صدور مجوز ساخت و ساز در ۶۲ باغ تهران در روز درختکاری؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

صدور مجوز ساخت و ساز در ۶۲ باغ تهران در روز درختکاری؟

محسن هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه شماره 130 شورای اسلامی شهر تهران در خصوص پرونده‌های بلاتکلیف پس از لغو مصوبه برج‌باغ‌ها اعلام کرد که باید هرچه سریع‌تر وضعیت این پرونده‌ها مشخص گردد.

علی اعطا، عضو شورای شهر ضمن یادآوری اینکه یک سال از صدور مصوبه لغو برج باغ‌ها می‌گذرد گفت وضعیت این پرونده‌ها تا زمانی که پیروز حناچی در قالب استفساریه آن‌ها را برای شورای شهر ارسال کند نامشخص بود. از مجموع 473 پرونده، شورا تصمیم گرفت به 62 مورد که عوارض آن‌ها پیش از صدور مصوبه لغو مجوز برج باغ‌ها پرداخت شده بود، مجوز دهد.

سید آرش حسینی میلانی، عضو شورای شهر تهران گفت ما باید جلوی تخریب و صدور مجوز ساخت و ساز در باغ‌ها را بگیریم چون تضمینی نیست این عدد از 62 به 150 مورد نرسد.

ناهید خداکرمی از اعضای شورای شهر تهران امروز اظهار داشت: ما باید در قبال تصمیماتی که در شورا گرفته می‌شود پاسخگوی مردم باشیم. مجوز این ساخت و سازها خسارات جبران‌ناپذیری به آینده این شهر وارد می‌کند. او در حالی خواستار صدور رای منفی به این استفساریه شد که بارها در میان سخنانش مجبور شد به اعضا تذکر دهد تا به او توجه کنند. خداکرمی خطاب به رییس شورای شهر گفت: برای آن‌که به صحبت‌هایم توجه شود باید مثل آقای فراهانی داد بزنم یا قهر کنم؟

امید نوری، عضو هیات علمی گروه پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی درخصوص اعطای مجوز به ساخت و ساز در باغ‌های شهر گفت: ممکن است مسئولان شهری با این توجیه که مجوز ساخت تنها برای 30 درصد از باغ است، آن را صادر کنند اما این کار سنگ‌بنای تخریب کامل باغ‌هاست.

سایت خبری

پرونده باغات تهران از بلاتکلیفی درمی‌آید

ایسناخبرگزاری ایسنا
پرونده باغات تهران از بلاتکلیفی درمی‌آید
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه بودجه سال آینده شهرداری تهران ۱۸ هزار و ۸۲۸ میلیارد تومان است افزود: از بودجه تعیین شده برای سال آینده شهرداری تهران ۳۰ درصد متعلق به حوزه حمل و نقل است.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در پایان یکصد و سی‌امین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح جزئیات این جلسه گفت: در جلسه امروز بودجه شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران که مبلغ ۵,۶۷۷ میلیارد تومان است مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت. همچنین استفساریه شهرداری در خصوص پرونده‌های بلاتکلیف پس از لغو مصوبه برج باغ‌ها مورد رسیدگی اعضای شورا قرار گرفت.

وی افزود: در خصوص استفساریه شهرداری ۱۲ پیشنهاد به هیأت رئیسه ارسال که همگی در صحن علنی شورا مورد بررسی قرار گرفت. از این پس پرونده باغات از بلاتکلیفی خارج خواهند شد.

وی در خصوص روند بررسی لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران نیز گفت: جزئیات بودجه در جداول آورده شده و چون پیشنهادی در رابطه با سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به شهرداری تهران ارائه نشد این ردیف‌ها در صحن علنی مطرح نشد.

خواندن خبر در سایت منبع

اجازه ساخت و ساز در باغ‌ها و ابنیه تاریخی پایتخت داده نشده است

ایرناخبرگزاری ایرنا
اجازه ساخت و ساز در باغ‌ها و ابنیه تاریخی پایتخت داده نشده است
تهران-ایرنا- سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در استفساریه لغو برج باغ شهرداری تاکید شد اگر پرونده ای در باغ تاریخی و‌یا ابنیه ارزشمند و‌میراثی باشد اجازه ساخت و ساز به مالکان داده نشود.

به گزارش ایرنا، علی اعطا روز چهارشنبه در یکصد و سی امین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه مصوبه لغو برج باغ در اسفند ماه سال گذشته صادر شد اظهار داشت: در آن زمان تعدادی پرونده جاری بودند که عوارض را به صورت سیستماتیک پرداخت کرده بودند ولی شهرداری از زمان لغو مصوبه طی یک سال اخیر سامانه راقفل کرد تا وضعیت صدور مجوز تعیین و تکلیف شود.

وی افزود: وضعیت پرونده‌ها در شهرداری تهران بلاتکلیف مانده بود تا اینکه پیروز حناچی شهردار پایتخت در قالب استفساریه به شورای اسلامی شهر ارسال کرد.

اعطا بیان کرد: شهرداری تهران پیشنهاد کرد تا به این ۴۷۳ پرونده که مالکان آن تمام عوارض یا بخشی از آن را پرداخت کرده‌اند مجوز ساخت ارائه شود ولی شورا تصمیم گرفت به ۶۲ پروانه که پیش از زمان لغو این قانون تا زمان ابلاغ آن به صورت کامل عوارض شهری پرداخت کرده‌اند مجوز داده شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: همچنین باید لیست این تعداد پرونده‌ها به استفساریه پیوست شود.

وی در بخش دیگر سخنان به موضوع ماده واحده لایحه بودجه شهرداری سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: بودجه دیر به شورا ارائه شد و شورا باید تا پایان اسفند ماه وضعیت آن را تعیین و تکلیف کند تا شهرداری از سال جدید بتواند با بودجه جدید فعالیتش را آغاز کند.

وی تاکید کرد: در زمانبندی اعلام شده نظرات اعضای شورا در خصوص این لایحه به کمیسیون‌های ۶ گانه برده شد و در نهایت پیشنهادها به کمیسیون تلفیق ارائه شد که در این کمیسیون به صورت مفصل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اعطا خاطر نشان کرد: در نهایت نظرات و پیشنهادها به صحن شورا آمد و با رای موافق و مخالف اعضا بررسی شد و ۳۸ تبصره و ردیف‌های آن مورد تصویب قرار گرفت تا به مدت ۲ هفته در هیات تطبیق بررسی و نهایی شود.

به گفته وی، تغییرات زیادی در بودجه شهرداری پایتخت صورت نگرفت و در نهایت امروز به تصویب رسید.

تهرام/۸۱۳۸ / ۱۵۳۹

خواندن خبر در سایت منبع

باید فاتحه باغ‌های پایتخت را با این ساخت‌و‌سازها خواند

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
باید فاتحه باغ‌های پایتخت را با این ساخت‌و‌سازها خواند
یک عضو هیات علمی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی در واکنش به صدور مجوز ساخت و ساز در 62 باغ پایتخت از سوی شورای شهر تهران همزمان با روز درختکاری گفت: هنگامی‌که مجوز ساخت و ساز در باغی را بدهند باید فاتحه آن باغ را خواند.

اعتمادآنلاین|امید نوری اظهار کرد: چنانچه مجوز ساخت و ساز در باغ‌ها تحت هر شرایطی و با هر مساحتی داده شود، عملا باغ کاربری خود را از دست می‌دهد.

وی ادامه داد: مسئولان شهری ممکن است با این استدلال که فقط مجوز ساخت و ساز در ۳۰ درصد از مساحت باغ داده شده است، کار خود را توجیه کنند ولی باید این نکته را در نظر داشته باشند که حتی صدور مجوز ساخت و ساز در ۳۰ درصد از مساحت مجموعه، خود سنگ بنای تخریب کامل باغ است.

این عضو هیات علمی گروه پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: متاسفانه چنین تصمیمی در روز ملی درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی اتخاذ شده است.

این متخصص فضاهای سبز شهری با بیان اینکه تجربه نشان داده است که مجوزهای ساخت و ساز در باغ‌ها سبب می‌شود کل باغ دستخوش تغییراتی شود، گفت: این گونه تصمیم‌گیری‌ها شروعی برای تخریب تدریجی باغ است.

نوری در پایان با اشاره به اقداماتی که سایر کشورهای جهان برای حفظ باغ‌ها انجام می‌دهند، اظهار کرد: سایر کشورهای جهان باغ‌ها را به عنوان باغ‌های اجتماعی به مردم و سازمان‌های مردم نهاد واگذار می‌کنند تا بتوان آن‌ها را حفظ کرد ولی برخی مصوبه‌های شهری ما باعث تخریب اندک باغ‌های باقی مانده در تهران می‌شود.

اعضای شورای شهر تهران صبح امروز در پاسخ به استفساریه شهرداری تهران در مورد ارائه پروانه ساخت در ۶۲ باغ پایتخت رأی مثبت دادند. ‎

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

باید برای صدور مجوز ساخت در باغات خط قرمزی قائل شویم

مهرخبرگزاری مهر
باید برای صدور مجوز ساخت در باغات خط قرمزی قائل شویم
رئیس کمیته محیط زیست و خدمت شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: در محیط زیست برای مناطقی که باید حفاظت شوند، مرز و حدودی کشیده می‌شود و درباره باغات نیز باید مرزی قائل شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید آرش حسینی میلانی صبح امروز در جلسه صحن علنی شورای شهر تهران با دفاع از پیشنهادی مبنی بر تصریح ذکر لیست باغات در لایحه استفساریه شهرداری تهران برای تثبیت تعداد ۶۲ باغ گفت: اصطلاحی به نام حد لایقف وجود دارد که در این موضوع مصداق داشته و ممکن است که این آمار تثبیت نشود و این مسئله، به معنای آن است که ما باید برای صدور مجوز ساخت در باغات خط قرمزی قائل شویم.

وی ادامه داد: چه تضمینی وجود دارد که مجوز ساخت باغ از ۶۲ مورد به ۱۵۰ مورد افزایش نیابد. ما باید جلوی تخریب و صدور مجوز ساخت در باغات را در جایی ببندیم، چراکه اگر جلوی این سیل را نگیریم و سد مستحکمی برای آن ایجاد نکنیم، احتمال تخلف در آینده وجود دارد.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ما به عنوان قانونگذار باید راه جلوگیری از تخلف را پیش‌بینی کنیم، اظهار داشت: در محیط زیست برای مناطقی که باید حفاظت شوند، مرز و حدودی کشیده می‌شود و درباره باغات نیز باید مرزی قائل شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

صدور مجوز بر اساس برج باغ‌ها فاجعه محیط زیستی است

مهرخبرگزاری مهر
صدور مجوز بر اساس برج باغ‌ها فاجعه محیط زیستی است
یک عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: رای مثبت به استفساریه شهرداری در مورد صدور مجوز بر اساس برج باغ ها یک فاجعه محیط زیستی است.

به گزارش خبرنگار مهر؛ ناهید خداکرمی در جلسه علنی روز چهارشنبه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی استفساریه برای صدور مجوز ساخت و ساز در ۶۲ باغ گفت: شاهد تلاش‌های اعضای شورا برای دادن بهترین پاسخ به مطالبات شهروندان هستم اما ما باید در برابر تصمیمات مان پاسخگو باشیم و نباید شریک خیانت در شهر تهران که فاجعه محیط زیستی به بار می‌آورد و ۱۶ هکتار از باغات پایتخت از بین می‌رود، بشویم.

وی ادامه داد: در این تصمیم گیری منافع عامه بر خواص ترجیح داده شد و به خاطر حقوق مکتسبه‌ای که قضات به صاحبان باغ داده بودند این فاجعه محیط زیستی که باعث از بین رفتن ۱۶ هکتار باغ می‌شود را نباید تایید کنیم زیرا باید نسبت به این رای پاسخگو باشیم. این تصمیم گیری زیان‌های زیادی به آینده شهر خواهد زد. بنابراین از همکارانم در شورا می‌خواهم به این استفساریه رای منفی دهند تا این باغات نیز مشمول قانون جدید خانه باغ شوند.

خداکرمی در جریان سخنان خود بارها به اعضای شورا تذکر داد به سخنانش توجه کنند و خطاب به رئیس شورا به شوخی گفت: برای آنکه به سخنان من توجه شود باید مانند آقای فراهانی داد بزنم یا قهر کنم؟

خداکرمی با بیان اینکه ما نباید احساساتی تصمیم بگیریم و به خاطر اینکه عده‌ای به شهرداری پول داده‌اند و نباید دچار ضرر و زیان شوند باعث قطع درختان و ضرر و زیان به آینده شهر شویم، این درختان میراث آیندگان ما هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

شورا به ساخت و ساز در ۶۲ باغ مجوز می‌دهد

فارسخبرگزاری فارس
شورا به ساخت و ساز در ۶۲ باغ مجوز می‌دهد
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: بر اساس استفساریه شهرداری تهران شورا به 62 باغ که قبل از لغو مصوبه برج‌باغ‌ها عوارض را پرداخت کردند و پروانه ساخت صادر شده است با توجه به شرایط و ضوابط اجازه ساخت خواهد داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمد سالاری در بررسی استفساریه شهرداری تهران در خصوص چگونگی اقدام برای املاک باغاتی که نسبت به ارائه نقشه و پرداخت عوارض صدور پروانه اقدام نموده‌اند، اظهار داشت: در آخرین روزهای سال ۹۶، لغو مصوبه برج‌باغ‌ها را در شورا به تصویب رساندیم و در ماه اخیر نیز اقداماتی در خصوص مصوبه جایگزین برج‌باغ‌ها صورت گرفت که بازخورد خوبی در جامعه شهری برای حفاظت و صیانت از باغات داشتیم.

وی بیان داشت: در ۲۲ اسفند سال ۹۶ مصوبه برج‌باغ‌ها را لغو کردیم و قبل از آن تاریخ درخواست‌هایی برای ساخت و ساز باغات وجود داشته و برخی نسبت به اخذ دستور نقشه فرآیندهای بیشتری را طی کردند و برخی نیز نسبت به دریافت صدور پروانه اقدام کرده بودند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: بعد از ابلاغ لغو مصوبه برج‌باغ‌ها که در تاریخ ۷ فروردین ۹۷ بود، ۱۴ روز بعد از تصویب قانونی و لازم‌الاجرا شدن شاهد تشکیل پرونده‌هایی بودیم و عوارض هم در سطح مناطق اخذ شده بود.

سالاری افزود: جلساتی را با معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران تشکیل دادیم و از آنجایی که ابلاغ با تأخیر بود بنابر این تمامی پرونده‌ها را در این خصوص قفل کردیم.

وی افزود: بنابر این از شورا سؤال شد که کسانی که قبلا عوارض پرداخت کرده بودند چه نوع برخوردی باید با آنها داشته باشیم و جلساتی مابین کمیسیون حقوقی و نظارت، معماری و شهرسازی و محیط زیست و سلامت برگزار شد و از شهرداری لیست پرونده‌ها را دریافت کردیم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: ۴۷۳ پرونده در خصوص باغات تشکیل شده است که تغییر نقشه و یا دیگر تغییرات داشتند، در جلسات اخیر به نحوه تصمیم‌گیری در این حوزه مواردی مطرح شد و مقرر شد شهرداری تهران نسبت به لایحه اقدام کند.

سالاری افزود: ۶۲ پرونده در خصوص باغات وجود دارد که کلیه عوارض را قبل از ۷ فروردین ۹۷ پرداخت کردند که مبلغ آن ۱۷۰ میلیارد تومان می‌شود و ۷۲ پرونده نیز وجود دارد که نیمی از عوارض که حدود ۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود پرداخت شده است و ۳۸ پرونده نیز درخواست تغییر نقشه را داشته‌ است، جمع‌بندی ما این بوده است که نسبت به پرونده‌هایی که تمامی عوارض را به صورت کامل پرداخت کرده‌اند ساخت و ساز بلامانع باشد البته تعداد قابل توجهی در مناطق بدون طی کردن فرآیند مبلغی را واریز کرده‌اند.

وی افزود: در نتیجه شهرداری تهران می‌تواند صرفا برای پرونده‌هایی املاکی که در چارچوب قانون باغ هستند و فرآیند صدور آنها مرحله به مرحله و قطعی طی شده است و اخذ مبلغ به صورت سیستمی تا تاریخ ۹۷٫۱.۷ پرداخت شده اقدام کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: بنابر این ۶۲ پرونده‌ای که در گذشته پرداختی کامل را داشته‌اند اجرای آن لازم‌الاجراست ولی کمیته فنی باغ تشکیل شده است و باید پرونده این باغات در این کمیته بررسی شود تا حداقل درخت قطع شود.

سالاری افزود: ‌۶ تا ۷ پرونده وجود دارد که نسبتا‌ درختان انبوه دارند و اگر شهرداری تهران بتواند آنها را تملک کند و یا زمین‌های بلاعوض بدهد از باغات صیانت خواهد شد.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

اگر سورا اجازه دهد مجوز باغهای تهران

داده شود اول باید فاتحه شوراهارا را

خاند دوم شهرداریرا دیگر بس کنید مردوم به اخر خط رسیده

یکروز گرفتار خشم مردوم خواهید شد دیر یا زود ولی سوخت سوز ندارد 🐆🏂

3 ماه قبل

در ادامه بخوانید

مهرمهر5 ساعت قبل
مصدق بخش دیگری از استعلام‌های ارسال شده به این معاونت را طی مدت یادشده از سوی مقامات و مدیران مراجع دولتی و عمومی برشمرد و در این خصوص اظهار کرد: مقامات و مدیران وزراتخانه‌ها و مؤسسات دولتی، نیروهای مسلح، مدیران بانک‌ها و سایر شرکت‌های دولتی، مدیران کانون‌های وکلا و کارشناسان رسمی و مدیران شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی برای دریافت پاسخ ابهامات خود در خصوص قوانین از این معاونت استعلام کرده‌اند. معاون حقوقی دستگاه قضا با اشاره به اینکه معاونت حقوقی در این حوزه از خدمات ارزنده قضات مجرب، باسابقه و برخوردار از حسن سوابق قضائی بهره‌مند است خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که تحول‌گرایی مد نظر ریاست قوه قضائیه به تمامی بخش‌های معاونت تعمیم داده شود و در این راستا اداره کل حقوقی از ظرفیت‌های مناسبی برای تحقق تحولات موردنظر برخوردار است. وی در این خصوص خاطرنشان کرد: این اداره کل هم اکنون ۵ کمیسیون اصلی مشتمل بر کمیسیون قوانین مدنی، کمیسیون قوانین کیفری، کمیسیون آئین دادرسی مدنی، کمیسیون آئین دادرسی کیفری و کمیسیون قوانین عمومی و بین الملل دارد که یکی از اهداف و برنامه‌های ما در این بخش افزایش این تعداد به ۱۰ کمیسیون از طریق اصلاح آئین نامه کارگروه‌های مشورتی اداره کل حقوقی است. معاون حقوقی قوه قضائیه با اشاره به اینکه افزایش تعداد کمیسیون‌های اصلی منجر به تأمین ظرفیت‌های لازم برای جلب همکاری اساتید دانشگاه می‌شود خاطرنشان کرد: هدف ما فراهم سازی زمینه صدور نظریه‌های مشورتی با اتقان حداکثری در سریع‌ترین زمان ممکن است که امیدواریم با انجام اقدامات یادشده و همکاری صاحب‌نظران و متخصصان برجسته این عرصه، محقق شود. مصدق در پایان افزود: هم اکنون در کنار کمیسیون‌های پنجگانه اصلی، ۶ کمیسیون مواد مخدر و قاچاق، کمیسیون اجرای احکام مدنی، کمیسیون اراضی و منابع طبیعی، کمیسیون خانواده و امور حسبی، کمیسیون قوانین تجارت و کمیسیون خاص آئین دادرسی کیفری، تحت عنوان کمیسیون‌های فرعی مشغول فعالیت و پاسخگویی به استعلام در حوزه‌های مربوط هستند و در مجموع کمیسیون‌های اصلی و فرعی موجود طی سه ماهه نخست سال جاری اقدام به برگزاری ۱۶۸ جلسه کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری ۱۲۵، فرشاد کریمی افسر آماده منطقه ۵ عملیات آتش نشانی تهران گفت: " محل گودبرداری به مساحت ۶۵۰ متر مربع با عمق ۱۵ متر بود که باعث تغییر شکل در پیاده روی نزدیک و مغازه‌های اطراف در راستای کوچه تکیه دولت شد و شکاف‌هایی در دیوار‌های ساختمان‌های مقابل و کف کوچه ایجاد کرد. وی افزود: در قسمت داخل محل گودبرداری حتی با توجه به بتون پاشی و مقاوم سازی محل، در دیواره جانبی ترک‌های خطرناک ایجاد و بخشی از دیواره به داخل گودال خمیده شده بود که احتمال می‌رفت به طور کامل فرو ریزد. وی با اشاره به درخواست از شهرداری و نیروی انتظامی برای حضور در محل، افزود: باتوجه به احتمال اتفاق حادثه‌ای بزرگ و ایجاد خسارت‌های جانی و مالی، باتوجه به تردد زیاد مردم در این معبر، در حضور شهردار ناحیه ۲ منطقه ۱۲ وعوامل انتظامی، تمام تذکرات ایمنی لازم به مالکان و مهندسین ناظر پروژه ارائه شد. مجتبی احسانی فرمانده گروه امداد و نجات یک آتش نشانی نیز در خصوص محل گودبرداری گفت: محل حادثه قطعه زمینی به وسعت ۶۵۰ متر مربع بود که برای ایجاد بنایی جدید در این محل بالغ بر ۱۳ متر گوبرداری شده بود. وی تصریح کرد: در ضلع غربی محل گودبرداری، کوچه‌ی تکیه دولت است که براثر این گودبرداری، ترک‌های قابل توجه‌ای در داخل کوچه و ساختمان‌های روبروی آن ایجاد شد که یکی از این ساختمان‌ها مدرسه تاریخی حکیم باشی است که در دیوار‌های آن ترک و شکاف‌های خطرناک ایجاد شده است. این فرمانده آتش نشانی گفت:: با توجه به وضعیت خطرناک محل حادثه، نیرو‌های آتش نشانی ایمن سازی لازم را انجام و در پایان دستور مسدود کردن کوچه تکیه دولت و همچنین تخلیه مغازه‌های آن تا مقاوم سازی معبر را به مسئولین شهرداری منطقه، عوامل انتظامی و مهندسین ناظر پروژه اعلام کردند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما «عبدالرضا عباسپور» معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم افتتاح کلینیک تخصصی مصدومین شیمیایی بیمارستان ساسان با بیان اینکه برای درمان ایثارگران از تمام امکانات کشور استفاده می‌شود، گفت:: در بخش درمان ایثارگران یک هرم سلامت تعریف شده است که از همه امکانات استفاده و تمام خدمات کیفی برای این کار ارائه شود. وی ادامه داد: در قاعده هرم درمان موضوع بیمه‌های درمانی قرار دارد و یکی از لایه‌های این هرم تشکیل کلینیک‌های تخصصی و چند تخصصی است و افتتاح کلینیک تخصصی مصدومین شیمیایی بیمارستان ساسان نیز در همین راستا صورت می‌گیرد. معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تشکیل پرونده سلامت برای ایثارگران در طرح پایش سلامت گفت: بر مبنای این پرونده‌ها و پایش‌هایی که صورت می‌گیرد، ایثارگران در صورت نیاز به متخصصان ارجاع می‌شوند. عباسپور افزود: برای مدیریت مناسب‌تر در درمان جانبازان شیمیایی، این کلینیک به‌عنوان مرجع در نظر گرفته می‌شود و اگر مشکل خاصی برای این عزیزان به وجود بیاید به این کلینیک ارجاع داده می‌شوند. پرونده‌های درمان نیز با ارتباط با پزشکان پایش سلامت به‌صورت دقیق به روز می‌شوند و درمان به‌صورت فعال انجام می‌شود، به این معنی که درصورتی‌که تشخیص داده شود جانبازان نیاز به درمان دارند به کلینیک دعوت می‌شوند. وی با تاکید بر اهمیت آموزش در موضوع درمان جانبازان گفت: یکی از اهداف کلینیک‌ها موضوع آموزش است و کلینیک مصدومین شیمیایی نیز می‌تواند پل ارتباطی بین بخش اجرا و حوزه تحقیقاتی باشد. معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: ارتباط با مجامع علمی خارج از کشور یکی دیگر از اهدافی است که افتتاح چنین کلینیک‌هایی در پی دارد. در ابتدای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران هیچ‌گونه تجربه‌ای در زمینه درمان جانبازان شیمیایی در کشورمان وجود نداشت، اما امروز ایران در این زمینه مرجع پزشکی و درمان در دنیا محسوب می‌شود و کمک به این فرایند یکی دیگر از اهداف افتتاح این کلینیک است. عباسپور گفت: یکی دیگر از هدف‌های این کمیسیون تهیه مدارک علمی جانبازان برای طرح در مجامع و دادگاه‌های بین‌المللی برای احقاق حقوق جانبازان شیمیایی است. در ادامه این جلسه، علیرضا توکلی رییس بیمارستان ساسان به ارائه توضیحاتی درباره این کلینیک و مسائل بیمه‌ای مرتبط با آن پرداخت. جمعی از پزشکان متخصص حاضر در جلسه نیز به بیان نظر و دیدگاه‌های خود در حوزه درمان جانبازان شیمیایی پرداختند. در پایان این مراسم کلینیک تخصصی مصدومین شیمیایی بیمارستان ساسان با حضور عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، علیرضا توکلی رییس بیمارستان ساسان، پزشکان متخصص حوزه درمان جانبازان شیمیایی و تعدادی از جانبازان شیمیایی افتتاح شد.

آغاز سفرهای تابستانی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ سفر‌های تابستانی چند روزی است که آغاز شده، سفر‌هایی که برآورد می‌شود ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته باشد. پلیس راهور اعلام کرده است از اول تا سوم تیر ماه یعنی در مدت این سه روز متاسفانه ۶۴ نفر در جاده‌ها بر اثر تصادفات جان خود را از دست داده‌اند و حدود ۱۳۷۵ نفر مجروح شده‌اند.
فردا نیوزفردا نیوز8 ساعت قبل
برخی کاربران فضای مجازی در ادعایی بدون سند مدعی شدند این زن ۱۶ مدیر نفتی را فریب داده است. اگر چه اصل خبر ارتباط برخی مدیران نفتی با یک خانم توسط سخنگوی دولت هم تایید شده است با این حال هم چنان مشخص نیست این ارتباط چه بوده و این زن که نام دارد. به نظر می‌رسد انتشار تصاویر یک زن و این ادعا که وی همان فردی بوده است که با مدیران نفتی در ارتباط بوده است به دور از اخلاق است.
تابناکتابناک23 ساعت قبل
نکاتی که موجب شده بود برخی شهروندان پلیس را به محل فرابخوانند و گشت‌های انتظامی راهی این بوستان شوند. اتفاقی که خیلی زودتر از آنچه تصور می‌شود، رقم خورد و همگان از زبان رئیس پلیس پایتخت، خبر بازداشت و عزل دو مامور متخلف در ماجرای تهرانپارس را پیش از ظهر امروز بشنوند. اظهار نظری که سردار رحیمی در حاشیه نمایش کشفیات بیست و ششمین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری و ارائه گزارش این طرح در خصوص پرونده یاد شده داشت. سخنانی که به نظر می‌رسید نتیجه انجام تحقیقات یاد شده در خصوص این پرونده است. توقف دستور بازداشت و عزل دو ماموری که پیشتر خاطی معرفی شده بودند و حالا تردید‌هایی جدی به خاطی بودن ایشان وارد شده است.

اخبار بیشتر