تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری سینما پرس

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «سینما پرس»

سینماپرسسینماپرس5 ساعت قبل
سینماپرس: «مهاجر»، «نجات یافتگان»، «لیلی با من است»، «شیار ۱۴۳»، «جنگ نفتکش‌ها»، «تنگه ابوقریب» و «اخراجی‌ها ۱» در هفته بسیج از شبکه نمایش پخش می‌شوند. به گزارش سینماپرس، این هفته و همزمان با سالروز صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی‌بر تاسیس بسیج مستضعفان، شبکه نمایش هفت فیلم سینمایی را با موضوع جبهه و دفاع مقدس برای پاسداشت هفته بسیج، در بخش صحنه گران خود پخش می‌کند. «مهاجر»، «نجات یافتگان»، «لیلی با من است»، «شیار ۱۴۳»، «جنگ نفتکش‌ها»، «تنگه ابوقریب» و «اخراجی‌ها ۱» آثاری هستند که به ترتیب از شنبه ۲ تا جمعه ۸ آذرماه ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش و ساعت ۳ بامداد و ۸ صبح روز بعد بازپخش می‌شوند.
سینماپرسسینماپرس5 ساعت قبل
سینماپرس: فرزند ملکه رنجبر بازیگر پیکشسوت کشورمان، از آخرین وضعیت و شرایط جسمی این هنرمند گفت. به گزارش سینماپرس، فریبرز ایروانی فرزند ملکه رنجبر بازیگر پیکشسوت کشورمان، درباره آخرین وضعیت جسمانی این هنرمند به خبرنگاران جوان گفت: خوشبختانه مادرم بعد از چند روز پیگیری درمان، از بیمارستان مرخص شد. البته همچنان تحت نظر پزشکان قرار دارد. وی افزود: خدا را شکر الان حالشان خوب است و در شرایط خوبی به سر می‌برند. ملکه رنجبر پنجشنبه هفته گذشته، به دلیل ناتوانی حرکتی در بیمارستان بستری شد.
سینماپرسسینماپرس6 ساعت قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری گفت پیش تولید «۵۲ هرتز» تمام شده و بلافاصله پس از دریافت پروانه ساخت فیلمبرداری را آغاز می‌کنیم. به گزارش سینماپرس، ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما درباره آخرین وضعیت جدیدترین فعالیت سینمایی خود به خبرنگاران جوان، گفت: منتظر دریافت پروانه ساخت فیلمنامه سینمایی «۵۲ هرتز» هستیم و بلافاصله پس از صدور پروانه، فیلمبرداری را آغاز می‌کنیم، چون پیش تولید کار بطور کامل انجام شده است و به جشنواره فیلم فجر هم ارسال می‌کنیم. او با بیان اینکه این فیلم اثری اجتماعی است، افزود: «۵۲ هرتز» به معضلات اجتماعی می‌پردازد و نگاه شخصیت بازمانده از دفاع مقدس را نیز دارد. این تهیه کننده ادامه داد: لوکیشن‌ها در تهران و بخش اندکی در اطراف آن و نویسندگی و کارگردانی این کار بر عهده سجادشهریاری است. اصغری گفت: این اولین تجربه بلند سینمایی شهریاری است که در آن از بازیگران حرفه‌ای و بازیگران جوان استفاده خواهد شد.
سینماپرسسینماپرس6 ساعت قبل
سینماپرس: مهدی شامحمدی مستندساز جوان کشورمان، از آماده شدن نسخه اولیه جدیدترین اثر هنری خود خبر داد. به گزارش سینماپرس، مهدی شامحمدی مستندساز، درباره جدیدترین فعالیت هنری خود به خبرنگاران جوان، گفت: نسخه اولیه مستند سینمایی «هجده هزارپا» آماده شده است؛ نسخه نهایی آن هم تا قبل از شروع جشنواره فیلم فجر آماده خواهد شد. اگر برای حضور در این جشنواره پذیرفته شود، اولین نمایش آن در بخش مستند این رویداد فرهنگی - هنری خواهد بود. او در خصوص جزئیات این فیلم اظهار کرد: نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی این اثر بر عهده خودم است. شامحمدی در پایان گفت: موضوع «هجده هزارپا» موضوع هواپیمایی است که در ارتفاع هجده هزارپایی در آسمان ادلب برای مردم آذوقه می‌ریزد و به آن تیراندازی می‌شود و ….
سینماپرسسینماپرس6 ساعت قبل
سینماپرس: اولین دوره از جشنواره هنری نوجوان نردبان عصر پنجشنبه ۳۰ آبان در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد و برگزیدگان نوجوان این رویداد معرفی شدند. به گزارش سینماپرس، اولین دوره از جشنواره هنری نوجوان نردبان عصر پنجشنبه ۳۰ آبان در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد و برگزیدگان نوجوان این رویداد معرفی شدند. این نسل می‌تواند به طور مثال یک کلیپ بسازد و با ان درامدزایی کند و یا اطلاعات بیشتری اگر چه سطحی‌تر اما بیشتر از پدر و مادرش داشته باشد. وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های نسل نوجوان امروز تصریح کرد: هر نسلی شبیه همان چیزی می‌شود که مصرف می‌کند، نسل جدید هم شباهت بسیاری با اینستاگرام دارد. در ادامه مراسم دانش آموزان در بخش‌های مختلف جوایز خود را دریافت کردند.
سینماپرسسینماپرس6 ساعت قبل
سینماپرس: محمد احمدی تهیه‌کننده ۲ فیلم سینمایی «بعد از تو» و «قتل عمد» از پر کردن فرم حضور این فیلم‌ها در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر خبر داد. به گزارش سینماپرس، محمد احمدی تهیه‌کننده سینما با اشاره به پروژه‌های سینمایی که در دست دارد، به مهر گفت: «قتل عمد» به کارگردانی سعید دولتخوانی در مراحل آخر صداگذاری و موسیقی است. این فیلم به تازگی برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر فرم پر کرده است. وی بیان کرد: علی رجایی، امیر رضایی، صدف فرهودی، نیلوفر استخری، جواد اسدی، سجاد حسین‌پور و محمد فیلی حضور دارند. این تهیه‌کننده سینما ادامه داد: در خلاصه داستان «قتل عمد» آمده است «در یک نیمه شب، غریبه‌ای توسط یک هیولا به قتل می‌رسد.
سینماپرسسینماپرس6 ساعت قبل
سینماپرس: عصر امروز جمعه اول آذرماه برگزیدگان بخش‌های مختلف چهل و نهمین جشنواره فیلم «رشد» طی مراسمی در حوزه هنری معرفی و تقدیر شدند. اینترنت فرصت انتشار وسیع و کم هزینه را به ما می‌دهد و امسال تلاش کردیم تا بستر بازار فیلم آموزشی ایجاد کنیم. اجرای این مراسم برعهده محمد سلوکی بود و پس از صحبت‌های وحید گلستان دبیر جشنواره فیلم رشد به سراغ معرفی برگزیدگان بخش‌های جنبی و اصلی جشنواره رفت. دیپلم افتخار فیلم‌های منتخب بخش مستند به فیلم‌های قوس الکتریکی به کارگردانی حمید علیداد و باقر سروش و فیلم کبوتر اثرالکساندر هویسان از کشور اکراین اهدا شد. همچنین در این بخش، فیلم‌های «کلاف» به کارگردانی ملیحه غلام‌زاده و «گاوگول ۲» ساخته مهدی شاد هریک برنده دیپلم افتخار شدند.
سینماپرسسینماپرس9 ساعت قبل
سینماپرس: به همت انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، ششمین جشن نوشتار سینمایی هفته آینده برگزار می‌شود. به گزارش سینماپرس، ششمین جشن نوشتار سینمایی که قرار بود دوشنبه ۲۷ آبان ماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار شود، به دلیل بارش برف و شرایط نامناسب جوی به زمان دیگری موکول شد. این جشن قرار است هفته آینده برگزار شود، البته هنوز زمان دقیق برگزاری جشن نوشتار سینمایی مشخص نیست.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جنایت و مکافات» که از امروز در استانبول آغاز شده است، فیلم سینمایی «سرخ‌پوست» از ایران حضور دارد. به گزارش سینماپرس، جشنواره بین‌المللی فیلم «جنایت و مکافات» که از سال ۲۰۱۰ در استانبول ترکیه برگزار می‌شود، امروز نهمین دوره خود را در حالی آغاز کرده است که فیلم سینمایی «سرخ‌پوست» به عنوان تنها نماینده ایران در این رقابت حضور دارد. جشنواره «جنایت و مکافات» ویژه فیلم‌های بلند و کوتاه با مضامین «کیفری»، «جنایی»، «عدالت» و «دموکراسی» است. نهمین دوره این جشنواره از امروز تا ۲۸ نوامبر (پنجشنبه ۷ آذر) در سینماهای واقع در خیابان استقلال شهر استانبول نمایش فیلم‌ها را آغاز کرده است. «آدم سؤزوؤر» دبیر جشنواره «جنایات و مکافات» و موضوع این دوره «عدالت مجازی» است.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
یک دهکده کوچک، با شخصیت‌های جذاب که خیلی ساده طراحی شده بودند و ریش سفیدی به نام «وی» که با لهجه و بیانی شیرین به اهالی «دیرین دیرین» و البته به مخاطبانش پند می‌دهد. محمدرضا علیمردانی، صداپیشه تمام شخصیت‌های این انیمیشن جذاب که به بهانه اجرای برنامه «چهل تیکه» مهمان کافه خبر بود، در بخشی از صحبت‌هایش به سوالات ما درباره «دیرین دیرین» هم پاسخ داد که در ادامه می‌خوانید. در این کار «دیرین دیرین» هر چه در ذهنتان است می‌خوانید و می‌زنید و …بله. خیلی جاها نوشتند علیمردانی خالق دیرین دیرین ولی این اشتباه است. علی خالق دیرین دیرین است.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
خیلی اوقات برخی ریزه کاری‌ها که در سینما به آن پرداخته می‌شود در تلویزیون حذف می‌شود. سبط‌احمدی اظهار کرد: یکی از دلایلی که باعث می‌شود دقت کارگردان و بازیگر در تلویزیون پائین بیاید کمبود وقت است. او ادامه داد: در موضوع کیفیت بازی بازیگران، این کارگردان است که تعیین می‌کند بازیگر چگونه بازی کند. علاوه بر کارگردان، متن‌ها هم تاثیر بسزایی در نشان دادن نوع بازی بازیگر دارند و مشخص می‌کنند بازیگر باید چه کاری انجام دهد. اتفاقا اگر یک بازیگر بخواهد در این عرصه بماند باید در تلویزیون محکم‌تر از سینما کار کند.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: داور جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه چهار کشور قصه را مادر هنرها دانست و گفت اگر به هر هنری دقت کنیم درخواهیم یافت که قصه در آن هنر نقش دارد. به گزارش سینماپرس، رضا بابک در حاشیه جشنواره قصه‌گویی منطقه چهار کشور گفت: قصه‌گویی و کار فرهنگی برای مردم و بچه‌ها اقدامی ارزنده در سطح جامعه است. وی با بیان این‌که قصه‌گویی در کشور ما سابقه تاریخی دارد، افزود: قصه‌هایی که حالت دیداری و شنیداری هم‌زمان داشته باشند، تاثیرگذاری زیادی روی مخاطب خواهد داشت. وی تاکید کرد: ‌ برای داشتن جامعه سالم و خوب، هنرمندان باید بتوانند در زمینه‌های مختلف قصه، شعر، موسیقی، تئاتر، سینما و … با مردم ارتباط داشته باشند و با کارهای سالم خود باعث رشد جامعه و تعالی انسان شوند. بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منطقه چهار کشور روز ۲۹ آبان در مشهد به کار خود پایان داد.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: نوبت اول مجمع عمومی سال ۱۳۹۸ انجمن عکاسان ایران برای انتخاب هیات مدیره و بازرس دوره چهارم که قرار بود اول آذر برگزار شود به تعویق افتاد. به گزارش سینماپرس، نوبت اول مجمع عمومی سال ۱۳۹۸ انجمن عکاسان ایران برای انتخاب هیات مدیره و بازرس که پیش از این اعلام شده بود، جمعه اول آذرماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، به دلیل اختلال اینترنت برگزار نمی‌شود و به زمان دیگری موکول شد. با توجه به اینکه اعلام شده بود که نوبت اول مجمع عمومی سال ۱۳۹۸ انجمن عکاسان ایران برای انتخاب هیات مدیره و بازرس دوره چهارم به صورت اینترنتی (برای اعضای شهرستانی) و حضوری برای اعضای ساکن تهران برگزار شود و کاندیداهای هیات مدیره و بازرس امکان تبلیغات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی داشته باشند و ضرورت دسترسی به اینترنت برای مشارکت اعضای شهرستانی و تبلیغات کاندیداها، هیات مدیره انجمن عکاسان ایران تصمیم گرفت که نوبت اول مجمع عمومی ساال ۱۳۹۸ برای انتخاب هیات مدیره و بازرس با توجه به اختلال اینترنت در روزهای اخیر، در تاریخ اول آذرماه برگزار نشود. زمان برگزاری نوبت اول مجمع عمومی سال ۱۳۹۸ انجمن عکاسان ایران برای انتخاب هیات مدیره و بازرس متعاقبا از سوی انجمن عکاسان ایران اعلام می‌شود.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: رئیس حوزه هنری در نشست هم‌اندیشی آفرینش‌های ادبی مراکز استانی گفت: استقبال مردم از کتاب‌های خاطرات دفاع مقدس به این دلیل است که مردم در آن کتاب‌ها هویت خود را می‌خوانند و شخصیت خود را درک می‌کنند. حرکت درست ادبیات، منجر به حرکت درست کل هنر کشور می‌شودپس از صحبت‌های عبدالحمیدضیائی، محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری نیز درباره اهمیت انتشار کتاب خاطرات رزمندگان و شهدای دفاع مقدس گفت: چاپ کتاب خاطرات رزمندگان دفاع مقدس اتفاقی بسیار مهم، ارزشمند و قابل توجه است. بدنه داستان‌نویس ما از اهمیت و ظرفیت دفاع مقدس به خوبی بهره نمی‌برند و امروز با جایگاه مطلوب در ادبیات فاصله دارند. رئیس حوزه هنری تاکید کرد: باید بین ادبیات کهن و ادبیات امروز پیوند قوی‌تری ایجاد کنیم. اما باید شکافی که میان ادبیات کهن و ادبیات امروز خارج از حوزه هنری ایجاد شده است را پر کنیم.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
به گزارش سینماپرس، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با دعوت از عادل بغدادی رئیس دانشگاه البیان بغداد و رئیس اسبق دانشگاه‌های هنر بابل عراق نشستی فرهنگی را ترتیب داد تا طی آن مسیر تازه‌ای میان هنرمندان تئاتر حوزه هنری با دانشگاه‌ها و هنرمندان تئاتر عراق باز شود. این نشست با حضور محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، دکتر عطارزاده معاون آموزشی دانشگاه سوره، کاظم نظری مشاور رئیس دانشگاه سوره و موسی بیدج در مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری برپا شد. عادل بغدادی در این نشست با ابراز خرسندی از فرصت پیش‌آمده برای دیدار با مدیران حوزه هنری و آشنایی با این مجموعه فرهنگی گفت: آماده همکاری با حوزه هنری و هنرمندان آن در دانشگاه‌های هنری عراق هستیم. وی افزود: من هم به عنوان سرعت‌دهنده‌ای در این امر تلاش می‌کنم تا پل ارتباطی میان حوزه هنری و دانشگاه سوره با دانشگاه‌های هنری عراق و مسئولان مربوطه آن باشم. بغدادی در خصوص گسترش روابط دانشگاه سوره با دانشگاه‌های هنری عراق گفت: برای افزایش همکاری دانشگاه سوره با دانشگاه‌های هنری عراق باید در مرحله اول دانشگاه سوره به خوبی در عراق معرفی شود.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
دست به نقدترین مثال هم می‌تواند همین ماجرای گران‌شدن ناگهانی نرخ بنزین باشد. شما باعث تولید فقر هستید و بعد می‌گویید فقرا حق دارند. اما مساله ما با گروهی است که در نابرابری موجود و تولید فقر دخیل هستند و در عین حال از طبقات محروم هم می‌خواهند حمایت کنند. مساله اینها آزادی فردی، آزادی اقتصادی، لیبرالیسم و طبقات بالاست. موضع گرفتند چون این مساله موجود مساله آنهاست نه مساله توده.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: با توجه به انتخاب شعار امسال با عنوان «رونق تولید»، یکی از اهداف مسابقه «میدون» حمایت از همین ایده است. یکی از این تلنت‌شوها برنامه «میدون» است که از ابتدای مهرماه روی آنتن شبکه ۳ رفته است. سیدمحمدحسین هاشمی‌گلپایگانی، تهیه‌کننده برنامه «میدون»: یک‌چهارم «عصرجدید» هزینه کرده‌ایمدر چند سال اخیر شاهد حضور چشمگیر سلبریتی‌ها در مسابقات و برنامه‌های تلویزیونی هستیم. نمونه‌های خارجی یک‌سری برنامه‌ها شبیه این است، ولی نه به این شکل که الان در برنامه میدون داریم. وقتی جدی شد که در مسابقه میدون نتیجه این تجربه‌ها و بالا و پایین‌هایی که کردیم، دیده می‌شود.
سینماپرسسینماپرس12 ساعت قبل
سینماپرس: نگاه نو میانبری گره‌گشا برای سینماگران جوان بوده است؛ بخشی که اوایل شاید برای اهل سینما مهم نبود، اما امروز یکی از مهم‌ترین سیمرغ‌های جشنواره فجر به آن اختصاص دارد و سینماگران جوان برای آن رقابتی جدی دارند. به گزارش سینماپرس، روزهای پایانی ثبت‌نام حضور در جشنواره فیلم فجر است و تا چند روز دیگر متقاضیان بخش‌های مختلف جشنواره مشخص می‌شود. در این میانه اما نگاه نو میانبری گره‌گشا برای سینماگران جوان بوده است؛ بخشی که اوایل شاید برای اهل سینما مهم نبود، اما امروز یکی از مهم‌ترین سیمرغ‌های جشنواره فجر به آن اختصاص دارد و سینماگران جوان برای آن رقابتی جدی دارند. بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر در این سال‌ها فرصت دیده شدن جوان‌ترها و آمدن آنها به گعده فیلمسازان را فراهم کرد. نگاه نو علاوه‌بر مهدویان یک سبک را نیز به سینمای ایران از طریق این جوان خلاق اضافه کرد.
سینماپرسسینماپرس13 ساعت قبل
سینماپرس: احسان خداپرست، قائم‌مقام مرکز مأوا در توضیح جزئیات برگزاری تور کنسرت محمد معتمدی گفت: قرار است در مدت چهار ماه ۱۰ شب اجرا داشته باشیم و تا به‌حال شیراز برای ۵ و ۶ آذرماه و بندرعباس برای ۶ آذر صد درصد هماهنگ شده است. به گزارش سینماپرس، اولین کنسرت از تور کنسرت محمد معتمدی، خواننده سرشناس کشورمان بناست روز جمعه اول آذرماه در تالار وزارت کشور برگزار شود. این کنسرت به همت «مأوا» صورت می‌گیرد که ازجمله مراکز فعال زیرمجموعه سازمان هنری رسانه‌ای اوج است و وظیفه هدایت، راهبری و تولید در حوزه موسیقی را برعهده دارد. احسان خداپرست، قائم‌مقام مرکز مأوا در گفت‌وگو با فارس درباره ایده برگزاری کنسرت محمد معتمدی گفته است: «ما سال گذشته آلبوم «حالا که می‌روی» را تولید کردیم که تجربه بسیار خوبی بود. کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که مخاطب را جذب کنند و در این میان تهیه‌کنندگان منطقی هم حضور دارند.
سینماپرسسینماپرس14 ساعت قبل
سینماپرس: یک تهیه‌کننده سینما گفت: برای این‌که بازیگری در سینما مشغول به کار شود در کنار تخصص، تعهدش هم باید ثابت شود. تهیه کننده فیلم «ضیافت» تصریح کرد: به نظرم باید شرایط به گونه‌ای باشد تا تعهد هنرمندی که می‌خواهد به عنوان بازیگر در سینما مشغول شود ابتدا اثبات شود و سپس وارد این عرصه گردد. بگذارید مثالی بزنم هر فردی می‌خواهد وارد دانشگاه شود ابتدا کنکور می‌دهد، پس چرا نباید در این حوزه، کنکور وجود داشته باشد؟. این اتفاق نیز منوط به دوره‌های خاص نبوده، بلکه عموما چنین امری در حوزه فرهنگ و هنر رایج است. از نگاه من فرهنگ مهمترین بخش در هر جامعه‌ای است پس هرکس می‌خواهد در آن فعالیت کند باید شرایط لازم را داشته باشند.
سینماپرسسینماپرس14 ساعت قبل
فیلم مجیدی فاقد درام موثر و گیرا بود و به یک مانور تمام‌عیار در خلق تصاویر کارت پستالی شباهت داشت. فیلم محمدرسول‌الله (ص) با چند سال تاخیر سرانجام در شب میلاد پیامبر اسلام (ص) از تلویزیون پخش شد و البته نتوانست رضایت خاطر مخاطبان را حتی به شکل حداقلی فراهم کند. چرا برای پیامبر اسلام‌ (ص) کم فیلم ساختیم؟ در سینمای جهان تابه‌حال ۲۵۰ فیلم درباره حضرت عیسی‌ (ع)، ۱۲۰ فیلم درباره حضرت موسی‌ (ع)، ۴۰ فیلم با موضوع بودا و ۸۹ فیلم هم درباره سایر پیامبران الهی ازجمله حضرت ابراهیم‌ (ع)، حضرت یوسف و حضرت داوود ساخته شده است. کار سخت مجیدی پس از تولید «محمدرسول‌الله (ص)» متاسفانه برای ساخت فیلم «محمدرسول‌الله (ص)» مجید مجیدی، مشکلات بزرگ‌تری نسبت به فیلم الرساله ایجاد شد. تولید محمدرسول‌الله (ص) که قرار بود بخش‌های دوم و سوم آن هم ساخته شود، به‌دلیل پدید آمدن چنین جوی ادامه پیدا نکرد.
سینماپرسسینماپرس14 ساعت قبل
سینماپرس: فیلم «رونا مادر عظیم» به کارگردانی جمشید محمودی، در سیزدهمین دوره اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک استرالیا را دست خالی ترک نکرد. به گزارش سینماپرس، در مراسم پایانی سیزدهمین دوره اهدای جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک که امروز (۳۰ آبان) در استرالیا برگزار شد، یک جایزه به فیلم «رونا مادر عظیم» از سینمای ایران اهدا شد. در مراسم جوایز آسیاپاسیفیک ۲۰۱۹، «رونا مادر عظیم» به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی، تنها فیلم ایرانی بود که دست خالی از این مراسم بیرون نیامد. این فیلم، جایزه تنوع فرهنگی یونیسف را به‌دست آورد. سینمای ایران، نامزدهای دیگری هم در بخش‌های مختلف این رویداد هنری داشت که شامل نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی، محسن تنابنده برای بازی در فیلم «رونا مادر عظیم»، انیمیشن «کاغذپاره‌ها» به کارگردانی بهزاد نعلبندی و مستند «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوش‌دست بود.
سینماپرسسینماپرس15 ساعت قبل
سینماپرس: سال ۲۰۱۹ سال خوبی برای دواین جانسون نبوده و فیلم او با عنوان «مبارزه با خانواده من» پس از یک ماه تنها موفق به فروش ۳۹ میلیون دلار در هالیوود شده است. به گزارش سینماپرس، دواین جانسون، بازیگر پرکار و ثروتمند سینمای جهان همواره با آثار پرفروش به سینمای هالیوود راه یافته، اما سال ۲۰۱۹ با فیلم «مبارزه با خانواده من» سال خوبی برای وی نبوده و پس از یک ماه تنها موفق به فروش ۳۹ میلیون دلار در هالیوود شده است. این فروش برای فیلم سینمایی «مبارزه با خانواده من» باعث شده تا جدیدترین فیلم دواین جانسون در رتبه ۸۹ جدول فروش جهانی قرار گیرد و به نوعی اتفاقی ناراحت کننده برای این بازیگر رقم بزند، البته جانسون امسال فیلم پرفروش هابز و شاو را نیز در گیشه داشت. این فیلم در مورد یک ورزشکار کشتی کج است که به همراه خانواده خود در حاشیه شهری بزرگ در آمریکا زندگی می‌کند. «مبارزه با خانواده من» در سبک کمدی خانوادگی ساخته شده و پیش از اکران، احتمال فروش بالایی را برای آن متصور شده بود.
سینماپرسسینماپرس15 ساعت قبل
سینماپرس: اکران فیلم‌های سینمای ایران در هفته گذشته در حالی پیگیری شد که با اعتراضات در بعضی شهرها به افزایش قیمت بنزین، فروش سینماها هم تحت تاثیر قرار گرفت و سقوط را تجربه کرد. به گزارش سینماپرس، از روز جمعه ۲۴آبان و در حالی که فروش هفته گذشته فیلم‌های روی پرده نوید بازگشت رونق به سینماها پس از چندماه را می‌داد، اتفاقاتی در برخی شهرها رخ داد که به یک باره فروش سینماها هم با سقوط روبه‌رو شد. این رقم البته در روزهای آخر هفته کم کم بهبود یافت اما در کل فروش هفته گذشته را به نسبت هفته قبل‌تر از آن با کاهش روبه‌رو کرد. هرچند متعاقب ریزش فروش کلی سینماهای کشور، فروش این فیلم هم افت کرد اما در نهایت با فروش حدود دو میلیارد و ۴۸۲میلیون تومانی با اختلافی بسیار در صدر جدول فروش سینماهای کشور در هفته گذشته قرار گرفت. در پایان این هفته فروش کل سینماهای کشور از رقم شش میلیارد و ۲۳۴میلیون تومان گذشت که سه میلیارد و ۷۵۰میلیون تومان از این رقم سهم فروش سینماهای تهران بود.
سینماپرسسینماپرس16 ساعت قبل
سینماپرس: پیشنهاد سعید سعدی تهیه‌کننده «بچه‌مهندس۳» پخش این سریال در ایام ماه مبارک رمضان است. به گزارش سینماپرس، «بچه‌مهندس» گام اولیه خودش را در ماه رمضان دو سال قبل برداشت. علی غفاری و سعید سعدی کارگردان و تهیه‌کننده این سریال تلویزیونی بودند. تهیه‌کننده سریال «بچه‌مهندس۳» گفت: الان گروه «بچه‌مهندس» در شرکتی حوالی شادآباد فیلمبرداری می‌کنند؛ ۷۵ درصد کار تصویربرداری شده است و ان‌شاءالله تا اوایل بهمن‌ماه کار تصویربرداری تمام می‌شود. وی در خصوص زمان پخش سریال، تأکید کرد: پیشنهاد ما به پخش شبکه ۲ ایام ماه مبارک رمضان ۱۳۹۹ است اما بستگی به تصمیم خودشان دارد.
سینماپرسسینماپرس16 ساعت قبل
سینماپرس: مهدی میامی، بازیگر نقش غلامی در سریال «ستایش» از شاگردی بهرام بیضایی تا جای خالی او در سینما و تئاتر گفت. به گزارش سینماپرس، مهدی میامی، بازیگر تلویزیون و تئاتر که تحصیلات آکادمیک خود را در کنار بهرام بیضایی گذرانده است از خاطرات کلاس درس این استاد می‌گوید و از جای خالی این هنرمند در زمینه نمایشنامه نویسی و کارگردان گله مند است. میامی گفت: «از نظر من بهرام بیضایی یکی از مفاخر نمایشنامه‌نویسی ما است و من افتخار شاگردی ایشان را، زمانی که درس می‌خواندم در دانشکده داشتم و ایشان جزو سرشاخه‌های نمایشنامه‌نویسی ما هستند. به همین دلیل وقتی وارد سینما شد بسیار موفق بود. به این دلیل که یک تفکر نو، عظیم و گسترده وارد سینما شد.
سینماپرسسینماپرس17 ساعت قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «حوا، مریم، عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی، نماینده افغانستان در اسکار ۲۰۲۰، از آذرماه در برخی سینماهای ایران به نمایش در می‌آید. به گزارش سینماپرس، صحرا کریمی کارگردان «حوا، مریم، عایشه» که به عنوان فیلم منتخب افغانستان برای شرکت در بخش بین‌المللی اسکار ۲۰۲۰ انتخاب شده است، از نمایش این فیلم سینمای مستقل افغانستان در ایران خبر داد و نوشت: از ١٨ آذرماه فیلم «حوا، مریم، عایشه» در گروه هنر و تجربه نمایش داده می‌شود. در دنیایی دورتر مریم، خبرنگار خبر تلویزیون که تحصیل کرده در تلاش است تا از شوهر خیانتکار خود طلاق بگیرد. «حوا، مریم، عایشه» را شرکت «نوری پیکچرز» متعلق به کتایون شهابی تولید کرده و پخش جهانی آن را نیز عهده‌دار است. آنجلینا جولی از نخستین فیلم بلند صحرا کریمی حمایت کرده است، به همین دلیل، برخی کارشناسان برای این فیلم شانس بالایی در رقابت‌های اسکار قائل هستند.
سینماپرسسینماپرس17 ساعت قبل
سینماپرس: در جلسه اخیر شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی «خوب، بد، جلف۲» و «فصل ماهی سفید» مجوز نمایش گرفتند. به گزارش سینماپرس، روابط عمومی سازمان سینمایی اعلام کرده که در جلسه اخیر شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی، مجوز نمایش دو فیلم «خوب، بد، جلف: ارتش سری» و «فصل ماهی سفید» صادر شده است. «خوب، بد، جلف: ارتش سری» به نویسندگی و کارگردانی پیمان قاسم‌خانی و تهیه‌کنندگی محسن چگینی در تهران و لواسان فیلمبرداری شده است. «فصل ماهی سفید» هم اولین فیلم سینمایی قربان نجفی است که به تهیه‌کنندگی مشترک علی گلبهاران و آرش سجادی حسینی، در چالوس و تهران فیلمبرداری شده است. محمدرضا فروتن، لادن مستوفی، بیژن بنفشه خواه، میلاد کیمرام، بهزاد خداویسی و شقایق دهقان بازیگران اصلی «فصل ماهی سفید» هستند.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: سیامک اطلسی: اگر امروز شاهد تولید آثار نازل، بی‌ارزش و بی‌محتوا در سینما هستیم تماما نشأت‌گرفته از تفکرات مدیران سینمایی است که به این آثار اجازه ساخت و عرضه داده‌اند. به گزارش سینماپرس، سیامک اطلسی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون با انتقاد نسبت به نبود محتوای ارزنده در تولیدات سینمایی گفت: مدیران سازمان سینمایی نباید به هر فیلمنامه‌ای اجازه ساخت بدهند، اگر امروز شاهد تولید آثار نازل، بی‌ارزش و بی‌محتوا در سینما هستیم تماما نشأت‌گرفته از تفکرات مدیران سینمایی است که به این آثار اجازه ساخت و عرضه داده‌اند. این مدیران هستند که باید دلسوز فرهنگ و هنر کشور باشند و اجازه ندهند تا هرکس هر آنچه را دوست داشت ولو به قیمت نابودسازی فرهنگ غنی و ارزشمند کشورمان تولید کند.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: جماعت عقب‌مانده سلبریتی آمده‌اند که از آن جماعت اجاره‌ای بیگانه حمایت کنند ولی باز هم دیر رسیدند! و حالا در معرکه‌ای خالی کف و سوت می‌زنند!! یعنی در واقع وقتی معرکه به پایان رسید و ختمش را هم گرفتند، تازه این حضرات سر رسیدند! مثلا یکی‌شان که این روزها از ترس مجازات قانون به‌دلیل معاونت در قتل فراری است، نوشته که: «گرانی، اختلاس، سانسور، و زندان … ن. و حالا در معرکه‌ای خالی کف و سوت می‌زنند!!