آخرین اخبار اقصادی ایران و جهان از دنیای اقتصاد

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «دنیای اقتصاد»

دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
ناامید کردن جوان یعنی گرفتن فرصت و قدرت عنصر جوان از کشور و جامعه اسلامی و این خود یک منکر است. «سلوک عملی ائمه‌جمعه و نحوه ارتباط آنان با مردم» سومین محوری بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن پرداختند. رهبر انقلاب اسلامی در بیان نکته چهارم با تاکید بر «ضرورت غنی‌سازی خطبه‌های نمازجمعه» گفتند: خطبه‌ها باید پرمغز، آموزنده، راهگشا و حاوی پاسخ به سوالات مختلف مردم به‌ویژه جوانان باشد. رهبر انقلاب اسلامی «حمایت از جهت‌گیری‌ها و جریان‌های انقلابی» را از وظایف ائمه‌جمعه کشور برشمردند اما تاکید کردند: در عین حمایت از جریان‌های انقلابی باید به همه طرف‌ها روی خوش نشان دهید. رهبر انقلاب افزایش مراجعه دستگاه‌های دولتی به جوانان مبتکر، فعال و خوشفکر را از جمله نتایج دل بریدن از بیگانگان دانستند و تاکید کردند: استمرار جوشش درونی به فضل الهی به استغنای واقعی ایران عزیز از بیگانگان منجر خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات با اشاره به این ماجرا گفت: اتفاقی که در هفته‌های گذشته رخ داد این بود که طی تقریبا ۱۰ روز دچار دو قطعی لینک شدیم و این مساله اختلالاتی را در شبکه ارتباطات به وجود آورد. فتاحی اشاره کرد: با این کار اگر اپراتوری تصمیم بگیرد به هر دلیل به ما سرویس ندهد با مشکل مواجه نخواهیم شد، اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده و در حال تکمیل آن هستیم، اتفاقی که در آن برهه ۱۰ روزه رخ داد اتفاق نادری بود، چرا که در یک کشور ثالث، در دو مسیر قطعی (در مسیرهای بالادستی در اروپا) اتفاق افتاد و به واسطه آن در طول شب هزار گیگ از ظرفیت کشور را از دست دادیم. فتاحی درباره دستوری که وزیر ارتباطات درخصوص رسیدگی به این ماجرا داد، گفت: وزیر ارتباطات در صفحات اجتماعی و از طریق ارتباطی که با کاربران دارند در جریان این اختلال قرار گرفت و همان موقع دستور داد خسارت ناشی از این اتفاق باید برای کاربر نهایی جبران شود و این طور نباشد که زیرساخت خسارت را به اپراتور بدهد اما اپراتور آن را به دست کاربر نرساند، شیوه برآورد میزان خسارت کاربران به سازمان تنظیم مقررات واگذار شد تا مدلی برای برآورد میزان خسارت و رساندن آن به دست کاربر نهایی در نظر بگیرند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
با اینکه AMD همواره از لحاظ قیمت‌گذاری رقابت خوبی با اینتل داشته اما این بار شرکت توانسته از لحاظ عملکرد و قدرت هم شرکت اینتل را به چالش بکشد. گزارش‌های نشریه‌های مختلف نشان می‌دهند که پردازنده‌های رایزن ۳۰۰۰ شرکت AMD یک تهدید واقعی برای اینتل محسوب می‌شوند. با ظهور این پردازنده‌های جدید AMD، سهم این شرکت از بازار نیز در حال افزایش است. این مساله می‌تواند موجب افزایش قابل توجه سهم AMD از بازار پردازنده‌ها در سال‌های پیش رو شود. در کل آینده و رقابت بین اینتل، AMD و Nvidia در حال جذاب‌تر شدن است و باید دید کدام یک پیروز خواهد شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
علی ناظمی در نشست خبری مربوط به برنامه‎های سرمایه‎گذاری صندوق نوآوری گفت: در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی با طرح «هم‌سرمایه‌گذاری» اقدام به حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان کرده است. در این مدل پروژه‌های دغدغه‌محور و بزرگ کشور که از ریسک بالایی برخوردار هستند و سرمایه‌گذاران حاضر به مشارکت در آن پروژه‌ها نمی‌شوند، مورد حمایت صندوق قرار می‌گیرند. معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی درباره دومین طرح حمایت مالی از استارت‌آپ‌ها و دانش‌بنیان‌ها توضیح داد: همچنین برخی شرکت‌ها روی برخی از طرح‌های ریسک‌پذیر درخواست سرمایه‌گذاری دارند، در این صورت صندوق نوآوری با این شرکت‌ها اقدام به تاسیس صندوق‌های جسورانه بورسی می‌کند تا این صندوق تسهیلات مالی را برای تجاری‌سازی محصولات در اختیار استارت‌آپ‌ها و صاحبان ایده قرار دهد. معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد: در برنامه ضمانت سرمایه‌گذاری، صندوق نوآوری و شکوفایی، سرمایه‌گذاری را تحت مشخصات خاص، ضمانت می‌کند و مداخله مستقیم در بازار ندارد و در کنار بخش خصوصی منابع بیشتری به این بخش اختصاص داده می‌شود و در فاز اقدامات اجرایی است. وی افزود: در برنامه «صکوک نوآوری» شرکت‌هایی که در مراحل آخر رشد قرار دارند منابع مالی را از بازار جذب می‌کنند و ما به‌عنوان ضمانت اوراق شرکت می‌کنیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
درآمد ۷/ ۳۹ میلیارد دلاری اپ‌استور و گوگل‌پلی در آغاز سال ۲۰۱۹مهر: درآمد جهانی اپ‌استور و گوگل‌پلی در نیمه نخست ۲۰۱۹ میلادی به ۷/ ۳۹ میلیارد دلار رسیده است. گزارش شرکت Sensor Tower نشان می‌دهد درآمد اپ‌استور (متعلق به اپل) و گوگل‌پلی (متعلق به گوگل) در نیمه نخست ۲۰۱۹ میلادی در سراسر جهان به ۷/ ۳۹ میلیارد دلار رسیده است. این رقم ۴/ ۱۵ درصد رشد نسبت به ۴/ ۳۴ میلیارد دلار درآمد این فروشگاه‌ها در نیمه نخست سال گذشته میلادی است. در نیمه نخست ۲۰۱۹ میلادی مشتریان در سراسر جهان ۵/ ۲۵‌میلیارد دلار در اپ‌استور هزینه کردند که این رقم ۲/ ۱۳ درصد بالاتر از آمار ثبت شده در نیمه نخست ۲۰۱۸ میلادی یعنی ۶/ ۲۲ میلیارد دلار است. این در حالی است که سال گذشته میزان رشد هزینه‌های مشتریان در اپل ۸/ ۲۶ درصد تخمین زده شده بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
یکی از مکمل‎های خوب فناوری واقعیت افزوده، واقعیت مجازی است. عملکرد را در طول زنجیره ارزش با بهتر کردن فرآیندهای توسعه محصول، تولید، بازاریابی، ارائه خدمات و بسیاری زمینه‌های دیگر بهبود می‌بخشد. واقعیت افزوده و تولید: فرآیندهای تولید معمولا بسیار پیچیده و دارای مراحل متعددی هستند. در صنایع ساخت و تولید، کاربردهای AR در تولید با رفع موانع بازدهی‌ها در مهندسی، تولید و خدمات به سرعت موجب بازگشت و حفظ سرمایه می‌شود. در برخی دیگر از شرکت‌ها AR ممکن است مهم باشد، اما برای دستیابی به مزیت رقابتی ابزاری بنیادین و کلیدی محسوب نمی‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
اسماعیلی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس قوه‌قضائیه دستور بازداشت را صادر کرده است، افزود: رئیس قوه‌قضائیه و بنده به‌عنوان رئیس کل، هیچ‌گاه دستور بازداشت کسی را صادر نمی‌کنیم و حتی باید بگویم صالح به صدور چنین [دستور] بازداشتی نیستیم و این اقدام از اختصاصات مقامات دادسرا است. سه روز پیش «ایرنا» به نقل از حسن نوروزی عضو کمیسیون حقوقی‌ و قضایی مجلس از بازداشت اکبر طبری معاون اجرایی حوزه ریاست رئیس پیشین قوه‌قضائیه خبر داده بود و البته از بیان علت بازداشت خودداری کرد. سخنگوی قوه‌قضائیه در ادامه در پاسخ به سوالی درباره بازداشت یکی از منسوبان خانوادگی رئیس سابق دستگاه قضا، این خبر را تکذیب کرد. در این راستا شهروز ریخته‌گران به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور به ٧ سال حبس، فیروز ریخته‌گران با همین اتهام به ١٥ سال حبس، بهروز ریخته‌گران نیز به ١٥ سال حبس و رد مال به مبلغ ٨ هزار و ٥٩٦ میلیارد و ٨٥٢ میلیون و ٥٢٦ هزار و ٦٦٠ ریال و فراز ریخته‌گران به ٧ سال حبس محکوم شده‌اند. سخنگوی قوه‌قضائیه همچنین در ادامه، بازداشت فریبا عادل‌خواه را تایید کرد و گفت که با ادامه تحقیقات، اطلاع‌رسانی شفاف‌تری انجام می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
یعنی باید در همین سطح حاکمیت بماند و ادامه مسیر آن از مجرای تصمیم‌های حاکمیتی باشد؛ زیرا اجماعی که بر سر برجام در داخل حاکمیت به‌وجود آمد بی‌سابقه و در همان حال بر خلاف خواست برخی اصولگرایان بود. طرح برجام ۲ یک خطای استراتژیک بود و بر استراتژیست‌ها و نه طراحان عملیات روانی واضح بود که با واکنش منفی همراه خواهد بود.» او ادامه داد: «سوم اینکه برجام از نظر برخی قدرتمندان در داخل حاکمیت بیشتر دفع شر بود تا زمینه‌سازی برای برقراری روابط استراتژیک با غرب یا حل معضل آمریکا در سیاست خارجی ایران. برخی دوستان دیپلمات و تحلیلگر در همان زمان با این تحلیل موافق نبودند و معتقد بودند حاکمیت تصمیم گرفته است گشایشی استراتژیک در روابط با غرب یا حداقل اروپا صورت بگیرد. یعنی به محض اینکه گروه اول تصور کند گروه دوم درصدد بهره‌برداری از اجماع نظر حاکمیتی برای تقویت جایگاه خود است، واکنش نشان می‌دهد. این اتفاق در برجام افتاد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
لذا سیاست ترامپ علیه سپاه، به‌طور واضح از سوی اکثریت ایرانی‌ها، اقدامی علیه مردم، حاکمیت و امنیت ملی ایران تلقی می‌شود. اما تحقق این گزینه یک مانع دارد و آن‌هم فتوای مذهبی رهبر عالی ایران، آیت‌الله خامنه‌ای در مورد منع تولید، انباشت و به‌کارگیری سلاح‌های هسته‌ای است. اما هنوز شانس دیپلماسی وجود دارد. سوم اینکه ترامپ چندبار تاکید کرده که خواهان توافق با ایران برای اطمینان از عدم دسترسی ایران به بمب هسته‌ای است. عاری‌سازی خاورمیانه از سلاح‌های هسته‌ای یک میراث تاریخی ترامپ خواهد بود که تنها با تعهد آمریکا به اصول برجام قابل دسترسی خواهد بود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
موافقت مجلس با استعفای «دهقان» از نمایندگیمحمد دهقان که بیشترین آرای عضویت در شورای نگهبان به‌عنوان یک حقوقدان را کسب کرد، نماینده چناران و طرقبه و از نمایندگان عضو فراکسیون ولایی و نزدیک به جبهه پایداری بود. مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس پس از اعلام نتایج آرای حقوقدانان منتخب شورای نگهبان گفت: از زحمات آقای دهقان که چهار دوره نماینده مجلس بودند، تشکر می‌کنیم. رأی مجلس به ایشان به‌عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان به معنی قبولی استعفای ایشان است. همچنین محمدحسین صادقی مقدم که توانست از مجلسی‌ها رای موافق بگیرد و به‌عنوان عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شود، براساس آنچه خبرآنلاین گزارش داده، هم یازده سال با علی لاریجانی کار کرده و هم از مشاوران آیت‌الله جنتی است. محمد طحانی نظیف سومین منتخب مجلس برای حضور در شورای نگهبان بیش از همه با تاکید بر دهه شصتی بودنش توانست رای مجلس را به دست آورد. او با اشاره به اعتماد نمایندگان به محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات موفق شد با کسب ۱۵۶ رای نمایندگان مجلس، راهی شورای نگهبان شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
رئیس‌جمهور فرانسه درخصوص تلاش‌های انجام شده برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه مدعی شد: «من فکر می‌کنم اقداماتی که ما در چند هفته اخیر انجام دادیم، از وقوع بدترین سناریوهای ممکن جلوگیری کرد. در این شرایط دشوار، ما همچنان به تلاش برای میانجیگری و مذاکره ادامه می‌دهیم.» طی یک ماه اخیر «امانوئل بن» مشاور ارشد مکرون دو بار به تهران سفر کرده و با مقامات بلندپایه ایران از جمله وزیر امورخارجه، ‌ دبیر شورای‌عالی امنیت ملی و شخص رئیس‌جمهور حسن روحانی دیدارهایی داشته است. استقبال مسکودر واکنش به این پیشنهاد مکرون، یک سناتور روس گفت، مقامات مسکو، برخلاف واشنگتن، از ابتکارعمل رئیس‌جمهوری فرانسه درباره مذاکره با روسای جمهوری روسیه، ایران و آمریکا برای بررسی اوضاع پیرامون برجام و کاهش وخامت اوضاع در منطقه استقبال می‌کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «الیگ مارازوف» عضو کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه در گفت‌وگو با این خبرگزاری اعلام کرد که مقامات مسکو قطعا از ابتکارعمل امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه از مذاکرات درباره اوضاع کنونی پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) استقبال می‌کنند، برخلاف طرف آمریکایی که علاقه‌ای به چنین مذاکراتی ندارد. این سناتور روس گفت: «ابتکارعمل مطرح شده از سوی رئیس‌جمهوری فرانسه به خودی خود اقدام درستی است، چراکه شکست توافقات هسته‌ای منجر به عواقب غیرقابل کنترلی، از جمله برای کشورهای اروپایی خواهد شد و در این رابطه این اقدام مطابق با برخوردهای روسیه است که مواضع دولت آمریکا در قبال برجام و برخورد با ایران را نادرست می‌داند.» مارازوف با اشاره به اینکه آمریکا احتمالا از پیشنهاد مکرون حمایت نخواهد کرد، گفت: «من احتمال نمی‌دهم که مقامات واشنگتن از این ابتکارعمل استقبال کنند، برای اینکه هدف آمریکا از ابتدای امر از بین بردن توافق‌نامه هسته‌ای بود و علاقه‌ای به حل و فصل اوضاع پیرامون آن ندارند، ولی مسلما مقامات مسکو از هر تلاش در جهت کاهش وخامت اوضاع پیرامون برجام و عادی‌سازی اوضاع در منطقه خلیج‌فارس استقبال می‌کنند.»
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
محمدرضا عارف در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های استان اردبیل گفت: توقع ما رفع کامل حصر است البته برای اینکه پیگیری‌ها به نتیجه برسد اقدامات خود را خیلی رسانه‌ای نکرده‌ایم. به‌عنوان مثال در مورد پرونده محیط‌زیستی‌ها نیز چندین جلسه شخصا با خانواده آنها برگزار کردم. البته به دلیل اختلاف نظر کارشناسی دو نهاد امنیتی و اطلاعاتی درباره پرونده آنها نتیجه موردنظر ما هنوز حاصل نشده و امیدواریم دادگاه فعالان محیط‌زیستی با در نظر گرفتن نظرات کارشناسی و با نگاه مثبت برگزار شود. پیگیری پرونده محمدرضا خاتمیعارف درباره پرونده محمدرضا خاتمی نیز گفت: مثلا می‌گویند شخص من در ارتباط با نامه فراکسیون امید درباره آقای محمدرضا خاتمی مخالفت کرده‌ام در حالی که شخصا پرونده ایشان را به‌دور از آنکه رسانه‌ای کنم از طریق مسوولان ارشد قوه‌قضائیه پیگیری کرده‌ام و در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان نیز نسبت به پرونده ایشان موضع‌گیری صورت گرفت و برخی بدون اطلاع از ماهیت موضوع و تنها براساس یک خبر نادرست و براساس شنیده‌ها قضاوت می‌کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
این عضو مجمع افزود: مجمع در حالی در تعطیلات یک ماهه به سر می‌برد که لوایح بسیار مهم مرتبط با FATF یعنی لایحه پالرمو و CFT هنوز تعیین تکلیف نشده، این در حالی است که لوایح مذکور باید با سرعت بیشتری در کمیسیون مشترک بررسی و نتیجه آن به صحن مجمع اعلام شود. صدر با انتقاد از اظهار نظر غیرمتخصصان در مسائل مرتبط با FATF گفت: متاسفانه در این زمینه افرادی اظهارنظر می‌کنند که نه تخصص روابط بین‌الملل، نه تخصص بانکی، نه تخصص حقوقی و تجارت بین‌الملل دارند. این عضو مجمع همچنین گفت که همان اشخاصی که مخالف تصویب لوایح مرتبط با FATF بودند تاکید داشتند که مخالفت آنها با لوایح مذکور اعلام نشود چون روی تورم و افزایش نرخ ارز تاثیر می‌گذارد، بنده همان جا گفتم که این شیوه رفتار خود یک تناقض بزرگ است، زیرا کسی که خودش مطمئن است رای به رد لوایح روی بازار، نرخ ارز و معیشت مردم تاثیر منفی می‌گذارد چرا با تصویب آن مخالفت می‌کند؟
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
به گزارش «ایسنا» اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهوری دیروز درکنگره ملی پرسش مهر ریاست‌جمهوری با اشاره به نقش دیپلمات‌ها و مذاکره‌کنندگان ایرانی در به ثمر رسیدن برجام خاطرنشان کرد: هنر دیپلماسی ایرانیان آن بود که در نبرد دیپلماتیک با قدرت‌های بزرگ دنیا وارد شدند و به توافقی بزرگ دست یافتند که دولت بعدی ایالات‌متحده آمریکا درباره این توافق بگوید که کلاه سرشان رفته است. جهانگیری با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام اقدام غیر‌اخلاقی و برخلاف حقوق بین‌الملل بود، به اقدامات اخیر ایران در کاهش تعهدات برجامی خود اشاره کرد و گفت: ایران اجرای برخی از تعهدات برجامی خود را کاهش داد تا دنیا بداند با کشوری بی‌اراده رو‌به‌رو نیست، بلکه با ملت متمدن و تاریخ سازی رو‌به‌رو هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
این راهکارها در توافق موجود هستند در صورتی که خروج آمریکا از توافق در چارچوب توافق نبود، آنها به یک‌باره تصمیم گرفتند که خارج شوند.» وزیر امورخارجه ایران در تشریح موضع ایران در برابر تمایل دونالد ترامپ برای مذاکره با ایران ادامه داد: «ما پیش از این با آمریکا مذاکره کردیم. ما با دولتی در آمریکا توافق کردیم که در آن زمان به‌طور قانونی انتخاب شده بود. فرهان حق، سخنگوی سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۲۴ تیر (۱۵ ژوئیه) از محدودیت‌هایی که دولت آمریکا برای تردد محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران تعیین کرده، ابراز نگرانی کرد. به این ترتیب، او تنها می‌تواند در محدوده مقر سازمان ملل متحد، محل اقامت سفیر ایران در سازمان ملل و همچنین دفتر نمایندگی ایران در نیویورک تردد داشته باشد. فرهان حق گفته است که در این رابطه، سازمان ملل با مسوولان دولت آمریکا در تماس است.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
آخرین آمارها نشان از کاهش فرار مالیاتی دارد. تصور من این بود که فرار مالیاتی در کشور ما حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است؛ اما در این جلسه اعلام شد که این میزان ۲۸ هزار میلیارد تومان است. البته از آنجا که ارقام مختلفی پیرامون فرار مالیاتی در کشور مطرح می‌شود؛ بنابراین این نتیجه حاصل می‌شود که رقم قابل‌توجهی فرار مالیاتی در کشور وجود دارد. وی با اشاره به آمادگی کامل دستگاه قضا برای همکاری با سازمان امور مالیاتی در همه امور مربوطه گفت: حتما کمیسیون‌های مربوطه و شعب مختص رسیدگی به گزارشات سازمان امورمالیاتی در قوه‌قضائیه همکاری بیشتری با این سازمان خواهند داشت و ما به همکاران خود در دستگاه قضایی تاکیدات لازم را داشته‌ایم. همچنین مجتمع رسیدگی به جرائم مالیاتی نیز فعال‌تر می‌شود و به شعب مخصوص در استان‌ها نیز تاکید شده تا با ادارات مالیاتی در استان‌ها همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
با توجه به ثبت‌نام بنی‌تمیم در انتخابات، روز ۱۲ اردیبهشت ماه بود که از سوی وزارت ورزش بهروز نعمتی به‌عنوان سرپرست جدید فدراسیون انتخاب شد. پروسه احراز صلاحیت‌ها مدت زیادی به طول انجامید و درنهایت در نوبت اول تنها ۶ نفر از سوی مراجع ذی‌صلاح تایید شدند که نام حمید بنی‌تمیم، جاسم امیری، سیداصغر آزوره، علی‌اکبر جیره‌سرایی، عبدالمهدی نصیرزاده و محمدرضا صالحی در این لیست دیده می‌شد و این در حالی بود که بهروز نعمتی پیش از آن اعلام کرده بود که احراز صلاحیت سه قهرمان شاخص و المپیکی ایران، امیررضا خادم، علیرضا دبیر و عباس جدیدی هنوز نیامده است. اماروز گذشته بود که علیرضا دبیر به گفته فدراسیون کشتی نامش به ۶ نامزد قبلی اضافه شد و مجوز حضور در انتخابات را دریافت کرد. با توجه به صحبت‌های اخیر داورزنی و اسبقیان مبنی بر اینکه کاندیداهایی که هنوز احراز صلاحیت نشده‌اند تا شب انتخابات هم می‌توانند به جمع نامزدها اضافه شوند، همچنان این احتمال وجود دارد که تعداد کاندیداهای مجمع انتخاباتی کشتی باز هم افزایش داشته باشد. انتخابات ریاست فدراسیون کشتی قرار است از ساعت ۱۰ صبح امروز در آکادمی ملی المپیک برگزار شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد13 ساعت قبل
آمار جدید از شماره‌گذاری خودروهافارس: رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض‌پلاک پلیس راهور ناجا از کاهش ۵۶ درصدی شماره‌گذاری خودروهای نوشماره و ۷۵ درصدی اسقاط خودروها در سال‌جاری خبر داد. سرهنگ علی محمدی افزود: براساس آمارها نقل‌وانتقال خودروها در سال‌جاری ۳ درصد کاهش داشته است. وی به خودروهای نوشماره اشاره کرد و گفت: امسال حدود ۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودروی وارداتی شماره‌گذاری شده که این رقم نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض‌پلاک پلیس راهور ناجا افزود: در بخش شماره‌گذاری خودروهای نوشماره داخلی نیز با کاهش ۵۶ درصدی مواجه بودیم به شکلی که در سال‌جاری حدود ۱۵۲ هزار دستگاه خودروی داخلی در کشور شماره‌گذاری شده است که بیشترین آنها به ترتیب پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵، تیبا ۲ و ساینا بوده‌اند.

دنیای اقتصاد

سایت دنیای اقتصاد مرجع اخبار اقتصادی است که به شما قدرت پیش‌بینی بازار مسکن، بازار خودرو، بازار ارز، بازار سکه و بورس را می‌دهد و می‌توانید اخبار مهم و جدید آن را در صفحه‌اش در خبری دنبال کنید.