1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

شفاف‌سازی محمود واعظی درباره سخنان روحانی و فعالیت‌های دولت او

محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری درباره حرف حسن روحانی که گفته بود «نمی‌شود کشور را به ده یا بیست نفر سپرد و بگوییم تابع تصمیمات شما هستیم» توضیح داد: ایشان به مجمع توهین نکردند. ضمن اینکه خودشان عضو مجمع هستندو منظور آقای روحانی اعضای هیئت عالی نظارت بود.

واعظی اذعان کرد که امروز دولت روحانی در چالش میان سه جنگ اقتصادی، تبلیغاتی و جنگ روانی قرار گرفته است اما با وجود این تمام تلاشش را برای رفع نواقص انجام می‌دهد. وی تاکید کرد که دولت هدفی جز جلب رضایت مردم ندارد.

سایت خبری

واعظی: خطاب روحانی به اعضای هیات عالی نظارت مجمع بود

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واعظی: خطاب روحانی به اعضای هیات عالی نظارت مجمع بود

روحانی از ۱۰ تا ۲۰ نفر که به جای یک ملت تصمیم می‌گیرند سخن گفت و آملی‌لاریجانی جواب داد که این حرف غیرحقوقی و توهین به مجمع است که رئیس‌جمهور خود عضو آن است. حالا واعظی می‌گوید مخاطب روحانی نه آملی‌لاریجانی یا مجمع که اعضای هیئت عالی نظارت است، گرچه رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور در مصاحبه اختصاصی با سازندگی نامی از محسن رضایی نمی‌برد اما به نظر می‌رسد مخاطب او دبیر مجمع باشد.

محمود واعظی روز گذشته در دفتر رئیس‌جمهور به پرسش‌های سازندگی پاسخ گفت. ۲ ساعت تمام برای سال‌نامه سازندگی وقت گذاشت و با صبر و حوصله به همه پرسش‌های ما پاسخ داد. از سوابق سیاسی‌اش گفت؛ روابطش با اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان را توضیح داد و درباره برنامه کاری و دیدگاه راهبردی رئیس‌جمهور حرف زد.

واعظی در این گفت‌وگوی انتقادی و باز از هیچ نقدی برآشفته نشد، اما با احتیاط کامل به پرسش‌ها جواب می‌داد. گوشه‌ای از ماجرای استعفای ظریف را باز کرد هرچند که همه ماجرا را نگفت و به چشم‌انداز آینده پرداخت.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در این گفت وگو شائبه توهین روحانی به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را رد کرد و گفت: آقای روحانی هیچ قصدی مبنی بر توهین به مجمع و اعضای آن نداشته و ندارد. خود او عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است. سخن او مبنی بر این‌که «نمی‌شود کشور را به ده یا بیست نفر سپرد و بگوییم تابع تصمیمات شما هستیم» اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام نبود، بلکه خطاب رئیس‌جمهوری به اعضای هیات عالی نظارت مجمع بود.

واعظی که دیروز با روزنامه سازندگی سخن‌ می‌گفت، نه‌فقط درباره‌ی این اختلاف که درخصوص بسیاری دیگر از مسائل موجود در کشور سخن گفت. او از شایعه‌ی استعفای روحانی، جزئیات ماجرای استعفای ظریف، استعفای برخی از وزرا مانند عباس آخوندی و قاضی‌زاده‌هاشمی تا وضعیت موجود دولت و … به تفصیل سخن گفت. اگرچه او قبول نداشت که ما با وضعیت «بی‌دولتی» روبه‌رو هستیم اما پذیرفت که دولت باید سخنگو داشته باشد و در این باره نیز با رئیس‌جمهوری به صورت جدی سخن گفته است. واعظی یادآوری کرد که امروز دولت در میانه‌ی سه جنگ ایستاده است. «جنگ اقتصادی» که آمریکا آغازگر آن است و با خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها آن را آغاز کرده و تلاش می‌کند اهداف خود را پیش ببرد. «جنگ تبلیغاتی» که مخالفان ایران و جمهوری اسلامی و براندازان عهده‌دار آن شده‌اند و تلاش می‌کنند ناامیدی را در کشور گسترش بدهند و دلزدگی از نظام را در چشم مردم پدیدار سازند و سوم، «جنگ روانی» است که جناح مخالف دولت آن را از انتخابات سال ۹۶ آغاز کرد و به اعتراضات دی‌ماه پیوند زد و همچنان نیز آن را دنبال می‌کند تا هم دولت را از پای بیندازد و هم نگذارد تلاش‌های دولت به نتیجه برسد.

واعظی از همین منظرهم شایعه‌ی استعفای رئیس‌جمهور در اردیبهشت‌ماه را یک طنز خواند و حتی بحث برکناری روحانی را تلاش عده قلیلی خواند که جایگاهی در کشور ندارند. واعظی در ادامه این گفت‌وگو به داستان FATF نیز اشاره کرد و یادآور شد آنچه چند روز پیش رئیس‌جمهوری مبنی بر این که «نمی‌شود کشور را به دست ده یا بیست نفر داد و گفت هر تصمیمی گرفتند ما تابع آن هستیم» گفت، خطابش به اعضای هیات عالی نظارت مجمع است. زیرا در هنگامه‌ای که رئیس سابق آن مرحوم آیت‌الله شاهرودی در بستر بیماری بود و نمی‌توانست در مجمع حاضر شود، این هیات تشکیل شد و تصمیماتی برای لوایح مربوط به FATF گرفته شد که نظر اکثریت اعضای مجمع نبود. آقای روحانی که علیه اعضای مجمع تشخیص سخن نگفته او خود از بدو تشکیل مجمع، یکی از اعضای آن بود و می‌داند که اعضای آن بیست نفر نیستند و بیش از چهل نفرند. اما هیات عالی نظارت در دوره‌ی بیماری رئیس به برخی از مسائل ورود کرد و تصمیماتی گرفت که سخن رئیس‌جمهوری خطاب به آنها بود.

خواندن خبر در سایت منبع

آقای روحانی با همه وجود در پی حل مشکلات است

برناخبرگزاری برنا
آقای روحانی با همه وجود در پی حل مشکلات است

به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، در این نشست که شامگاه سه شنبه و در آستانه سفر استانی رئیس جمهور به استان گیلان انجام شد، اظهار کرد: تلاش دولت دوازدهم رفع ضعف‌های برنامه‌ها و سیاستهای دولت یازدهم و پیشبرد با قوت این برنامه‌ها و سیاست‌ها است و آقای روحانی با تمام وجود به دنبال آن بوده که همه وعدهای دولت را به طور کامل محقق سازد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت با جنگ تبلیغاتی و روانی بسیار گسترده‌ای که اتاق فکرهای آنها در منطقه و بیرون منطقه فعال است، مواجه می‌باشد، گفت: دشمنان تبلیغات مسمومی را علیه تمام اقدامات دولت انجام می‌دهند که در این شرایط باید دست به دست هم تلاش کنیم تا ضمن خنثی کردن جنگ روانی دشمنان، فضای آرام و مطلوبی را برای اجرای برنامه‌های دولت ایجاد کنیم.

واعظی با تأکید بر اینکه هیچ راهی جز فائق آمدن بر مشکلات نداریم، تصریح کرد: باید تلاش کنیم رضایت مردم را با برطرف کردن مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها فراهم سازیم و همه کسانی که با دولت همسو هستند لازم است برای منافع ملی و ادامه این راه، از خودگذشتگی داشته باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور شایسته‌سالاری و استفاده از ظرفیت جوانان را مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت به استفاده از ظرفیت جوانان، زنان، اقوام و مذاهب تأکید جدی دارد و باید در این راه با شایسته‌سالاری از ظرفیت‌های این قشر بهره ببریم.

واعظی با تأکید بر لزوم حمایت از دستاوردهای دولت، گفت: دشمنان و بدخواهان به دنبال زیر سوال بردن دستاوردهای دولت هستند و در این شرایط همه وظیفه داریم این دستاوردها را برای مردم تبیین کرده و از آنها حمایت کنیم و اطمینان داریم که با همراهی مردم می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

در این دیدار شماری از فعالان سیاسی استان گیلان دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را در موضوعات مختلف، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با رئیس دفتر رئیس جمهور در میان گذاشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر13 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین19 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
الفالف1 روز قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
انتخابانتخاب1 روز قبل
الاخبار چاپ بیروت نوشت: هماهنگی نظامی عالی بین نیروهای نظامی ایران، سوریه و عراق منحصر به چالش‌های امنیتی مشترک در مقابله با گروههای مسلح نمی‌شود. به دنبال این نشست، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار شد که به عناوین اساسی مربوط مطرح شده در نشست نظامی پرداخت. علاوه بر این، دو هیئت عراقی و ایرانی با بشار اسد دیدار کردند و در جریان این دیدار، رئیس جمهور سوریه در برابر حاضرین تاکید کرد که رابطه بین سوریه، ایران و عراق رابطه‌ای مستحکم است. نکات اساسی مطرح شده در این نشست، محل توافق با روسیه‌ای که به تفاهم هایی با ترکیه و هماهنگی هایی با اسرائیل پایبند است، نبود. روسیه خود را خارج از چارچوب درگیری با اسرائیل قرار داده و به صورت مستقیم، به پرونده ارتباط سه دولت عراق، سوریه و ایران به یکدیگر، توجهی ندارد.

اخبار بیشتر