شفاف‌سازی محمود واعظی درباره سخنان روحانی و فعالیت‌های دولت او
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

شفاف‌سازی محمود واعظی درباره سخنان روحانی و فعالیت‌های دولت او

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری درباره حرف حسن روحانی که گفته بود «نمی‌شود کشور را به ده یا بیست نفر سپرد و بگوییم تابع تصمیمات شما هستیم» توضیح داد: ایشان به مجمع توهین نکردند. ضمن اینکه خودشان عضو مجمع هستندو منظور آقای روحانی اعضای هیئت عالی نظارت بود.

واعظی اذعان کرد که امروز دولت روحانی در چالش میان سه جنگ اقتصادی، تبلیغاتی و جنگ روانی قرار گرفته است اما با وجود این تمام تلاشش را برای رفع نواقص انجام می‌دهد. وی تاکید کرد که دولت هدفی جز جلب رضایت مردم ندارد.

سایت خبری

واعظی: خطاب روحانی به اعضای هیات عالی نظارت مجمع بود

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واعظی: خطاب روحانی به اعضای هیات عالی نظارت مجمع بود
سازندگی نوشت: محمود واعظی گفت: منظور رئیس‌جمهور مجمع تشخیص مصلحت نظام نبود، هیئت عالی نظارت مجمع بود که در غیاب ریاست فقید آن آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی به جای آن تصمیم می‌گرفت.

روحانی از ۱۰ تا ۲۰ نفر که به جای یک ملت تصمیم می‌گیرند سخن گفت و آملی‌لاریجانی جواب داد که این حرف غیرحقوقی و توهین به مجمع است که رئیس‌جمهور خود عضو آن است. حالا واعظی می‌گوید مخاطب روحانی نه آملی‌لاریجانی یا مجمع که اعضای هیئت عالی نظارت است، گرچه رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور در مصاحبه اختصاصی با سازندگی نامی از محسن رضایی نمی‌برد اما به نظر می‌رسد مخاطب او دبیر مجمع باشد.

محمود واعظی روز گذشته در دفتر رئیس‌جمهور به پرسش‌های سازندگی پاسخ گفت. ۲ ساعت تمام برای سال‌نامه سازندگی وقت گذاشت و با صبر و حوصله به همه پرسش‌های ما پاسخ داد. از سوابق سیاسی‌اش گفت؛ روابطش با اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان را توضیح داد و درباره برنامه کاری و دیدگاه راهبردی رئیس‌جمهور حرف زد.

واعظی در این گفت‌وگوی انتقادی و باز از هیچ نقدی برآشفته نشد، اما با احتیاط کامل به پرسش‌ها جواب می‌داد. گوشه‌ای از ماجرای استعفای ظریف را باز کرد هرچند که همه ماجرا را نگفت و به چشم‌انداز آینده پرداخت.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در این گفت وگو شائبه توهین روحانی به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را رد کرد و گفت: آقای روحانی هیچ قصدی مبنی بر توهین به مجمع و اعضای آن نداشته و ندارد. خود او عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. سخن او مبنی بر این‌که «نمی‌شود کشور را به ده یا بیست نفر سپرد و بگوییم تابع تصمیمات شما هستیم» اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نبود، بلکه خطاب رئیس‌جمهوری به اعضای هیات عالی نظارت مجمع بود.

واعظی که دیروز با روزنامه سازندگی سخن‌ می‌گفت، نه‌فقط درباره‌ی این اختلاف که درخصوص بسیاری دیگر از مسائل موجود در کشور سخن گفت. او از شایعه‌ی استعفای روحانی، جزئیات ماجرای استعفای ظریف، استعفای برخی از وزرا مانند عباس آخوندی و قاضی‌زاده‌هاشمی تا وضعیت موجود دولت و … به تفصیل سخن گفت. اگرچه او قبول نداشت که ما با وضعیت «بی‌دولتی» روبه‌رو هستیم اما پذیرفت که دولت باید سخنگو داشته باشد و در این باره نیز با رئیس‌جمهوری به صورت جدی سخن گفته است. واعظی یادآوری کرد که امروز دولت در میانه‌ی سه جنگ ایستاده است. «جنگ اقتصادی» که آمریکا آغازگر آن است و با خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها آن را آغاز کرده و تلاش می‌کند اهداف خود را پیش ببرد. «جنگ تبلیغاتی» که مخالفان ایران و جمهوری اسلامی و براندازان عهده‌دار آن شده‌اند و تلاش می‌کنند ناامیدی را در کشور گسترش بدهند و دلزدگی از نظام را در چشم مردم پدیدار سازند و سوم، «جنگ روانی» است که جناح مخالف دولت آن را از انتخابات سال ۹۶ آغاز کرد و به اعتراضات دی‌ماه پیوند زد و همچنان نیز آن را دنبال می‌کند تا هم دولت را از پای بیندازد و هم نگذارد تلاش‌های دولت به نتیجه برسد.

واعظی از همین منظرهم شایعه‌ی استعفای رئیس‌جمهور در اردیبهشت‌ماه را یک طنز خواند و حتی بحث برکناری روحانی را تلاش عده قلیلی خواند که جایگاهی در کشور ندارند. واعظی در ادامه این گفت‌وگو به داستان FATF نیز اشاره کرد و یادآور شد آنچه چند روز پیش رئیس‌جمهوری مبنی بر این که «نمی‌شود کشور را به دست ده یا بیست نفر داد و گفت هر تصمیمی گرفتند ما تابع آن هستیم» گفت، خطابش به اعضای هیات عالی نظارت مجمع است. زیرا در هنگامه‌ای که رئیس سابق آن مرحوم آیت‌الله شاهرودی در بستر بیماری بود و نمی‌توانست در مجمع حاضر شود، این هیات تشکیل شد و تصمیماتی برای لوایح مربوط به FATF گرفته شد که نظر اکثریت اعضای مجمع نبود. آقای روحانی که علیه اعضای مجمع تشخیص سخن نگفته او خود از بدو تشکیل مجمع، یکی از اعضای آن بود و می‌داند که اعضای آن بیست نفر نیستند و بیش از چهل نفرند. اما هیات عالی نظارت در دوره‌ی بیماری رئیس به برخی از مسائل ورود کرد و تصمیماتی گرفت که سخن رئیس‌جمهوری خطاب به آنها بود.

خواندن خبر در سایت منبع

آقای روحانی با همه وجود در پی حل مشکلات است

برناخبرگزاری برنا
آقای روحانی با همه وجود در پی حل مشکلات است
رئیس دفتر رئیس جمهور در دیدار فعالان سیاسی استان گیلان:

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، در این نشست که شامگاه سه شنبه و در آستانه سفر استانی رئیس جمهور به استان گیلان انجام شد، اظهار کرد: تلاش دولت دوازدهم رفع ضعف‌های برنامه‌ها و سیاستهای دولت یازدهم و پیشبرد با قوت این برنامه‌ها و سیاست‌ها است و آقای روحانی با تمام وجود به دنبال آن بوده که همه وعدهای دولت را به طور کامل محقق سازد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت با جنگ تبلیغاتی و روانی بسیار گسترده‌ای که اتاق فکرهای آنها در منطقه و بیرون منطقه فعال است، مواجه می‌باشد، گفت: دشمنان تبلیغات مسمومی را علیه تمام اقدامات دولت انجام می‌دهند که در این شرایط باید دست به دست هم تلاش کنیم تا ضمن خنثی کردن جنگ روانی دشمنان، فضای آرام و مطلوبی را برای اجرای برنامه‌های دولت ایجاد کنیم.

واعظی با تأکید بر اینکه هیچ راهی جز فائق آمدن بر مشکلات نداریم، تصریح کرد: باید تلاش کنیم رضایت مردم را با برطرف کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها فراهم سازیم و همه کسانی که با دولت همسو هستند لازم است برای منافع ملی و ادامه این راه، از خودگذشتگی داشته باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور شایسته‌سالاری و استفاده از ظرفیت جوانان را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت به استفاده از ظرفیت جوانان، زنان، اقوام و مذاهب تأکید جدی دارد و باید در این راه با شایسته‌سالاری از ظرفیت‌های این قشر بهره ببریم.

واعظی با تأکید بر لزوم حمایت از دستاوردهای دولت، گفت: دشمنان و بدخواهان به دنبال زیر سوال بردن دستاوردهای دولت هستند و در این شرایط همه وظیفه داریم این دستاوردها را برای مردم تبیین کرده و از آنها حمایت کنیم و اطمینان داریم که با همراهی مردم می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

در این دیدار شماری از فعالان سیاسی استان گیلان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را در موضوعات مختلف، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با رئیس دفتر رئیس جمهور در میان گذاشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اصلاح ساختار بودجه؛ دستور کار امروز هیئت دولت

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
مهم‌ترین دستور کار امروز هیئت دولت به اصلاح ساختار بودجه اختصاص داشتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ مهم‌ترین دستور کار امروز هیئت دولت به اصلاح ساختار بودجه اختصاص داشت. به گفته سخنگو در حاشیه این جلسه، دولت برای جلوگیری از افزایش تورم برنامه‌ای برای حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی تا پایان سال ندارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 ساعت قبل
فلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد. گروه سیاست نامه نیوز: خبر سیاسی مهم روزهای اخیر این بود که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. بعد از مقامات دولت او اعلام کردند «محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود». پیش از برجام، واشنگتن و لندن به ویژه بعد از تسخیر سفارت انگلیس در تهران دنبال اعمال تحریم دیپلماتیک ایران بودند اما خواسته آنها هیچ گاه عملیاتی نشد تا آنکه برجام مورد توافق قرار گرفت. اروپا با آمریکا در تحریم دیپلماتیک ایران همراهی نمی‌کندفلاحت پیشه ادامه داد: هم اکنون پرونده ایران دیگر ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد نیست که آمریکا بخواهد آن بند تحریم دیپلماتیک را علیه ایران در قالب جهانی به اجرا درآورد.
عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
معاون سیاسی وزیر خارجه با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، اقدامات آمریکا را سر منشاء تشنجات منطقه‌ای دانست و گفت: ایران برابر اقدامات زورمدارانه ایستادگی خواهد کرد. به گزارش مهر، «نزار خیرالله» قائم مقام وزارت خارجه عراق که به ایران سفر کرده با «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه در قالب کمیته سیاسی دو کشور دیدار و در خصوص موضوعات مختلف و مورد علاقه گفت وگو و بر ضرورت رایزنی‌های مستمر بین ایران و عراق در شرایط کنونی منطقه تاکید کردند. «سیدعباس عراقچی» در این دیدار از دیدگاه روشن و سازنده عراق در حمایت از مواضع جمهوری اسلامی تشکر کرد. عراقچی با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران، اقدامات آمریکا را سر منشاء تشنجات منطقه‌ای دانست و گفت: ایران برابر اقدامات زورمدارانه ایستادگی خواهد کرد.

اخبار مهم ۲۴ ساعت گذشته: روسیه تمام قد پشت ایران ایستاد

3+
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور14 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.

اخبار بیشتر