تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری دینو

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «دینو»

دینودینو11 ساعت قبل
این روزها اخبار زیادی در راستای توقیف فیلم‌های مختلف می‌شنویم که کمی ناراحت‌کننده است. نکته جالب این است که با اینکه توقیف اکران فیلم‌های سینما یک ماجرای همیشگی است اما هرگز به آن عادت نمی‌کنیم و همیشه برایمان یک موضوع ناراحت‌کننده خواهد بود. در ادامه جزییاتی از توقیف اکران فیلم‌های سینما در اختیارتان قرار خواهیم داد و علت را بررسی خواهیم کرد. توقیف اکران فیلم‌های سینمامدتی قبل شاهد توقیف فیلم رحمان ۱۴۰۰ بوده‌ایم که در بین مردم بازدهی خوب داشت و رکورددار فروش در سینما بود. توقیف اکران فیلم «دختر شیطان» اما این بار به تازگی خبری از توقیف فیلم «دختر شیطان» در قم به گوش رسیده است.
دینودینو12 ساعت قبل
با اینحال می‌توانید با رعایت چند نکته ساده، به افزایش عمر باتری خودروی خود کمک کنید. برای یادگیری نحوه افزایش عمر باتری خودرو، در ادامه با دینو همراه باشید: مطمئن باشید که باتری خیلی گرم یا سرد نشودپارک کردن خودرو در پارکینگهای مسقف باعث افزایش طول عمر باتری می‌شود زیرا از گرم شدن بیش از حد به دلیل تابش آفتاب یا سرد شدن زیاد خودرو جلوگیری می‌کند. البته با تمیزکردن آن می‌توانید عمر باتری را افزایش دهید. در مسافتهای طولانی رانندگی کنیدرانندگی به طور مرتب در مسیرهای طولانی، برای طول عمر باتری خودرو بهتر است. البته این نکته به این معنی نیست که باید روزانه هشت ساعت رانندگی کنید، بلکه پیشنهاد می‌کنیم تا برای شارژ بهتر باتری، مسیرهای طولانی‌تری رانندگی کنید.
دینودینو1 روز قبل
خیلی از ما در این فصل به دلیل گرمی هوا مجبوریم پنجره‌ها را باز کنیم، این کار باعث می‌شود تا علاوه بر هوای تازه، حشرات نیز وارد اتاق شوند. در ادامه با دینو همراه باشید تا شما را با راهکاری آشنا کنیم که در جلوگیری از ورود حشرات به خانه به شما کمک خواهد کرد. راهکارکمی سرکه می‌تواند به جلوگیری از ورود حشرات به خانه شما، کمک زیادی داشته باشد. پشه‌ها به بوی سرکه حساس هستند و با اینکار از پنجره شما دوری خواهند کرد. در نهایت به شما اطمینان می‌دهیم که لازم نیست نگران بوی تند سرکه در خانه یا اتاق خواب خود باشید؛ تنها کافیست کمی صبر کنید تا محلول خشک شود، در این صورت بوی سرکه اصلا به مشام نخواهد رسید.
دینودینو1 روز قبل
اما در چنین شرایطی چه باید کرد؟ با هزینه ازدواج چه باید کرد؟ مهم‌ترین نکته این است که طرفین، شرایط ازدواج را برای هم ساده‌تر کنند و اگر شرایط یا موقعیت مالی هم را می‌دانند، بر حسب وضعیت، خواسته‌های خود را تغییر دهند. بله، همه فقط یک بار ازدواج می‌کنند و همه برای ازدواج و مراسم عروسی‌شان آرزوها و رویاهایی دارند، اما زندگی مهم‌تر از این موارد است. در نتیجه باید با توجه به شرایط مالی و شرایط فعلی جامعه هزینه ازدواج را کاهش دهیم. برای آماده شدن برای هزینه ازدواج به یکدیگر وقت دهید و نگران حرف‌های اطرافیان نباشید. حتی اگر بهترین مراسم دنیا را هم بگیرید باز هم حرف و حدیث‌هایی خواهد داشت.
دینودینو2 روز قبل
تمیز کردن لپتاپ میتواند به افزایش عمر دستگاه (و با توجه به قیمتهای امروزی، عمر خودتان) کمک کند. احتمالا شنیده‌اید که صفحه کلید کامپیوترها محلی مناسب برای تکثیر میکروب هستند، تا جایی که مرکز کنترل بیماری آمریکا توصیه کرده کاربران صفحه کلید، ماوس و سطوحی که افراد با آن تماس زیادی دارند را به صورت مستمر تمیز کنند. در هنگام تمیز کردن ماوس و صفحه کلید پیشنهاد میکنیم که نمایشگر را نیز حتما پاک کنید تا تصاویر با کیفیت‌تر و حس بهتری برای انجام کار داشته باشید. در ادامه برای تمیز کردن لپتاپ خود با دینو همراه باشید. برای تمیز کردن صفحه کلید مراحل زیر را انجام دهید: لپتاپ را خاموش و باتری را از دستگاه جدا کنید.
دینودینو2 روز قبل
تمیز کردن لپتاپ میتواند به افزایش عمر دستگاه (و با توجه به قیمتهای امروزی، عمر خودتان) کمک کند. احتمالا شنیده‌اید که صفحه کلید کامپیوترها محلی مناسب برای تکثیر میکروب هستند، تا جایی که مرکز کنترل بیماری آمریکا توصیه کرده کاربران صفحه کلید، ماوس و سطوحی که افراد با آن تماس زیادی دارند را به صورت مستمر تمیز کنند. در هنگام تمیز کردن ماوس و صفحه کلید پیشنهاد میکنیم که نمایشگر را نیز حتما پاک کنید تا تصاویر با کیفیت‌تر و حس بهتری برای انجام کار داشته باشید. در ادامه برای یاد تمیز کردن لپتاپ خود با دینو همراه باشید. برای تمیز کردن صفحه کلید مراحل زیر را انجام دهید: لپتاپ را خاموش و باتری را از دستگاه جدا کنید.

۱۰ منطقه از جاذبه‌های گردشگری طبیعی کشف شده که نباید از دست دهیم!

6+
دینودینو2 روز قبل
دینودینو3 روز قبل
حالا با استفاده از تکنولوژی دیپ فیک یا جعل عمیق ویدئویی از عذرخواهی جان اسنو ساخته شده که احتمالا می‌تواند کمی از عصبانیت و ناراحتی این طرفداران کم کند. در برخی لحظات حرکات لبهای کیت هرینگتون (بازیگر نقش جان اسنو) چندان دقیق نیست، اما در مجموع این ویدئو نمونه‌ای خوب از ویدئوهای دیپ فیک است. ویدئوی دیپ فیک عذرخواهی جان اسنو «من متاسفم که وقت شما را تلف کردیم» جان اسنو ادامه میدهد «متاسفم که از پایان سریال لاست هیچ چیزی یاد نگرفتیم.» در پایان این ویدئو بازیگران سریال را می‌بینیم که خداحافظی خشنی با فیلمنامه فصل هشت دارند. به تازگی ویدئوهای دیپ فیک زیادی در حال پخش هستند که در اغلب آنها فرد مشهوری در حال گفتن چیزی یا انجام کاری است که در واقعیت انجام نشده. ویدئوهای معروف ترامپ، آرنولد شوارتزنگر و مارک زاکربرگ از مشهورترین ویدئوهای دیپ فیک است که به تازگی ساخته و منتشر شده‌اند.
دینودینو4 روز قبل
دنیای ما انسان‌ها به اندازه زمین است تا حدی که به سراسر زمین جهان می‌گوییم. زمین سومین سیاره منظومه شمسی بوده که در اطراف خورشید در حال گردش است. در واقع خورشید منبع اصلی انرژی برای زمین است. اما در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با جزییاتی از زمین آشنا کنیم که احتمالا تاکنون به آن فکر نکرده بودید یا چیزی درباره آن‌ها نمی‌دانستید. پس اگر به اطلاعات جزیی و جذاب در رابطه با زمین علاقه دارید این مطلب را دنبال کنید.
دینودینو4 روز قبل
دنیای ما انسان‌ها به اندازه زمین است تا حدی که به سراسر زمین جهان می‌گوییم. زمین سومین سیاره منظومه شمسی بوده که در اطراف خورشید در حال گردش است. در واقع خورشید منبع اصلی انرژی برای زمین است. اما در این مطلب قصد داریم شما عزیزان را با جزییاتی از زمین آشنا کنیم که احتمالا تاکنون به آن فکر نکرده بودید یا چیزی درباره آن‌ها نمی‌دانستید. پس اگر به اطلاعات جزیی و جذاب در رابطه با زمین علاقه دارید این مطلب را دنبال کنید.
دینودینو4 روز قبل
با نزدیک شدن به فصل تابستان، خیلی از دانشجویان و دانش‌آموزان به دنبال یادگیری زبان می‌روند. در ادامه با دینو همراه باشید تا شما را با پنج تا از بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان آشنا کنیم:۱- دولینگو Duolingoمعروف‌ترین و موفق‌ترین اپلیکیشن یادگیری زبان بدون شک دولینگو است. این اپلیکیشن رایگان شامل بیش از ۲۵ زبان است و برای افرادی که پایه انگلیسی خوبی دارند و به دنبال یادگیری زبان دیگری هستند، بسیار مناسب است. حالا شما را به اپلیکیشنی آشنا میکنیم که بازی‌سازی یادگیری زبان را در سطح بسیار بالاتری انجام داده است. همچنین با توجه به قابلیت‌های این اپلیکیشن می‌توانید پیشرفت خود در یادگیری زبان مورد نظرتان را به صورت گرافیکی مشاهده کنید.
دینودینو5 روز قبل
همانطور که در مطالب قبل اشاره کردیم سریال Chernobyl این روزها نظر بسیاری را خود جلب کرده و جایگزین خوبی برای Game Of Thrones شده است. این مینی سریال از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و بر اساس گزارش‌های منتشر شده سریال Chernobyl هم اکنون رکورد تعداد بینندگان آنلاین Game Of Thrones را زده است. بر اساس گزارش‌ها مشخص شد که سریال Chernobyl تا این لحظه با ۵ قسمت توانست به آمار ۸ میلیون بیننده دست یابد و از بسیاری از رقبا پیشی بگیرد. بر اساس بررسی‌ها مشخص شد که تاکنون هیچ سریالی با بیش از ۵۰ درصد بیننده آنلاین روبرو نبوده و این موضوع باعث رکوردشکنی Game Of Thrones با ۴۶ درصد بیننده آنلاین در فصل هشتم نیز شد. شما عزیزان می‌توانید نظرات خود را در رابطه با سریال چرنوبیل با ما در میان بگذارید.
دینودینو5 روز قبل
امروز با یک مطلب سرگرم کننده و در عین حال جالب در خدمت شما هستیم و آن کشف نام‌تان به زبان کره‌ای است. اما حالا چطور اسم خودمان را به زبان کره‌ای کشف کنیم؟ اسم شما به زبان کره‌ای چیست؟ فهمیدن اسم به زبان کره‌ای بسیار ساده و جالب است. کلمه دوم که نام میانی شما خواهد بود، براساس ماه تولد میلادی شما به دست می‌آید. به عنوان مثال شخصی که متولد ۱۶ آگوست ۱۹۷۵ است نام او به‌صورت زیر خواهد شد:۵ رقم آخر سال تولد: Kang، آگوست ماه هشتم: Hyo، روز شانزدهم: Rim. حالا بگویید نام شما به زبان کره‌ای چه می‌شود؟
دینودینو6 روز قبل
حالا محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا احتمالا راهی برای این مشکل پیدا کرده‌اند که می‌تواند برای تبدیل گروه خون اهدایی به یک خون جامع از آن استفاده کرد. تبدیل گروه خون اهدایی به یک نوع عمومیدر دستاورد جدید امکان این وجود دارد که خون‌هایی که گروه کم‌مصرفی دارند را به یک نوع پراستفاده تبدیل کرد. اگر به فردی گروه خوبی تزریق شود که گروه خونی اصلی اون نباشد، سیستم ایمنی بدن به آن حمله خواهد کرد و سلول‌های خون اهدایی را خواهد کشت. به‌عنوان مثال، شخصی که دارای گروه خونی A باشد، هرگز نمی‌تواند خونی از گروه B دریافت کند، چرا که قند خون جدید صحیح نیست و سیستم بدن به راحتی آن را پس می‌زند. در قدم بعدی این آنزیم‌ها در یک شرایط بالینی آزمایش خواهد شد که مشخص خواهد کرد آیا این فرآیند تبدیل گروه خون اهدایی عواقب ناخواسته‌ای خواهد داشت یا خیر.
دینودینو6 روز قبل
داستان از چه قرار است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا انتقادها به تولد فرزند رامبد جوان و نگار جواهریان را مورد بررسی قرار دهیم. انتقادها به تولد فرزند رامبد جوان و نگار جواهریانفیلم سینمایی «قانون مورفی» به کارگردانی رامبد جوان برای اکران در تورنتو راهی کشور کانادا شده و با حضور بازیگران و کارگردان این فیلم اکران خود را آغاز کرد. خانم نگار جواهریان، همسر آقای رامبد جوان که خود از بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون ایران هستند، در ماه‌های پایانی بارداری به سر برده و به روزهای وضع حمل خود نزدیک هستند. حتی در صورتی که آقای رامبد جوان و همسر ایشان انتخاب کرده باشند که فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورند، می‌توان گفت که خصوصی‌ترین تصمیمی است که می‌توانسته مابین یک زوج اتخاذ گردد. البته به دلیل شعارهای جدی و متعدد آقای جوان در برنامه خندوانه، شاید بتوان برخی از این انتقادها را جدی گرفت.
دینودینو1 هفته قبل
در این مطلب قصد داریم تا معرفی این قلعه‌های قرون وسطای اروپا بپردازیم. قلعه‌های قرون وسطای اروپاقلعه Bodiam در انگلستاناین قلعه در واقع یک قلعه عجیب و غریب در شرق بوده که با طراحی کلاسیک هنوز پابرجاست. قلعه Alhambra در اسپانیاقلعه Alhambra در گرانادا اسپانیا یکی از دیدینی‌ترین بناهای ساخته شده در قرون وسطای اروپا است. این قلعه یکی از قلعه‌های قرون وسطای اروپا با سبک معماری منحصربه‌فرد است که برای بازدید انتخاب خوبی خواهد بود. قلعه PIERREFONDS در فرانسهاین قلعه یکی از معروف‌ترین قلعه‌های فرانسوی بوده که متعلق به قرون وسطای اروپا است.
دینودینو1 هفته قبل
روستاآب مشک تمام شده بود و خدیجه بابد برای پر کردنش به چشمه می‌رفت تا آن را پر کند، البته در خانه‌شان یک جوی آب تمیزی هم بود که روان بود، اما مردم روستا محض احتیاط کم‌تر از آن برای خوردن استفاده می‌کردند تا مبادا خانه‌های بالانشینان آب را به هر دلیلی کثیف کرده باشند، مشک را زیر بغل خود گرفت و به راه افتاد، چشمه در میانه باغ انار روستا بود، باغی که منبع اصلی درآمد مردم روستا بود، یک باغ زیبا و شلوغ که در فاصله‌های کم و زیاد نخل خرما یا درخت انگور یا انجیر نیز وجود داشت تا مصرف مردم روستا در این محصولات نیز تامین شود، جمع اهالی روستا با ارفاق به ۲۰۰ نفر می‌رسید، روستایی که گاهی فاصله خانه‌ها خیلی نزدیک هم نبود، روستای زیبایی در دامان کوهی بلند که بیشتر شبیه دره بود؛ بر خلاف خدیجه که تنها فرزند خانه پدر بود و حتی تنها زن خانه، خانه‌های دیگر طبق مرسومات تمام روستانشینان دیگر ایران شلوغ و پرجمعیت بودند. آخرین بهترین دوست خدیجهخدیجه معمولا در بین راه به سراغ آخرین نیز می‌رفت تا با او به چشمه بروند که هم سرگرم شوند و هم ترس کمتری به سراغ یک دختر نوجوان بیاید، آخرین بهترین دوست خدیجه بود نامش خیلی هم از نظر ما خواننده‌های داستان عامیانه نبود اما مردم منطقه آن‌ها اعتقاد داشتند که اگر چند دختر پشت سر هم به دنیا بیایید نام آخرین دختر را آخرین باید گذاشت تا فرزند بعدی پسر شود، هرچه بود این بود که پسر حکم یک برگ برنده در دنیای آن روزها داشت، اوایل قرن ۱۴ شمسی بود و زندگی بسیار سخت و مطابق با قوانین محض طبیعیت به پیش می‌رفت، خدیجه وقتی با آخرین بود تمام دردهایش را فراموش می‌کرد شیطنت‌های بچه‌گانه و حرف‌های یواشکی دخترانه آن‌ها تمامی نداشت. آخرین در بین راه از مشکلات‌ خانه‌شان به خدیجه می‌گفت، به شلوغی و سختی زندگی در یک خانواده چندین نفره، کم توجهی و نداشتن لباس و فرصت استراحت و …؛ خدیجه اما در دلش فکر می‌کرد آخرین بخاطر دلجویی از او این حرف‌ها را همیشه تکرار می‌کرد تا دردهای زندگیش را کمتر احساس کند، خدیجه هم بعد از کمی من و من کردن بالاخره دلش را به دریا زد و جریان خواستگاری هوشنگ را به خدیجه گفت، هوشنگ پسر ۲۲ ساله‌ای بود که رنگ و بویی از پسرها نداشت بسیار به مردان جا افتاده شباهت داشت، قبلا نامزد داشت اما اختلافات معمول آن روزگاران مانع ازدواجش با دختر داییش شده بود. خواستگاری هوشنگ از خدیجهآخرین بعد از شنیدن خبر اوایل خود را خوشحال نشان داد که بالاخره دوستش سر و سامانی می‌گیرد و از بار سنگین روی دوشش در خانه فرار می‌کند اما وقتی حالت پکر خدیجه را دید به انگار او هم بی رمق شده بود، گفت: خدیجه مگر شوهر کردن بد است؟ می‌توانی یک خانه داشته باشی و هر وقت خواستی از خواب بیدار شوی، با شوهرت دردل کنی و همه کارهایی که الان نمی‌توانیم انجام دهی، اما خدیجه به این چیزها اصلا فکر هم نمی‌کرد افکارش به یک دختر نوجوان دور از شهر اصلا شباهتی نداشت، همیشه آرزوی رفتن از روستا را داشت، تا به حال اصلا به ازدواج فکر هم نکرده بود، اخرین تمام سعی خود را می‌کرد تا بهترین دوستش را متقائد کند ازدواج با هوشنگ که یک پسر آرام و با ابهت مردانه است بد هم نیست، اما خدیجه کمتر به حرف‌هایش فکر می‌کرد به خواهرها و برادرهایی فکر می‌کرد که اگر بدشانسی محض خود و پدرش نبود الان زنده بودند و می‌توانست روی آن‌ها در این شرایط بد حساب کند. مادر خدیجه ۵ سال پیش یعنی در ۷ سالگی او از دنیا رفته بود، ۴ برادر داشت که اتفاقاتی برای آن‌ها می‌افتاد که بیشتر شبیه طلسم بودند و هرکدام به نوعی می‌مردند، اگر در زمان الان بود برای آن فوت‌ها دلایل توجیهی بود و آن هم بیماری‌های شایع در آن روزها، اما در آن سال‌ها با کلمه طلسم خود را قانع می‌کردند، ۴ برادرش در سن‌های ۵، ۸، ۹ و ۱۳ سالگی هر کدام به فاصله از دنیا رفتند، یک خواهر هم داشت که تنها در چند کیلومتری روستایشان در یک روستای دیگر و بین یک طایفه دیگر زندگی می‌کرد، فاصله آنقدر زیاد بود که دل‎هایشان هم از هم به همان اندازه فاصله گرفته بود و کمتر به هم فکر می‎کردند…پایان اولین قسمت از مجموعه داستان خدیجه-رویاهای از باد گرفته در ۸۹ سال
دینودینو1 هفته قبل
همانطور که می‌دانید، شرایط سخت اقتصادی و آمار بالای بیکاری باعث شده تا در ایران، آمار مهاجرت مخصوصا مهاجرت به ترکیه افزایش یابد. اما مهاجرت چند نوع مختلف دارد که همه این مهاجرت‌ها موفقیت‌آمیز نبوده و حواشی را به دنبال دارد. مهاجرت به ترکیهاین روزها مهاجرت به ترکیه بسیار رایج شده و به جرات می‌توان گفت که نیمی از ایرانیان با فروش تجهیزات خود، به پولی اندک دست می‌یابند و تصمیم مهاجرت می‌گیرند. عده‌ای برای تحصیل مهاجرت می‌کنند که ماجرایشان متفاوت است. بسیاری از افراد که با پولی اندک و با هزار آرزو به ترکیه یا کشورهای اطراف مهاجرت کردند پس از مدتی شکست خوردند و بازگشتند.
دینودینو1 هفته قبل
تحقیقات نشان می‌دهد که ریزش مو در فصل تابستان نسبت به سایر فصول بیشتر است. متخصصین پوست و مو بر این باور هستند که، فولیکول مو که در طول سال وظیفه تولید مو را بر عهده دارد در فصل گرما قدرت عمل چندانی ندارد و همین موضوع می‌تواند منجر به افزایش ریزش مو شود. به همه این موارد چرب شدن پوست سر و بسته شدن منافذ آبرسان به ریشه مو در اثر تعرق تابستانه نیز می‌بایست اضافه شود. محافظت از موها در فصل تابستان با کمپلکس کافئیندکتر مجتبی امیری متخصص پوست و مو توصیه می‌کند که در فصل گرما از شامپوها و محلول هایی که این تاثیرات را کم می‌کنند استفاده کنید و لیکویید دارای کمپلکس کافئین می‌تواند راه حل مناسبی برای محافظت از موها درفصل تابستان باشد. از این رو کمپلکس کافئین می‌تواند عامل بازدارنده‌ای برای ریزش ارثی تشدید شده در فصل تابستان باشد.
دینودینو1 هفته قبل
در این متن مروری بر عمر پر فراز و نشیب و ژانرهای موفق در سینمای ایران خواهیم داشت، یکی از مهم‌ترین دستاوردهای هنر در ایران سینما بوده و هست، سینمای ایران همیشه از سردرمداران سینمای جهان و صاحب سبک در ژانرهای مختلفی بوده است، دلایل زیادی برای توانمدی ایرانیان در حوزه سینما مطرح شده است که یکی از بارز‌ترین آن‌ها علاقه فراوان ایرانیان به هنر و داشتن تجارب فراوان‌تر و بهره جویی از بزرگانی در گذشته و در این وادی است. استارت سینما در ایرانسینما در ایران قدمتی به دارازی یک سده دارد، مظفرالدین شاه غرب دوست پس از مسافرت به سرزمین آرمانی خود یعنی غرب با وسیله‌ای به نام سینماتوگراف یا همان دوربین فیلمبرداری امروزی آشنا شد و پس از مدتی آن را به ایران وارد کرد، اما نخستین فیلم ناطق تاریخ ایران دختر لر نام شد، که به تاریخ ۱۳۱۲ و به کارگردانی اردشیر کاویانی بر می‌گردد، فیلم با استقبال خوبی روبه رو شد و توانست بسیاری را برای ورود به این عرصه متقائد کند، از همان روزها سینمای ایران بسیار پرچالش و پر از خط فکری بود و همین مهمترین دلیل پیشرفت و شکوفایی سینما در ایران شد. سینمای ایران در دهه ۷۰سینمای پسا دفاع مقدس ایران جلوه دیگری به خود گرفت، ژانرهای عاشقانه پررنگ‌تر شود و در کنار فیلم‌های حادثه‌ای توانستند ژانر کمدی را به زیر بکشانند، همگان می‌دانند که شرایط سیاسی و اجتماعی پس از انتخابات ۷۶ نیز در این شکل‌گیری نقش ویژه‌ای داشت، به طور حتم رقابت و افزایش کیفیت نیز با این موضوعات و دغدغه‌ها قوت گرفت و تفکرات جدیدی در حوزه سینما وارد شد و توانستند با تکنیک‌های جذاب‌تر حتی در تدوین و فیلم‌برداری و … سینما را چندین گام رو به جلو ببرند. سینمای ایران در دهه ۸۰اما سینمای دهه ۸۰ نوعی را باید سینمای افول و فاصله گرفتن از دوران قهرمان پروری و قهرمانی دانست، فیلم‌های قهرمانانه جای خود را به ژانر‌های اجتماعی و موارد اینچنینی دادند، یکی از مثال‎های بارز این حوزه من ترانه ۱۵ سال دارم بود، حتی فیلم‌های دفاع مقدس نیز کم رنگ شد و دیگر کم‌تر از این ژانر جذاب فیلمی روی پرده سینما می‌رفت، در برخی انتقادها عنوان گسترش ابتذال معنای برای این دهه سینمای ایران به کار برده شده است که به نظر این واژه خیلی ظالمانه‎ای هم نباشد، فیلم‌های با مضمون دختر و پسر عاشق و داستان‌هایی بسیار تکراری گرچه پروفروش بودند و سازندگان فیلم‌ها را با سود خوبی روبه رو کرد، اما هویت بخش مناسبی برای سینمای ادعا دار ایران در دنیا نبود. سینمای ایران در دهه ۹۰دهه ۹۰ اما اوج شکوفایی سینمای ایران در عرصه بی المللی بود چرا که با با جوایز مختلفی از جمله اسکار برای فیلم‌های ایرانی همراه بود، آنجا که جدایی نادر از سیمین اسکار را گرفت و توجه جهانیان را به سینما و سبک سینمای ایران جلب کرد، چند سال بعد نیز کارگردان جدایی نادر از سیمین با ساخت فروشنده دوباره اسکار گرفت تا نشان دهد اسکار قبلی اتفاقی نبوده است؛ اما در عرصه داخلی فیلم‌ها با کمدی از مضامین بی پرواتری روی پرده‌تر رفت، گاهی خط قرمزها را رد کردند و حتی از اصول اولیه جامعه فاصله گرفتند اما جوانان با آن‌ها احساس نزدیکی کردند یا شاید این فیلم‌ها بودند که ذائقه مردم را عوض کرد؛ اما هرچه بود رکورد فروش سینما در این دهه چند بار جابه جا شد، هزار پا، آینه بغل، نهنگ عنبر، گشت ارشاد و … گرچه کمدی‎های ساده لوحانه و بی هویت و شاید بی محتوا بودند اما رکوردها را جابه جا کردند، در این میان فیلم‌هایی چون به وقت شام، فیل شاه، شهر موش‌ها و حتی لاتاری کمدی نبودند اما بازهم موفقیت چشمگیری داشتند.
دینودینو1 هفته قبل
این روزها سریال چرنوبیل سروصدای زیادی کرده و به جرات می‌توان گفت که به راحتی جایگزین گیم آف ترونز شده و رضایت بینندگان را به‌دست آورده است. سریال چرنوبیل از دیدگاه مقامات روسیههمانطور که گفتیم در کنار محبوبیت زیاد سریال چرنوبیل شاهد عصبانیت روسیه از این سریال نیز بوده‌ایم. در واقع مقامات روسیه کمی معترض به ساخت چنین سریالی از سوی آمریکا شدند. در پی این ماجرا روسیه احتمالا قصد دارد تا ماجرای چرنوبیل را از دیدگاه خود در قالب یک سریال جدید بسازد. به گفته مقامات روسیه، آمریکا در این فاجعه مقصر بوده و به تأسیسات اتمی چرنوبیل دست برده و به قولی دست‌کاری هایی صورت گرفته بود.
دینودینو1 هفته قبل
این روزها با وجود اطلاعات آنلاین، مطالعه به صورت ناخودآگاه بیشتر شده اما هنوز مقدار آن قابل قبول نیست. اما به نظر شما چه کشورهایی بیشترین آمار مطالعه دارند؟ در ادامه لیستی از این بررسی‌ها را در اختیارتان قرار خواهیم داد. در این مطالعه گروه سنی، جنسیت و سطح تحصیلات افرادی که بیشترین مطالعه را دارند نیز مشخص شده است. چینچین هم سومین کشور با بیشترین آمار مطالعه است و بر اساس بررسی‌ها میانگین مطالعه در چین ۸ ساعت است. لیست کشورهایی با بیشترین آمار مطالعه در جهان
دینودینو1 هفته قبل
مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک با اشاره به اینکه طرح جدید ترافیک با هدف کنترل آلودگی هوا بدون تردید از یکم تیرماه اجرا می‌شود، گفت: مسئولین دستگاه‌های ذیربط در مصوبه شورای ترافیک شهر تهران این موضوع را تأیید و ابلاغ کرده‌اند. طرح جدید ترافیک با هدف کنترل آلودگی هواعمار سعیدیان‌فر، مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک در ارتباط با اجرای طرح کنترل آلودگی هوا اظهار داشت: قطعا و بدون تردید این طرح از یکم تیرماه اجرا خواهد شد. وی افزود: این طرح بر اساس مصوبه شورای ترافیک شهر تهران و شورای اسلامی شهر تهران لازم الاجراست و دستگاه‌های مختلف همچون وزارت کشور و پلیس راهنمایی و رانندگی و … در مصوبه شورای ترافیک شهر تهران این موضوع را تأیید کرده‌اند و نیازمند تایید مجدد نهاد‌های مسئول نیست. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیک ادامه داد: رانندگان تهرانی برای استفاده از ۲۰ روز تردد رایگان در هر فصل و رانندگان شهرستان‌ها برای استفاده از ۱۵ روز تردد رایگان در این محدوده باید در سامانه «تهران من» ثبت نام کنند و در صورت عدم ثبت نام از اول تیرماه، در محدوده کنترل آلودگی هوا جریمه خواهند شد. سعیدیان فر با بیان اینکه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای اجرای طرح کنترل آلودگی هوا تهیه شده است، گفت: این طرح بدون هیچ گونه تغییر زمانی از ابتدای تابستان اجرا خواهد شد. به گفته وی در طرح کنترل آلودگی هوا دیگر زوج یا فرد بودن پلاک تاثیری در مجوز تردد در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا یا حلقه دوم طرح ترافیک را ندارد.
دینودینو1 هفته قبل
اگر شما هم در طول دوره فعالیت وبسایت دینو با ما همراه بوده‌اید و یا عضوی از خانواده بزرگ سخت‌افزار هستید، از فعالیت عضو کوچک‌تر این خانواده، یعنی سایت Dinu آگاهی دارید. اگر در زمینه نویسندگی و تولید محتوا مهارت دارید، وبسایت دینو این شانس را در اختیار شما قرار خواهد داد تا توانایی خود را با کاربران این سایت به اشتراک بگذارید و در کنار تیم تحریریه همکاری نزدیک‌تری با مجموعه دینو داشته باشید. از این رو اگر شرایط زیر را که لازمه همکاری با تیم دینو است در خود می‌بینید، از این فرصت استفاده کرده و رزومه خود را به آدرس ایمیل info@dinu. ir ارسال کنید. شرایط لازم برای همکاری با وبسایت دینوآشنایی کامل با وردپرس، اصول و قوانین نگارش و تولید محتوانظم کاری و فعالیت منظمتسلط به زبان انگلیسی (توانایی درک مطلب و نه فقط ترجمه متنی) توانایی یافتن موضوعات جذاب و مخاطب‌پسندداشتن روحیه کار گروهی، وجدان کاری وظیفه‌شناسیدر نظر داشته باشید که در این دعوت به همکاری اولویت با افرادی است که تجربه کاری در این زمینه داشته باشند. بنابراین داشتن رزومه کاری برای درخواست‌دهندگان یک امتیاز مثبت به حساب می‌آید.
دینودینو1 هفته قبل
به تازگی بر اساس بررسی‌ها و به نقل از مجله فوربز، ریحانا به عنوان ثروتمندترین زن موسیقیدان جهان شناخته شد. ریحانا، ثروتمندترین زن موسیقیدان جهانریحانا این روزها بیشتر در زمینه مد و فشن فعالیت دارد و همچنین با گروه TechStyle Fashion نیز در زمینه طراحی لباس‌های زیر زنانه همکاری‌هایی داشته است. در سال ۲۰۱۲ ریحانا، ثروتمندترین زن موسیقیدان جهان، بنیاد Clara Lionel را تاسیس کرد تا بتواند از طریق این بنیاد از بهداشت و آموزش جوامع فقیر در سراسر جهان حمایت کند. او در سال ۲۰۱۷ در دانشگاه هاروارد به عنوان انسان دوست‌ترین فرد سال شناخته شد. این مجله ماه‌ها قبل کایلی جنر را به عنوان ثروتمندترین زن خودساخته جهان معرفی کرد و اکنون ریحانا به عنوان ثروتمندترین زن موسیقیدان جهان شناخته شده است.
دینودینو1 هفته قبل
دینو در این مطلب فال نیمه دوم خرداد را برای شروعی دیگر در اختیارتان قرار خواهد داد. در زمینه کاری مشکلات همیشه وجود دارد و فال نیمه دوم خرداد معتقد است که مشکلات بیشتری در این زمینه در انتظارتان خواهد بود. به زندگی لبخند بزنید و فراموش نکنید که هر روز یک شروع دوباره است. ورزش، ملاقات با دوستان و مطالعه را فراموش نکنید. روزهای کاری‌تان کمی خسته‌کننده و تکراری شده اما فال نیمه دوم خرداد تا پایان ماه پیشرفت‌های خوب کاری در انتظارتان است.
دینودینو1 هفته قبل
بر اساس گزارش‌های منتشر شده مشخص شد که شرکت Nickelodon در حال ساخت دنباله جدید باب اسفنجی است و این فصل جدید با نام Kamp Koral ارائه خواهد شد. دنباله جدید باب اسفنجیانیمیشن جذاب و محبوب باب اسفنجی بار دیگر ساخته و ارائه خواهد شد و این بهترین خبر برای طرفداران این انیمیشن است. دنباله جدید باب اسفنجی در واقع اولین دنباله‌ای است که برای نسخه اصلی این انیمیشن ارائه شده و همانطور که می‌دانید خالق اصلی باب اسفنجی در نوامبر ۲۰۱۸ درگذشت. در نهایت شرکت Nickelodon قدم بزرگی در این راه برداشته و بی صبرانه منتظر این سری جدید از این انیمیشن جذاب خواهیم بود. نظرات خود را در رابطه با این دنباله جدید باب اسفنجی با ما در میان بگذارید و باید بگوییم که زمان دقیق انتشار دنباله جدید باب اسفنجی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

با ۱۵ کشوری که بیشترین میلیاردرهای جهان را در خود جای داده‌اند آشنا شوید

11+
دینودینو1 هفته قبل
دینودینو2 هفته قبل
انواع دیگر بیماری‎های معافیتیبیماری‌های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) نیز شامل اختلال دژتراتیو سلول‌های عصبی ساب کلینیکال تیپ چهار قابل رسیدگی از نظر کمیسیون پزشکی است؛ بیماری‌های اعصاب و روان، بیماری‌های جراحی مغز و اعصاب، بیماری‌های ریه و قسه سینه، بیماری‌های قلب و عروق، اسکلت و ارتوپد، بیماری‌های عفونی، بیماری‌های گوش، حلق و بینی و بسیاری از دیگر این دست بیماری‌های نیز از چند ده موارد معافیت پزشکی هستند. (شرایط اقامت خارج ار کشور در بند (ج) بیان شده است. همچنین لازم است در متن اجازه تردد، به شماره و تاریخ ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح نیز استناد شود. مشمولانی که در اجرای مقررات مربوط، جهت ادامه تحصیل از کشور خارج شده و دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور میباشند، در شمول این مصوبه نبوده و حسب مورد از تسهیلات تردد دانش آموزی یا دانشجویی استفاده خواهند کرد. با افراد موضوع بند (۳) و (۴) چنانچه، از شمول مقررات مربوط خارج شوند، به شرط داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج، برابر این مصوبه رفتار خواهد شد.
دینودینو2 هفته قبل
در همین راستا، شرکت کره‌ای LG نیز جدیدترین محصول خود، شامل یک تلویزیون OLED ۸K را برای عرضه در بازار، معرفی کرد. فروش تلویزیون OLED ۸K از ال‌جیشرکت LG یک تلویزیون ۸۸ اینچی با پنل OLED را برای عرضه در بازارهای جهانی معرفی می‌کند؛ این تلویزیون غول پیکر، پیشرفته و البته گران قیمت با نام ۸۸Z۹ در ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۹ راهی بازار خواهد شد. شرکت LG بزرگ‌ترین سازنده تلویزیون‌های OLED در سراسر جهان، به عنوان برجسته‌ترین دستاورد خود این تلویزیون ۸K را راهی بازار می‌کند. Alpha ۹ در نسل دوم برای تلویزیون OLED ۸K بهینه شده است. مدل جدید پردازنده Alpha ۹، دارای قابلیت پردازش پیشرفته تصویر ۸K به همراه ارتقاء تصاویری با رزولوشن زیر ۸K است.