تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «افکارنیوز»

افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
لذا ایران مجبور به تلاش برای خودکفایی در این زمینه شد. محمدی اضافه کرد: پس از پایان جنگ هم به علت تحریم‌های گسترده در حوزه خرید هواپیمای جنگی و سامانه‌های پدافندی، تنها گزینه برای دفاع، تکمیل این سامانه‌های موشکی بود. بخصوص آنکه سابقه تولید موشک توسط برخی کشورهای اطراف ایران، بیشتر از جمهوری اسلامی است. این کارشناس حوزه بین الملل گفت: لذا پس از ساخت نمونه‌های اولیه بر پایه اسکاد که شهاب ۱ و ۲ و ۳ نامیده می‌شدند، ایران سراغ موشک‌های سوخت جامد رفت چراکه نگهداری و عملیاتی کردن آن آسانتر بود. این کارشناس حوزه بین الملل تصریح کرد: موشک‌های ایرانی هیچ گاه تهدیدی برای همسایگان یا اروپا و حاشیه خلیج فارس نبوده‌اند و همانطور که گفته شد، ارتباطی بین توسعه برنامه فضایی و موشک بالستیک ایران وجود ندارد.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتیم ملی امید ایران امشب در استادیوم آزادی در مقابل امید عراق متوقف شد و شفر که برای تماشای این دیدار راهی استادیوم آزادی شده بود، در مورد عملکرد بازیکنان استقلالی تیم امید و البته شرایط داوری در ایران صحبت کرد. شفر گفت: "ایران خوب بازی کرد اما می‌توانست بهتر هم بازی کند. من به آقای تاج گفتم ما باید راه حلی برای بازیکنان جوان و این استعدادها پیدا کنیم زیرا بازیکنان تیم ملی امید بازی نمی‌کنند و من در صحبت با آقای تاج از وی خواستم راه حلی پیدا کند تا این بازیکنان نیز بازی کنند. امید نورافکن و مهدی قائدی عملکرد خوبی داشتند و نورافکن در قلب خط دفاعی عملکردی فراتر از انتظار داشته و به نوعی رهبر تیم ملی ایران بود. این رفتار درست نیست و در کشورهای دیگر شرایط اینگونه نیست، اما اعتراض به داوری در ایران یک سنت است و ما باید آن را متوقف کنیم زیرا به اندازه کافی مشکلات وجود دارد. "
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
تیم عراق به عنوان تیم نخست راهی مرحله بعدی شد و ایران نیز به لطف فرمول محاسبه جالب AFC جواز صعود را کسب کرد. در این جدول، بازی تیم‌های دوم هر گروه با تیم چهارم حذف می‌شود؛ یعنی بازی ایران و یمن در جدول بهترین تیم‌های دوم حساب نشد و همین روش برای دیگر تیم‌ها نیز وجود دارد. در صدر جدول بهترین تیم‌های دوم، استرالیا با ۴ امتیاز و تفاضل گل +۶ قرار دارد. پس از آن ایران و سوریه ۴ امتیازی هستند و باتوجه به تفاضل گل +۲ و سه گل زده، شانس صعود خوبی دارند. نکته این که سوریه با ۲ کارتی که امروز گرفت، یک کارت زرد بیشتر از ایران دارد و به همین دلیل یک رده پایین‌تر از ایران است.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
وی درباره دربی ۸۹ پایتخت که روز ۱۰ فروردین برگزار می‌شود، تصریح کرد: دربی شرایط خاص خود را دارد. این مسابقه، یک بازی احساسی بین هواداران و نیز میان دو تیم است و پیروزی در این مسابقه برای روحیه تیم برنده بازی می‌تواند خیلی خوب باشد. بیرانوند درباره حضور ورزشکاران در مناطق سیل‌زده کشور اظهار داشت: سیلاب‌های اخیر ناراحت‌کننده است و من خیلی ناراحتم چون مردم سال ۹۸ را خیلی بد شروع کردند. ما هم مانند مردم هستیم و شاید بتوانیم به سیل‌زدگان روحیه بدهیم، اما مسئولان باید به شرایط آنها رسیدگی کنند. من خیلی نگران مردم هستم و خیلی دوست داشتم سال ۹۸، یک سال رویایی برای مردم باشد.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «پاتریک شاناهان»، سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه گفته کشورش نمی‌خواهد بحران ونزوئلا را با توسل به راهکارهای نظامی حل کند. دولت آمریکا بعد از حمایت از «خوان گوایدو»، رهبر مخالفان دولت ونزوئلا بارها کاراکاس را به اقدام نظامی تهدید کرده است. گوایدو ماه ژانویه سال جاری میلادی، در حالی که چند ماه از پیروزی «نیکلاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۸ می‌گذشت خودش را رئیس‌جمهور موقت این کشور خواند. رسانه‌های آمریکا گزارش دادند او این کار را با تحریک آمریکا و به ویژه شخص «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا انجام داده است. مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از آنکه گوایدو خودش را رئیس‌جمهور موقت ونزوئلا معرفی کرد او را به عنوان رئیس‌ دولت در این کشور آمریکای لاتین به رسمیت شناختند.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
آنها به همین دلیل استراتژی ای تدافعی برای این بازی برگزیده‌اند و سعی دارند در ضدحملات به تیم ایران ضربه بزنند. دقیقه ۸: شوت مهدی قائدی باز هم دروازه عراق را تهدید کرد ولی به گل نرسید. دقیقه ۳۲: شوت امید نورافکن از روی ضربه ایستگاهی زاویه مناسبی نداشت و با دخالت مدافعین عراق برگشت داده شد. دقیقه ۳۷: شوت نورافکن روی ضربه ایستگاهی را بار دیگر دروازه بان عراق به آغوش کشید. در حاشیه* در دقایق ابتدایی بازی حساسیت بازی سبب درگیری بازیکنان دو تیم در میانه میدان شد.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشحجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها طی پیامی ضمن اشاره به حادثه دردناک وقوع سیل در مناطق مختلف کشور در آغاز سال نو تاکید کرد: نکته دردناک این مسئله سستی و کاهلی برخی مسئولان مربوط بود که باعث نادیده گرفتن زحمات مسئولان در صحنه هم می‌شود و بدتر از آن این ذهنیت در مردم شکل بگیرد که این سطح بی‌مسئولیتی رویه‌ای در بین طیفی از مسئولان است. در این پیام که در صفحه شخصی حجت الاسلام رستمی در اینستاگرام منتشر شده آمده است: «حادثه دردناک وقوع سیل در مناطق مختلف کشور در آغاز سال نو مصائب بزرگی به ساکنان و مسافران وارد کرده و کام ملت ایران را تلخ کرد. اما بدانیم سختی و مشقت اصلی مردم سیل زده پس از پایان ظاهری بحران آغاز می‌شود، مردمی که خانه هایشان آسیب دیده است و عزیزان کشاورز و دامداری که زمین کشاورزی یا احشامشان از بین رفته باید مورد توجه جدی مسئولان قرار بگیرند. نکته دردناک این مسئله سستی و کاهلی برخی مسئولان مربوط بود که باعث نادیده گرفتن زحمات مسئولان در صحنه هم می‌شود و بدتر از آن این ذهنیت در مردم شکل بگیرد که این سطح بی‌مسئولیتی رویه‌ای در بین طیفی از مسئولان است. گذشتن از تفریح و تعطیلات و حضور در میان سیلاب‌های مناطق سیل زده توسط مسئولان وظیفه و توسط عزیزان دانشجو و طلبه جهادی ارزشمند است.»
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر پی بارش شدید باران در تهران، رانش زمین به طول ۷ و عرض ۵ متر در جاده کن - سولقان به وجود آمد. بر پایه این گزارش ماموران کلانتری ۱۴۲ کن به همراه عوامل آتش نشانی و شهرداری در محل حضور دارند.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
وی افزود: جوانب مختلف موضوع به طور دقیق و ویژه بررسی میشود. قاضی سراج افزود: کسانی‌ که شکایت دارند با مراجعه به دادگستری و سازمان بازرسی شکایت خود را ثبت نمایند. وی بیان داشت: این موضوع به صورت دقیق رسیدگی خواهد شد. رییس سازمان بازرسی خاطرنشان کرد: اگر رودخانه منتهی به دروازه قرآن لایروبی می‌شد به این اندازه خسارت به بار نمی‌آمد. با احضار متولیان امر، موضوع بررسی می‌شود و نتیجه به مردم اعلام می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبه نوشته روزنامه الدستور لبنان، طبق حکم دادگاه عالی پاکستان، نواز شریف به مدت شش هفته برای مداوا آزاد می‌شود و در این مدت اجازه خروج از کشور را نخواهد داشت. وکیل نواز شریف به خبرگزاری فرانسه گفت: دادگاه عالی اسلام‌آباد دستور تعلیق حکم نواز شریف، دخترش مریم نواز و دامادش و همچنین آزادی همه آنها با قرار وثیقه را صادر کرد. نخست وزیر سابق پاکستان سال گذشته در پرونده‌های فساد به هفت سال حبس محکوم شد. این دادگاه در ۱۳ ژوئیه ۲۰۱۷ نواز شریف را از راس قدرت برکنار کرد. وی که از مشکلات قلبی و کلیوی رنج می‌برد، به بیمارستان منتقل شد.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه کنفرانس سالانه «آیپک» سخنرانی کرد. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در این کنفرانس ویدئویی با اشاره به تصمیم آمریکا برای به رسمیت شناختن ادعای حاکمیت این رژیم بر بلندی‌های جولان اشغالی از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تشکر کرد. او گفت: «اسرائیلی‌ها به بلندی‌های جولان بازگشته است. اسرائیل دست بالاتر را دارد و ما هرگز آن را رها نخواهیم کرد. جولان بخشی از اسرائیل است.» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین ادعا کرد اسرائیل آماده است در صورت شلیک راکت از سوی حماس به آن پاسخ قدرتمندانه‌تری بدهد.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان عصر امروز (سه‌شنبه) در خصوص مسائل جاری لبنان و اوضاع منطقه به سخنرانی پرداخت. به گزارش شبکه المنار، وی در ابتدا اعیاد ماه رجب و همچنین اعیاد مسیحی و همینطور عید نوروز را تبریک گفت. دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه با تقدیر از مقاومت اهالی غزه در روزهای گذشته و همچنین مبارزه اهالی کرانه باختری، درگیری‌های رخ داده در زندان‌های صهیونیستی را در این منطقه قهرمانانه توصیف کرد. وی همچنین با اشاره به ورود جنگ یمن به پنجمین سال خود، مقاومت و مبارزه یمنی‌ها در مقابل ائتلاف سعودی و اماراتی را ستود. سید نصرالله افزود: سخن امروز من به سفر پامپئو به لبنان و آن‌چه در سخنان و دیدارها بیان شد، مربوط می‌شود، اما در ابتدا به مسأله مهم‌تری باید اشاره کنم و آن شناسایی حاکمیت اسرائیل به جولان از سوی آمریکاست.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبه نظر می‌رسد هیچ کدام از سه ارز اصلی جهانی یعنی دلار، یورو و پوند شرایط صعود را نداشته باشند. در آمریکا بازدهی اوراق کوتاه مدت از بلندمدت بیشتر شده است و این مساله نگرانی از وقوع رکود در اقتصاد این کشور را شدیدا افزایش داده است. در برابر دیگر ارزهای مهم جهانی، زور دلار به هیچ کدام نرسید و نسبتا بدون تغییر در مقایسه با روز قبل معامله شد؛ به گونه‌ای که تابلوهای ارزی رقم ۱٫۱۳۱۷ دلار به ازای هر یورو و ۱٫۳۱۹۷ دلار به ازای هر پوند را نشان دادند. دلار استرالیا نیز نسبتا بدون تغییر در برابر دلار آمریکا مبادله شد به گونه‌ای که هر دلار استرالیا به ازای ۰٫۷۱۲۳ دلار آمریکا مبادله شد. در بازار اوراق نیز بازدهی اوراق قرضه ده ساله وزارت خزانه داری آمریکا بدون تغییر در سطح ۲٫۴۳ درصد باقی ماند تا کماکان در یکی از پایین‌ترین سطوح خود از سال ۲۰۱۷ تاکنون قرار داشته باشد.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشتیم فوتبال ایران پس از دو پیروزی پیاپی برابر ترکمنستان و یمن به دیدار برابر عراق رسیده است. آنها به همین دلیل استراتژی ای تدافعی برای این بازی برگزیده‌اند و سعی دارند در ضدحملات به تیم ایران ضربه بزنند. دقیقه ۸: شوت مهدی قائدی باز هم دروازه عراق را تهدید کرد ولی به گل نرسید. دقیقه ۳۲: شوت امید نورافکن از روی ضربه ایستگاهی زاویه مناسبی نداشت و با دخالت مدافعین عراق برگشت داده شد. دقیقه ۳۷: شوت نورافکن روی ضربه ایستگاهی را بار دیگر دروازه بان عراق به آغوش کشید.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت خزانه‌داری آمریکا امروز سه‌شنبه در بیانیه‌‌ای با اعلام تحریم ۲۵ فرد و نهاد مرتبط با ایران مدعی شددر اقدام امروز شبکه‌هایی را در ایران، امارات و ترکیه هدف گرفته که میلیاردها دلار پول به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‎ ایران رسانده‌اند. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران و یک بانک ایرانی را به دلیل ادعای ساختگی کمک‌رسانی به نیروی قدس سپاه پاسداران تحریم کرده است. «استیون منوشین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا ادعا کرد: «ما برای مختل کردن طرحی که ایران از آن برای انتقال غیرقانونی صدها میلیارد دلار پول استفاده می‌کرد شبکه گسترده‌ای از شرکت‌های صورتی و افراد مستقر در ایران، ترکیه و امارات را هدف قرار دادیم.»
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشحسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «‌⁧با ترفند ⁧ آمریکا ⁩، در سال‌های جنگ تروریستی اخیر ⁧ سوریه ⁩، داعش و جبهه النصره در جولان سوریه مستقر شدند و اکنون ⁧ ترامپ ⁩ الحاق ⁧ جولان ⁩ به تل آویو را اعلام می‌کند. مقاومت منطقه مستی را از سر مسببین خواهد پراند. قطعا امضای تحریک آمیز ترامپ، مقدمه آزادی ⁧ جولان ⁩ از اشغال ⁧ صهیونیست‌هاست.»
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبه نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، متن پیام آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی به این شرح است: «بسم‌الله الرحمن الرحیمخبر وقوع جاری‌ شدن سیل در استان‌های کشور به خصوص در شهر شیراز که منجر به جان باختن تعدادی از هم‌وطنان عزیزمان شد، موجب تأسف و تأثر اینجانب گردید. ضمن عرض تسلیت به بازماندگان محترم حوادث اخیر در شهر شیراز و استان‌های دیگر و آرزوی سلامتی و بهبودی مصدومین این حوادث، از مسئولین محترم قضایی استان‌های مربوطه و سازمان بازرسی کل کشور میخواهم با حضور فعال در مناطق سیل‌زده و با همکاری سایر دستگاه‌های ذی‌ربط و امدادگران محترم، ضمن کاستن از درد و رنج مردم حادثه‌دیده، ابعاد و زوایای گوناگون موضوع را ارزیابی نمایند تا در خصوص سهل انگاری و بی توجهی احتمالی برخی از دست اندرکاران مسئول، برخورد لازم از سوی دستگاه قضایی صورت گیرد. سیدابراهیم رئیسیرئیس قوه قضاییهششم فروردین ۱۳۹۷»
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور را تا ساعت ۱۷ امروز ششم فروردین ۹۸ اعلام کرد. آزادراه کرج به قزوین (محدوده پل فردیس تا ترمینال شهید کلانتری)؛ سنگین. آزادراه قزوین کرج (محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس)؛ نیمه‌سنگین. آزادراه کرج به تهران (محدوده پل کلاک تا گرمدره)؛ نیمه‌سنگین. مسیر شمال به جنوب محور هراز محدوده‌های تونل شماره یک, شنگلده و امامزاده علی؛ نیمه‌سنگین و طول محور پرحجم و روان.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسید جلال ملکی با اعلام آماده‌باش صددرصدی آتش‌نشانان تهران برای خطرات و حوادث احتمالی پیش‌رو در پایتخت اظهار کرد: با توجه به هشدارهایی مبنی بر افزایش شدت بارندگی طی ساعات آینده در تهران، سازمان آتش‌نشانان تهران که همیشه در آماده‌باش صددرصدی قرار دارد، تمهیدات ویژه‌ای برای خدمت‌رسانی بهتر به شهروندان تهرانی اندیشیده است. سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با اشاره به آماده‌باش کامل ۱۳۰ ایستگاه آتش‌نشانی مستقر در شهر تهران، افزود: ظرفیت نیروها در ایستگاه‌های آتش‌نشانی به دو برابر افزایش یافته است، به این صورت که شیفت‌های آتش‌نشانی به سه شیفت تقسیم می‌شود و اکنون علاوه بر افرادی که مشغول فعالیت هستند، آتش‌نشانان یک شیفت دیگر را نیز به خدمت فراخوانده شدند و این آمادگی وجود دارد تا در صورت بروز حوادث احتمالی و نیاز، مابقی آتش‌نشانها (شیفت سوم) نیز به خدمت فراخوانده شوند. وی تصریح کرد: تمام ادوات مخصوص رفع آب‌گرفتگی و جلوگیری از جاری شدن آب همچنین خودروهای احتیاط در آماده‌باش و در ردیف عملیاتی هستند، مدیران عملیاتی نیز به محل خدمت فراخوانده شدند البته این آماده‌باشها به این معنی نیست که قرار است اتفاق و حادثه بدی در تهران روی دهد، هدف از این اقدامات، پیشگیری از وقوع حوادث است. ملکی از شهروندان خواست طی امروز و فردا تا حد امکان از منازل خود خارج نشوند و از نشستن کنار رودخانه‌ها، دره‌ها و گودالها و از تردد در مجاورت مسیل‌ها و کانالهای آب درون‌شهری جدا خودداری کنند.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
وی ادامه داد: وقتی سلول‌های بدن نتوانند قند را از خون دریافت کنند در نوعی حالت گرسنگی قرار می‌گیرند که این موضوع باعث می‌شود فرد دیابتی احساس ضعف و بیماری کند. جذب نشدن قند خون توسط سلول‌ها باعث می‌شود بدن چربی‌ها انباشته را برای استفاده از سلول‌ها آزاد می‌کند، ‌ از این رو وزن فرد به شدت کاهش می‌یابد. کنترل دیابت را می‌توانیم به ۳ بخش اساسی تقسیم کنیم که در اصطلاح پزشکی آن را ABC می‌نامند، بخش اول به کنترل ۳ ماهه قند خون و در کل کنترل قند خون مربوط می‌شود، بخش دوم به کنترل فشار خون مربوط است و بخش سوم درمان کلسترول بالا است. مجموع این عوامل در کنار هم است که می‌تواند باعث ایجاد عوارض در بیماران دیابتی شود. سهیلی پور یادآوری کرد: در مجموع باید برای کنترل و درمان دیابت نگاهی همه جانبه داشته باشیم چرا که معمولا بخش‌هایی که کمتر به آنها توجه می‌شود، می‌تواند عوارض ناخوشایندی برای بیماران به همراه داشته باشد.
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاتاق اصناف ایران در پی سیل روزهای اخیر در مناطق مختلف کشور و بروز خسارت به واحد‌های صنفی اطلاعیه داد؛ در پی تشدید شرایط بحرانی ناشی از وقوع سیلاب در برخی استان‌های کشور و پس از پیگیری‌ها و فراخوان جذب کمک‌های صنفی برای آسیب‌دیدگان، رئیس اتاق اصناف ایران طی احکام جداگانه‌ای سیدمحمود هاشمی رئیس اتاق اصناف شیراز، سیدمجتبی پیرزاده رئیس اتاق اصناف ساری، عباس رمدانی نایب رئیس اتاق اصناف ساری، حسین خلیلی رئیس اتاق اصناف گرگان و قوشه حسن قاسمی رئیس اتاق اصناف آق‌قلا را به عنوان نمایندگان اتاق اصناف ایران جهت رسیدگی به امور اصناف درگیر با بحران سیل، مدیریت امدادرسانی به آسیب‌دیدگان و ارتباط و تعامل مستقیم با مسئولان عالی‌رتبه استانی منصوب کرد. در بخشی از این احکام آمده است: «به جنابعالی مأموریت داده می‌شود تا ضمن انجام هماهنگی‌های لازم و ارتباط مستمر و مستقیم با استاندار، فرمانداران و سایر مسئولان محترم استانی، آسیب‌های وارده به واحدهای صنفی را احصاء کرده، تا از پیشروی خسارات احتمالی طی روزهای آتی جلوگیری به عمل آید. انتظار می‌رود موارد احصاء شده را در اسرع وقت به ستاد بحران مرکزی اتاق اصناف ایران گزارش کنید؛ همچنین ادامه خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی این استان‌ها و ممانعت از بروز نگرانی و تشویش خاطر این عزیزان، باید در اولویت امور قرار گیرد»
افکارنیوزافکارنیوز8 ساعت قبل
وی افزود: در بحث واردات درخواست دادیم که به ما اجازه واردات دام زنده بدهند و توانستیم برای خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان این اجازه را بگیریم. اگر دولت به ما ارز رسمی بدهد، گوشت را با قیمت کیلویی ۳۵ هزار تومان وارد و در نهایتا ۴۰ هزار تومان ترخیص می‌کنیم. سود مرزنشینان هم اگر ۱۰ هزار تومان شود، قیمت گوشت وارداتی به جای ۹۰ هزار تومان، کیلویی ۵۰ هزار تومان می‌شود که مصرف کننده قادر به خرید آن خواهد بود. رئیس کمیسیون مرزنشینان اتاق تعاون ایران گفت: از دولتمردان می‌خواهیم یکی از فروشگاه‌هایی که کالای اساسی با ارز رسمی ۴۲۰۰ تومانی آوردند و با همان قیمت هم به مردم فروختند به ما معرفی کنند تا ما هم از آنجا خرید کنیم! متأسفانه هیچ‌گونه نظارتی در این زمینه وجود ندارد؛ در صورتی که وزارت کار، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت کشور و خیلی از دستگاه‌ها نظارت مستقیم دارند.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسفارت فنلاند در تهران در صفحه رسمی توئیتر خود درباره وقوع حادثه سیل در برخی استان‌های ایران نوشت: "عمیق‌ترین اندوه خود را ابراز کرده و تسلیت خود را به خانواده قربانیان در شهر شیراز و استان گلستان تقدیم می‌کنیم. دعای ما با قربانیان و کسانی است که در سیل‌های فاجعه‌بار نزدیکان و عزیزانشان را از دست دادند".
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشرئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل شرایط ناپایدار جوی در اکثر شهرهای کشور، تا پایان این هفته مسافرانی که بلیت خود را کنسل کنند مشمول پرداخت جریمه به شرکت هواپیمایی نمی‌شوند. به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری، علی عابدزاده اظهار داشت: با توجه به شرایط جوی حاکم بر بسیاری از استان‌های کشور و به منظور همراهی با مسافران که قصد لغو سفر و کنسلی پرواز خود را دارند از شرکت‌های هواپیمایی خواست تا هرگونه درخواست کنسلی بلیت از طرف مسافران هوایی را بدون اخذ جریمه انجام دهند. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی با عدم دریافت جریمه کنسلی بلیت پروازهای داخلی موافقت کرده‌اند گفت: این موضوع مشمول بلیت‌هایی می‌شود که تاریخ پرواز آنها تا پایان هفته جاری است.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «بنی گانتز» نامزد انتخابات پارلمانی اسرائیل که اصلی‌ترین رقیب بنیامین نتانیاهو، در انتخابات آتی محسوب می‌شود، اعلام کرده که اسرائیل باید برای مهار کردن جمهوری اسلامی ایران در رقابت‌های منطقه‌ای در صورت لزوم از زور استفاده کند. گانتز در این سخنرانی که در حضور اعضای کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل (آیپک) برگزار می‌شد، همچنین مواضع خود را درباره چشم‌اندازهای صلح با فلسطینیان شرح داد. گانتز، که رئیس پیشین ستاد ارتش رژیم صهیونیستی است در ادامه گفت که کنترل امنیت کرانه باختری رود اردن باید همواره در اختیار ارتش اسرائیل باقی بماند. بنی گانتز که رئیس حزب کاحول لیفان (آبی و سفید) موسوم به ژنرال‌ها است، همچنین گفت که سیاست دولت فعلی اسرائیل شکست خورده است و باعث شده که این کشور تحت خطر دائمی حماس قرار داشته باشد. گانتز از حمله موشکی حماس به مناطقی در سرزمین‌های اشغالی به عنوان حربه‌ای دیگری برای انتقاد به نتانیاهو استفاده کرد و گفت که این یک شکست امنیتی برای اسرائیل است.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمتن کامل پیام آیت الله جنتی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیممن أصبح لا یهتم بأمور المسلمین فلیس بمسلمحوادث مصیبت بار روزهای اخیر که منجر به درگذشت و آسیب دیدن تعدادی از هموطنان عزیز شد، موجب تاثر و تالم اینجانب شد. اینجانب ضمن ابراز همدردی با مصیبت دیدگان و آسیب دیدگان این حوادث و عرض تسلیت به تمامی بازماندگان، شفای عاجل مصدومان را از خداوند متعال مسالت دارم. در ضمن لازم است مسئولان امر و دستگاههای ذی ربط با تسریع در خدمت رسانی به آسیب دیدگان این حوادث ناگوار، از آلام هموطنان آسیب دیده بکاهند.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشحازم قاسم سخنگوی حماس اظهار داشت غزه و مقاومت آن هرگز شکست نخواهند خورد و اراده خود را هر بار بر اشغالگران تحمیل خواهند کرد و حق خود در زندگی آزاد و عزتمندانه را بازپس خواهند گرفت و محاصره خود را درهم خواهند شکست. قاسم امروز گفت مقاومت حق خود را در دفاع از ملت در مقابل متجاوزان اسرائیلی اعمال می‌کند و این حق و وظیفه را در هر بار که متجاوزان اشغالگر به ملت ما تعرض کنند، همچنان اعمال خواهد کرد. به گزارش فلسطین الیوم، وی به عملکرد یکپارچه مقاومت در رویارویی با متجاوزان اشاره کرد و گفت این مسئله بار دیگر تاکیدکرد که وحدت ما در میدان یکی از عوامل ایستادگی ملت و پیروزی مقاومت است. خبر دیگر اینکه الجزیره گزارش داد رسانه‌های رژیم صهیونیستی خبر برقراری آتش بس در نوار غزه را تکذیب کرده‌ اند.
افکارنیوزافکارنیوز9 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشخبرنگار المسیره در استان صعده اعلام کرد جنگنده‌های سعودی امروز بازاری در استان صعده را بمباران کردند که طی آن بیمارستانی در این مکان هدف قرار گرفت که در نتیجه آن هفت غیرنظامی بی دفاع شهید و زخمی شدند و خسارت‌های زیادی به بیمارستان وارد شد، یک پمپ بنزین هم در این حمله تخریب شد. این منبع از احتمال افزایش تلفات به سبب ادامه حملات و همچنین دشوار بودن امدادرسانی به مجروحان خبر داد. جنایت امروز اولین جنایت عربستان در آغاز پنجمین سال تجاوز نظامی به یمن است که چهار سال پیش و در چنین روزی یعنی ۲۶ مارس (۶ فروردین ۹۴) آغاز شده بود، آمار شهیدان و مجروحان طی این چهار سال به بیش از ۴۰ هزار نفر رسیده است.