پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «الف»

الفالف23 ساعت قبل
جام جم نوشت: نازی خوش اخلاق عکاس سینمایی با انتشار این عکس از ازدواج مریم کاویانی و رامین مهمانپرست خبر داده است. مریم کاویانی، زاده اهواز است به سال ۱۳۴۹، اصالتا، اما مازندرانی؛ پدر کارگر کارخانه نیشکر و کاغذ پارس و مادر خانه‌دار. خود کاویانی هم نه علاقه چندانی داشته به بازیگری و نه شناختی از سینما. مقدس از او دعوت می‌کند تا بازدیدی داشته باشد از پشت صحنه فیلم «رویای جوانی» که در دست ساخت دارد. کاویانی بر تردیدهایش غلبه می‌کند و از سر کنجکاوی در پشت صحنه این فیلم حاضر می‌شود.
الفالف22 ساعت قبل
این قاضی که در سن ۱۱ سالگی و در مدت ۱ سال در مراکز شبانه روزی حفظ تخصصی موسسه قرآنی بیت الاحزان موفق به حفظ کل قرآن کریم شده است در ادامه افزود: در خصوص تنبیه قرآنی باید بگویم بله موارد زیادی بوده است. به عنوان مثال در قانون مجازات اسلامی قانون گذار یک نهاد و تاسیسی بنام تعلیق اجرای مجازات ابداع نموده است که در آن تاسیس، قاضی پرونده در یک سری جرایم خاص و وجود شرایط مقرر در قانون، می‌تواند اجرای مجازات را تعلیق و در مدت تعلیق محکوم را مکلف به انجام یک سری دستورهای خاص نماید؛ برای نمونه در یک پرونده که جوانی برای خانمی در خیابان ایجاد مزاحمت کرده بود بعد از رضایت شاکی در خصوص جنبه‌ی عمومی جرم، بنده آن جوان را مکلف به حفظ ۱۵ حدیث در خصوص حرمت و مذمت ایجاد رابطه با نامحرم و ایجاد مزاحمت برای آنها نمودم که آن شخص می‌بایست بعد از حفظ احادیث را به صورت بروشور در مساجد شهر نصب نماید و علاوه بر آن مکلف به حفظ سوره‌هایی از قرآن شد.
الفالف15 ساعت قبل
وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز فاز دوم گلخانه خرم‌آباد در ۱۲ هکتار به بهره‌برداری رسید و فاز سوم نیز در سال ۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد. وی یادآور شد: در ارتباط با گوشت نیز مشکلاتی را داشتیم و هنوز هم مشکلاتی وجود دارد اما با توجه با مصوبه اخیر دولت در ارتباط با کنترل جابه‌جایی‌ها شاهد کاهش تردد دام به مرزها بودیم. وزیر جهاد کشاورزی از توزیع هدفمند گوشت خبر داد و گفت: اقدامات صورت گرفته بر روی قیمت دام تاثیر داشته است و مقداری به حد تعادل رسیده است و برای گوشت وارداتی نیز مصوبه دولت را داشتیم تا مشکلات برطرف شود. وی ادامه داد: با روالی که در پیش است آرام آرام قیمت گوشت به شرایط ایده آل می‌رسد. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۲ میلیون تن نهاده دامی در بنادر وجود دارد و واردات همچنان ادامه دارد.
الفالف23 ساعت قبل
علی پیرحسین لو در گفت و گو با ایسنا در مورد نصب برچسب‌های جدید بر روی اتوبوس‌ها گفت: اتوبوس هایی که بروی آنها فیلتر جاذب دوده نصب شده است، برچسبی در راستای اطلاع رسانی بهتر بروی آن نصب شده می‌شود. وی با بیان اینکه این فیلترها سبب می‌شود که هیچ دوده‌ای از اگزوز آنها خارج نشود و آلایندگی آنها صفر است گفت: این اتوبوس‌ها ناوگانی سالم برای حمل ونقل انبوه بر در شهر هستند که آلایندگی نیز ندارند. مشاور فرهنگی معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه تا به حال بروی ۳۰ دستگاه اتوبوس که فیلتر دوده نصب شده، برچسب‌ها نصب شده، گفت: اکران این برچسب‌ها نشان دهنده تلاش مجموعه شهرداری است تا با مشارکت عمومی مردم هوای سالم‌تری را به تنفس کنیم. وی افزود: همچنین اتوبوس هایی که از محل عوارض طرح ترافیک نیز خریداری می‌شود با نصب برچسب متمایز می‌شود تا اعتماد از دست رفته مردم به نهاد شهرداری بازگردد و همشهریان مطمئن باشند، عایدی شهرداری از محل پرداخت عوارض مردم برای رفاه خود مردم استفاده می‌شود.
الفالف20 ساعت قبل
هر کارگر می‌تواند ۲۰۰ کیلو گوشت بخردگروه ویدئو الف، ۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۵۵ ۳۹۷۱۲۰۲۱۰۶۰ نظر، ۱۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشاریک ایرانی مقیم آمریکا با ارسال فیلمی مستند از قیمت گوشت در این کشور، به حرف‌های عجیب روحانی درباره ارزانی آن در ایران پاسخ داد ماهانه هر کارگر می‌تواند ۲۰۰ کیلو گوشت بخرد
الفالف9 ساعت قبل
شرکت ایران خودرو طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد; سایت ایکو پرس به نشانی www. ikcopress. ir تنها پایگاه رسمی اطلاع رسانی گروه صنعتی ایران خودرو است. مردم و رسانه‌ها می‌توانند با مراجعه به این پایگاه اطلاع‌رسانی از آخرین اخبار این گروه صنعتی مطلع شوند. دراین اطلاعیه آمده است: شرکت ایران خودرو هیچ یک از اطلاعاتی که از طریق مبادی غیر رسمی منتقل و منتشر می‌شود، مانند خبر منتشره مربوط به تعیین قیمت ۲۰۷ صندوقدار، برخی مصاحبه‌های مجعول منسوب به معاونان این شرکت را بدون ذکر منبع اصلی، اعلام مدل جدید ۹۸ برای خودروها و همچنین انتشار خبر شرایط فروش با قیمت‌های غلط قبل از اعلام شرکت ایران خودرو را تائید نمی‌کند. در این اطلاعیه تاکید شده است‌ مخاطبان و مشتریان محترم، برای کسب اطلاعات در خصوص شرایط فروش، محصولات و سایر موضوعات مرتبط با این گروه صنعتی فقط باید از طریق وبگاه رسمی ایران خودرو اقدام نمایند. در پایان این اطلاعیه آمده است، انتشار اخبار کذب و ناصحیح در شرایط کنونی نه تنها کمکی به بهبود اوضاع اطلاع‌رسانی نمی‌کند بلکه آسیبی جدی و جبران ناپذیر به صنعت خودروسازی وارد نموده و تشویش اذهان عمومی را نیز به دنبال دارد.
الفالف21 ساعت قبل
​غداهای اماده، برنج سفید، نوشابه و … سرطان زا هستند. گوشت قرمزمطالعات زیادی نشان داده است که مصرف زیاد گوشت قرمز یکی از عوامل ابتلا به سرطان است. بهتر است از مصرف آرد سفید، برنج سفید، نوشابه، و آب میوه‌های شیرین خودداری کرد. افزایش مصرف میوه و سبزیجات تازه در رژیم غذایی و کاهش گوشت و لبنیات کمک به پائین آوردن اسید خون می‌کند. در پایان کم کردن یا حذف مشروبات الکلی، و ترک سیگار از توصیه‌های کارشناسان برای پیشگیری از بروز سرطان هستند.

حقوق‌های چند میلیونی برای مشاوران آقای شهردار + جدول

8+
الفالف21 ساعت قبل
الفالف21 ساعت قبل
در محدوده بازار مبل یافت‌آباد بود که راننده خودرو با شخصی تماس گرفت و سپس مدعی شد دفتر شرکت شلوغ است و قرار شده تست بازیگری در دفتر شماره ۲ شرکت انجام شود. این شخص از راننده ۲۰۶ خواست تا به‌ سمت دفتر شرکت در شهرری برود. هنوز مسافت زیادی نرفته بودیم که ناگهان خودرو ۲۰۶ به داخل جاده‌ای خاکی رفت. کارآگاهان با توجه به حساسیت هر دو پرونده، با اقدامات ویژه پلیسی و بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از مراکز تجاری منطقه یافت‌آباد موفق به شناسایی خودرو ۲۰۶ سفیدرنگ شدند. با تعیین زمان، تحت پوشش راننده شرکت فیلم‌سازی به محل سکونت این دختران می‌رفتم و آنها را سوار بر ماشین می‌کردم.
الفالف20 ساعت قبل
این موارد به قدری کمیاب و غیر قابل درک است که به نظر می‌رسد در این دنیا اتفاق نیفتاده‌اند. اپیدمی خنده در تانگانیکادر سال ۱۹۶۲ زمانی که تانزانیا به تانگانیا معروف بود یک دختر مدرسه‌ای دچار اپیدمی خنده شد و این اتفاق یک سال به طول انجامید. ناپدید شدن رودخانه کانادایی در سال ۲۰۱۶یک تیم زمین شناسی از دانشگاه واشنگتن طی تحقیقاتی در سال ۲۰۱۷ اتفاق عجیبی را کشف کردند. دانشمندان همیشه این رویداد را به عنوان افسانه می‌شناختند تا این که در سال ۲۰۰۸ شاهد این رویداد عجیب شدند. ۲۲ نفر به علت آلودگی جان باختند و حدود ۶۰۰۰ نفر بیمار شدند.
الفالف21 ساعت قبل
انحصاری بودن بازار وکالت علت اصلی بروز پدیده حق ‌الوکاله ‌های نجومی بوده است که طرح جامع پذیرش و آموزش وکلا در راستای حل این معضل در دستور کار کمیسیون قضایی قرار گرفته است. با این وجود اما، روند رسیدگی به طرح مذکور و تحولات کارگروه مربوطه احتمال بروز تعارض منافع و ترجیح منافع صنفی بر منافع مردم از سوی برخی نمایندگان مجلس را افزایش داده است. منظور از تعارض منافع این است که نمایندگان در بررسی این طرح بین منافع شخصی خود به عنوان وکیل با منافع عمومی و حقوقی ناشی از طرح، دچار تعارض شوند و در نتیجه تمایلی به رفع انحصار از حرفه وکالت [۳] نداشته باشند. نقش تعارض منافع در سیاست‌گذاری‌هااگر سیاست‌گذاران به مقوله تعارض منافع توجه نکنند، بستر فساد در حاکمیت به‌آسانی فراهم می‌شود. پیشنهادهای کاربردی، جهت حل تعارض منافعبه نظر می‌رسد بحث تعارض منافع به بومی‌سازی و نظریه‌پردازی علمی در حوزه‌های گوناگون ساختاری و مدیریتی در کشور نیازمند است.
الفالف22 ساعت قبل
مسافر پرواز مشهد- استانبول تصریح کرد: متاسفانه دوباره از تبریز هم گذشتند و یک‌باره اعلام کردند که به فرودگاه امام برمی‌گردند. بعد از سه ساعت رفت و سه ساعت برگشت، به فرودگاه امام رسیدیم، جو خیلی متشنج بود و کماکان هم وضعیت همینطور است. در این جو متشنج، مسافرین از هواپیما پیاده نشدند و همانطور با حضور مسافرین در هواپیما سوخت‌گیری انجام شد و مجدد اعلام کردند که پرواز انجام می‌شود. کسی از صندلی‌ها پیاده نمی‌شود با این‌که اکنون هواپیما در باند فرودگاه امام خمینی نشسته است. مسافران این پرواز تا ساعت ۱۷ دقیقه بامداد امروز روی باند فرودگاه امام خمینی تهران بودند و هیچ‌گونه تغییر یا گشایشی در کار آنان اتفاق نیفتاده بود؛ آنان هم‌چنین از نحوه برخورد مسولان با خود نیز ابراز نارضایتی می‌کنند.
الفالف20 ساعت قبل
مشروح هزینه‌های انجام شده در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر (دوره گذشته) اعلام شد که طبق آن، شورای سیاست‌گذاری، هیات‌های انتخاب و داوری و همچنین عوامل اجرایی، جمعا ۹۷۱ میلیون تومان دستمزد گرفته‌اند. بر اساس این جدول، جوایز و هدایا شامل بزرگداشت، اقلام تبلیغاتی، بخش مسابقه، تجلی اراده ملی، سیمرغ بلورین و سیمرغ زرین حدود ۷۱۴ میلیون تومان خرج روی دست جشنواره گذاشته است. در جدول هزینه‌های جشنواره سی و ششم، افتتاحیه و اختتامیه و بخش تجلی اراده ملی ۳۵۶ میلیون تومان قید شده و هزینه‌های جاری اجرایی اعم از پذیرایی، تشریفات، تدارکات و … حدود ۶۴۲ میلیون تومان از جیب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج کرده است. در بند پایانی این جدول اما دستمزدهاست که حق‌الزحمه شورای سیاست‌گذاری، هیات‌های انتخاب و داوری بخش‌های مختلف و عوامل اجرایی ۹۷۱ میلیون تومان جمع‌بندی شده است. این در حالی است که شنیده می‌شود دستمزد دبیر جشنواره، منهای اختیارات و امتیازات او در آوردن فیلم‌ها به بخش سودای سیمرغ، به تنهایی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان است.
الفالف21 ساعت قبل
سیرسیر اثر کاهنده بر فشارخون دارد و برای افراد مبتلا به فشارخون در کنار سایر درمان‌های طبیعی می‌تواند مفید باشد، در تحقیقی مشاهده شد افرادی که به مدت ۱۲ هفته به‌طور روزانه سیر مصرف کرده‌اند با ۱۰ درصد کاهش فشارخون روبه‌رو شده‌اند. توصیه می‌شود سیر به‌صورت خام مصرف شود و ظاهرا سیر پخته شده اثری بر کاهش فشارخون ندارد. در انتها، ۶درصد کاهش فشارخون سیستولیک یعنی نمره بالایی فشارخون را در مقایسه با گروه شاهد داشتند. امگا ۳ دارای خواص ضدالتهابی و ضدانعقادی است به همین دلیل در کاهش فشارخون نقش دارد. البته میزان اسیدهای چرب امگا ۳ در همه ماهی‌ها یا مغزها و دانه‌‌های خوراکی یکی نیست.
الفالف21 ساعت قبل
به گزارش شرق، این درگیری در سال ۹۰ اتفاق افتاد و در آن جوانی به نام امیر به قتل رسید. در تحقیقات مشخص شد یکی از عاملان اصلی این درگیری متواری شده‌ است. دو متهم بازداشت‌شده به نام‌های امید و کاوه گفتند فردی به نام افشین در این درگیری حضور داشت که به محض آمدن پلیس متواری شد. گفته‌های متهمان در حالی بود که پزشکی قانونی گزارش کرده‌ بود مقتول با ضربه چاقو جانش را از دست داده ‌است. متهمان واردکردن ضربه با چاقو را رد کردند.
الفالف23 ساعت قبل
گروه اجتماعی الف، ۲ اسفند ۱۳۹۷، ۰۸:۳۳ ۳۹۷۱۲۰۲۰۳۲به گزارش ایسنا، با تصمیم پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ طرح ترافیک و زوج و فرد که با اجرای مدل جدید طرح ترافیک در سال اجاری در روزهای پنجشنبه اجرایی نمی‌شد، دوباره در پایتخت به مرحله اجرا گذاشته و بر این اساس از صبح امروز پنجشنبه، دوم اسفندماه خودروهایی که از ساعت ۶:۳۰ صبح تا ساعت ۱۳ به طور غیرمجاز وارد محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد شوند، جریمه خواهند شد. در روزهای شنبه تا چهارشنبه نیز ساعت اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد از ۶:۳۰ آغاز شده و تا ساعت ۱۹ ادامه خواهد داشت. آنطور که پیش از این پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اعلام کرده بود، این طرح در راستای مدیریت ترافیک در روزهای پایانی سال و به درخواست برخی از کسبه و ساکنان محدوده‌های مرکزی شهر اجرا شده است. اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنجشنبه تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
الفالف23 ساعت قبل
از تجمیع نظرات کارشناسی حداقل سن ازدواج برای دختران را ۱۶ و برای پسران ۱۸ دیدیم که به اذن ولی و رای دادگاه نیز منوط خواهد بود. فرشته روح افزا سپس عنوان کرد: من سن ۱۳ سال را بر اساس قانون قبول دارم که سن مناسبی نیست. گاهی دختران ۱۰ تا ۱۴ سال با پسران تا ۲۴ سال ازدواج می‌کنند، پس یک طرف مشکل سن را ندارد. در کشورهای غربی سن ازدواج شان ۱۸ و ۱۶ است اما روابط شان که بر اساس این سنین نیست. در گفته‌های هنری کیسینجر و در سند ۲۰۳۰ آمده که باید سن ازدواج را بالا بریم و اشتغال زنان را تشویق کنیم.
الفالف15 ساعت قبل
پس از چندین ماه عملکرد ناامیدکننده بورس‌های جهانی، در معاملات پنجشنبه سرانجام رکورد چهار ماه اخیر آنها شکسته شد. آمریکا و چین توافق کردند که سومین دور مذاکرات تجاری را این هفته در واشنگتن از سر گیرند و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای تمدید ضرب العجل خود در مذاکرات با چین اعلام آمادگی کرده است. در بین بورس‌های آسیایی، شاخص ام اس سی آی بورس‌های منطقه آسیا-اقیانوسیه به جز ژاپن ۱٫۱ درصد افزایش یافت. در ژاپن شاخص نیک کی ۲۲۵ بورس توکیو به بالاترین سطح ۲ ماه اخیر رسید و با ۰٫۶ درصد افزایش بسته شد. در بازار نفت بهای هر بشکه نفت خام برنت با اندکی عقب نشینی از سطح بالای ثبت شده خود در سه ماه اخیر به ازای ۶۶٫۳۰ دلار مبادله شد.
الفالف16 ساعت قبل
اگرچه متفورمین گزینه‌ای موثر برای کاهش قند خون محسوب می‌شود، اما شاید تغییرات سبک زندگی نیز بتوانند به همان اندازه یا حتی بیشتر موثر عمل کنند. در ادامه با برخی از این تغییرات که می‌توانند در کنترل قند خون به انسان کمک کنند، بیشتر آشنا می‌شویم. اسید استیک موجود در سرکه فعالیت آنزیم‌هایی که نشاسته موجود در کربوهیدرات‌ها را گوارش می‌کنند، مختل کرده، از این رو، نشاسته گوارش نشده (به قند تبدیل نمی‌شود) و سطوح گلوکز (قند) خون پایین باقی می‌ماند. خربزه تلخ به کنترل سطوح قند خون و همچنین تنظیم فشار خون کمک می‌کند. نتایج یک پژوهش در هند با حضور شرکت کنندگانی که دارای وزن و سطوح قند خون عادی بودند نیز نشان داد که دوزهای مختلف از مکمل‌های حاوی عصاره قهوه سبز همگی به کاهش قند خون کمک کرده و دوزهای بالاتر با میزان کاهش بیشتر مرتبط بوده‌اند.
الفالف4 ساعت قبل
معاون حقوقی رئیس قوه‌قضائیه گفت که برخی مواد لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در شورای عالی مسئولان قضایی به تصویب رسیده اما مصادیق رفتارهای خشونت‌آمیز علیه زنان، نیاز به یک سری اصلاحات دارد. این مقام مسئول در دستگاه قضایی افزود: لایحه مزبور در دست بررسی شورای عالی مسئولان قضایی قرار گرفت و تاکنون هم برخی مواد آن تصویب شده است اما برخی مواد دیگر به ویژه در حوزه جرم‌انگاری رفتارهای خشونت آمیز، نیاز به یکسری اصلاحات داشت تا مصادیق رفتارهای خشونتآمیز علیه زنان به صورت دقیق جرم‌انگاری شود. معاون حقوقی رئیس قوه‌قضائیه ادامه داد: آنچه در این لایحه وجود دارد، تکالیفی است که بر عهده دستگاه‌های مختلف برای حمایت از زنان خشونتدیده گذاشته شده است. همچنین یکسری تاسیسات جدید در قالب لایحه مزبور برای حمایت از زنان خشونت دیده ایجاد می‌شود. خدائیان توضیح داد: بخش دیگری از این لایحه علاوه بر وظایفی که بر عهده دستگاه‌های مختلف گذاشته شده، موضوع جرم‌انگاری خشونت علیه زنان است که برای آن مجازات تعیین شده اما مصادیق خشونت، نیاز به یک سری اصلاحات دارد.
الفالف16 ساعت قبل
از شایعه تا واقعیت: به تازگی شایعه‌ای با این عنوان که اگر ۳مرتبه رمز عابر بانک اشتباه وارد شد و کارت عابربانک خارج نشد، با کلید انصراف و سپس کلید صفر کارت عابر بانک خارج می‌شود. اما در این باره خدامیان، کارشناس بانکداری نوین بانک توسعه صادرات ایران گفت: ضبط کردن کارت مرتبط با سوئیچ نرم افزاری کارت بانک است و آن چیزی که در بین بانک‌ها به صورت متحدالشکل رعایت می‌شود و مورد تایید و استاندارد بانک مرکزی است مسدود کردن کارت پس از ورود متوالی ۳مرتبه با رمز اشتباه است.
الفالف19 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، بعد از ناکامی برابر تراکتورسازی و از دست رفتن ۳ امتیازحساس این دیدار، وینفرد شفر تغییرات زیادی در ترکیب اصلی تیمش ایجاد کرد. جابه‌جایی و تغییرات ترکیب اصلی فقط به بازیکنان محدود نمی‌شد. چشمی از خط دفاع یک خط جلوتر رفت و بازهم هافبک دفاعی شد. به عبارت دیگر ۳ بازیکن چپ پایی که بازی ضعیفی انجام داده بودند و در بازی دیروز نیمکت‌نشین بودند. آبی‌ها برابر پارس جنوبی فقط یک بازیکن چپ پا یعنی نورافکن را در ترکیب اصلی داشتند.
الفالف21 ساعت قبل
گروه ورزشی الف، ۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۵۴ ۳۹۷۱۲۰۲۰۷۴ایسنا: مارکا گزارش داد، یوونتوس در دیدار برابر اتلتیکو مادرید با دو گل تن به شکست داد. در این دیدار هواداران اتلتیکو مادرید اصلا برخورد خوبی با کریستیانو رونالدو نداشتند و بارها او را هو کردند. رونالدو که از حرکت هواداران اتلتیکو ناراحت بود رفتاری تحریک آمیز از خود نشان داد. ستاره پرتغالی یوونتوس درباره این حرکت خود گفت: من پنج بار قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده‌ام اما اتلتیکو مادرید تا هم اکنون قهرمانی در این رقابت را به دست نیاورده است. او درباره دیدار برگشت و آیا این که یوونتوس می‌تواند جبران کند، گفت‌: باید ببینیم که در دیدار برگشت چه اتفاقاتی خواهد افتاد.
الفالف20 ساعت قبل
‌در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از کرج به چالوس و بالعکس همچنان ممنوع است. ‌محور فرعی شمشک – دیزین، واقع در استان‌های البرز و تهران، ‌تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور گنجنامه – تویسرکان‌، واقع در استان همدان‌، از مورخ ۲۵ آبان ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. ‌محور سروآباد – پاوه‌، واقع در استان کردستان‌، از مورخ ۳ آذرماه ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است. محور اندیکا - شهرکرد واقع در استان خوزستان‌، از مورخ ۷ بهمن ۹۷ تا اطلاع بعدی‌، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود می‌باشد.
الفالف21 ساعت قبل
اهداف و وسعت رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۷گروه ویدئو الف، ۲ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱:۰۰ ۳۹۷۱۲۰۲۰۷۵اهداف و وسعت رزمایش بزرگ دریایی ولایت ۹۷ از زبان فرمانده نیروی دریایی ارتش
الفالف21 ساعت قبل
در توصیف ورزشگاه فولاد آرنا آمده است که ۴۰ میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شده و ظرفیت ۲۷، ۵۰۱ نفر را داراست. این ورزشگاه قرار است میزبان بازی‌های خانگی فولاد باشد، اما هنوز فولاد در این ورزشگاه نتوانسته است، بازی داشته باشد. چمن فولاد آرنا مجهز به سیستم هیتینگ و مناسب با آب و هوای مناطق گرمسیری است. فهرست ۲۷ نامزد کسب عنوان زیباترین ورزشگاه جهان در سال ۲۰۱۸ به شرح زیر هستند: ۱. فولاد آرنا (ایران) ۸.
الفالف16 ساعت قبل
انتقادات از بودجه سال آینده در حالی ادامه دارد که تمرکز آن بر ایجاد پایه‌های جدید مالیاتی است. در همین باره یک اقتصاددان معتقد است که دولت به جای اینکه برای دریافت مالیات روی ثروتمندان تمرکز کند، آنها را به حال خود رها کرده است. این اقتصاددان با بیان این که ۸۰ درصد از هزینه‌ها در بودجه سال آینده مربوط به هزینه‌های جاری است گفت: سهم فعالیت‌های عمرانی در بودجه ۹۸ بسیار محدود و تقریبا نزدیک به صفر است. او با انتقاد از عدم تعریف پایه‌های مالیاتی جدید در سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: واقعیت این است، پایه‌های مالیاتی که بتواند ثروتمندان را تحت تاثیر قرار دهند وجود ندارد و دولت به جای اخذ مالیات از ثروتمندان تمرکز خود را بر اخذ مالیات از تولیدکنندگان گذاشته است. همچنین باید مشخص شود که این درآمدهای مالیاتی در کجا مصرف می‌شود.
الفالف5 ساعت قبل
گروه اجتماعی الف، ۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۲:۵۳ ۳۹۷۱۲۰۳۰۰۸سردار موسی کمالی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به بهره‌مندی سربازان دارای اضافه خدمت سنواتی و مشمولان غایب از کسر خدمت ایثارگری والدین، اظهار کرد: فرزندان ایثارگران که غیبت سربازی داشتند و اکنون در حال خدمتند می‌توانند به ازای هر ماه حضور در جبهه، هر درصد جانبازی مورد تایید بنیاد شهید یا هر ماه اسارت والدین، از ۱۲ روز کسرخدمت بهره‌مند شوند. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: فرزندان ایثارگرانی که در حال خدمت نیستند و غیبت سربازی دارند نیز تا ۱۲ فروردین ۹۸ فرصت دارند خود را برای انجام خدمت سربازی معرفی کنند؛ شرط اعزام در این رابطه مطرح نیست و کافی است این افراد خود را به پلیس+۱۰ معرفی کنند. وی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند در مراجعه به پلیس+۱۰ به آنها اعلام شده که چنین مقرراتی به دست مراکز پلیس+۱۰ نرسیده، درحالیکه این افراد فقط باید تا تاریخ ۱۲ فروردین ۹۸ خود را برای انجام خدمت سربازی به مراکز پلیس+۱۰ معرفی کنند و همین موضوع کفایت می‌کند. کمالی با بیان اینکه این مهلت از تاریخ ۱۲ فروردین ۹۸ به بعد تمدید نمی‌شود، گفت: فرزندان ایثارگرانی که غیبت سربازی دارند، در صورت عدم مراجعه تا مهلت ارائه شده دیگر نمی‌توانند از کسری استفاده کنند.
الفالف5 ساعت قبل
کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به عدم تناسب حقوق دریافتی کارگران با مخارج و هزینه‌های زندگی‌شان گفت: حقوق کارگران ایرانی، جزو پایین‌ترین حقوق‌های پرداختی به قشر کارگر در دنیا است. حاجیانفرد بیان کرد: مهمترین دغدغه سازمان بینالمللی کار ILO، مربوط به تعیین حداقل دستمزد موضوع مقاوله نامه شماره ۱۳۱ و توصیه نامه شماره ۱۳۵ در خصوص تعیین حداقل دستمزد مصوب ۱۹۷۰ میلادی موضوع مهمی است که باید مورد مطالعه قرار گیرد. بررسی این موضوع بیانگر اهمیتی است که سازمان بینالمللی کارILO به مساله حداقل دستمزد در سطح جهانی دارد. این در حالیست که حداقل حقوق دریافتی کارگران در ایران طبق حداقل حقوق مصوب سال ۹۷، ۱۱۱۵۱۴۰ تومان است. وی ادامه داد: این در صورتی است که حداقل حقوق در کشورهای اروپای غربی حدود ۲۰۰۰دلار در ماه و برای کشورهای اروپای شرقی که حقوق خیلی کمتری را پرداخت می‌کنند بین ۴۰۰ الی ۵۰۰ دلار بوده که حدودا ۴ الی ۴ برابر حداقل حقوق در کشور ما است.

الف

خبرگزاری جامعه خبری تحلیلی الف که شامل تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی ایران و جهان است را می توانید در صفحه‌ای این خبرگزاری در خبری دنبال کنید.