تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اقتصادنیوز»

افتصادنیوزافتصادنیوز3 ساعت قبل
جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار در بازار تهران قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۴۹۰ -۱۴۰ -۰٫۹۷ امروز ۱۴,۶۳۰ -۹۰ -۰٫۶۲ روز قبل ۱۴,۷۲۰ -۱۲۰ -۰٫۸۲ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت دلار هرات امروزدر بازار امروز دلار هرات در بازار تهران نسبت به روز قبل، با ۹۰ تومان کاهش، ۱۴,۳۶۰ (چهارده هزار و سیصد و شصت) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۴۹۷ -۵۳ -۰٫۳۷ امروز ۱۴,۵۵۰ -۹۷ -۰٫۶۷ روز قبل ۱۴,۶۴۷ -۱۹۶ -۱٫۳۴ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ یورودر بازار امروز یورو نسبت به روز قبل، با ۵۹ تومان کاهش، ۱۶,۴۴۱ (شانزده هزار و چهارصد و چهل و یک) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر درهم امارات قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۳,۹۴۷ -۲۹ -۰٫۷۴ امروز ۳,۹۷۶ -۱۲ -۰٫۳۱ روز قبل ۳,۹۸۸ -۵۶ -۱٫۴۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت لیر ترکیه امروزلیر ترکیه در بازار داخلی هم ۲,۳۹۳ (دو هزار و سیصد و نود و سه) تومان قیمت خورد. جدول قیمت ۳ روز اخیر دلار کانادا قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۰,۷۷۳ -۷۹ -۰٫۷۴ امروز ۱۰,۸۵۲ -۷۵ -۰٫۷ روز قبل ۱۰,۹۲۷ -۱۰۷ -۰٫۹۸ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ دلار استرالیادر بازار امروز دلار استرالیا نسبت به روز قبل، با ۷۳ تومان کاهش، ۹,۹۵۵ (نه هزار و نهصد و پنجاه و پنج) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر فرانک سوئیس قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱۴,۳۴۶ -۱۰۵ -۰٫۷۴ امروز ۱۴,۴۵۱ -۶۶ -۰٫۴۶ روز قبل ۱۴,۵۱۷ -۲۱۷ -۱٫۵ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت دینار عراق امروزدینار عراق در بازار داخلی هم ۱۲ (دوازده) تومان قیمت خورد.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 ساعت قبل
واسطه‌های ملکی می‌گویند خرید و فروش در قیمت‌های پیشنهادی بالاتر از قیمت آخرین معاملات انجام می‌شود، اما تعداد آنها اندک است و قیمت پایین‌تر نیز که مربوط به هفته‌های قبل بوده، همچنان در بازار مسکن اعتبار دارد. به‌عنوان مثال در محله‌ای که قیمت آپارتمان نوساز حول‌و‌حوش ۱۲ میلیون تومان است، فایل‌هایی با قیمت ۱۳ تا ۱۴ میلیون تومان به چشم می‌خورد؛ اما معامله در سطوح قیمتی پیشنهادی جدید انگشت‌شمار است و اغلب پس از تعدیل قیمت معامله نهایی می‌شود.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 ساعت قبل
این بار با زنی قوی که عضو کنگره است دیدار کردم. من افتخار آشنایی با وی و حمایت کاملش از مسأله من و مسأله تمامی کسانی که آزادانه می‌نویسند، داشتم. پیشتر خدیجه جنگیز برای نخستین بار مقابل کنگره آمریکا درباره قتل جمال خاشقجی صحبت کرد وخواستار تحقیق و بازجویی کامل و شفاف درباره پرونده خاشقجی و ارجاع عاملان قتل وی به دادگاه شد. خاشقجی در دوم اکتبر سال گذشته میلادی در داخل کنسولگری کشورش در استانبول به قتل رسید. پس از ۱۸ روز انکار ریاض به قتل او و بازداشت ۱۸ سعودی برای انجام تحقیق و بازجویی اعتراف کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ورزش سه، تیم‌های پرسپولیس و السد فردا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم خواهند رفت. این بازی در حالی انجام می‌شود که پرسپولیس شانسی برای صعود از مرحله گروهی این رقابت‌ها ندارد اما السد برای قطعی کردن صعود و سرگروهی، به سه امتیاز دیدار با پرسپولیس نیاز مبرمی دارد. با این حال قرمزها چندان به برد در این بازی بی میل نیستند چرا که در صورت برد، سود قابل توجهی را از پاداش AFC دریافت خواهند کرد. طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، برد در هر بازی ۵۰ هزار دلار جایزه دارد که باتوجه به نرخ فعلی دلار حدود ۸۰۰ میلیون تومان خواهد بود. باتوجه به احتمال همین سود ۱ میلیاردی، قرمزها فردا با تمام وجود وارد زمین می‌شوند تا یک بار دیگر نتیجه تلخی را برای ژاوی رقم بزنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز سیامک مدیرخراسانی وکیل تسخیری حسین هدایتی در واکنش به انتشار خبر صدور حکم اعدام برای هدایتی در فضای مجازی اظهار کرد: هنوز حکم حسین هدایتی ابلاغ نشده است. وی به باشگاه خبرنگاران گفت: احتمال صدور حکم اعدام برای حسین هدایتی وجود ندارد، زیرا در کیفرخواست هیچ درخواستی مبنی بر صدور حکم اعدام مطرح نشده است. گفتنی است؛ قاضی مسعودی مقام رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی درباره رأی پرونده حسین هدایتی در موضوع ارتباط با بانک سرمایه اظهار کرد: رأی دادگاه حسین هدایتی صادر شده است و چند روز دیگر جزئیات آن از طریق سخنگوی قوه قضاییه اعلام می‌شود. قاضی مسعودی مقام در خصوص ادعای حسین هدایتی مبنی براینکه تا پایان رسیدگی به پرونده بدهی خود را تسویه می‌کند، اظهار کرد: هدایتی تا این لحظه چیزی پرداخت نکرده است. لازم به ذکر است؛ هدایتی دارای پرونده پولشویی نیز هست که هنوز رسیدگی به آن آغاز نشده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی اظهار داشت: با اقدامات انضباطی بانک مرکزی و همکاری بانک‌ها اضافه برداشت بانک‌ها از بانک مرکزی به پایین‌ترین حد خود در چند ماه گذشته رسید. وی تاکید کرد: در عوض مبلغ بین بانکی که همان قرض بانک‌ها به همدیگر است نسبت به سال قبل بیش از دو برابر شده و به مبلغ ۷۰ هزار میلیارد تومان رسید که رکورد مهمی است. رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: اضافه برداشت، پول پرقدرت وارد جامعه می‌کند وتورم‌زا است لیکن تأمین منابع از طریق بین بانکی هیچ‌گونه تأثیر تورمی ندارد.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از روزنامه همدلی، مرکز پژوهش‌های مجلس مبنای محاسبه را با حقوق ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در نظر گرفته است، اما نمایندگان مردم در خانه ملت می‌گویند درصد بالایی از مردم جامعه زیر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه دریافتی دارند. بدون هیچگونه نیت‌خوانی و فارغ از اینکه آیا آقای رئیس‌جمهور و کابینه او، در طول دوران ریاست جمهوری خود وعده‌هایی برای عمل‌کردن داده‌اند یا قول‌هایی برای محبوب شدن، اما به نظر می‌رسد محاسبات او و تیم اقتصادی‌ اش برای ریشه کن کردن فقر، درست از آب در نیامده و مسیری معکوس در پیش گرفته‌اند. طی گزارشی از اوضاع شاخص‌های اقتصادی، خط فقر را در شش ماهه نخست سال ۱۳۹۷ برآورد کرده است که بر آن اساس بالاترین خط فقر ماهیانه برای شهرستان تهران به دست آمده که در سال ۱۳۹۵ برای یک خانوار چهار نفره دو میلیون و ۷۶ هزار تومان محاسبه شده و در تابستان ۱۳۹۷ در حدود دو میلیون و ۷۲۸ هزار تومان برآورد شده است. بر این اساس خط فقر تهران تنها در تابستان ۱۳۹۷ نسبت به بهار ۱۳۹۷، در حدود ۳۰۰ هزار تومان برای یک خانوار چهار نفره افزایش داشته که این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده قرار گرفتن افراد بیشتری در زیر خط فقر در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال‌های قبل باشد. آنطور که آگاهان اقتصادی می‌گویند بدون اصلاح نرخ تورم نمی‌توان گامی برای ایجاد رفاه اقتصادی برداشت.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 ساعت قبل
در این رابطه محسن فقیهی - رئیس اتحادیه تعمیرگاه، اتوسرویس، پارکینگ و کارواش‌های تهران - به ایسنا گفت: آخرین نرخ ابلاغی و رسمی اتحادیه مربوط به سال ۱۳۹۴ است و تا به امروز سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نرخ پیشنهادی اتحادیه که در ابتدای سال گذشته تهیه شده را تصویب و ابلاغ نکرده است. فقیهی خاطرنشان کرد: حجم اعظم پارکینگ‌های سطح شهر تهران همچون پارکینگ فرودگاه‌ها، پارکینگ‌های شهرداری و پارکینگ مراکز تجاری زیر نظر شهرداری‌ها فعالیت می‌کنند که نرخ‌گذاری فعالیت این دست واحدها توسط شهرداری انجام شده و نرخ بسیار متفاوتی نسبت به پارکینگ‌های اتحادیه دارد. رئیس اتحادیه تعمیرگاه، اتوسرویس، پارکینگ و کارواش‌های تهران با بیان اینکه در شهر تهران تنها ۱۱۰ پارکینگ زیر نظر اتحادیه فعالیت می‌کنند، یادآور شد: برخی از پارکینگ‌های فعال در مراکز تجاری تا ۱۰ هزار تومان به عنوان مبلغ ورودی دریافت می‌کنند. وی تاکید کرد: تفاوت نظر در تعیین نرخ واحدهای زیر نظر اتحادیه و شهرداری عاملی شده تا بسیاری از افراد از این صنف خارج شوند. با این تفاسیر می‌توان گفت که تفاوت نرخ پارکینگ‌ها در شهر تهران به دلیل آن است که یک مسئول واحد بر فعالیت پارکینگ‌ها نظارت ندارد.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 ساعت قبل
آخرین نرخ مثقال طلاهر مثقال طلا امروز با کاهش ۰٫۶۷ درصدی، از ۱,۹۲۵,۰۰۰ (یک میلیون و نهصد و بیست و پنج هزار) تومان به ۱,۹۱۲,۰۰۰ (یک میلیون و نهصد و دوازده هزار) تومان رسید. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر مثقال طلا قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱,۹۱۲,۰۰۰ -۱۳,۰۰۰ -۰٫۶۸ امروز ۱,۹۲۵,۰۰۰ -۳۲,۰۰۰ -۱٫۶۷ روز قبل ۱,۹۵۷,۰۰۰ -۲۶,۰۰۰ -۱٫۳۳ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیاردر بازار امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار نسبت به روز قبل، با ۲۳۰۰ تومان کاهش، ۴۴۱,۴۰۰ (چهارصد و چهل و یک هزار و چهارصد) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴۴۱,۴۰۰ -۲,۳۰۰ -۰٫۵۳ امروز ۴۴۳,۷۰۰ -۸,۱۰۰ -۱٫۸۳ روز قبل ۴۵۱,۸۰۰ -۶,۰۰۰ -۱٫۳۳ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیارهمچنین هر گرم طلا ۲۴ عیار با کاهش ۰٫۵۲ درصدی نسبت به روز قبل، ۵۸۸,۵۰۰ (پانصد و هشتاد و هشت هزار و پانصد) تومان معامله شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۵۸۸,۵۰۰ -۳,۱۰۰ -۰٫۵۳ امروز ۵۹۱,۶۰۰ -۱۰,۸۰۰ -۱٫۸۳ روز قبل ۶۰۲,۴۰۰ -۸,۰۰۰ -۱٫۳۳ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ اونس طلاهر اونس طلا، امروز به ۱,۲۷۸ (یک هزار و دویست و هفتاد و هشت) دلار رسید که نسبت به ۲ روز پیش، کاهش ۰٫۷۱ درصدی داشته است.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران، سیامک مدیرخراسانی وکیل تسخیری حسین هدایتی، در واکنش به انتشار خبر صدور حکم اعدام برای هدایتی در فضای مجازی اظهار کرد: هنوز حکم حسین هدایتی ابلاغ نشده است. وی گفت: احتمال صدور حکم اعدام برای حسین هدایتی وجود ندارد، زیرا در کیفرخواست هیچ درخواستی مبنی بر صدور حکم اعدام مطرح نشده است. گفتنی است؛ قاضی مسعودی مقام رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی درباره رأی پرونده حسین هدایتی در موضوع ارتباط با بانک سرمایه اظهار کرد: رأی دادگاه حسین هدایتی صادر شده است و چند روز دیگر جزئیات آن از طریق سخنگوی قوه قضاییه اعلام می‌شود. قاضی مسعودی مقام در خصوص ادعای حسین هدایتی مبنی براینکه تا پایان رسیدگی به پرونده بدهی خود را تسویه می‌کند، اظهار کرد: هدایتی تا این لحظه چیزی پرداخت نکرده است. لازم به ذکر است؛ هدایتی دارای پرونده پولشویی نیز هست که هنوز رسیدگی به آن آغاز نشده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرآنلاین، محمود اسلامیان درباره شرایط این دو باشگاه برای خصوصی سازی گفت: «ما با خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس این دو باشگاه را نابود می‌کنیم. اگر باشگاه خصوصی باشد، مالک آن تلاش می‌کند از مجموعه درآمدزایی کند اما شرایط فراهم نیست و هزینه‌ها برگشتی ندارد. درآمدی که در فوتبال ایران وجود ندارد. این مشکل را باید صدا و سیما برطرف کند که خودش هم درگیر مشکلاتی است.» به نظر می‌رسد کلاف سردرگم واگذاری استقلال و پرسپولیس قرار نیست در فوتبال ایران به نتیجه برسد. انگار ده‌ها پیش شرط برای واگذاری این دو تیم وجود دارد که هنوز هیچکدام از آن‌ها عملی نشده و فروش استقلال و پرسپولیس، هنوز آغازی نداشته که پایانی را تجربه کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز4 ساعت قبل
قیمت سکه امامی امروزدر بازار امروز سکه امامی نسبت به روز قبل، با ۴۶۰۰۰ تومان کاهش، ۴,۸۴۷,۰۰۰ (چهار میلیون و هشتصد و چهل و هفت هزار) تومان نرخ گذاری شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه امامی قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴,۸۴۷,۰۰۰ -۴۶,۰۰۰ -۰٫۹۵ امروز ۴,۸۹۳,۰۰۰ -۵۱,۰۰۰ -۱٫۰۵ روز قبل ۴,۹۴۴,۰۰۰ -۳۷,۰۰۰ -۰٫۷۵ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ سکه بهار آزادیسکه بهار آزادی امروز با کاهش ۰٫۵۲ درصدی، از ۴,۷۶۵,۰۰۰ (چهار میلیون و هفتصد و شصت و پنج هزار) تومان به ۴,۷۴۰,۰۰۰ (چهار میلیون و هفتصد و چهل هزار) تومان رسید. جدول قیمت ۳ روز اخیر سکه بهار آزادی قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴,۷۴۰,۰۰۰ -۲۵,۰۰۰ -۰٫۵۳ امروز ۴,۷۶۵,۰۰۰ -۳۲,۰۰۰ -۰٫۶۸ روز قبل ۴,۷۹۷,۰۰۰ -۳۰,۰۰۰ -۰٫۶۳ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندقیمت نیم سکه امروزهمچنین نیم سکه با کاهش ۱٫۸۸ درصدی نسبت به روز قبل، ۲,۶۴۸,۰۰۰ (دو میلیون و ششصد و چهل و هشت هزار) تومان معامله شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر نیم سکه قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۲,۶۴۸,۰۰۰ -۵۰,۰۰۰ -۱٫۸۹ امروز ۲,۶۹۸,۰۰۰ -۵۰,۰۰۰ -۱٫۸۶ روز قبل ۲,۷۴۸,۰۰۰ -۲۰,۰۰۰ -۰٫۷۳ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ ربع سکهربع سکه در بازار داخلی هم ۱,۶۸۹,۰۰۰ (یک میلیون و ششصد و هشتاد و نه هزار) تومان قیمت خورد. جدول قیمت ۳ روز اخیر ربع سکه قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۱,۶۸۹,۰۰۰ -۹,۰۰۰ -۰٫۵۴ امروز ۱,۶۹۸,۰۰۰ -۵۰,۰۰۰ -۲٫۹۵ روز قبل ۱,۷۴۸,۰۰۰ -۲۰,۰۰۰ -۱٫۱۵ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ سکه گرمیهر سکه گرمی، امروز به ۹۹۹,۰۰۰ (نهصد و نود و نه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل، افزایش ۰٫۴ درصدی داشته است.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
نماینده اتاق بازرگانی نیز به او متمایل است چون امتیازات مطلوب اتاق را همین رئیس باید رقم بزند. علاوه بر این سه نفر دیگر نماینده سه دستگاه هستند که معمولا کارشناسان را به جلسات می‌فرستند؛ و رئیس کارگروه مرکزی معمولا وزیر است. هر دستگاهی مستقلا پیشنهاد واگذاری طرح یا پروژه را به کارگروه واگذاری می‌دهد. در حالی که رئیس کارگروه و رئیس دستگاه یک نفر است. روش قیمت‌گذاری چگونه است؟ ابتدا یک کارشناس (شخص حقیقی یا حقوقی) یا هیئت کارشناسی را کارگروه واگذاری (همان رئیس) انتخاب می‌کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، «هاشمی رفسنجانی سال ۷۶ به چه کسی رای داد؟» این سوالی است که در سال‌های گذشته از سوی حامیان آیت‌الله هاشمی و به‌ویژه حزب کارگزاران سازندگی به نفع خاتمی پاسخ داده می‌شد. برداشت آقای ولایتی هم گویا این بود که این خطبه به‌نفع آقای خاتمی است. به گفته فائزه هاشمی، پدرش ناطق را اجرایی‌تر و کارآمدتر از خاتمی می‌دانسته و به او رای داده استبدیهی بود حمایت‌های ناطق‌نوری از دولت هاشمی رفسنجانی بی‌تاثیر نباشد. موسوی خوئینی‌ها هم می‌گوید "هیچ علامت و نشانه‌ای در آن زمان وجود نداشت که ثابت کند آقای هاشمی آقای خاتمی را بهتر از آقای ناطق می‌دانست. آقای هاشمی تصور می‌کرد آقای ناطق ادامه‌دهنده همان سیاست‌ها و راهی است که خود داشته است چون آقای ناطق خیلی به آقای هاشمی نزدیک بود".
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، جمعی از نمایندگان در حاشیه جلسه امروز قوه مقننه با تدوین طرحی خواستار استیضاح وزیر نفت شدند و در حال جمع‌آوری امضا برای آن هستند. این طرح استیضاح که در ۷ بند تدوین شده به شرح زیر است: هیئت رئیسه محترم خواهشمند است در اجرای ماده ۲۲۱ آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی درخواست استیضاح اینجانبان از آقای زنگنه وزیر نفت به موضوع ذیل را جهت رسیدگی به کمیسیون تخصصی ذیربط ارجاع فرمایید: محورهای استیضاح: _ مدیریت ناکارآمد و صدمه به کشور_عدم تحققق قولها و آنچه در برنامه آمده است_از دست دادن بازار گاز منطقه و لطمه به منافع ملی کشور_ از بین بردن زیرساخت‌های منابع انسانی وزارت نفت_ رها نمودن میادین مشترک برای کشورهای رقیب_ عدم تحقق افزایش تولید نفت طبق برنامه ارائه شده_ موضوع توتال، کرسنت، قرارداد پاکستان، عمان ترکمنستان و.. شرح کلیات: مدیریت مهندس زنگنه و تیم غیرنفتی که با حضور ایشان وارد وزارت نفت شده‌اند باعث هدر رفت منابع ملی کشور، خام‌فروشی، از دست دادن بازار گازی منطقه، رها کردن مخازن مشترک به همسایگان، حذف نیروهای کارآمد و به کارگیری دوستان خود شده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، به نوشته این روزنامه «آرین‌ بانک، تنها بانک ایرانی‌ بود که در افغانستان فعالیت داشت.» «ایمل هاشور»، سخنگوی بانک مرکزی به ۸صبح گفت که شورای عالی بانک مرکزی به سه دلیل عمده جواز کار آرین‌بانک ایرانی را در افغانستان لغو کرده است. رعایت نکردن قانون و مقرارت بانک‌داری کشور و دستورهای بانک مرکزی و همچنان سهم ناچیز این بانک‌ در رشد و توسعه اقتصادی افغانستان، سه دلیلی است که سخنگوی بانک مرکزی از آن به عنوان مبنای تصمیم شورای عالی بانک مرکزی برای لغو جواز کار آرین‌بانک نام برد. به نوشته این روزنامه «بانک مرکزی افغانستان حدود دو ونیم ماه پیش جواز فعالیت حبیب‌ بانک پاکستانی را در کشور لغو کرده بود. دلیل این اقدام نیز رعایت نکردن قوانین و دستورها بانک مرکزی از سوی حبیب ‌بانک و نقش ضعیف این بانک در توسعه اقتصادی کشور خوانده شده بود.» ایمل هاشور می‌گوید که شورای عالی بانک مرکزی جواز آرین‌بانک و حبیب‌بانک را به صورت هم‌زمان لغو کرده است. هشت صبح افزود: «آرین‌بانک تنها بانک ایرانی در افغانستان است که حدود ۱۵ سال پیش فعالیت خود را در افغانستان آغاز کرد.»
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، غدیر زیر دریایی کلاس سبک محسوب می‌شود که بیشتر در آب‌های کم عمق کاربرد دارد، از این رو می‌تواند در محدوده خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مورد استفاده قرار گیرد. قدرت جابجایی سریع نیرو، رهگیری شناورهای سطحی و زیر سطحی دشمن، قابلیت شناسایی اهداف نظامی، حمل نیروهای تکاور و مدت زمان ماندگاری مناسب در زیر آب از جمله توانمندی‌های این زیرسطحی ۱۱۵ تنی است. سامانه نوین پرتاب اژدر نیز از قابلیت‌های بسیار مهم این زیرسطحی است که دقت بالای هدف گیری را در اختیار غدیر قرار می‌دهد. سازگاری با خلیج فارسشرایط خاص آب خلیج فارس و پدیده‌های فیزیکی به خصوص آن از جمله چگالی بالای آب و جزر و مدهایی با ارتفاعی حدود چهار متر در طراحی این زیردریایی لحاظ شده‌اند. جمهوری اسلامی ایران با رونمایی از این قابلیت خود را جز هفت کشور دارای توانایی شلیک موشک از زیر آب قرار داد.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بلومبرگ نوشت، سهیل محمد المزروعی، وزیر نفت امارات گفت: تلاش‌های اوپک و هم پیمانانش برای ایجاد توازن در عرضه و تقاضای جهانی نفت کامل نشده زیرا ذخایر نفت همچنان در حال افزایش است. درحالی‌که فشار واشنگتن بر صادرات نفت، کمبود در بازار ایجاد می‌کند، تولیدکنندگان برای باز کردن زودهنگام شیرهای (نفت) بسیار محتاط هستند. همچنین عرضه جهانی نفت با بحران نفت آلوده روسیه، به جوش آمدن تنش‌های ژئوپلتیکی از ونزوئلا تا لیبی محدود شده است. نمایندگان می‌گویند اوپک و هم‌پیمانانش احتمالا با تمدید توافق کاهش تولید کنونی تا پایان سال موافقت خواهند کرد و در عین حال در صورت لزوم، به عربستان برای افزایش تولیدش تا یک سهم مورد توافق اجازه خواهند داد. به گفته نمایندگان دیگر، میزان پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید در ماه آوریل ۱۶۸ درصد بوده است.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گزارش نهایی تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران قرائت شد و طبق اعلام مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت، این گزارش جهت بررسی به قوه قضائیه ارجاع می‌شود. در بخشی از این متن گزارش، کمک‌های بلاعوض و پرداخت‌های نجومی شرکت مس مطرح شده است و بر اساس آن شرکت مس همه ساله به موجب مصوبه هیئت مدیره شرکت مبالغی را تحت عنوان کمک بلاعوض در اختیار مدیرعامل و مجتمع‌ها قرار می‌دهد. ۴- فردی از خرداد ۹۳ تا شهریور ۹۴ از مبلغ قابل توجهی از قرار هر ساعت ۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال بابت حق مشاوره دریافت کرده است که برای آن سال‌ها ارقام نجومی محسوب می‌شود. در سال ۹۳ و ۹۴ فردی تحت عنوان مشاور در منابع انسانی ماهیانه مبلغ حدود ۲۶۰ میلیون ریال حق الزحمه و مبلغ ۱۸۵ میلیون ریال بابت اسکان و ایاب و ذهاب (ماهیانه جمعا حدود ۴۴۵ میلیون ریال) و در سال ۹۴ ماهانه حدود ۵۰۰ میلیون ریال بابت حق الزحمه و هزینه اسکان و ایاب و ذهاب دریافت می‌نماید که برای آن سال‌ها عدد فوق نجومی محسوب می‌شود. همچنین در بخش پیشنهادات این گزارش آمده است که تخلفات قید شده در گزارش حاضر به همراه مستندات به قوه قضائیه ارجاع شود تا با متخلفین احتمالی برخورد قانونی انجام و نتیجه را به مجلس شورای اسلامی گزارش دهند.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، هشت روز پیش بود که فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی از راه‌اندازی بازار متشکل ارزی در هفته گذشته خبر داد و براساس گفته او قرار بود که این بازار در هفته‌ای که گذشت راه‌اندازی شود، اما این کار اجرایی نشد. در عین حال، پیگیری‌های ایسنا حاکی از آن است که بازار متشکل ارزی در مراحل پایانی خود قرار دارد و به زودی راه‌اندازی خواهد شد. همتی افزود: ما نمی‌توانیم زمانی برای آغاز به کار بازار متشکل ارزی اعلام کنیم، چراکه اقدامات اجرایی این بازار دیگر مربوط به ما نیست و بانک مرکزی کار خود را در این زمینه کرده است. در این بازار، بانک‌ها و صرافی‌های مجاز بانک مرکزی که مدارک خود را به این بانک ارسال کرده‌اند، بازیگران اصلی هستند و امکان خرید و فروش ارز را دارند. از مزیت‌های راه‌اندازی این بازار نیز می‌توان به نبود معاملات غیرواقعی، جلوگیری از ارائه قیمت‌های غیرواقعی برای التهاب بازار، تسهیل خرید و فروش واقعی ارز توسط بانک‌ها صرافی‌ها و شفافیت این بازار اشاره کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
پیش‌خدمت‌های داخل آن نودل سرد و کیمچی برای مشتریان سرو می‌کنند اما با این حال سوابق آنلاین نشان می‌دهد این رستوران همچنین می‌تواند پوششی برای یک شرکت فروش نرم‌افزار پیشرفته شناسایی چهره باشد. هیات کارشناسان سازمان ملل در امور کره‌شمالی که مسوول نظارت بر اجرای تحریم‌هاست، هنوز واکنشی نشان نداده است. نرم‌افزار شناسایی چهره احتمالا روزنه‌ای در تحریم‌های موجود کره‌شمالی ایجاد می‌کند؛ تحریم‌هایی که هدفشان محدود کردن توانایی پیونگ‌یانگ در کسب درآمد خارجی است. هیات کارشناسان سازمان ملل در گزارش سالانه خود تاکید کرد عملیات‌های خارجی کره‌شمالی با هدف دور زدن تحریم‌ها و کسب درآمد است. چنین درآمدهایی موجب تضعیف اثر تحریم‌های سازمان ملل علیه این کشور در واکنش به توسعه تسلیحات هسته‌ای آن می‌شود.
افتصادنیوزافتصادنیوز5 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علیرضا رحیمی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس سوال ملی علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس به همراه سه تن از نمایندگان را با موضوع علت انفعال دستگاه دپیلماسی در برخورد متقابل غیر دیپلماتیک برخی کشورهای اروپایی و همچنین سوال حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس از وزیر امور خارجه با موضوع علت عدم جلوگیری از تعطیلی بیمارستان هلال احمر در دوبی را اعلام وصول کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه نوشت، ترزا می، نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه در روزنامه ساندی تایمز نوشت: «هنوز معتقدم امکان کسب اکثریت پارلمان برای توافقی جهت خروج از اتحادیه اروپا وجود دارد». نمایندگان پارلمان انگلیس تاکنون سه توافقنامه برکسیت را که پس از مذاکرات ترزا می‌ با اتحادیه اروپا به دست آمده بود، رد کرده‌اند. نخست وزیر انگلیس تاکید کرد متن جدیدی که به نمایندگان ارائه خواهد شد یک پیشنهاد جدید و جسورانه و حاوی بسته‌ای از تدابیر ارتقا یافته است که می‌تواند حمایت پارلمان را جلب کند. این درحالی است که مخالفان (حزب کارگر) روز جمعه مذاکرات خود را با نخست وزیر برای دستیابی به راه حلی به منظور اجرای برکسیت، با استدلال ضعیف بودن ترزا می‌ متوقف کردند.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
بر اساس این مصوبه، سازمان ملی استاندارد مکلف است در اجرای استانداردهای مصوب مرتبط با خودروهای وارداتی، ساخت داخل و قطعات آنها در هر سال، به گونه‌ای برنامه ریزی کند که از واردات و تولید خودروهای خارج از استانداردهای مذکور جلوگیری نماید. همچنین شماره گذاری خودروها توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منوط به تأیید سازمان ملی استاندارد است. دستورالعمل مذکور بر اساس روش ساخت، میزان تولید داخل، کیفیت و خدمات پس از فروش تدوین می‌شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است بر حسن اجرای این تبصره نظارت کند. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است آئین نامه مذکور را پس از تصویب در هیئت وزیران جهت اجرا به کلیه خودروسازان و مراکز ذیربط ابلاغ کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، «محمد اسلامی» امروز- یکشنبه- درخصوص برنامه وزارتخانه برای افزایش وام مسکن اظهار داشت: در وزارت راه ‌وشهرسازی بر تقویت بخش عرضه مسکن تاکید داریم، تولید کنندگان و انبوه‌سازان باید تقویت شوند. وزیر راه شهرسازی با بیان اینکه وام مسکنی که به فرد و زوجین تعلق می‌گیرد از طریق اختصاص وام به سازنده در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در ۱۶ اسفندماه سال گذشته مصوبه شورای پول و اعتبار برای افزایش وام ساخت مسکن دریافت شد و این تسهیلات حدودا ۶۵ درصد افزایش پیدا می‌کند. وام ساخت مسکن قابل انتقال به خریداران استاسلامی تصریح کرد: وام ساخت مسکن قابل انتقال به خریداران است و کمک می‌کند تا اثر تورمی ایجاد نشود و عرضه فعال شود تا بتوانیم در آینده شاهد تولید بیشتر مسکن باشیم. وی ادامه داد: اشخاصی نیز که قصد ساخت مسکن دارند می‌توانند از تسهیلات ساخت مسکن بهره‌مند شوند تا بتوانیم برای خانه دار شدن آنها در مراحل بعدی گام‌های بلندتر و استوارتری برداریم. عضو کابینه دولت درخصوص برنامه این وزارتخانه برای افزایش مبلغ تسهیلات خرید مسکن، گفت: تاکنون وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای برای افزایش میزان وام خرید مسکن ندارد.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خانه ملت، فرهاد دژ پسند وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به انتشار آماری مبنی بر عدم بازگشت ۳۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور، گفت: این آمار ارائه شده برای تاریخ زمانی کنونی نیست، چراکه وزارت امور اقتصادی و دارایی در مقاطع تاریخی خاصی آمار ارائه می‌دهد و این موضوع برای اواخر اسفند ماه بود. دولت سازوکارهایی طراحی کرد تا این ارز به کشور بازگردد. وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در حال حاضر میزان ارزی که به کشور بازگشته افزایش یافته است، افزود: در اردیبهشت ماه ۱٫۷ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور برگشته و اکنون از مرز ۱۰ میلیارد دلار گذشته است. وی ادامه داد: جلسه‌ای با کارآفرینان داشتم و از آنها خواهش کردم که همه دست به دست یکدیگر دهیم و مانع از وقوع شوک به اقتصاد کشور شویم و از صادرکننده‌ها درخواست کردیم که ارز صادراتی را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. این عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه اگر تلاش شود راه‌های بازگشت منابع ارزی به کشور پیدا می‌شود، تاکید کرد: در شرایط کنونی همانند دوران قبل از تحریم‌ها بازگشت ارز به کشور کار سهل و آسانی نیست و موانع و مشکلاتی پیش روی آن وجود دارد، اما ما برای مدیریت کشور به بهترین وجه باید راه‌های فرعی پیدا کنیم که خوشبختانه صادرکننده‌ها این عزم را دارند که با دولت همکاری کرده و به مردم خدمت کنند. وزیر امور اقتصادی و دارایی، با تاکید بر اینکه اسامی کسانی که کالا صادر کرده و ارز آن را وارد کشور نکرده‌اند موجود است، تصریح کرد: گمرک و بانک مرکزی اسامی این افراد را دارند و بانک مرکزی اسامی افرادی که به عدم بازگشت ارز اصرار دارند را به قوه قضاییه ارسال می‌کند.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبنا، بر اساس مفاد قانون جدید چک و دستورالعمل حساب جاری که بانک مرکزی به شبکه بانکی، در صورت کافی نبودن موجودی حساب صادرکننده چک، ابلاغ کرده بانک‌ها مکلف به پرداخت وجه چک از محل موجودی سایر حساب‌های صاحب حساب به ترتیب اولویت از حساب جاری، حساب قرض‌الحسنه پس انداز، حساب سرمایه گذاری کوتاه مدت و حساب سرمایه گذاری بلندمدت و همچنین مسدود کردن کلیه حساب‌ها و کارت‌های بانکی و هر مبلغ متعلق به صادرکننده به میزان مبلغ چک هستند. در مورد شیوه صحیح حقوقی برداشت از سایر حساب‌های مشتری برای پاس کردن چک نکاتی لازم به ذکر است:۱- ماده ۵ مکرر قانون چک صرفا «مسدود کردن کلیه حساب‌ها و کارت‌های بانکی صادر کننده به میزان کسری مبلغ چک» را تجویز کرده و اجازه برداشت از حساب‌های یاد شده را به بانک‌ها نداده است. ۵- در صورت عدم وجود شرط یاد شده مبنی بر اجازه برداشت از سایر حساب‌ها در کارت افتتاح حساب جاری و یا عدم موجودی حساب‌های فوق و در نتیجه عدم وصول وجه چک، بر اساس بند (ب) ذیل ماده ۵ مکرر قانون چک کلیه حساب‌ها و کارت‌های بانکی و هر مبلغ متعلق به صادر کننده به میزان مبلغ چک در بانک باید صرفا مسدود شود. لازم به تاکید است که پرداخت مبالغ واریزی بعدی به همان حساب جاری دارای دسته چک مشتری مستلزم اخذ دستور مرجع قضایی نبوده و لزوم ارائه دستور مرجع قضایی صرفا در خصوص مبالغی است که بعدا به سایر حساب‌های مسدود مشتری واریز می‌شود. ارائه هرگونه خدمات حساب جاری به فرد مستنکف از امضای فرم یاد شده امکان‌پذیر نیست.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به دنبال سیاست دولت مبنی بر حذف تدریجی ارز ۴۲۰۰ تومانی از کالاهای اساسی و تأمین آن با نرخ سامانه نیما، گوشت از جمله کالاهایی بود که در اوایل سال جاری از زمره دریافت‌کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی کنار رفت. بر این اساس بانک‌ها ملزم به دریافت این مابه‌التفاوت و واریز آن به خزانه شده‌اند. در این شرایط گوشت رسما با دلار ۹۰۰۰ تومانی که می‌تواند بسته به شرایط نرخ نیما نرخ آن متفاوت باشد، وارد خواهد شد و دیگر ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن اختصاص نمی‌یابد. در این بین سود خوبی در نتیجه حذف یارانه ارزی گوشت نصیب دولت خواهد شد و مشخص نیست طبق وعده قبلی دولت برای برگشت مابه‌التفاوت ارز دولتی و نیمایی به مردم، چگونه این امر محقق خواهد شد. طبق قانون بودجه دولت موظف است ۱۴ میلیارد دلار را برای تأمین کالاهای اساسی تأمین مالی کند و در این حالت اگر ارز ۴,۲۰۰ تومان را با نرخ ۹,۰۰۰ تومان مورد محاسبه قرار دهد رقمی بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان برای دولت سود ایجاد خواهد کرد.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، با توجه به اطلاعیه‌های عرضه در بورس انرژی، سه‌شنبه این هفته (۳۱ اردیبهشت ماه) دو میلیون بشکه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد. قیمت پایه این محصول ۶۷٫۲۸ دلار گذاشته شده است و حداقل مقدار خرید بابت کشف در بورس ۱۰۰۰ بشکه است. در این دوره عرضه بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی از سوی وزیر نفت در سال ۱۳۹۸ تغییراتی نسبت به دوره‌های پیشین مشاهده می‌شود. یکی از مهم‌ترین تغییرات این دوره عرضه، حداقل حجم بارگیری زمینی است که هزار بشکه قرارداد شده است. دیگر شرایط عرضه در این دوره مانند دوره پیشین است.
افتصادنیوزافتصادنیوز6 ساعت قبل
در فصل بهار نیز ٦٫٩٦ درصد نسبت به فصل قبل کاهش یافته است. تورم ۵۹ درصدی در مرغدر سال ١٣٩٧ شاخص گروه مرغ به ۴۳۲٫۱۱ واحد رسید که در مقایسه با سال قبل ۵۹٫۴۱ درصد افزایش یافته است. همه اقلام این گروه شامل پولت، مرغ گوشتی و جوجه یکروزه به ترتیب ۵۶٫۹۸، ۴۳٫۱۵ و۱۲۳٫۸۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش قیمت داشته‌اند. رشد ۳۲ درصدی تخم مرغدر سال گذشته شاخص گروه تخم مرغ به ۳۰۰٫۳۱ واحد رسیده که در مقایسه با سال قبل ۳۲٫۶۵ درصد رشد داشته است. در سایر کالاها نیز قیمت فروش یک کیلوگرم ذرت دانه‌ای به ۱, ۷۹۹ تومان رسیده که ۰٫۴ درصد رشد داشته است.

اقتصادنیوز

اقتصادنیوز، سایت مرجع اقتصاد ایران اخبار روزانه اقتصادی، اقتصاد سیاسی، اخبار مسکن،‌ اخبار دلار و اخبار تولید و تجارت است که می‌توانید روزانه آن‌ را در صفحه‌ی این سایت در خبری دنبال کنید.