تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری آناج

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «آناج»

آناجآناج2 ساعت قبل
با ارسال نامه‌ای به سازمان‎بازرسی کل کشورانجام گرفت؛ تلاش نمایندگان مجلس برای لغو واگذاری کشت‌وصنعت دشت مغانجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستار لغو واگذاری شرکت کشت و صنعت دشت مغان و برخورد با تخلفات صورت گرفته در این خصوص شدند. به گزارش آناج، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور خواستار لغو واگذاری شرکت کشت و صنعت دشت مغان و برخورد با تخلفات صورت گرفته در این خصوص شدند. واگذاری شرکت موصوف که بزرگترین بنگاه اقتصادی خاورمیانه می‌باشد، به دلیل ارزش گذاری نازل و غیر واقعی در نوبت اول با مداخله سازمان‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور فسخ گردید. تخلف در واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان مورد تأیید دیوان محاسبات کشور نیز قرار گرفته و به استناد خلاصه گزارش تفریغ بودجه سال ۱۳۹۶ که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت گردید از مصادیق ورود زیان به بیت المال قلمداد شده است. لذا خواهشمند است با عنایت به موارد فوق الذکر نتیجه پیگیری‌های آن سازمان محترم در خصوص قرار واگذاری نوبت دوم و محاکمه متخلفان ذی مدخل در این امر اعلام گردد.
آناجآناج4 ساعت قبل
برای نخستین بار درجهان انجام شد؛ دستیابی محققان دانشگاه تبریز به روش جدیدی برای شناسایی و کشف فسیلمحققان دانشگاه تبریز برای نخستین بار در دنیا از طریق هوش مصنوعی، به روش جدیدی برای شناسایی و کشف فسیل دست پیدا کردند. به گزارش آناج، محققان دانشگاه تبریز برای نخستین بار در دنیا از طریق هوش مصنوعی، به روش جدیدی برای شناسایی و کشف فسیل دست پیدا کردند. مجری این طرح و محقق دانشگاه تبریز با اعلام این خبر، اظهار کرد: در این پژوهش برای اولین بار در دنیا در دانشگاه تبریز از طریق هوش مصنوعی در حوزه فسیل شناسی و پالئونتولوژی از روش جدیدی استفاده شده که در مقایسه با روش‌های سنتی رایج نتایج رضایت بخشی داشته است. به گفته وی با وجود افزایش کاربرد هوش مصنوعی در مطالعات زمین شناسی، هوش مصنوعی در دیرینه شناسی و مطالعات آماری فسیلی موضوع جدیدی است. این پژوهش با راهنمایی و هدایت دکتر علی کدخدایی، دانشیار گروه علوم زمین دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز به سرانجام رسیده است.
آناجآناج6 ساعت قبل
منصور ضابطیان در اصفهان از «تبریز» گفت/ تبریزی‌ها به شهرشان عرق دارندضابطیان گفت: بعضی از شهرها اساسا کمتر مهاجرپذیرند و ساختارشان را حفظ کرده‌اند. برای مثال تبریز ساختار خود را حفظ کرده و مردم نسبت به شهر عرق دارند، بنابراین شهر پاکیزه، آرام و بدون گداست. به گزارش آناج، منصور ضابطیان در اصفهان از دوست‌داشتن به شهر و عرق به شهر داشتن گفت و برای آن از تبریز مثال زد. برای مثال تبریز ساختار خود را حفظ کرده و مردم نسبت به شهر عرق دارند، بنابراین شهر پاکیزه، آرام و بدون گداست. کشف قصه‌های شهرها، یکی از راهکارهایی بود که در این نشست، منصور ضابطیان برای شهرگردی پیشنهاد داد.
آناجآناج7 ساعت قبل
نماینده مردم بناب مطرح کرد: نیازشدید جاده‌های استان به آسفالت‌ریزی/ دولت به وعده خود درخصوص دریاچه ارومیه عمل کنداعزازی ملکی گفت: در سفر اخیر وزیر راه به آذربایجان شرقی وضعیت آسفالت‌های استان مشاهده شد که واقعا اسفناک بود راه‌های روستایی منطقه نیز نیازمند روکش آسفالت است. اعزازی ملکی در ادامه با بیان اینکه مجتمع ورزشی بناب نیز نیازمند رسیدگی است، عنوان کرد: شهرستان بناب استخر ندارد و مردم شهرستان از ورزش شنا محروم هستند. وی در ادامه خطاب به وزیر ورزش بیان داشت: روستاهای منطقه از موضوع ورزش محروم هستند و برخی روستاها نیازمند بودجه برای احداث سالن ورزشی هستند. عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی خطاب به وزیر نفت گفت: بحث پتروشیمی بناب را چندبار مطرح کردیم که باید دستور دهید انجام شود. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دریاچه ارومیه با لطف خدا احیا شد اما نباید مجدد غافل شویم بلکه باید احیای این موضوع با جدیت پیگیری شده و اعتبارات وعده داده شده تخصیص یافته و الگوی کشت کشاورزان در حوزه آبریز دریاچه ارومیه که ابلاغ شده اجرا شود.
آناجآناج8 ساعت قبل
در دیدار فرمانده سپاه عاشورا با رئیس حوزه‌هنری استان مطرح شد؛ ضرورت تشکیل ستاد هماهنگی فرهنگی/ تولید نخستین فیلم بلند با موضوع شهدای مدافع‌حرمسردارعابدین خرم گفت: تشکیل ستادهماهنگی فرهنگی، ضمن خودداری از موازی کاری، موجب ساماندهی اقدامات فرهنگی در استان می‌شود. وی افزود: همچنین در این زمینه نیز، چندین کتاب دیگر نیز با موضوعات همسران و مادران شهدا، شهدای ارامنه و سایر موضوعات آماده چاپ و انتشار است. رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی با اشاره به تولید فیلم قالی باغ بهشت اظهار کرد: این فیلم نیمه بلند، نخستین فیلم با موضوع شهدای مدافع حرم است که توسط حوزه هنری استان تولید شده و آیین رونمایی از این فیلم، اواسط تیرماه امسال برگزار می‌شود. وی در ادامه به سایر فعالیت‌های حوزه هنری اشاره کرد و گفت: تولید فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای، برگزاری نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی، برگزاری جلسات شعر جوان، بانوان و آیینی و برگزاری نمایش‌های مختلف از جمله فعالیت‌های حوزه هنری استان است. فرمانده سپاه عاشورا خاطرنشان کرد: سپاه عاشورا در بخش ادبیات پایداری آماده همکاری و مشارکت با حوزه هنری استان در کتب پایداری است.. انتهای پیام/
آناجآناج8 ساعت قبل
گروه اقتصادی آناج؛ جدیدترین داده‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد ۵۰درصد از سپرده‌های بانکی آذربایجان شرقی در حساب کمتر از ۵ درصد جمعیت استان قرار دارد تا آذربایجان از نظر تمرکز سرانه بانکی و شکاف طبقاتی در پله پنجم کشور قرار گیرد. طبق این داده‌ها، استان تا بهمن۹۷ با ۵۵۷,۹۵۵میلیارد ریال، هفتم میزان سپرده‌ها و همچنین رتبه هفتم سرانه سپرده‌ها را بعد از استان‌هایی مثل اصفهان، خراسان رضوی، مازندران، فارس و خوزستان از آن خود کرد تا نمایانگر میزان تمرکز سپرده بانکی در بخشی از کشور نیز باشد. رشد نقدینگیپایان اردیبهشت سال گذشته نموداری منتشر شد که بر پایه آن آذربایجان شرقی ۴۵۴,۶۰۲ میلیارد ریال سپرده بانکی داشت و با آمار جدید مشخص می‌شود میزان نقدینگی استان نزدیک به صد میلیارد ریال افزایش یافته است. در تهران ۵۰درصد سپرده‌ها در حساب ۲ درصد جمعیت استان و در اصفهان این میزان سپرده در اختیار ۳ درصد مردم استان قرار دارد. طبق داده‌های مرکز آمار ایران، در سال ۹۶ بیشترین نابرابری به ترتیب در استان تهران با ضریب جینی ۰,۳۸ درصد، استان گلستان با ضریب جینی ۰,۳۸ درصد، استان فارس با ضریب جینی ۰,۳۶ درصد و استان اصفهان با ضریب جینی ۰,۳۹ درصد بوده است.
آناجآناج10 ساعت قبل
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس درگفت‌وگو با آناج؛ مالیات برسکه، فعلا درمرحله بررسی/ تقویت نقش نظارت مجلس برای جلوگیری از تلاطم بازارآقاپور گفت: باید نقش نظارتی مجلس به خصوص کمیسیون‌ها تقویت شود، رسیدگی و نظارت به مسائل اقتصادی در اولویت اول و با دقت کامل انجام گیرد تا بتوان از تلاطم بازار سکه و ارز جلوگیری شود. معصومه آقاپور نماینده مردم شبستر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با آناج، با اشاره به موضوع مالیات بر سکه اظهار داشت: این آئین نامه از طرف دولت به مجلس ارسال شده ولی هنوز در مرحله بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس است. وی افزود: باتوجه به انتخابات اخیر در کمیسیون‌های مختلف مجلس، این آئین‌نامه اجرایی به طور کامل مورد رسیدگی قرار نگرفته، حتی در اختیار نمایندگان نیز نیست. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: باید نقش نظارتی مجلس به خصوص کمیسیون‌ها تقویت شود، رسیدگی و نظارت به مسائل اقتصادی در اولویت اول و با دقت کامل انجام گیرد تا بتوان از تلاطم بازار سکه و ارز جلوگیری شود. با انتخاب ریاست جدید کمیسیون اقتصادی مجلس فقط می‌تواند از بعد نظارتی وارد عمل شود.
آناجآناج10 ساعت قبل
وزیر صمت خبرداد؛ تامین کالاهای اساسی برعهده وزارت جهاد کشاورزی/محدودیت برای واردات کالای مشابه داخلیرحمانی گفت: تامین بخش قابل توجهی از کالاهای اساسی و تخصیص اعتبار این حوزه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و وزارت صمت، در حوزه تنظیم بازار هماهنگی کاملی با این وزارتخانه دارد. این عضو کابینه دوازدهم درباره راهکارهای وزارت صمت برای تامین کالاهای اساسی، خاطرنشان کرد: تامین بخش قابل توجهی از کالاهای اساسی و تخصیص اعتبار در این حوزه در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است و وزارت صمت، در حوزه تنظیم بازار هماهنگی کاملی با این وزارتخانه دارد. افزایش واردات کالاهای اساسی در ۳ ماهه نخست سالوی ادامه داد: جلسات هفتگی به منظور تنظیم بازار برگزار می‌شود، براساس آخرین گزارشات رسیده واردات کالاهای اساسی در ۳ ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است یعنی از نظر تامین کالا و واردات مشکلی وجود ندارد. وزیر صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: تامین کالای اساسی و ارز مربوط به آن در حوزه وظایف وزارت جهاد کشاورزی است. وی درباره مشکل فرسودگی خودرو جانبازان بالای ۷۰ درصد و برنامه خودروسازان و وزارت صمت برای حل این مسئله، اظهار کرد: در گذشته مصوبه‌ای برای حل مشکل این افراد وجود داشت و در حال حاضر نیز وظیفه ما حمایت از جانبازان است.
آناجآناج1 روز قبل
گفت‌و‌گوی آناج با پژوهشگر بازی‌های بومی و محلی؛ بازی‌های کودکانه، کلاس درس زندگی/مدرنیته درتقابل با متدهای سنتی و فرهنگیشکارلو گفت: بازی‌های بسیاری در فرهنگ ایران و قومیت‌های مختلف وجود داشته که متاسفانه بسیاری از آنها از یادها رفته است. در بازی هایی که من گردآوری کردم بازی‌های کودکی خودم هم بوده که بیشتر مربوط به غرب آذربایجان است. معلم و کودک شناس بازی را به عنوان یکی از ابزارهای مطمئن برای شناسایی استعدادهای کودکان به کار می‌برند. در بازی با گروه است که کودک می‌تواند قابلیت و توانایی خود را بسنجد. به وسیله‌ی بازی است که کودک تفاوت بین واقعیت و تخیل را در می‌یابد.
آناجآناج1 روز قبل
آناج گزارش می‌دهد؛ نیاز ترک‌ها به سامانه موشکی و تهدیدات فزاینده‌ی غرب/ترکیه مشمول قانون کاتسا می‌شوددست یابی به تکنولوژی ساخت موشک‌های بالستیک و همکاری‌های بیشتر نظامی با روس‌ها دو هدف مهم ترکیه برای خرید سامانه‌ی موشکی بوده که به مذاق غرب خوش نمی‌آید. اول: اگرترکیه سامانه اس ۴۰۰ را خریداری و در ترکیه مستقر کند از خرید هواپیمای جنگی اف ۳۵ محروم خواهد شد. سوم: اگر ترکیه اس ۴۰۰ را خریداری کند. چهارم: خرید اس ۴۰۰ باعث کاهش درآمد ملی ترکیه خواهد شد و تجارت بین المللی ترکیه ضربه خواهد خورد. جنگ سرد روسیه و آمریکا در مدیترانه شرقیتهدیدات آمریکا علیه ترکیه محدود به سامانه اس ۴۰۰ نیست.
آناجآناج1 روز قبل
خاموشی‌های تابستانی در انتظار شهروندان تبریزیمدیرعامل شرکت برق ادامه داد: بیشترین مصرف برق در شمال غرب مربوط به تبریز است. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان افزود: در تبریز استفاده از منابع جدید تولید برق کم رونق بود ولی اکنون تولید برق از سلولهای خورشیدی روبه افزایش است. گزارش مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان با واکنش اعضای شورا شهر روبه‌رو شد. صادق زاده: سخنگوی شورای شهر تبریز نیز با اشاره به موضوع روشنایی تیرهای چراغ برق در سطح شهر گفت: ۱۵۵تیر چراغ برق نیاز به جابجایی دارد. استفاده بی رویه برق در ساخت‌وسازغیرمجازبابایی اقدم: رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تبریز گفت: در برخی مناطق فرسودگی تیرهای چراغ برق دیده می‌شود.
آناجآناج1 روز قبل
فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا – تبریز ۲۰۱۹؛ افغانستان در گروه ایران مدعی صدرنشینی شد/ خداحافظی ۴ تیم با جام در روز دومروز دوم از مسابقات فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا در تبریز با حذف زودهنگام ۴ تیم از این رقابت‌ها پیگیری شد. به گزارش آناج، دومین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا از روز جمعه (۲۴ خرداد ماه) با حضور ۱۲ تیم در چهار گروه سه تیمی به میزبانی تبریز در سالن پورشریفی این شهر آغاز شده است. روز دوم این مسابقات دیروز با انجام ۴ دیدار پیگیری شد که طی آنها تیم‌های اندونزی، ویتنام، لبنان و افغانستان برابر حریفان خود صاحب برتری شدند. در گروه نخست، تیم افغانستان در یک بازی کاملا برتر موفق شد هنگ‌کنگ را با نتیجه پرگل ۶ بر یک درهم بکوبد. این تیم با کسب این برد و به لطف تفاضل گل بهتر بالاتر از تیم کشورمان در صدر جدول گروه قرار گرفت.
آناجآناج1 روز قبل
محصولات صنعت چرم، نیمه‌تمام صادر میشود؛ فرهنگی: تولیدکنندگان کفش به صادرات تکمیلی توجه کنندعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: متأسفانه شاهد صادرات محصولات چرمی نیمه تمام با ارزش افزوده پایین هستیم درحالی که کالاهای خارجی با برند سازی می‌توانند درآمدهای زیادی به دست آورند. وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان صنعت چرم اقدامات محوری برای بازاریابی انجام نمی‌دهند، ادامه داد: باید زمینه جذب مشتری و معرفی محصولات را فراهم کرد. در کنار این موضوعات باید به بازاریابی و افزایش کیفیت و کمیت محصولات چرم تبریز نیز توجه شود. چرم تبریز می‌تواند با رونق صادرات، زمینه ارزآوری خوبی داشته باشد. وی ادامه داد: تولیدکنندگان کفش و چرم تبریز باید علاوه بر راحتی و دوام کفش، به زیبایی آن نیز توجه کنند و محصولات با سلیقه مردم طراحی و تولید کنند.
آناجآناج2 روز قبل
تاملی بر نگاه یک مینی سریال «چرنوبیل» معبری برای نکوهش و ستایشاین سریال جدای از داشته‌های سینمایی اش، مجموعه‌ای از نکوهش‌ها مختلف نسبت به ساختار سیاسی، اجتماعی و امنیتی شوروی بوده و سعی دارد یک ستایش خاص و در لفافه‌ای را نسبت به قدرت علمی غرب به تصویر بکشد. گروه بین الملل آناج/امیرفاطمی: پس از سریال رمان‌های فانتزی تاج و تخت که مدتی نقل محافل مختلف از جمله سینما دوستان در ایران بود، مینی سریال چرنوبیل توسط شرکت HBO آمریکا درپنج قسمت نمایش داده شد و توجه بسیاری از منتقدان را به خود جلب کرد. طبق آمار منتشر شده، این سریال تا به امروز نمره ۹٫۷ (از ۱۰) را از کاربران دریافت کرده و تا به امروز نزدیک به ۵۲ هزار نمره برای این سریال در این وب‌سایت ثبت شده است. این سریال، ماجرای واقعی یکی از فجایع انسانی در تاریخ را روایت می‌کند که عده‌ای از انسان‌ها خود را برای نجاب میلیون‌ها انسان دیگر قربانی کرده‌اند. چرنوبیل جدای از داشته‌های سینمایی اش، مجموعه‌ای از نکوهش‌ها مختلف نسبت به ساختار سیاسی، اجتماعی و امنیتی شوروی داشته و سعی دارد یک ستایش خاص و در لفافه‌ای را نسبت به قدرت علمی غرب به تصویر بکشد.
آناجآناج2 روز قبل
پایان کار مهاجری در تبریز؛ خطیبی سرمربی جدید ماشین‌سازی شد + عکسرسول خطیبی با عقد قراردادی یک بار دیگر هدایت تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز را بر عهده گرفت. به گزارش آناج، اعضای هیأت مدیره باشگاه ماشین‌سازی تبریز به ریاست حاج‌حمیدحسین‌زاده، عصر امروز (شنبه) طی جلسه‌ای پس از انجام بررسی‌های لازم و توافق با گزینه مدنظر، رسول‌ خطیبی را به‌عنوان سرمربی سبزقباهای فوتبال تبریز در فصل آتی انتخاب کردند. خطیبی بعدازظهر امروز در باشگاه ماشین‌سازی حضور یافته و قرارداد خود را با این تیم امضاء کرد، با این توضیح که مدت قراردادش با سبزقبایان اعلام نشده است. با این وجود و برخلاف لیگ آزادگان، خطیبی در لیگ برتر توفیقی نداشته و با سرمربیگری چهار تیم گسترش فولاد، تراکتورسازی، سیاه جامگان و ماشین‌سازی نتوانست به موفقیتی برسد و در همان فصل اول از نیمکت این تیم‌ها اخراج شد. حال باید دید این مربی بومی فوتبال تبریز در بازگشت به لیگ برتر با هدایت تیم سابقش می‌تواند ناکامی‌های خود را در این رقابت‌ها به دست فراموشی بسپارد یا بازهم سرنوشت تلخ اخراج برای او تکرار خواهد شد؟ لازم به ذکر است، با اعلام باشگاه ماشین‌سازی، برنامه‌های آماده‌سازی و زمان شروع تمرینات تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز متعاقبا اعلام خواهد شد.
آناجآناج2 روز قبل
اعلام آرای جدید کمیته انضباطی؛ مربی ماشین‌سازی توبیخ شدکمیته انضباطی فدراسیون فوتبال آرای خود را در خصوص تیم‌های لیگ برتر صادر کرد. * دیدار تیم‌های پرسپولیس تهران و ماشین‌سازی تبریز در هفته ۲۹ لیگ برتر فوتبال برگزار و از سوی تماشاگران تیم پرسپولیس تهران تخلفاتی مبنی بر فحاشی به داور بعد از پایان مسابقه رخ داد. این تیم به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. بهزاد بشتایم، مربی تیم ماشین‌سازی تبریز نیز به دلیل اعتراض به داور که از بازی اخراج شده بود با توبیخ کتبی کمیته انضباطی مواجه شد. * تیم استقلال تهران به دلیل فحاشی مکرر تماشاگرانش به داور و دیگر مقامات بازی مقابل سپیدرود رشت، به پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.
آناجآناج2 روز قبل
آناج گزارش می‌دهد؛ مصطفی پاشا، هفدهمین فرماندار تراکتور در لیگ برترمصطفی دنیزلی به عنوان هفدهمین سکان‌دار تراکتورسازی در لیگ برتر و نهمین سرمربی خارجی تاریخ این تیم مشغول به کار می‌شود. به صورت خلاصه‌وار با مربیان تیم تراکتورسازی در ادوار مختلف لیگ‌برتر آشنا می‌شویم: محمود یاوری- لیگ برتر دوره اول (فصل۸۱-۱۳۸۰): محمود یاوری در نخستین دوره لیگ برتر هدایت تیم تراکتورسازی را بر عهده داشت. احد شیخ لاری- لیگ برتر دوره اول (فصل ۸۱-۱۳۸۰): در نیم فصل دوم جانشین محمود یاوری شد. فراز کمالوند- لیگ برتر دوره نهم (فصل ۸۹-۱۳۸۸): فراز کمالوند تیم تراکتورسازی را بعد از هفت سال به لیگ برتر بازگرداند. امیر قلعه‌نویی- لیگ برتر دوره یازدهم (فصل ۹۱-۱۳۹۰): قلعه‌نویی از تیم قهرمان لیگ برتر به تراکتورسازی پیوست.
آناجآناج2 روز قبل
در سفر ابتکار به تبریز مطرح‌شد: اختصاص سی‌درصد از پست‌های مدیریتی استانها به بانوان/ مناطق حاشیه‌نشین تبریز، تجمع زنان سرپرست خانوادهمعاون رئیس جمهور در امور زنان گفت: بخشنامه‌ای برای استان‌ها ابلاغ کردند که بر اساس آن باید ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی استان تا پایان ۴ ساله دولت در اختیار زنان باشد. معاون رئیس جمهور در امور زنان همچنین در بخش دیگری از سخنان خو‌د با اشاره به تأکید ‌رئیس جهور برای انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی گفت: در ابتدای دولت دوازدهم رییس جمهوری بخشنامه‌ای برای استان‌ها ابلاغ کردند که بر اساس آن باید ۳۰ درصد از پست‌های مدیریتی استان تا پایان ۴ ساله دولت در اختیار زنان باشد. ۴۱ درصد کارکنان دولت را بانوان تشکیل می‌دهندابتکار با بیان اینکه در حال حاضر ۴۱ درصد کارکنان دولت را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: بانوان تخصص و تحصیلات کافی نیز برای کسب جایگاه‌های مدیریتی را نیز دارند. زهرا ساعی، نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، نیز گفت: زنان استان بسیار پرتلاش و غیرتمند هستند. ساعی با تاکید بر لزوم تهیه جمعیت آماری استان در مورد زنان سرپرست خانواده، ادامه داد: با توجه به تراکم جمعیت در مناطق حاشیه‌ای شهر تبریز، اوج تجمع زنان سرپرست خانواده در این مناطق قرار دارد،.
آناجآناج2 روز قبل
واکنش بی‌مقدار به سخنان رئیس بانک مرکزی در تبریز؛ صادرات باشعاردادن محقق نمی‌شود/ بخشنامه‌های روزانه، عمده‌ترین مشکل تولیدکنندهنماینده مردم تبریز گفت: بخشنامه‌های بدون حساب و کتاب، کمرتولیدرا می‌شکند. نمی شود که هرروز بخشنامه صادر شود و تولید کننده دچار سرگردانی شود. عمده‌ترین مشکل تولید‌کنندگان هم مربوط به بخشنامه‌های متنوع است. نماینده مردم تبریزخاطرنشان کرد: بخشنامه‌های بدون حساب و کتاب، کمر تولید را می‌شکند. عمده‌ترین مشکل تولید‌کنندگان هم مربوط به بخشنامه‌های متنوع است.
آناجآناج2 روز قبل
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی؛ معاملات شخصی، عمده پرونده‌های قضایی استان/ پیش‌فروش واحدهای ساختمان با سندعادی جرم استعلیلو گفت: واگذاری قرارداد پیش فروش واحدهای ساختمان با سند عادی و همچنین انتشار آگهی پیش فروش واحدهای ساختمانی قبل از اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی، جرم محسوب می‌شود. به گزارش آناج، بابک محبوب علیلو، معاون قضایی رییس کل و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان در نشست «بررسی علل رواج ثبت معاملات به صورت عادی توسط مشاورین بنگاه معاملاتی املاک و ارایه راهکارهای عملی و اجرایی در روند افزایش میزان ثبت اسناد تنظیمی معاملات املاک در دفاتر اسناد رسمی» بر شناسایی و ارایه راهکارهای افزایش میزان ثبت معاملات املاک در دفاتر اسناد رسمی تأکید کرد. محبوب علیلو گفت: بخش عمده‌ای از پرونده‌های ورودی به واحدهای قضایی استان و به تبع آن در سطح کشور، چه از جنبه کیفری و چه حقوقی، مربوط به معاملات اشخاص است؛ بی دقتی و سهل انگاری طرفین معامله در انجام معاملات به ویژه معاملات با سند عادی موجب افزایش پرونده در دادگستری و ایجاد اختلافات و آسیب‌های اجتماعی در جامعه و خسارت‌های قابل توجه به متعاملین می‌شود. وی همچنین بر ضرورت تنظیم سند پیش فروش ساختمان از سوی دفاتر اسناد رسمی تأکید و توصیه کرد: مردم برای خریداری امتیاز یک واحد مسکونی به صورت پیش فروش، هرگز نباید از طریق سند عادی اقدام کنند بلکه برای تنظیم سند رسمی پیش فروش ساختمان به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند و هر شخصی (حقیقی یا حقوقی) تحت هر عنوانی، بخواهد واحدهای ساختمانی یک پروژه را به صورت پیش‌فروش به دیگران واگذار کند، حتما باید به اداره کل راه و شهرسازی استان مراجعه کرده و مجوز انتشار آگهی پیش فروش را از این مرجع دریافت کند زیرا واگذاری قرارداد پیش فروش واحدهای ساختمان با سند عادی و همچنین انتشار آگهی پیش فروش واحدهای ساختمانی قبل از اخذ مجوز از اداره کل راه و شهرسازی، جرم محسوب می‌شود. انتهای پیام/
آناجآناج2 روز قبل
ادعای سایت ترکیه‌ای؛ دنیزلی خواهان جذب امیری شد/ لژیونر ملی‌پوش دیگر در رادار تراکتورسرمربی جدید تراکتورسازان به جذب وحید امیری از تیم ترابزون اسپور برای فصل بعد تأکید کرده است. به گزارش آناج به نقل از سایت «haberx» ترکیه، به نظر می‌رسد وحید امیری لژیونر ملی‌پوش شاغل در فوتبال ترکیه قصد جدایی از تیم ترابزون اسپور را دارد و به همین خاطر چند تیم ایرانی خواستار جذب این بازیکن ۳۱ ساله هستند. مصطفی دنیزلی سرمربی ترکیه‌ای جدید تراکتورسازی به مسئولان این باشگاه تأکید کرده که این بازیکن ایرانی را خریداری کنند. البته چند تیم دیگر ایرانی نیز خواستار جذب این بازیکن هستند که تقریبا یک میلیون یورو ارزش دارد. سیلو دوس‌سانتوس، محمد بلبلی و وحید امیری نیز بازیکنانی هستند که در لیست خرید تراکتوری‌ها قرار دارند.
آناجآناج2 روز قبل
فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا - تبریز ۲۰۱۹؛ قدردانی مسئول فدراسیون فوتبال از اعضاى کمیته برگزارى مسابقاتسرپرست دبیرکلى فدراسیون فوتبال جمعه شب در نشستى از اعضاى کمیته برگزارى مسابقات فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا قدردانى کرد. به گزارش آناج، ابراهیم شکورى سرپرست دبیرکلى فدراسیون فوتبال در این نشست ضمن قدردانى از اعضاى کمیته برگزارى رقابت‌ها گفت: خوشبختانه نخستین روز بازى‌ها به خوبى برگزار شد و شاهد تلاش همه جانبه اعضاى کمیته بودیم که موجب رضایت نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا شده است. شکورى همچنین اظهار داشت: مسابقات مهم و معتبرى در تبریز برگزار شده ولى این نخستین بار است که یک تورنمنت در این سطح در تبریز انجام مى‌شود و این تجربه مهمى است. همچنین نشان مى‌دهد ظرفیت برگزارى رویدادهاى مهمى در فوتبال ایران وجود دارد و جوانان ایرانی توانایی برگزاری رویدادهای بزرگ را نیز دارند. در این نشست محمد حسن انصارى فرد رییس سازمان لیگ فوتسال نیز از تلاش هاى اعضاى کمیته برگزارى بازى‌ها قدردانى کرد.
آناجآناج2 روز قبل
دعوت از دو بانوی بسکتبالیست استان به اردوی تیم ملیسرپرست نائب رئیسی هیات بسکتبال آذربایجان‌شرقی از دعوت دو بانوی بسکتبالیست استان به اردوی تیم ملی ایران خبر داد. به گزارش آناج، رقیه مقدم‌پور با اعلام این خبر که ناهیده اسدی و محدثه قسمی دو ورزشکار دعوت شده استان به این اردو هستند، اظهار داشت: این دو جهت اعزام به رقابت‌های سطح دو آسیا برای حضور در اردو دعوت شده‌اند. وی در خصوص زمان برپایی این اردوها تصریح کرد: این اردو ۲۷ تا ۲۹ خرداد ماه در سالن آزادی تهران برپا خواهد شد. شایان ذکر است تیم ملی بسکتبال زنان ایران امسال در رقابت‌های سطح ۲ آسیا به میدان خواهد رفت و به همین منظور ملی‌پوشان سومین اردوی آماده‌سازی خود را زیر نظر کادر فنی برگزار خواهند کرد. انتهای پیام/
آناجآناج2 روز قبل
آیت‌الله مجتهد شبستری در گفت‌وگو با آناج؛ رهبرانقلاب، برنامه‌های انتخاباتی ترامپ را بهم زد/ مذاکره با ردصلاحیت شدگان، نهایت بی‌خردی استعضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید در مقابل دشمنی که موذیانه عمل می‌کند ساکت نشست و تسلیم شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت تصریح کرد: آمریکا کسی نیست که بتواند مسالمت‌آمیز رفتار کند. تصور آن‌ها از مذاکره، ایجاد فشار سیاسی و رسانه‌ای برای حضور ایران در میز مذاکره است. آیت‌الله مجتهدشبستری افزود: روش رهبر انقلاب در برخورد با پیام نخست وزیر ژاپن هم عقلایی بود و هم بین المللی. گام اول برداشته شده و قدم‌های بعدی باید به تدریج برداشته شود و صنعت هسته‌ای دوباره به جریان بیافتد.
آناجآناج2 روز قبل
طی احکامی جداگانه صورت گرفت؛ انتصابات جدید در باشگاه تراکتورسازیمعاون ورزشی و فرهنگی باشگاه تراکتورسازی از سوی مدیرعامل این باشگاه منصوب شدند. به گزارش آناج، غلامرضا صادقیان مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی، پس از بازگشت از ترکیه و حضور در محل باشگاه، طی احکامی جداگانه میرمعصوم سهرابی را به‌سمت معاونت ورزشی و محمد نصیری را به سمت معاونت فرهنگی این باشگاه منصوب کرد. میرمعصوم سهرابی، چهره نام آشنای مدیریت ورزشی در استان است که سال‌ها سمت مدیرعاملی سازمان ورزش شهرداری تبریز عهده‌دار بود. محمد نصیری نیز پیش از این به عنوان رئیس کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی منصوب شده بود که با انحلال این کانون، حالا با مسئولیت معاونت فرهنگی در این باشگاه مشغول به کار خواهد شد. وی در این پست جایگزین کاظم شهریاری شد.
آناجآناج2 روز قبل
مادر شهید عدالت اکبری در گفت‌وگو با آناج؛ حضور افراد در مراسم شهدا، به معنای تایید خانواده شهید نیست/ سوءاستفاده‌ها را برنمی تابیمغفوری گفت: منعی برای حضور در مراسم شهید وجود ندارد اما همه میهمانان حاضر در مراسم شهدا خصوصا شهید عدالت اکبری، مورد تایید خانواده شهید نیست. وی افزود: لازم نیست دلیل حضور افراد در برنامه را جست‌وجو کنیم اما اینکه برخی از میهمانان بر روی سن برنامه دعوت می‌شوند جای سوال است. مادر شهید عدالت اکبری با بیان اینکه ممنوعیتی برای حضور افراد در برنامه شهدا نیست، تاکید داشت: ما نمی‌توانیم به فردی بگوییم که چرا به به مراسم شهید آمده‌ای اما این موضوع را اعلام می‌کنیم که همه مdهمانان حاضر در مراسم شهدا خصوصا شهید عدالت اکبری، مورد تایید خانواده شهید نیست. وی ادامه داد: برخی از افراد به خاطر خود شهید در مراسم حضور میابند اما برخی دیگر قصد سو استفاده از فضا را دارند. غفوری با اشاره به خطوط قرمز اعتقادی خانواده شهدا در پایبندی به آرمان‌های انقلاب و امام و رهبری، اذعان داشت: تا زمانی که افراد به این آرمان‌ها معتقد و خطوط قرمز را رعایت کنند، مورد تایید خانواده شهدا خواهند بود درغیر این صورت، هرکس که باشد رد خواهد شد.
آناجآناج2 روز قبل
معاون توسعه مجتمع مس سونگون خبرداد: پروژه‌های ده هزار میلیاردی در مس آذربایجان/ اشتغالزایی با احداث سه‌ فاز در کارخانه ذوبثقفی گفت: ورود کارخانه کنسانتره جدید علاوه بر بحث اشتغال زایی اعم از مستقیم و غیر مستقیم، گردش مالی بیشتری ایجاد خواهد کرد که به توسعه شرکت مس و منطقه کمک زیادی می‌کند. معاون توسعه مجتمع مس با اشاره به تأمین مهندسی پایه فاز ۳ تغلیظ توسط صاحب تکنولوژی گفت: بطور کلی با در نظر گرفتن موضوعاتی مثل تعمیرات، تأمین قطعات، پشتیبانی و … بهتر است از تکنولوژی در حال استفاده تبعیت شود. همچنین با درنظر گرفتن اخبار خوب واصله از عملیات اکتشافات مبنی بر شناسایی میزان ذخایر قابل استخراج مواد معدنی در مجتمع مس سونگون، بستر لازم برای ایجاد توسعه آتی نیز پیش بینی خواهد شد. وی با اشاره به بحث تکمیل زنجیزه تولید در این مجتمع گفت: بحث تغلیظ و افزایش ظرفیت تولید موجب گردید اجرای پروژه تولید کاتد در منطقه آذربایجان به صورت جدی پیگیری شود. لذا پروژه تولید کاتد با روش پیرومتالورژی یا همان ذوب در دستور کار قرار گرفت و قرارداد آن نیز با یک شرکت چینی منعقد شد.
آناجآناج2 روز قبل
فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا - تبریز ۲۰۱۹؛ امام جمعه ورزش دوست تبریز تماشاگر ویژه تیم ملی + عکسنماینده ولى فقیه و امام جمعه تبریز جهت تماشاى مسابقه ایران برابر هنگ‌کنگ در سالن پورشریفى حضور یافت. به گزارش آناج، حجت‌الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم نماینده ولى فقیه در استان آذربایجان‌شرقى به همراه ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان در نیمه نخست بازى تیم ملى فوتسال زیر ۲۰ سال ایران برابر هنگ‌کنگ در مسابقات قهرمانى آسیا در سالن پورشریفى تبریز حاضر شد و دقایقى از این مسابقه را تماشا کرد. امام جمعه ورزش دوست تبریز پیش از شروع این مسابقات در دیدار با رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان از برگزاری این دوره از رقابت‌ها در تبریز حمایت کرد. وی روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه نیز با دعوت از علاقمندان به فوتسال برای پشتیبانی از ملی‌پوشان کشورمان، بر میزبانی شایسته از این مسابقات تأکید ورزید. انتهای پیام/
آناجآناج2 روز قبل
رئیس کل بانک مرکزی در تبریز مطرح کرد: آذربایجان‌شرقی، امیداول صادرات/ ارائه تسهیلات در جهت افزایش تولیدهمتی گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این استان، امید زیادی به صادرات آذربایجان شرقی داریم و لازمه افزایش آن تامین ابزارهای لازم و پیش‌بینی تسهیلات است. وی حفظ ارزش پول ملی را وظیفه اصلی بانک مرکزی دانست و گفت: برای حفظ ارزش پول ملی باید نقدینگی کنترل شود. رییس کل بانک مرکزی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره رونق و حمایت از تولید، از مسئولان بانکی آذربایجان شرقی خواست در اعطای تسهیلات به تولید کننده‌ها نهایت تلاش خود را به کار گیرند و فرآیندها بهبود یابند و زمینه روان سازی امور بانکی به صورت مشخص و ویژه برای تولید کنندگان استان فراهم شود. رییس شورای پول اعتبار از تلاش بعضی مدیران بانکی برای جذب سپرده با نرخ‌های بالا انتقاد کرد ومهمترین شاخص ارزیابی یک بانک را بهره وری و سوددهی بالا دانست. رییس کل بانک مرکزی کشور گفت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این استان، امید زیادی به صادرات آذربایجان شرقی داریم و لازمه افزایش آن تامین ابزارهای لازم و پیش‌بینی تسهیلات است.
آناجآناج2 روز قبل
فوتسال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا - تبریز ۲۰۱۹؛ جشنواره گل ایران در گام نخست/ مدافع قهرمانی برای حریفان خط و نشان کشیدتیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال ایران با پیروزی پرگل مقابل هنگ‌کنگ برای حریفان خود خط و نشان کشید. سالار آقاپور مرد اول تیم ایران بود که ۳ بار به تنهایی برای تیم کشورمان گلزنی کرده و موفق به ثبت هت‌تریک شد. در آن سو، «وونگ ووک» هم هر سه گل تیم هنگ‌کنگ را به ثمر رساند که با این حال نتوانست مانع از شکست تیمش شود. بدین‌ترتیب تیم ملی کشورمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی گام نخست خود را محکم برداشته و برای حریفان خود در راه تکرار این عنوان خط و نشان کشید. تیم ملی فوتسال زیر بیست سال ایران در دومین و آخرین بازی خود در مرحله گروهی این مسابقات از ساعت ۱۹:۳۰ یکشنبه به مصاف افغانستان خواهد رفت.