آخرین اخبار سرگرمی از سایت برترین‌ها

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «برترین‌ها»

برترین‌هابرترین‌ها3 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با ۲٫۴دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت ۱۴۶۹ دلار و ۱۰ سنت به فروش رفت. در گروه سایر فلزات گرانبها هم نقره ۴ سنت کاهش داشت و هر اونس از این فلز به قیمت ۱۷دلار معامله شد. فلز گرانبهای پلاتینوم ۲ دلار افزایش داشت اما فلز پالادیوم ۲ دلار کاهش را تجربه کرد. خبرگزاری رویترز نوشت: ‌ کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی متأثر از خوش‌بینی بازار به مذاکرات تجاری چین و آمریکا است. قیمت معاملات آتی فلز طلا هم با ۰٫۳درصد کاهش ۱۴۷۰دلار و ۴۰سنت به فروش رفت.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: در یک سال گذشته ۳۳۱ تجمع و راهپیمایی با استفاده از ساز و کار قانونی در سراسر کشور برگزار شده است. ایسنا: سید سلمان سامانی، سخنگوی وزارت کشور در واکنش به برخی مطالب منتشر شده در خصوص «عدم امکان تجمع با استفاده از شیوه‌های قانونی» گفت: حق بر تجمعات قانونی علاوه بر قانون اساسی در منشور حقوق شهروندی نیز مورد تاکید قرار گرفته است و در این راستا پیشنهاد وزارت کشور در سال ۱۳۹۷ به تصویب هیات وزیران رسیده و کماکان لازم الاجرا می‌باشد. معاون هماهنگی وزارت کشور افزود: بر اساس این مصوبه دولت، درخواست برگزاری تجمع و راهپیمایی مشتمل بر اعلام موضوع، زمان و مکان تجمع یاراهپیمایی و اسامی سخنرانان به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب ارائه می‌شود. سامانی افزود: مسئول تامین امنیت تجمع و راهپیمایی‌های قانونی نیروی انتظامی است و شورای تامین، محل‌های مناسب را برای برگزاری تجمع یا راهپیمایی در داخل شهرها تعیین خواهد کرد. سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: در یک سال گذشته ۳۳۱ تجمع و راهپیمایی با استفاده از این ساز و کار در سراسر کشور برگزار شده است.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
عصر ایران: با افزایش سن، مغز انسان نیز به همراه اندام‌های دیگر پیر می‌شود. به نقل از «ایزی هلث آپشنز»، قدرت تفکر و حافظه برخی افراد با افزایش سن به سختی دچار تغییر می‌شود. برای حفظ عملکرد مغز در سطحی مطلوب، موسسه پزشکی آمریکا (Institute of Medicine) هفت اقدام را توصیه کرده است. ارتباط با دوستان و اعضای خانواده می‌تواند به حفظ سلامت مغز کمک کند. به خاطر داشته باشید که پژوهش‌ها در زمینه چگونگی و چرایی تغییرات مغز با افزایش سن همچنان در ابتدای راه قرار دارند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
رستم مهرگان هنرمند شیروانی معروف به «حنجره طلای ایران» روز پنجشنبه در سن ۶۵ سالگی در اثر سکته قلبی درگذشت. ایرنا: رستم مهرگان هنرمند شیروانی معروف به «حنجره طلای ایران» روز پنجشنبه در سن ۶۵ سالگی در اثر سکته قلبی درگذشت. ابراهیم عباسپور گفت: این هنرمند نامی شیروان و استان، در بسیاری از مراسم‌های برگزار شده به اجرای حنجره نوازی بدون نی می‌پرداخت که مورد تعجب و استقبال بی نظیر ببیندگان قرار می‌گرفت و به همین دلیل به حنجره طلای ایران معروف شد. وی افزود: بسیاری از هنرمندان شیروان و کشور این هنرمند نامی را با نام اسطوره حنجره نوازی می‌شناختند که در نزد آنان و مردم محبوبیت فراوانی داشت. حسین فرخنده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با صدور پیامی درگذشت رستم مهرگان هنرمند فقید شهرستان شیروان را تسلیت گفت.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
ایرنا: سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه روز پنجشنبه اظهارات اخیر مقامات اروپایی بویژه سخنگوی سیاست خارجی اتحادیه اروپا را دخالت در امور داخلی ایران دانست. وی، به کشورهای اروپایی توصیه کرد بهتر است ابتدا به مشکلات و نابسامانی‌های داخلی خود پرداخته و در پی درمان نارضایتی‌های گسترده‌ای باشند که هر هفته در اروپا به اشکال مختلف سرباز می‌کند و تلفات و بازداشت‌های فراگیر به دنبال داشته است. سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: آنچه که درخصوص ایران باید در درجه اول توجه قرار گیرد پاسخگویی اروپا نسبت به خلف وعده و عدم اجرای تعهدات برجامی آنها و همراهی با قلدری‌های آمریکا در تحریم و تروریسم اقتصادی ضد مردم ایران است نه اظهارات مداخله‌آمیز و اشک تمساح برای دفاع از اشرار و تخریب‌کنندگان اموال و اماکن عمومی و حتی خصوصی در ایران!
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
خبرگزاری فارس: «عبدالله بن خالد» سفیر دولت سعودی در آژانس بین‌المللی اتمی در وین، با بیان اتهامات گذشته علیه ایران، مدعی شد که غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات «فردو» تهدیدی برای جامعه جهانی است. به نوشته وبگاه شبکه الحدث، او در سخنانی مدعی شد که گزارش‌های آژانس نشان دهنده سرپیچی ایران از توافق هسته‌ای در زمینه درصد غنی‌سازی اورانیوم، میزان غنی‌سازی و راه‌اندازی سانتریفیوژهای پیشرفته و توقف تمامی تعهدات خود در زمینه پژوهش و توسعه است و غنی‌سازی اورانیوم در تأسیسات فردو تحریک‌آمیز و تهدیدی برای جامعه جهانی است. نماینده دولت سعودی در ادامه ادعا کرد که اقدامات ایران (که در پاسخ به بدعهدی طرف‌های امضاء کننده صورت گرفته و در چارچوب برجام تعریف می‌شود) نشان دهنده کاستی‌های توافق هسته‌ای است. او با اشاره به آشوب‌های روزهای اخیر در برخی شهرهای ایران، مدعی شد که مردم ایران به دلیل سیاست‌های حکومت در رنج و سختی به سر می‌برند. پیش از این هیأت وزیران دولت سعودی نیز مدعی شده بود که ایران اطلاعات لازم در خصوص برنامه هسته‌ای خویش را در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نمی‌دهد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
ایلنا: از بیست‌وپنجم آبان‌ماه و اتفاقاتی که در پی اعلام نرخ‌های جدید بنزین رخ داد؛ اینترنت خطوط تلفن‌ثابت و تلفن‌همراه در برخی نقاط کشور قطع شد و روز بعد قطع سراسری اینترنت در کشور اتفاق افتاد. ‌حال پس از گذشت ۵ روز از قطع کامل اینترنت در کشور، وزارت ارتباطات وصل‌شدن تدریجی اینترنت در برخی استان‌ها را تایید کرد. یک منبع آگاه در وزارت ارتباطات، وصل‌شدن تدریجی اینترنت در سراسر کشور را تایید کرد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نامه فراکسیون امید به هیات‌رئیسه مجلس گفت: اعضای فراکسیون خواستار حضور سران سه قوه در صحن مجلس به منظور توضیح درباره گران شدن قیمت بنزین و حضور نهادهای امنیتی برای تشریح برنامه‌های حفظ امنیت کشور در شرایط فعلی و شفاف‌سازی در این باره شدند. اعتماد آنلاین: سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، خبر داد: فراکسیون امید نامه‌ای با امضای عارف به هیات‌رئیسه داده است که با سران سه قوه در صحن علنی مجلس جلسه‌ای تشکیل دهیم تا درباره گران شدن قیمت بنزین به نمایندگان ملت توضیحاتی بدهند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: همچنین در این نامه خواسته شده است تا دستگاه‌های امنیتی در جلسه‌ای غیرعلنی به نمایندگان مردم توضیح دهند برای حفظ امنیت جامعه در شرایط فعلی چه اقداماتی انجام داده‌اند. زرآبادی توضیح داد: در ادامه این درخواست آمده است که مسئولان مربوطه سازوکار و برنامه‌هایی را که برای ثبات قیمت‌ها دارند نزد نمایندگان تشریح کنند تا در جریان برنامه‌های آنها قرار بگیریم. نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در پایان نامه علاوه بر درخواست ادامه جلسات مجلس طی هفته آینده و بررسی مشکلات و موضوعات مربوط به گرانی بنزین و تعطیل نشدن مجلس، از مسئولان مربوطه وزارت ارتباطات خواسته شده است تا درباره وضعیت ارتباطات و قطعی اینترنت این روزها توضیحاتی به مجلس بدهند.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام خواستار همکاری کامل و بجای ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد. ایسنا: مدیرکل موقت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام خواستار همکاری کامل و بجای ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد. به نقل از سایت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، کورنل فروتا، مدیرکل موقت آژانس در بیانیه‌ای خطاب به شورای حکام از ایران خواست به طور کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند. مدیرکل موقت آژانس افزود: الزامی است که ایران سریعا برای حل این مسئله با آژانس همکاری کند. من از ایران می‌خواهم که همکاری کامل و بجایی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اجرای توافق جامع پادمان و پروتکل الحاقی داشته باشد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
فرج کمیجانی ذیل حکم عفو و تخفیف محکومان محاکم عمومی و انقلاب که مورد موافقت رهبری قرار گرفت از زندان آزاد شد. ایلنا: فرج کمیجانی دبیر کل مجمع فرهنگیان ایران اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، از آزادی خود در پی موافقت رهبر انقلاب با عفو و تخفیف برخی محکومان محاکم عمومی و انقلاب خبر داد. این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، در دوم مهرماه ۹۸ در پی اجرایی شدن حکمی که در سال ۹۴ برای او صادر شده بود، برای تحمل محکومیت خود به زندان منتقل شد. هفته پیش رهبر انقلاب با پیشنهاد حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی مبنی بر عفو و تخفیف مجازات برخی محکومان محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند. در میان عفوشدگان، افرادی که دارای محکومیت امنیتی (از جمله تعدادی از اهالی رسانه و دانشجویی) بودند که پس از طی فرآیند قانونی در قوه قضائیه با پیشنهاد رئیس دستگاه قضا، طی نامه‌ای مستقل به رهبر انقلاب مشمول این عفو تخفیف و تبدیل مجازات شدند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان سمیرم از کشف نام «ایران» برروی یکی از کهن‎ترین کتیبه‎های اوایل دوران اسلامی (سده اول هجری قمری) در شهرستان سمیرم و در قلب فلات مرکزی ایران خبر داد. خبرگزاری مهر: رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان سمیرم از کشف نام «ایران» برروی یکی از کهن‎ترین کتیبه‎های اوایل دوران اسلامی (سده اول هجری قمری) در شهرستان سمیرم و در قلب فلات مرکزی ایران خبر داد. سعید سلیمانیان افزود: «سابقه زندگانی اجتماعی انسان در پهنه شهرستان سمیرم که در جنوبی‌ترین نقطه استان اصفهان واقع شده به بیش از ۷ هزار سال قبل (هزاره پنجم پیش از میلاد) می‌رسد، روی همین اصل در شهرستان سمیرم آثار مختلفی از دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی تاکنون شناسایی و کشف شده است.» او در ادامه با اشاره به تأسیس موزه شهرستان سمیرم (حمام تاریخی خانعلی) در اردیبهشت سال ۱۳۹۴ خورشیدی تصریح کرد: «پس از تأسیس این موزه خوشبختانه توانستیم آثار و اشیای ارزشمندی از مناطق مختلف شهرستان که در ادوار مختلف به فراموشی سپرده شده بودند را شناسایی کردیم و سپس در این موزه گردآوری کنیم که از آن جمله می‌توان به تعدادی کتیبه و سنگ قبر از دوران پیش از اسلام و دوران اسلامی اشاره کرد که از مناطق مختلف به‌ویژه دشت‌های پهناور سمیرم در سال‌های اخیر کشف شده است.» سلیمانیان افزود: «با توجه به وجود آثار ارزشمندی از دوران مختلف تاریخی در موزه حمام خانعلی سمیرم، در طی این هفته، گروهی از باستان‌شناسان گروه باستان‌شناسی دانشگاه تهران و گروه باستان‌شناسی دانشگاه هنر اصفهان با سفر به شهرستان سمیرم ضمن بازدید از آثار تاریخی شهرستان از آثار موجود در موزه سمیرم نیز بازدید به عمل آوردند.» رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم در ادامه اظهار کرد: «در بازدید از این موزه گروه باستان‌شناسان از کتیبه‌ای متعلق به سده اول هجری قمری متعلق به بخش مرکزی سمیرم که در دو هفته گذشته کشف شده بود بازدید به عمل آوردند و در بررسی‌های این گروه مشخص شد که در گوشه‌ای از این کتیبه نام «ایران» به زبان پارسی در سده اول هجری قمری بر روی این کتیبه درج شده است.» او افزود: «بررسی‌های اولیه بر روی این کتیبه حاکی است، این کتیبه یکی از کهن‌ترین کتیبه‌های کشف شده متعلق به سده اول هجری قمری است که برای اولین بار نام ایران (حداقل در منطقه فلات مرکزی ایران) به زبان پارسی بر روی آن درج شده است.» کشف آثار زندگی متمدنانه در ۷ هزار سال پیشاو همچنین از کشف آثار زندگی متمدنانه انسان در بیش از ۷هزار سال قبل طی عملیات باستان‌شناسی در بخش مرکزی این شهرستان در محور جنوب استان اصفهان خبر داد. سلیمانیان افزود: «شهرستان سمیرم در محور مواصلاتی جنوب استان اصفهان واقع شده و آخرین شهرستان این استان (در محور جنوب استان) در مسیر شاهراه بزرگ و تاریخی شمال به جنوب کشور به شمار می‌رود.» او در ادامه با اشاره به پیشینه کهن تاریخی این شهرستان تأکید کرد: «سابقه زندگانی اجتماعی و سپس متمدنانه انسان را می‌توان در جای‌جای این شهرستان سرسبز به‌ویژه در دشت‌های فراخ آن و دامنه‌های زاگرس با کنکاش به دست آورد.» سلیمانیان درزمینهٔ جدیدترین عملیات کاوش باستان‌شناسی در دشت‌های این شهرستان تأکید کرد: «با توجه به برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده، عملیات کاوش باستان‌شناسی در محوطه «گل‌افشان» در بخش مرکزی سمیرم از اوایل آبان ماه سال جاری آغاز شد.» رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سمیرم در رابطه با کشفیاتی که تاکنون در این عملیات کاوش به‌دست‌آمده اظهار کرد: «باستان‌شناسان پس از یک ماه فعالیت در این محوطه شواهدی به دست آورده‌اند که دلالت بر وجود فضاهای مسکونی همراه با دیوارهایی بوده که ابتدا با چینه و سپس با خشت ایجاد شده‌اند.» سلیمانیان گفت: «در همین محدوده مقادیری خاکستر به‌دست‌آمده که نشان‌دهنده حیات اجتماعی متمدنانه انسان در این محدوده است.» او اضافه کرد: «باستان‌شناسان در حین عملیات کاوش موفق به کشف تعدادی سفال غیرمنقوش و اشیایی که دلالت بر کشاورزی و دام‌پروری دارد شده‌اند، با این وصف تحقیقات اولیه بر روی اشیا و دیوارهای کشف شده قدمت این محوطه را به هزاره پنجم پیش از میلاد یعنی هفت هزار سال قبل می‌رساند.»
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
از نظر ESPN، آلیسبون بکر بهترین دروازه بان سال ۲۰۱۹ جهان بوده است. طرفداری: وب سایت ESPN اقدام به انتخاب بهترین‌های جهان در هر پست نموده است و در پست دروازه بان آلیسون بکر را بالاتر از یان اوبلاک و مارک آندره تراشتگن بهترین دروازه بان سال ۲۰۱۹ معرفی کرده است. به گزارش ESPN، آلیسون که موفق شده بود بهترین دروازه بان سال ۲۰۱۹ جهان از منظر فیفا نیز شود، ایده آل‌ترین گزینه برای این پست بود. این دروازه بان ۲۷ ساله نقش بزرگی در قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۹ ایفا کرد و در لحظات حیاتی قرمزها را نجات داد. آلیسون در ۲۱ بازی لیورپول در فصل ۲۰۱۸/۱۹ موفق به کلین شیت شد، هر چند دو ماه از بازی‌های فصل جاری را به دلیل آسیب دیدگی از دست داد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
تاریخچه جامع تیم ملی فوتبال ایران؛ طرفداری: در این مجموعه هشت قسمتی مروری داریم بر نتایج و مربیان تیم ملی ایران در بازه‌های ده ساله از عمر هشتاد ساله فوتبال ملی کشورمان. به استناد اکثر منایع تاریخی، تیم ملی فوتبال ایران به صورت رسمی فعالیت خود را از سال ۱۳۱۷ آغاز کرد. دهه اول عمر فوتبال ملی کشورمان را میتوان دهه شکل گیری تیم ملی نامید چراکه در پایان این دهه بود که فدراسیون فوتبال ایران رسما شروع به کار کرد و به صورت رسمی به عضویت فیفا در آمد. اینفوگرافیک تاریخچه تیم ملی - قسمت اول - شکل گیری تیم ملیبرای بهتر دیدن تصویر، روی عکس کلیک کنید.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
خبرورزشی: محمد نادری مدافع جوان و ملی‌پوش پرسپولیس در دیدار مقابل عراق اولین بازی ملی‌اش را انجام داد. با این حال نادری با اطمینان از صعود تیم ملی حرف می‌زند. واقعا حس فوق‌العاده‌ای داشتم و خیلی خوشحال بودم که می‌توانم برای تیم ملی در یک بازی رسمی به میدان بروم. خیلی‌ها می‌گویند تیم ملی روحیه جنگندگی ندارد …طبیعی است بعد از شکست از ما انتقاد شود، ولی نجنگیدن در تیم ما جایی ندارد. هرکس پیراهن تیم ملی را بر تن می‌کند به چیزی جز موفقیت تیم ملی توجه نمی‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
طرفداری: وب سایت ESPN اقدام به انتخاب بهترین‌های جهان در هر پست نموده است و در پست مدافع میانی، ویرجیل فن دایک را بالاتر از کالیدو کولیبالی و ماتیاس ده لیخت، بهترین مدافع میانی سال ۲۰۱۹ معرفی کرده است. به گزارش ESPN، ویرجیل فن دایک در فصل گذشته با نمایش‌های فوق العاده و مداوم و با ثباتی مثال زدنی، بهترین بازیکن در پست خود بود. او تاثیر فوق العاده‌ای در استحکام خط دفاعی لیورپول داشته و یکی از بهترین‌های تیم در راه قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا بود. عملکرد فوق العاده او در فصل گذشته و همچنین در فصل جاری لیگ برتر، موجب شده لیورپول بهترین فصول خود در تاریخ لیگ برتر را سپری کند. امیدهای هلند نیز با حضور او در خط دفاعی برای یورو ۲۰۲۰ افزایش یافته است.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
طرفداری: در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر و در هفته یازدهم، دو تیم پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان فردا به مصاف یکدیگر خواهند رفت. هفته یازدهم لیگ برترپرسپولیس - نفت مسجد سلیمانجمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵تهران- ورزشگاه آزادیداور: پیام حیدری - کمک‌ها: علیرضا ایلدروم – فرهاد مروجیپیش بازیدو تیم پرسپولیس تهران و نفت مسجد سلیمان در حالی فردا به مصاف هم می‌روند که این بازی تحت تاثیر حوادث اخیر کشور است و حتی این بازی تا آستانه لغو شدن نیز رفت. همانطور که ۴ دیدار از هفته یازدهم لغو شدند، دیدار پرسپولیس و نفت مسجد سلیمان نیز ابتدا لغو شد اما مسئولان سازمان لیگ اعلام کردند که این بازی را طبق برنامه برگزار می‌کنند. در آن سوی میدان نفت مسجد سلیمان به همراه سپاهان، دو تیمی هستند که تاکنون شکست نخورده‌اند. نفت مسجد سلیمان هم اکنون با ۱۴ امتیاز در رده هشتم جدول جای دارد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
مهاجم گابنی تیم فوتبال آرسنال بدش نمی‌آید به جمع آبی‌واناری‌ها ملحق شود و فوتبالش را در فوتبال باشگاهی اسپانیا دنبال کند. خبرگزاری تسنیم: نشریه «اسپورت» چاپ کاتالونیا گزارش داد پی‌یر امریک اوبامیانگ که متوجه علاقه‌مندی باشگاه بارسلونا به جذب او شده است و خودش نیر تمایل دارد به جمع آبی‌واناری‌ها ملحق شود، حاضر به مذاکره با مسئولان باشگاه آرسنال برای تمدید قراردادش نشده است. مدیران باشگاه بارسلونا، اوبامیانگ ۳۰ ساله را گزینه ایده‌آلی برای تقویت خط حمله این تیم می‌بینند، این در حالی است که لوئیس سوارس ۳۲ ساله کم‌کم به پایان دوران حرفه‌ای‌اش نزدیک می‌شود و ممکن است سال آینده نوکمپ را ترک کند. مهاجم پیشین تیم‌های سن‌اتین و دورتموند که ارزشش در بازار نقل‌وانتقالات ۷۰ میلیون یورو تحمین زده شده است، تاکنون در ۷۸ بازی از رقابت‌های مختلف با پیراهن آرسنال ۵۰ گل‌زده به نامش به ثبت رسیده است. او این فصل هم شروع خوبی داشته و در ۱۴ بازی از رقابت‌های مختلف ۹ گل به ثمر رسانده است.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
بر اثر تصادف دو خودروی سواری در جاده سنگاچین بندرانزلی، چهار نفر از سرنشینان کشته و سه نفر دیگر مصدوم شدند. خبرگزاری مهر: رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرانزلی با اشاره به تصادف دو خودروی سواری پژو و پراید ساعت ۱۳:۳۱ دقیقه عصر امروز در محور انزلی به رضوانشهر در محدوده روستای سنگاچین، اظهار کرد: بر اثر این حادثه چهار نفر از سرنشینان دو خودرو در دم جان باختند و سه تن نیز مصدوم شدند. مهرداد رضاپور با بیان اینکه به محض اطلاع از وقوع این حادثه دو خودروی آتش نشانی و یک خودروی واکنش سریع و هفت آتش نشان به محل اعزام شدند، افزود: متاسفانه محور خروجی غرب بندر انزلی در محدوده روستای سنگاچین همواره حادثه ساز بوده و تاکنون هموطنان بسیاری جان خود را در این مسیر از دست داده‌اند. رضاپور در ادامه با اشاره به اینکه لغزندگی بودن جاده به علت بارندگی و سرعت زیاد خودروها از دلایل وقوع این حادثه است، گفت: علت اصلی وقوع این سانحه از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی در دست بررسی است. وی ادامه داد: آتش نشانان با رسیدن به محل حادثه بلافاصله اقدام به خارج کردن حادثه دیدگان از خودروها کردند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
امروز در بازارهای جهانی قیمت نفت برنت به بشکه‌ای ۶۳ دلار نزدیک شد، قوت گرفتن تمدید طرح کاهش تولید نفت تا اواسط ۲۰۲۰ عاملی برای افزایش قیمت شد. خبرگزاری فارس: امروز در بازار جهانی قیمت هر بشکه نفت برنت با ۲۶ سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۶۲ دلار و ۶۶ سنت معامله شد. امروز قیمت بنزین در بازارهای جهانی کاهش داشت و با ۱۸ سنت کاهش گالنی ۱۶۵ دلار و ۴۵ سنت عرضه شد. بر اساس منابع اوپک، کشورهای اوپک و دیگر هم‌پیمانان غیراوپکی‌اش در نشست ماه آینده طرح کاهش تولید نفت را تمدید خواهند کرد و همین عاملی شد تا قیمت نفت در بازارهای جهانی رشد کند در حالی که امروز قیمت نفت کاهشی بود. پوتین رئیس‌جمهور روسیه هم روز چهارشنبه اعلام کرد: روسیه و اوپک هدف مشترکی را برای حفظ توازن بازار نفت دنبال می‌کنند و مسکو همکاری‌های خود را درباره طرح کاهش تولید نفت ادامه خواهد داد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
خبرآنلاین: رئیس دانشکده روابط بین الملل وزارت خارجه به بررسی تحولات در رابطه با استیضاح ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می‌پردازد. همانطور که می‌دانیم ماجرا از تماس تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با همتای اوکراینی خود یعنی زلسنکی آغاز شد. در همین راستا، وی از رئیس جمهوری اوکراین خواست تا فساد مالی پسر جوبایدن یعنی هانتر بایدن را برملا کند. وی ادامه داد: همان گونه که می‌دانیم بیشترین جنگ‌ها را دموکرات‌ها به راه انداخته‌اند و جنگ ویتنام نیز در زمان ریاست جمهوری جان اف کندی آغاز شد و بنا بر این نباید در دام هواداری از دموکرات‌ها افتاده و گذشته بد آنها را فراموش کنیم. باید به این واقغیت اذعان نمود که ترامپ در طول تاریخ آمریکا یکی از عجیب‌ترین پدیده‌ها‌ها بوده است.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: اظهارات مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر «حمایت از مردم ایران» ریاکارانه است چرا که آنها (واشنگتن) هر کاری را برای افزایش درد و رنج مردم ایران انجام می‌دهند. ایرنا: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: اظهارات مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر «حمایت از مردم ایران» ریاکارانه است چرا که آنها (واشنگتن) هر کاری را برای افزایش درد و رنج مردم ایران انجام می‌دهند. ماریا زاخارووا در کنفرانس خبری هفتگی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی با بیان این مطلب افزود: مقامات آمریکا از یک طرف مدعی می‌شوند که از آرزوهای مردم ایران حمایت می‌کند و از طرف دیگر شاهد هستیم که هر آنچه ازدستشان برمی‌آید علیه همین مردم به کار می‌بندند. وی ادامه داد: در ایران اوضاع به تدریج عادی می‌شود و از شهروندان آسیب دیده اطلاعی در دست نیست.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
فرماندار شوش با بیان اینکه شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه تعطیل نیست، گفت: اعتصاب کارگران سبب توقف فعالیت کارخانه شرکت شده که هفته آینده با پرداخت حقوق کارگران فعالیت‌ها از سر گرفته می‌شود. خبرگزاری تسنیم: عدنان غزی، فرماندار شوش با اشاره به توقف فعالیت کارگران در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه اظهار داشت: در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه تعطیل نشده و فقط برخی از واحدهای این شرکت به سبب اعتصاب کارگران به حالت تعلیق درآمده است. وی افزود: کارگران از روز گذشته به سبب عدم دریافت حقوق خود از مدیریت شرکت دست به اعتصاب زدند که سبب متوقف شدن فعالیت‌ها شد. فرماندار شوش ادامه داد: مدیرعامل شرکت اعلام کرده که هفته آینده حقوق معوقه کارگران را پرداخت خواهد کرد؛ که امیدواریم پس‌ازآن فعالیت واحدهای شرکت به حالت عادی بازگردد. کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه روز چهارشنبه ۲۸ آبان ماه با تجمع در مقابل فرمانداری شوش اعتراض خود را نسبت به عدم پرداخت حقوق توسط مدیرعامل شرکت اعلام کردند اما مدیرعامل شرکت همه بخش‌های کارخانه به‌غیراز واحد حراست را تا پایان اعتصاب‌ها تعطیل کرد.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
توتواسپورت: صدرنشین کنونی لیگ فوتبال فرانسه ممکن است در تابستان آینده مربی آلمانی خود را اخراج کرده و به جایش مربی ایتالیایی برگزیند. خبرگزاری فارس: در شرایطی که پاری‌سن ژرمن با ۳۰ امتیاز بعد از ۱۳ هفته از رقابت‌های فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸ لیگ فرانسه «لوشامپیونه» در صدر قرار دارد، بخت اصلی تکرار مقام قهرمانی است. این نشریه از «ماسیمیلانو آلگری» سرمربی اسبق یوونتوس به عنوان گزینه هدایت تیم فرانسوی یاد کرد. آلگری که سابقه مربیگری تیم‌های ساسوئولو، کالیاری و آ. ث‌میلان را دارد، تا پایان فصل گذشته مسئول فنی یوونتوس بود. توماس توخل ۴۶ ساله در سال ۲۰۱۸ سکان هدایت سن‌ژرمن را پذیرفت.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
ایسنا: مراسم پایانی سیزدهمین دوره جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک در استرالیا با کسب یک جایزه برای فیلم «رونا مادر عظیم» برگزار شد. امسال سینمای ایران در شش بخش از جوایز «آسیاپاسیفیک» برای کسب جایزه شانس داشت، اما در نهایت فیلم «رونا مادر عظیم» به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی موفق به دریافت جایزه «تنوع فرهنگی یونسکو» از این رویداد سینمایی شد. همچنین نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی و محسن تنابنده برای نقش‌آفرینی در فیلم «رونا مادر عظیم»، «کاغذپاره‌ها» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهزاد نعلبندی در بخش بهترین انیمیشن و مستند «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوش‌دست در بخش بهترین مستند بلند این رویداد سینمایی نامزد کسب جایزه بودند. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در فیلم «رونا مادر عظیم» نقش‌آفرینی کرده‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
خبرگزاری ان‌بی‌سی فاش کرده است که زاکربرگ در سفر ماه گذشته خود به ساختمان کنگره ایالات متحده برای بحث و تبادل نظر در مورد رمزارز پرحاشیه فیسبوک موسوم به «لیبرا» توقفی هم در کاخ سفید داشته و به همراه یکی از اعضای هیئت مدیره فیسبوک یک شام محرمانه با دونالد ترامپ داشته است. اما اکنون خبرگزاری «NBC» فاش کرده است که زاکربرگ همچنین یک توقف دیگر در راه بازگشت داشته است که قبلا فاش نشده بود. گفته می‌شود وی یک شام محرمانه در کاخ سفید به همراه «پیتر تیل» عضو هیئت مدیره فیسبوک با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا داشته است. سخنگوی فیسبوک در بیانیه‌ای به خبرگزاری ان‌بی‌سی گفت: همانطور که برای مدیرعامل یک شرکت بزرگ آمریکایی طبیعی است، مارک زاکربرگ نیز دعوت به صرف شام با رئیس جمهور و بانوی اول آمریکا در کاخ سفید را پذیرفت. تاکنون هیچ نشانه‌ای در مورد دلیل این ملاقات فاش نشده است و این ملاقات تا به امروز یک راز بود.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به همراه محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد ایران با مسعود سلطانی فر دیدار کردند. پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان: ظهر امروز پنجشنبه ۳۰ آبان ماه، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی به همراه محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم‌های ملی کشتی فرنگی و آزاد ایران با حضور در وزارت ورزش و جوانان با مسعود سلطانی فر دیدار کردند. وی در خصوص ظرفیت و شرایط حال حاضر کشتی ایران گقت: کشتی آزاد یک عقبه بلند و پرافتخار دارد و از لحاظ کمیت و کیفیت همیشه از فرنگی بالاتر بوده و شناخت مردم هم بیشتر از کشتی آزاد بوده است. وی با اشاره به این مطلب که هر موقع کشتی ایران در المپیک موفق بوده کاروان ایران هم رنکینگ خوبی در المپیک داشته، ادامه داد: برعکس این موضوع هم صادق است و این جلسات قرار است در مقاطع مختلف تا المپیک ادامه پیدا کند تا کمبود‌ها رفع و امکانات برای حضور موفق در المپیک مهیا شود. محمدی با بیان اینکه رابطه خوب وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باعث تقویت ورزش کشور شده، افزود: امیدواریم با حمایت این دو نهاد بتوانیم از حیثیت کشتی ایران دفاع کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
خبرآنلاین: وحید شقاقی شهری، کارشناس اقتصادی و عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی افزود: گرجستان در سال گذشته پذیرای بیش از ۵ میلیارد دلار سرمایه خارجی در بخش املاک و تاسیس شرکت بوده است که بنا بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش مهمی از این اعتبار از سوی ایرانی‌ها تامین شده است. این رقم، برای اقتصاد گرجستان و البته برای اقتصاد ایران رقمی بسیار بزرگ محسوب می‌شود از این رو ضرورت دارد، ایران عوامل اقتصادی و اجتماعی که منجر به خروج سرمایه‌ها از کشور شده است را با حساسیت بیشتری مورد بررسی قرار دهد. وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دلایل خروج سرمایه، مولفه امنیت سرمایه‌گذاری در هر کشوری است، گفت: غالبا در اقتصادهایی که عوامل داخلی و خارجی امنیت سرمایه گذاری را با خطر مواجه می‌کنند، روند خروج سرمایه شدت می‌گیرد، اما در اغلب موارد کشورها در صدد یافتن راهکاری برای پیشگیری از این ماجرا هستند. عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: به طور مثال در آلمان از دهه ۳۰ تا دوران پس از جنگ جهانی دوم مالیاتی وضع شده بود تحت عنوان «مالیات بر فرار» بدین معنا که هر کسی قصد خارج کردن سرمایه‌اش از کشور را داشت باید این مالیات را پرداخت می‌کرد. هم اکنون نیز در هند، کانادا قانونی تحت عنوان مالیات بر خروج سرمایه وجود دارد بدین معنا که برای خروج سرمایه از کشور باید بین ۲۵ تا ۵۰ درصد ارزش سرمایه را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند و این خود مانعی در راه خروج سرمایه است.
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
این ایده مدت‌ها بود که غیرقابل تحقق بود، تا اینکه طبق گفته پایگاه نیو ساینتیست، پزشکان برای اولین بار در یک عمل جراحی بیمار را در حالت «تحریک معلق» قرار دادند. این بیماران با توجه به ماهیت آسیب وارده، به طور معمول کمتر از پنج درصد احتمال زنده ماندن دارند. در روش EPR، بدن بیمار با جایگزین کردن سریع خون با محلول نمکی که به اندازه یخ سرد است، به سرعت خنک می‌شود و به دمای ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتیگراد می‌رسد. سپس قلب از حرکت باز می‌ایستد و فعالیت مغز نیز تقریبا به طور کامل متوقف می‌شود. در انتها بدن بیمار دوباره گرم می‌شود و قلب وی دوباره شروع به تپش می‌کند.

برترین‌ها

برترین‌ها مجله‌ی سبک زندگی است که در دسته‌های آشپزی، سبک زندگی، مدل لباس، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر، هنرمندان و چهره‌ها و فال‌های روزانه مطالب زیادی را منتشر می‌کند که می‌توانید جذاب‌ترین آن‌ها را در صفحه‌ی این وبسایت در خبری ببینید.