تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «آفتاب‌نیوز»

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز55 دقیقه قبل
باغ‌داران مراقب باشند؛ مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: باغ‌داران باید مراقب احتمال سرمازدگی باغات باشند. وی افزود: هر سال از اواخر زمستان تا اواخر بهار شاهد سرمای دیررس بهاره و متعاقب آن، سرمازدگی باغات هستیم. از این‌رو باغ‌داران باید به توصیه‌های هواشناسی توجه کرده و بر اساس آن، تمهیدات لازم را بچینند؛ چراکه گاهی با یک درجه افزایش دمای باغ تا حد زیادی جلوی سرمازدگی گرفته می‌شود. اوجاقلو با اشاره به این‌که ماشین‌های مولد باد از دیگر وسایلی است که جلوی سرمازدگی را می‌گیرد، تصریح کرد: این ماشین، هوای سرد را از داخل باغ خارج می‌کند و هوای گرم سطوح بالای باغ را با هوای سرد سطوح نزدیک به خاک مخلوط می‌کند. آتش زدن کاه و کلش و شاخه‌های جمع‌آوری شده در طول هرس نیز تا حدی جلوی سرمازدگی را می‌گیرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
رویترز خبر دادمقامات پیشین و کنونی آمریکا گفته‌اند که واشنگتن قصد دارد معافیت‌های تحریمی برای دولت‌ها و نهادهای خارجی طرف تعامل با سپاه پاسداران ایران در نظر بگیرد. سه مقام پیشین و سه مقام کنونی آمریکایی گفته‌اند که واشنگتن در نظر دارد معافیت‌هایی را به دولت‌ها، نهادها و سازمان‌های خارجی که با سپاه پاسداران تعامل دارند، اعطا کند. بنابراین، پس از قرار دادن نام سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی آنها به‌طور خودکار با تحریم‌های آمریکا مواجه نخواهند شد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به تازگی در ۱۵ آوریل نام سپاه پاسداران ایران را علی‌رغم مخالفت برخی مقامات داخلی و خارجی در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داد. به گفته این مقامات آمریکایی، این اقدام پیچیدگی‌هایی را برای مقامات آمریکا ایجاد کرده و آنها نمی‌دانند که چگونه با مخاطبان خود که در تعامل با سپاه هستند، مواجه شوند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
از اواخر هفته‌ی گذشته بیشتر مناطق آذربایجان شرقی را برف و باران فرا گرفته است، به‌طوری‌که بارش برف ۵۰ سانتی متری در شهرستان ورزقان باعث مسدود شدن راه برخی روستاها شده است. طبق پیش بینی هواشناسی آذربایجان شرقی، با فعالیت سامانه‌ی بارشی تا آخر هفته، دمای هوای استان ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت. محمد اشجعی با اشاره به وضعیت آب و هوایی شهرستان‌های استان، افزود: طی ۲۴ ساعته گذشته، شهرستان ملکان با ۱۵ درجه بالای صفر و شهرستان هریس سه درجه زیر صفر به ترتیب گرم‌ترین و سردترین شهرهای استان هستند. وی با بیان این‌که دمای تبریز در گرم‌ترین زمان ۱۳ درجه بالای صفر و در سردترین زمان سه درجه بالای صفر است، افزود: دمای فعلی تبریز سه درجه بالای صفر بوده که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته شش درجه کاهش یافته است. معاون توسعه و پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی در ادامه از کاهش محسوس دمای هوای استان خبر داد و گفت: دمای هوای استان از روز دوشنبه تا روز پنج شنبه حدود چهار تا ۱۲ درجه کاهش خواهد یافت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
نشریه دی پرسه اتریش از اقدام «هاینتس کریستیان اشتراخه» در به اشتراک گذاشتن یک تارنمای منکر هولوکاست در فیس بوک خبر داد. معاون صدراعظم اتریش بار دیگر با انتشار مطلبی در فیس بوک که در آن به یک تارنمای راستگرای منکر هولوکاست اشاره کرده بود، مورد انتقاد طرفداران لابی‌های صهیونیستی قرار گرفت. در این تارنما که متعلق به گروه‌های راستگراست، از هولوکاست به عنوان «دروغی بزرگ» و از هیتلر به عنوان نجات دهنده جهان نام برده شده است. معاون صدراعظم اتریش در مطلبی که در پاسخ به انتقادها از خود در خصوص سیاست‌های ضد مهاجران منتشر کرد نوشته بود: «اجازه نمی‌دهم مرا ساکت کنند». اشتراخه رهبر حزب «آزادی» که به عنوان راست افراطی شناخته می‌شود، از سال ۲۰۱۷ معاون صدراعظم اتریش بوده و از ژانویه ۲۰۱۸ نیز عهده دار وزارت خدمات شهروندی و ورزش این کشور است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقام‌های آمریکایی خبر داد که شخص رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه گذشته (۳۰ فروردین) تصمیم به لغو معافیت‌های نفتی مشتریان ایران را نهایی کرد. این خبرگزاری آمریکایی با اشاره به خبر اختصاصی روزنامه واشنگتن پست در مورد لغو معافیت واردات نفت ایران از تحریم‌های آمریکا، به نقل از مقام‌های آمریکایی که نامشان را فاش نکرد، خبر داد که این تصمیم روز جمعه گذشته از سوی دونالد ترامپ نهایی شد. منابع آسوشیتدپرس به این خبرگزاری گفتند که هدف از این اقدام افزایش فشارها بر ایران از طریق کاهش درآمدهای ناشی از صادرات نفت آن می‌باشد. تایوان، ایتالیا و یونان با وجود اعمال معافیت‌ها واردات نفت از ایران را قطع کرده‌اند. این معافیت‌ها ماه مه (اردیبهشت) به پایان می‌رسد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
فرماندار شهرستان هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان گفت: با جاری شدن سیلاب در سیستان، هجوم مارهای سمی و عقرب در مناطق سیل زده این شهرستان را شاهد هستیم. محمدعلی پیری روز دوشنبه اظهار داشت: با این وجود از زمان بروز سیلاب در هیرمند تاکنون موردی از مارگزیدگی در این شهرستان گزارش نشده است. منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده و با ولایت نیمروز افغانستان هم مرز است. رودخانه هیرمند از کوههای بابایغما از رشته کوههای هندوکش سرچشمه گرفته و پس از طی بیش از هزار کیلومتر وارد مرز ایران در سیستان می‌شود. سیلاب رودخانه هیرمند خارج از کنترل کشور همسایه است و به عنوان حق آبه سیستان محسوب نمی‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران توسط نیروهای امنیتی برای بررسی‌های بیشتر در خصوص اختلاس دستگیر شده است. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خبر دستگیری «مدیر عامل آبفای جنوب غربی تهران» را تایید کرد و گفت: وی در خصوص یک مساله مالی بازداشت شده است. «محمدرضا بختیاری» افزود: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب غربی استان تهران توسط نیروهای امنیتی برای بررسی‌های بیشتر در خصوص اختلاس دستگیر شده است. وی درعین حال رقم اختلاس ۷۰۰ میلیارد تومانی مطرح شده را به شدت رد کرد و گفت: این رقم درست نیست بلکه در یک پروژه بوده و رقم آن بسیار کمتر است و هنوز هم محرز نشده که اختلاس بوده یا رعایت نشدن قوانین و مقررات بوده است. بختیاری ادامه داد: این پرونده اکنون توسط مقام‌های ذیصلاح درحال بررسی است و تا حصول نتیجه نمی‌توان اظهار نظر درستی کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
«نیوزویک» به نقل از یکی از شاهدان عینی می‌نویسد: «یک مغازه‌دار در نزدیکی کلیسای» سنت آنتونی" می‌گوید حمام خون به راه افتاده بود. سرویس بین الملل- در مجموعه حملات اخیر در سریلانکا نزدیک به ۲۹۷ نفر کشته و ۴۵۰ نفر مجروح شده‌اند. به گزارش آفتاب‎نیوز؛ موج حملات با شش انفجار تقریبا همزمان آغاز شد که سه کلیسا و سه هتل را در کلمبو، پایتخت سریلانکا هدف قرار داد. از جمله کلیساهایی که هدف انفجارها قرار گرفته‌اند می‌توان به کلیسای سنت آنتونی در پایتخت سریلانکا در کلمبو، کلیسای سنت سباستین در نگومبو و کلیسای زیون در باتیکالوا اشاره کرد. این نشریه اما با کنایه می‌نویسد ترامپ در پیام خود اعلام کرد که ۱۳۸ نفر کشته و بیش از ۶۰۰ نفر مجرح شده‌اند.

دستور مدیرعامل بانک ملت برای افزایش کمک به سیل زدگان خوزستانی

4+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
«دورین» در سال ۱۹۲۸ میلادی در شمال لندن متولد شد. در نتیجه، دورین نیز به هنر به خصوص عکاسی علاقه پیدا کرد. سرویس فرهنگی- «دورین اسپونر» به عنوان نخستین عکاس خیابانی زن به خصوص در بریتانیا فردی شناخته شده بود. نشریه بریتانیایی «میرر» می‌نویسد: «دورین» در سال ۱۹۲۸ میلادی در شمال لندن متولد شد. در نتیجه، دورین نیز به هنر به خصوص عکاسی علاقه پیدا کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
همچنین ایران در فاصله سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ میلادی در مجموع با کاهش پنج میلیارد یورویی صادرات خود به اتحادیه اروپا مواجه شده است. بر اساس آمارهای منتشر شده، عراق که در سال ۲۰۰۷ حدودا معادل نیمی از ارزش صادراتی کالاهای ایرانی را به اروپا صادر می‌کرد، در جدیدترین آمار با حدود ۱۶٫۴ میلیارد یورو صادرات، ۱٫۵ برابر ایران به اروپا صادرات داشته است. عربستان سعودی نیز از ۲۰۱۶ بار دیگر منحنی صادراتی خود به اروپا را مثبت کرده و با رسیدن به عدد ۳۱ میلیارد یورو بیش از سه برابر ایران صادرات داشته است. ایران در سال ۲۰۱۸، حدود ۹ میلیارد یورو واردات از اتحادیه اروپا به ثبت رسانده و تراز تجاری‌ش مثبت نیم میلیارد یورو بوده است. این در حالی است که تراز تجاری عراق به اتحادیه اروپا مثبت ۱۲٫۷ میلیارد یورو بوده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ساعت قبل
VAR گل صحیح تیم فوتبال چاپه کوئنسه در دیدار برابر آوای را مردود اعلام کرد تا قهرمانی از آن تیم حریف شود. چاپه کوئنسه و آوای در فینال جام کاتاریننسه به مصاف هم رفتند که این دیدار جنجالی با پیروزی آوای به پایان رسید. یکی از ضربه‌های چاپه کوئنسه از طریق VAR بررسی شد تا مشخص شود توپ از خط دروازه رد شده است یا نه. روبنز آنجلوتی، رئیس فدراسیون کاتاریننسه درباره این اتفاق اظهار کرد: باشگاه چاپه کوئنسه می‌تواند درخواست خود را ارائه دهد. برخی‌ها معتقدند توپ رد شده است بعضی دیگر نه.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
شاید در آینده محقق شودپژوهشگران کانادایی در بررسی جدیدی دریافتند که شاید خون کروکودیل بتواند یک راهبرد جدید برای درمان ایدز ارائه دهد. به گزارش ساینس تایمز، پژوهش پیشین در مورد خون کروکودیل، براساس بررسی کروکودیل‌ها در شرایط طبیعی زندگی آنها صورت گرفته بود. این مقاومت طبیعی در برابر عفونت باکتریایی، در حیوانات وحشی عجیب نیست اما به نظر می‌رسد خون کروکودیل‌ها، از مقاومت ویژه‌ای برخوردار است. آنها سلول‌های انسانی مبتلا به ایدز را در معرض خون کروکودیل قرار دادند و دریافتند که خون کروکودیل می‌تواند عفونت ناشی از ایدز را سرکوب کند. پژوهشگران در مرحله بعد، هیستون‌ها را در خون افراد مبتلا به ایدز مورد بررسی قرار دادند و دریافتند خون افراد مبتلا به ایدز نسبت به خون افراد سالم، هیستون کمتری تولید می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
یک کارشناس اقتصادی درباره مطرح شدن مجدد حذف صفر از پول ملی و جدی شدن اجرای آن گفت: این طرح اثر روانی بر جامعه دارد و تغییر چندانی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نخواهد کرد. مسلما نخستین پرسشی که در مواجهه با ارائه این طرح، مطرح می‌شود این است که آیا حذف صفر از پول ملی منجر به بهبود شرایط اقتصادی کشور و افزایش قدرت خرید مردم خواهد شد یا اینکه فقط به ایجاد تغییر در ظاهر اقتصاد می‌پردازد. وی تصریح کرد: مردم امروز با اعداد بزرگ در اقتصاد سر و کار دارند که معمولا با مراجعه به خاطراتشان از اعداد کوچک در سال‌ها قبل تناقض دارد؛ بنابراین حذف صفر از پول ملی از نظر روانی دلگرم‌کننده است. این اقتصاددان درباره عدم اثرگذاری این طرح بر وضعیت اقتصادی کشور، گفت: تعداد صفر پول ملی متغیر کلیدی در اقتصاد نیست. متغیرهای کلیدی اقتصاد اموری همچون میزان نقدینگی، نرخ تورم، درآمدهای دولت و نرخ بیکاری است که هیچکدام از آنها با حذف صفر تغییر نخواهد کرد و فقط شاخص آن عوض می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
سود سهام عدالت سال مالی۹۶طی هفته جاری به حساب۲میلیون نفر دیگر واریز می‌شودو به این ترتیب تنها سود مربوط به ۱۰ میلیون نفر از کارکنان و بازنشستگان باقی می‌ماند که آن هم طی دو ماه واریز می‌شود. در جدیدترین دور از واریز سود سهام عدالت، از پاییز سال ۹۷ روند پرداخت به مشمولان کلید خورد و طی این سال در چهار مرحله سود سال مالی ۹۶ شرکت‌های سرمایه پذیر به حساب مشمولان واریز شد که در آخرین مرحله که مربوط به اسفند سال ۹۷ می‌شد مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان به حساب ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مشمولان واریز شد. با پرداخت سود سهام عدالت به این افراد، ۲ میلیون نفر از سایر مشمولان در صف دریافت سود باقی مانده‌اند که مقرر شده طی روزهای جاری جمعا ۱۶۵ میلیارد تومان سود بین این افراد تقسیم شود. به این ترتیب، با احتساب سودهای پرداخت شده به این گروه باقیمانده از مشمولان، تا کنون سود سهام عدالت در مجموع به سی و یک میلیون نفر به طور کامل پرداخت شده است. گفتنی است؛ طی ۱۲ سال گذشته مشمولان سهام عدالت صرفا ثبت نام شده سهام عدالت هستند و سازمان خصوصی سازی به صورت مجازی، سود را از ۴۹ شرکت سرمایه پذیر دریافت و به صورت علی السویه (بصورت مساوی) میان سهام داران تقسیم می‌کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
دادگاه حسین فریدون در مجتمع قضائی کارکنان دولت و به صورت غیرعلنی در حال برگزاری است. دادگاه حسین فریدون، در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضائی کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه و به صورت غیر علنی در حال برگزاری است. فریدون در تاریخ ۵ تیر ۹۶ به خاطر «اتهامات مالی» بازداشت و پس از انتقال به بیمارستان یک روز بعد با قرار وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی آزاد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
بانک ملت در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران حضور فعال دارد. این بانک همراه با شرکت بیمه ما و کارگزاری بانک ملت با برپایی غرفه‌ای در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه و استقرار یک دستگاه پایانه غیرنقد، انواع خدمات و محصولات خود را به بازدیدکنندگان معرفی خواهد کرد. به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در این نمایشگاه که از دوشنبه دوم اردیبهشت ماه سال جاری شروع شده و تا روز پنج شنبه پنجم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، شرکت‌های بورسی و صنایع وابسته، محصولات و خدمات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهند داد. بر این اساس، کارشناسان ادارات کل بانک ملت نیز با حضور در غرفه این بانک در سالنB۳۸ غرفه ۲۶ از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ هر روز به سوالات بازدیدکنندگان درباره نحوه استفاده از خدمات و محصولات این بانک پاسخ خواهند گفت.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
معاون کل وزارت بهداشت: معاون کل وزارت بهداشت گفت: از هر ۱۰ نوجوان، ۸ نفر کمتر از یک ساعت فعالیت ورزشی دارد و ۲۵ درصد دانش‌آموزان چربی خون بالا دارند. ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در مراسم سفیران سلامت دانش‌آموزی که در شهرری برگزار شد، اظهار داشت: از زحماتی که دوستان برای سلامت دانش‌آموزی کشیده‌اند، تشکر می‌کنم. حریرچی افزود: اقدامات مهمی در زمینه سلامت دانش‌آموزان شکل گرفته و بهبود زیادی داریم؛ از هر ۱۰ نوجوان ۸ نفر کمتر از یک ساعت فعالیت ورزشی دارد؛ ۲۵ درصد دانش‌آموزان چربی خون بالا دارند و از هر ۱۰ نوجوان یک نفر چاق، یک نفر اضافه وزن و دو نوجوان چاقی شکمی دارند. وی گفت: ۲۵ درصد دانش‌آموزان به طور مرتب مسواک نمی‌زنند و یکی میان وعده ناسالم مصرف می‌کند؛ باید دست در دست هم دهیم تا رفتار خود را تصحیح کنیم و آن را به عادت و خصیصه تبدیل کنیم که معلمان و مسؤولان ور این زمینه نقش مهمی دارند. معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: ۸۰ درصد مرگ‌ومیرها به دلیل بیماری غیر واگیر است؛ ۳۲ درصد بالغینیک عامل روانپزشکی دارند که نیازمند مداخله است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
در اینفوگرافیک زیر اطلاعاتی را درباره رفتار کاربران ایرانی عضو اینستاگرام می‌بینید؛ از میزان عضویت و بیشترین موارد استفاده تا بیشترین موضوع پست‌ها و علل جذابیت آن‌ها.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
نخستین رای زیست محیطی سال ۹۸ در استان بوشهر در ارتباط با حمل، نگهداری، خرید و فروش سلاح شکاری بدون مجوز صادر شد. رئیس اداره حقوقی حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: یک متخلف شکار در شهرستان بوشهر موظف به ۲۷۰ساعت محیط بانی و تهیه یک مقاله علمی شد. سیروس کرمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: نخستین رای زیست محیطی سال ۹۸ در استان بوشهر در ارتباط با حمل، نگهداری، خرید و فروش سلاح شکاری بدون مجوز صادر شد. فرهاد قلی نژاد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر نیز با قدردانی از فرهنگ سازی زیست محیطی قوه قضاییه گفت: انتظار است شاهد افزایش چنین حکم هایی در حوزه محیط زیست باشیم. منبع: ایرنا
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ارجاع مواد طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران به عنوان سازمان تروریستی آمریکا به این کمیسیون برای بررسی بیشتر گفت که این طرح در جلسه امروز کمیسیون با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌گیرد تا فردا در دستور کار مجلس قرار گیرد. علی نجفی خوشرودی اظهار کرد: طرح مقابله به مثل با آمریکا با توجه به اخطار تعدادی از نمایندگان برای بررسی بیشتر و دقیق‌تر به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شد که بر این اساس کمیسیون با تغییر دستور این طرح را مجددا با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف مورد بررسی قرار می‌دهد. وی توضیح داد: این طرح باید دارای اثراتی بر منافع و امنیت ملی کشور باشد که قطعا این موارد در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس لحاظ شده و طرحی کامل‌تر و جامع‌تر به صحن مجلس ارائه می‌شود. اکنون نیز کارگروه کمیسیون در حال بررسی بر روی مواد این طرح است. طرح اقدام مقابله به مثل با اقدام آمریکا در پی قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی در دستور کار امروز مجلس قرار داشت که در پی اخطار ادیانی راد و پورمختار دو نماینده مجلس برای بررسی بیشتر به کمیسیون امنیت ملی ارجاع شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
رییس سازمان غذا و دارو خبر دادرییس سازمان غذا و دارو نحوه دارورسانی به مردم مناطق سیل‌زده را تشریح کرد. دکتر مهدی پیرصالحی درباره وضعیت تامین دارو در مناطق سیل‌زده کشور، گفت: خوشبختانه از ابتدای شروع سیل با همکاری شرکت‌های توزیعی و داروخانه‌های کشور به سیل‌زدگان خدمت رسانی کردیم. در این راستا شرکت‌های توزیع را ملزم کرده بودیم تا در تعطیلات نوروز فعال باشند و در مناطق سیل‌زده به سیل‌زدگان خدمت ارائه کنند. ما در این مناطق دارو را برای سیل‌زدگان رایگان کردیم و هر دارویی که پزشکان معالج مستقر در مناطق سیل‌زده تجویز می‌کردند به صورت رایگان برای بیماران تأمین می‌شد. رئیس سازمان غذا و دارو درباره تامین نیازهای بهداشتی مناطق سیل‌زده اظهار کرد: داروخانه‌ها و شرکت‌های تولیدکننده در مناطق سیل‌زده مواد سلولزی مورد نیاز سیل‌زدگان را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار دادند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 ساعت قبل
مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به کاهش دید افقی در آبادان و خرمشهر به ۳۰۰۰ متر، گفت: غلظت گرد و غبار کمتر شده و وضعیت رو به بهبود است. محمد سبزه‌زاری با اشاره به وضعیت گرد و غبار در روز جاری اظهار کرد: هسته گرد و خاک بر روی کویت مستقر بود و صبح امروز دید افقی در کویت به ۱۰۰۰ متر رسید که آبادان و خرمشهر را نیز تحت تأثیر قرار گرفت و دید افقی در آبادان و خرمشهر به ۳۰۰۰ متر رسید. تنها برای احتیاط مدارس نوبت صبح شادگان نیز تعطیل اعلام شد. مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: غلظت گرد و غبار کمتر شده و وضعیت رو به بهبود است. سبزه‌زاری بیان کرد: با توجه به وزش باد احتمال دارد برخی نقاط جنوب استان مانند امیدیه و ماهشهر به دلیل فعال شدن کانون‌های داخلی گرد و غبار دید افقی به ۳ کیلومتر برسد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
پنجمین جلسه دادگاه شرکت بازرگانی پتروشیمیمتهم پرونده پتروشیمی در پنجمین جلسه رسیدگی به این پرونده گفت: اتهامات وارده را قبول ندارد و با اقداماتی که انجام داده‌اند آبروی نظام را حفظ کرده‌اند. این متهم گفت: در این جریان ۴۰ درصد سهام شرکت npc به هلدینگ خلیج فارس واگذار شد. متهم پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی اظهار کرد: متعاقبا تفاهم نامه‌ای امضاء شد. وی گفت: شرکت ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفت که یک ریال آن را امضا نکرد و تمام سفته‌ها را شرکت پتروشیمی امضا کرد. متهم پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی اظهار کرد: پیمان سپاری ارزی از سال ۸۱ وجود نداشته و دلیلی برای این کار وجود نداشته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: رایگان شدن صدور ویزای زائران عتبات؛ کاهش ۲۰ درصدی هزینه سفر زمینی و ۱۵ درصدی هزینه سفر هوایی و همچنین افزایش تعداد زائران را به دنبال داشته است. مرتضی آقایی در مورد صدور ویزای رایگان برای زائران عتبات عالیات عراق ادامه داد: ۴۸۶ هزار تومان مبلغی بود که برای صدور ویزا از زائران دریافت می‌شد که با رایگان شدن آن، این مبلغ از هزینه سفر زائران کم شده است. مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت افزود: به همین دلیل ۲۰ درصد از هزینه اعزام زمینی عتبات و ۱۵ درصد از هزینه اعزام هوایی کاهش پیدا کرده است. مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اظهار داشت: مشتاقان زیارت عتبات عراق برای دریافت و صدور ویزا باید از طریق ٢٥٠٠ دفاتر خدمات زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت اقدام کنند. وی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۱۰ هزار ویزای رایگان توسط سفارت عراق صادر می‌شود، گفت: از ۱۷ فروردین ماه هزینه صدور ویزا لغو شده است و تقریبا تاکنون ۲۰۰ هزار ویزا برای زائران صادر شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
پژوهشگر محیط زیست گفت: جنگل‌های ایران حدود ۳۵۰ مترمربع و مراتع ۴۰۰ مترمربع درهرثانیه در حال از بین رفتن هستند و این روند نشان می‌دهد ایران تا بیست سال آینده جنگل نخواهد داشت. از زمان پیدایش اولین انسان که توانست روی پای خود بایستد ۴ میلیون سال می‌گذرد که در طول این چند سال جمعیت رشد چندانی نداشته است. این رشد نابهنجار جمعیت همچنان ادامه دارد به طوری‌که در سال «۷۵ میلیون» نفر به جمعیت جهان اضافه می‌شود. از سال ۱۹۷۰ میزان رشد اقتصادی یک سال جهان با میزان رشد اقتصادی تمام قرن ۱۹ به خصوص سی سال اخیر مساوی است. این کارشناس محیط زیست گفت: مشکل بزرگ‌تر در شهر مشهد زباله صنعتی است که در رودخانه‌ها ریخته می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 ساعت قبل
حداقل حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت به مبلغ ۱۵ میلیون و ۶۳۴ هزار ریال تعیین شد. با تصویب هیئت دولت حداقل حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت مبلغ میزان ۱۵میلیون و ۶۳۴ هزار ریال تعیین شد. به طوری که حداقل افزایش حقوق نسبت به سال ۱۳۹۷ از مبلغ چهار میلیون و ۴۰۰ هزار ریال کمتر نباشد. ۲ ضریب حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت - مصوب ۱۳۷۰ – (از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست‌های سیاسی وزارت امور خارجه) برای سال ۱۳۹۸ به میزان ۱۲۰ر۲ ریال تعیین می‌شود. حداقل افزایش حقوق نسبت به سال ۱۳۹۷ از مبلغ چهار میلیون و ۴۰۰ هزار ریال کمتر نخواهد بود.

آفتاب‌نیوز

سایت پایگاه خبری آفتاب نیوز روزانه اخبار مهم و پربازدید و جدید ایران و جهان را در دسته‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و غیره پوشش می‌دهد و می‌توانید آن را در خبری دنبال کنید.