تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری سینما پرس

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «سینما پرس»

سینماپرسسینماپرس10 ساعت قبل
سینماپرس: فشار عجیب دولت بر سازمان صداوسیما پس از پخش برنامه‌های تبیینی اخیر همچنان ادامه داشته و در جدیدترین اقدام پس از آن که با دستور روحانی تخصیص بودجه صداوسیما منوط به تایید نمایندگان دولت در شورای نظارت بر صداوسیما شده بود، فشارهای دولت بر شبکه افق متمرکز شده است. بر این اساس نامه ‌۱۹ تیر دبیر هیات دولت به نوبخت از دستور رئیس جمهور مبنی بر عدم تخصیص بودجه صدا و سیما حکایت داشته و مبتنی بر آن، اعتبارات صداوسیما پس از تایید دو نماینده رییس جمهور، در شورای نظارت سازمان تخصیص داده می‌شود. این درحالی است که برخی از اخبار حکایت از این دارد که تخصیص بودجه سه ماهه دوم صداوسیما صفر شده و بناست با ندادن بودجه از سوی دولت، اعمال فشار بیشتری برای پذیرفتن شرایط به صداوسیما وارد شود. اما مساله‌ی مهمتر این است که چرا رئیس جمهور کشور از پرداختن به مساله‌ی نفوذ و نفوذی‌ها ناراحت شده است؟ منطقا ایشان باید از آثار دراماتیکی که به مصالح و امنیت ملی مربوط می‌شود، خرسند و سپاسگزار باشد. در مجموع کم کم دارد مشخص میشود که سریال گاندو بر خلاف ادعای بعضی مدبران نام آشنا، کاملا نزدیک به واقعیت بوده که بنفش پوشان را این گونه برآشفته ساخته است.
سینماپرسسینماپرس17 ساعت قبل
سینماپرس: «فوق لیسانسه‌ها» به نویسندگی سروش صحت و ایمان صفایی و کارگردانی سروش صحت در پونک در حال تصویر برداری است. به گزارش سینماپرس، این روزها سریال «فوق لیسانسه‌ها» در منطقه پونک تصویربرداری می‌شود. همه بازیگران که در دو فصل گذشته بازی کردند، در سریال «فوق لیسانسه‌ها» نیز حضور دارند. گفتنی است «لیسانسه‌ها» به نویسندگی سروش صحت و ایمان صفایی و کارگردانی سروش صحت در دو فصل به تولید رسید و از شبکه سه سیما پخش شد. فصل سوم آن با نام «فوق لیسانسه‌ها» برای تولید در این شبکه تصویب و اواخر فروردین ماه کلید خورد تا برای پخش از شبکه سه سیما آماده شود.
سینماپرسسینماپرس17 ساعت قبل
سینماپرس: مخاطبان پردیس سینمایی «باغ کتاب» شب گذشته باردیگر با خاموشی زودهنگام، تاریکی و بلاتکلیفی پس از خروج از سالن سینما مواجه شدند. به گزارش سینماپرس، هفته گذشته بود که برخی رسانه‌ها از مشکل خاموشی چراغ‌های مجموعه باغ کتاب در سانس‌های پایانی اکران در این پردیس سینمایی خبر دادند. این درحالی است که پردیس سینمایی باغ کتاب که محل تردد مشترکی با مجموعه «باغ کتاب» دارد، براساس قوانین اکران در سینماها می‌تواند تا سانس ساعت ۲۴ فروش بلیت داشته باشند. هرچند «پردیس سینمایی باغ کتاب» و مجموعه «باغ کتاب» هر ۲ در یک محدوده ایاب و ذهاب قرار دارند اما مدیریت هر کدام از این ۲ بخش، متفاوت است و به نظر می‌رسد اختلافات میان مدیریت این دو مجموعه زمینه‌ساز بروز این حاشیه عجیب و غریب شده است. نکته جالب‌تر اینکه به‌رغم بروز این حواشی در شب گذشته هم‌اکنون، پردیس سینمایی باغ کتاب همچنان برای سانس‌های بعد از ساعت ۲۳ امشب چهارشنبه نیز فروش بلیت دارد و مشخص نیست که امشب نیز مخاطبان سینما قرار است با چنین مشکلی مواجه شوند یا خیر!
سینماپرسسینماپرس17 ساعت قبل
سینماپرس: معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با اعضایی شورای مرکزی کانون کارگردانان دیدار کردند. به گزارش سینماپرس، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون جدید ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در نخستین دیدار صنفی خود با اصناف خانه سینما، با کانون کارگردانان سینمای ایران دیدار کرد. این جلسه عصر دیروز سه شنبه ۲۵ تیر در ساختمان شماره ۲ خانه سینما با حضور اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران برگزار و درباره مشکلات صنفی و مسائل جاری کارگردانان بحث و تبادل نظر شد.
سینماپرسسینماپرس17 ساعت قبل
سینماپرس: مهران مدیری برای ۱۰ قسمت نخست مجموعه‌ای تحت عنوان «شب‌نشینی» به تهیه‌کنندگی مصطفی احمدی جهت عرضه در شبکه نمایش خانگی پروانه ساخت دریافت کرد. به گزارش سینماپرس، در جلسات اخیر شورای پروانه نمایش خانگی، برای فیلم سینمایی ایرانی «پارادایس» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی عطشانی پروانه نمایش خانگی صادر شد. در این جلسه با نمایش قسمت جدید سریال‌های «هیولا»، سال‌های دور از خانه» و ۳ عنوان سینمایی و سریال خارجی، یک عنوان مجموعه آموزشی، یک عنوان انیمیشن و فیلم کوتاه موافقت شد. شورای پروانه ساخت آثار غیر سینمایی، برای مجموعه «شب نشینی (قسمت ۱ تا ۱۰)» به تهیه‌کنندگی سید مصطفی حاجی احمدی کاشی و کارگردانی مهران مدیری، سریال «کلاغ (قسمت ۱ تا ۴)» به تهیه‌کنندگی جمال گلی و کارگردانی علی عطشانی، «جشن عروسک‌ها» به تهیه‌کنندگی حسن علیزاده فرد و کارگردانی محمد شریفی و «شماره ۲۹» به تهیه‌کنندگی مریم خلیلی و کارگردانی هادی رحیمی خواص پروانه ساخت صادر شد. مصطفی احمدی تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «دورهمی» پیش از این در گفتگو با خبرگزاری مهر از قطع همکاری مهران مدیری با شبکه نسیم و برنامه‌ریزی او برای تولید برنامه‌ای گفتگومحور در شبکه نمایش خانگی خبر داده بود که به نظر می‌رسد «شب‌نشینی» عنوان همین پروژه باشد.
سینماپرسسینماپرس18 ساعت قبل
سینماپرس: جدیدترین قسمت از برنامه تلویزیونی «۳۶۰ درجه» به بررسی ابعاد مختلف گرانی مسکن و اجاره بها در ماه‌های اخیر می‌پردازد. به گزارش سینماپرس، بازار مسکن این روزها وضعیت خوبی ندارد. قیمت ملک و اجاره بها روز به روز بالاتر می‌رود و خانه‌دار شدن ناممکن‌تر از گذشته شده است. کارشناسان حوزه مسکن راه‌های مختلفی را برای شکست قیمت مسکن و اجاره بها ارائه کرده‌اند. این قسمت از برنامه «۳۶۰ درجه»، با نگاهی به بازار نابه‌سامان مسکن، قانون مالیات بر خانه‌های خالی را زیر ذره‌بین می‌برد.
سینماپرسسینماپرس18 ساعت قبل
سینماپرس: اولین قسمت از سری جدید مجله شبانگاهی «شب‌های هنر» از ۲۹ تیر روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. به گزارش سینماپرس، تئاتر، موسیقی، شعر، روایت، معماری و سینما شش برگ از مجله تصویری و شبانه «شب‌های هنر» شبکه چهار را تشکیل می‌دهند که از ۲۹ تیر پخش سری جدید آن آغاز می‌شود. در سری جدید تهیه کنندگی «شب تئاتر» اولین شب از مجموعه «شب‌های هنر» را امین اشرفی بر عهده دارد. «شب موسیقی» در سری جدید قصد دارد چند برنامه اول را میزبان مهمانانی باشد که بنابر درخواست و سلیقه مخاطبان و اهالی موسیقی در سری قبل درخواست شده‌اند. «شب‌های هنر» برنامه شبکه چهار در حوزه ادب و هنر است که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۲۳ به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
سینماپرسسینماپرس18 ساعت قبل
**************************************************فیلم سینمایی «شجاعت» به کارگردانی جیانفرانکو آلبانو، جمعه ۲۸ تیر ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. **************************************************فیلم سینمایی «دنیای خیالی دخترم» به کارگردانی کری کرک پاتریک، پنج‌شنبه ۲۷ تیر ماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می‌شود. **************************************************فیلم سینمایی «مسابقه نهایی» به کارگردانی رابین سیکس، جمعه ۲۸ تیر ماه ساعت ۱۷:۱۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. **************************************************فیلم سینمایی «مگ» به کارگردانی جان تارتلتاب، جمعه ۲۸ تیر ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. **************************************************فیلم سینمایی «جانگوی آزاد شده» به کارگردانی کوئینتین تارانتینو، جمعه ۲۸ تیر ماه ساعت ۲۱ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.
سینماپرسسینماپرس18 ساعت قبل
سینماپرس: مستند «نت‌های مسی یک رویا» در اولین حضور بین المللی خود، در بخش رقابتی هفته منتقدان جشنواره لوکارنو، به نمایش در می‌آید. به گزارش سینماپرس، مستند «نت‌های مسی یک رویا» به کارگردانی رضا فرهمند و تهیه کنندگی مرتضی شعبانی، در اولین حضور بین المللی خود در سال ۲۰۱۹، در بخش رقابتی هفته منتقدان هفتاد و دومین جشنواره فیلم لوکارنو، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران، به نمایش در می‌آید. در تعریف این بخش در سایت جشنواره آمده است: «این بخش بر روی فیلم‌های نوآورانه با محتواهای بزرگ تمرکز می‌کند. جشنواره فیلم لوکارنو پس از جشنواره‌های کن، ونیز و برلین، چهارمین جشنواره معتبر دنیا به شمار می‌رود که هفتاد و دومین دوره آن ۱۶ تا ۲۶ مرداد برگزار می‌شود. گفتنی است عوامل این فیلم عبارتند از: تهیه کننده: مرتضی شعبانی، کارگردان: رضا فرهمند، تدوین: رضا فرهمند، فاطمه بنیادی، آهنگساز: کریستوف رضاعی، مجری طرح: سعید صادقی، صدابردار: حمید احمدی، صداگذار: حسن مهدوی، تصویربردار: مهراد امین، رضا فرهمند، اصلاح رنگ: سامان وفایی، طراح پوستر: علی باقری، پخش بین الملل: مرجان علیزاده، مدیر تولید: سالم محمدی، روابط عمومی و مشاور رسانه‌ای: محسن دلیلی
سینماپرسسینماپرس20 ساعت قبل
سینماپرس: فرهاد ورهرام مستندساز پیشکسوت جدیدترین اثر مستند خود را با موضوع اسب‌های تازی کلید زده است. آنجا مدتی از اسب‌های تازی یکی از شیوخ عرب نگهداری می‌کند. او پس از افزایش سرمایه و ازدواج با مارگرت هوتمان، به مراقبت از اسب‌های تازی ادامه می‌دهد. اکنون که آقای تامپاشیان سال‌هاست فوت کرده، همسرش به تربیت این اسب‌های تازی ادامه می‌دهد. این مستندساز با تاکید بر اینکه تمامی اسناد مربوط به تازی را از موزه‌های مختلف جمع‌آوری کرده است، تصریح کرد: «مرگ در وطن» تاریخچه‌ای از آدم‌هایی است که در حوزه تازی کار کردند.
سینماپرسسینماپرس21 ساعت قبل
بخشی از مصاحبه این سینماگر با سینماپرس برای اطلاع بیشتر مخاطبان گرامی در ذیل نقل شده است: مدیران سینمای کودک شعارهایی زیبا و عملکردی زشت دارند! ما در سینمای کشور با آسیب‌ها و مشکلات زیادی در حال دست و پنجه نرم کردن هستیم؛ قطعا سینمای کودک هم به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های سینمای کشور از این آسیب‌ها در رنج است. متأسفانه مسئولان و مدیران سینمای کشور علیرغم وعده‌ها و شعارهایی که می‌دهند هرگز ضرورت پرداختن به سینمای کودک را درک نکرده‌اند و همین مسأله باعث شده تا سبد سینمای کودک همواره خالی از هر محصولی باشد. باید دید چه اتفاقی افتاده که به یک باره موضع این سینماگر نسبت به سینمای کودک عوض شده است. جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵نادره ترکمانی کارگردان سینمای کودک در رابطه با بلاتکلیفی سینمای کودک و عدم برگزاری جشنواره فیلم کودک در سال جاری گفت: سال ۱۳۹۵ به دلیل عدم برگزاری جشنواره فیلم کودک هرگز از یاد سینماگران نخواهد رفت و مسئولان سینمای کشور و به ویژه اعضای شورای راهبردی سینمای کودک و مسئولان بنیاد سینمایی فارابی باید پاسخگوی چرایی این اتفاق باشند.
سینماپرسسینماپرس22 ساعت قبل
سینماپرس: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به فشار بودجه‌ای دولت علیه صداوسیما، گفت: فشار بودجه‌ای بر صداوسیما بچه‌گانه است و مجلس این اجازه را به دولت نمی‌دهد. تجربه‌های آن در کشورهای مختلف وجود دارد و می‌توان مورد بررسی قرار داد. متأسفانه شنیده‌ها حاکی از آن است که دولت به واسطه پخش سریال گاندو به دنبال اعمال فشار بر سازمان صداوسیماست و در این دولت به رئیس صداوسیما اعلام شده سریال‌ها باید ممیزی شوند و متن مجموعه‌های تلویزیونی بایستی پیش از هر اتفاق نمایشی در شورای نظارت صداوسیما و توسط نماینده دولت مورد تأیید قرار بگیرد. سپس بودجه آن پرداخت می‌شود و همچنین خبری هم اعلام شده که بودجه سه ماهه صداوسیما نیز قرار است پرداخت نشود. حسینعلی حاجی دلیگانی درباره فشار بودجه‌ای بر صدا و سیما هم گفت: باید با اصلاح قوانین در مجلس تمهیداتی بیندیشیم که صدا وسیما نیازمند دولت نباشد و دولتی‌ها نتوانند چنین تصمیمات ناصوابی برای رسانه ملی بگیرند.
سینماپرسسینماپرس22 ساعت قبل
سینماپرس: برنامه تلویزیونی نسل امروز، این هفته به آسیب شناسی در حوزه ازدواج جوانان می‌پردازد. به گزارش سینماپرس، برنامه تلویزیونی نسل امروز، جمعه (۲۸ تیرماه)، با عنوان «مهریه» به آسیب شناسی ازدواج جوانان می‌پردازد. سیده فاطمه ذوالقدر، سخنگوی کمیسیون فرهنگی، سمانه عیوضی فعال رسانه‌ای و فاطمه رهبر نماینده ادوار مجلس، میهمانان این هفته نسل امروز خواهند بود. برنامه تلویزیونی نسل امروز، جمعه‌ها ساعت ١٠:٢٠ از شبکه ٥ سیما پخش خواهد شد، همچنین بازپخش این برنامه نیز ساعت ۰:۴۰ بامداد دوشنبه به روی آنتن می‌رود. تهیه کنندگی این برنامه بر عهده مریم فیروزی و اجرا و سردبیری آن نیز بر عهده امیرابراهیم رسولی است.
سینماپرسسینماپرس22 ساعت قبل
سینماپرس: تاریخ اکران فیلم جدید مایکل بی جردن، برای حضور در نود و دومین دوره جوایز اسکار تغییر کرد. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، تاریخ اکران فیلم سینمایی «فقط رحمت» که مایکل بی جردن در آن ایفای نقش می‌کند، سه هفته جلو افتاد. مایکل جردن در حالی در این فیلم نقش استیونسان را بازی خواهد کرد که جیمی فاکس نیز نقش مک میلان را برعهده دارد. این فیلم محصول کمپانی برادران وارنر خواهد بود و عوامل دیگر فیلم بری لارسون، تیم بلک نلسون، راف اسپال و راب مورگان خواهند بود. دستین دنیل کریتون، این فیلم را کارگردانی می‌کند و اندرو لانهام نیز کمک نویسنده این فیلم است.
سینماپرسسینماپرس22 ساعت قبل
سینماپرس: سریال تازه حسن فتحی درباره یکی از زنان ناصر الدین شاه قاجار است. به گزارش سینماپرس، سریال تازه حسن فتحی بعد از شهرزاد درباره یکی از زنان ناصر الدین شاه قاجار است. احسان جوانمرد نویسنده این سریال درباره جزئیات جدید این سریال گفت: جیران یکی از زنان دربار ناصرالدین شاه است که در واقعیت تاریخ وجود داشته و ما اینجا با قصه‌ای که حتما آمیخته به خیال خواهد بود، زندگی پر فراز و نشیبش را روایت خواهیم کرد. علاوه بر جیران تعداد زیادی از شخصیت‌های قصه واقعی هستند و در آن دوره زندگی کرده‌اند. او درباره شخصیت‌های تاریخی که قرار است در سریال «جیران» به آنها پرداخته شود، گفت: «ناصرالدین شاه، جیران، میرزا آقاخان نوری صدراعظم ایران بعد از امیرکبیر، ملک‌جهان خانم مهدعلیای ایران، ملک‌زاده خواهر ناصرالدین شاه، گلین، تاج‌الدوله، شکوه السلطنه و ستاره خانم زنان عقدی ناصرالدین شاه و همچنین عده‌ای از رجال و نسوان اوایل عهد ناصری از جمله خدیجه همسر محمد شاه، از شخصیت‌هایی هستند که در سریال «جیران» به آنها پرداخته می‌شود.»
سینماپرسسینماپرس22 ساعت قبل
سینماپرس: ابراهیم حاتمی کیا فیلم جدید خود را با عنوان «خروج» جلوی دوربین خواهد برد. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و تهیه کنندگی حبیب والی نژاد با اتمام نگارش فیلمنامه وارد مرحله پیش تولید شد. این فیلم سینمایی بعد از «بادیگارد» و «به وقت شام»، سومین همکاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج با ابراهیم حاتمی کیا خواهد بود. در حال حاضر حاتمی کیا نگارش فیلمنامه این فیلم سینمایی را به پایان برده است و پس از گذراندن مراحل پیش تولید، این فیلم‌ را جلوی دوربین خواهد برد. «خروج» بیستمین فیلم ابراهیم حاتمی کیا در مقام کارگردان در سینمای ایران است.
سینماپرسسینماپرس23 ساعت قبل
و از این در ادبیات ایشان تولید چنین آثاری به معنی سینمای دولتی، سینمای حاکمیتی، سینمای دینی، سینمای ایدئولوژیک، سینمای سفارشی و … ترجمه و اقدامی ضد هنری و پلشت می‌باشد. و … ندارد؛ می‌بایست به یک نکته مهم توجه داشت و آن فرایند مجهول و سیاست‌های غیر شفاف موسسه هنر و تجربه در عموم زمینه‌های فعالیت خود است. اطلاع رسانی‌های صورت پذیرفته از رویدادهای برگزار شده در هنر و تجربه عموما ضعیف بوده حال آنکه بودجه مخصوص به آن تعلق گرفته است. این موضوع لزوم دقت و بررسی مدیران مربوطه را در جهت ساماندهی و کاهش هزینه‌های تخصیص یافته به این بخش و افزایش عملکرد خروجی آن را می‌طلبد. یت فرایند نفوذ هر چه بیشتر در کیان فرهنگی کشور مهیا ساخته است.
سینماپرسسینماپرس23 ساعت قبل
سینماپرس: فراخوان سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی‌مرند منتشر شد. به گزارش سینماپرس، فراخوان سی ‌و هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی ‌تئاتر فجر منتشر شد. این جشنواره از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ به دبیری نادر برهانی‌مرند و توسط اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران و انستیتو بین‌المللی تئاتر (ITI) برگزار می‌شود. سی‌ و ‌هشتمین جشنواره‌ بین‌المللی ‌تئاتر فجر در بخش‌های نمایش‌های ‌صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، تئاتر ملل، مسابقه‌ نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و بخش به علاوه فجر برگزار می‌شود. متن کامل فراخوان و مشروح توضیحات هر بخش تخصصی در یک فایل به این خبر ارائه شده است.
سینماپرسسینماپرس23 ساعت قبل
سینماپرس: فیلم کوتاه «بیرون نرو» به کارگردانی قصیده گلمکانی در پاریس به تدوین رسید. به گزارش سینماپرس، قصیده گلمکانی فیلمساز ایرانی که به تازگی فیلمبرداری تازه‌ترین اثر خود با نام «بیرون نرو» را در پاریس به پایان رسانده بود، به زودی و پس از اتمام جلوه‌های ویژه، تدوین کار خود را در فرانسه آغاز می‌کند. قصیده گلمکانی علاوه بر کارگردانی فیلم کوتاه «بیرون نرو» یکی از نویسندگان فیلم و طراح صحنه و لباس فیلم نیز است. عوامل فیلم عبارتند از بازیگر: شهره صباغی، فیلمنامه: قصیده گلمکانی و شارل گارنیه، مدیر فیلمبرداری: یان دوفاس، صدابردار: لویی سلابیاک، مدیر تولید: آملین راول، گریم: ماریا الخاندرا ولخو، طراح صحنه و لباس: قصیده گلمکانی، مشاور هنری: ماری‌-کریستین فران، دستیار کارگردان: امیر قرقره‌چی. گلمکانی که سیزده سال در فرانسه زندگی کرده و تحصیلات دانشگاهی خود را در پاریس گذرانده است در طول یک سال هشت فیلم کوتاه ساخته است.
سینماپرسسینماپرس23 ساعت قبل
سینماپرس: مایک فلیس خالق مجموعه «لیسانسه»، به مورد حمله قرار دادن همسر باردار خود متهم شد. به گزارش خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از هالیوود ریپورتر، مایک فلیس سازنده سریال‌های «لیسانسه» و «لیسانس» شبکه ABC، به ضرب و شتم همسرش متهم شد. گفته‌اند پس از آنکه همسرش درخواست او برای سقط جنین را رد کرده، او را مورد ضرب و شتم قرار داده است. لاورا فلیس روز سه‌شنبه در لس آنجلس پرونده خشونت داخلی این فرد را تشکیل داده بود. در مستندات آمده است، لاورا فلیس همسر خود را متهم کرده که در تاریخ ۴ جولای (۱۳ تیر)، مورد حمله وی قرار گرفته است.
سینماپرسسینماپرس23 ساعت قبل
سینماپرس: کارگردان و تهیه کننده «کاف گاف» اعلام کرد که این برنامه تا پایان سال آنتن شبکه نسیم را دارد ولی در ماه‌های محرم و صفر پخش نمی‌شود. *در برنامه «کاف گاف» شما به نقد سوژه‌های روز و مشکلات اجتماعی می‌پردازید که همه با آن درگیر هستیم و برایمان ملموس است. -در برنامه «کاف گاف» دنبال این هستیم که بحث‌های اجتماعی، اقتصادی و… را فرهنگسازی کنیم. کمدین‌های «خندوانه» در واقع از دل شبکه نسیم آمده‌اند و خاستگاهشان اینجا بوده و ما در واقع از محصول شبکه نسیم استفاده می‌کنیم. در هر قسمت بازیگران متعددی را همراه داریم و غیر از کیوان ساکت‌اف که شخصیت «کاف گاف» است بقیه در هر قسمت متناسب داستان معرفی می‌شوند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: تایکا وایتیتی کارگردانی فیلم ابرقهرمانی «ثور ۴» را بر عهده گرفت و به دنیای سینمای مارول بازگشت. به گزارش سینماپرس به نقل از ورایتی، تایکا وایتیتی به دنیای سینمایی مارول باز می‌گردد. کمپانی مارول و دیزنی هنوز تاریخ انتشاری برای این فیلم عنوان نکرده‌اند. وایتیتی در این فیلم نقش دوست خیالی این پسر را بازی می‌کند که نامش آدولف هیلتر است. فیلم‌های دیگری که وایتیتی کارگردانی کرده شامل فیلم‌های «پسر»، «شکار برای مردم وحشی‌تر» و «در سایه‌ها چه می‌کنیم» می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: فصل جدید برنامه تلویزیونی «پایان ناباروری» از ۵ مرداد روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. به گزارش سینماپرس، فصل جدیدی از برنامه ترکیبی «پایان ناباروری» به تهیه کنندگی مرجان بیات از ۵ مرداد ماه به صورت هفتگی شنبه‌ها ساعت ۱۹ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. بیات درخصوص موضوعات این برنامه تخصصی و اجرای آن گفت: اجرای این برنامه را مینا هاشمی و دکتر محمدکیاسالار برعهده دارند و ناباروری و سیاست‌های جمعیتی، علت‌های ناباروری، روش‌ها و فناوری‌های درمان ناباروری، معرفی تکنیک‌های نوین درمان ناباروری، سقط مکرر، اندومتریوز، اهدای تخمک و جنین، نقش ژنتیک در درمان ناباروری و ابعاد اجتماعی، روانشناختی، حقوقی و اخلاقی ناباروری و روش‌های درمان آن پرداخته می‌شود. تهیه کننده «پایان ناباروری» در خصوص تفاوت‌های سری جدید این برنامه با برنامه‌های گذشته گفت: ما در سری جدید برنامه تلاش می‌کنیم تا علاوه بر پرداختن به مسائل پزشکی به نگرش جامعه به معضل ناباروری و رگه‌های اجتماعی این موضوع بپردازیم. بیات در پایان گفت: «پایان ناباروری» در ۲۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای در گروه دانش شبکه چهار سیما با مشارکت پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا تولید می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: کیانوش عابدی از تولید انیمیشن «تیزپا» به سفارش یکی از شبکه‌های ترکیه‌ای خبر داد. به گزارش سینماپرس، کیانوش عابدی انیماتور درباره جدیدترین انیمیشن خود با نام «تیزپا» به صبا عنوان کرد: انیمیشن «تیزپا» سریالی ۵۲ قسمتی است که هر قسمت آن ۱۰ دقیقه و جمعا زمان این انیمیشن ۵۲۰ دقیقه است. این انیمیشن برای یکی از شبکه‌های تلویزیونی کشور ترکیه تهیه می‌شود و صحبتی هایی شده و ممکن است در تلویزیون ایران هم پخش شود. این کار بر اساس کتاب «قهرمان» نوشته تقی کیارستمی متعلق به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که ما آن را تبدیل به این انیمیشن کرده‌ایم. این پروژه با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه می‌شود و مدت زمان آن بین سه تا چهار دقیقه است.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: دوشنبه ۲۴ تیر ماه ۹۸ جلسه مشترکی با حضور اعضای هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما و هیات مدیره انجمن بازیگران سینمای ایران در محل این انجمن تشکیل شد و درباره مساله امنیت شغلی و شرایط به وجود آمده در این باره گفتگو و تبادل نظر شد. به گزارش سینماپرس، در پی نشست‌های هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما با صنوف سینمایی و پیگیری موضوع امنیت شغلی، روز دوشنبه ۲۴ تیر ماه ۹۸ جلسه مشترکی با حضور اعضای هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان سینما و هیات مدیره انجمن بازیگران سینمای ایران در محل این انجمن تشکیل شد و درباره مساله امنیت شغلی و شرایط به وجود آمده در این باره گفتگو و تبادل نظر شد. انجمن بازیگران سینمای ایران ضمن حمایت از پیگیری‌های انجمن صنفی عکاسان سینما، بر تداوم این گفتگوها با سایر صنوف و همچنین با مدیریت سینما تاکید کرد و موضوع امنیت شغلی برای تمامی صنوف و ایجاد شرایط مناسب فعالیت حرفه‌ای برای اعضای صنوف سینمایی را مورد تایید قرار داد. در این جلسه فاطمه معتمد آریا و علی نیک رفتار روسای هر دو صنف و افسانه چهره آزاد و آتیلا پسیانی، حبیب رضایی، محمد فوقانی، حسن شجاعی و مهدی حیدری اعضای هیات مدیره دو صنف حضور داشتند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «تپلی و من» با یک هفته تعویق از چهارشنبه دوم مرداد روی پرده می‌رود. «تپلی و من» عنوان آخرین ساخته حسین قناعت است و هشتمین فیلم او پس از فیلم «لازانیا» است که سال گذشته روی پرده سینماها رفت. این فیلم درون مایه‌ای متفاوت نسبت به تجربیات قبلی قناعت دارد. در فیلم «تپلی و من» حسن معجونی، میترا حجار، یوسف تیموری، سیروس گرجستانی، نادر سلیمانی، رامین ناصر نصیر، سامیار محمدی، مرتضی زارع، عباس محبوب و حسین پوراسماعیل بازی کرده‌اند. «تپلی و من» برنده پروانه زرین بهترین بازیگر کودک از سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی «فیلم کودک و نوجوان» اصفهان در سال ۱۳۹۷ شد.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
اما باز هم می‌توان گفت که با سازماندهی وضعیت اکران فیلم‌ها، می‌توان به نتایج مطلوبی در فروش فیلم‌‌ها رسید. مفید با اشاره به لزوم حمایت سازمان سینمایی از سینمای کودک گفت: فیلم‌های کودک، چه در زمان ساخت و چه در زمان اکران، باید از حمایت ویژه‌ای برخوردار شوند، در واقع سازمان سینمایی باید فکری کند و برای ژانر کودک، امتیاز خاصی قائل شود. اما نکته مهم این است که در اکران فیلم‌‌های کودک، سینماداران نباید فیلم‌ها را زود از پرده پایین بکشند، در واقع اکران این آثار، نیازمند مدیریتی حمایتی است. مفید در بخش دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرد: ما درجشنواره فیلم‌های خوبی داریم که قابلیت فروش خوب درزمان اکران را دارند. به نظرم وقتی فیلم‌های خوب کودک ساخته‌می‌شوند، استحقاق این را دارند که وضعیت اکران و نمایش خوبی نیز داشته باشند.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: انیمیشین‌‌های ایرانی به چین، ایتالیا، روسیه، انگلستان، ویتنام، حوزه آمریکای جنوبی و آسیای جنوب شرقی می‌روند. به گزارش سینماپرس، حقوق پخش ۲۹۴۳ دقیقه انیمیشن از تولیدات مرکز پویانمایی صبا با عناوین، «شکرستان»، «تندر» و «ماهی بادکنکی» برای پخش در کشور چین و انیمیشن «خال خالی» برای پخش در کشور ایتالیا فروخته شد. مذاکرات برای فروش حقوق پخش ۶۵۶۰ دقیقه از تولیدات مرکز پویانمایی صبا با عناوین، «هالاباما»، «نازبالش»، «شکرستان»، «تندر»، «داستان‌های ریرا» و «روباه و خروس» نیز برای پخش در کشورهای روسیه، انگلستان، ویتنام، حوزه آمریکای جنوبی و حوزه آسیای جنوب شرقی در حال انجام است. محمد رحیم لیوانی رییس مرکز پویانمایی صبا پیش‌تر با اشاره به فروش آثار پویانمایی ایرانی در بازارهای جهانی گفته بود، تولیدات ما به سطحی رسیده است که شرکت‌‌ها در حوزه بین‌الملل خریدار آثار ما هستند و به این ترتیب فرهنگی که برآمده از سبک زندگی ایرانی است، در خارج از کشور رواج پیدا می‌کند.