پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «عصر ایران»

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
بعد از بیش از هشت ساعت چانه‌زنی، حداقل دستمزد ۳۷ درصد و کل دریافتی کارگران با مزایای مزدی، ۴۵ درصد افزایش یافت. به گزارش ایلنا، جلسه شورای عالی کار با موضوع دستمزد بعد از بیش از ۸ ساعت مذاکره، حداقل دستمزد کارگران را ۱۵۱۶۸۸۲۲ریال تعیین کرد؛ حق اولاد برابر با ۱۹۷۱۹۴۷۰ ریال و حق بن ۱۹۰۰۰۰۰ ریال تعیین شد. در توافق نهایی، حداقل دستمزد ۳۷ درصد افزایش یافته است. با این حساب با محاسبه حق مسکن ۱۰۰ هزار تومانی و پایه سنوات ۷۰ هزار تومانی، می‌توان گفت کل دریافتی کارگران با ۴۵ افزایش به ۲۰۷۴۰۷۶۹ ریال می‌رسد
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
عبدالعزیز گفته است که وقتی فهمید این فرد به مسجد حمله کرده است یک دستگاه پرداخت را که در آنجا بوده برداشته و به سمت مرد مهاجم پرتاب کرده است. وی گفته است که ۴ فرزندش همراه او در مسجد حضور داشتند وقتی مهاجم به سمت این مسجد آمده بود. عبدالعزیز همچنین گفته است وقتی مهاجم گریخت، او به داخل مسجد رفته است و شاهد بوده که همه حاضران در مسجد از ترس به دنبال مخفی کردن خود بوده‌اند. عبدالعزیز خطاب به حاضران گفت: «وقتی داخل مسجد شدم به آنها گفتم که برادران، شما در امنیت هستید، برخیزید او رفته است. بعد حاضران در مسجد شروع به گریه کردند.» برنتون ترنت، ۲۸ ساله که شهروند استرالیاست در حمله به دو مسجد در کرایست‌چرچ ۵۰ نمازگزار را کشت.

سلاح غول پیکری که هیتلر شخصا تولید آنرا تایید کرد! (+تصاویر)

16+
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
«پسر تخم مرغی» استرالیا گفته است پول‌هایی را که مردم این کشور برای دفاع او در دادگاه احتمالی به یک حساب ریخته‌اند، به خانواده مسلمانان نیوزیلندی قربانی حمله تروریستی جمعه گذشته، هدیه خواهد کرد. به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «ویل کونوللی» نوجوان ۱۷ ساله استرالیایی روز شنبه گذشته و در واکنش به اظهارات نژادپرستانه یک سناتور استرالیایی علیه مسلمانان یک تخم مرغ به سمت او پرتاب کرد. این سناتور در توجیه حمله تروریستی به مسلمانان نیوزیلند مدعی شده بود که مهاجرت مسلمانان به استرالیا و نیوزیلند دلیل اصلی وقوع این حمله بوده است. «ویل کونوللی» در واکنش به این اظهارات، از پشت سر تخم مرغی به سر او چسباند و این سناتور از فرط عصبانیت به صورت نوجوان سیلی زد. فیلم این درگیری به سرعت در شبکه‌های مجازی و رسانه‌ها پخش شد و رسانه‌ها به این پسر نوجوان استرالیایی لقب «پسر تخم مرغی» دادند.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
آنقدر این مشکلات زیاد بود که بسیاری فراموش کردند سال ۹۷، سال فیلتر شدن تلگرام هم بود. تلگرام فیلتر شد اما مردم همچنان پای او ایستادند و با فیلتر شکن دوباره دل به دل تلگرام دادند. قرار بود با توجه به حمایت‌هایی که از پیام رسان‌های داخلی شده بود، آنها جای تلگرام را بگیرند. تلویزیون برای پیام رسان‌های داخلی سنگ تمام گذاشت. با وجود تمام این تبلیغات بازهم مردم از این پیام رسان‌ها استقبال نکردند و به سرعت پیام رسان‌های داخلی از سکه افتادند.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
وزیرخارجه آمریکا با کنایه و شوخی گفت: تا وقتیکه دونالد ترامپ از طریق توئیتر به وی نگوید که برکنار شده است، در وزارت خارجه می‌ماند. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه تا چه زمانی دوست دارد در وزارت خارجه بماند، گفت: تا زمانیکه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا توئیت کند که او برکنار شده، بر سر کار خواهد ماند. ترامپ در طول دوران تصدی‌اش همواره تصمیمات مهم داخلی و حتی بین‌المللی را از طریق توئیتر به افکار عمومی اعلام کرده است که این اقدام با انتقادهای بسیاری روبه‌رو است. رکس تیلرسون، وزیرخارجه پیشین آمریکا اعلام کرد ه بود هنگامیکه ترامپ می‌خواست او را برکنار کند، به او چیزی درباره تصمیم برکناری‌اش نگفته و او از طریق توئیتر باخبر شده بود. با این حال پامپئو و ترامپ روابط بهتری با یکدیگر دارند.

یک چشم‌ به هم زدن ساده و مرگ حتمی (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
آیت ‌الله احمد جنتی متولد اسفند بوده و اعلام خبر ساخت فیلمی درباره زندگی او نیز در همین ماه اعلام شده است. مستند درباره آیت ‌الله جنتی به این علت که در همه این سال ‌ها چهره‌ای کلیدی در عرصه سیاست ایران بوده، شاید از برخی جهات حتی از مستند آیت ‌الله مصباح‌یزدی نیز جذاب‌تر از کار درآید و دیدنی‌تر شود. اظهار نظرهای آیت‌ الله جنتی، نگاهش به دولت و جناح مقابل در همه این سال ‌ها بسیار درخور تأمل است. مخاطب نمی‌داند که قرار است در این مستند درباره زندگی شخصی آیت ‌الله جنتی چه چیزهایی به تصویر کشیده شود. دانسته‌های مردم درباره زندگی شخصی آیت ‌الله جنتی بیش از آیت ‌الله مصباح‌یزدی است.
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
هرچند به سربازان در خور شأن و منزلت سرباز ایران اسلامی توجه نمی‌شود اما تو محکم و استوار باش سرت را بالا بگیر و از خود ضعف نشان نده و دشمن شادکن نباش. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح کلیپ منتشر شده از اجرای یک ترانه غمگین از سوی یک سرباز واکنش نشان داد. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح همچنین درادامه نوشته است: خداوند نگذرد از کسانی که در هر گوشه از خاک این کشور با زیر پا گذاشتن قوانین حق و حقوق سرباز را پایمال و به آنها توهین می‌کنند. برای کار شخصی از سرباز استفاده کرده و همچنان اضافه خدمت و بازداشت می‌زنند. خداوند نگذرد از کسانی که با هرگونه اقدامی باعث دلسردی این دلاورمردان کشور می‌شوند.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
رابعه اسکویی به نمایش «آلفرد» به نویسندگی پاسکال نوواکی با طراحی و کارگردانی هادی عامل پیوست. به گزارش ایلنا، رابعه اسکویی که دوره بازیگری خود را با حمید سمندریان آغاز کرد پس از بازگشت به ایران برای نخستین بار در نمایش «آلفرد» به نویسندگی پاسکال نوواکی با طراحی و کارگردانی هادی عامل روی صحنه خواهد رفت. رابعه اسکویی در کارنامه کاری خود سابقه همکاری با کارگردانانی چون بهرام بیضایی، ایرج طهماسب، آرش معیریان، فرزاد موتمن، نگار آذربایجانی، تینا پاکروان، مهران مدیری، حامد عنقا، محمدحسین لطیفی، اصغر توسلی، بهرنگ توقیفی، احمد کاوری و… را داشته و پس از دوری از ایران با نمایش «آلفرد» به عرصه هنر بازمی‌گردد.
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
رئیس اتاق بازرگانی لرستان گفت: مصوبه شورای تأمین استان مبنی بر تعلیق قانون چک از ۲۵ اسفند ۹۷ تا اسفند ۹۸ اجرایی است. وی افزود: واقعیت این است که اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم اجزای حاکمیت در سالی که همراه با تشدید تحریم‌ها و فشار اقتصادی همراه بود تمام تلاششان این بود که کمترین فشار بر مردم تحمیل شود اما در مجموع سال ۹۷ سال خوبی نبود. رئیس اتاق بازرگانی لرستان عنوان کرد: امیدواریم سال ۹۸ شرایط برای همه به‌ویژه واحدهای اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی که نقش مهمی در اشتغال و تأمین نیازهای کشور دارند مطلوب شود. سلاحورزی در ادامه گفت: در جلسه گذشته شورای گفت‌وگو پیشنهادی را دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت به بخش خصوصی تأکید کرده بود مبنی بر اینکه بخشی از محدودیت و محرومیت ماده ۴ قانون چک جدید با تصمیم شورای استان به حالت تعلیق درآید که در شورای تأمین استان تأیید شد. به گفته سلاحورزی مصوبه شورای تأمین استان مبنی بر تعلیق قانون چک از ۲۵ اسفند ۹۷ تا اسفند ۹۸ اجرایی است.

طغیان رودخانه «تجن» - ساری (عکس)

10+
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
فائزه هاشمی تقریبا در همه موارد، حق را به مردم داده و با آنها همراه می‌شود. پس وقتی قرار است به اصلاح‌طلب‌ها رای بدهم و اصلاح‌طلب‌ها همان رویه اصولگراها را داشته باشند چرا آنها را تایید کنیم؛ این سیاست‌ها منجر به مشکلات در جامعه می‌شود. حتی معتقدم نبود بابا، آقای روحانی را ضعیف کرده؛ درست است که آقای روحانی خیلی اهل مشورت نبود و شاید گاهی توصیه‌های بابا را هم گوش نمی‌داد اما همان وجود آقای هاشمی به آقای روحانی قدرت می‌داد. افرادی که مهاجرت می‌کنند، مشقت پناهندگی را تحمل می‌کنند و قطعا دنبال خوشگذرانی نرفته‌اند. دور دوم آقای هاشمی نگذاشتند وی طرح تعدیل اقتصادی و بسیاری از برنامه‌هایش را پیش ببرد؛ هردو جناح هم چپ‌ها و هم راست‌ها؛ «سلام» از این طرف و «کیهان» آن طرف.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
درخشش رونالدو در بازی برابر اتلتیکو مادرید باعث صعود یوونتوس به مرحله بعد شد اما خوشحالی جنجالی او می‎‌تواند برای تورینی‌ها گران تمام شود. یوفا نشان داده با چنین مسائلی برخورد سنگینی دارد و این می‌تواند خبر نگران کننده‌ای برای هواداران یوونتوس باشد. رونالدو بعد از به ثمر رساندن گل سوم خود برابر اتلتیکو مادرید و قطعی کردن صعود تیمش، در جواب کری خوانی دیگو سیمئونه حرکت سرمربی آرژانتینی اتلتیکو مادرید را تکرار کرد تا جنجال‌های زیادی بر پا شود. باتوجه به اینکه رونالدو این خوشحالی را به سمت هواداران اتلتیکو انجام داده و از لب‌خوانی‌ها نیز مشخص است به هواداران این تیم توهین می‌کند ممکن است علاوه بر جریمه مالی با محرومیت یک جلسه‌ای نیز روبرو شود. در صورت رخ دادن این اتفاق رونالدو بازی رفت برابر آژاکس را از دست خواهد داد.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
در جلسه ‌شورای اسلامی شهر بستان‌آباد، اعضای این شورا برای اولین بار یک زن را به‌عنوان شهردار انتخاب کردند. به گزارش تسنیم، شیفته بدر آذر از سوی شورای اسلامی بستان‌آباد به‌عنوان شهردار بستان‌آباد انتخاب و جهت طی مراحل اداری و استعلام از مراجع ذی‌صلاح و سپس صدور حکم به فرمانداری معرفی شد. بر اساس این گزارش، شیفته بدر آذر ۴۳ سال سن داشته و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی شهری است. وی پیش‌تر در پست معاون شهرسازی شهرداری منطقه هفت تبریز مشغول به کار بوده است. بدرآذر سابقه ۱۶ سال مدیریت در شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی و شهرداری داشته و در شهرداری‌های مناطق یک، دو، شهر جدید سهند و همچنین بازرسی شهرداری مشغول به کار بوده و نیز عضویت در شورای اسلامی شهر جدید سهند را در کارنامه خدمت دارد.

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

17+
عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
با عدم پذیرش استعفای بهتاج از مدیرکلی ورزش و‌ جوانان آذربایجان‌شرقی، ادامه همکاری باشگاه تراکتورسازی با وی میسر نشد. به گزارش خبرگزاری فارس، ایوب بهتاج مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز با توجه به عدم پذیرش استعفایش از سوی وزارت ورزش و جوانان از مدیریت باشگاه تراکتور استعفا داد. هیات مدیره باشگاه با توجه به متن استعفاء و مشکل پیش آمده با استعفای بهتاج از مدیرعاملی باشگاه موافقت کرد. تا تعیین سرپرست یا مدیرعامل جدید برای باشگاه، عباس الیاسی رئیس هیات مدیره امورات باشگاه را عهده‌‌دار خواهد بود.

بهار در آرامگاه حافظ - شیراز (عکس)

32+
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
با متوسل شدن به نفرین و جادو، او به دنبال مقصر دانستن دیگران برای عملکرد خودش است. مردم ایران به جای لعنت فرستادن خواهان کار و اشتغال هستند. نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران به اظهارات رئیس جمهور کشورمان درباره سیاست‌های خصمانه واشنگتن درقبال ایران واکنش نشان داد. وی در این پیام با تکیه بر ادعاهای بی‌اساس مقامات آمریکایی علیه کشورمان آورده است: «در واکنش به اقتصاد کشور، روحانی از مردم ایران خواسته به آمریکا، اسرائیل و عربستان لعنت بفرستند! مقامات آمریکایی بارها این ادعا را مطرح کرده‌اند که با این تحریم‌ها دولت ایران را هدف قرار می‌دهند، نه مردم را.
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر در تعیین حقوق کارگران به حداقل‌ها توجه نکنیم، شاهد آثار اجتماعی فوق العاده‌ای خواهیم بود که این امر، هزینه‌های بالایی به اقتصاد ملی تحمیل می‌کند. رئیس شورای عالی کار ادامه داد: بر اساس ماده ۴۱ قانون کار برای تعیین افزایش حقوق کارگران لازم است به نرخ تورم و فاصله بین هزینه‌های معیشت خانوار و درآمد کارگران توجه شود. شریعتمداری ادامه داد: توافق نسبی بین نمایندگان کارگری و کارفرمایی در جلسه شورای عالی کار بر سر میزان نرخ تورم که باید در حقوق کارگران لحاظ شود به دست آمده است. این عضو کابینه دولت دوازدهم خاطر نشان ساخت: در حال رایزنی برای نزدیک کردن دیدگاه نمایندگان کارگری و کارفرمایی در زمینه هزینه خانوار و درآمد کارگران هستیم. به گزارش ایرنا، دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار از عصر امروز دوشنبه در سالن کنفرانس وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای تعیین افزایش حقوق ۹۸ کارگران در حال برگزاری است و همچنان این جلسه ادامه دارد.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
لکسس ES اخیرا جایگزین محصول GS شده و با ورود به حوزه اروپا قصد دارد در برابر رقبای قدر قدرتی مانند مرسدس کلاس E، آئودی A۶ و ب‌ام‌و سری ۵ عرض اندام کند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از «کارسکوپ»، نمای جلویی لکسس ES بسیار هوشمندانه طراحی شده و جلوپنجره به تنهایی نمای متمایزی را به خودرو داده است. لکسس به ساخت فضاهای درونی برجسته، متمایز و با کیفیت در میان خودروسازان معروف است و همین روند را در کابین ES در پیش گرفته است. بیشتر مواد درونی ES با کیفیت بوده و برخی از جزئیات نیز احساس گران، ویژه و خاص بودن را به مشتری القا می‌کند. لکسس ES با موتور هیبریدی متشکل از یک واحد۲٫۵ لیتری ۴ سیلندر و یک موتور الکتریکی معادل ۲۱۵ اسب‌بخار توان دارد و مصرف سوختش ۴٫۷ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر است.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
مدیردفتر منطقه‌ای ستاد احیا در آذربایجان‌شرقی از افزایش ۲۷۴ کیلومتری وسعت دریاچه ارومیه خبر داد و گفت: حجم آب موجود در دریاچه، ۲ میلیارد و ۴۲۰ میلیون متر مکعب است که افزایش ۵۶۰ میلیون متر مکعب را شاهد هستیم. به گزارش خبرگزاری فارس خلیل ساعی امشب در بیست و یکمین جلسه شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه اظهار داشت: تراز دریاچه ارومیه ۱۲۷۰,۹۲ است که سال گذشته ۱۲۷۰,۶۸ بود که اکنون نسبت به سال گذشته، ۲۴ سانتی متر افزایش یافته است وسعت دریاچه ۲۴۸۲ کیلومتر مربع که ۲۷۴ افزایش یافته است اما حجم آب موجود در دریاچه، ۲ میلیارد و ۴۲۰ میلیون متر مکعب است که افزایش ۵۶۰ میلیون متر مکعب را شاهد هستیم البته بارندگی‌ها بسیار خوب بود که با اقداماتی، آب‌ها سمت دریاچه هدایت شدند. مدیردفتر منطقه‌ای ستاد احیا در استان، خاطرنشان کرد: ضمن وجود بارش‌ها در سال‌های گذشته، دریاچه ارومیه تا به حال به این تراز نرسیده بود که امسال تراز دریاچه بالاترین تراز را نشان می‌دهد و امید است با بارش‌های بهاری نیز تراز دریاچه افزایش یابد که اگر تراز دریاچه به۱۲۷۱,۱۵ برسد قدری از دغدغه برای دریاچه ارومیه کاسته می‌شود. وی ادامه داد: در بحث اعتبارات از سال ۹۳ تا ۹۶، اعتبارات مطرح شده از سوی ستاد احیا، ۷۲۴ میلیارد تومان بوده که ۳۰۳ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است گفته می‌شود که به طور میانگبن، ۴۲ درصد تخصیص اعتبار صورت گرفته است باید گفت تمام دستگاه‌ها با وجود کمبود اعتبارات هم‌چنان به پروژه‌های خود ادامه داده‌اند. وی با اشاره بر پتانسیل آبی موجود در استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در استان ما، ۳۹۳ میلیارد متر مکعب آب، حقابه دریاچه ارومیه در قبال دو میلیارد و ۵۷۸ میلیون متر مکعب که حقابه دریاچه است، ۳۹۳ میلیون متر مکعب حقابه، نصیب استان آذربایجان‌شرقی است.

عزاداری نیوزیلندی‌ها برای قربانیان حمله تروریستی (عکس)

36+
عصر ایرانعصر ایران7 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
در گفت‌وگو با عصرایرانسید حسن حسینی شاهرودی در مورد بهم ریختگی بازار شب عید گفت: مردم در شرایط خوبی به سر نمی‌برند، قاطبه مردم که سطح زندگی شان رو به پایین و متوسط است از شرایط موجود رنج می‌برند. نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با عصرایران ادامه داد: با افزایشی که در قیمت کالاهای ضروری شاهد هستیم که در ایام عید خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند در خانه نمانند که مهمانی برایشان بیاید چون تهیه میوه و آجیل از عهده شان خارج است. نماینده شاهرود در مجلس افزود: شرایط زندگی مردم ما با سال گذشته متفاوت است چراکه تورم دو تا سه برابر را در برخی از اجناس شاهد بودیم و احساس ما این است که مردم در شرایط خوبی به سر نمی‌برند بویژه شرایط اقشار آسیب پذیر که آسیب‌های جدی تا این لحظه متوجه شان شده است اصلا خوب نیست. حسینی با اشاره به عدم خرید آجیل توسط مردم گفت: این واکنشی است که مردم نسبت به گرانی‌ها انجام داده‌اند شاید بعضی از مردم توان خرید داشته باشند ولی واکنشی به افزایش قیمت سرسام آور آجیل نشان داده‌اند. وی ادامه داد: البته این واکنش مردم باعث بیدار شدن مسئولان می‌شود که فکر جدی برای بازگشت آرامش به بازار و تنظیم آن فکر جدی کنند، البته به نوعی مردمی که سمت و سویی مصرف گرایی در پیش گرفته بودند مقداری اقتصادی‌تر عمل می‌کنند و حساب شده‌تر هزینه هایشان را تنظیم می‌کنند و متناسب با درآمدهایشان هزینه داشته باشند.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
بر اساس این طرح استان اصفهان به ۳ استان غربی به‌مرکزیت گلپایگان، مرکزی به‌مرکزیت اصفهان و همچنین شمالی به‌مرکزیت کاشان تقسیم می‌شود. نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی جزئیات طرح تشکیل استان اصفهان شمالی را تشریح کرد. علی بختیار نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تدوین طرح تشکیل استان اصفهان شمالی در مجلس، گفت: این طرح روز ۲۰ اسفند با ۳۳ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد. وی افزود: با توجه به وسعت جغرافیایی و تعداد زیاد شهرستان‌های استان اصفهان و همچنین مسافت بین شهرستان‌ها با مرکز این استان، باعث شده که بخش‌هایی از استان کمتر توسعه پیدا کند. نماینده مردم گلپایگان در مجلس اضافه کرد: بر اساس این طرح استان اصفهان به ۳ استان غربی به‌مرکزیت گلپایگان، مرکزی به‌مرکزیت اصفهان و همچنین شمالی به‌مرکزیت کاشان تقسیم می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
جلسه اضطراری اتاق مدیریت بحران با موضوع رسیدگی به وضعیت ساماندهی و امداد رسانی به مسافران و در برف ماندگان محورهای مواصلاتی استان سمنان تشکیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این جلسه که به ریاست حبیب خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان برگزار شد، مسئولان درباره روند پیگیری وضعیت امدادرسانی به مسافران و پاکسازی راه‌ها توضیح دادند. با پیگیری فرماندارمهدیشهر و تلاش ماموران شرکت توزیع برق این شهرستان، برق روستای چاشم که بر اثر کولاک برف قطع شده بود، وصل شد. محمدکرم محمدی با اشاره به برف و کولاک در محور شاهرود به آزادشهر در گردنه خوش ییلاق افزود: اعضای ستاد بحران شهرستان شاهرود از بعدازظهر در منطقه خوش ییلاق حضور یافتند به کمک گرفتاران در برف و کولاک شتافتند. بر اساس اعلام پلیس راه استان سمنان هم اکنون جاده شهمیرزاد - کیاسر، گردنه خوش ییلاق (حدفاصل استان‌های سمنان و گلستان)، جاده دیباج - گلوگاه و مسیر دسترسی به روستاهای شهرستان میامی بر اثر بارش برف، کولاک و بوران مسدود است.

جزیره شیف بوشهر (عکس)

12+
عصر ایرانعصر ایران6 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
تیم ملی والیبال لیست بازیکنان ایران جهت شرکت در رویدادهای سال آینده و لیست اولین اردو در تاریخ ۱۹ فروردین را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال ایران اسامی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی برای مسابقات سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد. این لیست ۲۸ نفره جهت کلیه مسابقات پیش روی تیم ملی ایران در سال آینده خواهد بود که کادر فنی تیم ملی با بررسی تمامی مسابقات لیگ داخلی، عملکرد لژیونرها در لیگ‌های خارجی و نشست با تعدادی از مربیان لیگ برتری جمع بندی کرده‌اند. محمدرضا موذنتیم ملی والیبال ایران سال ۹۸ خود را برای لیگ ملت‌های والیبال، انتخابی المپیک توکیو، جام جهانی و قهرمانی آسیا آماده خواهد کرد. اسامی کادرفنی تیم ملی والیبال ایران برای مسابقات سال ۲۰۱۹چامیر خوش خبر (سرپرست) ایگور کولاکوویچ (سرمربی) پیمان اکبری (مربی) دراگان کوبیلسکی (مربی) سعید رضایی (مربی) سیامک افروزی (فیزیوتراپ) دنیل میسیچ (بدنساز) نوید مشجری (آنالیزور) علی تاج الدین (آنالیزور) علی پیشیاره (ماساژور) پویا عزیزی (کمک مربی) کامبیز یعقوبی (کمک مربی)
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
منابع محلی از خاموشی مجدد در کاراکاس خبر دادند. به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، منابع محلی امروز-دوشنبه- بار دیگر از خاموشی در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا خبردادند. شاهدان عینی از قطعی برق در کاراکاس خبر دادند. گفته می‌شود تنها ساکنان بخش‌های شرقی کاراکاس با قطعی برق مواجه شدند. هنوز دلیل خاموشی مجدد در ونزوئلا مشخص نشده است.
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی گفت: یک چوپان در ارتفاعات جیرانسو در شهرستان مانه و سملقان گم شده است که امدادگران برای یافتن وی به محل اعزام شده‌اند. محسن نجات دوشنبه شب در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: گزارش گم شدن این چوپان اهل روستای «امند»، امشب به هلال احمر گزارش شده است که عملیات جست و جو برای یافتن او هنوز به نتیجه نرسیده است. وی خاطرنشان کرد: گوسفندان این چوپان به روستا بازگشته‌اند اما خود وی هنوز باز نگشته است. نجات افزود: امشب در منطقه گرماب شهرستان مانه و سملقان نیز یک چوپان در برف و کولاک گیر کرده و مفقود شده بود که امدادگران جمعیت هلال احمر استان به محل اعزام شده و پس از ساعتی جست و جو او را پیدا و به وی امدادرسانی کردند. مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی خاطرنشان کرد: جست و جو برای یافتن چوپان مفقود شده در ارتفاعات جیران سو ادامه دارد.

عصر ایران

سایت تحیلی خبری عصر ایران روزانه اخبار را در دسته‌های سیاسی،‌ اقتصادی، ورزشی، اجتماعی و سایر دسته‌ها پوشش می‌دهد و تحلیل اخبار را نیز آماده می‌کند که می‌توانید آن‌ها را در صفحه‌ی این سایت در خبری دنبال کنید.