اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه 15 اسفندماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - چهارشنبه 15 اسفندماه

قیمت واحد مسکونی در خیابان آزادی تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت واحد مسکونی در خیابان آزادی تهران +جدول
اقتصاد آنلاین-نقی کاظمی پور: آنچه در زیر می‌آید جدول معاملات انجام شده آپارتمان در خیابان آزادی تهران در اسفند ماه ۹۷ می‌باشد. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

قیمت واحد مسکونی در خیابان آزادی تهران +جدول - 2

لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع

مدت اعتبار اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ تمام می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
مدت اعتبار اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ تمام می‌شود
مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از طریق پیام ناظر از اتمام مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادرشده در ۱۵ اسفندماه سال ۹۵ در نماد معاملاتی تسه «۹۵۱۲» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار فرابورس ایران از طریق پیام ناظر از اتمام مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادرشده در ۱۵ اسفندماه سال ۹۵ در نماد معاملاتی تسه «۹۵۱۲» خبر داد.

از این رو امکان نقل‌وانتقال یعنی خریدوفروش و همچنین هبه این اوراق از امروز وجود ندارد.

نماد معاملاتی تسه ۹۵۱۲ متعلق به اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در پایان معاملات امروز چهارشنبه پانزدهم اسفندماه ۹۷ متوقف می‌شود. این در حالی است که دارندگان، امکان استفاده از تسهیلات از محل این اوراق را تا یک ماه بعد از توقف نماد آن یعنی تا ۱۵ فروردین‌ماه سال ۹۸ خواهند داشت و می‌توانند برای دریافت وام مسکن تا نیمه فروردین‌ماه از این تسه‌ها استفاده کنند.

نگاهی به دادوستدهای اوراق تسهیلات مسکن در روز جاری نشان می‌دهد که خریداران و فروشندگان این اوراق بیش از ۸۲ هزار ورقه تسه را مبادله کرده‌اند که ارزش این دادوستدها به حدود ۴۵ میلیارد ریال رسیده است.

بیش از ۶ هزار میلیارد ریال ارزش مبادلات روزانه فرابورس

بازارهای نه‌گانه فرابورس در چهارمین روز معاملاتی هفته منتهی به ۱۷ اسفندماه، میزبان دادوستد ۷۶۲ میلیون و ۶۵۰ هزار ورقه بهادار به ارزش بالغ بر شش هزار و ۳۹۴ میلیارد ریال بودند که این حجم از مبادلات در بیش از ۱۱۱ هزار نوبت دادوستدی جابه‌جا شد.

معامله‌گران در بازار اول فرابورس ۱۶۸ میلیون سهم را به ارزش ۵۹۸ میلیارد ریال دست به دست کردند و در بازار دوم نیز به جابه‌جایی ۳۵۰ میلیون سهم به ارزش ۱۱۵۹ میلیارد ریال اقدام کردند.

در سمت دیگر، معاملات صورت گرفته در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس به نقل‌وانتقال ۲۳ میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۳ هزار و ۸۶۹ میلیارد ریال انجامید.

همچنین شاخص کل فرابورس ایران که روز گذشته ۸ واحد صعود کرده بود امروز تحت تاثیر منفی از جانب نمادهای «هرمز»، «میدکو» و «کگهر» افت ۲۶ واحدی را تجربه کرد و سطح ۲۰۶۴ واحدی ایستاد.

سایر رویدادهای فرابوسی

روز جاری شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه ۳٫۰۴ از سهام بیمه سامان را با قیمت پایه هر سهم ۴۵۰۰ ریال از طریق عرضه عمده روی میز فروش گذاشت که طی آن تعداد ۴۵,۷۲۵,۷۲۷ سهم از سهام غیر مدیریتی شرکت بیمه سامان به فروش رفت.

از رویدادهای پیش رو نیز می‌توان به عرضه عمده اسناد خزانه اسلامی متعلق به سازمان تامین اجتماعی در ۷ نماد معاملاتی «اخزا۷۰۷۴»، «۶۱۲۴»، «۷۰۶۴»، «۶۰۳۴»، «۶۲۴۴»، «۷۰۳۴» و «۷۰۴۴» اشاره کرد. این اوراق قرار است امروز چهارشنبه ۱۵ اسفندماه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس عرضه شود.

اخزا ۷۰۷۴ و اخزا ۶۱۲۴ در سال ۹۸ سررسید خواهند شد و تاریخ سررسید مابقی این اخزاها سال ۱۳۹۹ خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

جدول اجاره‌بهای پیشنهادی آپارتمان‌های بزرگ متراژ در تهران

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
جدول اجاره‌بهای پیشنهادی آپارتمان‌های بزرگ متراژ در تهران
بازار اجاره واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ‌متراژ که از ابتدای سه ماه پایانی سال، به خواب زمستانی رفته بود هم‌اکنون شاهد تشدید عمق ...

دنیای‌اقتصاد: بازار اجاره واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ‌متراژ که از ابتدای سه ماه پایانی سال، به خواب زمستانی رفته بود هم‌اکنون شاهد تشدید عمق رکود در این بخش از بازار مسکن است. تحقیقات میدانی «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد در حالی که بازار اجاره مسکن در مقطع زمانی فعلی تقریبا در میان همه گروه‌های متراژی و منطقه‌ای املاک شرایطی سرد و نیمه رکودی را پشت می‌گذراند؛ بازار اجاره واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ‌متراژ در شرایط رکود کامل است.

امسال، سطح اجاره‌بهای این گروه از واحدهای مسکونی به شدت افزایش یافته است هر چند تعداد بسیار زیادی از فایل‌های اجاره این گروه از واحدها که عمدتا در مناطق شمالی شهر تهران متمرکز هستند نسبت به حجم تقاضای موجود در بازار وجود دارد. علاوه بر شرایط فصلی و اتمام فصل اوج جابه‌جایی‌ها در بازار اجاره و همچنین رکود فراگیر در همه بخش‌های بازار مسکن از جمله بازار معاملات اجاره، دو عامل مهم دیگر در افزایش عمق رکود در بازار اجاره واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ‌متراژ دخالت دارد.

اولین عامل به وجود مازاد عرضه در نتیجه ساخت و سازهای بی‌رویه این گروه از املاک مسکونی در سال‌های گذشته برمی‌گردد که منجر به افزایش حجم عرضه در مقایسه با میزان تقاضا برای اجاره این گروه از واحدها شده است؛ عامل دوم نیز مربوط به افزایش قابل توجه و خارج از توان اجاره‌بهای این واحدها برای بسیاری از متقاضیان بازار اجاره می‌شود؛ سطح رهن و اجاره واحدهای مسکونی لوکس و بزرگ‌متراژ در سال ۹۷ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است؛ از آنجا که اساسا رهن و اجاره این واحدها به دلیل لوکس بودن و بزرگ‌متراژ بودن رقم بالایی است، هرگونه نوسان در بهای اجاره مسکن منجر به افزایش قابل توجه سطح اجاره‌بهای این واحدها می‌شود؛ براساس اعلام بانک مرکزی بهمن ماه امسال میانگین اجاره‌بها در شهر تهران در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۲۰درصد افزایش یافت.

جدول اجاره‌بهای پیشنهادی آپارتمان‌های بزرگ متراژ در تهران - 5

خواندن خبر در سایت منبع

وام ساخت مسکن افزایش یافت

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
وام ساخت مسکن افزایش یافت
شورای پول و اعتبار افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت تبدیل به فروش اقساطی در بانک‌های تجاری و بانک مسکن را تصویب کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، گزارش معاونت اقتصادی این بانک با موضوع آخرین تحولات شاخص‌های بخش مسکن و راهکارهای تقویت تامین مالی این بخش در جلسه مورخ ۱۴ اسفندماه سال جاری شورای پول و اعتبار مطرح و اعضای شورا در راستای کمک به تداوم رونق بخش مسکن در گام اول با پیشنهاد «افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن با قابلیت تبدیل به فروش اقساطی در بانک‌های تجاری و بانک مسکن» به شرح ذیل موافقت کردند:

«قابلیت انتقال سهم‌الشرکه بانک در تسهیلات اعطایی ساخت مسکن به خریداران این واحدها در کلیه بانک‌های تجاری (دولتی و خصوصی) و بانک مسکن به ازای هر واحد مسکونی در چارچوب رعایت تعادل منابع و مصارف بانک‌ها در قالب سقف‌های ذیل امکان‌پذیر است:

شهر تهران: انفرادی معادل ۱,۰۰۰ میلیون ریال و زوجین معادل ۱,۶۰۰ میلیون ریال (هریک از زوجین حداکثر ۸۰۰ میلیون ریال)

شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت: انفرادی معادل ۸۰۰ میلیون ریال و زوجین معادل ۱,۲۰۰ میلیون ریال (هریک از زوجین حداکثر ۶۰۰ میلیون ریال)

سایر مناطق شهری: انفرادی معادل ۶۰۰ میلیون ریال و زوجین معادل ۱,۰۰۰ میلیون ریال (هریک از زوجین حداکثر ۵۰۰ میلیون ریال)»

همچنین در راستای حمایت و تشویق ساخت واحدهای کوچک و متوسط مقیاس، سقف تسهیلات جدید صرفا ناظر بر تامین مالی ساخت واحدهای مسکونی با حداکثر زیربنای مفید ۱۰۰ متر مربع می‌باشد. ضمن آن‌که امکان تقسیط بلندمدت این تسهیلات برای خریداران واحدهای ساخته شده تا ۱۵ سال توسط بانک‌ها امکان پذیر است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان در محله دبستان + جدول قیمت

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت آپارتمان در محله دبستان + جدول قیمت
خبرگزاری میزان- برای خرید واحد ۸۰ متری نوساز در مجیدیه خیابان دبستان خیابان شهید باقری به سرمایه ۱ میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومانی نیاز است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان در محله دبستان با توجه به عمر بنا و موقعیت دسترسی باید هزینه‌های متفاوتی پرداخت کرد که در جدول زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است.

قیمت آپارتمان در محله دبستان + جدول قیمت - 1

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
در پنج سال آینده، سه شرکت بزرگ چین قصد دارند ۷۷ میلیارد دلار در بخش نفت این کشور سرمایه گذاری کنند که نسبت به سال گذشته ۱۸ درصد رشد خواهد داشت. به گزارش اویل پرایس، ۲۵ سال پیش، چین تقریبا ۴ میلیون بشکه در روز نفت تولید می‌کرد که برای تقاضای داخلی محصولات نفتی این کشور کافی بود. در ۲۰۱۸ نسبت به وابستگی نفت خارجی چین به ۷۰ درصد رسید و انتظار می‌رود این رقم بالاتر هم برود. برخلاف شرکت‌های غربی، شرکت‌های انرژی دولتی چین در میادین نفتی سرمایه گذاری می‌کنند که بالغ هستند و نیاز به هزینه‌های بیشتری برای افزایش تولید دارند. این طرح‌ها نیاز به ۱۳ تا ۲۷ درصد افزایش سرمایه گذاری برای رسیدن به اهدافشان دارند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سعید غدیری با بیان اینکه سال گذشته با اعمال فشارهای متعدد تولیدکنندگان پوشاک طرح شناسه کالا و مبارزه با برندهای فاقد نمایندگی در کشور شروع شد، اظهار داشت: خوشبختانه این طرح با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا از دی ماه سال گذشته آغاز و در روند آن فعالیت بسیاری از برندهای متفرقه در بازار ممنوع شد. وی با بیان اینکه در روند اجرای طرح مذکور، فروش بسیاری از پوشاک استوک و تقلبی با نام و نشان برندهای معتبر خارجی در مراکز تجاری متوقف شد، افزود: این موضوع عاملی شد تا سهم تولیدکننده داخلی در بازار پوشاک شب عید مردم افزایش یافته و آنها فروش خوبی داشته باشند. دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک کشور تصریح کرد: البته سال گذشته طرح برخورد با پوشاک فاقد شناسه کد کالا در تهران انجام شد و امسال قراراست با همکاری سازمان‌های صنایع و معادن و اتاق بازرگانی در سایر استان‌ها هم اجرا شود که این موضوع یک تصمیم بسیار کارآمد برای حمایت از تولیدکننده داخی است. غدیری به فعالیت یک مرکز تجاری بزرگ در تهران اشاره کرد و گفت: این مرکز در صدد است ۱۵۰ برند خارجی پوشاک را در این بخش فعال کند، این در حالی است که واردات پوشاک برند فاقد نمایندگی از خردادماه سال گذشته ممنوع و کسی امکان واردات محصولات جدید را ندارد. وی با بیان اینکه چگونه است که فروشگاه‌های بزرگ مدعی عرضه پوشاک مدل روز هستند، افزود: مگر نه اینکه واردات پوشاک ممنوع است این مغازه‌ها چگونه کالاهای جدید و روز را وارد کشور کرده‌اند؟ آیا برای این مغازه داران قانون مستثنی است یا آنها کالاها را به صورت قاچاق وارد کشور کرده‌اند؟ دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک کشور اضافه کرد: مشاهدات میدانی تولیدکنندگان پوشاک نشان می‌دهد آن دسته از برندهایی که فروشگاه در این مرکز بزرگ تجاری دارند نه تنها نمایندگی رسمی ندارند بلکه نمی‌توانند با ممنوعیت واردات کالا وارد کشور کنند اما سوال اینجاست چرا این فروشگاه‌ها به راحتی مدعی عرضه کالاهای روز و جدید به مردم هستند؟ آنها چگونه کالاهای خود را وارد کشور کرده‌اند؟ وی با اعلام اینکه حمایت از تولیدکننده داخلی همکاری تمام دستگاه‌ها را می‌طلبد، گفت: باید به تولیدکننده‌ای که در این شرایط به سختی مشغول تولید و فروش محصولات خود است کمک کرد نه اینکه هر روز ضربه جدید به آن وارد و سهم آنها در بازار داخلی از بین برود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد22 ساعت قبل
سناتور «مارک وارنر» و «جاش هاولی» لایحه «طراحی حسابرسی محافظتی برای گسترش نظارت و مقررات در قانون اطلاعات» را به مجلس سنای آمریکا ارائه کرده‌اند. طبق این لایحه شرکت‌هایی که ۱۰۰ میلیون یا بیشتر کاربر دارند باید هر ماه نوع اطلاعات جمع‌آوری شده را اعلام کنند. به‌عنوان مثال اگر گوگل و فیس بوک معتقدند ارزش اطلاعات ماهانه کاربری ۵ دلار است آنها باید این رقم را اعلام کنند. کمیسیون ارز و اوراق بهادار آمریکا نیز باید روش‌هایی برای محاسبه ارزش اطلاعات طراحی کند. براساس چنین اقدامی شرکت‌ها باید ارزش کل اطلاعات کاربران را به‌طور سالانه محاسبه و اعلام کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
قیمت برنج در بازاربرای خرید برنج در میادین شهرداری بسته به نوع آن‌ها باید قیمت‌های مختلفی پرداخت کرد. نرخ اجاره واحد‌های کوچک در تهرانبرای اجاره واحد‌های کوچک در تهران باید از ۱۵ میلیون تا ۷۷ میلیون تومان ودیعه پرداخت کرد. برای اجاره واحد‌های کوچک در تهران باید از ۱۵ میلیون تا ۷۷ میلیون تومان ودیعه پرداخت کرد. افت ارزش ۱۳ ارز در بازار بین بانکیدربازار بین بانکی ۱۳ ارز با کاهش قیمت روبرو شدند و ۲۴ ارز روند صعودی به خود گرفتند. دربازار بین بانکی ۱۳ ارز با کاهش قیمت روبرو شدند و ۲۴ ارز روند صعودی به خود گرفتند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
در این بین هر بشکه نفت خام وست تگزاس با رشد یک دلار و ۴ سنتی به رقم ۵۸ دلار و ۸۷ سنت رسید. البته بواسطه افزایش مجدد تنش در حوزه خاور میانه و خلیج فارس، قیمت نفت وست تگزاس با شیب تندتری برای امروز افزایش یافت. از سویی دیگر انستیتو نفت آمریکا API دیشب گزارشی از میزان ذخایر نفت این کشور منتشر کرد که نشان می‌دهد موجودی مخازن نفت آمریکا کاهش هفتگی ۷٫۵۵ میلیون بشکه‌ای دارد که بیشترین افت از سه ماهه گذشته است. بر اساس این داده‌ها، سطح ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به ۲۱ ژوئن با ۷٫۵ میلیون کاهش به ۴۷۴٫۵ میلیون بشکه رسیده است. این درحالی است که کارشناسان پیش بینی کرده بودند در این بازه زمانی سطح ذخایر نفت خام آمریکا با ۲٫۵ میلیون بشکه کاهش همراه خواهد بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
سری اف فورد (Ford F-Series): میزان فروش سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی: ۲۱۴ هزار و ۶۱۱ دستگاهرشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته: ۲ درصد افزایش۲. شورولت سیلورادو (Chevrolet Silverad o‌): میزان فروش سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی: ۱۱۴ هزار و ۳۱۳ دستگاهرشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته: ۱۵٫۷ درصد کاهش۳. نیسان راگ (Nissan Rogue‌): میزان فروش سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی: ۹۳ هزار و ۸۱۴ دستگاهرشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته: ۱۹٫۴ درصد کاهش۴. شورولت اکوئینوکس (Chevrolet Equinox‌): میزان فروش سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی: ۸۸ هزار و ۵۰۰ دستگاهرشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته: ۷٫۴ درصد افزایش۵. نیسان سنت را (Nissan Sentra‌): میزان فروش سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی: ۵۶ هزار و ۷۹۳ دستگاهرشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته: ۵٫۳ درصد کاهش۱۶.

اخبار بیشتر