تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «عصر ایران»

عصر ایرانعصر ایران40 دقیقه قبل
شنیده‌ها از تغییر رئیس روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه حکایت دارد. به گزارش خبرنگار عصرایران، با پایان یافتن ماموریت قاضی حسن رحیمی مدیرکل روابط عمومی و تشریفات قوه قضاییه، وی پس از ۱۰سال با این سمت خداحافظی می‌کند و از قوه قضاییه می‌رود.
عصر ایرانعصر ایران43 دقیقه قبل
به گزارش نبض بازار، بدعتی که این روزها در وزارت ارتباطات گذارده شده برای بسیاری از اصحاب رسانه و کارشناسان و نمایندگان مجلس ابهام ایجاد کرده است. اهتمام ویژه روابط عمومی این وزارتخانه نشان از حساسیت مدیران آن بر معضلات فرهنگی و راه حلهای آن دارد. خصوصا در شرایطی که فضای مجازی و اتفاقاتی که در آن می‌افتد آبستن بسیاری از مسائل باور نکردنی بوده که اگر آگاهی برخی در این زمینه بیشتر بود شاید امروز جای تأسف کمتری داشتیم. وقتی اطلاعات درست در اختیار افراد باشد می‌توانند با واکاوی داشته‌های قبل و جدید خود به راحتی در مسیر درست در بزنگاههایی این چنینی قرار بگیرند. فضای مجازی امروز نیاز به پالایش دارد و وزارت ارتباطات با توجه به تبحری که در زمینه‌های سایبری و شبکه‌های مختلف اجتماعی دارد می‌تواند در حوزه بسیار دستگیر باشد تا افراد بتوانند به ببرسی سایر دیدگاهها هم بپردازند.
عصر ایرانعصر ایران53 دقیقه قبل
هند پس از وضع تحریم‌های آمریکا علیه شرکت نفتی دولتی PDVSA، بزرگترین واردکننده نفت ونزوئلا شده است. به گزارش ایسنا، در حالی که صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا متوقف شده است، هند در نیمه اول فوریه خریدار شماره یک نفت ونزوئلا شد و وارداتش با ۶۶ درصد افزایش، به ۶۲۰ هزار بشکه در روز رسید. در طول این مدت، هیچ کشتی از بنادر ونزوئلا به سمت آمریکا حرکت نکرد. هفت نفتکش حامل نفت ونزوئلا برای پالایشگاه‌های آمریکایی والرو انرژی کورپ و شورون کورپ از زمان اعلام تحریم‌ها در ۲۸ ژانویه، سرگردان شده‌اند زیرا شرکت PDVSA خواستار پیش پرداخت پول محموله‌ها شده است. بر اساس گزارش بلومبرگ، در این بین صادرات ونزوئلا به چین که طی ۱۲ سال گذشته حداقل ۵۰ میلیارد دلار وام به این کشور آمریکای لاتین داده است، کند شده و با ۵۰ درصد کاهش، به ۱۲۰ هزار بشکه در روز رسیده است.
عصر ایرانعصر ایران56 دقیقه قبل
دادگاه لیمبروگ ادعا کرد که این شرکت از شرکت‌های پوششی استفاده می‌کرده تا بتواند به مشتری‌هایی در ایران، قطعات توربین‌های گازی بفروشد. یک شرکت هلندی به دلیل صادرات قطعات توربین گازی به ایران توسط دادگاهی در هلند، پانصد هزار یورو جریمه شد. به گزارش ایسنا، دادگاهی در استان جنوبی لیمبورخ هلند روز دوشنبه شرکت «یوروتریبون بی وی» را به «ایجاد شرکت‌های پوششی جهت صادارات بدون مجوز» محکوم کرد. این شرکت به پرداخت جریمه‌ای پانصد هزار یورویی محکوم شد. دادگاه لیمبروگ ادعا کرد که این شرکت از شرکت‌های پوششی استفاده می‌کرده تا بتواند به مشتری‌هایی در ایران، قطعات توربین‌های گازی بفروشد.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
کمبود ویتامین B۱۲ یکی از عوامل خطر استئوپروز در مردان و زنان است. عضو هیات علمی دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B۱۲، گفت: کم خونی ناشی از کمبود ویتامین B۱۲ می‌تواند در افراد گیاهخوار مطلق ایجاد شود، زیرا رژیم غذایی‌شان تنها حاوی مقدار اندکی ویتامین B۱۲ است. دکتر گلبن سهراب در گفت‌وگو با ایسنا، ادامه داد: با این حال، از آنجایکه میزان ذخیره این ویتامین در بدن زیاد است، بروز کمبود ویتامین B۱۲ در گیاهخواران مطلق که مکمل ویتامین B۱۲ دریافت نمی‌کنند، چندین سال طول می‌کشد. بیماری پرنیشز یک اختلال خودایمنی است و برخی از افراد به شکل ژنتیکی، مستعد ابتلا به این اختلال هستند. البته گوشت‌ها به ویژه گوشت گاو، تخم مرغ، شیر و فرآورده‌های کم چرب آن، غنی از ویتامین B۱۲ هستند.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
در این مدت تردد هر نوع موتورسیکلت به جز موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی از محورهای کرج – چالوس و هراز ممنوع است. پلیس راه نیروی انتظامی روز سه شنبه با اعلام برنامه محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته در محورهای منتهی به مازندران، از یک طرفه شدن جاده کندوان در عصر جمعه هفته جاری خبر داد. در این مدت تردد هر نوع موتورسیکلت به جز موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی از محورهای کرج – چالوس و هراز ممنوع است. - تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از محور کرج – چالوس ممنوع است. ** محور هراز- تردد تمامی تریلرها در محور هراز ممنوع است.
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
در این جلسه که حسین فریدون و چهار نفر از مرتبطین به همراه وکلای خود حضور داشتند، نماینده دادستان کیفرخواست پرونده را قرائت کرد. اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون و مرتبطین وی در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت برگزار شد. به گزارش ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه در این باره اعلام کرد: «اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون و شش نفر از مرتبطین وی در پرونده، در شعبه ۱۰۵۷ مجتمع قضایی کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه برگزار شد. در این جلسه که حسین فریدون و چهار نفر از مرتبطین به همراه وکلای خود حضور داشتند، نماینده دادستان کیفرخواست پرونده را قرائت کرد. جلسه بعدی هفته آینده برگزار می‌شود.»
عصر ایرانعصر ایران2 ساعت قبل
سطح اقتصادی خانواده بالاترین نقش را در انتخاب سزارین برای زایمان دارد (۴۹٫۲ درصد)، تحصیلات مادر ۱۴٫۹ درصد، شغل پدر ۱۳٫۳ درصد و ملیت پدر ۹٫۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند. ایران یکی از کشورهای خاورمیانه است که در بین کشورهای دارای درآمد کم تا متوسط جای می‌گیرد؛ اما در سی سال گذشته افزایش قابل‌توجهی در تعداد زایمان‌های سزارین روی داده است. با هدف بررسی نابرابری‌های اجتماعی-اقتصادی به عنوان عاملی تعیین‌کننده در شیوع سزارین در تهران، دکتر عمانی سامانی، امیر الماسی حشیانی، دکتر سپیدارکیش و همکارانشان در پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشگاه علوم پزشکی مراغه، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه لیورپول، پژوهشی را طراحی کردند که طی آن ۵۱۷۰ بارداری از سال ۲۰۱۵ در تهران بررسی شد. اساس بررسی‌ها بر پایه دارایی‌های مادی و سطح اقتصادی قرار گرفته بود. طبق اعلام پژوهشگاه رویان، نتایج این پژوهش نشان می‌دهد، سزارین در بین زنانی با سطح اقتصادی بالا رواج دارد در حالیکه شایسته است امکانات درمانی در میان تمام اقشار جامعه به نحوی برابر توزیع شوند و کوشش شود اختلاف سطح اقتصادی در جامعه کاهش یابد.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
کلاهبردار در نقش فروشنده ظاهر و کالاهای سرقتی را در سایت برای فروش بارگذاری می‌کند و در ادامه با فریب و نیرنگ موفق به فروش آنان می‌شود. معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا با هشدار به شهروندان گفت: افراد هنگام مراجعه به سایت‌های دیوار، شیپور و یا سایت‌های مشابه آن به تبلیغات مندرج در آن‌ها به راحتی اعتماد نکرده و مراقبت‌های لازم را در نظر بگیرند. وی در ادامه با هشدار به شهروندان عنوان کرد: افراد هنگام مراجعه به سایت‌های دیوار، شیپور و یا سایت‌های مشابه آن به تبلیغات مندرج در آن‌ها به راحتی اعتماد نکرده و مراقبت‌های لازم را در نظر بگیرند. وی ادامه داد: خریداران باید مراقب درخواست هایی از طرف فروشنده در راستای مطالبه واریز وجه باشند زیرا به محض واریز آن، فروشنده (کلاهبردار) دیگر پاسخگوی تماس‌های خریدار نخواهد بود. مراقب باشید کشاندن شما پای دستگاه خودپرداز به بهانه واریز وجه کالا و … شگرد کلاهبرداران می‌باشد.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
اواخر دی ماه سال جاری وقوع یک فقره سرقت از منزل در شهرک غرب به کلانتری شهرک قدس اعلام شد که بلافاصله ماموران به آدرس اعلامی اعزام شدند. رئیس کلانتری شهرک قدس از دستگیری سارقان منزل در شهرک غرب خبر داد و گفت: این متهمان از منزل مال باخته ۱۰ میلیارد ریال طلا و ارز سرقت کرده بودند. به گزارش ایسنا، سرهنگ ضرغام آذین اظهار کرد: اواخر دی ماه سال جاری وقوع یک فقره سرقت از منزل در شهرک غرب به کلانتری شهرک قدس اعلام شد که بلافاصله ماموران به آدرس اعلامی اعزام شدند. رئیس کلانتری شهرک قدس در ادامه گفت: مخفیگاه متهمان در محدوده شهر ملارد شناسایی شد و اطلاعاتی به دست آمد که در آن محل افراد مشکوکی تردد دارند. در ادامه تحقیقات پلیسی، مخفیگاه دوم این سارقان در فرحزاد تهران نیز شناسایی شد و نتیجه آن در اختیار مقام قضائی قرار گرفت.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
حدود ۲۰ سازمان مردم‌نهاد در این منطقه با سازمان بهزیستی همکاری می‌کنند و به توانمندسازی کودکان این منطقه می‌پردازند. این خدمات شامل توانمندسازی کودکان کار و خیابان است اگرچه فکر می‌کنیم ریشه‌کن کردن کودکان کار و خیابان دست‌نیافتنی است و به همین دلیل به دنبال کاهش آسیب‌های آنها هستیم. این کارشناس مسئول دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی ضمن تشریح تفاوت مساله‌ی «کودکان کار و کار کودک»، اظهار کرد: حذف کودک کار دشوار است اما باید کار کودک را بهبود ببخشیم. بهزیستی در حوزه کار کودک با کارگاه‌های زیرزمینی مشکل دارد و اتفاقا بیشترین آسیب‌ها نیز متوجه کودکانی است که به شکل زیرزمینی کار می‌کنند. نوروزی با بیان این‌که ریشه‌یابی این معضلات کار سازمان بهزیستی نیست و مربوط به مشکلات سطح کلان و معضلات اجتماعی و اقتصادی است، تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد کودکان کار و خیابان عمدتا از سوی باندهای بزرگ ساماندهی شده باشند.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
وزارت امورخارجه امارات با استقبال از این قانون برگسترش روابط بین روسیه و امارات خبر داد. روسیه قانون لغو روادید را برای شهروندان امارات تصویب کرد. به گزارش ایسنا، دولت روسیه قانون سفر شهروندان امارات را بدون رواید به این کشور تصویب کرد. وزارت امورخارجه امارات با استقبال از این قانون برگسترش روابط بین روسیه و امارات خبر داد و در گزارشی اعلام کرد که شهروندان امارات می‌توانند بدون روادید به ۱۱۴ کشور جهان سفر کنند.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
سازمان تامین اجتماعی، درگاه اینترنتی به آدرس https: //di. tamin. ir/sabadkala را برای آگاهی متقاضیان از جمله بیمه شدگان تامین اجتماعی از نتیجه بررسی وضعیت دریافت بسته حمایتی دولت اعلام کرد. به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، به همین منظور در درگاه اینترنتی، نحوه اطلاع متقاضیان از نتیجه بررسی و بازنگری در وضعیت دریافت بسته حمایتی آنان اعلام شده است. بر اساس اعلام دفتر راهبری سیستم‌های این سازمان، افرادی که طی هفته‌های گذشته درخواست بازنگری در وضعیت دریافت سبد حمایتی کالا کرده‌اند و از طریق کدهای دستوری #۸*۱۴۲۰* و #۸*۱۴۲* اقدام به ثبت نام برای بررسی وضعیت دریافتی سبد حمایتی خود کرده‌اند، از امروز می‌توانند با ورود به سایت https: //di. tamin. ir/sabadkala و وارد کردن کد ملی و شماره موبایل سرپرست خانوار که با آن ثبت نام کرده‌اند، از نتیجه بررسی وضعیت پرونده و وضعیت دریافت سبد کالای خود اطلاع یابند. رحیم اردلان معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی نیز پیشتر در گفت و گو با ایرنا گفته بود که هزار و ۹۷۵ میلیارد تومان در قالب بسته حمایتی به بازنشستگان و بیمه شدگان تامین اجتماعی پرداخت شده که هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان از این مبلغ به بیمه شدگان و ۵۲۵ میلیارد تومان به بازنشستگان در مرحله اول اختصاص یافته است. وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی اطلاعات آماری ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار بیمه شده را در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار داده است، اظهار داشت: در نهایت از طریق سازمان هدفمندی یارانه و طبق آنچه که به ما اعلام کردند، ۶ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر مشمول دریافت این بسته حمایتی شدند.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
در این عملیات دو نفر از قاچاقچیان کلان دستگیر و پرونده این شرکت‌ها جهت سیر مراحل قضایی به تعزیرات حکومتی، ارسال شد. وزارت اطلاعات اعلام کرد: چهار شرکت متخلف سوخت متهم به قاچاق هشت هزار و ۵۶۰ تن فرآورده‌های نفتی شناسایی و دو نفر از قاچاقچیان کلان دستگیر شدند. به گزارش ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان سمنان، چهار شرکت متخلف سوخت که اقدام به قاچاق هشت هزار و ۵۶۰ تن فرآورده نفتی به ارزش ۳۶۰ میلیارد ریال کرده بودند، شناسایی و مورد ضربه قرار گرفتند. در این عملیات دو نفر از قاچاقچیان کلان دستگیر و پرونده این شرکت‌ها جهت سیر مراحل قضایی به تعزیرات حکومتی، ارسال شد.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
کتاب «اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی؛ از پیشنهاد تا پویش» با موضوع همگرایی بین ایران و دیگر کشورهای حوزه تمدن ایران تاریخی منتشر شد. نویسنده بخش اول کتاب را با هدف آشنایی با سابقه طرح «اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی» (با نام اختصاری اکوتا) تدوین کرد؛ و نوشته‌هایی که خود، در سال‌های گذشته، برای ترویج اندیشه همگرایی منطقه‌ای و تشکیل «اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی» منتشر کرده را در هشت فصل آورده است. در بخش دوم فعالیت‌هایی که از سال ۱۳۸۲ تاکنون برای ترویج همگرایی و تشکیل «اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی» از سوی نویسنده یا با همراهی دیگر علاقه مندان صورت گرفته، در پنج فصل آورده شده است. گفتنی است کتاب «اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی؛ از پیشنهاد تا پویش» توسط نشر فرهنگ صبا در ۱۵۲ صفحه منتشر شده است. محققان و علاقه مندان «ایران تاریخی و تمدنی» و فعالان «حوزه ایران فرهنگی» می‌توانند این کتاب را از کتابفروشی‌های طهوری، آگاه و خوارزمی تهیه کنند.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از بازداشت ۲۰ دلال ارزی تهران در صبح امروز خبر داد. به گزارش تسنیم، سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه بیست و دومین مرحله از طرح رعد پلیس پیشگیری پایتخت از ادامه برخورد پلیس با دلالان ارزی خبر داد و گفت: صبح امروز ۲۰ دلار ارزی در تهران بازداشت شدند. فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه هم اکنون بالغ بر ۱۹۰ دلال ارزی در زندان به سر می‌برند، گفت: تقریبا تمامی صرافی‌های غیرمجاز نیز پلمب شده‌اند و بازار دلالان ارزی در سبزه میدان فردوسی و سایر نقاط تهران جمع‌آوری شده است. وی متذکر شد: با افرادی که در فضای مجازی نیز با اعلام قیمت‌های کاذب به دنبال بالا بردن قیمت ارز هستند، برخورد می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران4 ساعت قبل
چهاردهمین نشست کافه خرد عصر دیروز با حضور نویسندگان کتاب «مرگ مدرسه؟» در سالن آمفی تئاتر دبستان آرمینه مصلی نژاد برگزار شد. جمعی از دانشگاهیان، پژوهشگران، معلمان، فعالان آموزشی و فرهنگی و رسانه‌ای در این نشست حضور داشتند. وزیر آموزش و پرورش و برخی مدیران و مشاوران آموزش و پرورش نیز در این نشست حضور داشتند. عواید فروش کتاب «مرگ مدرسه؟» چه خواهد شد؟ مرتضی نظری در مراسم رونمایی کتاب «مرگ مدرسه؟» از توافق نویسندگان، جهت صرف عواید حاصل از فروش کتاب به منظور اهدای کتاب به دانش آموزان مدارس روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد. لینک خرید آنلاین کتاب «مرگ مدرسه؟»
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از نام‌نویسی بیش از۴۹۹ هزار داوطلب برای شرکت در کنکور ۹۸ خبر داد و گفت: ثبت نام تا پنج‌شنبه دوم اسفند ادامه دارد. همچنین کلیه داوطلبان باید واجد شرایط عمومی و اختصاصی مطابق شرایط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ باشند. به گفته وی، تا ساعت ۸ صبح امروز سه شنبه ۳۰ بهمن، تعداد ۴۹۹ هزار و ۱۸۸ داوطلب برای شرکت در کنکور ثبت نام کرده‌اند. همچنین هزینه ثبت نام در این آزمون به صورت اینترنتی و با کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب از داوطلب اخذ می‌شود. هزینه ثبت نام ۲۷۵ هزار ریال (۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان) است که پس از پرداخت شماره سریال اعتباری ۱۲ رقمی به داوطلب داده می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۰ درصد سد زاینده رود آب دارد، گفت: برای ادامه توزیع آب در نیمه دوم فروردین ۹۸ و تعیین زمان دقیق آن، متناسب با شرایط دما و میزان بارش‌های احتمالی در زمان خود تصمیم گیری خواهیم کرد. حسن ساسانی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت سد زاینده رود بعد از اتمام نوبت اول تحویل آب برای کشت کشاورزان اصفهان، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک ۱۰ درصد سد زاینده رود آب دارد و حجم مخزن سد ۱۳۴ میلیون مترمکعب است، همچنین خروجی آب از سد زاینده رود ۱۱ مترمکعب بر ثانیه و ورودی آب به آن ۳۵ مترمکعب بر ثانیه است. وی با بیان اینکه هم اکنون میزان بارش‌ها در ایستگاه چلگرد ۱۲۲۱ میلمتر است، افزود: به دلیل سرمای زیاد در بالادست هنوز روان آب زیادی به سمت سد زاینده رود جاری نشده، اما به محض گرم شدن هوا در کوهرنگ و ذوب شدن برف‌ها، روان آب بیشتری به سد زاینده رود خواهد رسید. ساسانی در خصوص وعده وزارت نیرو در برخورد با برداشت‌های غیرمجاز، گفت: ما کماکان معتقد به برخورد با برداشت‌های غیرمجاز از زاینده رود هستیم، البته در این دوره به دلیل اینکه در بالادست باغات کمترین نیاز آبی را داشتند، شاهد برداشت‌های غیرمجاز نبودیم. وی تاکید کرد: شرکت آب منطقه اصفهان طبق روال سال آبی گذشته برای توزیع آب بعد از بهار به دلیل نیاز آبی باغات و مزارع نسبت به استقرار نیروهای لازم برای جلوگیری از برداشت‌های غیرمجاز اقدام خواهد کرد.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
پژوهشگران استرالیایی در بررسی جدیدی دریافتند افراد مبتلا به نوع خاصی از فراموشی، نمی‌توانند برخی از افکار را داشته باشند و همیشه در یک لحظه به سر می‌برند. فراموشی فرانتوتمپورال، نوعی از فراموشی زودرس است که معمولا در اواخر ۴۰ سالگی ظاهر می‌شود. افراد مبتلا به این نوع از فراموشی، نورون‌های «اسپیندل» (spindle) لوب‌های پیشانی یا گیجگاهی را از دست می‌دهند. «مویرین آیریش» (Muireann Irish)، استادیار دانشگاه سیدنی گفت: افراد مبتلا به فراموشی فرانتوتمپورال، در فکر کردن بسیار سخت‌گیر هستند. ما در پژوهش‌های پیشین نشان داده‌ایم که توانایی این افراد در به یاد آوردن گذشته و تصور کردن آینده، به شدت به خطر می‌افتد؛ در نتیجه این افراد در لحظه زندانی می‌شوند.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
به منظور ارتقاء توانمندیهای تخصصی و حرفه‌ای مدیران و کارشناسان شرکت‌ها و سازمان‌ها و توسعه ارتباط بخش صنعت با دانشگاه، دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران بعنوان قطب دانش افزایی مدیریتی کشور اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی MBA و DBA برای مدیران، صاحبان مشاغل و کارشناسان نموده است. به گزارش «تابناک»، رویکرد دوره‌های آموزشی علمی کاربردی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران، بکارگیری اعضاء هیئت علمی دانشگاه و اساتید با تجربه جهت آمادگی بیشتر دانشپذیران گرامی در سطوح مختلف شغلی جامعه می‌باشد. این دوره‌ها جهت آمادگی هرچه بیشتر مدیران و کارکنان سازمانهای مختلف دولتی و خصوصی در نظر گرفته شده است. شایان‌ذکر است که به دانش‌آموختگان در پایان دوره‌های MBA و DBA گواهینامه‌ای معتبر از دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران اعطا خواهدگردید. داوطلبان پس از ثبت‌‌نام‌اولیه‌در سایت مرکز به نشانی www. efut. ir دعوت به مصاحبه خواهند شد و ثبت‌‌‌نام نهایی داوطلبان مشروط به قبولی در مصاحبه می‌باشد. ­­ جهت مشاوره تلفنی و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۰۲۱۸۶۰۹۵۷۰۱یا ۰۲۱۸۶۰۹۵۷۰۳ یا ۰۲۱۸۶۰۹۵۷۱۴ تماس حاصل فرمائید.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
دادستان ایالت کالیفرنیا دیروز با متهم کردن ترامپ به سوء استفاده از قدرت ریاست جمهوری، اعلام کرد ۱۶ ایالت آمریکا ترامپ را به دادگاه خواهند کشاند. ۱۶ ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا دیروز – دوشنبه- با ارایه دادخواستی به یک دادگاه فدرال در ایالت کالیفرنیا، از «دونالد ترامپ» به دلیل اعلام وضعیت اضطراری ملی و اختصاص منابع مالی فدرال برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک شکایت کردند. به گزارش عصرایران به نقل از نیویورک تایمز، ائتلافی متشکل از ۱۶ ایالت آمریکا دیروز به دادگاهی فدرال در شهر «سانفرانسیسکو» ایالت کالیفرنیا آمریکا شکایت بردند. در واکنش به این اقدام ترامپ، «نانسی پلوسی» رییس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرده بود ترامپ را در دادگاه خواهد دید. ایالت‌هایی که از ترامپ شکایت کرده‌اند شامل: کالیفرنیا، نیویورک، ایلینوی، کلرادو، کنتیکات، دلاور، هاوایی، میشیگان، مریلند، مینه‌سوتا، نوادا، نیوجرسی، مین، اورگن، نیومکزیکو و ویرجینا هستند.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
مشاور سابق یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین از ترور وی با «خمیر دندان آغشته به سم» خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه روسیا الیوم، بسام ابوشریف، مشاور یاسر عرفات در مصاحبه با یک شبکه ماهواره‌ای اردنی گفت: یاسر عرفات به دلیل وجود سم در خمیردندانی که استفاده می‌کرد ترور شد. زمانی که او دندان‌هایش را مسواک می‌زد مقداری از این سم وارد لثه و بعد وارد خون او شد. ابوشریف گفت که مدت‌ها قبل از ترور عرفات به او نسبت به وجود نقشه‌هایی برای ترورش هشدار داده بود اما کسی به هشدارهایش توجه نکرد. وی افزود: من به یاسر عرفات توصیه کردم بهتر است غذاهایی که در آشپزخانه‌اش درست می‌شود نخورد و از افراد غیرمعتمد دارو نگیرد اما او از قبول توصیه‌های من اکراه داشت.
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
مدیر کل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: ایران با بازار چهار میلیارد دلاری یکی از ۱۰ کشور پر مصرف لوازم آرایشی در دنیاست و رشد این بازار ایران با توجه به آنالیز جمعیت زنان بین ۱۵ تا ۲۴ سال تا هشت سال آینده ادامه خواهد داشت. وی خاطرنشان کرد: بنابراین اعداد و ارقام بازار بسیار جذابی برای تولیدکننده‌های داخلی و خارجی لوازم آرایشی داریم و لازم است محصولات آرایشی و بهداشتی از نظر سلامتی کاملا نظارت شوند. ایرانی‌ها ۴٫۵ درصد درآمد خود را برای محصولات آرایشی هزینه می‌کنندمدیر کل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در ادامه تصریح کرد: در گزارش دیگری که سال ۲۰۱۶ منتشر شده است مردم انگلیس ۱٫۷ درصد درآمد خود را برای محصولات آرایشی هزینه می‌کنند و این رقم برای ایرانیان، ۴٫۵ درصد از درآمد سالانه است. وی در ادامه ایجاد این حساسیت را یکی از وظایف رسانه‌ها دانست و ادامه داد: باید همان‌ دقت و نگرانی که در حوزه دارو ایجاد شده است، ‌ در حوزه محصولات آرایشی هم به وجود بیاید. وی افزود: بازار قاچاق فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی بیش از پنج میلیارد دلار گردش مالی دارد که از مارکتینگ دارو و حتی غذا بزرگتر است.

عصر ایران

سایت تحیلی خبری عصر ایران روزانه اخبار را در دسته‌های سیاسی،‌ اقتصادی، ورزشی، اجتماعی و سایر دسته‌ها پوشش می‌دهد و تحلیل اخبار را نیز آماده می‌کند که می‌توانید آن‌ها را در صفحه‌ی این سایت در خبری دنبال کنید.