پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «دنیای اقتصاد»

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
در کنار این موارد افزایش تمایل به خرید ویلاهای شهرکی تفاوت دیگر بازار ویلا در سال جاری نسبت به سال گذشته است. در سال‌های گذشته مشتری اصلی ویلاهای شمال تهرانی‌ها بودند و تقاضا از شهرهای دیگر بسیار محدود بود. از طرفی واسطه‌ها کاهش تقاضای خرید ویلا در شمال از سوی تهرانی‌ها را به شرایط بازار مسکن در پایتخت نسبت می‌دهند. در حال حاضر ویلاهای شمال به لحاظ قیمتی قابل دسته‌بندی در چهار گروه هستند. بنابراین لازم است خریداران ویلا پیش از سفر به شمال در جریان کم و کیف این حربه در بازار ویلا باشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
ترکیه و آمریکا اما می‌گویند که قتل خاشقجی با دستور حکومت و برنامه‌ای از پیش طراحی شده، بوده است. به‌نظر می‌رسد که محمد بن‌سلمان به‌دنبال فراهم کردن بی‌دغدغه حکومت برای خود است. تیم اطلاعاتی ترکیه به این طریق توانسته تیم مسوول در این زمینه را شناسایی کند و اسامی آنها را در اختیار رسانه‌ها قرار دهد. تیم مداخله سریع با اجازه محمد بن‌سلمان و با مدیریت سعود القحطانی تاسیس شد. نیروهای اطلاعاتی آمریکا با ارزیابی عملیات قبلی این تیم به این نتیجه رسیده است که احتمالا قتل خاشقجی به دستور محمد بن‌سلمان بوده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
این تاسیسات قبلا از سوی کره‌شمالی برای پرتاب موشک‌های ماهواره‌بر مورد استفاده قرار گرفته؛ اما کره‌شمالی در آنجا موشک بالستیک قاره‌پیما با قابلیت کلاهک هسته‌ای شلیک نکرده است. جئونگ کیه‌ئونگ دو، وزیر دفاع کره‌جنوبی خطاب به یک کمیته دفاعی پارلمان این کشور گفت: هنوز زود است که بخواهیم این فعالیت‌های کره‌شمالی را مرتبط با پرتاب موشک بخوانیم. او در ادامه گفت: تاسیسات واقع در تونگچانگ-ری مخصوص پرتاب موشک است؛ اما ما فعلا فعالیتی در آنجا برای اجرای یک پرتاب موشکی نمی‌بینیم. او بدون توضیح بیشتر گفت: نشانه‌هایی درباره تداوم فعالیت هسته‌ای در کره‌شمالی وجود دارد. چو خاطرنشان کرد: با توجه به تداوم این فعالیت‌های کره‌شمالی تحلیلی جامع برای مشخص کردن نیات دقیق این کشور لازم است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
روز گذشته همچنین حرکت قطارهای شهری برای ساعاتی متوقف شده بود به همین منظور دولت هلند نیز یک نشست فوق العاده در پی این رخداد تشکیل داد. پلیس هلند گفته ممکن است یک انگیزه تروریستی در پشت این رخداد وجود داشته باشد. دولت هلند به‌منظور کمک به زخمی‌های این حمله چندین هلی‌کوپتر به این مکان فرستاد. دولت هلند نیز گفت که سطح هشدار تهدیدهای تروریستی در اوترخت را تا اطلاع ثانوی حداکثری اعلام می‌کند. سرویس اطلاع‌رسانی دولت هلند هم اعلام کرد: سطح هشدار تهدیدهای تروریستی افزایش یافته و در سطح قرمز قرار گرفته است که بالاترین سطح در اوترخت است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
این تغییر احتمالی در دولت ونزوئلا در پی حدود یک هفته قطعی برق این کشور که مشکلات زیادی در ونزوئلا ایجاد کرد اعمال می‌شود. پیش از این قطعی برق نیز ونزوئلا مدت‌ها درگیر بحران اقتصادی و کمبود غذا و دارو و مهاجرت میلیون‌ها شهروند در این کشور بوده است. نیکلاس مادورو مقصر این قطعی برق سراسری را حمله سایبری پیچیده به رهبری آمریکا و همچنین خرابکاری از سوی مخالفان دانسته است. مادورو از زمانی که در سال ۲۰۱۳ قدرت را به دست گرفت بارها اعضای کابینه‌اش را تغییر داده و تعدادی از مقام‌های ارشد ارتش را به برخی پست‌ها در کابینه از جمله وزارتخانه‌های نفت، کشور و برق منصوب کرده است. مادورو در بازدید از گروهی از کارمندان تاسیسات برق این کشور در ایالت بولیوار در جنوب ونزوئلا وعده تغییر ساختار در شرکت برق دولتی این کشور را داد و همچنین قول داده که واحدی را در ارتش با ماموریت ویژه حفاظت از زیرساخت‌ها در برابر حملات سایبری ایجاد کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
روزنامه مذکور به نقل از مقامات آمریکایی نوشته بود، واشنگتن قصد دارد ماه‌ها بعد از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره خروج کامل نیروهای آمریکایی از سوریه، حدود هزار سرباز را در این کشور نگه دارد. مقامات آمریکایی گفته بودند، نگه داشتن این تعداد نیرو در سوریه سه ماه بعد از دستور ترامپ برای خروج کامل نیروها از این کشور تحولی دراماتیک در موضع‌گیری آمریکاست. به نوشته این روزنامه، مذاکرات طولانی دولت آمریکا با ترکیه و هم‌پیمانان اروپایی و تشکیلاتی که واشنگتن از آنها در سوریه حمایت می‌کند در دستیابی به توافقی در زمینه ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه که بخشی از طرح ترامپ برای خروج از سوریه است، به شکست انجامید. ترامپ در ۱۹ دسامبر از خروج حدود ۲ هزار سرباز از سوریه خبر داد و مدعی پیروزی کامل بر داعش شد. در ۲۲ فوریه کاخ سفید اعلام کرد، نیروهای محدودی از آمریکا برای حفظ صلح باقی می‌مانند که تعدادشان ۲۰۰ سرباز است. ترامپ چند روز بعد از تصمیمش اعلام کرد، ۴۰۰ سرباز در سوریه باقی می‌مانند که در منطقه امن در شمال شرق سوریه و پایگاه التنف آمریکا در نزدیکی مرزهای مشترک عراق، اردن و سوریه تقسیم می‌شوند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
میخائیل بوگدانف، معاون وزیرخارجه روسیه و فرستاده این کشور به منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام کرد: مذاکرات ما با دولت سوریه و گروه‌های ذی‌ربط در روند آستانه و همچنین با دولت ترکیه در سطوح سیاسی، نظامی و امنیتی به خصوص منطقه امن در شمال سوریه همچنان ادامه دارد. وی در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در خارطوم، پایتخت سودان گفت: برخی توافقات در سوریه به کندی انجام می‌شوند، اما باید برای تحقق اهدافمان که همان از بین بردن داعش در سوریه به‌ویژه در شمال این کشور و ادلب است با برنامه‌ریزی پیش برویم. این مقام روسی تصریح کرد: طبیعتا مذاکرات در زمینه بازسازی زیرساخت‌ها و بازگشت آوارگان و حل‌وفصل سیاسی بحران سوریه ادامه دارد و اوضاع در این کشور به‌رغم برخی مشکلات که نیاز به تلاش بیشتر دارند، رو به بهبودی نهاده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
این اولین سفر بولسونارو به خارج از برزیل برای یک نشست دوجانبه، از زمان آغاز ریاست‌جمهوری در اول ژانویه است. او ماه ژانویه در نشست داووس در سوئیس شرکت کرده بود. این مقام برزیلی در واشنگتن با رئیس سازمان کشورهای آمریکایی (اوای‌اس) دیدار خواهد کرد و سه‌شنبه به برزیل باز می‌گردد. عصر یکشنبه ده‌ها تن مقابل کاخ سفید به سفر بولسونارو اعتراض کردند و یکی از معترضان پلاکاردی با نوشته «قاتل» به دست داشت که اشاره‌ای آشکار به ارتباط او با قتل ماریل فرانکو، فعال حقوق بشر بود. پلیس می‌گوید این ارتباط‌ها تصادفی هستند. اتحاد ترامپ – بولسونارو در واقع ائتلاف دو رهبر از پوپولیست‌ترین دموکراسی‌ها در آمریکا است که روی طیفی از مسائل منطقه‌ای همکاری دارند. کیست که از یک کشور آزاد و ثروتمند بترسد؟ ما دنبال همین آمده‌ایم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
- مقایسه: شناسایی و مقایسه ابعاد و اندازه‌ها با نیازها و خواسته‌ها می‌تواند پاسخگوی بسیاری از سوالات باشد. از نظر کایزن برای تحقق بهبود تدریجی و مستمر در هتل‌ها باید سه اقدام اساسی زیر صورت بگیرد:۱. مودا هیولایی است که فرصت‌ها را می‌بلعد و می‌تواند سود، بهره‌وری، پیشرفت و منابع هتل را نابود کند. آن دسته از فعالیت‌هایی که برای تکمیل و بهبود سطح کیفی خدمات لازم است (مورا) به فعالیت‌های هتل افزوده شوند. شناسایی موداها در هتل‌ها دارای روش‌های متنوعی است ولی برای شناسایی همه‌جانبه موداها در کل هتل باید از یک فلسفه و فرهنگ سازمانی خاص استفاده کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
شاید بسیاری از شما قصد عزیمت به سمت اردبیل دارید اما نمی‌دانید سر راه خود چه مکان‌های ناشناخته یا کمتر شناخته شده‌ای را از دست می‌دهید. قلعه تاریخی اولتان مغان از جمله دیدنی‌های شگفت‌انگیز اردبیل است و کمتر کسی آن را می‌شناسد. این قلعه در شمال استان اردبیل و شهرستان پارس آباد مغان و موقعیت اولتان قالاسی که محوطه‌ای باستانی در ساحل جنوبی رود ارس در ۱۲ کیلومتری پارس آباد و حاشیه رود مرزی ارس (آراز) است، قرار گرفته. این قلعه نمادی از معماری دوره باستان تا دوره ساسانی است که البته چون تا قرن ۱۲ مورد استفاده قرار می‌گرفته آثاری نیز تا این دوران در این قلعه یافت می‌شود. فضاهای مسکونی داخل قلعه و فضاهای صنعتی مانند کارگاه‌های فلزکاری، شیشه‌گری و سفال که بیرون از قلعه قرار گرفته و دور تا دور شهر هم خندقی ۱۵ متری حفر شده تا قلعه را از گزند دشمنان در امان نگه دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
البته بر اساس بررسی‌های انجام شده، متولیان برگزاری این مسابقه جهانی، خودشان درصدد انتخاب موزه‌ها بر می‌آیند و موزه‌ها و نمایشگاه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند. تاکنون چنین پیشنهادی به ایران و موزه‌های ایران و نمایشگاه‌های موزه‌ای ایران داده نشده است.» به گفته او، جایزه جهانی هنرهای زیبا (GFAA) که به اسکار موزه‌ها مشهور است به آثار و اشیای تاریخی داده نمی‌شود؛ بلکه به چیدمان و موفقیتی که یک نمایشگاه می‌تواند کسب کند، داده می‌شود. این یک اتفاق فرهنگی است که بخشی از آن به کیفیت و انتخاب درست اشیا باز می‌گردد. در نهایت از برگزاری نمایشگاه «ایران؛ مهد تمدن» به عنوان یک نمایشگاه موفق یاد شده و صاحب این موفقیت، موزه درنتیس است. البته قطعا اگر کیفیت اشیا خوب نبود و چیدمان آثار درست انجام نمی‌شد، چنین جایزه‌ای به موزه درنتیس نمی‌رسید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
به‌طور کلی سازمان میراث فرهنگی به حمایت از اقامتگاه‌های رسمی، اسکان مدارس را مخل نظام اقتصادی گردشگری کشور می‌داند و به دنبال تعطیلی یا محدود کردن اسکان مدارس است. فرض کنید همین امسال دیگر امکان اسکان گردشگران در مدارس فراهم نباشد. اسکان مدارس نه به آن سفیدی است که آموزش و پرورش نشان می‌دهد و نه به آن سیاهی که میراث فرهنگی ادعا می‌کند. قطعا امروزه اسکان مدارس در جزایر جنوبی، سواحل شمالی و شهرهای بزرگ که امکانات اقامتی دارند، آسیب‌زاست. اسکان مدارس باید به تدریج از چرخه اقامت کشور حذف شود تا گردشگری و صنعت اقامت کشور کم‌کم به مسیر درست هدایت شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
حالا اما همچنان مردم مجبورند تا جایی که می‌توانند از فرصت نوروز برای سفر بهره بگیرند. از این‌رو، این سفرهای فشرده هم برای مقصد و هم برای گردشگران چالش‌هایی را به همراه خواهد داشت. «انتخاب مقاصد کمترشناخته‌شده»، «برنامه‌ریزی دقیق برای سفر»، «رعایت ایمنی و همراه داشتن لوازم مناسب»، «تنظیم زمان سفر» و «توجه به پایداری سفر» پنج توصیه کلی برای ایرانی‌هایی است که در تعطیلات پیش‌‌رو، قصد سفر داخلی دارند. برنامه‌ریزی برای سفرسفر بدون برنامه‌ریزی در زمان‌های اوج سفر، مانند نوروز، اگر نگوییم بی‌فایده است، دست‌کم باید گفت بی‌کیفیت خواهد بود. بعد از انتخاب مقصد، انتخاب مسیر، برگزیدن وسیله نقلیه موردنظر، انتخاب نوع اقامت و حتی رستوران‌هایی که در مقصد و مسیرتان به کیفیت شهره هستند، بخشی از فرآیند برنامه‌ریزی است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
استقبال از گردشگری سلامت بین ایران و کوباایلنا: سفیر جمهوری کوبا در ایران با بیان اینکه در بخش گردشگری درمان صحبت‌هایی برای گسترش روابط بین دو کشور ایران و کوبا انجام شده، گفت: «بر اساس مذاکرات انجام‌شده ممکن است در بخش بهداشت و درمان حتی انتقال بیمار را هم داشته باشیم.» آلکسیس باندریچ وگا درباره تعاملات گردشگری بین کوبا و ایران و حضور گردشگران کوبایی در ایران خاطرنشان کرد: «کوبا کشوری است که با توجه به شرایط خود، بیشتر دریافت‌کننده توریست است. همچنین با توجه به شرایطی که از ایران دیدم ایران کشوری است که بیشتر گردشگران را به کشورهای دیگر صادر می‌کند.» او ادامه داد: «البته ما دوست داریم ایرانیان تنها به خاطر دیدن سواحل معروف کوبا به این کشور سفر نکرده و در سفر به کوبا با فرهنگ کشور ما هم آشنا شوند تا بتوانیم یک ارتباط فرهنگی با یکدیگر داشته باشیم.»
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
تشدید فشار ترامپ بر جنرال‌موتورزدنیای اقتصاد: شرکت جنرال‌موتورز، اوایل ماه جاری تصمیم خود را برای تعطیلی کارخانه‌اش در «لوردزتاون» اوهایو اعلام کرد. این تصمیم در راستای طرح‌های این شرکت برای کاهش چشمگیری فعالیتش در آمریکا اتخاذ شده است. ترامپ همان زمان به خبرنگاران گفت که شخصا مری بارا مدیرعامل جنرال موتورز را تحت فشار قرار داده تا به فعالیت این شرکت در اوهایو ادامه دهد. ترامپ روز شنبه گذشته بار دیگر چنین درخواستی را تکرار کرد و مصرانه از مدیرعامل شرکت جنرال‌موتورز خواست فعالیت و سرمایه‌گذاری خود در کارخانه «لوردزتاون» را ازسربگیرد. ترامپ در توئیتی نوشت: «با توجه به رونق اقتصادی آمریکا، شرکت جنرال‌موتورز باید کارخانه خود در «لوردزتاون» اوهایو را باز نگه دارد شاید نیاز باشد مالک جدیدی داشته باشد، اما باید هر چه زودتر این اقدام را انجام دهد.»
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
توسعه همکاری دایملر و ب‌ام‌ودنیای اقتصاد: دو شرکت آلمانی دایملر و ب‌ام‌و در حال بررسی زوایای پیدا و پنهان همکاری مشترک در پلتفرم خودروهای برقی هستند. گفته شده این دو خودروساز در حال گفت‌وگو بر روی اشتراک هزینه‌های مهندسی پلتفرم خودروهای کامپکت و میان‌سایز نیز هستند. این خودروها از قوای محرکه‌تمام برقی برخوردار خواهند بود. روزنامه اتوبیلد آلمان ادعا می‌کند این همکاری باعث صرفه‌جویی ۹۱/ ۷ میلیارد دلاری برای هر یک از دو خودروساز در بازه زمانی هفت‌ساله خواهد شد. اگر خودروهای بزرگ‌تر هم در این پروژه به‌صورت مشترک تولید شوند، صرفه‌جویی بیشتری انجام می‌شود. البته گزارش‌ها نشان می‌دهد گفت‌وگوهای بین این دو خودروساز هنوز در مراحل اولیه بوده و احتمال دارد برنامه‌ها تغییر کنند. مدیر مالی ب‌ام‌و در اواخر سال گذشته تایید کرده بود این شرکت از همکاری گسترده‌تر با دایملر استقبال می‌کند اما مساله شناسایی فرصت‌ها در زمینه‌پلت‌فرم‌های خودرویی مشترک اندکی دشوار است و باید مزیت‌هایی برای دو طرف وجود داشته باشد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
در واقع ابرپروژه اسقاط فرصت بزرگی بود تا خودروسازان تجاری کشور تولید خود را احیا کرده و ضمن افزایش تیراژ و نزدیک کردن آن به ظرفیت اسمی، نقدینگی قابل‌توجهی نیز به دست بیاورند. با این حساب، تولید این محصول در خودروسازان کشور نسبت به ۱۱ ماه مشابه سال گذشته، حدود ۶۶ درصد افت داشته است. طبق آمار، تولید گروه کامیون در زامیاد از ۱۷۷ دستگاه طی ۱۱ ماه سال گذشته، به ۲۴۸ دستگاه افزایش یافته است. نکته دیگر اما اینجاست که سایپایی‌ها در ۱۱ ماه امسال هیچ تولیدی در بخش مینی‌بوس، میدل‌باس و اتوبوس نداشته‌اند. این شرکت اما در تولید اتوبوس توفیقی نداشته و با تیراژی ۱۲ دستگاهی ۸۱ درصد افت تولید را به خود دیده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
هرچه هست، قطعه‌سازان با این شرط بانک مرکزی مخالف هستند و از همین رو پرداخت تسهیلات ارزی فعلا عملی نشده است. حال اما فعالان صنعت خودرو پیشنهادی در راستای حل این ماجرا مطرح می‌کنند و آن، بازپرداخت تسهیلات ارزی با درصدی اضافه است. بر این اساس، پیشنهاد آنها این است که تسهیلات ۸۰۰ میلیون یورویی با اضافه پرداختی ۱۰ درصدی، باز گردانده شود، نه به قیمت روز ارز. حال باید منتظر ماند و دید بانک مرکزی با این پیشنهاد موافقت می‌کند یا همچنان بر بازپرداخت به روز تسهیلات ارزی پافشاری خواهد کرد. ۸۰۰ میلیون یورو موردنظر می‌تواند کمک بزرگی به بهبود تامین قطعات و تولید خودرو در کشور بکند و منتفی شدن آن نیز اثری عکس روی تیراژ خواهد گذاشت.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
به گزارش «دنیای اقتصاد»، اگرچه تحت تاثیر نوسان افزایشی قیمت مسکن در بهمن ماه، بازار مسکن در ابتدای اسفند تا حدودی با افت دما روبه‌رو شد اما این وضعیت پایدار نماند و آمارهای اولیه از معاملات حاکی است در هفته‌های اخیر دمای بازار مسکن چیزی از بازار بهمن ماه کم نداشته است. تحقیقات میدانی از بازار مسکن نشان می‌دهد افزایش معاملات مسکن در اسفند ماه ناشی از تقویت حضور هر دو طرف عرضه و تقاضا در بازار مسکن بوده است؛ اما یک مشکل ریشه‌دار در بازار مسکن، «جنس عرضه» است که در حرکت به سمت رونق اختلال ایجاد می‌کند. این مشکل، کمبود آپارتمان‌های کوچک‌متراژ برای فروش است که سبب ناکامی طرف تقاضا حین جست‌وجو شده است. از یکسو کاهش شدید قدرت خرید مسکن متقاضیان به ویژه خانه‌اولی‌ها و از سوی دیگر کمیاب شدن آپارتمان تا ۶۰ مترمربع موجب شده زمان جست‌وجو برای خریداران در بازار مسکن افزایش یابد. با این حال بررسی فایل‌های عرضه شده در بازار مسکن ۱۰ تا ۲۰ سال ساخت نشان می‌دهد این گروه سنی هم از ماجرای کمیابی آپارتمان کوچک‌متراژ مستثنی نیستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
محمدمهدی میرزایی‌قمی در گفت‌وگو با «ایسنا» با تاکید بر اینکه صدور مجوز آلایندگی برای شماره‌گذاری خودروها و موتورسیکلت‌ها و نظارت بر رعایت استانداردهای آلایندگی در زمان تولید از وظایف سازمان حفاظت محیط‌زیست است، اظهارکرد: به‌طور کلی شرایط آلایندگی یک وسیله نقلیه در سه مرحله کنترل می‌شود. وی ادامه داد: مرحله دوم کنترل آلایندگی وسایل نقلیه مربوط به نظارت، در زمان تولید انبوه خودرو در خط تولید است که به‌صورت نمونه‌برداری تصادفی توسط سازمان حفاظت محیط زیست انجام می‌شود. مرحله سوم کنترل آلایندگی وسایل نقلیه نیز مربوط به زمانی است که خودرو تولید و شماره‌گذاری شده است و وارد چرخه ناوگان می‌شود. نظارت در این مرحله با استفاده از مکانیزم معاینه فنی صورت می‌گیرد و برای همه خودروها اجرا می‌شود البته این مرحله توسط نهادهای دیگر انجام شده و نقش سازمان حفاظت محیط‌زیست صرفا نظارت بر مراکز معاینه فنی است. سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم با تاکید بر اهمیت کنترل وضعیت آلایندگی خودروها پیش از شماره‌گذاری تصریح کرد: بر اساس ماده ۵ آیین‌نامه اجرایی ماده دو قانون هوای پاک، سازمان حفاظت محیط‌زیست مکلف شده است که مراحل اول و دوم کنترل آلایندگی وسایل نقلیه (فرآیندهای TA و COP) را به‌روزرسانی کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
به گزارش «ایسنا» مرتضی الویری افزود: استقرار خزانه الکترونیکی و حذف هر گونه دریافت نقدی در کلیه واحدها و سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران یکی دیگر از نکات قابل‌ توجه در بودجه سال آینده شهرداری تهران است که در قالب ‌بند (ج) تبصره یک این لایحه مشاهده می‌شود، به ‌این‌ترتیب شهرداری تهران موظف است تمامی درآمدهای کسب‌شده را به خزانه واحد واریز کند. به گفته وی، کمیته تخصیص منابع هم که شهرداری تهران باید ماهی یک‌بار آن را تشکیل دهد و متناسب با درآمدهای حاصله هزینه‌های مد نظر را تنظیم کند. کمیته تخصیص همانند شیرفلکه‌ای عمل خواهد کرد که به‌تناسب درآمدهای کسب‌شده پروژه‌ها و فعالیت‌های شهرداری تهران را اولویت‌بندی و متناسب با درآمدها تخصیص می‌دهد. در حقیقت اگر درآمدهای شهرداری بالا پیش‌بینی‌ شده است، تعبیه کمیته تخصیص اجازه نمی‌دهد، تعهد مازاد بر درآمد صورت گیرد؛ اگر درآمدها کمتر وصول شد کمیته تخصیص این نقش را دارد که هزینه‌ها را بر مبنای اولویت‌بندی پروژه‌ها متناسب با درآمدها و اعتبارات به پروژه‌ها تخصیص دهد. رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه شورای شهر تهران ادامه داد: بنا بر مفاد تبصره ۱۴ این لایحه به شهرداری تهران اجازه داده‌ شده که دیون و تعهدات سنواتی که به بانک‌ها و موسسات اعتباری دارد را تا سقف ۹ هزار میلیارد تومان پرداخت کند؛ این رقم علاوه بر مبلغ ۲ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومانی است که برای بازپرداخت دیون در ردیف بودجه شهرداری تهران اختصاص داده‌شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
حماس دیدارها و تماس‌های مداومی برای مقابله با عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی برقرار کرده است. ما با عادی‌سازی روابط مخالفیم. این عادی‌سازی روابط جنایت و خیانتی علیه مساله فلسطین است. باسم نعیم درباره روابط با سوریه و افتتاح دفتر این کشور در غزه گفت: این مساله مثل سایر پرونده‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر مردم سوریه با روشی برای اداره کشورشان موافقت کنند حضور ما در این کشور ضروری و مهم خواهد بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد9 ساعت قبل
عبدالعزیز می‌گوید: «ماشه را کشیدم؛ اما خالی بود». این اقدام عبدالعزیز- که دیگران هم در مصاحبه با ما بر آن صحه گذاشتند- باعث شد مهاجم مسلح به جای اینکه دست به سلاح ببرد و بسیاری دیگر را بکشد پا به فرار بگذارد. تصاویر ضبط شده از سوی مهاجم نشان می‌دهد که او فقط برای تیراندازی و کشتن وارد مسجد شده است. پلیس می‌گوید واحد مسلح تاکتیکی ۴ دقیقه پس از افسران خط مقدم و ۱۰ دقیقه پس از اولین تماس اضطراری وارد معرکه شد. در هر حال، این عبدالعزیز بود که مانع از این شد که در مسجد دوم «جوی خون» راه بیفتد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
معامله‌گران بازار آزاد در پاسخ موافق به بازارساز، فروش‌های ارزی خود را بالا بردند و قیمت حتی در مقطعی به زیر مرز ۱۲ هزار تومانی رفت. درست مانند سایر صنوف که در روزهای آخر سال با بازیگران جدیدی در بازار خود مواجه می‌شوند، دیروز نیز معامله‌گران در بازار ارز شاهد بازیگران تازه‌کاری بودند که آمدند تا بخت سودآوری را در آخرین روزهای سال در بازار ارز آزمایش کنند. در نتیجه این اتفاق از حدود ساعت ۲ بعدازظهر قیمت نزول بیشتری یافت و حدود ساعت ۴ بعدازظهر دلار روی عدد ۱۲ هزار و ۹۸۰ تومان قرار گرفت. در روزی که حدود ساعت ۴ بعدازظهر قیمت دلار روی نقطه ۱۲ هزار و ۹۸۰ تومان آرام گرفت و صرافی‌های بازارساز نیز قیمت ۱۲ هزار و ۹۴۰ تومان را برای فروش در نظر گرفتند، سکه تمام بهار آزادی نیز در محدوده ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان به کارخود پایان داد. تعیین صرافی‌هایی که فقط زیر هزار یورو یا دلار اقدام به خرید ارز می‌کنند، یکی از راه‌هایی است که توسط برخی معامله‌گران پیشنهاد می‌شود.

دنیای اقتصاد

سایت دنیای اقتصاد مرجع اخبار اقتصادی است که به شما قدرت پیش‌بینی بازار مسکن، بازار خودرو، بازار ارز، بازار سکه و بورس را می‌دهد و می‌توانید اخبار مهم و جدید آن را در صفحه‌اش در خبری دنبال کنید.