آخرین اخبار ایران و جهان در پایگاه خبری آفتاب نیوز

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «آفتاب‌نیوز»

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
دولت دوازدهم این لوایح را تصویب و برای طی روند قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. رییس و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اما هر دو در اظهاراتی جداگانه صراحتا مخالفت خود با تصویب این لوایح را اعلام کرده‌اند ولی دولت و مجلس همچنان به اصرار خود ادامه می‌دهند. سنت حضرت امام در بدو‌ تاسیس مجمع تشخیص مصلحت، قرار دادن رییس‌جمهوری در رأس این نهاد عالی بن‌بست‌شکن که روسای ۳ قوه عضو آن هستند، بود. ضرورت احیای این سنت با ناتوانی این مجمع در حفظ مصلحت نظام در موضوع FATF آشکار شد». اگر تصویب نشودتمام این راهکارها و گفته‌ها برای آن است که مجمع تشخیص مصلحت نظام روزه سکوت یک ‌ساله خود را بشکند و رای قطعی خود را صادر کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
او پس از اطلاع از وخامت اوضاع با اولین پرواز به ایران آمد تا از خطر این بیماری در امان باشد. منصوریان، اما دیروز در صفحه اینستاگرام خود مطلبی را درخصوص چگونگی بازگشتش از چین منتشر کرد که بازتاب زیادی را در فضای مجازی به دنبال داشت. عضو تیم ملی ووشوی بانوان مدعی است بی‌توجهی نسبت به ورود مسافران چینی به ایران، موجب شده تا این ویروس مرگ‌بار به کل کشور سرایت کند. الهه حالا بیشتر دراین‌باره توضیح می‌دهد: «ویروس کرونا ۲۳ ژانویه در چین شروع شد که من سه روز بعد تصمیم گرفتم به ایران بیایم. منصوریان که با پنج مدال طلای ووشوی جهان یکی از بانوان پرافتخار ورزش ایران به شمار می‌رود، در این شرایط فعلا باید منتظر بماند تا ببیند اوضاع ویروس کرونا در چین به کجا می‌رسد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
گردشگری ایران برای جلوگیری از شیوع کرونا آمادگی داردمسئول دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر در نشست ستاد اجرایی سفر در سخنانی با اشاره به آمادگی تاسیسات گردشگری و هتل‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا گفت: در این باره تمهیدات لازم اندیشیده شده و مدیران هتل‌ها و تاسیسات گردشگری و پرسنل این مراکز برای جلوگیری از شیوع کرونا آمادگی دارند. این کار در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، به اسکله‌های گردشگری قشم است و تا پایان هفته‌ی جاری ادامه دارد. صنعت گردشگری همواره مورد حمایت دولتالبته در این میان همه اخبار کرونایی وزرای میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اقتصاد و امور دارایی در نشستی با فعالان بخش خصوصی، برحمایت همه جانبه از صنعت گردشگری توسط دولت تأکید کردند. روسای انجمن‌ها و تشکل‌های حرفه‌ای گردشگری کشور نیز حضور داشتند چالش‌های اقتصاد گردشگری با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و وزیر اقتصاد و دارایی مورد بررسی قرار گرفت. این دو عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به نقش صنعت گردشگری در اقتصاد و اهمیت این صنعت، بر حمایت‌های هرچه بیشتر دولت از صنعت گردشگری تأکید کردند و درباره تداوم این حمایت‌ها قول مساعد دادند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که با افزایش ۱۵ واحدی تعداد آزمایشگاه‌های مورد تایید برای تشخیص کرونا ظرف هفته آتی این تعداد به ۲۲ واحد خواهد رسید. کیانوش جهانپور بامداد پنجشنبه در توئیتی افزود: تعداد آزمایشگاه‌های مورد تایید برای تشخیص کرونا از ۲ آزمایشگاه به هفت و تا پایان هفته ۱۵ و ظرف هفته آتی به ۲۲ آزمایشگاه خواهد رسید. او ادامه داد: این ظرفیت آزمایشگاهی در مقایسه با کشورهای همتراز، کم نظیر و حتی در پیک نمودار شیوع بیماری کووید۱۹ پاسخگوی نیاز خواهد بود. وی همچنین در توئیت دیگری نوشت: کاهش مراودات روزانه، محدودیت تردد، ممنوعیت تجمعات، لغو سفرهای غیر ضرور، عدم برگزاری همایش‌ها، گردهمایی‌ها، نمایشگاه‌ها، نماز جمعه و جماعت، اردوهای سیاحتی و زیارتی، تعطیلی سینما، مراسم جشن و ترحیم، اعتکاف و محدودیت رفت و آمد به اماکن زیارتی و … تا اطلاع ثانوی اجتناب‌ناپذیر است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
ابتلا به کرونا ویروس مسافری که از طریق مسکو از ایران به چین پرواز کرده بود، تایید شد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های شهر ژانگوی، منطقه خودمختار هوئی نینگ‌شیا اعلام داشت که ابتلای مسافری که از طریق مسکو و با پرواز ایرفلوت به شانگهای چین از ایران پرواز کرده بود، به ویروس کرونا تایید شده است. مقامات چین به دنبال افرادی هستند که با فرد بیمار در ارتباط بوده‌اند. گزارش شده است که فرد بیمار در ۱۹ فوریه در ساعت ۱۳٫۳۰ (به وقت محلی) با پرواز SU۵۱۳، از تهران به مسکو پرواز کرده و حدود ساعت ۱۷:۰۰ به فرودگاه شرمیتوو رسیده است. این فرد حدودا ۱۶ ساعت را در مسکو و در هتل کپسولی فرودگاه گذرانده است.

روزنامه‌های پنج‌شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸

12+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
شمار قربانیان ویروس کرونا اگرچه در چین روند صعودی آن کند شده، اما طبق آخرین آمار این رقم به ۲ هزار و ۷۴۴ نفر رسید. کمیته بهداشت دولت چین روز پنجشنبه اعلام کرد: شمار تلفات ناشی از بیماری ویروس کرونا جدید (COVID-۱۹) در چین به ۲ هزار و ۷۴۴ نفر رسید و در مجموع ۷۸ هزار و ۴۹۷ نفر در این کشور مبتلا به این ویروس کشنده شده‌اند. بر اساس این آمار ۳۲ هزار و ۴۹۵ نفر نیز پس از بهبودی از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند. به گزارش رسانه‌های دولتی چین، این کشور خوردن حیوانات وحشی را ممنوع و سختگیری‌هایی در زمینه شکار، نقل و انتقال و خرید و فروش گونه‌های جانوری اعمال کرده است. تصور می‌شود که شیوع ویروس کرونا، ‌ ابتدا از بازاری در شهر ووهان در استان هوبی چین آغاز شده که در آن حیوانات وحشی به فروش می‌رسیده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
وزارت خارجه عربستان سعودی بامداد پنجشنبه اعلام کرد، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ورود افراد برای انجام حج عمره و زیارت مسجد النبی (ص) به خاک این کشور را به حالت تعلیق درآمده است. وزارت خارجه این کشور افزود: عربستان سعودی برای پیشگیری از شیوع کرونا، تدابیری اتخاذ کرده که ممنوعیت موقت سفرهای زیارتی به این کشور برای انجام حج عمره و زیارت مسجد نبوی از جمله این موارد است. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، اعطای روادید گردشگری به کشورهایی که ویروس کرونا در آن‌ها شیوع یافته متوقف شده است. هنوز آمار مشخصی از وجود ویروس کرونا در عربستان سعودی منتشر نشده است. روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: شیوع این بیماری فقط مشکل ایتالیا نیست و ویروس کرونا اقتصاد اروپا را تهدید می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی فرمانداری شهرستان شهریار گفت: ۱۴ نفر افراد مشکوک به کرونا شناسایی و تحت مراقبت هستند که طی چندروز آینده نتایج آزمایشات آن‌ها مشخص می‌شود، لذا هیچ مورد فوتی بر اثر کرونا ویروس در شهریار نداشته‌ایم. رضا غلامی اظهار داشت: در این منطقه، یک نفر غیربومی مبتلا داشته‌ایم که با رعایت اقدامات لازم به تهران منتقل شده و ۱۴ نفر مشکوک دیگر نیز وجود دارد که در بخشی مستقل در بیمارستان‌های تامین اجتماعی، نور و امام سجاد (ع) شهریار تحت مراقبت هستند. وی اظهار داشت: نتیجه آزمایشات این افراد طی چند روز آینده مشخص می‌شود، و تا این لحظه فوتی بر اثر کرونا ویروس در شهرستان نداشته‌ایم. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شهریار با اشاره به اینکه شب گذشته دو واحد تولید ماسک و انباری حاوی مقدار بالایی از الکل و ماسک احتکار شده در شهریار شناسایی شد، افزود: یک مورد مشکوک به قاچاق نیز در باغستان امروز شناسایی شد که تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است. غلامی عنوان کرد: رسانه‌ها، شبکه‌های فضای مجازی و خبرنگاران شهرستان باید در جهت انتشار اخبار صحیح و القای آرامش و واقعیت موجود در سطح جامعه گام بردارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایرانمقامات هواپیمایی ترکیه روز چهارشنبه از توقف پروازهای میان ترکیه و ایران خبر دادند. اداره کل هواپیمایی ترکیه (DGCA) اعلام کرد: پروازهای تجاری بین ترکیه و ایران به دلیل گسترش ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است. به گزارش خبرگزاری آناتولی، براساس بیانیه اداره هواپیمایی ترکیه که در صفحه توییتری منتشر شده است: پروازهای مسافری بین ترکیه و ایران تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است و شرکت‌های مسافرتی ایران می‌توانند با شرط ورود بدون مسافر، مسافران را از ترکیه به ایران حمل کنند. مسافران ترکیه در این پروازها حمل نخواهند شد. شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش) روز سه شنبه تعداد سفرهای روزانه خود به تهران را به دو مورد کاهش داد و پروازهای برگشت فقط برای مسافران ترکیه را محدود کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
معاون نخست وزیر و رئیس ستاد هشداردهی در مورد انتشار ویروس کرونا اعلام کرد که به جز ویزاهای تجاری و انسانی صدور بقیه روادید سفر به روسیه به اتباع ایرانی منع می‌شود. تاتیانا گولیکووا روز چهارشنبه در نشست خبری در مسکو گفت: صدور روادید به ایران به جز روادید کاری و تجاری از بامداد روز ۲۸ ماه فوریه (روز جمعه) متوقف می‌شود. به گفته معاون نخست وزیر روسیه، صدور روادید سفر برای پروازهای ترانزیتی از ایران از طریق مسکو نیز منع می‌شود. وی ادامه داد: ما اکیدا توصیه کردیم که سازمان گردشگری روسیه (روس توریسم) و وزارت امور خارجه روسیه و ستاد عملیاتی مقابله با کرونا از شهروندان ما و شرکت‌های تورگردان بخواهند تا از سفر به ایتالیا پرهیز کنند. سازمان پیشگیری از بیماریهای واگیر روسیه امروز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، شمار افراد مبتلا به بیماری کرونا (COVID-۱۹) در ایتالیا، کره جنوبی و ایران در حال افزایش است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
معاون نظارت و بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: با توجه به کدورت آب در تصفیه‌خانه مجبور به قطع آب برخی از مناطق تهران شدیم که این مشکل نیز تا حداکثر تا سه ساعت آینده برطرف خواهد شد. کرمی‌نژاد با بیان اینکه آب برخی از نقاط شهر تهران از جمله نواب و محله دامپزشکی غرب تهران قطع شده است، اظهار کرد: بارش‌های روزهای گذشته در تهران موجب سیلابی شدن و طغیان رودخانه‌های غرب و شرق تهران شد که این مساله کدورت آب را به دنبال داشته است. وی تاکید کرد: با توجه به کدورت آب در تصفیه‌خانه مجبور به قطع آب شدیم و اکنون آب برخی مناطق وصل شده و تا ساعاتی دیگر مشکل کدورت نیز برطرف خواهد شد. وی با بیان اینکه میزان کدورت آب طی دو روز گذشته افزایش یافت، گفت: زمانی که این میزان کدورت به دلیل کاهش شدت بارندگی‌ها کاهش یافت و به حد استاندار رسید. اتصال ورودی آب به برخی مخازن تصفیه‌خانه برقرار می‌کنیم و در نتیجه قطعی آب برطرف می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رییس کل بانک مرکزی در یادداشتی در اینستاگرام نوشت: این روزها، برخی نوشته‌ها ومصاحبه‌های من درخصوص FATF مورد استناد افرادی از گرایش‌های مختلف قرار می‌گیرد. او ادامه داد: در این زمینه ذکر این نکته را ضروری می‌دانم که بانک مرکزی، نهادی تخصصی وحرفه‌ای است و در مراکز تصمیم سازی و تصمیم گیری نظرات کارشناسی خود را گفته و بر آن اصرار می‌ورزد. کما اینکه، در مورد FATF نیز در دولت، مجلس و در مجمع تشخیص مصلحت نظام، موضع بانک را به صراحت بیان کردم. همتی ادامه داد: در همین راستا طی چند روزگذشته صد‌ها میلیون دلار ارز مورد نیاز واردات مواد اولیه و واسطه‌ای کارخانجات توسط صادرکنندگان در بازار ثانویه عرضه شده است، ولی به هر تقدیر حواشی تصمیم FATF، تلاش سودجویان و سفته بازان، نوسانات غیر ساختاری و نا پایداری در بازار ارز بوجود آورد. رییس کل بانک مرکزی افزود: این نوسانات برای بانک مرکزی جدید نیست و براساس تجارب گذشته و برنامه‌هایی که بانک مرکزی بر مبنای سازوکار بازار دارد، نرخ ارز به تدریج به تعادل ساختاری خود منطبق با متغیر‌های واقعی اقتصاد کشور باز خواهد گشت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران‌ایر) گفت: با وجود بازگردانده شدن پرواز هواپیمای بدون مسافر این شرکت از سوی مقامات ترکیه، رایزنی‌های خود را از طریق دفتر ایران‌ایر در ترکیه و سفارت ایران در استانبول انجام دادیم و توانستیم مجوز این پرواز را بگیریم و هواپیما به سمت استانبول پرواز کرده تا مسافران ایرانی را باز گرداند. در پی‌شیوع ویروس کرونا در ایران، برخی از کشورهای همسایه پروازهای مسافری ایران را ممنوع کرده بودند اما برای بازگرداندن مسافران ایرانی به کشور به ویژه از مقاصدی مانند ترکیه هواپیماهای ایرلاین‌های داخلی به صورت یکطرفه و بدون مسافر به فرودگاه‌های این کشورها می‌رفتند و مسافران ایرانی را بازمی‌گرداندند. این تصمیم در حالی اجرایی می‌شد که ساعاتی پیش هواپیمایی کشور ترکیه با ارسال نامه‌ای هرگونه پرواز ایرانی به کشورش را حتی برای فرود اضطراری و بدون مسافر ممنوع اعلام کرد و هواپیمای تهران - استانبول ایران‌ایر را از میانه راه بازگرداند. در پی این تصمیم‌گیری مقامات ترک، معصومه اصغرزاده سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران‌ایر) در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پرواز ایران‌ایر که تهران را به مقصد استانبول بدون مسافر و برای بازگرداندن ایرانی‌ها ترک کرده بود، از روی آسمان بازگردانده شد اما با رایزنی‌های صورت گرفته از سوی دفتر این ایرلاین در ترکیه و سفارت ایران در استانبول توانستیم مجوز را برای این پرواز مجددا دریافت کنیم. وی افزود: هواپیمای مورد نظر هم‌اکنون در تبریز سوخت‌گیری کرده و مجددا به مقصد استانبول در حال پرواز است تا مسافران ایرانی را بازگرداند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار چهارشنبه شب گفت: در پی هشدارهای وزارت بهداشت برای مقابله با شیوع کرونا، با اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیاری از برنامه‌های فرهنگی هنری از جمله همایش ملی حکیم سبزواری در این شهرستان لغو شد. رضا شجاع مقدم افزود: قرار بود همایش ملی حکیم حاج ملاهادی سبزواری با حضور جمعی از استادان، پژوهشگران، دانشگاهیان و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی فردا در زادگاهش سبزوار برگزار شود. وی ادامه داد: برگزاری نشست علمی، همایش، عطرافشانی مزار، اهدای گل و ادای احترام به مقام شامخ حکیم سبزواری از دیگر برنامه‌های این همایش بود. حکیم حاج ملا هادی سبزواری دانشمند، فیلسوف، شاعر و فقیه ایرانی است که در سال ۱۲۱۲ هجری قمری در شهر سبزوار به دنیا آمد و پدرش حاج میرزا مهدی سبزواری یکی از دانشمندان علوم اسلامی بود. حاج ملا هادی سبزواری علاوه بر احاطه بر علوم عقلی و فلسفی، غزل‌های حکمی و عرفانی هم می‌سرود و در شعر به 'اسرار' تخلص می‌کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهدی قمصریان سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور از واریز چهارمین مرحله حمایت معیشتی در روز شنبه آینده خبر داد. براین اساس چهارمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ شنبه ۱۰ اسفند طبق بعد خانوار به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. در این مرحله تعداد ۲۸۶ هزار و ۱۴۹ خانوار جدید که درخواستان بررسی مجددشان تایید شده به فهرست خانوارهای دریافت کننده اضافه و یارانه هر ۴ مرحله را یکجا دریافت می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
پلیس آلمان با اعلام این خبر تاکید کرد که راننده مهاجم بازداشت شده است. به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری رویترز از برلین، پلیس آلمان از اشاره به تصادفی بودن این برخورد یا عمدی بودن آن خودداری کرد. این اتفاق در حالی روی داد که کمتر از یک هفته پیش فردی در آلمان ۱۱ نفر از جمله خود را به گلوله بست، حمله‌ای که بدترین حمله نژادپرستانه در این کشور از زمان جنگ جهانی دوم تلقی شد. اقدامات خشونت‌آمیز افراط گرایان در آلمان طی یک سال گذشته با افزایش ۳٫۲ درصدی به یکهزار و ۸۸ مورد رسیده است و نگرانی هایی را برای مقام‌های آلمانی ایجاد کرده است. در همین حال، مردم آلمان به اقدامات خشونت آمیز معترض هستند و با تجمع در خیابان‌های شهرهای مختلف خواهان مقابله دولت این کشور با تفکرات افراط گرایانه شده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
غلامحسین محمدی در توییتر نوشت: با توجه به اهمیت حفظ سلامت شهروندان تهرانی، تعطیلی مراکز و لغو برنامه‌ها و جلسات غیرضرور به مدیران شهرداری ابلاغ شده است. وی با انتشار نامه مدیرکل دفتر شهردار تهران خطاب به تمامی مدیران شهرداری گفت: از فردا (سه‌شنبه) کلیه مجموعه‌های فرهنگی، ورزشی و برنامه‌های مرتبط تا اطلاع ثانوی ملغی می‌گردد. در نامه‌ای که توسط وی منتشر شده مصطفی کاظمی مدیرکل دفتر شهردار نوشته است که تمامی مجموعه‌های ورزشی تهران اعم از آبی و غیرآبی تا اطلاع ثانوی تعطیل است و همچنین تمام فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی مجموعه‌های بانوان از جمله شهربانو، شهردخت و غیره لغو می‌شود و خانه‌های کودک و مجموعه‌های ورزشی سراهای محلات نیز تعطیل هستند و به مدیران توصیه شده است که از برگزاری هرگونه جلسات غیرضرور نیز خودداری کنند. در این نامه از تعطیلی کلاس‌های فوق برنامه مجموعه‌های سراهای محلات خبر می‌دهد اما فعالیت‌های تخصصی سراهای محلات و خانه‌های سلامت به منظور ارائه خدمات مورد نیاز به شهروندان ادامه می‌یابد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
به منظور پیشگیری و رفع نگرانی‌های دانشجویان و خانواده‌ها، کلیه فعالیت‌های آموزشی و کلاسهای درس دانشگاه ارومیه و همچنین دانشکده فنی مهندسی خوی و مرکز آموزش عالی میاندوآب تا پایان سال تعطیل شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه ارومیه به منظور صیانت از برگزاری کلاس‌ها مطابق با سرفصل‌های مصوب، تمدید تقویم آموزشی بر اساس مصوبات شورای آموزشی دانشگاه در تاریخ ۴ اسفند ۹۸ خواهد بود. دانشگاه ارومیه اعلام کرد هیات علمی در صورت عدم حضور نسبت به اخذ مرخصی اقدام کنند. همچنین امکان استفاده از مرخصی برای نیروهای غیر هیات علمی نیز تسهیل خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران، لیگ‌برتر والیبال مردان و زنان تعطیل شد. با توجه به شیوع ویروس خطرناک کرونا در ایران، امروز (دوشنبه) سازمان لیگ فدراسیون والیبال جلسه فوق‌العاده‌ای را با حضور مدیران عامل باشگاه‌های حاضر در لیگ جهت تصمیم گیری در مورد مسابقات لیگ برگزار کرد که نتیجه آن تعطیلی مسابقات لیگ‌برتر والیبال مردان و زنان ایران بود. منوچهر پورحسن رئیس سازمان لیگ فدراسیون والیبال در این‌ مورد به ایسنا گفت: ابتدا قرار بود لیگ پس از ۱۰ روز تعطیلی آغاز شود، اما با توجه به اینکه سلامتی جامعه و بازیکنان برای ما مهم است، همه بازی‌های لیگ‌برتر مردان و زنان به صورت کامل تعطیل شد. پورحسن افزود: مسابقات قهرمانی آسیای باشگاه‌ها در تایلند است که این‌ کشور‌ نیز مانند ‌چین، ایران، ژاپن و … درگیر ویروس کرونا است. حال باید منتظر ماند و دید آیا اصلا این رقابت‌ها برگزار می‌شود یا خیر؟ فعلا باید منتظر تصمیم AVC (فدراسیون‌ والیبال آسیا) باشیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: بر اساس مصوبه قرارگاه پدافند زیستی استان، تمام مدارس این استان برای پیشگیری از بیماری کرونا تا پایان هفته جاری تعطیل شد. سالار قاسمی شامگاه دوشنبه اظهار داشت: براین اساس تمام واحد‌های آموزشی، سالن‌های ورزشی، کانون‌های فرهنگی تربیتی، آموزشگاه‌های علمی آزاد و زبان این استان تعطیل هستند. وی تاکید کرد: خود مراقبتی و رعایت نکات بهداشتی که از سوی کارشناسان تاکید می‌شود باید مورد توجه ویژه از سوی دانش آموزان، والدین و حتی فرهنگیان قرار گیرد. مدارس و دانشگاه‌های البرز دیروز و امروز نیز تعطیل بودند. استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۶ هزار فرهنگی دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
تصویر مربوط به فرد مبتلا به کرونا در ترمینال غرب تکذیب شد. سردار ظهیری رییس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: تصویر منتشر شده مبنی بر ادعای بیهوش شدن یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در پایانه غرب تهران صحت ندارد. ساعت ۲۳شب گذشته فردی با هویت مشخص مقابل یکی از تعاونی‌های پایانه غرب بیهوش و نقش بر زمین شد. وی افزود: لحظاتی بعد عوامل اورژانس در محل حادثه حاضر شده که شخص مذکور به علت افت فشار از حال رفته و با کمک عوامل اورژانس به صورت سرپایی درمان و مرخص شد. از شهروندان می‌خواهیم به اخبار و شایعات منتشر شده در شبکه‌های مجازی پیرامون ویروس کرونا توجه نکرده و این اخبار را صرفا از منابع خبری رسمی کشور دریافت کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۲ ریشتر امروز ۵ اسفندماه قطور در آذربایجان غربی را در ساعت ۱۸:۳۵ دقیقه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین لرزاند. به گزارش سایت لرزه‌نگاری کشور این زمین‌لرزه در ۱۳کیلومتری قطور، ۲۹ کیلوماری تازه شهر و ۳۱ کیلومتری سلماس رخ داد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
محسن طاهری، مداح پیشکسوت اهل بیت (ع) پس از سفر به کشور‌های مختلف، در حالی که روز گذشته وارد امارات شده بود، بعد از معاینه در فرودگاه به دلیل تب بالا، مشکوک به ویروس کرونا تشخیص داده و بستری شد. محسن طاهری، مدیرعامل سابق خانه مداحان و یکی از ذاکران پیشکسوت اهل بیت (ع) که به کشور‌های مختلف سفر کرده بود، روز گذشته پس از ورود به فرودگاه امارات و بعد از معاینات پزشکی معمول در فرودگاه این کشور عربی به دلیل تب بالا، مشکوک به ویروس کرونا تشخیص داده و بستری شد. براساس این گزارش، این مداح اهل بیت (ع) هم‌اکنون در بیمارستان شیخ راشد شهر دبی به دلیل ابتلا به کرونا بستری است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
مقابله با ویروس کرونا در استان‌های مختلف، ادامه امدادرسانی به مناطق زلزله زده در آذربایجان غربی، هجوم ملخ‌های صحرایی به استان‌های جنوبی برای سومین بار در سال جاری و هشدار وقوع سیل در استان‌های غربی از مهمترین اخبار امروز هستند. امروز ابتلای یک بیمار در البرز و دو بیمار در اصفهان به بیماری کرونا تایید شد و یک نفر از همدان نیز به آمار فوتی‌های این بیماری اضافه شد. در برخی استان‌ها از جمله آذربایجان شرقی از امروز انجام آزمایش تشخیصی ویروس کرونا کلید خورد؛ آزمایشات مربوطه تاکنون در انستیتو پاستور و دانشگاه تهران انجام می‌شد. این بار نیز استان‌های یاد شده برای مقابله با ملخ‌ها در آماده باش هستند و سم پاشی مزارع و مراتع در دستور کار است. هجوم ملخ صحرایی از شبه جزیره عربستان از بهمن ماه هرسال آغاز می‌شود و تا مرداد سال بعد ادامه دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
فدراسیون فوتبال ابلاغیه‌ای خطاب به دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس منتشر کرد. متن ابلاغیه فدراسیون فوتبال به دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس به شرح زیر است: کمیته انضباطی به باشگاه سپاهان به دلایل:۱-عدم حضور در مسابقه رأس ساعت مقرر و همچنین عدم حاضر شدن در زمین مسابقه پس از ورود به استادیوم۲- سوء رفتار تماشاگران خارج از استادیوم وفق ماده ۸۶ مقررات انضباطی طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد ظرف حداکثر ۲ روز از تاریخ این ابلاغیه دفاعیات کتبی خود را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال کند. همچنین کمیته انضباطی به باشگاه پرسپولیس به دلیل ترک استادیوم طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد که ظرف حداکثر ۲ روز از تاریخ این ابلاغیه دفاعیات کتبی خود را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، عباس معبودی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اعلام این خبر افزود: مقرر شد با توجه به لزوم پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت نکات بهداشتی و ایمنی، مدارس شهرستان‌های استان تهران روز سه‌شنبه ۶ اسفند تعطیل باشد. تعطیلی مهدهای کودک استان تهران در روز سه شنبهمدیرکل بهزیستی استان تهران از تعطیلی تمام مهدهای کودک و مراکز روزانه توان‌بخشی این استان در روز سه‌شنبه خبر داد. امین شاهرخی ضمن اعلام این خبر گفت: این مراکز برای آمادگی و پیشگیری از شیوع کروناویروس تعطیل هستند. مدارس پایتخت فردا تعطیل استسخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد که کلیه مدارس شهر تهران فردا سه شنبه تعطیل است. مسعود ثقفی در این باره اظهار کرد: تمام مدارس تهران در تمام مقاطع تحصیلی فردا تعطیل است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
سید یاسر رایگانی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ داروخانه در سراسر کشور به سبب گرانفروشی و احتکار ماسک پلمب شده است. وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته گشت‌های مشترک ویژه کنترل و برخورد با احتکار و گرانفرشی ماسک و مواد ضد عفونی کنند در سراسر کشور انجام گرفته و تاکنون در استان‌های آذربایجان شرقی هفت داروخانه، البرز سه داروخانه، کهگیلویه و بویر احمد سه داروخانه، اردبیل دو داروخانه و کرمانشاه، قزوین و زنجان هر کدام یک داروخانه به علت گرانفروشی ماسک، حذف عرضه مواد شوینده و بهداشتی و حضور نداشتن مسئول فنی پلمب شده است. وی افزود: در استان‌های تهران، گیلان، اصفهان و سیستان و بلوچستان انبار‌های ماسک و محلول ضد عفونی کننده کشف و پلمب شده است. وی گفت: فروش ماسک خارج از قیمت‌های مصوب اعلامی گرانفروشی است و قیمت ۴۱۰ تومان و قیمت ۵۱۰ تومان تعیین شده است و خارج از این قیمت‌ها به منزله عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی محسوب می‌شود. وی افزود: رصد‌های ما شبانه روزی است و اقلامی از کالا‌های احتکاری را در نیمه‌های شب در دو داروخانه کشف کردیم.

آفتاب‌نیوز

سایت پایگاه خبری آفتاب نیوز روزانه اخبار مهم و پربازدید و جدید ایران و جهان را در دسته‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و غیره پوشش می‌دهد و می‌توانید آن را در خبری دنبال کنید.