آخرین اخبار ایران و جهان در پایگاه خبری آفتاب نیوز

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «آفتاب‌نیوز»

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز40 دقیقه قبل
تشدید موقعیت، اعمال تحریم‌های مداوم، تحریک و آماده‌سازی نظامی بسیار خطرناک استرئیس‌جمهوری فرانسه گفت که پاریس و واشنگتن در پی رسیدن به توافقی جدید با ایران هستند. «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهوری فرانسه، امروز -چهارشنبه- گفت که ایران و قدرت‌های جهانی، از جمله آمریکا، باید راهی برای بازگشت به مذاکرات و احیای اعتماد پیدا کنند تا از سطح تنش‌ها کاسته شود. به گزارش خبرگزاری رویترز، وی در گفت‌وگو با شبکه خبری ان‌اچ‌کی ژاپن مدعی شد که با ایده «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا مبنی بر جلوگیری از رسیدن ایران به تسلیحات هسته‌ای موافق است. وی در ادامه افزود که مشکل او متد ترامپ برای رسیدن به این هدف است. ماکرون گفت: «باور دارم که تشدید موقعیت، اعمال تحریم‌های مداوم، تحریک و آماده‌سازی نظامی بسیار خطرناک است، چراکه می‌تواند منطقه را برانگیزاند و به واکنش‌های متعدد بینجامد.» رئیس‌جمهوری فرانسه در ادامه گفت که پاریس و واشنگتن در پی رسیدن به توافقفی جدید با ایران هستند، اما ابتدا باید برای کاستن از تنش‌ها حرکات کوچکی صورت گیرد.»
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
سرهنگ سیاوش محبی از اعمال محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی شرق استان تهران با توجه به تعطیلات پایان هفته خبر داد و افزود: در روز جمعه و از ساعت ۱۷ تردد در محور هراز از جنوب به شمال، ممنوع و از ساعت ۱۹ این محور از آب اسک به سمت رودهن یک‌طرفه یک طرفه می‌شود. وی گفت: این محدودیت تردد تا ساعت ۲۴ جمعه ادامه خواهد داشت. رئیس پلیس راه شرق استان تهران گفت: در روز شنبه نیز محدودیت تردد در محور هراز خواهیم داشت و این محور از ساعت ۱۳ از رودهن به سمت آمل و از ساعت ۱۵ از آمل به سمت رودهن با حضور مأموران پلیس راهور به‌صورت یک‌طرفه درخواهد آمد و این محدودیت تا ساعت ۲ بامداد روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
به گزارش اسکای‌نیوز، نماینده اتحادیه اروپا در این نشست درباره برنامه هسته‌ای کشورمان از اقدام ایران در کاهش تعهدات برجامی خود ابراز تأسف کرد. عدم تمدید معافیت‌های نفتی ایران برای چندین کشور، مانع از اجرای توافق هسته‌ای شده است. نماینده فرانسه نیز در این نشست گفت: واجب است که درباره تحولات منطقه و خلیج فارس خویشتن‌داری شود. نماینده روسیه در این نشست گفت: طرف‌های امضاکننده برجام باید برای حفظ این توافق بین‌المللی از منافع شخصی خود دست بکشند. باید توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهان به هر طریقی حفظ شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت درباره قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در خصوص برجام سخنرانی کرد. نماینده فرانسه در این جلسه گفت پاریس تا زمانی که ایران تعهداتش را اجرا کند به اجرای این توافق متعهد است. او از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای و اعمال تحریم‌ها علیه ایران ابراز تأسف کرد. او همانند نماینده فرانسه از ایران خواست از انجام آزمایش‌های موشکی خودداری کند. او گفت کشورش به اجرای توافق هسته‌ای و قطعنامه شماره ۲۲۳۱ پایبند خواهد بود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
اگر آمریکایی‌ها فکر می‌کنند با حذف ایران می‌توانند امنیت منطقه را تامین کنند، اشتباه می‌کنندمحمدجواد ظریف وزیر امور خارجه عصر امروز (چهارشنبه) در حاشیه روز آفریقا در پاسخ به سوالی درباره اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه اگر اقدامات ما نبود ایران کل خاورمیانه و عربستان را گرفته بود، تصریح کرد: ایران هیچگاه قصد تجاوز به همسایگان را نداشته و ندارد، ایران تامین کننده امنیت این منطقه است و در طول تاریخ امنیت منطقه را تامین کرده و اگر آمریکایی‌ها فکر می‌کنند با حذف ایران می‌توانند امنیت این منطقه را تامین کنند، بسیار اشتباه می‌کنند. وی درباره تصمیم آمریکا برای تحریم وی، گفت: در تحریم هایی که اعلام شد نام بنده در آن نیست، اما قرار دادن نام مقام معظم رهبری و افراد وابسته به دفتر ایشان در فهرست تحریم‌ها نشانگر این واقعیت است که کاملا با موازین بین المللی نه تنها ناآشنا بلکه مقررارت و قواعد رفتاری بین کشورها را نمی‌دانند و کاملا با اسلام بیگانه هستند و روابط بین مرجعیت و پیروانشان را نمی‌دانند و چه بسا بسیاری از مردم آمریکا را به لحاظ اجرای وظایف دینی شان در مضیقه قرار می‌دهند. ظریف افزود: این اقدام آمریکا می‌تواند به عنوان رعایت نکردن حق آزادی مذهب مسلمانان آمریکایی تلقی شود اما این اقدامات نشانگر این است دولت آمریکا همه تلاش هایش را انجام داده برای تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران به نتیجه نرسیده و به مسیرهای دیگری رو آورده و متاسفانه ادعای آنها درباره اینکه دنبال مذاکره هستند با این اقدامات کاملا برای دنیا ثابت شده که این ادعاها دروغین است. رئیس دستگاه دیپلماسی در پاسخ به سوال دیگری درباره بیانیه سه کشور اروپایی در خصوص ماندن ایران در برجام و اگر ایران گام دوم را بردارد عواقبی به دنبال خواهد داشت، اظهار داشت: آنچه ما اعلام کردیم در قالب حقوقمان است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
در بین این همه شبکه جورواجور و پرشمار، بالاخره یکی دو برنامه قابل ارایه حتما پیدا می‌شود؟ این هم درست. نمونه‌اش شبکه آی‌فیلم که ٢٥,٣٠٥ دنبال‌کننده در یوتیوب دارد و ویدیوهایی که آپلود کرده، در مجموع ۱۵‌میلیون بار دیده شده. این سریال‌های باکیفیت و خاطره‌انگیز در کنار مجموعه‌های تولیدی استودیویی آی‌فیلم ۲ (با گویش افغانستانی) در این کانال دیده می‌شود. به‌خصوص این‌که یوتیوب مدتی است برای تولید محتوای منحصربه‌فرد و رعایت کپی‌رایت سختگیری می‌کند و کانال دیگری نمی‌تواند از این محتوای ایرانی به این راحتی کسب درآمد کند. کسب درآمد دلاری، یافتن مخاطبان جدید، عرض اندام جهانی یا هرچه که هدف راه‌اندازی کانال‌های ایرانی در یوتیوب باشد، اتفاق جدیدی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
یک منبع معتبر در وزارت دفاع فرانسه اظهار کرد که واشگنتن برخلاف آنچه که ادعا می‌کند، به دنبال مذاکره با ایران نیست. یک منبع «معتبر» در وزارت دفاع فرانسه در گفت‌وگویی با خبرگزاری سی‌ان‌ان با رد ادعای آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران گفت: برخلاف آنچه که دونالد ترامپ ادعا می‌کند، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد آن‌ها واقعا مایل به مذاکره با ایرانیان هستند. این منبع وزارت دفاع فرانسه در پاسخ به سوال خبرنگار که درباره احتمال پیوستن فرانسه به ائتلاف ضدایرانی آمریکا می‌پرسید، تصریح کرد: با اینکه فرانسه و آمریکا شرکای خوبی برای یکدیگر هستند اما پاریس لزوما از خط‌مشی آمریکا در رابطه با تهران پیروی نخواهد کرد. وی در این رابطه افزود: ما اهداف و منافع خودمان را دنبال می‌کنیم.

فیلم| محسن افشانی و همسرش با چاقو و اسلحه در ماشین

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
سرهنگ تورج کاظمی درباره انتشار این ویدئو گفت: پس از انتشار ویدئویی از سوی یکی از بازیگران مرد کشورمان و همسرش در صفحه شخصی که در آن از اسلحه و چاقو استفاده شده بود و اطلاع تیم‌های رصد پلیس فتا، کارآگاهان پلیس فتا برای رسیدگی به این موضوع وارد عمل شدند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
غلامعباس ترکی دادستان نظامی استان تهران با اعلام این خبر، اظهار کرد: با انتشار فیلم این حادثه در فضای مجازی بلافاصله دستور بررسی موضوع به یکی از قضات مجرب داده شد تا کم و کیف این واقعه دقیقا آشکار شود. وی تاکید کرد: رفتارهای ناهنجار و خلاف اخلاق اسلامی از هیچ شهروندی پذیرفتنی نیست و مطابق با قانون می‌بایست با افراد متخلف و متجاهر و جرایم مشهود برخورد کرد اما مأموران می‌بایست در چهارچوب شرع و مقررات قانونی رفتار نمایند و رفتارهای شایسته و کریمانه داشته باشند. دادستان نظامی استان تهران عنوان کرد: نتیجه رسیدگی متعاقبا اعلام خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
ترامپ تاکید کرد خواهان درگیری نظامی با ایران نیسترئیس‌جمهور آمریکا در پاسخ به سؤالی در مورد تنش‌های اخیر در منطقه، گفت امیدوار است که این رخدادها نهایتا به بروز جنگ منجر نشود. ترامپ گفت: «امیدوارم چنین چیزی روی ندهد اما اگر روی دهد، ما در موقعیتی بسیار قوی قرار داریم.» او گفت: «در مورد پیاده کردن نیرو حرف نمی‌زنم، فقط می‌گویم که اگر اینطور شود، خیلی طولانی نخواهد بود.» «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای گفت امیدوار است که تحولات کنونی نهایتا به درگیری نظامی با ایران منجر نشود. اما ما در موضع بسیار قدرتمندی قرار داریم.» به نوشته خبرگزاری فارس، رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت در صورت بروز درگیری نظامی، این درگیری مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد و او قصد ندارد به ایران نیروی نظامی پیاده اعزام کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 ساعت قبل
خبرگزاری ایرنا مدعی شده است که است سعید طوسی، قاری قرآن متهم به کودک آزاری، در فضای مجازی به خبرنگارش فحاشی کرده است. خبرگزاری دولتی ایرنا نوشته است: پیرو اخبار ضد و نقیضی که اخیرا در رسانه‌ها درباره بازگشایی مجدد پرونده سعید طوسی به دستور حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی منتشر شد، صبح امروز خبرنگار ایرناپلاس، در تماسی با سعید طوسی در فضای مجازی، از او درخواست مصاحبه جهت بیان توضیحات خود کرد که وی در پاسخ، با رکیک‌ترین الفاظ، خبرنگار ایرناپلاس را مورد فحاشی قرار داد. زشتی تعابیر استفاده شده به حدی غیرقابل باور بود که سردبیری مجموعه شخصا برای اطمینان از اینکه شماره در اختیار آقای طوسی است، با آن تماس گرفت. در این تماس اطمینان حاصل شد که شماره متعلق به آقای طوسی است، اما وی به محض مواجه شدن با پرسش سردبیر، اقدام به قطع مکالمه کرد. گفتنی است، خبرگزاری ایرنا اعلام کرده است، پیگیری حقوقی این موضوع را حق خود می‌دانند، اسناد مربوط به فحاشی‌های رکیک سعید طوسی موجود است که در صورت لزوم منتشر خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز5 ساعت قبل
ترزا می‌در پارلمان انگلیس گفت، کوربین به این دلیل که از ایران حمایت کرده است نباید نخست‌وزیر شود. «ترزا می» نخست‌وزیر محافظه‌کار انگلیس در جمع نمایندگان مجلس عوام بریتانیا گفت «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر نباید نخست‌وزیر شود، زیرا در خصوص بحران اخیر در خلیج فارس از ایران حمایت کرده است. ترزا می‌در پاسخ به او مدعی شد: «این آقا به من می‌گوید صلح را به یمن بیاور. او هیچ‌وقت از بریتانیا حمایت نمی‌کند و او هیچ‌وقت نباید نخست‌وزیر شود». کوربین همواره یکی از منتقدان اصلی سیاست‌های ترزا می‌در قبال خاورمیانه است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
وی ادامه داد: از بهمن ماه به دلیل درخواست نماینده محترم استان هرمزگان، در این استان نیز بنزین و نفت‌گاز یورو توزیع می‌شود چرا که امروز هرمزگان بیش از ۵۰ درصد بنزین و ۳۰ درصد نفت‌گاز کشور را تولید می‌کند. وی میزان گوگرد موجود در بنزین تولیدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس را کمتر از ۰٫۵ پی پی امو بالاتر از استانداردهای یورو ۵ عنوان کرد. بنزین با کیفیت یورو در بندرعباس توزیع می‌شودوی ادامه داد: از بهمن ماه به دلیل درخواست نماینده محترم استان هرمزگان، در این استان نیز بنزین و نفت‌گاز یورو توزیع می‌شود چرا که امروز هرمزگان بیش از ۵۰ درصد بنزین و ۳۰ درصد نفت‌گاز کشور را تولید می‌کند. تغییر ماهیت فاز چهارممعاون وزیر نفت با اشاره به اقدامات مهندسی و رفع گلوگاه‌های فازهای ۱، ۲ و ۳ پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اظهار کرد: در روندی افزایشی ظرفیت پالایش ستاره خلیج فارس را از ۳۶۰ به ۴۸۰ بشکه میعانات گازی خواهیم رساند. وی ضمن تاکید بر حساسیت میعانات گازی در معادلات انرژی کشور، بیان کرد: اگر ستاره خلیج فارس تولید نداشته باشد، تولید پارس جنوبی متوقف می‌شود و اگر تولید پارس جنوبی متوقف شود، تمام پتروشیمی‌ها تعطیل خواهند شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
فناوری بلاکچین یکی از تازه‌ترین روندهای فناورانه جهان است که رویکردهای کنونی فناوری اطلاعات را به چالش کشیده است و راه کارهای فرا نوآورانه‌ای برای سازمان‌ها و روابط میان سازمانی و ذینفعان فراهم کرده است. احد سلاجقه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شستا با اشاره به تغییرات فناورانه شگرف در دنیای کنونی، گفت: شستا از فناوری‌های نوظهور در جهت اجرای اثربخش استراتژی‌ها و نیل به اهداف استراتژیک بهره خواهد برد. سلاجقه با تاکید بر اهمیت فناوری‌های نوظهور و ساختارشکن دیجیتال همچون بلاکچین، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، علم داده و کلان داده در سازمان‌ها، به تشریح نقش تحول‌گرایانه بلاکچین پرداخت و افزود: بلاکچین در ارتقاء شفافیت، پاسخگویی و اعتمادپذیری سازمان‌های آینده می‌تواند در ارتقاء عملکرد استراتژیک شستا به عنوان یک گروه اقتصادی پیشرو در کشور نقش محوری ایفا نماید. مدیریت فاوا شستا تصریح کرد: فناوری بلاکچین مکانیزمی انقلابی و ماشین اعتماد در نظام اقتصادی هوشمند دیجیتالی است که همه اشخاص و سازمان‌ها و دولت‌ها را به بالاترین سطح اعتماد و پاسخگویی می‌رساند. سلاجقه در پایان افزود: در آینده نزدیک کارگروه فناوری بلاکچین در مدیریت فاوا شستا با بهره‌گیری از اساتید برجسته دانشگاه‌های کشور تشکیل می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
رییس قوه قضاییه گفت: تحول در دستگاه قضائی که خواست رهبری، همه مردم و کارکنان دستگاه قضائی است، ضرورت دارد. هم‌زمان با فرارسیدن هفته قوه قضائیه، رئیس، مسئولان و کارکنان دستگاه قضائی صبح امروز (چهارشنبه) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در گزارشی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله بهشتی، ضمن ارج نهادن به تلاش‌های صورت گرفته در قوه قضائیه در ادوار گذشته، خاطرنشان کرد: تحول در دستگاه قضائی که خواست رهبری، همه مردم و کارکنان دستگاه قضائی است، ضرورت دارد. رئیس دستگاه قضائی با اشاره به آمادگی قضات و کارکنان قوه قضائیه برای تحول زمان‌بندی شده در این دستگاه، افزود: ما در دستگاه قضائی به دنبال کاهش جمعیت کیفری، کاهش ورودی پرونده، اصلاح نظام دادرسی و برطرف شدن موانع فرایند دادرسی هستیم. رئیس قوه قضائیه «امیدآفرینی در همه لایه‌های اجتماعی» را لازمه تحول دانست و افزود: تلاش می‌کنیم دستگاه قضائی ملجأ و پناهگاه مردم شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
علی اعطا سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در تازه‌ترین پیام توییتری خود به برخی از اظهار نظرها درخصوص شکاف میان شورای شهر و مدیریت شهری تهران پاسخ داد. اعطا در پیامی نوشته است: کدام تهدید به برکناری؟ سیاست شورای شهر تهران پشتیبانی پرسشگرانه از شهردار است و نشانه روشن پشتیبانی و پرسشگری سخنرانی اخیر محسن هاشمی رئیس شورای شهر در همایش فصلی مدیران است. اعطا در بخش دیگری از این پیام نوشته است: خیر و صلاح عمومی شهر و شهروندان در پراکندن بذر بی حاصل تفرقه نیست. محسن هاشمی در همایش فصلی مدیران شهرداری تهران بر لزوم حمایت همه جانبه از شهردار منتخب تاکید کرده و آن را از دیگر اولویت‌های مهم شورای شهر تهران برشمرد و گفته بود: وقتی ما مدیری را انتخاب می‌کنیم، برای اینکه موفق شود نیاز به حمایت، اقتدار و اختیارات دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
وزیر خارجه امارات در نشست خبری مشترک با همتای روس خود با اشاره به اینکه نمی‌توانیم هیچ کشوری را در مساله حمله به نفتکش‌ها متهم کنیم گفت که پیوستن کشورهای منطقه به مذاکرات برجام ضروری است. وی در رابطه با برجام گفت که برای تضمین موفقیت این توافق پیوستن کشورهای منطقه به آن ضروری است. وزیر خارجه امارات در ادامه گفت که ایران یکی از محورهای گفت وگوی مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سفرش به امارات بوده است. وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که کشورهای منطقه خلیج فارس باید از گفت وگو حمایت کنند. این مقام روسی گفت که در سایه تحریم‌ها و شروط آمریکا چگونه ایران می‌تواند گفت وگو را بپذیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
سرمربی پرتغالی و پیشین تیم ملی تمامی مطالبات خود را از فدراسیون فوتبال دریافت کرد. کارلوس کی‌روش مدتی پیش به خاطر دریافت مطالبات خود از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرد و همین موضوع منجر به این شد که فدراسیون برای پرداخت طلب وی اقدام کند. مسئولان فدراسیون فوتبال در چند قسط حساب سرمربی تیم ملی را با وی تسویه کردند تا سرمربی پرتغالی طلبی از فدراسیون فوتبال ایران نداشته باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال در مصاحبه با سایت «gianlucadimarzio» ایتالیا گفت: من جوان ساده‌ای هستم که فوتبال را دوست دارم. استراماچونی درباره کشور ایران گفت: ایران دارای منابع طبیعی بزرگ است و چهارمین کشوری است که بیشترین صادرات نفت را دارد. در مراسم معارفه او جوزپه پارونه، سفیر ایتالیا نیز حضور داشت و استراماچونی درباره حضور او گفت: باعث افتخارم است که او در مراسم معارفه من حضور داشت. من سفیر کوچکی از فوتبال ایتالیا در ایران هستم. سرمربی جدید استقلال در پایان گفت: هواداران استقلال شور و شوق غیرقابل وصفی دارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز6 ساعت قبل
ممکن است مثلا مانند امسال یک سال ترسالی یا بارش‌های خوبی داشته باشیم اما دلیل بر خروج کشور از خکشسالی نیست. تاج‌بخش گفت: خشکسالی را می‌توان از چند دیدگاه بررسی کرد که یکی از آنها نگاه آب‌شناسی است. اگر پیش‌بینی هواشناسی نبود، تلفات سیل اخیر به بیش از هزار نفر می‌رسیدرئیس سازمان هواشناسی تاکید کرد: اگر پیش‌بینی به موقع سازمان هواشناسی و تخلیه به وقت مناطق توسط نهادهای مرتبط نبود؛ قطعا تلفات سیل اخیر در کشور به بیش از هزار نفر می‌رسید. بنابراین قطعا سازمان هواشناسی هر چه امکانات به روزتر و نیروی انسانی قوی‌تری داشته باشد پیش‌بینی‌ها بهتر و دقیق‌تر خواهد بود. نمی‌توانیم بگوییم که اثرات آن کم یا زیاد می‌شود چون وقوع آن فقط به شرایط جوی بستگی ندارد بلکه به عوامل دیگری مانند مدیریت منابع آب، ساخت و سازها و خشکسالی نیز وابسته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
سردار هادی شیرزاد دراین باره گفت: در پی اعلام مقامات قضائی، ردیابی فردی به اتهام جعل ویزا و کلاهبرداری به مبلغ ۶۰ میلیارد ریال در دستور کار پلیس اینترپل تهران قرار گرفت و مشخص شد که این فرد از طریق وعده اخذ ویزای کشورهای مختلف و همچنین گرفتن اقامت، پس از کلاهبرداری از تعدادی هموطنان به خارج از کشور متواری شده است. وی با بیان اینکه پلیس بین الملل بلافاصله ضمن ارتباط با سازمان اینترپل، برای این متهم درخواست صدور اعلان قرمز کرد، گفت: با اقدامات مأموران اعلان قرمز این فرد به مبادی مربوطه ارسال و با استفاده از شگردهای پلیسی و همکاری پلیس مهاجرت و گذرنامه متهم شناسایی، دستگیر و به مراجع قضائی تحویل شد. براساس اعلام سایت پلیس، شیرزاد گفت: افرادی که قصد خروج از کشور را دارند باید از طریق مجاری قانونی و سفارتخانه‌ها، موضوع ویزای خود را پیگیری کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست در گفت‌وگو با فارس درباره «برنزه کردن پوست از نظر پزشکی»، اظهار داشت: مطمئنا برنزه کردن کار درستی نیست؛ چرا که در آینده ریسک سرطان پوست را زیاد می‌کند. وی ادامه داد: در برنزه کردن فرد انرژی زیادی از اشعه ماورای بنفش به پوست خود می‌تاباند و این اشعه ریسک سرطان زایی پوست را در آینده زیاد می‌کند. این متخصص پوست یادآور شد: آفتاب گرفتن و انجام سولاریوم در درازمدت قطعا ریسک سرطان‌های پوست را افزایش می‌دهد؛ به خصوص اگر در سنین پایین‌تر انجام گیرد؛ ضمن اینکه هر چه مدت زمان آفتاب گرفتن و سولاریوم زیاد باشد، احتمال ابتلای به سرطان پوست بیشتر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
وزیر خارجه دولت «دونالد ترامپ» در نشست خبری مشترک با همتای هندی خود در دهلی نو به تکرار ادعاهای ضد ایرانی مقام‌های آمریکایی پرداخت. «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا بعد از دیدار با نخست‌وزیر هند طی یک نشست خبری مشترک در دهلی نو با همتای هندی خود، اتهام‌زنی‌های بی‌سند واشنگتن درباره حمایت ایران از تروریسم و حملات به نفتکش‌‌ها را تکرار کرد. وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه «هند دوست و شریک مهم ما است و ما از موفقیت هند منفعت می‌بریم»، اظهارنظری درباره موضوع چابهار نکرد. «سوبرامانیام جیشنکار» وزیر خارجه هند در پاسخ به این سوال از پامپئو مطالبی را مطرح کرد و گفت: «بله ما درباره وضعیت در خلیج (فارس) صحبت کردیم. بعد از اظهارات وزیر خارجه هند، پامپئو شروع به صحبت علیه ایران کرد و لفاظی‌ها و اتهام‌زنی‌های ضد ایرانی مقام‌های دولت آمریکا را تکرار کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبریک به فرماندهان تحریم‌شده توسط آمریکایی‌ها، گفت: شکار پهپاد فوق‌پیشرفته متجاوز آمریکایی، محصول تحریم‌های آمریکا بوده و اقدام تحریمی اخیر آنان ناشی از استیصال و واماندگی برابر اقتدار ایران اسلامی است. در پی اقدام شجاعانه و متهورانه نیروی هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی متجاوز رژیم تروریستی ایالات متحده امریکا بر فراز آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران و متعاقبا انفعال حاکمان کاخ سفید و تحریم چند تن از فرماندهان سپاه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفتگویی اعمال تحریم‌های اخیر آمریکا علیه فرماندهان این نهاد را ناشی از اوج استیصال، درماندگی و غضب آنان برابر اقتدار و عظمت ایران اسلامی توصیف و تصریح کرد: این اقدام واکنشی منفعلانه به سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته جاسوسی متجاوز آمریکایی توسط پدافند سپاه بود و طبیعی است پس از ضرب شست بازدارنده فرزندان ملت ایران در نیروی هوافضای سپاه و فروریختن دوباره هیمنه پوشالی آمریکا، آنها بخواهند از طریق اقداماتی که فاقد هرگونه منطق و عقلانیت نزد افکار عمومی است، عقده گشایی کنند. سرلشکر سلامی سناریوی تحریم علیه فرماندهان سپاه و دیگر ارکان و شخصیت‌های کشور را حربه‌ای نخ‌نما شده و فاقد ارزش و تاثیر توصیف و تصریح کرد: تحریم سپاه و فرماندهان آن که شکست راهبردها و سیاست‌های شیطانی امریکا در منطقه را رقم زده‌اند، موضوع جدیدی نبوده و ثمره‌ای جز راسخ‌تر شدن اراده پاسداران انقلاب در مسیر اقتدار آفرینی برای میهن اسلامی و صیانت از نظام و ملت ایران و قطع ید متجاوزان به تمامیت ارضی کشورمان در پی نخواهد داشت. وی با قدردانی از مجاهدت‌ها و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر فرماندهان قرار گرفته در فهرست تحریم‌های جدید امریکا که موجبات اقتدار و بازدارندگی را برای میهن اسلامی فراهم آورده‌اند، خطاب به آنان گفت: به شما عزیزان که در راستای دفاع از منافع و امنیت ملی کشور هدف غضب و کینه دشمن و تحریم امریکای پلید و جنایتکار واقع شده‌اید، تبریک می‌گویم و شکی نیست که دشمنان در آینده و در میدان عمل پیامدهای اقدام شیطانی و کینه توزانه خود را بهتر و محسوس‌تر درک و فهم خواهند کرد. فرمانده کل سپاه در پایان تاکید کرد: بی‌تردید باور و اراده پاسداران انقلاب اسلامی در پیاده‌سازی تدابیر و فرامین مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا به عنوان تکلیف شرعی و دینی وبرخورداری از حمایت همه جانبه مردم ایران در اجرای قاطعانه مأموریت‌های قانونی و دفاع آرمانی از انقلاب و دستاوردهای ارزشمند آن با همراهی و هم افزایی سایر نیروهای مسلح، اجازه عرض اندام و تعبیر رویاهای باطل دشمنان را نخواهد داد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
طبق اعلام یک گروه حقوقی ترکیه‌ای، یک دادگاه در این کشور رای به ادامه بازداشت رهبر جامعه مدنی داده است. اعتراضات پارک گزی در سال ۲۰۱۳ طی تصمیم دولت ترکیه برای احداث ساختمان در فضای سبز و قطع درختان این منطقه در استانبول آغاز شد. دولت ترکیه با صدور این اتهامات، درصدد آن است که منبع تظاهرات را کشورهای خارجی عنوان کند و آن را با بهار عربی مرتبط سازد. در سال ۲۰۱۶، دولت ترکیه بار دیگر سرکوب مخالفان را پس از تلاش برای یک کودتا آغاز کرد؛ مقامات دولتی ترکیه، فتح‌الله گولن، روحانی ترک‌تبار ساکن آمریکا را پشت پرده این کودتای نافرجام دانسته بودند. بنیاد «جامعه باز» سوروس، محاکمه روز دوشنبه در ترکیه را یک «ریاکاری سیاسی» نامید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
به درخواست فرانسه از کمیته اجرایی المپیک ۲۰۲۴ و تصویب شورای بازی‌های کمیته بین المللی المپیک رشته برک دنس به بازی‌های ۲۰۲۴ افزوده شد. ستاد بازی‌های المپیک مصوب کرد رشته ریتمیک برک دنس در المپیک ۲۰۲۴ حاضر باشد. هر کشور میزبان در بازی‌های المپیکی، این اجازه را خواهد داشت تا برای افزایش توان مدال آوری خود، چند رشته ورزشی را بیفزاید. رشته برک دنس که به عنوان یک رشته ورزشی در ایران شناخته نمی‌شود، میان علاقمندان به حرکات موزون از همان دهه ۶۰ و با تماشای ویدئوهای وی اچ اس به صورت زیرزمینی رواج داشته است. بعدها علاقمندان به پارکور بعضی از این رقص‌ها را در قالب حرکات پارکور به این ورزش افزودند اما برای اولین بار از سال قبل و در برنامه عصر جدید احسان علیخانی این حرکات توسط گروه‌های شرکت کننده در این مسابقه اجرا شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
گفته می‌شود طبق این طرح دولت ترامپ درباره براورد هزینه ۱۲۰ تا ۲۲۰ میلیون دلاری پهپاد ساقط شده و چگونگی جبران خسارت ناشی از سرنگونی آن تصمیم‌گیری کند". کاتن افزود: "او دیگر نمی‌تواند برای خرج کردن پول مردم ایران در رستوران‌های پنج ستاره به امریکا و اروپا سفر کند. او دیگر مجبور است همه چیز را از ایران توئیت کند چرا که دیگر نمی‌تواند به اروپا و امریکا سفر کند". این سناتور جمهوری‌خواه از ارکانزاس می‌گوید: «من نیز مانند پرزیدنت ترامپ جنگ با ایران را نمی‌خواهم اما به نظرم برخی اقدامات تلافی‌جویانه علیه تهران ضروری هستند». او از تحریم‌های ترامپ علیه ایران دفاع کرد و مدعی شد که ایران در سخت‌ترین موقعیت استراتژیک خود در چهار دهه اخیر قرار گرفته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
پیش از قرار بود این تابلو نقاشی روز جمعه در یک حراجی عمومی در شهر «‌تولوز» فرانسه فروخته شود. قیمت تقریبی این اثر بین ۱۰۰ میلیون یورو تا ۱۵۰ میلیون یورو تخمین زده شده بود. به گفته‌ی «اریک تورکین»، ‌کارشناس تابلوهای نقاشی هنرمندان قدیمی، ‌ خریدار این اثر قول داده این تابلو نقاشی را به یک موزه مهم امانت دهد. اما نظرهای متفاوتی بین کارشناسان هنری درباره هویت خالق این تابلو نقاشی وجود دارد. در مجموع ۶۸ اثر نقاشی شناخته شده از «کاراواجو» وجود دارد که تنها چهار نقاشی در اختیار مجموعه‌داران خصوصی است.

آفتاب‌نیوز

سایت پایگاه خبری آفتاب نیوز روزانه اخبار مهم و پربازدید و جدید ایران و جهان را در دسته‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و غیره پوشش می‌دهد و می‌توانید آن را در خبری دنبال کنید.