تغییر قیمت بلیت مترو در سال جدید و درخواست تخفیف برای سربازان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

تغییر قیمت بلیت مترو در سال جدید و درخواست تخفیف برای سربازان

بررسی نرخ کرایه‌ها؛ بلیت مترو ۱۲۰۰ تومان

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بررسی نرخ کرایه‌ها؛ بلیت مترو ۱۲۰۰ تومان
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از بررسی نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در سال ۹۸ در این کمیسیون خبر داد.

محمد علی کرونی با اشاره به بررسی نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: پیشنهاد شهرداری در کمیسیون حمل و نقل بررسی شده و به دلیل اینکه نرخ کرایه‌ها به صورت تبصره‌ای از بودجه به شورا ارائه شده، تصمیمات گرفته شده از کمیسیون تخصصی به کمیسیون برنامه و بودجه ارجاع شد تا از طریق این کمیسیون به صحن آورده شود.

وی با اشاره تصویب پیشنهاد شهرداری در خصوص نرخ بلیت اتوبوس در کمیسیون حمل و نقل افزود: کلیات پیشنهاد شهرداری با توجه به هزینه‌های موجود به تصویب رسید و تنها تغییرات اندکی داده شد؛ پیشنهاد کمیسیون برای پوشش هزینه‌ها افزایش ۲۵ درصدی است.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص نرخ کرایه‌های تاکسی هم توضیح داد: افزایش کرایه‌های تاکسی بر اساس نرخ تورم اعلام شده از سوی بانک مرکزی تا پایان سال ۹۷ خواهد بود.

کرونی در ادامه با اشاره به نظر کمیسیون عمران و حمل و نقل در خصوص نرخ بلیت مترو گفت: پیشنهاد کمیسیون حمل و نقل، برای بلیت‌های تک سفره رقم یک هزار و ۲۰۰ تومان است، مشابه سال گذشته که بلیت تک سفره ۲۰۰ تومان افزایش داشت. نرخ بلیت متروی فرودگاه امام خمینی ۹ هزار تومان و پیشنهاد کمیسیون برای نرخ بلیت تک سفره خط متروی کرج هم، ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است. همچنین شهرداری برای بلیت‌های اعتباری از صفر تا ۵۰ درصد می‌تواند تخفیف (با توجه به مسافت طی شده توسط مسافران) پیش بینی کند.

وی همچنین با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری در صحن شورا از افزایش ۱۱۷ میلیارد تومانی بودجه شرکت مترو و ۵۰ میلیارد تومانی شرکت بهره برداری مترو در کمیسیون تلفیق شورای شهر خبر داد و گفت: خوشبختانه با نظر مساعد اعضای کمیسیون تلفیق شورای شهر افزایش بودجه شرکت مترو در سال ۹۸ به میزان ۱۱۷ میلیارد تومان و شرکت بهره برداری به میزان ۵۰ میلیارد تومان به تصویب رسید؛ امیدواریم این موضوع در صحن شورا نیز به تصویب نهایی برسد.

به گفته کرونی، کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، تمرکز اصلی اعتبارات حوزه حمل و نقل در سال ۹۸ را به سمت توسعه و تکمیل شبکه ریلی تهران سوق داده و انتظار می‌رود شهرداری تهران نیز با حساسیت ویژه، تحقق سایر منابع درآمدی از جمله فاینانس، اوراق مشارکت و مجتمع‌های ایستگاهی را پیگیری کند.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: توجه به تجربه‌های ناموفق پروژه‌های توسعه دوچرخه در تهران، اعتبارات در نظر گرفته برای اعطای تسهیلات ترویج و گسترش دوچرخه سواری از محل کمک‌های فنی و اعتباری، از مبلغ ۱۲ میلیارد تومان به ۶ میلیارد تومان کاهش یافت که این تصمیم کمیسیون تلفیق در صحن رأی نیاورد.

نرخ‌های پیشنهادی بعد از بررسی در کمیسیون برنامه و بودجه در صحن شورا به تصویب می‌رسد و پس از تأیید در فرمانداری اجرایی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

عضو شورای شهر تهران: قیمت واقعی بلیت مترو ۱۱ هزار تومان است

الفخبرگزاری الف
عضو شورای شهر تهران: قیمت واقعی بلیت مترو ۱۱ هزار تومان است
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ما چاره‌ای به جز افزایش بهای خدمات نداریم گفت: در حال حاضر قیمت واقعی بلیت مترو ۱۱ هزار تومان است البته در گفت‌وگوهای قبلی قیمت بلیت مترو را ۱۰ هزار تومان اعلام کردم.

به گزارش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فارس، محمود میرلوحی در صد و بیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران که به بررسی بودجه سال ۹۸ می‌پردازد درباره افزایش ۲۰ درصدی نرخ خدمات شهری گفت: از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ سال ۹۵ تا سال ۹۷ خدمات شهری افزایشی نداشته است و درواقع خدماتی که در خصوص اتوبوس، ‌ مترو و بهشت زهرا انجام شده بر اساس قیمت‌های سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما چاره‌ای جز افزایش قیمت خدمات شهری در سال آینده نداریم، بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال آینده به حدود ۱۸ هزار و ۲۳۶ میلیارد تومان خواهد رسید و این یک بودجه انقباضی است و حدود ۸ هزار میلیارد تومان از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این بودجه صرف حقوق و هزینه‌های جاری و اداری شهر خواهد بود.

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متاسفانه در مدیریت شهری گذشته برای تامین هزینه‌ها به سمت تسهیلات بانکی می‌رفتند و همین امر موجب افزایش بدهی‌های شهرداری شده است.

میرلوحی خاطرنشان کرد: در صورتی افزایش ۲۰ درصدی نرخ خدمات را در سال آینده خواهیم داشت که باید به سمت کاهش خدمات و یا کاهش کیفیت آن حرکت کنیم.

وی افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: در حال حاضر قیمت واقعی بلیت مترو ۱۱ هزار تومان است البته در گفت‌وگوهای قبلی قیمت بلیت مترو را ۱۰ هزار تومان اعلام کردم اما با کارهای کارشناسی صورت گرفت مشخص شد قیمت واقعی مترو ۱۱ هزار تومان است.

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ متاسفانه شهرداری در دوره‌های گذشته مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهکار است و این بدهی‌ها روز به روز افزایش می‌یابد و هیچ بانکی حاضر نیست در شرایط فعلی به شهرداری وام بدهد.

میرلوحی خاطرنشان کرد: ما برای تامین درآمدهای شهر چاره‌ای جز افزایش بهای خدمات شهر نداریم؛ چراکه ما به سمت تراکم‌فرشی در شهر پیش نمی‌رویم.

وی ادامه داد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای نخستین بار ۱۶۵۰ میلیارد از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ طلب‌های دولت به شهرداری پرداخت شده است و قرار بر این است که به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

مردم در حال له‌شدن در مترو و اتوبوس هستند

ایلناخبرگزاری ایلنا
مردم در حال له‌شدن در مترو و اتوبوس هستند
مجید فراهانی در واکنش به افزایش 200 میلیارد تومانی بودجه فرهنگی شهرداری برای سال 98 گفت: مردم در حال له شدن در اتوبوس و مترو هستند و ما به هیچ وجه زیر بار افزایش‌بودجه فرهنگی نمی‌رویم.

مردم در حال له‌شدن در مترو و اتوبوس هستند - 1

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی در صد و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران نسبت به اظهارات محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در خصوص افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی بودجه فرهنگی واکنش نشان داد و گفت: اگر شورای شهر پنجم کمترین خدمتی کرده باشد این است که بودجه فرهنگی را کاهش دهد و منابع آن را به مطالبات مردم که توسعه حمل و نقل عمومی است اختصاص دهد.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران اظهار داشت: اکنون روزانه در اتوبوس‌ها میان مرتب میان مردم نزاع می‌شود. مردم در حال له شدن در متروها هستند و ما پول نداریم برای اتوبوس‌ها و مترو هزینه کنیم. اگر بخواهید بودجه فرهنگی را افزایش دهید من قطعا در این خصوص مصاحبه کرده و به آن اعتراض می‌کنم.

وی با بیان اینکه کسر بودجه در سال جاری ۳۶۰۰ میلیارد تومان بوده است گفت: یک نظرسنجی بگذارید تا ببینید مطالبات مردم چیست. ما به هیچ عنوان زیر بار افزایش بودجه فرهنگی نمی‌رویم و می‌توان با همان هزار میلیاردی که معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری برای بخش فرهنگی در سال ۹۸ پیشنهاد داده در این حوزه کار انجام دهیم.

در نهایت افزایش بودجه فرهنگی با ۱۲ موافق و ۸ مخالف به تصویب رسید که فراهانی در واکنش به این مصوبه اقدام به ترک صحن شورای شهر کرد اما با پادرمیانی سید حسن رسولی، خزانه‌دار شورای شهر تهران به صحن بازگشت.

هاشمی در واکنش به قهر فراهانی گفت: لطفا قهر نکنید؛ من خودم لخت می‌شوم و به میدان می‌روم و ۲۰۰ میلیارد تومان را تامین می‌کنم.

خواندن خبر در سایت منبع

پایتخت ۵۰۰ کیلومتر ریل مترو آماده تجهیز دارد

ایرناخبرگزاری ایرنا
پایتخت ۵۰۰ کیلومتر ریل مترو آماده تجهیز دارد
تهران- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: پایتخت و شهرهای اقماری 500 کیلومتر ریل مترو آماده دارد که اگر تجهیز شود امکان 10 میلیون سفر در روز را فراهم می سازد.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی روز سه شنبه در حاشیه یکصد و بیست و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: با تجهیز این مقدار ریل مشکل آلودگی و بحث ترافیک در پایتخت حل می‌شود.

وی افزود: اولویت ما در شورای اسلامی شهر بحث حمل و نقل است که باید بررسی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که حمل و‌نقل ریلی دارای مزیت برای دولت و‌ مردم است گفت: این امر باعث صرفه جویی در سوخت و بهبود وضعیت آلودگی هوا می‌شود و سود غیر مستقیم برای دولت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد کسانی که بر اثر آلودگی فوت می‌کنند بیشتر از تعداد کسانی است که در حادثه تصادف فوت می‌کنند و این موضوع برای دولت هزینه آور است.

هاشمی تاکید کرد: طبق قانون بودجه یک سوم بلیط مترو باید توسط مردم و بخش‌های دیگر توسط دولت و شهرداری پرداخت شود که اگر دولت بدهی خویش را پرداخت کند می‌توانیم به اهداف توسعه حمل و نقل ریلی دست یابیم.

وی بیان داشت: بدهی‌های دولت در مترو را منظور خواهیم کرد و در تهاتر‌ها از آن استفاده خواهیم کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران خاطر نشان کرد: در همه جای دنیا از سوخت مالیات می‌گیرند و برای حمل و نقل عمومی هزینه می‌کنند این در حالی است که در کشور ما به سوخت یارانه می‌دهند و کمکی به توسعه حمل و نقل نمی‌کنند.

وی از اجرایی نشدن قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و گفت: مترو و مدیریت مصرف سوخت در قانون دیده شده ولی هنوز اختصاص نیافته است.

هاشمی با اشاره به جلسه روز گذشته با جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: در این جلسه بحث موضوع انتقال پایتخت مطرح نبود چراکه قرار است کمیته کارشناسی در خصوص این موضوع بررسی کند.

وی تاکید کرد: همچنین در این جلسه به موضوع ساماندهی تهران بزرگ پرداختیم، مهمترین موضوع ساماندهی حمل و نقل ریلی بود چرا که در گزارشی که از مشکلات حمل و نقل غرب تهران ارائه شد روزانه یک هزار و ۳۰۰ خودرو از حومه و شهرهای اقماری به تهران سفر می‌کنند ضمن این که این مشکل در شرق تهران نیز وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد برای ساماندهی خودروهای تک سرنشین باید از روش حمل و نقل ریل پایه و انبوه مانند متروی کرج – تهران بهره برد.

وی خاطر نشان کرد: در این جلسه نامه‌ای را که به رئیس جمهور در خصوص مترو نوشته بودم را مطرح کردم.

هاشمی به همکاری و حمایت نهادهای مختلف در توسعه حمل و نقل ریلی اشاره کرد و گفت: اگر وزارت نفت به وظایفش عمل کند و هزینه سفر ریلی را پرداخت کند در تهران و همه کلانشهرها مشکل حمل و نقل عمومی حل خواهد شد.

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۵۳۹

خواندن خبر در سایت منبع

عضو شورای شهر خواستار رایگان شدن بلیت اتوبوس و مترو ویژه سربازان شد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
عضو شورای شهر خواستار رایگان شدن بلیت اتوبوس و مترو ویژه سربازان شد
حجت نظری گفت: ضمن درخواست از همکاران شورای شهر تهران برای توجه به این موضوع در بودجه سال آینده شهرداری تهران از شهردار تهران می‌خواهم که امکان بهره‌مندی سربازان شریف کشور از کارتهای رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در دوران خدمت سربازی برای آنها فراهم شود.

به گزارش افکارنیوز،

حجت نظری در جریان صد و بیست و نهمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: جا دارد به همکاران در شورای شهر تهران و همچنین کارشناسان و دبیران کمیته‌ها و کمیسیونهای شورا ی شهر تهران که ایام بررسی بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران فعال هستند خداقوت و خسته نباشید بگوییم و البته از یاد نبریم که زحمت کوشش و انعکاس مطالب مطرح شده در شهر برعهده خبرنگاران است.

وی تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه امروز چهاردهم اسفندماه برابر با سالمرگ دکتر محمد مصدق است، جا دارد از این شخصیت تاثیرگذار تاریخ معاصر نیز یاد کنیم.

نظری در ادامه خطاب به اعضای شورای شهر تهران تصریح کرد: شهرداری تهران برای دانشجویان، دانش‌آموزان، خبرنگاران، معلولان، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، سالمندان و … بلیت‌های رایگان و تخفیف دار را به منظور استفاده بیشتر و آسانتر از مترو و اتوبوس صادر می‌کند و حتما این اقدام باعث می‌شود استفاده از حمل ونقل عمومی افزایش یابد. به عبارتی می‌توان گفت که شهرداری به بسیاری از اقشار جامعه در دریافت تسهیلات و تخفیف‌های ویژه برای حمل و نقل عمومی توجه کرده است اما متاسفانه در این میان، سربازان که حق دریافتی ماهیانه‌شان نیز بسیار اندک است، مورد غفلت قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: همشهریان در آغاز روز و بعد از ظهر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند حتما شمار زیادی از سربازان را دیدند که از مترو و اتوبوس برای جابه جایی در شهر استفاده می‌کنند و بنده نیز در دیدارها و بازدیدهای مختلفی که داشتم بارها با این مطالبه از سوی سربازان مواجه شدم که چرا حمل و نقل عمومی برای سربازان رایگان نیست. مطالبه‌ای که به نظرم مورد توجه مدیریت شهری و ستاد کل نیروهای مسلح قرار بگیرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: از طرفی دیگر ماده ۸۰ قانون خدمت وظیفه عمومی، شهرداریها را موظف کرده با همکاری دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی، تسهیلاتی برای استفاده سربازان از قطار، اتوبوس، ورزشگاه‌ها، گردشگاه‌ها، موزه‌ها، سینماها و … پیش‌بینی کنند.

وی گفت: ‌ در همین راست ضمن درخواست از همکاران شورای شهر تهران برای توجه به این موضوع در بودجه سال آینده شهرداری تهران از شهردار تهران می‌خواهم که امکان بهره‌مندی سربازان شریف کشور از کارتهای رایگان یا تخفیف‌دار مترو و اتوبوس در دوران خدمت سربازی برای آنها فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ لحظه حمله مسلحانه قاچاقچیان به جنگل‌بانان مازندرانی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
رئیس منابع طبیعی ساری: قاچاقچیان چوب با مأموران ما درگیر و با قمه، شمشیر و چاقو به آنها حمله کردند. آنها وارد نگهبانی شده و با تخریب نگهبانی و مجروح کردن مأموران منابع طبیعی متواری شدند.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته همین‌جاست؛ تأکید بر استفاده از زنان در کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌های تخصصی زنان. چند ‌سال پیش بود که بیمارستان مهدیه که یک بیمارستان تخصصی زنان است، با مشکل جذب نیرو مواجه شد. قدمت بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان به قبل از انقلاب می‌رسد. برای توسعه بیمارستان‌های زنان تکلیفی نداریممسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که بیمارستان‌های جامع زنان، با توجه به فرهنگ کشور، برای تأمین آرامش زنان ایجاد می‌شوند. تأکید دستجردی بر راه‌اندازی بیمارستان‌های جامع زنان بود؛ بیمارستان‌هایی که به ‌طور کامل و در همه تخصص‌ها مربوط به زنان است و فقط زنان در آن تردد می‌کنند؛ یعنی یک بیمارستان زنانه تمام‎‌عیار.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
واضح است که نمی‌توان پژمان جمشیدی را هم‌رتبه بازیگران درجه‌یک سینما دانست، ولی از طرفی هم نمی‌توان توانایی او را در بازیگری نادیده گرفت. ۱۸ اثر در ۶ سالبا وجود سیل انتقادات، پژمان جمشیدی جزو پرکارترین بازیگران سینماست. ۱۸ اثر در طول شش سال، برای بازیگری مثل او عددی معمولی نیست. اما جالب است که این بازیگر ‌ با چهار فیلم غیرکمدی «لابیرنت»، «جهان با من برقص»، «ایده اصلی» و «دوزیست»، قرار است نسبت به قبل حضور متفاوت‌تری روی پرده سینما داشته باشد. البته اگر این «پسر بد سینمای ایران» تا زمان اکران این فیلم‌ها، کمتر دست روی آثار کمدی بگذارد!
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
وی افزود: از ۱۰۴ میلیون هکتار اراضی طبیعی که نقشه‌اش به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور داده شده ۲۳ میلیون هکتار در اجرای طرح کاداستر تثبیت شده اما تا کنون لایه‌های اطلاعاتیش بارگذاری نشده است. خدادادیان افزود: تنها یک سوم بودجه مصوب قانونی برای اجرای این طرح به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اختصاص می‌یابد و ۴۲ درصد درآمد سازمان از محل اجرای این طرح به هلال احمر اختصاص پیدا می‌کند. خدادادیان افزود: سال گذشته ۵۰ هزار و ۸۲۵ شرکت و ۱۱ هزار و ۷۸۴ موسسه در کشور ثبت شد. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به کار سنگین اجرای اسناد در سازمان ثبت اسناد گفت: تنها در اجرای اسناد تهران ۱۶۵ هزار پرونده در جریان است. رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: بر اساس بررسی هایی که شخصا انجام داده‌ام هیچ اشکالی بر روند برگزاری این آزمون و استخدام سردفتران صورت نگرفته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین12 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در دیدار با نماینده، ولی فقیه در امور حج وزیارت ازهدف گذاری این نهاد برای اعزام بیش از ۵۰ هزار مددجوی سفر اولی به عتبات عالیات در سال ۹۸ خبرداد. به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد خمینی (ره) امروز با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه درامور حج وزیارت و سرپرست حجاج ایرانی دیدار و گفتگو کرد. وی افزود: بیش از ۱۶۰ هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد هم به زیارت حرم حضرت علی بن موسی الرضا (ع) مشرف شدند که برخی برای بار اول بود که به مشهد مقدس می‌رفتند. سرپرست حجاج ایرانی همچنین در باره پروسه ذبح قربانی حجاج وآماده کردن گوشت‌های آن برای بسته‌بندی و ارسال به شماری از کشور‌ها مطالبی بیان کرد. فتاح نیزاعلام کرد: کمیته امداد امام آمادگی دارد که محموله‌های گوشت را در ایران تحویل گرفته و برای توزیع میان نیازمندان تحت پوشش این نهاد برنامه ریزی کند.

مانور سگ‌های جستجو و نجات

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
دارندگان سگ‌های گروه کار علاوه بر آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر می‌توانند در زمان بروز بحران به صورت داوطلبانه کمک حال مردم باشندمانور سگ‌های جستجو و نجاتمانور سگ‌های جستجو و نجاتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دارندگان سگ‌های گروه کار علاوه بر آموزش‌های تخصصی جمعیت هلال احمر می‌توانند در زمان بروز بحران به صورت داوطلبانه کمک حال مردم باشند.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1