با همه قوا وارد مسابقات شوند که در مجموع نیز به سود این تیم است.

پیشکسوت آبی پوشان بیان داشت: برخورد تیم‌های ایرانی و قطری در عرصه ملی و باشگاهی در سالهای اخیر زیاد بوده و فوتبال دو کشور شناخت خوبی از هم پیدا کرده‌اند. این هم به سود استقلال است و هم به ضرر این تیم. بسته به اینکه مربیان دو تیم چطور و تا چه حد از این شناخت استفاده کنند.

وی با اشاره به قهرمانی اخیر تیم ملی قطر در آسیا بیان داشت: قطری‌ها برای میزبانی جام جهانی و حضوری پر قدرت در این مسابقات دورخیز کرده‌اند. قهرمانی آنها در آسیا زنگ خطر را برای همه قدرتهای قاره به صدا در آورد و حالا تیم‌های باشگاهی این کشور هم مدعیانی جدی برای قهرمانی در آسیا هستند. نه فقط استقلال مقابل الدحیل بلکه پرسپولیس هم در مقابله با السد کاری دشوار پیش رو دارد.

صاحب جمعی در ادامه بیان داشت: کار استقلال در دوحه بسیار مشکل است، اما اگر آبی‌ها یک بازی هوشمندانه در قطر ارائه دهند، حتما به هدفشان در این بازی خواهند رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

بزنیم بترکونیمشون

2 هفته قبل

در ادامه بخوانید

فراروفرارو11 ساعت قبل
کارلوس کی‌روش اولین دیدار خودش با کلمبیا را برد و به نوعی از فوتبال ژاپن انتقام کوچکی گرفت. به گزارش خبرآنلاین، تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به اواین حضور رسمی کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی کلمبیاست. کارلوس کی روش روی نیمکت کلمبیا نشسته و درست مثل همه اعضای دیگر کادرفنی و بازیکنان پوشاک برندی را به تن می‌کند که در ایران برایش خیلی با مسئولان دعوا می‌کرد! آدیداس محبوب کی روش که در ایران با هزار دردسر تن خودش و بازیکنان می‌شد، در کلمبیا به راحتی به بدن سرمربی پرتغالی چسبیده. چراکه رخ دادن چنین اتفاقی مطمئنا از تعهدات فدراسیون فوتبال کلمبیا بوده و به همین دلیل دیگر نیازی به دعوا درست شدن و به چالش کشیده شدن مسائل مختلف نیست.
تابناکتابناک19 ساعت قبل
نایب رییس اصولگرای مجلس شورای اسلامی در واکنشی صریح به حذف عادل فردوسی پور از برنامه نود، این برکناری را دزدانه خواند. مطهری می‌گوید مقام رهبری چنین دستوری صادر نکرده و حتی برخلاف نظر رییس سازمان صداوسیما اتخاذ شده است و فروغی نیز مجری دستورات بود! او که خواهان پیگیری موضوع توسط نمایندگان مجلس شده، اعلام کرده است که اگر نود ایرادی دارد باید با تذکر رفع شود.
تابناکتابناک1 روز قبل
محمدحسین میثاقی مجری جوان شبکه سه و ورزش سیما که گفته می‌شد بعداز اجرای برنامه فوتبال ۱۲۰ حالا مد نظر مدیران شبکه سه قرار گرفته و قرار است جای عادل فردوسی پور از او استفاده شود، به خارج از کشور رفته است. به گزارش تابناک ورزشی، این گزارشگر و مجری که توسط فردوسی پور به سیمای سراسری معرفی شد، رسما شاگرد نخست سبک و شیوه عادل در اجرای برنامه‌های ورزشی محسوب می‌شود و گزینه‌ای بهتر از او برای نشاندن جای فردوسی پور پیدا نکرده‌اند. البته گفته می‌شود سفر او طولانی نیست و او در روزهای جنجالی مدیر شبکه سه علیه فردوسی پور نمی‌تواند تا مدتها خودش را کنار بکشد. میثاقی که ظاهرا بعد از یک دوره فشار کاری، در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که اگر رخ ندهد کار برای میثاقی سخت می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
‏این چکمه‌های سفید رنگ بیشتر از همه آن کفش‌های مارک‌دار به سردار آزمون می‌آید، او بزرگترین گل زندگیش را زد. سردار آزمون شروعی فوق العاده در فوتبال ایران داشت و شاید جز معدود ستاره هایی بود که پیش از درخشش در رده باشگاهی و تیم‌های محبوب، به نوعی استارت موفقیت خود را با لباس سفید تیم ملی زد و با اعتماد کارلوس کی روش، خیلی زود به مهره ثابت تیم ملی تبدیل شد. در حقیقت سردار آزمون برآیند نسل جوان ماست. سردار در جام جهانی مطابق خواسته‌های کارلوس کی روش و تاکتیک تیم ملی ایران، نمایش قابل قبولی داشت و حداقل موقعیت آنچنانی از دست نداد. گرچه مصاحبه او در مورد از دست دادن تعطیلات و جنگیدن برای تیم ملی اشتباه بود، اما درر این معادله غلط، نقش هجمه بی پایان خودمان و توهین به خانواده سردار با حضور خودش در رستوران را فراموش نکنیم.
ورزش۳ورزش۳12 ساعت قبل
دفاع چپ؛ اولین دربی محمد نادری؟ پرسپولیس در این فصل سه دفاع چپ تخصصی داشته است. حالا برای بازی دربی برانکو منتظر شرایط شایان مصلح است؛ اما بازهم میتوان با اطمینان نسبی، از حضور نادری در ترکیب اصلی نوشت. هافبک دفاعی؛ کمال و احمد یا فقط کامیابی نیا؟ اگر قرار به استفاده از یک هافبک دفاعی باشد، تردیدی نیست که انتخاب برانکو کمال کامیابی نیا خواهد بود. چرا که هافبک دفاعی شماره ۱۱ سرخ‌ها بازیکنی جنگنده و دفاعی‌تر نسبت به نوراللهی تکنیکی است و می‌تواند با قدرت در جنگ میانه میدان، مقابل آبی‌ها ظاهر شود. یکی از نقاط ابهام تیم پرسپولیس در پست هافبک راست و چپ است.

اخبار بیشتر