تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «دنیای اقتصاد»

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
وی با اشاره به اینکه موکب شهدای بانک صادرات ایران با استقرار در شهرستان سوسنگرد، اقلام مورد نیاز و غذای گرم در بین روستاییان محاصره شده در سیل این شهرستان را توزیع می‌کند، افزود: از ابتدای حادثه، روزانه بیش از ٤ هزار پرس غذای گرم در این موکب طبخ و با قایق در بین روستاییان محاصره شده در سیل توزیع می‌شود. وی ادامه داد: موکب بانک صادرات ایران اقلام مورد نیاز همچون پوشاک، لوازم بهداشتی (شامپو، پودر رختشویی، مایع دستشویی و صابون)، انواع خرما، نگهدارنده برودت آب و یخ را بسته‌بندی و روزانه آنها را با قایق‌ در اختیار آسیب‌دیدگان از سیل قرار می‌دهند. روستاهای برنده، شاکریه و بونده از توابع شهرستان سوسنگرد بدون هیچ امکاناتی در محاصره سیل قرار دارند و ضمن قطع آب، برق، تلفن و سایر خدمات عمومی، در هوای بسیار گرم و بدون امکانات بهداشتی زیر چادرها و اردوگاه‌ها استقرار یافته و منتظر کمک هموطنان از طریق قایق یا هلی‌کوپتر هستند. روابط عمومی این بانک از هموطنان خواست تا کمک‌های مالی خود را از طریق اپلیکیشن «صاپ» بخش نیکوکاری یا واریز به حساب ٠١١٠٥٠٠٣٠٢٠٠٨ و کارت شماره ٦٠٣٧٦٩١٩٨٠٠٦١٤٣٦ نزد بانک صادرات ایران به دست آسیب‌دیدگان سیل‌ اخیر برسانند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
پرسپولیس درحال‌حاضر با ۴ امتیاز در مکان سوم است و تیم عربستانی با ۳ امتیاز چهارم. خوشبختانه پرسپولیس درحساس‌ترین مقطع فصل، به بهترین فرم خود رسیده و در ۶ دیدارگذشته در لیگ و آسیا به ۵ پیروزی دست یافته است. پیروزی پرسپولیس در این دیدار این تیم را درجمع دو تیم نخست گروه قرار می‌دهد و درصورت تساوی پاختاکور ازبکستان با السد قطر در بازی دیگر گروه، نماینده ایران می‌تواند درآسیا نیز صدرنشین گروه خود شود. پرسپولیس درتاریخ لیگ قهرمانان آسیا، ۱۸ باربا تیم‌های عربستانی بازی داشته که همه چیز برابر است و حاصل این تقابل‌ها ۶ برد، ۶ مساوی و ۶ شکست برای پرسپولیس بوده است. بازیکنان پرسپولیس در این دیدار باید جانب احتیاط را رعایت کنند چرا که ۶ بازیکن این تیم، یک کارته هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
دکتر محسن جهانگیری، متولد سال ۱۳۰۸ در قزوین بود و در سال ۱۳۶۸ در دانشگاه تربیت مدرس به‌عنوان استاد نمونه، در سال ۱۳۷۷ به‌عنوان پژوهشگر فرهیخته و در سال ۱۳۸۱ به‌عنوان چهره‌ ماندگار شناخته شد. او ترجمه و تالیفاتی درباره اسپینوزا، دکارت و بیکن و همچنین عرفان نظری، فلسفه اسلامی به ویژه اندیشه‌های عرفانی ملاصدرا، طرح پژوهشی عرفان ابن سینا و … دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
به جز کالای خوراکی‌ها، در سایر گروه‌ها نرخ تورم در سطح نسبتا پایین‌تری حرکت می‌کند و این انتظار وجود دارد که در ماه‌های آتی، در صورت کاهش تورم خوراکی‌ها، روند نرخ تورم کنترل شود. نکته قابل‌توجه این که در اسفندماه نیز بالا ماندن نرخ تورم خوراکی‌ها باعث بالا ماندن نرخ تورم کل شده بود. در فروردین‌ماه علاوه بر نرخ تورم خوراکی‌ها، نرخ تورم هتل و رستوران و کالاها و خدمات متفرقه نیز با ثبت تورم ماهانه ۶ درصدی در سطح بالایی قرار دارد. نرخ تورم در ماه‌های آتیبه نظر می‌رسد که به جز نرخ تورم در گروه خوراکی‌ها، وضعیت در سایر گروه‌های مصرفی در سطح معقولی قرار دارد. این در حالی است که ثبت دو نرخ تورم ماهانه بالا در اسفند و فروردین باعث شدت یافتن نرخ تورم در دو ماه مذکور شده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
این کارگردان که به‌زودی با بازی در سریال تلویزیونی «جنگ‌ستارگان» هم دیده می‌شود، گفت: دانلود غیرقانونی موفق‌ترین شکل توزیع فیلم در سراسر جهان است. وی این سخن را در پاسخ به ایلیا گلداشتاین تهیه‌کننده اوکراینی گفت که تنها توانسته فیلم‌های او را در سایت‌های دانلود غیرقانونی پیدا کند. هرتسوگ در ادامه افزود: اگر کسی مثل تو بتواند فیلم‌های مرا از روی اینترنت یا هر جای دیگری پیدا کند، خوب است، من قبول دارم و دعایت هم می‌کنم. هرتسوگ ۷۶ ساله بیش از ۲۰ فیلم کوتاه و مستند برای تلویزیون نیز ساخته است. او در طول چند دهه فعالیت هنری خود، جوایز زیادی را از جشنواره‌های سینمایی آلمان، فرانسه، آمریکا، استرالیا، کانادا، هلند و … به دست آورده‌است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
شاید بتوان گفت مکتب‌گریزی یا مکتب‌ناپذیری منیر شاهرودی (اگر چنین اصطلاحی را بپذیریم)، او را به شیوه‌های نوینی از ارائه آثار هنری کشاند. بخشی از این ویژگی را همگان در آثار آفریده شده با شیشه و البته نقاشی‌ها می‌شناسند؛ اما این خوی نوگرایی، او را به شگردهای نو دیگری در ارائه آثار هنری راهنمایی کرده بود که بیشتر از آنکه برای مخاطب یا در سیر تاریخی یک هنر ساخته شود، بازنمایانگر جهان شخصی خالقش بود و تنه به هنر پست‌مدرن می‌زد. موزه آثار او در باغ نگارستان به خوبی تفاوت‌های آشکار هنر نقاشی و شیشه‌کاری و … او را با دیگر هم‌نسل‌هایش به نمایش می‌گذارد. در این مجموعه می‌توانید هم آثار کمال‌الملک و شاگردانش را ببینید و هم آثار منیر شاهرودی فرمانفرمائیان را. مقایسه این دو، جایگاه منیر فرمانفرمائیان را بیشتر برجسته می‌کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
بدون این دامنه آشفتگی زیادی در نرخ‌های بین بانکی ممکن است به‌وجود آید که با ترتیباتی که گفتم این مشکل به‌وجود نخواهد آمد و بانک مرکزی خواهد توانست با قدرت سیاست‌های خود را اجرا کند. البته هنوز جزئیاتی از این دامنه نرخ سود اعلام نشده، اما ممکن است نرخ سود برای بانک‌های مختلف با توجه به شرایط آنها متفاوت باشد یا اینکه یک بازه برای همه بانک‌ها تعریف شود که این بانک‌ها موظف باشند نرخ سود را در آن بازه تعیین کنند. بنابراین این چارچوب پایدارکننده در واقع تضمین‌کننده اعتبار دولت در انتشار اوراق بدهی است. علاوه‌بر این باید در نظر داشت که انتشار اوراق بدهی در واقع گامی است برای باکیفیت‌تر کردن بدهی دولت، نه ابزاری برای تامین مالی هزینه‌های دولت. همچنین، یکی دیگر از آثار استفاده از عملیات بازار باز منضبط شدن رفتار بانک‌ها در قبال استقراض از منابع بانک مرکزی است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
او ۱۷ اسفند ماه سال گذشته (۱۳۹۷) به این سمت منصوب شد. «ابوالقاسم دلفی» سفیر پیشین ایران تیر ماه ۱۳۹۷ و همزمان با حضور در محل ماموریت، درخواست بازنشستگی زودتر از موعد را داد و به تهران بازگشت و از آن زمان سفارت ایران در پاریس در سطح نفر دوم (کاردار) اداره می‌شد. بهرام قاسمی روز جمعه (۲۳ فروردین ماه) با انتشار متنی از رسانه‌ها خداحافظی کرد و یک روز بعد (شنبه) ۲۴ فروردین ماه «سید عباس موسوی» به جای وی عهده‌دار سخنگویی وزارت امورخارجه ایران شد. بهرام قاسمی از ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ به‌عنوان سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امورخارجه فعالیت داشته است. در کارنامه و سوابق کاری بهرام قاسمی سمت‌هایی چون رئیس اداره دوم سیاسی، رئیس اداره مشترک‌المنافع، مدیرکل غرب اروپا، سفیر فوق‌العاده و تام‌الاختیار در کشورهای ایرلند، اسپانیا، ایتالیا و همچنین سفیر آکردیته در کشور مالت وجود دارد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
نخست‌وزیر پاکستان پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در لاهور، سال ۱۹۷۲ راهی انگلیس شد تا در رشته فلسفه، سیاست و اقتصاد در دانشکده «کیبل» دانشگاه آکسفورد تحصیل کند. ایران و پاکستان تاکنون بارها به‌دلیل حملات تروریستی در خاک ایران که از سوی برخی نیروهای داخل خاک پاکستان علیه ایران صورت گرفته است، از یکدیگر انتقاد کرده‌اند. البته عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان نیز سال گذشته سفری به عربستان سعودی داشت. اوهمچنین در وعده‌های انتخاباتی خود گفته بود مخالف استفاده از خاک پاکستان به‌عنوان پایگاه عملیاتی آمریکا است. درهمین حال روابط اسلام‌آباد و واشنگتن پس از گفت‌وگوهای تلفنی مناقشه‌برانگیز مایک پمپئو وزیر امورخارجه ایالات‌متحده و عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان در موضوع پناهگاه‌ها‌ی تروریستی در خاک پاکستان به‌شدت رو به سردی گراییده است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
در تماس تلفنی مجددی که صبح روز بعد انجام شد متوجه شدم با وجود خسارات مالی بسیار سنگین، خسارت جانی نداشته است. رئیس‌جمهور همچنین از دستور به رئیس بنیاد مسکن برای بازسازی هرچه سریع‌تر خانه‌سازی و جبران خسارات خبرداد. رئیس‌جمهور در ادامه سفر به مناطق سیل‌زده روز شنبه در راستای بررسی میدانی وضعیت سیلاب در این مناطق، وارد استان خوزستان شد. رئیس‌جمهور همچنین از کمپ اسکان اضطراری بخشی از سیل‌زدگان استان خوزستان در ورزشگاه تختی اهواز بازدید کرد. کاملا به آینده کشور امیدواریم و حتی به آینده عدالت جهان امیدواریم و با این روشنایی آینده و تصمیم قاطع باید مسیر خود را ادامه داد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
ولی موضع‌گیری صریح رجب طیب اردوغان در کنفرانس بین‌المللی «چالش‌ها و فرصت‌های موجود در آینده کار» بر تمام گمانه‌زنی‌ها مهر پایان زد. وی به صراحت بر این نکته تاکید کرد که ترکیه نیازمند اصلاحات اساسی است که باید در چهار سال و اندی محقق شود. زیرا ترکیه نیازمند آرامش سیاسی برای تثبیت شرایط اقتصادی است. بدیهی است که همین رویکرد و مدیریت شرایط منجر به آن شد که ارزش برابری لیر در مقابل ارزهای خارجی نسبتا افزایش یابد. در این تحلیل تلاش بر این است که وجود ضعف در سیستم اقتصادی ترکیه ترسیم شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
در این باره امیر صفری فروشانی، کارشناس نرم‌افزارهای امنیتی حوزه فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با «ایسنا» با بیان اینکه فیشینگ یک تهدید سایبری محسوب می‌شود، گفت: اگر بخواهیم در برابر تهدیدات سایبری ایمن باشیم، باید موارد امنیتی را رعایت کنیم. مرورگرها معمولا از طرف آنتی‌ویروس افزوده می‌شود و آنها بخش زیادی از فیشینگ را تشخیص می‌دهند. همچنین اگر لینک پرداخت از طریق ایمیل ارسال شد، نباید از طریق آن به اینترنت بانک و ایمیل خود وارد شویم. صفری با اشاره به اهداف فیشینگ از جمله سرقت اطلاعات یاهو، جی‌میل یا سرقت اطلاعات بانکی در صفحه‌های پرداخت، بیان کرد: در سایت‌های خارجی مقداری وضعیت فرق دارد و امنیت کمی بهتر است؛ به جز پی‌پل این‌طور نیست که هنگام پرداخت به سایت بانک بروید و در همان سایت فروشگاهی، فرآیند پرداخت انجام می‌شود. به همین دلیل آنجا سایت‌های یاهو و جی‌میل و آمازون و ای‌بی را فیشینگ می‌کنند و سایتی مشابه این‌ها طراحی می‌کنند که دیتای کاربر را از این سایت‌ها سرقت کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
قائم‌مقام رئیس‌کل بیمه مرکزی با اشاره به این نکته که بسیاری از واحدهای آسیب‌دیده در سیل از هیچ‌گونه پوشش بیمه‌ای برخوردار نیستند، تصریح کرد: برخی از ریسک‌ها دچار اصطکاک اطلاعاتی است. بیمه حوادث طبیعی در کنار بیمه شخص ثالث از جمله رشته‌هایی است که از مشکل اصطکاک اطلاعاتی رنج می‌برند. یکی از دلایل مهم نفوذ کم بیمه زلزله و سیل وجود همین اصطکاک‌های اطلاعاتی در بازاربیمه حوادث طبیعی است. قائم‌مقام رئیس‌کل بیمه مرکزی به تجربه برخی از کشورها در زمینه اجباری کردن بیمه تمامی واحدهای مسکونی در برابر حوادث طبیعی اشاره کرد و گفت: یکی از عوامل مهم درافزایش ضریب نفوذ بیمه حوادث طبیعی قانونی کردن خرید این بیمه‌نامه از سوی مردم است و آنچه در این زمینه رایج است و پاسخ هم داده تاسیس صندوق‌های بیمه حوادث طبیعی با پشتوانه کمک مالی دولت‌هاست. بنابراین، موفقیت صندوق بیمه حوادث طبیعی نیز در گرو پایداری منابع آن خواهد بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
مدیرعامل نظام پرداخت ملی روسیه گفت: این غول بانکداری Is Bankasi است که بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ خودپرداز در سرتاسر ترکیه دارد و بزرگ‌ترین شبکه کارت بانکی در ترکیه محسوب می‌شود. به گفته کاملوف، نظام پرداخت میر در ابتدا سعی در همکاری با گوگل پی و اپل پی به‌منظور یکپارچه شدن کارت‌های روسی با نظام‌های پرداخت بدون تماس بین المللی داشت؛ اما با بی‌میلی شرکت‌های آمریکایی روبه‌رو شد. ماه گذشته میلادی، این شرکت دولتی روسی خدمات پرداخت بدون تماس خود را با نام MirPay راه‌اندازی کرد. مدیرعامل نظام پرداخت ملی روسیه گفت: راه‌اندازی این سرویس پرداخت بدون تماس باعث علاقه‌مندی گوگل و اپل برای از سرگیری مذاکرات برای یکپارچه شدن آن با نظام پرداخت خود شده است. بر پایه این گزارش، نظام پرداخت میر توسط بانک مرکزی روسیه در سال ۲۰۱۵ میلادی یعنی یک‌سال بعداز اعمال تحریم‌های غرب علیه مسکو راه‌اندازی شد. اپراتور میر در حال برنامه ریزی برای معرفی کارت‌های ملی روسیه در ازبکستان تا پایان سال‌جاری میلادی است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
به نظر می‌رسد طبق مذاکرات میان فیس‌بوک و مقامات کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) درباره فاش شدن اطلاعات، قرار است مدیر ارشد اجرایی شرکت شخصا مسوول شناخته شود. زاکربرگ بخش اعظم سهام فیس‌بوک را در اختیار دارد و از سال ۲۰۰۴ میلادی آن را مدیریت می‌کند. در همین راستا واشنگتن پست به نقل از دو منبع آگاه از این مذاکرات، اعلام کرده هدف FTC از محدودیت فعالیت‌های زاکربرگ آن است که به شرکت‌های بزرگ فناوری نشان دهد، این سازمان مدیران مسوول شرکت‌های بزرگ فناوری را شخصا مسوول هر گونه عدم حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران می‌شناسد. FTC در این باره هیچ اظهار نظری نکرده و فیس‌بوک نیز هنوز به سوالات در این باره پاسخ نداده است. کمیسیونFTC سال گذشته پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا تحقیقاتی در فیس‌بوک را آغاز کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
تکنولوژی تشخیص چهره یکی از کاربردی‌ترین و حساسیت برانگیزترین بخش‌های هوش مصنوعی است. آنچه امروز از توسعه سیستم‌های هوش مصنوعی می‌بینیم حاصل دو دهه تلاش محققان و سیستم‌هایی است که در این زمینه توسعه داده شده‌اند. تکنولوژی تشخیص چهره امروز به بخش مهمی در امنیت سایبری، خرید و فروش اینترنتی و بازاریابی تبدیل شده است. چنان‌که یک محقق دانشگاه MIT می‌گوید تشخیص چهره به گونه‌ای چشم هوش مصنوعی به جهان ماست. ۸- تولید محتوا: از روبات‌های خبرنویس تا مجری چینی که با هوش مصنوعی ایجاد شده بود همه نشان‌دهنده حضور قدرتمند هوش مصنوعی در این عرصه است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد15 ساعت قبل
تعداد لایک‌های اینستاگرام مخفی می‌شودایسنا: گزارش‌های جدیدی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد اینستاگرام قصد دارد تعداد لایک‌های پست‌های به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران را مخفی کند. شبکه اجتماعی اینستاگرام که بدون شک یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین پلت‌فرم‌های شبکه اجتماعی در جهان به شمار می‌رود و میزبان میلیون‌ها نفر کاربر از کشورهای مختلف است، حالا به نظر می‌رسد که قصد دارد تغییر و تحولات جدیدی را به پلت‌فرم خود بیفزاید تا به این ترتیب بتواند نظر و رضایت کاربران اینستاگرامی را به سمت و سوی خود جلب کند و با سایر رقبای خود همچون پینترست و اسنپ چت که در سال‌های اخیر سعی دارند عنوان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی را از اینستاگرام بربایند، به رقابت بپردازد.

دنیای اقتصاد

سایت دنیای اقتصاد مرجع اخبار اقتصادی است که به شما قدرت پیش‌بینی بازار مسکن، بازار خودرو، بازار ارز، بازار سکه و بورس را می‌دهد و می‌توانید اخبار مهم و جدید آن را در صفحه‌اش در خبری دنبال کنید.