تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «دنیای اقتصاد»

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
به گزارش «دنیای‌اقتصاد» ارسال پیامک برای مشتریان قبل از صدور گواهینامه عدم‌پرداخت وجه چک به علت کسری موجودی ‌چک‌های متعلق به بانک صادرات که به حساب شخص واگذار می‌شوند مشمول این طرح می‌شود. براساس این سامانه چنانچه حساب مشتری مانده کافی برای تامین وجه چک را نداشته باشد، پیامکی به مشتری مبنی‌بر عدم‌کفایت موجودی ارسال و فرصتی برای تکمیل موجودی فراهم می‌شود. ساعت ارائه این خدمت از زمان شروع به کار شعبه تا ساعت ١١ صبح در نظرگرفته شده است. بنا بر این گزارش، این خدمت برای مشتریان ویژه بانک (دارای میانگین مانده سپرده قرض‌الحسنه جاری ٥٠ میلیون ریال به بالا در ماه) فعال است. برای بهره‌مندی از این سامانه درج شماره تلفن همراه مشتریان در سیستم سپهر الزامی است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
بعد دوم: «جنگ سیاسی» است که محور آن کمپین دیپلماتیک در سطح جهانی با تاکید بر تهدید جلوه دادن و بزرگ‌نمایی ایران است. موسویان در توضیح مرحله دوم این طرح اظهار کرد: این مرحله «دام اقدام نظامی» برای ترامپ است. سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل اطلاعات ساختگی به واشنگتن داده بودند که ایرانی‌ها و متحدان‌شان قصد عملیات علیه نیروهای آمریکایی در عراق را دارند. با خروج از برجام و حمایت سایر قدرت‌های جهانی از برجام، آمریکا در مقطع فعلی در موضع ضعف و انزواست و تلاش می‌کند که ورق را برگرداند. او گفت: آن عده‌ای که اصرار می‌کنند جان بولتون دنبال جنگ نیست و جنگ‌طلب نیست، در واقع متوجه باشند که در کدام جبهه کار می‌کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
با ثبت بیشترین میزان افت درصدی از اواسط فروردین‌ماه، دلار توانست به کمترین قیمت از سومین روز اردیبهشت‌ برسد. براساس صحبت‌های فعالان و تحلیلگران می‌توان ۵ سناریو را برای افت قیمتی شاخص ارزی در نظر گرفت. گروه دیگری از فعالان، افت قیمت دلار در بازار نقدی را وابسته به افزایش فروش‌های آتی در بازار می‌دانستند. یکی از نشانه‌های افزایش فعالیت خالی فروش‌ها، پایین بودن قیمت دلار در معاملات فردایی نسبت به معاملات نقدی بود. از نظر این عده احتمالا معامله‌گران بزرگ به اخبار رانتی دست پیدا کرده‌اند که زمینه‌ساز کاهش قیمت دلار می‌شود، خبری که معامله‌گران عادی از آن خبر ندارند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
چند ساعت بعد سخنگوی گوگل در گفت‌وگو با رویترز خبر را تایید و اعلام کرد دارندگان فعلی گوشی هوآوی همچنان قادر به دانلود اپلیکیشن از طریق گوگل خواهند بود. این سخنگوی گوگل به رویترز همچنین گفت: برای کاربران فعلی گوگل پلی و سیستم حفاظتی آن همچنان فعال خواهند بود. با این حال وی توضیح بیشتری در این زمینه نداد. نکته اصلی این است که تعلیق سرویس‌های گوگل باعث خواهد شد که گوشی‌های بعدی هوآوی اجازه آپدیت گوگل را نداشته باشند و همچنین نتوان گوگل پلی‌استور، جیمیل یا یوتیوب را روی آن نصب کرد. به گفته سخنگوی گوگل هوآوی فقط اجازه استفاده از نسخه عمومی اندروید را دارد و نمی‌تواند به سرویس‌های اختصاصی گوگل دسترسی داشته باشد. نسخه عمومی اندروید یک نسخه پایه از اندروید است که رایگان است و اساسا قابلیت‌های نسخه تجاری آن را ندارد. محدودیت جدید گوگل شامل قطع ارتباط فنی و تکنیکی از گوشی‌های هوآوی در آینده خواهد بود اما برای هوآوی این پایان راه نیست.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
حائری گفت: ۱۹ خرداد که تاریخ شروع اقدامات مدیریت مصرف در سال گذشته از خوزستان بوده را به‌عنوان «روز مدیریت مصرف» نام‌گذاری کرده‌ایم و برنامه‌هایی نیز در همین راستا و با هدف کاهش پیک بار برنامه‌ریزی شده که در همان روز اعلام خواهد شد. وی تاکید کرد: امیدوارم تابستان بدون مشکلی را با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته پشت سر بگذاریم و در برنامه‌ریزی‌های سال‌های آینده در کنار سرمایه‌گذاری‌هایی که انجام می‌شود مدیریت مصرف نیز در نظر گرفته و دیده شود. غلامرضا شریعتی افزود: سال گذشته با وجود کاهش تولید نیروگاه‌های برقابی به دلیل خشکسالی، با مدیریت مصرف و کاهش ساعات اداری شبکه برق استان پایدار بود و امسال نیز باید آن تجربه موفق را تکرار کنیم. وی ادامه داد: مصرف برق خوزستان در روز گذشته ۶ هزار و ۲۶۲ مگاوات بود و رشدی ۱۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل نشان می‌دهد و این افزایش مصرف لزوم شروع اقدامات مدیریت مصرف و کاهش ساعات اداری برای حفظ پایداری شبکه برق را نشان می‌دهد. مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز در این نشست گفت: سال گذشته برای اولین بار رشد مصرف برق منفی بوده است و این نتیجه اقدامات انجام شده و هماهنگی‌های صورت گرفته در کاهش ساعت اداری بوده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
این نوشتار به بررسی و مقایسه این دو روش – تولید برق از منابع فسیلی در مقابل چرخه سیلیکون - می‌پردازد. در سال ۱۳۹۶، میزان تولید خالص برق در نیروگاه‌های کشور، برابر با ۳۰۳ میلیارد کیلووات ساعت بود. (براساس نسبت میزان تولید ویژه برق در نیروگاه‌های حرارتی کشور به قدرت نامی این نیروگاه‌ها در سال ۱۳۹۶). لازم به ذکر است حتی در سناریوی دوم، کل برق خورشیدی حدود ۱۰ درصد از تولید برق کشور را به خود اختصاص خواهد داد. در سناریوی یک، ورودی‌های سیستم مورد بررسی شامل موارد ۱ (ارز جهت زیرساخت‌ تولید گاز)، ۲ (ارز جهت زیرساخت تولید برق) و ۳ (نفت و گاز جهت تامین سوخت تولید برق) هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
بعد از آنکه مایکروسافت به‌عنوان توسعه‌دهنده و ارائه‌دهنده سیستم‌عامل ویندوز آپدیت معروف به «آپدیت آوریل» را تحت‌تاثیر برخی مشکلات در به‌روزرسانی این نسخه جدید به تعویق انداخت و آن را در ماه مه ۲۰۱۹ میلادی منتشر کرد و در اختیار کاربران قرار داد، حالا به نظر می‌رسد که مشکلات نسخه جدید به‌روزرسانی شده ویندوز ۱۰ تمامی ندارد و همانند یک سریال ادامه خواهد داشت. با اینکه مایکروسافت تلاش زیادی برای برطرف کردن تمامی این مشکلات امنیتی و آسیب‌پذیری‌های موجود در نسخه به‌روزرسانی شده ویندوز ۱۰ کرده اما به نظر می‌رسد همچنان این موارد به قوت خود باقی مانده است و به شدت نام و آوازه این شرکت بزرگ و غول تکنولوژی را تهدید می‌کند. بر اساس گزارشی که در وب‌سایت تک کرانچ آمده است، کاربران بسیاری در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از نارضایتی خود از عملکرد سیستم رایانه خود بعد از دریافت و نصب نسخه جدید ویندوز ۱۰ سخن گفته و در این باره اعتراضات فراوانی به مایکروسافت داشته‌اند. آنها از این غول تکنولوژی درخواست کرده‌اند که هرچه سریع‌تر مشکلات به وجود آمده در رایانه مبتنی بر ویندوز آنها را برطرف کنند، چراکه به گفته آنها، بعد از دانلود این آپدیت جدید، سیستم رایانه‌هایشان با مشکل هنگ کردن مواجه شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
پاسکاری بین داخلی و خارجیظاهرا قرار نیست دوران پاسکاری تیم‌ملی امید بین مربیان داخلی و خارجی به پایان برسد. با این اوصاف نگاهی مدبرانه‌تر به همه جوانب ماجرا نشان می‌دهد انتخاب تیم‌ملی امید، به نوعی پیش‌خرید کردن شکست است. امکانات سخت‌افزاری حتی برای تیم بزرگسالان و اصلی کشور هم کفاف نمی‌دهد، چه برسد به تیم امید. غیراز این، مسوولان تیم امید همیشه برای گرفتن بازیکنان مشکل دارند و باید با التماس از باشگاه‌ها بازیکن بگیرند. سازمان لیگ مسابقات باشگاهی را به خاطر تیم امید تعطیل نمی‌کند و همین مساله باعث می‌شود مربی‌ها مختار باشند بازیکنان‌شان را ندهند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
وی با اشاره به راهکارهای لازم برای مقابله با این شرایط بیان کرد: ما کارهایی انجام دادیم و درخواست‌هایی هم داشتیم و به اقداماتمان ادامه می‌دهیم. بخشی از این اقدامات هم به خود کسب و کارها برمی‌گردد که راه‌حل‌هایی پیدا کردند و برخی هم سرویس‌هایشان را روی مرورگر ارائه دادند. ناظمی با بیان اینکه اصل پیگیری ما شکایت است، افزود: اما معضل این است که دولت نمی‌تواند از یک شرکت شکایت کند، بلکه شکایت باید از طرف شرکت دیگر یا یک شهروند باشد. سال گذشته که سامسونگ به مارکت داخلی ما گارانتی نمی‌داد، شکایت کردیم که البته مدتی طول کشید اما بالاخره انجام شد و آنها قبول کردند که کافه‌بازار به مارکت سامسونگ برگردد. این به این خاطر است که سامسونگ در ایران شرکت و واردکننده رسمی و کانال ارتباطی دارد اما اپل در ایران نمایندگی رسمی ندارد که بتوانیم مذاکره کنیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
این حقیقت که این چهار دهه «جنگ سرد» نامیده می‌شوند یک معامله بزرگ محسوب می‌شود. پیش‌تر اشاره کرده بودم که هر جنگی لااقل متشکل از سه بار نبرد است و جنگ سرد هم از این قاعده مستثنی نیست. لازم به ذکر است که جنگ سرد به شکلی کاملا منظم پایان یافت؛ این جنگ نه با «کوبش» [bang] که با «ناله و شیون» [whimper] پایان یافت. سیستم اقتصادی شوروی عمیقا و به لحاظ ساختاری ناقص بود. گورباچف آشکارا نتیجه گرفت که شوروی تنها در صورتی می‌تواند بقا یابد و در عرصه جهانی به رقابت بپردازد که به شیوه‌ای اساسی در داخل تغییر کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
به گزارش «دنیای اقتصاد»، مقایسه قیمتی آپارتمان‌های میان‌سال که این روزها معامله آنها در منطقه چهار تهران پرتعداد است، نشان می‌دهد قیمت مسکن در اردیبهشت‌ با اسفند سال گذشته متفاوت است. آپارتمان ۱۵ سال ساخت میان‌متراژ در این منطقه در بازار شب عید که دمای معاملات قدری افزایش یافته بود، مترمربعی ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان معامله می‌شد؛ این در حالی است که آپارتمانی تقریبا با همان ویژگی‌ها در همان محله طی هفته‌های اخیر بیش از مترمربعی ۱۴ میلیون تومان قیمت‌گذاری و فروخته شده است. نگاهی به معاملات انجام شده در منطقه چهار طی ماه میانی بهار نشان‌دهنده سهم بالای خرید و فروش در محله تهرانپارس این منطقه است. پس از تهرانپارس، شمس‌آباد یکی دیگر از محله‌های پرمعامله منطقه چهار به شمار می‌آید؛ هر چند به‌طور کلی تعداد معاملات در این مناطق همچنان در محدوده فاز رکود بازار مسکن قرار دارد. بر اساس داده‌های اولیه سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، حدود ۷۰۰ آپارتمان مسکونی در این منطقه طی مدت سپری شده از اردیبهشت ماه به فروش رسیده که البته آمار مذکور قطعی نبوده و پس از تکمیل ثبت اطلاعات، قدری افزایش خواهد یافت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
بهاره آروین در گفت‌وگو با «ایسنا» در مورد چرایی عدم درج مبلغ حقوق دریافتی شهردار تهران در وب‌سایت شفاف گفت: حقوق شهردار تهران دارای سقف مصوب هیات وزیران است و بنا به گفته معاونت منابع انسانی مبلغ حقوق دریافتی شهردار تهران ۱۰میلیون تومان است. وی با بیان اینکه از میزان افزایش حقوق شهردار در سال ۹۸ اطلاعی ندارم، گفت: از آنجا که میزان حقوق شهردار دارای مصوبه هیات وزیران است نمی‌تواند بیشتر از ۱۰ میلیون تومان دریافتی داشته باشد که همین امر سبب شده که در سال ۹۷ حقوق دریافتی ۵۰۰ نفر در شهرداری تهران بیشتر از حناچی باشد. وی در پاسخ به این سوال که چرا حقوق دریافتی معاونان و شهرداران مناطق در وب‌سایت شفاف قید نشده است، اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان اردیبهشت‌ماه علاوه بر درج حقوق دریافتی شهردار تهران در وب‌سایت شفاف، مزایای غیرمستمر معاونان و شهرداران مناطق اعم از انواع مزایای هفت‌گانه غیرمستمر یعنی اضافه کار، شب کار، تعطیل کار، حق ناهار، حق ایاب و ذهاب و هزینه موبایل و همچنین پاداش‌های شش‌ماهه براساس رده‌های مدیریتی درج خواهد شد. آروین ادامه داد: همچنین حداقل مبلغ دریافت شده، حداکثر دریافتی و میانگین دریافتی‌های رده‌های مدیریتی در سال ۹۷ نیز درج خواهد شد. وی گفت: در وب‌سایت شفاف، مبلغ دریافتی براساس رده‌های مدیریتی و مزایای هفت‌گانه منتشر خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
بسته جدید بانک مرکزی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات ابلاغ شد. گروه‌های غیرپتروشیمی همچنین می‌توانند تا سقف ۲۰ درصد، ارز صادراتی خود را به‌صورت اسکناس در صرافی‌ها عرضه کنند و مابقی ارز خود را با روش «واردات در مقابل صادرات خود یا صادرات سایر اشخاص» به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. اما گروه‌های دوم، سوم و چهارم به ترتیب مکلف به ارائه ۵۰ درصد، ‌ ۷۰ درصد و ۹۰ درصد ارز صادراتی خود به سامانه نیما شدند، ضمن آنکه تمامی گروه‌ها تا سقف یک میلیون یورو از فروش ارز به سامانه نیما معاف شدند. مطابق دستور جدید بانک مرکزی صادرکنندگان غیرپتروشیمی مکلف شده‌اند که حداقل ۵۰ درصد ارز صادراتی خود را به سامانه نیما بیاورند، درحالی‌که در دستورالعمل قبلی طبقات صادراتی در میزان فروش ارز در سامانه با یکدیگر متفاوت بودند. اما پرسش دیگر به وضعیت طبقه اول صادراتی یعنی کسانی که کمتر از یک میلیون یورو در طول سال صادرات دارند برمی‌گردد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
آرون دیوید میلر، مذاکره‌کننده سابق گفت‌وگوهای صلح که زیر نظر روسای‌جمهور دموکرات و جمهوری‌خواه هم کار کرده است می‌گوید که طرح ترامپ لازم اما کافی نیست. این درحالی است که ترامپ در دو سال گذشته خلاف این طرح حرکت کرده است. افزون بر این، بحرین، به‌عنوان میزبان که در نزدیکی قطر قرار دارد و از قضا دوحه نیز یکی از کشورهای مدنظر ترامپ برای تامین مالی طرح خود است، رابطه خوبی با یکدیگر ندارند. ترامپ نیز خود در این جلسه حضور نخواهد داشت و به‌جای آن به ژاپن خواهد رفت تا در اجلاس گروه ۲۰ شرکت کند. او می‌گوید: «فضا در این شرایط تند می‌شود و دیگر ارائه طرح سیاسی نیز جوابگو نخواهد بود.» افزون بر این، دو طرف (فلسطینی و اسرائیلی) مایل به گفت‌وگو با یکدیگر نیستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
ابتدا اعلام شد علی دایی مد نظر آنها است، ولی خیلی زود خبر رسید مذاکرات آنها به بن‌بست رسیده است. حالا ظاهرا بازیکن سابق تیم‌ملی که پیش از این تجربه تقریبا موفقی در نساجی داشت مد‌نظر مدیران تراکتورسازی قرار گرفته است. اما درحالی‌که مدیران تراکتورسازی درحال انجام مذاکرات برای تعیین سرمربی هستند انتشار یک پست از سوی مسعود شجاعی فضای این تیم را ملتهب کرد. این درحالی است که مسعود قرارداد ۳ ساله با این تیم دارد و دو سال دیگر از این قرارداد باقی مانده است. البته الیاسی مدیرعامل تراکتورسازی درگفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی تاکید کرد اجازه نخواهند داد شجاعی از این تیم جدا شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
وی با تاکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی دقیق توسط رسانه‌ها و روابط‌‌عمومی سازمان‌ها افزود: روابط‌‌عمومی‌ها یکی از ارکان مهم و تاثیرگذار در اطلاع‌رسانی درون و بیرون سازمان هستند و بر همین اساس نیز باید تلاش کنند تا اخبار را بی‌طرفانه و همه‌جانبه و به‌طور دقیق منعکس کنند. مدیرعامل بانک کارآفرین با اشاره به وظایف روابط‌‌عمومی‌ها تصریح کرد: روابط‌‌عمومی‌ها نقش موثری در بهبود وضعیت سازمان‌ها در افکار عمومی دارند و با ایجاد تعامل مناسب در داخل و خارج از سازمان، می‌توانند قدرت برند سازمان را تا حد زیادی تقویت کنند؛ زیرا نحوه ارتباط میان سازمان‌ها و موسسات و عموم افرادی که با آن سروکار دارند، عامل مهمی در تحقق اهداف سازمان و ارتقای جایگاه آن محسوب می‌شود. تهرانفر در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت استفاده بیشتر از رسانه‌های اجتماعی که بر بستر وب شکل ‌گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه اطلاع‌رسانی دقیق، همه‌جانبه و با سرعت بالا، با شکل‌گیری رسانه‌های نوین امکان‌پذیر شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
در پایش محیط کسب و کار ایران، دشواری در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی همواره به‌عنوان یکی از معضلات بخش تولید در کشور مطرح شده‌است. برخی از برآوردهای رسمی سهم بانک‌ها در تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی را در حدود ۹۰ درصد تخمین می‌زنند. البته به واسطه عدم تقارن اطلاعاتی و وجود اصطکاک شدید در بازار مالی، بانک‌ها با چالش‌های عمیقی برای اتخاذ بهترین تصمیم روبه‌رو می‌شوند. در سوی مقابل نیز داده‌ها حکایت از همبستگی معنادار بین سلامت بانک‌ها و وضعیت شاخص‌های مالی بنگاه‌های اقتصادی دارد. به این معنا که همزمان با افزایش سلامت در نظام بانکی بنگاه‌های اقتصادی به تسهیلات ارزان‌تر و باکیفیت‌تری دسترسی دارند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
وی با بیان اینکه باید بابت ترافیک مکالمات صادره از کشور به سمت اپراتورها و کریرهای بین‌المللی که ترافیک را از ما تحویل می‌گیرند، هزینه ارزی پرداخت کنیم، افزود: چون به ازای هر یک دقیقه ترافیک مکالمه، باید هزینه ارزی بپردازیم، زمانی که نرخ ارز بالا می‌رود ما نیز مجبور خواهیم شد قیمت مکالمات را بالا ببریم. معاون وزیر ارتباطات گفت: نرخ مکالمات تقریبا در تمامی سطح‌بندی‌های کشورها تغییر پیدا کرده و در دو مقصد نیز که قیمت مکالمات در سطوح قبلی متناسب نبود، در سطح‌بندی جدید تغییر یافته است. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تاکید کرد: طبق برآوردی که داشتیم نرخ مکالمات با همه کشورها در سطوح مختلف نسبت به قبل، چیزی در حدود ۲ تا ۵/ ۲ برابر افزایش داشته است. وی اضافه کرد: به مکالمات بین‌الملل ارز دولتی و نیمایی تعلق نمی‌گیرد و به همین دلیل، شرکت ارتباطات زیرساخت مجبور است از ارز آزاد استفاده کند. به گفته فتاحی، تغییر نرخ مکالمات بین‌الملل از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت، با اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صورت گرفته است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
وسعت عرضه‌های دیروز متوسط قیمت در ۲۱ صنعت از صنایع ۲۷گانه فرابورسی را تنزل داد. مقیاس عرضه‌های دیروز نشان می‌داد که بازار بیشتر متاثر از اخبار غیراقتصادی بوده تا مولفه‌های ارزش‌آفرین چون گزارش‌های پرترافیک عملکرد. صف فروش تک‌نماد خودرویی فرابورس یعنی بهمن دیزل، که به همراه دیگر نمادهای همگروه با فشار سنگین عرضه روبه‌رو شده بودند، عنوان طولانی‌ترین صف فروش را در بین نمادهای فرابورسی به نام خود ثبت کرد. در بین سهام گروه قندی هم که به‌طور متوسط ۶/ ۲ درصد افت قیمت را تجربه کردند، نماد معاملاتی شرکت قند شیرین بجنورد ضمن تجربه صف فروش در کف روزانه قیمت معامله شد. در نقطه مقابل، حدود ۳۰ درصد از تعداد نمادها ضمن تقاضای قابل قبول با رشد قیمت به کار خود پایان دادند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
بر این اساس خالص خرید حقوقی‌ها در گروه معدنی به ۵/ ۵میلیارد تومان رسید که ۳میلیارد تومان از این رقم به خالص خرید سهام سرمایه‌گذاری صدرتامین تعلق داشت. البته در روزهای اخیر نوسان منفی قیمتی در این نماد شکل گرفته که حمایت حقوقی‌ها مانع از افت بیشتر شده است. در همین راستا گل‌گهر نیز در فهرست دیگر نمادهای معدنی مورد توجه حقوقی‌ها در بازار دیروز بود. بر این اساس خالص خرید حقوقی‌ها در این گروه به ۴/ ۵میلیارد تومان رسید. به این ترتیب حمایت حقوقی‌ها در نمادهای خودرویی به‌ویژه در سهام ایران‌خودرو نمود بیشتری داشت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ساعت قبل
عبدالامیر باروتکوب افزود: این شرکت در حال حاضر ۳ هزار و۵۰۰راس دام مولد و ۷ هزار راس گله دارد که نشان‌دهنده نزدیک‌شدن به ظرفیت مجموعه‌ است. مدیرعامل «زشریف» اضافه کرد: کشت و صنعت شریف‌آباد علاوه بر دامپروری و تولید شیر در استان قزوین، کارخانه‌ای به ظرفیت ۲۷ هزار تن در سال در یکی از شهرک‌های صنعتی استان قم دارد که علاوه بر تولید شیر، محصولات را فرآوری و به بازار عرضه می‌کند. باروتکوب درخصوص کل میزان واردات و صادرات گفت: در سال ۹۶ میزان ۱۴۹ هزارتن گوشت قرمز و ۱۰ هزار راس دام سبک وارد و ۹۴۶ هزارتن شیر و فرآورده‌های لبنی و ۲۰ هزار راس دام سنگین صادر شده است. وی در پایان افزود: واردات برخی از فرآورده‌های دامی از خارج از کشور بزرگ‌ترین ریسک این شرکت و البته صنعت است. از این رو اقدامات لازم برای پوشش این ریسک با استفاده از ظرفیت‌های داخلی صورت گرفته تا روند سودآوری سهام شرکت در مسیر متعادل و رو به رشدی قرار بگیرد.

دنیای اقتصاد

سایت دنیای اقتصاد مرجع اخبار اقتصادی است که به شما قدرت پیش‌بینی بازار مسکن، بازار خودرو، بازار ارز، بازار سکه و بورس را می‌دهد و می‌توانید اخبار مهم و جدید آن را در صفحه‌اش در خبری دنبال کنید.