تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «آفتاب‌نیوز»

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
متن کامل طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان منتشر شد. متن ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان که در ۲۰ اردیبهشت سال ۹۵ به تصویب نمایندگان رسید اصلاح شده و متن کامل آن تقدیم هیات رئیسه شد. متن کامل طرح اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان بدین شرح است: ماده‌واحده- متن ماده واحده قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مصوب ۲۰/ ۲/ ۱۳۹۵ به شرح زیر اصلاح و دو تبصره به عنوان تبصره‌های (۲) و (۳) به آن الحاق و شماره تبصره‌های بعدی به ترتیب اصلاح می‌شود: ماده واحده- به کارگیری افرادی که در اجرای قوانین و مقررات مربوطه بازنشسته یا بازخرید شده یا بشوند، در قوای مجریه، مقننه و قضائیه، ‌ دستگاههای اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۸ مهر ۱۳۸۶ و موسسات و شرکت‌های وابسته و تابعه آنها و کلیه دستگاه‌هایی که در قوانین بودجه سنواتی دارای ردیف اعتباری هستند، ممنوع می‌باشد. تبصره ۲- افراد بدون جایگزین که کمتر از ۶۵ سال سن دارند با درخواست بالاترین مقام اجرائی دستگاه یا نهاد مربوط و تأیید سران قوا برای مدت حداکثر ۵ سال به‌کارگیری می‌شوند. تبصره ۳- اعضای پیوسته فرهنگستان‌های کشور از شمول این قانون مستثنی می‌باشند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
لورکوزن در هفته بیست و دوم رقابت‌های بوندس لیگا در دیدار مقابل فورتنا دوسلدورف به پیروزی رسید. آفتاب‌‌نیوز: از هفته بیست و دوم رقابت‌های بوندس لیگا، بایرلورکوزن در بای آرنا میزبان فورتنا دوسلدورف بود و به پیروزی دو بر صفر رسید. بایرلورکوزن با این برد ۳۶ امتیازی شد و تا رده پنجم صعود کرد. فورتنا دوسلدورف هم با ۲۵ امتیاز در مکان دوازدهم ایستاده است. منبع: فارس منبع: فارس
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
با وجود افزایش محسوس تعداد آپارتمان‌های عرضه شده در بازار واحد‌های مسکونی نقلی طی چند هفته اخیر، فقدان آپارتمان نوساز و تازه‌ساز در میان فایل‌های موجود این گروه متراژی، مشکل جدی پیش‌روی متقاضیان خرید استبیشترین تقاضای خرید مسکن در میان گروه‌های متراژی مختلف، به آپارتمان‌های کوچک و میان‌متراژ پایتخت تعلق دارد و در این بین آپارتمان‌های تا ۶۰مترمربع همواره در مقایسه با سایر گروه‌های متراژی پیشتاز بوده‌اند. بررسی فایل‌های عرضه شده در بازار آپارتمان‌های نقلی نشان دهنده کمبود شدید فایل نوساز در این گروه متراژی است و همین موضوع سبب شده انتخاب از میان سایر فایل‌ها برای متقاضیان مسکن با سن بنای پایین قدری دشوار باشد. در عین حال نقطه قوت بازار مسکن نقلی در تهران در حال حاضر، قیمت‌گذاری مناسب است. بهای فروش آپارتمان‌های این گروه متراژی به دلیل سن بنای بالا و البته با توجه به شرایط بازار مسکن که کم‌تعداد بودن متقاضیان خرید در وضعیت رکودی رقم زده است، با سطح قیمت آخرین معاملات انجام شده در هر منطقه اختلاف محسوسی ندارد و می‌توان آن‌ها را در گروه فایل‌های قیمت‌مناسب دسته‌بندی کرد. منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز12 ساعت قبل
‎اشکان خورشیدی دیدار تیم هاى فوتبال پرسپولیس تهران و پدیده مشهد را قضاوت خواهد کرد. به علت ابتلا علیرضا فغانی به بیماری آنفلوانزا و تب و لرز شدید وی، اشکان خورشیدی به عنوان داور دیدار پرسپولیس و پدیده معرفی شد. به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال اعلام کرد با توجه به گزینه‌های مختلف جهت قضاوت این مسابقه حساس و با توجه به قضاوت مطلوب اشکان خورشیدی در مسابقه تراکتورسازى و استقلال، وی جهت قضاوت این مسابقه برگزیده شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
رشد تدریجی قیمت مسکن از زمستان ۱۳۹۶ آغاز شد و بر اساس آمار هنوز هم ادامه دارد. بسیاری از مردم منتظر کاهش یا حداقل ثبات قیمت مسکن هستند و این در حالی است که کارشناسان، مهم‌ترین عامل پایین آوردن قیمت مسکن را افزایش ساخت و ساز، بخصوص در خانه‌های کوچک متراژ عنوان می‌کنند. نقش غیرمستقیم بانک‌ها در گرانی مسکندبیر کانون انبوه‌سازان، یکی از عوامل رکود تورمی در بازار مسکن را سیستم بانکی می‌داند که به رونق ساخت و ساز کمک چندانی نمی‌کند. اما متأسفانه با وجود تزریق منابع بسیار خوبی که از محل بازگشت ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن مهر صورت گرفته، این منابع به حوزه مسکن اختصاص نیافته و حتی به استناد قانون ساماندهی که می‌بایست ۱,۰۰۰ میلیارد تومان به حوزه مسکن داده شود محقق نشده است. تحرک نسبی در بازار مسکن شب عیدرصد اوضاع فعلی بازار مسکن در دی‌ماه ۱۳۹۷ نشان می‌دهد با این‌که حجم فایل‌های فروش آپارتمان در دفاتر املاک به شدت زیاد است، خانه‌های به‌قیمت سریعا فروخته می‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
هنگامی که ۶۰ میلیون دلار گوجه فرنگی در یک سال صادر می‌شود، معلوم است که در بازار داخل دچار مشکل خواهیم شد. اما آیا در حین جنگ می‌توان گفت که جنگ و استقلال کشور را رها کنیم و به فکر چیزهای جزئی‌تر باشیم. باید شرایط کشور را درک کنیم و ببینیم در چه وضعیت و شرایطی هستیم. روحانی تصریح کرد: اگر بخواهیم در مقابل ابرقدرت‌ها بایستیم و استقلال خود را از دست ندهیم، باید همه با هم متحد باشیم. رئیس جمهور ادامه داد: اینکه تولید محصولات آبزی کشور امروز نسبت به قبل از انقلاب ۴۰ برابر شده، یعنی همه دارند برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش می‌کنند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس: نایب رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام باید سریع‌تر تکلیف لایحه پالرمو و CFT را مشخص کند اظهار کرد: این لوایح اگر تصویب نشوند تاوان آن را مردم جامعه خواهند داد نه کسانی که در سطوح بالا نشسته‌اند و مجمع تشخیص مصلحت باید این واقعیت را ببیند. مسعود پزشکیان در رابطه با عدم جمع بندی لایحه پالرمو و CFT در مجمع تشخیص مصلحت گفت: مجلس نظر خود را در این خصوص داده است و در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم افراد کارشناس و عاقل حضور دارند که باید سریع‌تر در این خصوص تصمیم گیری کنند. نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر من اگر این لوایح تصویب نشود معاملات بانکی ما مشکل پیدا می‌کند و خیلی از داد و ستدهای ما با دنیا با معضلات زیادی مواجه خواهد شد. پزشکیان در پایان با بیان اینکه اگر این لوایح تصویب نشود جامعه تاوان آن را خواهد داد خاطرنشان کرد: تاوان تصویب نشدن این لوایح را مردم جامعه خواهند داد نه کسانی که در سطوح بالا نشسته‌اند. مجمع تشخیص مصلحت این واقعیت را باید ببیند و اگر نبینند باید صادقانه به مردم بگوید که چون مصلحت را اینگونه دیدیم که آن را تصویب نکنیم پس باید هزینه‌های آن را هم پرداخت کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
قیمت پژو ۲۰۷ صندوقدار اتومات با نظر و نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و براساس قیمت تمام شده این محصول، برای تمامی مشتریان ۷۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین شد. با توجه به این که برای پژو ۲۰۷ صندوقدار اتومات تعداد ۴ هزارو ۸۰۰ فقره تعهد ایجادشده بود، شرکت ایران خودرو، قیمت نهایی و ثابت این محصول را با اعمال تخفیف یکسان، برای تمامی موعدهای تحویل ثبت نام شده، معادل ۷۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان درنظر گرفته است. پیش از این قیمت اعلامی از سوی ایران خودرو که رقمی بالاتر بود مورد اعتراض خریداران این خودرو قرار گرفته بود. منبع: عصرایران
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
سرمربی تیم فوتبال سایپا ابراز امیدواری کرد که بتواند در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا مقابل الریان به پیروزی برسد. علی دایی سرمربی سایپا در حاشیه تمرین این تیم در مصاحبه‌ای اظهار داشت: من زمانی در قطر حضور داشتم و بازی کرده‌ام و در اینجا خاطرات خوشی دارم. زمانی که در السد بازی می‌کردم شرایط خوبی برای من فراهم شد و از این تیم راهی اروپا شدم. وی درباره رویارویی با الریان و اینکه آیا می‌توانند این تیم را شکست دهند، گفت: الریان که تیمی نیست، اگر السد هم مقابل ما قرار داشت ما آن‌ها را شکست می‌دادیم، نگران نباشید. البته باید بگویم که دیداری سخت مقابل الریان داریم و خودمان را آماده این بازی کرده‌ایم تا بتوانیم بازی خودمان را انجام دهیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
مسافران پرواز ۱۲۶۳ کیش ایر از مبداء جزیره قشم به مشهد از تاخیر ۵ ساعته این پرواز خبر دادند. مسافران پرواز ۱۲۶۳ کیش ایر از مبداء جزیره قشم به مشهد از تاخیر ۵ ساعته این پرواز خبر دادند. بر اساس اظهارات مسافران این پرواز که قرار بود ساعت ۴ به مقصد مشهد انجام شود با تاخیرهای یک ساعته ابتدا به ساعت ۵ موکول شد و پس از گذشت یک ساعت به ساعت‌های ۵، ۶، ۷، ۸ و ۹ موکول شد. بر اساس این گزارش، این پرواز چارتری که قرار بود از طریق خطوط هوایی تابان انجام شود، به کیش ایر سپرده شده است اما بر اساس اظهارات مسافران و بنابر آنچه در فرودگاه قشم به آنها اعلام شده است، پرواز کیش ایر که قرار بود از فرودگاه دبی به سمت جزیره قشم حرکت کند هنوز از دبی اجازه پرواز نگرفته است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ما هیچ آلترناتیویی جز صندوق رای نمی‌شناسیم و هر کس می‌گوید آلترناتیو صندوق رای، خیابان است، دروغ می‌گوید ولی معنایش این نیست که هر لیستی که آقای جنتی جلوی ما می‌گذارد را بپذیریم و به آن رای دهیم. سیدمصطفی تاجزاده در نشست «آیا انقلاب اسلامی اجتناب ناپذیر بود؟» که به همت کمیته اطلاع‌رسانی حزب توسعه ملی برگزار شد، اظهار کرد: پاسخ به پرسش نشست در یک کلام، بله است البته نه در سال ۵۷. اما خود انقلاب به عنوان یک پدیده نشان می‌دهد مردم دیگر به نظم حاکم قائل نیستند و نظم جدیدی می‌خواهند. تاجزاده با بیان اینکه اصل تعیین سرنوشت جز از راه صندوق رأی به دست نمی‌آید، تصریح کرد: از طریق یک انتخابات آزاد و سالم است که مشخص می‌شود مردم چه چیزی را می‌خواهند و جای این اصل تاسیسی فقط در صندوق رأی است. تاجزاده ادامه داد: ما هیچ آلترناتیویی جز صندوق رأی نمی‌شناسیم و هرکس می‌گوید آلترناتیو صندوق رأی، خیابان است، دروغ می‌گوید.

شوخی دایی و غلامپور در تمرین سایپا/گزارشگر قطری در تمرین+تصاویر

5+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
۴ رستوران و غذاخوری به علت رعایت نکردن مسائل بهداشتی، امروز در مشهد تعطیل شد. رییس شعبه یک تعزیرات حکومتی خراسان رضوی به خبرنگار ما گفت: در بازدید تعطیلی ۴ رستوران و غذاخوری در مشهدمشترک کارشناسان تعزیرات و بازرسان اصناف و بهداشت از هشت محل تهیه و توزیع غذا، چهار مورد تعطیل شد. امید جلیلی افزود: این مراکز به علت رعایت نکردن مسائل بهداشتی که ارتباط مستقیمی با سلامت افراد جامعه دارد پلمب شدند. منبع: خبرگزاری صداوسیما
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
باغ سفارت و خانه سفیر بریتانیا در تهران در اوایل دوره قاجار در جنوب محله بازار و در گذر ایلچی (نزدیک خیابان مولوی امروزی) قرار داشت، اما در دوره ناصرالدین‌شاه به محل فعلی (چهارراه استانبول) منتقل شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
بهره برداری از۴۰ طرح بزرگ اقتصادی در هرمزگان با سرمایه گذاری ۶۰ هزار میلیارد ریال شامگاه یکشنبه با دستور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانسی و همزمان آغاز شد. رییس جمهوری در نشست شورای اداری هرمزگان دستور بهره برداری از این طرح‌ها را به وزرای راه و شهرسازی، نفت، جهاد کشاورزی و نیرو صادر کرد. استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداری از این طرح‌ها گفت: این طرح‌ها در حوزه پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، نفت بندرعباس، نیروی دریایی ارتش، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و آبخیزداری است. استاندار هرمزگان ادامه داد: ۲۳ طرح در حوزه راه و شهرسازی با هزینه ۱۷ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال از دیگر طرح‌های افتتاحی به دست رییس جمهوری است. وی ادامه داد: طرح نوسازی ۳ هزار هکتاری شبکه آبیاری دشت میناب و تغذیه مصنوعی دشت شمیل و آشکارا (شهرستان حاجی آباد) نیز افتتاح از جمله طرح‌های بهره برداری با حضور رییس جمهوری است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
کرۀ زمین با خطر تغییرات آب و هوایی روبرو است اما همزمان سبزتر شده که مرهون تلاش‌های دو کشور چین و هند است. بر اساس این گزارش چین و هند، دو کشور با بیشترین تعداد جمعیت در جهان، در بهبود وضعیت پوشش گیاهی زمین نقش مهمی داشته‌اند. ۴۲ درصد از پوشش گیاهی جدید چین را جنگل‌ها و ۳۲ درصد آن را نیز زمین‌های کشاورزی تشکیل می‌دهد. هندوستان نیز به افزایش ۶٫۸ درصدی وسعت پوشش گیاهی جهان کمک کرده است. با این وجود پژوهشگران تاکید کردند که این سبزتر شدن کرۀ زمین نمی‌تواند آثار منفی جنگل زدایی‌ها و تخریب محیط زیست را که بطور گسترده در دیگر نقاط جهان انجام می‌شود، خنثی کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
هیأت وزیران در جلسه عصر یکشنبه به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، با تدوین لایحه‌ای، تعدادی از مواد قانون مالیات‌های مستقیم را اصلاح کرد. تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده در دستگاه‌های اجرایی، اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی و رصد مستمر ارتقای شاخص‌های وضعیت زنان و خانواده، از جمله اهداف آئین نامه اجرایی یاد شده است. آئین نامه تأسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران تصویب شددولت با هدف افزایش سرمایه گذاری خارجی، آئین نامه تأسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد تجاری – صنعتی جمهوری اسلامی ایران را تصویب کرد. نحوه و شرایط صدور، تعلیق و لغو مجوز تأسیس و فعالیت بورس در مناطق آزاد، از جمله مفاد مندرج در این آئین نامه است. اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلسهیأت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
به تازگی کارشناسان از توسعه یک کابل USB توسط هکرها و مجرمان سایبری خبر داده‌اند که می‌تواند تمامی اطلاعات جابجا شده کاربران را حفظ و نگهداری کند. این روزها که اخبار و گزارش‌های متعددی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مختلف مبنی بر تلاش هکرها و مجرمان سایبری برای دسترسی و نفوذ به حریم خصوصی کاربران و سو استفاده از اطلاعات شخصی آنها به گوش می‌رسد، به نظر می‌رسد که روش‌های نوین و جدیدتری برای نفوذ راحت هکرها به اطلاعات موردنظر خود ابداع شده است. تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت Digital Information World حاکی از آن است که یک کابل USB توسعه داده شده است که می‌تواند به هکرها این امکان را بدهد که به تمامی اطلاعات و داده‌های جابجا شده توسط کاربران دسترسی و نفوذ پیدا کنند. این روش که به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه امنیت سایبری روش بسیار هوشمندانه‌ای به شمار می‌رود، هیچ رد و نشانی از سرقت اطلاعات کاربران از خود بر جای نمی‌گذارد و کاربران هرگز قادر نخواهند بود که از دسترسی هکرها و افراد غریبه به اطلاعات شخصی خود مطلع و آگاه شوند. منبع: ایسنا
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: موشک کروز زیردریایی فاتح موشک نصر است. دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم الحاق زیردریایی فاتح به ناوگان جنوب نداجا، طی سخنانی در جمع خبرنگاران گفت: موشک کروز زیردریایی فاتح، نسل جدید موشک نصر است که در پروژه جاسک۲ به نتیجه رسیده و با نمونه قبلی موشک نصر حتی از لحاظ برد، متفاوت است. گفتنی است، نخستین زیردریایی نیمه‌سنگین ساخت ایران تحت عنوان «فاتح» با حضور رئیس جمهور، فرمانده کل ارتش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری با صدور فرمان الحاق توسط رئیس جمهوری اسلامی ایران به ناوگان نیروی دریایی ارتش پیوست. زیردریایی کاملا بومی فاتح توسط متخصصان و دانشمندان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری نیروی دریایی ارتش و دانشگاه‌ها و مراکز دانش‌بنیان طراحی و ساخته شده است. منبع: تسنیم
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
گزارش امروز خودرو حکایت از روند صعودی قیمت‌ها دارد به نحوی که امروز خانواده پراید شاهد رشد ۱ تا ۲ میلیون و ۵۰۰هزار تومانی و خانواده پژو ۲۰۶ با افزایش ۵ میلیون تومانی قیمت‌ها روبه روست. در بازار امروز خرید و فروش خودرو قیمت پراید ۱۱۱ به کانال ۴۷ میلیون تومان رسیده است. همچنین پژو۲۰۶ صندوق‌دار با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۹۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با افزایش ۴ میلیون تومانی با قیمت ۸۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با افزایش ۴ میلیون تومانی قیمت ۹۳ میلیون تومان مورد معامله قرار می‌گیرد. علاوه بر این سمند EF۷ با افزایش ۵ میلیون تومانی با قیمت ۸۷ میلیون تومان، چانگان با افزایش ۷ میلیون تومانی با قیمت ۱۵۷ میلیون تومان و دنا با افزایش ۲ میلیون تومانی با قیمت ۱۱۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت خودروهای داخلی در بازار امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ به شرح زیراست: منبع: تسنیم
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
درحالی که دبیر ستاد تنظیم بازار و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفته بود، «هیچ خرده‌فروشی حق ندارد مرغ گرم را بالاتر از ۱۱۵۰۰ تومان عرضه کند»، مرغ گرم در تهران همچنان بی‌توجه به این قیمت مصوب، راه خودش را می‌رود. اما گزارش‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد قیمت‌ها در مرغ‌فروشی‌ها و در سطح خرده‌فروشی بدون توجه به اظهارات دبیر ستاد تنظیم بازار کشور و معاون وزیر صمت، همچنان مسیر قبلی خود را طی می‌کند. این بی‌توجهی به خط و نشان‌های دولتی‌ها سابقه‌دار است و پیش از این هم، درحالی که ستاد تنظیم بازار قیمت هرکیلوگرم مرغ گرم را ۹,۸۰۰ تومان و قیمت مرغ منجمد ۸,۹۰۰ تومان را تعیین کرده بود، قیمت مرغ در بازار خرده‌فروشی، در کانال ۱۳ هزار تا ۱۴ هزار تومان در نوسان بود. این اتحادیه همچنین قیمت هرکیلوگرم سینه مرغ با کتف را نیز ۲۱۰۰۰ تومان، سینه بدون کتف ۲۲۰۰۰ تومان و فیله مرغ را ۲۵۰۰۰ تومان اعلام کرده است. بنابراین گزارش، درحالی که مرغ در بازار به این قیمت‌ها به‌فروش می‌رسد، ستاد تنظیم بازار نیز گفته است که قیمت هر کیلوگرم مرغ نباید از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بیشتر باشد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
معاون مدیرعامل در بازاریابی و فروش شرکت ایران‌خودرو اعلام کرد: همزمان با عرضه تعداد بالایی از خودروهای تولیدی و با اجرای شرایط فروش فوری درروزهای آتی، حباب قیمت خودروهای این شرکت دربازار شکسته خواهد شد. مصطفی خان‌کرمی با بیان این مطلب افزود: شرکت ایران‌خودرو با تمام توان خود و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود به ایجاد بهبود وضعیت تولید تلاش می‌کند به طوری که در حال حاضر تحویل این شرکت به حدود روزانه ۱۵۰۰ دستگاه رسیده است. شرکت ایران‌خودرو طی روزهای آتی با فروش فوری و تحویل محصولات در سال ۹۷ با روند افزایش قیمت مقابله خواهد کرد. خان‌کرمی به مشتریان توصیه کرد که فریب این دلالان را نخورده و منتظر آغاز شرایط فروش فوری شرکت ایران‌خودرو باشند. اجرای فروش فوری محصولات ایران‌خودرو از روز سه‌شنبه ۳۰ بهمن‌ماه ۹۷ به صورت روزانه و مستمر از ساعت ۱۰ صبح از طریق سایت فروش اینترنتی شرکت به نشانی www. esale. ikco. ir آغاز خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
/بررسی جزئیات بودجه ۹۸/نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه واگذاری بنگاه‌های دولتی را تحت شرایطی در سال ۹۸ داد. نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه) مجلس در جریان بررسی تبصره ۲ لایحه بودجه ۹۸ جز ۱ بند الف آن را به تصویب رساندند. به موجب این مصوبه به دولت اجازه داده می‌شود در سال ۱۳۹۸، واگذاری بنگاه‌های دولتی موضوع جز (۲) بند (د) سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی مصوب ۱ /۳/ ۱۳۸۴ را پس از احراز صلاحیت حرفه‌ای و اهلیت متقاضی واگذاری انجام دهد. منبع: ایسنا
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: تعداد اسلحه‌های شکاری بیش از توان زیستگاه‌های پرندگان مهاجر در استان است. وی از وجود ۷۶ هزار اسلحه مجاز در گیلان خبر داد و افزود: مناطقی که پذیرای پرندگان مهاجر هستند توان‌شان خیلی کمتر از این میزان شکار و اسلحه است. وی تصریح کرد: با وجود این که به شکارچیان مجاز توصیه می‌شود که به اندازه میزان تعیین شده شکار کنند باز هم تخلفات مشاهده می‌شود. وی افزود: امسال ۱۶۰ قبضه اسلحه از زمان شروع شکار در گیلان کشف شده است که ۳۸ قبضه از این سلاح‌ها قاچاق هستند. اکبری‌پور با اشاره به این‌که همواره بیشترین تعداد پرندگان در تالاب انزلی فرود می‌آیند، تصریح کرد: در حدود ۳۰ هزار پرنده در یک دوره ۳ ماهه در تالاب انزلی شکار می‌شوند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اینکه کار سازمان بازرسی ماهیت قضایی دارد، افزود: خوشبختانه بازرس کل سابق استان در اکثر حوزه‌های بازرسی، عملکرد خوبی داشتند و طبق آنچه وظیفه سازمان است، تلاش کردند پیشگیرانه کار کنند. قطعا این موضوع یعنی حفظ احترام مدیران، مد نظر تمام همکاران ما در سازمان بازرسی است. بالاتر از جنگ اقتصادی، جنگ فرهنگی نیز جریان دارد. دشمن وقتی دید با جنگ فرهنگی نمی‌تواند به اهداف خود برسد، جنگ اقتصادی و سیاسی را علیه ما شروع کرده است. وی با اشاره به اینکه سازمان بازرسی کل کشور سه وظیفه بر عهده دارد، گفت: وظیفه ضد فسادی، پیشگیری و آمبودزمانی سه وظیفه سازمان بازرسی کل کشور است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
مشکلات امروز مردم در حال تبدیل به یک نارضایتی استنماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: مشکلات امروز مردم عمده‌اش که در حال تبدیل به یک نارضایتی می‌شود، مشکل سفره شأن است. آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی در شورای اداری استان هرمزگان با حضور رئیس جمهور، با بیان اینکه حضور رئیس جمهور در هرمزگان و تلاش‌های استاندار هرمزگان در این مدت قابل تقدیر است، تصریح کرد: مشکلات امروز مردم عمده‌اش که در حال تبدیل به یک نارضایتی می‌شود، مشکل سفره شأن است. وی با بیان اینکه امروز گوشت قرمز با قیمت بالای صد هزار تومان را باید در خواب دید نه در عالم بیداری، اضافه کرد: باید رئیس جمهور و دولت به این موضوع فکر کند. امام جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه پروژه‌ها به دو قسمت تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: علاوه بر زیرساخت‌ها باید به فکر سفره مردم باشیم و باید ببینیم اولویت کدام است و انجام شود. وی با بیان اینکه مردم به انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری شأن عشق می‌ورزند، اضافه کرد: باید به مشکلات کشاورزان رسیدگی شود و امروز به روزی رسیده‌ایم که بانک‌ها سبب افزایش مشکلات آنها شده‌اند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
نماینده ویژه مدیرعامل سایپا اعلام کرد: گروه خودروسازی سایپا برای کنترل قیمت‌ها در بازار فروش فوری محصولات خود را آغاز می‌کند. عبدالله بابایی نماینده ویژه مدیرعامل سایپا در فروش و خدمات پس از فروش گفت: برای کنترل قیمت‌ها در بازار و حمایت از مشتریان واقعی بازار شب عید، فروش فوری محصولات گروه خودروسازی سایپا از پس فردا آغاز خواهد شد. به گزارش گروه خودروسازی سایپا، به گفته بابایی هر مشتری با کد ملی و کد پستی می‌تواند یک خودرو خریداری کند. وی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود را با قیمت اعلامی سازمان حمایت در این طرح فروش فوری خواهد کرد. روند افزایش تولید و تحویل به مشتریان که توسط تیم مدیریتی جدید گروه سایپا صورت گرفته در جهت پاسخ‌گویی به تعهدات معوق بدون هیچ وقفه‌ای و به‌شکل مستمر و روزانه ادامه دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از بهبود وضعیت بارندگی‌ها در استان تهران خبر داد و گفت: وضعیت بارندگی‌ها نسبت به سال قبل بهبود یافته است، اما هم‌چنان نیازمند مدیریت مصرف در حوزه منابع آبی تهران هستیم. علاوه بر این باید گفت که در حال حاضر درکلان شهر تهران با جمعیتی بالغ بر ۸٫۵ میلیون نفر ساکن و در حدود ۱٫۵ میلیون نفر جمعیت شناور، سالانه ۱۰۳۵ میلیون مترمکعب و متوسط در هر ثانیه ۳۵ هزار لیتر آب مصرف می‌شود. از سوی دیگر، آب مصرفی شهر تهران از منابع زیرزمینی و سدها تأمین می‌شود؛ سرانه سالانه آب تجدیدشونده شهر تهران در سال ۱۳۳۵ بالغ بر ۱۱۵۷ مترمکعب بوده که این رقم در سال ۱۳۷۵ به ۲۷۰ مترمکعب و در سال ۱۳۸۰ به ۲۵۵ مترمکعب کاهش یافته است. علاوه‌بر این در سال ۱۳۷۷، کل آب مصرفی تهران، ۸۸۶ میلیون مترمکعب بوده که با نرخ رشد متوسط سالانه‌ی حدود ۲۳٫۱ درصد به بیش از ۹۹۰ میلیون متر مکعب در سال ۱۳۸۶ رسیده است. این در حالی است که جمعیت تهران نیز در این دوره از دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به بیش از هشت میلیون نفر در حال حاضر افزایش پیدا کرده است.

آفتاب‌نیوز

سایت پایگاه خبری آفتاب نیوز روزانه اخبار مهم و پربازدید و جدید ایران و جهان را در دسته‌های مختلف سیاسی و اجتماعی و غیره پوشش می‌دهد و می‌توانید آن را در خبری دنبال کنید.