تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «افکارنیوز»

افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: نشست مذکور با موضوع فرصت‌ها و تهدیدهای رونق تولید و تجارت در دوران تحریم با حضور رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت رئیس اتاق بازرگانی معاون اقتصادی وزارت امور خارجه و مسئولین بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های ذیربط برگزار شد. وی با بیان اینکه در این جلسه آخرین وضعیت تولید و تجارت و تامین نیازمندی‌های کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت، ادامه داد: وزیر صنعت در این نشست با اشاره به اینکه ظرفیت‌های تولیدی بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف داریم تاکید کرد نگرانی از بابتتامین کالاهای اساسی نداریم. نماینده بابل در مجلس اظهار داشت: وزیر صنعت با اشاره به اهمیت اتکا به توانمندی‌های داخلی در بخش صنعت اهمیت توسعه صادرات غیر نفتی را خاطرنشان ساخت و در همین راستا بر اهمیت و اولویت کشورهای همسایه تأکید کرد. سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه وزیر صمت ضرورت توجه به جنگ روانی برای فشار بر مردم را مورد تاکید قرار داد، افزود: در ادامه جلسه سایر متهمان و برخی از اعضای کمیسیون نقطه نظرات خود را ارائه کردند که از جمله نظرات تقویت و توسعه زیرساخت‌های صادرات و حمل و نقل کالا و رفع موانع موجود استفاده موثر‌تر از ظرفیت استان‌های همجوار بود. وی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه، تقویت و تجهیز نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه، ضرورت افزایش هماهنگی‌های تشکیلاتی دستگاه ذیربط، تمدید اسناد حقوقی لازم برای تقویت تولید و توسعه صادرات و صدور خدمات فنی و مهندسی از اهم موارد مطروحه در این جلسه بود.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
به‌طور مثال سال گذشته در برهه‌ای به علت تفاوت قیمت دام زنده در ایران با سایر کشورها، این کالا به خارج از کشور قاچاق می‌شد. وی افزود: یکی از دلایلی که منجر می‌شود اقلام مصرفی یا غیر مصرفی به بیماری قاچاق معکوس مبتلا شوند تخصیص یارانه به کالاهاست. این موضوع منجر می‌شود که کالاها با قیمت پایین‌تر از بهای تمام شده به دست مشتری برسد و همین ارزان بودن کالا منجر می‌شود تا با قیمت بالاتری در بازارهای خارجی به فروش برسد. تقریبا ۱۲ کشور در پیرامون ما قرار دارند که متأسفانه در برخی موارد کشف قیمت در مرز این کشورها برای کالاهای ایرانی انجام می‌شود. وی بیان کرد: به طور مثال اگر گوشی ریجستری نشده باشد اپراتورها به آن گوشی خدمات ارائه نمی‌دهند اما ما نمی‌توانیم آن را روی لوازم خانگی پیاده سازی کنیم، بنابراین باید برای سایر کالاهای وارداتی کد شناسه کالا به صورت جدی پیگیری شود.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشعباس انصاری‌فرد درباره قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر, اظهار داشت: خدا را شکر که برای سومین بار پیاپی پرسپولیس موفق شد قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کند. به هواداران و اعضای باشگاه پرسپولیس تبریک می‌گویم و باید بگوییم در این سه سال گذشته هیچ باشگاهی مانند پرسپولیس موفق کار نکرده است. مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس با اشاره به حواشی پیش آمده پس از قهرمانی پرسپولیس گفت: چند سالی هست که درگیر این فضا هستیم. از زمانی که خودم مسئولیت باشگاه پرسپولیس را داشتم تا به امروز این مسائل وجود دارد. وی در رابطه با اینکه باشگاه پرسپولیس برای ادامه روند موفقیتش در فصل بعد باید چه برنامه‌هایی داشته باشد, عنوان کرد: هر تیمی که قهرمان می‌شود سال بعد کارش مشکل‌تر می‌شود چون همه تیم‌ها می‌خواهند تیم قهرمان را از تخت پایین بیندازند, برای همین کار پرسپولیس برای فصل بعد سخت‌تر خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «ایمی کلوبشار» سناتور دموکرات مینه سوتا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به انتقاد از طرح ضدمهاجرتی دونالد ترامپ پرداخت و گفت ترامپ از مهاجران به عنوان گروگان استفاده می‌کند. این طرح ترامپ از افرادی که در هنگام کودکی به صورت غیرقانونی به آمریکا آورده شده‌اند، حمایت نمی‌کند. این طرح ترامپ از پناهجویان و افرادی که در تلاش برای گرفتن حق شهروندی آمریکا هستند، حمایت نمی‌کند. این طرح ترامپ به هیچ وجه جامع نیست. وی پیشتر گفته بود در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، توافق هسته‌ای ایران را به جریان می‌اندازد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمنابع وابسته به پلیس سعودی در استان مرزهای شمالی عربستان از حمله به مسجدی در شهر طریف در این استان خبر دادند. از سوی دیگر منابع وابسته به اوقاف اسلامی استان مرزهای شمالی عربستان اعلام کردند که وزارتخانه اوقاف و امور اسلامی منتظر نتایج تحقیقات است. شایان ذکر است که طریف (به عربی: مدینة طریف)، شهری است در کشور پادشاهی عربستان سعودی واقع در شبه جزیره عربستان. این شهر در أقصی شمال کشور عربستان سعودی، و در نزدیکی مرز کشور اردن واقع شده‌است. «شهر طریف» دارای یک باند فرودگاه داخلی است، و به زراعت انگور و نخل خرما مشهور است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشنمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت) پارلمان و در جریان بررسی طرح یک فوریتی ساماندهی بازار خودرو، ماده (۶) این طرح در خصوص استانداردسازی خودروها و قطعات آنها را از مجموع ۲۳۹ نماینده حاضر، با ۱۷۱ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع تصویب کردند. تبصره ۱- تولیدکنندگان داخلی خودرو مکلفند نسبت به نصب برچسب نشان‌دهنده درصد (نسبت) تولید داخلی براساس دستورالعمل صادره از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر روی هرکدام از محصولات خود اقدام کند. دستورالعمل مذکور براساس روش ساخت، میزان تولید داخل، کیفیت و خدمات پس از فروش تدوین می‌شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است بر حسن اجرای این تبصره نظارت نمایند. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است آیین‌نامه مذکور را پس از تصویب در هیئت وزیران جهت اجرا به کلیه خودروسازان و مراکز ذی‌ربط ابلاغ کند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمنابع مطلع اعلام کردند: نیروهای ویژه افغانستان در حمله‌ای در منطقه خان‌آباد ولایت قندوز، پنج شبه نظامی طالبان را کشته و چهار موشک را ضبط کردند. همچنین در عملیات جداگانه در ولایت قندهار پنج شبه نظامی دیگر طالبان کشته شدند. در عین حال مقامات افغانستان به روزنامه واشنگتن پست اعلام کردند که براساس حملات هوایی آمریکا چندین مامور پلیس افغانستان کشته شدند. همچنین ارتش آمریکا اعلام کرد که در جریان این حملات نیروهای طالبان و افغانستان کشته شدند اما هیچ‌یک تعداد دقیق کشته‌شدگان را اعلام نکردند. سخنگوی نیروهای آمریکا در افغانستان، اعلام کرد که پیش از این عملیات هماهنگ‌کننده‌های افغان تایید کرده بودند که منطقه مورد حمله خالی از نیروهای همکار و دوست است اما متاسفانه اینگونه نبوده و این حادثه رخ داد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، از برگزاری جلسه هیئت رئیسه مجلس خبر داد و گفت: جلسه مذکور ظهر امروز (یکشنبه ۲۹ اردیبهشت) با محوریت اجرای مصوبه مجلس درباره افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به‌علاوه افزایش ۱۰ درصدی برای کارمندان دولت بود. وی با بیان اینکه در روند اجرای مصوبه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان دولت مسائلی پیش آمده بود، افزود: در این جلسه پس از ارزیابی و استماع نظر اعضا هیئت رئیسه بر اجرای مصوبه مجلس مبنی بر افزایش ۴۰۰ هزار تومانی بعلاوه ۱۰ درصد تاکید شد و به عبارتی مجلس بر مصوبه خود مصر است. عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد که اگر دیوان محاسبات و دولت درباره اجرای این مصوبه نقطه نظری دارند در اسرع وقت در جلسه‌ای با حضور دیوان محاسبات، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، جمشید انصاری معاون و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و همچنین سازمان برنامه و بودجه مطرح کنند تا مصوبه مجلس اجرایی و عملیاتی شود. یوسف‌نژاد تأکید کرد: در جلسه مذکور در صورتی که ایراد و اشکالی در رابطه با اجرای مصوبه مجلس وجود داشته باشد با نظر اعضای جلسه با محوریت افزایش ۴۰۰ هزار تومان به‌علاوه ۱۰ درصد برطرف شود.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۲۹ اردیبهشت) پارلمان در نامه‌ای از فعالیت‌های نیروی انتظامی تقدیر کردند. متن نامه نمایندگان مجلس به شرح زیر است: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا در سال ۱۳۹۷، با وجود فشارها و تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی و توطئه‌های دشمنان انقلاب، با همت والای فرماندهان و مدیران و همچنین دلسوزی، ایثار و پشتکار کارکنان خدوم خود و با بکارگیری همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها، حضور فعال و چشم‌گیری در تمامی صحنه‌های نظم و امنیت داشته و تلاش کرده تا با روحیه‌ای جهادی، محیطی امن برای مردم ایجاد کرده و امنیتی درخور و شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ملت ایثارگر و انقلابی برقرار کند. حضور تأثیر‌گذار در مدیریت و برقراری نظم و امنیت در حماسه اربعین، همکاری با قوه‌قضائیه در شناسایی و برخورد قاطع با مفسدین اقتصادی و برهم زنندگان بازار ارز و محتکرین ارزاق عمومی، اجرای موفقیت‌آمیز طرح نوروزی برای برقراری انضباط و تأمین نظم و امنیت در مبداء، مقصد و طول سفر مسافران نوروزی که خوشبختانه موجب کاهش مصدومین و جان باختگان حوادث رانندگی گردید و همچنین اقدام سریع و انقلابی در شناسایی و معدوم کردن قاتل طلبه شهید همدانی از جمله اقدامات تحسین برانگیز نیروی انتظامی است. ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بر خود لازم می‌دانیم از فرماندهی جهادی سردار حسین اشتری، فرمانده محترم نیروی انتظامی و از تلاش‌ها و مجاهدت‌های فرماندهان و مدیران این نیرو و کارکنان خدوم و سبزپوشان عرصه نظم و امنیت کشور تقدیر و تشکر کنیم. ضمن اعلام آمادگی مجلس برای تقویت و حمایت از ناجا، تقاضا داریم دولت محترم با تقویت بیشتر این نیرو به ویژه فراهم نمودن حضور فعال‌تر پلیس در فضای مجازی نسبت به توسعه، تجهیز و تقویت آن اقدام عاجل به عمل آورد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص برنامه وزارت‌خانه برای افزایش وام مسکن، اظهار کرد: در وزارت راه‌وشهرسازی بر تقویت بخش عرضه مسکن تاکید داریم، تولید کنندگان و انبوه‌سازان باید تقویت شوند. وزیر راه شهرسازی با بیان اینکه وام مسکنی که به فرد و زوجین تعلق می‌گیرد از طریق اختصاص وام به سازنده در نظر گرفته شده است، افزود: در ۱۶ اسفند سال گذشته مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش وام ساخت مسکن دریافت شد و این تسهیلات حدودا ۶۵ درصد افزایش پیدا می‌کند. عضو کابینه دولت با اشاره به اینکه وام ساخت مسکن قابل انتقال به خریداران است و کمک می‌کند تا اثر تورمی ایجاد نشود و عرضه فعال شود تا بتوانیم در آینده شاهد تولید بیشتر مسکن باشیم، ادامه داد: اشخاصی که قصد ساخت مسکن دارند می‌توانند از تسهیلات ساخت مسکن بهره‌مند شوند تا بتوانیم برای خانه دار شدن آن‌ها در مراحل بعدی گام‌های بلندتر و استوار‌تری برداریم. وزیر راه شهرسازی در خصوص برنامه این وزارتخانه برای افزایش مبلغ تسهیلات خرید مسکن، گفت: تاکنون وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای برای افزایش میزان وام خرید مسکن ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد انصاری، شایان مصلح، حسین ماهینی و سیداحسان حسینی ترکیب مدافعان پرسپولیس برای فصل آینده را می‌سازند که محمد نادری نیز قرار است به این جمع با قرارداد قطعی و دریافت رضایتنامه از باشگاه کورتریک اضافه شود. با این حال باشگاه به دنبال یک گزینه دیگر است تا فصل آینده با خیال راحت‌تری به سمت چهارمین قهرمانی خود حرکت کند. این گزینه، یک چهره سرشناس است که همه مردم ایران، نامش را می‌دانند و با مدل فوتبالش آشنایی کامل دارند. بازیکنی که البته برای بازگشت به فوتبال ایران، با یک مشکل بسیار بزرگ مواجه است؛ او با باشگاه خودش برای دو فصل دیگر قرارداد دارد و طبق شنیده‌های ما، باشگاه پرسپولیس برای این بازیکن شرط گذاشته که اگر بتواند رضایتنامه‌اش را بگیرد، فصل آینده با یک رقم خوب، پیراهن پرسپولیس را تصاحب می‌کند در غیر این صورت، باشگاه پرسپولیس توانایی پرداخت پول برای دریافت رضایتنامه این بازیکن را ندارد و این پروژه به سال‌های بعد موکول می‌شود. فعلا باید بنشینیم و منتظر اتفاقات بعدی باشیم، اما این بازیکن در روز‌های پایانی فصل گذشته لیگ ستارگان، برای مدتی مصدوم شد و در تمرینات شرکت نکرد تا شایعه جدایی اش به گوش برسد ولی تا وقتی این موضوع قطعی نشود، باشگاه پرسپولیس علاقه‌ای به اعلام نام بازیکن مورد نظر ندارد!
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشامیر مهدی علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره مراحل عقد قرارداد با مارک ویلموتس اظهار داشت: موضوعات مربوط به استخدام یک مربی فقط بحث عقد قرارداد نیست و در این باب نباید دچار تک بعدی نگری شد. به صورت کلی پس از توافق صورت گرفته میان رییس فدراسیون فوتبال و ویلوتس، مقرر شده بود که در گام نخست وی از امکانات متنوع مرکز ملی فوتبال ایران، ساختمان پک، زمین‌های چمن، امکانات هتلینگ، تجهیزات پزشکی، بدنسازی، استخر، انبارها و …دیدن کند که همانطور که قبلا گفته شد این بازدید با ابراز رضایت کامل وی همراه بود و وی درجلساتش با مسولان فدراسیون فوتبال گفت که آنچه در ایران دید با آنچه شنیده بود کاملا متفاوت بوده و مثال هایی در این باب پیرامون شباهت‌های این مرکز با کمپ‌های تیم‌های بزرگ اروپایی در رده ملی و باشگاهی ارائه کرد. وی ادامه داد: بر این اساس، فرآیند نخست به خوبی طی شد و در ادامه بحث عقد قرارداد رسمی خواهد بود که در این باره موضوع نحوه پرداخت، انتقال وجه و برخی موضوعات دیگر مطرح است که می‌بایست با هماهنگی تام با سفارت محترم جمهوری اسلامی ایران در بلژیک صورت بگیرد. علوی افزود: اینکه شایعه شده هیاتی از فدراسیون فوتبال قرار است راهی بلژیک شود به صورت کامل تکذیب می‌شود. رییس فدراسیون فوتبال تنها و تنها فردی است که برای پایان مراحل عقد قرارداد به بلژیک خواهد رفت و شایعات منتشره پیرامون اعزام هیاتی از فدراسیون به صورت کامل عاری از واقعیت هستند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «میشل بارنیه» مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برگزیت در گفتگو با نشریه بیلد ام زونتاگ با اشاره به انتخابات قریب الوقوع پارلمان اروپا اظهار داشت: از آنجایی که هنوز برگزیت محقق نشده باید گفت که انگلیس همچنان از حقوق اتحادیه اروپا برخوردار است. وی در ادامه افزود: انگلیس تا روزی که در اتحادیه اروپا حضور دارد ضمن رعایت وظایف خود از حقوق سایر کشورهای عضو برخوردار است. انگلیس می‌تواند از طریق کاندیداهای خود در انتخابات پارلمان اروپا برای دستیابی به کرسی ریاست کمیسیون اروپا نیز با سایر کشورها به رقابت بپردازد. پیش‌تر قرار بود بر اساس توافق اولیه میان لندن- بروکسل، انگلیس تا پایان ماه مارس اتحادیه اروپا را ترک کند، اما به واسطه ۳ بار رأی منفی پارلمان این کشور تحقق برگزیت با تعویق روبرو شد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشثامر الغضببان وزیر نفت عراق به شدت از تصمیم شرکت اکسون موبیل آمریکا در خارج کردن کارکنانش از میدان نفتی القرنه در بصره در جنوب عراق انتقاد کرد و خواستار بازگشت فوری این کارکنان به میدان نفتی مذکور شد. از سوی دیگر وزارت نفت عراق اعلام کرد که هیچ تغییری در فعالیت‌ها در میدان نفتی و گازی قرنه ۱ بصره رخ نداده و خروج کارکنان شرکت «اکسون موبیل» هیچ تأثیری بر روند کار در این میدان نفتی ننهاده است. «احسان عبدالجبار اسماعیل» مدیر شرکت نفت بصره تأیید کرد که خروج کارکنان شرکت اکسون موبیل به معنای پایان همکاری با پروژه نیست بلکه فقط در مرحله کنونی تصمیم گرفته‌اند که کارها را از دبی پیگیری کنند. شرکت اکسون موبیل اعلام کرد که به علت افزایش تهدیدهای امنیتی کارکنانش را از عراق خارج می‌کند. روز گذشته (شنبه ۱۸ مه) تعدادی از کارکنان این شرکت به دبی منتقل شدند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «متیو تولر» سفیر جدید آمریکا در عراق که دو روز پیش رأی اعتماد مجلس سنا را گرفت، در اولین اظهار نظر خود در خصوص این کشور، ایران را به دخالت در امور عراق متهم کرد. به نوشته بغداد الیوم، او در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با طرح ادعای حمایت از عراق در برابر دخالت‌های خارجی، حضور ایران را تهدیدی برای عراق دانست. سفیر سابق آمریکا در یمن همچنین گفت: «نزدیک است که عراق هیزم آتش جنگ میان آمریکا و ایران شود.» متیو تولر همجنین مدعی شد: «ما باید مطمئن شویم که عراق می‌تواند تهدید‌های داخلی و خارجی را دفع کند که شامل تهدید‌هایی از ایران، به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور است.» پیش از این یک مسئول بلند پایه در دولت عراق در گفت‌و‌گو با پایگاه العربی الجدید، تولر را «سفیر جنگ در عراق» نامیده و گفته بود که وی دشمنی سرسختی با ایران دارد و نمی‌توان دوران حضور او در بغداد را راحت توصیف کرد. تولر از سال ۲۰۱۴، سفیر واشنگتن در یمن بود و بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ همین سمت را در کویت داشت. پیش از آن، وی در سفارتهای واشنگتن در قاهره، بغداد، کویت و ریاض فعالیت می‌کرد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمد علیخانی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در ارتباط با موضوع استفاده شهرداری از اتوبوس‌های دست‌دوم اظهار داشت: خرید این اتوبوس‌ها ابتدا در حد شایعه بود تا اینکه موضوع به شخص شهردار رسید و وی نیز به مسئله خرید این اتوبوس‌ها اشاره داشتند. وی افزود: روز گذشته با شهردار در این زمینه صحبت کردم و درخواست دادم که به جای ورود اتوبوس‌های دست‌دوم به استفاده از اتوبوس‌های برقی توجه شود و ابتدا از طریق فراخوان این اقدام مدنظر قرار گیرد و اگر به جوابی نرسیدیم گزینه‌های بعدی را پیگیری کنیم. علیخانی با تأکید بر اینکه در حال حاضر مخالف ورود اتوبوس‌های دست‌دوم هستم، ‌ گفت: بسیاری از شرکت‌ها آمادگی دارند که در زمینه اتوبوس‌های برقی اقدامات لازم را انجام دهند. وی در پاسخ به اینکه چرا باید از اتوبوس‌های کهنه در پایتخت برای انتقال و جابه‌جایی شهروندان استفاده شود، گفت: این مسئله به مشکلات مالی باز می‌گردد و همه موضوعات مطرح شده در حال حاضر فقط در حد ایده است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
به عارضه افزایش فشار خون بیش از حد طبیعی، هایپرتنسیون و فشار خون بالا یا پرفشاری خون گفته می‌شود. میزان فشار خون بستگی به قدرت قلب در پمپاژ خون و میزان تنگی رگ‌ها دارد. هرچه قدرت قلب بیشتر باشد و دیواره‌های رگ‌ها باریک‌تر باشند، فشارخون انسان بیشتر است. بیماری‌های دیگری مانند دیابت، بیماری‌های کلیوی و حتی بارداری نیز می‌تواند منجر به افزایش فشار خون افراد گردد. علایم‌ شایع‌ فشار خون بالابسیاری از افراد که دچار فشار خون بالا هستند، احساس بیماری ندارند و حال عمومی آنان خوب است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: افزایش قیمت بلیت ناوگان جاده‌ای هم قیمت‌ها بر اساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد و برای بخش‌های غیرویژه این هفته در ستاد تنظیم بازار تصمیم گیری می‌شود. وی افزود: ما در عرضه و تقاضای حوزه هوایی مشکل داریم، زیرا که عرضه ما کم است و در حوزه حمل و نقل جاده‌ای هم این مشکلات وجود دارد که باید مدیریت شود. وی بیان کرد: همکاری و هم اندیشی در تهیه و تدوین مدل‌های اقتصادی حمل و نقل، همکاری در زمینه پیشبرد اهداف کشور در حوزه حمل و نقل هم از دیگر بند‌های این تفاهم نامه است. آدم‌نژاد گفت: حمل و نقل باید رقابت پذیر باشد و اگر رقابت پذیری وجود نداشته باشد نمی‌توانیم نسبت به گذشته عملکرد خود را بهبود ببخشیم. معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: نگاه درست به مشتریان و ارائه خدمات قابل اطمینان از مهمترین اهداف در حوزه هوشمند سازی جاده‌ها است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتیم فوتبال پرسپولیس فردا شب از ساعت ۲۱ به مصاف السد قطرخواهد رفت که این بازی آخرین بازی شاگردان برانکو در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. از آنجایی که چند روزی است بلیت‌فروشی اینترنتی این بازی آغاز شده اما استقبال بسیار کمی از سوی هواداران پرسپولیس از این بازی صورت گرفته به طوری که تا ساعت ۱۴ امروز تنها در حدود ۲۰۰۰ بلیت فروخته شده است. مشخص نیست که بلیت‌فروشی فردا در ورزشگاه آزادی انجام شود یا نه، اما از این بازی تا این لحظه استقبال خوبی نشده است. تیم پرسپولیس در بازی رفت با یک گل مغلوب السد قطر شد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشرقابت دیدنی و جانانه تیم‌ها در صدر جدول رقابت‌های این فصل که در روز آخر بین دو تیم با سابقه پرسپولیس و سپاهان ادامه یافت، از جذابیت‌های این دوره رقابت‌ها بود. در همین ارتباط، باشگاه پرسپولیس ایران، پیام تبریکی را به مناسبت قهرمانی در این دوره از بازی‌ها از باشگاه سپاهان دریافت کرد. در بخشی از این نامه برای دو تیم که به عنوان نمایندگان فوتبال ایران در رقابت‌های آتی لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهند داشت، آرزوی موفقیت شده و چنین آمده است؛ امید است با عنایت به الطاف پروردگار تعالی، تیم‌های پرسپولیس و سپاهان به نمایندگی از جامعه فوتبال و ورزش کشور در فصل آتی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا، نمایشی از غرور، همبستگی و همت ایرانیان را پیش روی چشم جهانیان قرار دهند و شاهد اهتزاز پرچم پر افتخار میهن عزیزمان در این تورنمنت معتبر آسیایی باشیم.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشنشست هماهنگی مدیران برای بازی با السد امروز یک شنبه از ساعت ۱۲، در سالن کنفرانس فدراسیون فوتبال به ریاست نماینده کنفدراسیون تشکیل شد. در این نشست محسن خلیلی، پندار خمارلو، امیر علی حسینی و محمد فارسیان از طرف پرسپولیس حضور داشتند. بر اساس تصمیم‌های اخذ شده در این جلسه، پرسپولیس یک دست سرخپوش است و دروازه‌بان سرمه‌ای می‌پوشد. السدی‌ها نیز زرد پوش خواهند بود و دروازه‌بان ایشان بنفش به تن می‌کند. داوران مسابقه، آبی کم رنگ به تن خواهند کرد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشیکی از سایت‌های کشور پرتغال از عقد قرارداد تیم آوس با بازیکن تیم سپاهان خبر داد و اعلام کرد مهرداد محمدی با باشگاه پرتغالی به توافق رسیده و قرار است با قراردادی ۳ساله پیراهن این تیم را بر تن کند. مهرداد محمدی در این خصوص گفت: من نمی‌توانم در این مورد صحبتی داشته باشم. نمی‌دانم این خبر از کجا آمده است. فقط می‌توانم بگویم از تیم آوس پیشنهاد دارم و بیشتر از این نمی‌توانم چیزی بگویم چون هیچ چیز مشخص نیست. لازم به یاد آوری است که مهرداد محمدی با باشگاه سپاهان قرار داد ۳ساله داشته که قرار داد او پس از جام حذفی به پایان می‌رسد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسرلشکر سیدحسن فیروزآبادی مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا درباره حضور ناو آمریکا در منطقه اظهار کرد: در ۳ سال گذشته تجهیزات نظامی آمریکایی مثل ناوهای هواپیمابر، بالگردبر، هواپیماهای مختلف در منطقه حضور داشتند پایگاه‌هایی در منطقه دارند و حضور ناو آبراهام لینکن از چند ماه قبل برنامه ریزی شده بود و موضوع جدیدی نیست. وی درباره تجاوز رژیم صهیونیستی به سرزمین‌های اشغالی و اعلام آتش بس از سوی آن‌ها تصریح کرد: صهیونیست‌ها ترسو هستند و این اصل دائمی است. مشاور عالی نظامی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: امروز تعریف مقاومت برای رژیم اشغالگر قدس نسبت به گذشته تغییر کرده و گروه‌های مقاومت به صهیونیست‌ها دیکته می‌کند که الفبای امروز مقاومت چیست. صهیونیست‌ها قدرت مقابله با نیروهای مقاومت را نداشته و آستانه تحمل در شهرک‌های صهیونیست نشین پایین است.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشطبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس هر سال و در روز هفتم خرداد برگزار می‌شود، اما این انتخابات امسال در روز یکشنبه، ۵ خرداد برگزار خواهد شد. فراکسیون‌های نمایندگان و مستقلان ولایی و همین‌طور امید، در جلساتی، مشغول بررسی گزینه‌هایشان برای ترکیب هیئت‌رئیسه مجلس در سال آخر دوره دهم هستند. اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکنون برای نحوه ورود و معرفی کاندید‌ها این فراکسیون برای انتخابات هیئت‌رئیسه مجلس برای اجلاسیه چهارم تشکیل داده است، اما هنوز وارد مصادیق نشده و تصمیم نهایی در این باره را اتخاذ نکرده است. شنیده‌ها حاکی از این است که اعضای فراکسیون در جلسه فردا (دوشنبه ۳۰ اردیبهشت) مجمع عمومی فراکسیون درباره اینکه این فراکسیون برای انتخابات هیئت‌رئیسه پارلمان به صورت مستقل لیست دهد و یا برای ارائه لیست با سایر فراکسیون‌ها ائتلاف کند، تصمیم نهایی را اتخاذ می‌کنند. فراکسیون امید نیز برای بررسی نحوه ورود به انتخابات هیئت‌رئیسه کمیته انتخابات تشکیل داده که کمیته مذکور تا کنون ۱۰ جلسه در این باره تشکیل داده اما به جمع‌بندی نهایی نرسیده است، البته قرار است این فراکسیون نیز در جلسه روز (سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت) مجمع عمومی درباره نحوه ورود به انتخابات به صورت مستقل و یا ائتلاف با سایر فراکسیون‌ها به منظور معرفی کاندیدا برای کرسی‌های هیئت‌رئیسه جمع‌بندی کند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبرانکو ایوانکوویچ برای سومین فصل متوالی موفق شد پرسپولیس را به رتبه نخست فوتبال باشگاهی کشور برساند. موفقیت‌های متوالی سرمربی پرسپولیس باعث شد تا وی با وجود اینکه یکسال دیگر از قراردادش با پرسپولیس باقی ماندهاست پیشنهادات مختلفی را از تیم‌های باشگاهی کرواسی، چین، ازبکستان و مصر دریافت کند. برانکو ایوانکوویچ به دلیل طلب حدود ۵۰۰ هزار یورویی خود از پرسپولیس می‌تواند قراردادش را به طور یکطرفه فسخ کند و به باشگاه‌هایی که خواهان او هستند نقل مکان کنند. با این حال سرمربی پرسپولیس در آخرین جلسه خود با دستیارانش به این نتیجه رسیده است فصل آینده را به طور قطعی در پرسپولیس بماند و این تیم را برای قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا آماده کند. موضوعی که خیال هواداران پرسپولیس را برای ماندن برانکو راحت می‌کند تا این مربی روی نیمکت پرسپولیس بنشیند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
ویژگی بعد هم این بود که سرمربی تیم ملی بزرگسالان ما جوان باشد. در بین گزینه‌ها با لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا مذاکراتی انجام دادیم ولی با توجه به نوع نگرشی که او داشت به نتیجه رسیدیم این مربی نمی‌تواند با ما همکاری کند. او در تیم‌های نوجوانان و جوانان کارهای خوبی کرده و نسل خوبی را به تیم ملی بزرگسالان بلژیک معرفی کرده و همین حالا هم از همان نسل در حال استفاده هستند. حقیقتا تصور ویلموتس از پک و مجموعه تیم‌های ملی این نبود ولی وقتی مجموعه را دید نظرش تغییر کرد. مطمئنا گزینه تیم ملی امید داخلی خواهد بود.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشفرشاد پیوس درباره قهرمانی پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر گفت: خوشحالم که پرسپولیس باز هم کار بزرگی انجام داد و برای سومین فصل پیاپی قهرمان شد. باید برای این کار به بازیکنان، کادرفنی و مسئولان باشگاه خسته نباشید بگوییم. امیدوارم تیم ما در جام حذفی هم قهرمان شود تا این فصل به بهترین شکل برای پرسپولیس به پایان برسد. کار پرسپولیس در فصل آینده سخت است و شما دیدید که فشردگی مسابقات پرسپولیس را خسته کرد و در آسیا هم نتوانست از گروهش صعود کند. برای فصل آینده اگر پرسپولیس تقویت نشود، به مشکل می‌خورد.

افکارنیوز

سایت پایگاه خبری افکارنیوز روزانه اخبار را در دسته‌های سیاسی، ورزشی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگ و هنر، بین‌المللی و غیره پوشش می‌دهد.