تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «دیجیاتو»

دیجیاتودیجیاتو13 ساعت قبل
بدین ترتیب این پوشیدنی نازک موبایل را به ابزاری برای نجات جان آدمی بدل می‌کند. این پچ به تلفن هوشمند متصل می‌شود و کاربر بدین شکل می‌تواند بر اطلاعات سلامتی خود را نظارت کند. این پوشیدنی می‌تواند ضربان قلب، میزان کم آبی بدن، نرخ تنفس، میزان اشباع اکسیژن موجود و دمای بدن را بررسی کند. علاوه بر این می‌توان از همین پوشیدنی نازک برای فعالیت‌‌های مختلفی استفاده کرد. برای مثال کوهنوردان در ارتفاع بالا می‌توانند میزان اکسیژن موجود را بررسی کنند و شرایط را تحت کنترل خود قرار دهند.

در پشت پرده فروشگاه استیم چه می‌گذرد؟

7+
دیجیاتودیجیاتو14 ساعت قبل
دیجیاتودیجیاتو14 ساعت قبل
ایران خودرو که اخیرا با اعلام شرایط فروش خاص خود از غلبه بر بازار دلالان خبر داده بود حالا شرایط فروش جدیدی دیگرى را اعلام کرده است. بر اساس جدیدترین طرح فروش محصولات ایران خودرو مصرف کنندگان می‌توانند از طریق سایت ایران خودرو ثبت نام اینترنتی خرید خودرو خود را انجام دهند. خان کرمى تاکید کرد: شرکت ایران خودرو طی روزهای آتی با فروش فوری و تحویل محصولات در سال ۹۷ با روند افزایش قیمت مقابله خواهد کرد. خان کرمی به مشتریان توصیه کرد، که فریب این دلالان را نخورده و منتظر آغاز شرایط فروش فوری شرکت ایران خودرو باشند. وی گفت: اجرای فروش فوری محصولات ایران خودرو از روز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه ۹۷ به صورت روزانه و مستمر از ساعت ۱۰ صبح از طریق سایت فروش اینترنتی آغاز خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو15 ساعت قبل
هدایت MK-Ultra به جادوگر سیاه سپرده شدفاز دوم و اصلی این پروژه در سال ۱۹۵۳ و با اسم رمز MK-Ultra کلید خورد. رییس وقت سازمان با کنار گذاشتن سرتیپ گینر شیمیدانی به نام «سیدنی گوتلیب» را برای هدایت پروژه کنترل ذهن انتخاب کرد که به خاطر مهارت فوق العاده در تولید سموم مختلف لقب جادوگر سیاه را یدک می‌کشید. کنترل ذهن به هر قیمتیجادوگر سیاه نخستین قربانیان MK-Ultra را از میان زندانیان، بیماران و دانشجویان انتخاب کرد چون آنها توان مقابله به مثل چندانی نداشتند. دلیل علنی شدن این ماجرا انتشار مقاله‌ای در مورد آزمایش‌های کنترل ذهن ناسا در روزنامه نیویورک تایمز بود. در واکنش به این مقاله CIA مدعی شد که پروژه MK-Ultra خاتمه یافته است.
دیجیاتودیجیاتو16 ساعت قبل
هرچند شاید در صحبت‌های شعاری، ارتباط مستقیمی بین قیمت خودروهای تولید داخل و قیمت دلار دیده نشود اما تجربه افزایش قیمت دلار طی چند سال اخیر و افزایش قیمت کالاهای ساخت ایران، نشان می‌دهد که در نهایت بیشتر شدن نرخ ارز، بازتاب مستقیمی را بر قیمت تمام شده خودروها به دنبال داشته است. این نسبت می‌تواند بیانگر قیمت بیش از ۶۰۰۰ دلار پراید در سال ۸۴ باشد. در خرداد سال ۹۲، با رد شدن قیمت دلار از مرز ۳۰۰۰ دلار، شاهد تشدید فشار خودروسازان برای افزایش نرخ‌ها بودیم که در نهایت به صدوق مجوز افزایش قیمت و رسیدن قیمت پراید به حدود ۱۶٫۵ میلیون تومان منجر شد، بنابراین در این زمان نیز قیمت تمام شده پراید رقمی در حدود ۵۵۰۰ دلار برآورد می‌شود. بر این اساس می‌توان تخمین زد که در خوشبینانه‌ترین حالت، براساس محاسبات قیمت ۵۰۰۰ دلاری پراید و قیمت ۹۰۰۰ تومانی سامانه نیما، قیمت پراید در محدوده ۴۵ میلیون تومان قرار خواهد گرفت و در حالت بدبینانه نیز افزایش قیمت پراید به حدود ۶۰ میلیون تومان (براساس قیمت ۱۲ هزار تومانی دلار آزاد) دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. اما در دنیایی رویایی، شاید بتوان با برخی تغییرات از افزایش بیشتر قیمت خودرو در بازار جلو گیری کرد.

چگونه با فتوشاپ اشیاء اضافی را از روی تصاویر حذف کنیم؟

13+
دیجیاتودیجیاتو17 ساعت قبل
دیجیاتودیجیاتو18 ساعت قبل
با این دیدگاه «انتقام کرگدن» مسئولیت سختی را برای سرگرمی مخاطب برعهده دارد و سوال اینجاست که در منجلاب آثار کلیشه‌ای رانر بازی می‌تواند جذاب ظاهر شود؟ داستان بازی از این قرار است که شکارچی‌ها با شکار غیرقانونی کرگدن‌ها، شاخ‌های آن‌ها را می‌دزدند. گرکدن قصه هم که از این قضیه عصبانی شده، با حمله به شکارچی‌ها سعی می‌کند تا انتقام دوستانش را بگیرد؛ هر مرحله کرگدن را راهنمایی می‌کنید تا شکارچیان را از سر راه بردارد. هر چه که بیشتر پیش می‌روید، بازی با طولانی‌ کردن مسیر و البته افزودن دشمنان جدیدتر سعی می‌کند چالش برانگیزتر ظاهر شود. از دیدگاه یک تجربه کژوال که هر از گاهی می‌خواهید به سراغش بروید، بازی به این هدف می‌رسد. بازی طراحی هنری خوبی دارد و به‌لطف ریتم سریع گیم‌پلی، از آن مسیرهای طولانی دیگر عناوین رانر گوشی خبری نیست.
دیجیاتودیجیاتو19 ساعت قبل
در هر صورت به نظر نمی‌رسد الکترونیک آرتز دلیل این مسئله را رسما فاش کند، ولی می‌توانیم مروری بر تئوری‌های احتمالی داشته باشیم. کاور فیفا ۱۹ با تصویر رونالدو و با پیراهن باشگاه اسپانیایی رونمایی شد و همه چیز خوش و خرم به نظر می‌رسید تا اینکه به ناگهان موضوع تغییر کرد. بنابراین می‌توان احتمال داد چمپیونز لیگ و مانور تبلیغاتی روی آن نیز در حذف کریستیانو رونالدو از کاور فیفا ۱۹ تاثیر داشته باشند. تئوری دوم؛ اتهام کریستیانو رونالدو به رسوایی اخلاقیمحتمل‌ترین دلیل برای حذف کریستیانو رونالدو از کاور فیفا ۱۹ همین تئوری است؛ اواخر سپتامبر سال ۲۰۱۸، درست چند روز بعد از انتشار این بازی کریستیانو رونالدو به رسوایی اخلاقی دیگری متهم شد؛ کترین مایورگا مدل فعال در شهر لاس وگاس آمریکا که قبلا معلم بوده طی مصاحبه با رسانه‌ها و شکایتی رسمی اعلام نمود در سال ۲۰۰۹ توسط ستاره پرتغالی مورد تجاوز قرار گرفته است. نظر شما چیست؟ دیدگاه و دلایل خودتان برای علت احتمالی حذف ستاره مشهور دنیای فوتبال از کاور فیفا ۱۹ را در قسمت نظرات با دیجیاتو در میان بگذارید.
دیجیاتودیجیاتو20 ساعت قبل
دانشمندان مشغول کار روی تکنولوژی تازه‌ای هستند که مجرمان را با استفاده از عکس رگ دست به دام می‌اندازد. البته اشاره کنیم که پیشتر از این تکنیک (یعنی استفاده از عکس رگ دست مظنونان) در دادگاهی که برای شناسایی چند کودک آزار تشکیل شده بود استفاده گردید و نتیجه موفقیت آمیز گزارش شد. به گفته محققان دست اندرکار، این پروژه مشخصات بیومتریک سخت نظیر اثرانگشت را با اطلاعات بیومتریک نرم مظنون ترکیب می‌کند تا به ارزیابی جامعی از هویت واقعی مجرم دست پیدا کند. طبق اعلام این دانشمندان حالا بالغ بر ۵ هزار دانشمند در سراسر دنیا تلاشند تا پایگاه داده‌ای متن بازی را برای این برنامه بسازند. تاکنون ۲٫۵ میلیون پوند بودجه به این پروژه پنج ساله اختصاص داده شده است و قرار است در این مدت محققان دانشگاه لانکستر با مشارکت دانشگاه دانده روی شناسایی مجرمین با استفاده از عکس رگ دست کار کنند.
دیجیاتودیجیاتو21 ساعت قبل
اواسط آذر ۸۴ بود که به دلیل آلودگی شدید هوای تهران، طرح نوبتی کردن تردد خودروها بر اساس فرد یا زوج بودن شماره آخر پلاکشان در محدوده‌ای به وسعت ۸۸٫۵ کیلومتر اجرا شد. در سال ۹۷ شیوه اجرای طرح ترافیک تغییر پیدا کرد و یکی از اهداف اجرای طرح ترافیک تغییر رفتار شهروندان بود. بر همین اساس تصمیم گرفته شد عوارض و تعرفه طرح ترافیک ۹۷ نه ثابت باشد و نه از قبل مجوز طرح ترافیک فروخته شود بلکه عوارض پرداختی بر اساس میزان حضور در طرح ترافیک باشد. وی کاهش آلودگی هوا در محدوده زوج و فرد را اصلی‌ترین دستاورد این طرح دانست و افزود: هم اینک در ساعات پایانی طرح در محدوده‌های زوج و فرد، بار ترافیکی و ازدحام بالایی اتفاق می‌افتد و با اجرای این سیاست یکپارچه، فرصتی برای توسعه حمل و نقل عمومی و کاهش بار ترافیکی ایجاد می‌شود. این موارد در حالیست که طرح زوج و فرد تهران قرار است در سال آینده با طرحی موسوم به منطقه کاهش آلایندگی، جایگزین شود که با شرایط متفاوتی نسبت به طرح زوج و فرد فعلی اجرا خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو21 ساعت قبل
به نظر می‌رسد که این روزها هر شخصی عقیده دارد که بهترین راز موفقیت در کار و افزایش بهره وری روزانه را می‌داند. همچنین برخی باور دارند روش‌های جدید مدیتیشن یا ذهن آگاهی تاثیر به سزایی در افزایش بهره وری دارند. ۱۰۰ سال پیش آیوی لی (Ivy Lee) روشی خاصی برای افزایش بهره وری معرفی کرد که قدیمی‌ترین راز موفقیت در کار به شمار می‌رود. آیوی لی کیست و قدیمی‌ترین راز موفقیت در کار چگونه مطرح شد؟ به تعویق انداختن کار‌ها، مسئله‌ای است که بسیاری از ما با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم. متد ۱۰۰ ساله و اثبات شده آیوی لی برای افزایش بهره وری چیست؟ شاید انتظار دارید که قدم‌های بسیار پیچیده‌ای برای این مسئله مشاهده کنید اما روش لی به قدری آسان است که با چند روز تمرین می‌توانید از آن برای بهبود بهره‌وری و افزایش فعالیت خود استفاده کنید.
دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
چندی پیش ناسا به مناسبت ۶۰ سالگی خود ویدیویی ۶۰ ثانیه‌ای از دستاور‌د‌‌های این آژانس فضایی منتشر کرده بود. حال سازمان ناسا کتابی متشکل از ۴۰۰ عکس مختلف را با نام آرشیو ناسا منتشر کرده تا کاربران بهتر توانند با تاریخچه ناسا آشنا شوند. تمامی دستاورد‌های این آژانس توسط عکاسان ثبت شده و همچنین کاربر می‌تواند با خواندن این کتاب تمامی سوالات کلی خود نظیر ناسا کجاست؟ ناسا چیست؟ و رئیس ناسا طی تمامی دوران‌ها چه کسی بوده را پاسخ گوید و به درک کلی درباره اطلاعات ناسا برسد. این کتاب ۶۰ سال تاریخجه ناسا را با ۴۰۰ عکس مختلف به تصویر می‌کشد. با هم چند عکس از جالبترین اتفاقات ثبت شده در آرشیو ناسا را مرور می‌کنیم؛ تماشا کنید: ویدیویی ۶۰ ثانیه‌ای به مناسبت ۶۰ سالگی ناسا
دیجیاتودیجیاتو22 ساعت قبل
نسل هشتم سوناتا یکی از این مدل‌ها به شمار می‌رود. تصاویر جاسوسی نیز که به نسل هشتم سوناتا نسبت داده می‌شوند، این موضوع را تایید می‌کنند. سانگ یوپ لی: سوناتا شبیه یک کوپه چهار در خواهد بود، بدون اینکه کارایی و فضایی داخلی آن قربانی شود. به غیر از نسخه سدان، احتمالا نسخه استیشن سوناتای هشتم نیز توسعه خواهد یافت. بر اساس برنامه ریزی‌ها نسل آتی هیوندای سوناتا در اواخر ماه آوریل (اوایل اردیبهشت ماه) در نمایشگاه خودروی نیویورک رونمایی خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو23 ساعت قبل
برخلاف نسخه کلوزد بتای بازی که در اواسط ماه فوریه در دسترس قرار گرفته بود، این بار نیازی به کد یا دعوت شدن از طرف افرادی که کد بتای بازی را در اختیار دارند ندارید. اوپن بتای بازی چه زمانی دردسترس خواهد بود؟ همچنین زمان محلی دسترسی به بتای بازی در انگلستان ساعت ۹ صبح، در اروپای مرکزی ساعت ۱۰ صبح، در نواحی شرقی آمریکا ۴ صبح و در نواحی غربی آمریکا ۱ صبح خواهد بود. محتوای اوپن بتای بازی چه خواهد بود؟ دو مرحله داستانی اصلی دیویژن ۲ که با دو درجه سختی متوسط و سخت قابل بازی هستند. برای آشنایی بیشتر با گیم‌پلی بازی می‌توانید ویدیو اهمیت کار تیمی در دیویژن ۲ و برای شناخت محیطی که داستان بازی در آن روایت می‌شود می‌توانید ویدیو معرفی لوکیشن‌های بازی را مشاهده کنید. دیویژن ۲ در تاریخ ۱۵ مارچ برای سه پلتفورم ویندوز، اکس‌باکس وان و پلی استیشن ۴ منتشر می‌شود.
دیجیاتودیجیاتو23 ساعت قبل
همراه اول وعده داده که در ماه جاری طرح «دوشنبه سوری» خود را اجرایی کند و به واسطه این طرح به مشترکین خود تا ۱۰۰ گیگابایت اینترنت رایگان هدیه دهد. به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، اپراتور اول به منظور افزایش رضایتمندی مشترکین، در قالب طرح «دوشنبه سوری» در آخرین دوشنبه هر ماه طرح‌های جذاب و ویژه‌ای در نظر گرفته است. هدایای در نظر گرفته برای هر «دوشنبه سوری» متنوع و متفاوت بوده و مشترکین هر ماه از هدایای آن مطلع می‌شوند. بسته‌های اینترنت «دوشنبه سوری» از ۱۰۰مگ تا ۱۰۰گیگابایت تعریف شده که شامل همه مشترکین همراه اول می‌شود. مشترکین همراه اول از ساعت صفر روز دوشنبه ۲۹بهمن ماه (به مدت یک روز) فرصت دارند با شماره گیری کددستوری #۱*۵۴*۱۰۰* بسته خود را فعال کنند.
دیجیاتودیجیاتو23 ساعت قبل
۱۵ بهمن ماه، وزیر ارتباطات بعد از اعلام خبر آمادگی پرتاب ماهواره دوستی، اذعان داشت برای راه‌اندازی این ماهواره منتظر نظر نهایی وزارت دفاع هستند: «ما در تهیه تصاویر ماهواره‌ای با محدودیت‌هایی مواجه هستیم و چاره‌ای نداریم جز این‌که روی پای خود بایستیم. منتظر نظر نهایی وزارت دفاع برای اعلام زمان نهایی در مدار قرار گرفتن ماهواره دوستی هستیم و به‌زودی خبرهای خوبی را خواهیم داد.» اما خبر خوب قبلی وزیر درباره پرتاب ماهواره پیام تبدیل به خبر نه چندان خوبی شد چرا که «پیام» نتوانست در مدار قرار بگیرد. تنها چند روز بعد از اظهارات جهرمی بود که شبکه ملی رادیوی آمریکا با استناد به تصاویر ثبت شده توسط شرکت پلنت واقع در سان فرانسیسکو ادعا کرد که پرتاب ماهواره دوستی ناموفق بوده است. اگر فرض را بر عدم موفقیت پرتاب ماهواره بگذاریم باید گفت که ناموفق بودن پرتاب یک ماهواره در تمام فعالیت‌های موشکی کشورهای دنیا امری طبیعی است و اگر این اتفاق افتاده، می‌توان از آن درس گرفت تا در مراحل بعدی به موفقیت رسید. اگر هم فرض بر پرتاب موفقیت آمیز ماهواره است که چرا اطلاعات بیشتری درباره آن منتشر نمی‌شود؟ باید صبر کرد و دید که واکنش دولتمردان و مقامات کشوری درباره دادن پاره‌ای بیشتر از توضیحات درباره ماهواره دوستی چه خواهد بود.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
گروه WeChatscope هدف خود از فعالیت هایش را فراهم نمودن دسترسی عموم مردم چین به مقالاتی عنوان کرده که در اکانت‌های پابلیک سانسور شده‌اند. اکانت‌های پابلیک حساب هایی هستند که توسط سازمان‌های چینی ایجاد شده‌اند و از موسسات دولتی گرفته تا سازمان‌های خصوصی را شامل می‌گردد. WeChatscope با استفاده از همین نرم افزار بالغ بر ۴ هزار اکانت پابلیک را دنبال نمود که به صورت روزانه اخبار را پوشش می‌دادند. در مواردی که برنامه تشخیص می‌داد مقالات قبلا خوانده شده از روی آن پلتفرم حذف شده‌اند آنها را علامت گذاری می‌کرد. فرایند فیلترینگ اخبار هم طبق گفته دانشمندان براساس فهرستی از کلمات کلیدی صورت می‌گیرد که مرتبا نیز توسط مقامات فیلترینگ چین به روز می‌شوند و در اختیار اپراتورهای این پلتفرم قرار می‌گیرند.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
ناسا یکی از برنامه‌‌های آینده خود را بازگشت به ماه و ساخت پایگاه فضایی ثابت در این سیاره اعلام کرده. آخرین سفر به ماه ناسا سال ۱۹۷۲ میلادی انجام شده و از آن زمان ۴۷ سال می‌گذرد. حال این آژانس فضایی اعلام نموده که سال ۲۰۲۸ دوباره به ماه برمی‌گردد تا در این سیاره‌ی سکونتگاه‌های همیشگی بسازد و امکان رفت و آمد همیشگی به این قمر را فراهم کند. سرپرست این آژانس فضایی «جیم بریدنستین» مدعی شده که هدف از بازگشت به ماه دوباره ناسا این است که تا سال ۲۰۲۶ یک ایستگاه فضایی به نام Gateway در مدار ماه بکار گرفته شود و تا دو سال بعد نیز یک پایگاه ثابت روی خاک این سیاره افتتاح گردد. البته پیش از بازگشت انسان به ماه پس از ۵۰ سال، ناسا قرار است وسایل نقلیه بدون سرنشین زیادی در سال ۲۰۲۴ به سطح این کره منتقل کند و در حال حاضر از برگزاری مناقصه‌ای خبر داده تا شرکت‌های خصوصی فضایی در آن شرکت کنند.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
مدیرعامل شاتل موبایل اعلام کرد با توجه به گسترش استفاده از سیم‌کارت‌های شاتل‌موبایل و مجوز صادر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، سومین رنج شماره سیم‌کارت‌های این اپراتور تلفن همراه با پیش شماره ۰۹۹۸ و کد ۱۲ به زودی به بازار ارتباطات کشور عرضه خواهد شد. «آرش کریم بیگی» می‌گوید پس از حضور فعال این اپراتور در بازار اپراتورهای تلفن همراه و ارائه پیش‌شماره جدید ۰۹۹۸ و کد ۱۰ و حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رگولاتوری، رایتل و همراه اول، این اپراتور توانست پوشش سراسری ۳G و ۴G پایداری با اتصال به سه شبکه TD و FD را در کل کشور ایجاد و تجربه متمایزی از نسل جدید اپراتورهای تلفن همراه را به بازار ارتباطات کشور ارائه کند: «این اپراتور بعنوان اولین و تنها ارائه‌کننده تجربه حقیقی همگرایی خدمات ثابت و سیار در ایران، تنها ارائه کننده سرویس تعرفه ویژه مصرف آزاد اینترنت در ایران، اولین و تنها اپراتور ارائه‌کننده سرویس انتقال باقی‌مانده ترافیک بسته‌های اینترنت به دوره بعد در ایران، عرضه کننده بسته‌های ترکیبی مقرون به صرفه و متنوع در کنار پشتیبانی تلفنی و آنلاین غیرحضوری ۲۴ ساعته دو زبانه و بیش از ۴۰۰ دفتر انحصاری فروش و خدمات پس از فروش، تلاش کرده تجربه‌ای مقرون به صرفه، کاربردی و ساده را به مشترکین خود ارائه کند.» به گفته مدیرعامل شبکه تلفن همراه شاتل موبایل، سیم‌کارت‌های شاتل موبایل با رنج جدید شماره به زودی از طریق ۴۰۰ مرکز خدمات همین اپراتور و نزدیک به هزار نمایندگی مجاز فروش و خدمات پس از فروش سیم‌کارت‌های شاتل موبایل در سراسر کشور، سامانه فروش آنلاین شاتل موبایل و سامانه فروش تلفنی شاتل موبایل با شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ به متقاضیان عرضه خواهد شد.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
محقق ایرانی دانشگاه کمبریج با انتقال غیرقانونی کمک هزینه‌های تحقیقاتی به داخل کشور اقدام به خرید مازراتی و املاک میلیاردی کرده است. چند سال قبل طرح کمپانی تحت نظر احسان عبدی به نام Wind Technologies Ltd برای توسعه نخستین «ژنراتور بادی بدون نیاز به فرچه کاری» مورد تحسین مجامع جهانی و رسانه‌های داخلی قرار گرفت. وی همچنین کمک هزینه تحقیقاتی شرکت‌ها به دانشجویان مقطع دکترا را نیز به حساب خودش واریز کرده است. در نهایت احسان عبدی با پذیرش ۱۳ اتهام مربوط به کلاهبرداری به ۴ سال زندان محکوم شده و کمک هزینه تحصیلی دانشگاه کمبریج را هم از دست داد. وی طی دو سال گذشته حق سفر به ایران و حتی شرکت در سالگرد درگذشت پدرش را هم نداشت.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از ارائه پیشنهاد تعیین نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در سال ۹۸ کمتر از نرخ تورم رسمی کشور خبر داد. باید مدیریت سالمی بر نحوه تعیین کرایه‌های حمل و نقل عمومی حاکم شود تا منجر به تضییع حقوق شهروندان نشود. وی با بیان اینکه برای اولین بار رقم مشخصی را برای افزایش نرخ کرایه پیشنهاد ندادیم، گفت: به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه پیشنهاد دادیم که شورا به شهرداری اجازه دهد تا کمتر از نرخ تورم رسمی کشور نرخ کرایه را افزایش دهیم. پور سید آقایی با بیان اینکه بر اساس این پیشنهاد می‌ بایست تا پایان سال و زمان اعلام رسمی نرخ تورم صبر کنیم تا نرخ تورم اعلام شود و بر اساس آن نرخ کرایه‌ها تعیین شود گفتپیشنهاد ما تعیین نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی برای سال آینده، کمتر از نرخ تورم اعلامی بوده است. پور سید آقایی در مورد گلایه رانندگان تاکسی در پی عدم افزایش نرخ کرایه نیز گفت: شهرداری تهران قطعا در قالب بسته‌های حمایتی بخشی از هزینه‌های رانندگان تاکسی را جبران می‌کند اما دقت داشته باشید که نمی‌توانیم در این اوضاع اقتصادی نامناسب نسبت به افزایش نرخ کرایه‌ها به شیوه سنوات گذشته اقدام کنیم.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
یکی از توانایی‌های خطرناک هوش مصنوعی قرار دادن چهره اشخاص روی افراد دیگر است و حالا یک توسعه دهنده سایتی را طراحی کرده که با هر بار رفرش آن چهره افرادی که هرگز وجود نداشته‌اند به نمایش گذاشته می‌شود. این توسعه دهنده که «فیلیپ وانگ» نام دارد با استفاده از هوش مصنوعی انویدیا سایت ThisPersonDoesNotExist را راه اندازی کرده که بی نهایت چهره با ظاهر واقعی را به تصویر می‌کشد. تصاویر خروجی بی نقص نیستند و در برخی از آنها دماغ یا چشم فرد چندان واقعی به نظر نمی‌رسد. هدف از اینکار آگاهی دادن به عموم مردم درباره قابلیت‌های هوش مصنوعی در دستکاری چهره افراد و تولید تصاویری است که از اساس وجود خارجی نداشته‌اند. این سیستم علاوه بر چهره افراد، توانایی تولید تصاویر جدید از اشیاء و مناظر را نیز دارد و می‌توان در زمینه‌های گرافیک، بازی سازی و تولید فیلم از آن استفاده کرد.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
در حال حاضر بسیاری از ربات‌ها از فناوری GPS برای مسیریابی استفاده می‌کنند و این تکنولوژی پیشرفته در بیشتر اوقات جواب می‌دهد. ربات متحرک CNRS نیز از روش مشابهی بهره می‌برد و به یک قطب نمای نوری برای تشخیص نور قطبی شده، مجهز گشته. این ربات می‌تواند با کمک این قطب نمایی نوری، مقصدش را تشخیص دهد و یک سنسور نوری دیگر نیز وظیفه اندازه گیری مسافت را بر عهده دارد. ربات متحرک CNRS به شش پا مجهز شده و بدین می‌تواند در زمین‌های ناهموار نیز حرکت کند. تماشا کنید: ذره بین را بردارید و با کوچکترین ربات متحرک دنیا آشنا شوید
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
بازار خودرو کشورمان ماه هاست که با قیمت‌های متنوعی روبه رو شده است. قیمت خودرو فقط بر روی کاغذ اعلام می‌شود، اما عرضه‌ای وجود ندارد. اعلام قیمت ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار باعث گران شدن دوباره خودرو می‌شود. گروه خودروسازی سایپا لیست قیمت حاشیه بازار محصولات خود را روز شنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۷ منتشر کرد. بنابراین شاید خودروسازان ناچار به تغییر روش خود برای اعلام قیمت‌های حاشیه بازار شوند.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
توسعه موبایل تاشو برای شرکت‌های کوچک و بزرگ به سندی برای اثبات توانایی‌های فنی تبدیل شده و در جدیدترین مورد کمپانی چینی TCL به این روند ملحق شده است. TCL از شرکت‌های مطرح در زمینه تلویزیون استاین پتنت‌ها شامل پنج طرح مختلف برای توسعه موبایل و تبلت تاشو است. موفقیت این شرکت در توسعه طرح پنجم به معنی احیای مدل مفهومی لنوو Cplus خواهد بود. هرچند در مسیر توسعه موبایلی که به ساعت تبدیل شود، چالش‌های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری وجود دارند و غلبه بر آنها مستلزم صرف زمان بسیاری است. تماشا کنید: نخستین ویدیو از نسخه آزمایشی موبایل تاشو لنوو
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
هفته پیش سفارت ایالات متحده آمریکا در پاکستان گزارش داد که یک دختر ۱۲ ساله پاکستانی به نام راضیه امیر از میان چندین داوطلب انتخاب شده تا دوره‌ی هفت روزه کارآموزی ویژه‌ای در ناسا بگذراند و به نوعی کارآموز ناسا لقب گیرد. اکنون راضیه از میان گروهی از دانش آموزان ۲۵ کشور دنیا انتخاب شده تا کارآموز ناسا بشود. تا به حال جزئیات کاملی از این دوره‌ی آموزشی منتشر نشده اما راضیه قرار است اطلاعاتی درباره سفر به فضا بیاموزد و تجربیاتی در این زمینه کسب کند. مقاله سه نوجوان پاکستانی تحسین بسیاری از متخصصین هوافضا را برانگیختهالبته این اولین باری نیست که دانش آموزان پاکستانی توجه متخصصین حوزه‌ی هوافضا را به خود جلب می‌کنند. محققان متخصص این بخش، برای توصیف این تحقیق کلمه‌ی عالی را انتخاب کرده‌اند که از کیفیت بالای فعالیت تحقیقاتی این نوجوانان خبر می‌دهد.

جمع‌بندی روز: شنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

10+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
بدین ترتیب بازیافت پلاستیک در فضا ممکن می‌شود. بدین ترتیب فضانوردان می‌توانند در ماموریت‌های طولانی از بازیافت پلاستیک بهره ببرند و وسایل جدیدی خلق کنند. این پرینتر سه بعدی بازیافتی توسط شرکت Tethers Unlimited ساخته شده که یک کمپانی خصوصی فعال در حوزه‌ی هوافضا واقع در سیاتل محسوب می‌شود. سیستم Positrusion در واقع، قطعات پلاستیکی را آب می‌کند و سپس متریال موجود را به یک پرینتر سه بعدی پیشرفته انتقال می‌دهد. پس از آن پرینتر سه بعدی تعبیه شده در Refabricator، وظیفه تولید وسایل جدید از پلاستیک بازیافت شده را بر عهده خواهد داشت.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
دوربین‌ها در خانواده گلکسی اس ۱۰ سامسونگبه نظر می‌رسد سامسونگ نیز به جمع شرکت هایی پیوسته که باور دارند هرچه تعداد لنزها بیشتر باشد بهتر است. با توجه به همین مساله می‌توان انتظار داشت که اگزینوس ۹۸۲۰ و اسنپدراگون ۸۵۵ این نقش را در خانواده گلکسی اس ۱۰ بر عهده بگیرند. از آنجا که زمان انتشار این رابط کاربری نزدیک است میتوان انتظار داشت که همراه با خانواده گلکسی اس ۱۰ سامسونگ به دست کاربران برسد. لوازم جانبی خانواده گلکسی اس ۱۰ سامسونگدر کنار گلکسی اس ۱۰ اما میتوانیم انتظار داشته باشیم که سامسونگ از ایربادهای جدید خود با نام گلکسی بادز هم رونمایی کند. اینکه در مراسم رونمایی از خانواده گلکسی اس ۱۰ سامسونگ حرفی از این گجت به میان بیاید یا خیر هنوز مشخص نیست و باید تا تاریخ یکم اسفند ماه و مراسم رونمایی از خانواده گلکسی اس ۱۰ سامسونگ منتظر بمانیم.

راهنمای خرید برلیانس H۲۳۰ و H۲۲۰ کارکرده + جدول قیمت‌

6+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل

دیجیاتو

وبسایت دیجیاتو شامل اخبار فناوری و رویدادهای حوزه تکنولوژی، اخبار و مطالب کنسول‌های بازی و لپ‌تاپ و موبایل است که می‌توانید اخبار آن را در خبری به راحتی دنبال کنید.