1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تغییر قیمت بلیت مترو در سال جدید و درخواست تخفیف برای سربازان

بررسی نرخ کرایه‌ها؛ بلیت مترو ۱۲۰۰ تومان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بررسی نرخ کرایه‌ها؛ بلیت مترو ۱۲۰۰ تومان

محمد علی کرونی با اشاره به بررسی نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: پیشنهاد شهرداری در کمیسیون حمل و نقل بررسی شده و به دلیل اینکه نرخ کرایه‌ها به صورت تبصره‌ای از بودجه به شورا ارائه شده، تصمیمات گرفته شده از کمیسیون تخصصی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد تا از طریق این کمیسیون به صحن آورده شود.

وی با اشاره تصویب پیشنهاد شهرداری در خصوص نرخ بلیت اتوبوس در کمیسیون حمل و نقل افزود: کلیات پیشنهاد شهرداری با توجه به هزینه‌های موجود به تصویب رسید و تنها تغییرات اندکی داده شد؛ پیشنهاد کمیسیون برای پوشش هزینه‌ها افزایش ۲۵ درصدی است.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص نرخ کرایه‌های تاکسی هم توضیح داد: افزایش کرایه‌های تاکسی بر اساس نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی تا پایان سال ۹۷ خواهد بود.

کرونی در ادامه با اشاره به نظر کمیسیون عمران و حمل و نقل در خصوص نرخ بلیت مترو گفت: پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل، برای بلیت‌های تک سفره رقم یک هزار و ۲۰۰ تومان است، مشابه سال گذشته که بلیت تک سفره ۲۰۰ تومان افزایش داشت. نرخ بلیت متروی فرودگاه امام خمینی ۹ هزار تومان و پیشنهاد کمیسیون برای نرخ بلیت تک سفره خط متروی کرج هم، ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است. همچنین شهرداری برای بلیت‌های اعتباری از صفر تا ۵۰ درصد می‌تواند تخفیف (با توجه به مسافت طی شده توسط مسافران) پیش بینی کند.

وی همچنین با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری در صحن شورا از افزایش ۱۱۷ میلیارد تومانی بودجه شرکت مترو و ۵۰ میلیارد تومانی شرکت بهره برداری مترو در کمیسیون تلفیق شورای شهر خبر داد و گفت: خوشبختانه با نظر مساعد اعضای کمیسیون تلفیق شورای شهر افزایش بودجه شرکت مترو در سال ۹۸ به میزان ۱۱۷ میلیارد تومان و شرکت بهره برداری به میزان ۵۰ میلیارد تومان به تصویب رسید؛ امیدواریم این موضوع در صحن شورا نیز به تصویب نهایی برسد.

به گفته کرونی، کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، تمرکز اصلی اعتبارات حوزه حمل و نقل در سال ۹۸ را به سمت توسعه و تکمیل شبکه ریلی تهران سوق داده و انتظار می‌رود شهرداری تهران نیز با حساسیت ویژه، تحقق سایر منابع درآمدی از جمله فاینانس، اوراق مشارکت و مجتمع‌های ایستگاهی را پیگیری کند.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: توجه به تجربه‌های ناموفق پروژه‌های توسعه دوچرخه در تهران، اعتبارات در نظر گرفته برای اعطای تسهیلات ترویج و گسترش دوچرخه سواری از محل کمک‌های فنی و اعتباری، از مبلغ ۱۲ میلیارد تومان به ۶ میلیارد تومان کاهش یافت که این تصمیم کمیسیون تلفیق در صحن رأی نیاورد.

نرخ‌های پیشنهادی بعد از بررسی در کمیسیون برنامه و بودجه در صحن شورا به تصویب می‌رسد و پس از تأیید در فرمانداری اجرایی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

عضو شورای شهر تهران: قیمت واقعی بلیت مترو ۱۱ هزار تومان است

الفخبرگزاری الف
عضو شورای شهر تهران: قیمت واقعی بلیت مترو ۱۱ هزار تومان است

به گزارش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فارس، محمود میرلوحی در صد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران که به بررسی بودجه سال ۹۸ می‌پردازد درباره افزایش ۲۰ درصدی نرخ خدمات شهری گفت: از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سال ۹۵ تا سال ۹۷ خدمات شهری افزایشی نداشته است و درواقع خدماتی که در خصوص اتوبوس، ‌ مترو و بهشت زهرا انجام شده بر اساس قیمت‌های سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما چاره‌ای جز افزایش قیمت خدمات شهری در سال آینده نداریم، بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال آینده به حدود ۱۸ هزار و ۲۳۶ میلیارد تومان خواهد رسید و این یک بودجه انقباضی است و حدود ۸ هزار میلیارد تومان از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این بودجه صرف حقوق و هزینه‌های جاری و اداری شهر خواهد بود.

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متاسفانه در مدیریت شهری گذشته برای تامین هزینه‌ها به سمت تسهیلات بانکی می‌رفتند و همین امر موجب افزایش بدهی‌های شهرداری شده است.

میرلوحی خاطرنشان کرد: در صورتی افزایش ۲۰ درصدی نرخ خدمات را در سال آینده خواهیم داشت که باید به سمت کاهش خدمات و یا کاهش کیفیت آن حرکت کنیم.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: در حال حاضر قیمت واقعی بلیت مترو ۱۱ هزار تومان است البته در گفت‌وگوهای قبلی قیمت بلیت مترو را ۱۰ هزار تومان اعلام کردم اما با کارهای کارشناسی صورت گرفت مشخص شد قیمت واقعی مترو ۱۱ هزار تومان است.

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متاسفانه شهرداری در دوره‌های گذشته مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهکار است و این بدهی‌ها روز به روز افزایش می‌یابد و هیچ بانکی حاضر نیست در شرایط فعلی به شهرداری وام بدهد.

میرلوحی خاطرنشان کرد: ما برای تامین درآمدهای شهر چاره‌ای جز افزایش بهای خدمات شهر نداریم؛ چراکه ما به سمت تراکم‌فرشی در شهر پیش نمی‌رویم.

وی ادامه داد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای نخستین بار ۱۶۵۰ میلیارد از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طلب‌های دولت به شهرداری پرداخت شده است و قرار بر این است که به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

مردم در حال له‌شدن در مترو و اتوبوس هستند

ایلناخبرگزاری ایلنا
مردم در حال له‌شدن در مترو و اتوبوس هستند

مردم در حال له‌شدن در مترو و اتوبوس هستند - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در صد و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران نسبت به اظهارات محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در خصوص افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی بودجه فرهنگی واکنش نشان داد و گفت: اگر شورای شهر پنجم کمترین خدمتی کرده باشد این است که بودجه فرهنگی را کاهش دهد و منابع آن را به مطالبات مردم که توسعه حمل و نقل عمومی است اختصاص دهد.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اظهار داشت: اکنون روزانه در اتوبوس‌ها میان مرتب میان مردم نزاع می‌شود. مردم در حال له شدن در متروها هستند و ما پول نداریم برای اتوبوس‌ها و مترو هزینه کنیم. اگر بخواهید بودجه فرهنگی را افزایش دهید من قطعا در این خصوص مصاحبه کرده و به آن اعتراض می‌کنم.

وی با بیان اینکه کسر بودجه در سال جاری ۳۶۰۰ میلیارد تومان بوده است گفت: یک نظرسنجی بگذارید تا ببینید مطالبات مردم چیست. ما به هیچ عنوان زیر بار افزایش بودجه فرهنگی نمی‌رویم و می‌توان با همان هزار میلیاردی که معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری برای بخش فرهنگی در سال ۹۸ پیشنهاد داده در این حوزه کار انجام دهیم.

در نهایت افزایش بودجه فرهنگی با ۱۲ موافق و ۸ مخالف به تصویب رسید که فراهانی در واکنش به این مصوبه اقدام به ترک صحن شورای شهر کرد اما با پادرمیانی سید حسن رسولی، خزانه‌دار شورای شهر تهران به صحن بازگشت.

هاشمی در واکنش به قهر فراهانی گفت: لطفا قهر نکنید؛ من خودم لخت می‌شوم و به میدان می‌روم و ۲۰۰ میلیارد تومان را تامین می‌کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

پایتخت ۵۰۰ کیلومتر ریل مترو آماده تجهیز دارد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پایتخت ۵۰۰ کیلومتر ریل مترو آماده تجهیز دارد

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه شنبه در حاشیه یکصد و بیست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با تجهیز این مقدار ریل مشکل آلودگی و بحث ترافیک در پایتخت حل می‌شود.

وی افزود: اولویت ما در شورای اسلامی شهر بحث حمل و نقل است که باید بررسی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که حمل و‌نقل ریلی دارای مزیت برای دولت و‌ مردم است گفت: این امر باعث صرفه جویی در سوخت و بهبود وضعیت آلودگی هوا می‌شود و سود غیر مستقیم برای دولت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد کسانی که بر اثر آلودگی فوت می‌کنند بیشتر از تعداد کسانی است که در حادثه تصادف فوت می‌کنند و این موضوع برای دولت هزینه آور است.

هاشمی تاکید کرد: طبق قانون بودجه یک سوم بلیط مترو باید توسط مردم و بخش‌های دیگر توسط دولت و شهرداری پرداخت شود که اگر دولت بدهی خویش را پرداخت کند می‌توانیم به اهداف توسعه حمل و نقل ریلی دست یابیم.

وی بیان داشت: بدهی‌های دولت در مترو را منظور خواهیم کرد و در تهاتر‌ها از آن استفاده خواهیم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: در همه جای دنیا از سوخت مالیات می‌گیرند و برای حمل و نقل عمومی هزینه می‌کنند این در حالی است که در کشور ما به سوخت یارانه می‌دهند و کمکی به توسعه حمل و نقل نمی‌کنند.

وی از اجرایی نشدن قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و گفت: مترو و مدیریت مصرف سوخت در قانون دیده شده ولی هنوز اختصاص نیافته است.

هاشمی با اشاره به جلسه روز گذشته با جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: در این جلسه بحث موضوع انتقال پایتخت مطرح نبود چراکه قرار است کمیته کارشناسی در خصوص این موضوع بررسی کند.

وی تاکید کرد: همچنین در این جلسه به موضوع ساماندهی تهران بزرگ پرداختیم، مهمترین موضوع ساماندهی حمل و نقل ریلی بود چرا که در گزارشی که از مشکلات حمل و نقل غرب تهران ارائه شد روزانه یک هزار و ۳۰۰ خودرو از حومه و شهرهای اقماری به تهران سفر می‌کنند ضمن این که این مشکل در شرق تهران نیز وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد برای ساماندهی خودروهای تک سرنشین باید از روش حمل و نقل ریل پایه و انبوه مانند متروی کرج – تهران بهره برد.

وی خاطر نشان کرد: در این جلسه نامه‌ای را که به رئیس جمهور در خصوص مترو نوشته بودم را مطرح کردم.

هاشمی به همکاری و حمایت نهادهای مختلف در توسعه حمل و نقل ریلی اشاره کرد و گفت: اگر وزارت نفت به وظایفش عمل کند و هزینه سفر ریلی را پرداخت کند در تهران و همه کلانشهرها مشکل حمل و نقل عمومی حل خواهد شد.

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۵۳۹

خواندن خبر در سایت منبع

عضو شورای شهر خواستار رایگان شدن بلیت اتوبوس و مترو ویژه سربازان شد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
عضو شورای شهر خواستار رایگان شدن بلیت اتوبوس و مترو ویژه سربازان شد

به گزارش افکارنیوز،

حجت نظری در جریان صد و بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: جا دارد به همکاران در شورای شهر تهران و همچنین کارشناسان و دبیران کمیته‌ها و کمیسیونهای شورا ی شهر تهران که ایام بررسی بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران فعال هستند خداقوت و خسته نباشید بگوییم و البته از یاد نبریم که زحمت کوشش و انعکاس مطالب مطرح شده در شهر برعهده خبرنگاران است.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه امروز چهاردهم اسفندماه برابر با سالمرگ دکتر محمد مصدق است، جا دارد از این شخصیت تاثیرگذار تاریخ معاصر نیز یاد کنیم.

نظری در ادامه خطاب به اعضای شورای شهر تهران تصریح کرد: شهرداری تهران برای دانشجویان، دانش‌آموزان، خبرنگاران، معلولان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سالمندان و … بلیت‌های رایگان و تخفیف دار را به منظور استفاده بیشتر و آسانتر از مترو و اتوبوس صادر می‌کند و حتما این اقدام باعث می‌شود استفاده از حمل ونقل عمومی افزایش یابد. به عبارتی می‌توان گفت که شهرداری به بسیاری از اقشار جامعه در دریافت تسهیلات و تخفیف‌های ویژه برای حمل و نقل عمومی توجه کرده است اما متاسفانه در این میان، سربازان که حق دریافتی ماهیانه‌شان نیز بسیار اندک است، مورد غفلت قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: همشهریان در آغاز روز و بعد از ظهر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند حتما شمار زیادی از سربازان را دیدند که از مترو و اتوبوس برای جابه جایی در شهر استفاده می‌کنند و بنده نیز در دیدارها و بازدیدهای مختلفی که داشتم بارها با این مطالبه از سوی سربازان مواجه شدم که چرا حمل و نقل عمومی برای سربازان رایگان نیست. مطالبه‌ای که به نظرم مورد توجه مدیریت شهری و ستاد کل نیروهای مسلح قرار بگیرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: از طرفی دیگر ماده ۸۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، شهرداریها را موظف کرده با همکاری دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی، تسهیلاتی برای استفاده سربازان از قطار، اتوبوس، ورزشگاه‌ها، گردشگاه‌ها، موزه‌ها، سینماها و … پیش‌بینی کنند.

وی گفت: ‌ در همین راست ضمن درخواست از همکاران شورای شهر تهران برای توجه به این موضوع در بودجه سال آینده شهرداری تهران از شهردار تهران می‌خواهم که امکان بهره‌مندی سربازان شریف کشور از کارتهای رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در دوران خدمت سربازی برای آنها فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

طغیان اروندرود و نهرهای‌ آن (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

آتش‌نشانان تهران در جمع سیل‌زدگان

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در حادثه سیل استان گلستان، برخلاف زمین‌لرزه آبان ۹۶ کرمانشاه، بیشتر کمک‌های مردمی از طریق سازمان هلال‌احمر ایران در حال ارسال به سمت مناطق آسیب‌دیده است. پویش مردمی هلال احمر با حمایت چهره‌های ورزشی، هنری و اجتماعی باعث شده است مدیریت کمک به سیل‌زدگان استان گلستان و مازندران از طریق این سازمان صورت بگیرد. در همین راستا، هدیه تهرانی، بازیگر سینما و عضو داوطلب جمعیت هلال احمر هم در استان سیل‌زده گلستان حضور پیدا کرده است.

شگفت‌انگیزترین ماهی جهان در لرستان + تصاویر

3+
الفالف16 ساعت قبل
فارسفارس1 روز قبل
استاندار کرمانشاه ضمن لغو مرخصی تمام مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان، امدادی و اعضای ستاد بحران استان، گفت: بدنبال پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی سیل‌آسا، از این اعضا هیچ کوتاهی و اشتباهی پذیرفته نیست. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سامانه فعال بارشی از شب گذشته جو استان را تحت تاثیر قرار داده و فعالیت آن تا روز سه شنبه ادامه دارد. با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی بسیار قوی و سیل‌آسا، ستاد بحران کرمانشاه برای جلوگیری از حوادث احتمالی به حالت آماده باش درآمده است. وی تاکید کرد: تلفن همراه هیچ کدام از اعضا خاموش و غیرقابل دسترس نباشد. به دنبال آن، جلسه مدیریت بحران آمادگی در برابر وقوع احتمالی سیلاب در سایر فرمانداری شهرستان‌های تابعه استان نیز برگزار شد.
افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبر اساس آمار ثبت شده در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور، بیشترین درصد دلایل مرگ و میر جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال حوادث غیر عمدی است. حوادث غیر عمدی با ۴۵/۲۱، بیمار‌هایی قلبی و عروقی با ۸/۰۷، سرطان و تومور‌ها با ۴/۶۶، بیماری‌های دستگاه تنفسی با ۴/۴۶ و خودکشی با ۳/۹ درصد بیشترین دلایل مرگ و میر در بین جوان ۱۵ تا ۲۴ ساله دارا بوده است. همچنین میزان مرگ و میر به دلیل خودکشی برای مردان و زنان در این گروه سنی نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۶ به ازای هر صد هزار پسر نوجوان ۱۵ تا ۲۴ ساله نزدیک به ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که این رقم برای دختران این گروه سنی بسیار کمتر است. محاسبه میزان‌های مرگ و میر به دلیل حوادث ترافیکی برای مردان و زنان نشان می‌دهد که در گروه‌های سنی ۱۵ تا ۲۴ سال، میزان مرگ و میر به این دلیل در مردان برابر با ۳۴/۳۷ به ازای هر صد هزار مرد ۱۵ تا ۲۴ ساله و در زنان برابر ۵/۲ به ازای هر صد هزار در این سنین است.

اخبار بیشتر