آخرین اخبار تحلیلی اقتصاد ایران و جهان از اقتصاد آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اقتصاد آنلاین»

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین27 دقیقه قبل
بی شک این آخرین انتخابات پارلمان اروپا در انگلیس پیش از جدایی از اتحادیه اروپاست. نمایندگان پارلمان انگلیس تا کنون سه بار توافق برگزیت را که در ماه نوامبر میان ترزا می‌و بروکسل به نتیجه رسید رد کردند. اگر نمایندگان انگلیس توافق برگزیت را که اوایل ماه ژوئن ارائه خواهد شد تصویب کنند، ترزا می‌قصد دارد در مورد برگزاری همه پرسی دوم در مورد برگزیت و همچنین حفظ موقت انگلیس در اتحادیه گمرکی اروپا رای گیری کند. اگر نمایندگان به توافق برگزیت رای دهند و برگزاری همه پرسی را نپذیرند، انگلیس می‌تواند در اواخر ماه ژوئیه اتحادیه اروپا را ترک کند. حزب کارگر روز جمعه مذاکرات خود با ترزا می‌را برای دستیابی به توافق برگزیت متوقف کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین28 دقیقه قبل
از نقد منصفانه استقبال می‌کنیمرئیس قوه قضاییه افزود: نقد منصفانه حتما می‌تواند کمک کند و ما نیز حتما از آن استقبال می‌کنیم. در دستگاه قضایی خود را موظف به حمایت از آزادی رسانه‌ها و مطبوعات می‌دانیمآیت الله رئیسی با بیان اینکه وجود آزادی در کشور به برکت انقلاب اسلامی و خون مطهر شهداست، گفت: ما در دستگاه قضایی خود را موظف به حمایت از آزادی رسانه‌ها و مطبوعات می‌دانیم و معتقدیم که این آزادی به نفع مردم و کشور است. در ادامه خبرگزاری فارس اظهار کرد: مشاهدات ما این است که بخشی از بدنه قوه قضاییه در واقع مدافع مدیریت قوه قضاییه است. نکته بعدی این است که مردم سوالات و پرسش‌های زیادی از قوه قضاییه دارند و انتظار این است که قوه قضاییه با مردم صحبت کند؛ البته نوع حرف زدن خیلی مهم است. وی با بیان اینکه قوه قضاییه یک وظیفه ذاتی به عنوان مدعی‌العموم دارد، گفت: برخی از موضوعات در کشور مغفول می‌ماند و قوه قضاییه آنطور که باید به عنوان مدعی العموم ورود نمی‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین39 دقیقه قبل
وی با اشاره به اینکه بی‌خبر بودن افراد از فشارخون خود عوامل و دلایل متعددی دارد، تصریح کرد: یکی از این عوامل بی‌توجهی پزشکان نسبت به اطلاع‌رسانی از این بیماری و دیگری نیز جدی نگرفتن فشارخون توسط خود شخص است. شعبانی با بیان اینکه اگر فشارخون کنترل شود ۲۵ درصد سکته‌های قلبی و مغزی قابل پیشگیری است، اظهار کرد: سالانه ۳۳ هزار نفر از افراد زیر ۵۵ سال در ایران به علت فشارخون جان خود را دست می‌دهند. این مسئول با بیان اینکه تنظیم فشارخون دو میلیون سال از کیفیت زندگی می‌کاهد، بیان کرد: بیماری فشارخون در عرض ۲۵ سال گذشته ۶۲ درصد افزایش یافته که دلیل اصلی آن نیز تغییر سبک زندگی مردم است. شعبانی با اشاره به تمایل ایرانیان به مصرف نوشابه‌های گازدار، تصریح کرد: ایرانی‌ها سالانه ۴۲ لیتر به ازای هر نفر مصرف نوشابه دارند. وی با اشاره به اینکه فشارخون همه افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و افراد دارای بیماری‌های کلیوی و بیماری‌های مزمن در این طرح اندازه‌گیری خواهد شد، گفت: ۸۵ هزار نفر در شهرستان ابهر بالای ۳۰ سال سن دارند.

سیل در ایالت اوکلاهما +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین42 دقیقه قبل
بارش شدید باران و جاری شدن سیل در مناطق ال رنو و استیل واتر در ایالت اوکلاهما سبب قطع خطوط ارتباطی, زیر آب رفتن واحدهای مسکونی و آسیب دیدن جاده‌های ارتباطی شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین48 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، هزاران نفر از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی عصر امروز (چهارشنبه اول خرداد ۹۸) طبق روال هر ساله در ماه مبارک رمضان، با رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی (ره) دیدار خواهند کرد. بنابراین گزارش در این مراسم نمایندگان تشکل‌ها و اتحادیه‌های مختلف دانشجویی در محضر مقام معظم رهبری به بیان دیدگاه‌ها و دغدغه‌های خود خواهند پرداخت. بر همین اساس در این دیدار پیام مرادی به نمایندگی از اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، نرگس سادات حسینی به نمایندگی از اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان (دفتر تحکیم وحدت)، محمد امین مهدی پور به نمایندگی از اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، محمد حسین صبوری به نمایندگی از اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی، علیرضا شریفی به نمایندگی از بسیج دانشجویی و مهرداد پولادی به نمایندگی از انجمن دانشجویی اصلاح‌طلب در محضر رهبر معظم انقلاب سخنرانی خواهند کرد. گفتنی است دانشجویان در مراسم دیدار امروز، افطار را میهمان رهبر معظم انقلاب خواهند بود. این خبر در حال تکمیل است …
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین49 دقیقه قبل
وی ادامه داد: ناپایداری‌های جوی حاکم طی امروز (۱ خرداد) سبب برقراری شرایط مساعد کیفیت هوا در بیشتر مناطق شهر تهران می‌شود. مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه به‌تدریج در ساعات پایانی امروز از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود، تصریح کرد: با تداوم این شرایط تا صبحگاه فردا (۲ خرداد) احتمال افزایش نسبی در غلظت آلاینده‌ها طی برخی ساعات وجود دارد. شهبازی در ادامه گفت: با تغییر شرایط جوی طی فردا (۲ خرداد) بر میزان ابرناکی و سرعت وزش باد افزوده می‌شود که پراکندگی آلاینده‌ها و به تبع آن بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت را به دنبال دارد. به گفته وی دمای هوا در تهران تا روز آینده روند افزایشی دارد. مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با میانگین ۷۲ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۵۵ همچنان در شرایط سالم است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین51 دقیقه قبل
همچنین در این بیانیه مطرح شد: ما همچنین انتظار داریم که با پیشرفت فعالیت مشترک، ایران از تعلیق برخی تعهدات خود در چارچوب برنامه جامع اقدام عمل مشترک [برجام] خودداری کند. مسکو بر این عقیده است که ضرورت دارد کمیسیون مشترک توافق هسته‌ای ایران تشکیل شود. وزارت امور خارجه روسیه در ادامه اظهار کرد: در کل، آینده برنامه جامع اقدام مشترک درباره توافق هسته‌ای ایران، نگرانی‌ها را افزایش می‌دهد. ضرورت تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام بیش از قبل آشکار می‌شود. امیدواریم این کمیته سرانجام تعیین شود تا کشورهای عضو توافق [هسته‌ای] درباره راهکارهایی برای عادی سازی وضعیت در راستای تضمین حفظ برجام تصمیم‌گیری کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین51 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، امیرحسین شکوهی درباره ایجاد پروفایل ارزی برای مردم، گفت: در حال حاضر برای هر فرد اعم از حقیقی و حقوقی یک پروفایل ارزی برای هر فعالیتی که به ارز ارتباط دارد از جمله درمان و سلامت در حال ایجاد است. مدیر اداره نظارت ارز بانک مرکزی تاکید کرد: من تقاضا دارم که سال ۹۵ را با سال ۹۷ مقایسه کنید و امیدوارم هنگامی که این فشارها از کشور برداشته شد، به اتفاق‌هایی که در سال‌های ۹۴، ۹۵ رخ داد بازنگردیم زیرا ما در کشور نقشه ارزی داریم.

چاقوکشی نماینده مجلس افغانستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین51 دقیقه قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین55 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، رئیس امور مالی پتروشیمی پارس با بیان اینکه اقدامات لازم برای برگزاری مجمع عمومی پتروشیمی ‌پارس در حال انجام است، گفت: بعد از هماهنگی لازم، تاریخ دقیق برگزاری مجمع عمومی پارس که در حال ‌حاضر برای روزهای پایانی خرداد برنامه‌ریزی شده، اعلام خواهد شد. ‌وی با اشاره به تصویب سود ۴۷۵ تومان برای هر سهم در مجمع عمومی سال گذشته این پتروشیمی، افزود: سود شرکت بر اساس ‌برآورد انجام شده ۹۲۸ تومان است که افزایش قابل توجهی نسبت به سود سال قبل دارد‌. رئیس امور مالی پتروشیمی پارس با اشاره به انتشار صورت‌های مالی پتروشیمی پارس، اظهار داشت: درآمدهای ما از ۶۶ هزار ‌میلیارد ریال در سال ۹۶ به ۹۵ هزار میلیارد ریال در سال ۹۷ افزایش یافته است که البته دلیل عمده این افزایش درآمد، تغییر قیمت ‌ارز بوده است. ‌امیری درباره وضعیت فروش محصولات این پتروشیمی تصریح کرد: در سال ۹۶ سه میلیون وچهارصد هزار تن فروش ‌داشتیم و این رقم در سال ۹۷ به دو میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید که بخشی از آن به دلیل کاهش راندمان تولید در واحد استایرن منومر بود که این کاهش تولید باتعمیرات اساسی و تعویض کاتالیست مرتفع و در نتیجه موجب افزایش ظرفیت تولید استایرن مونومر و بهبود عملکرد شد. ‌وی ادامه داد: فروش ما در سال ۹۷ گرچه به لحاظ دلاری نسبت به سال ۹۶ کاهش داشت اما این به دلیل تغییر سیاست ما برای ‌اولویت فروش داخل نسبت به خارج است، چرا که به لحاظ حاشیه فروش صادرات برای ما مزیتی آنچنان ندارد و دلیل آن هم روشن است، نرخ تسعیر ‌ارز در فروش داخلی و صادراتی یکسان است، ریسک تحریم درفروش داخل هم وجود ندارد و مشتری داخلی هم وجود دارد بنابراین ‌ما فروش داخل را ارجح می‌دانیم. ‌رئیس امور مالی پتروشیمی پارس یادآور شد: عمده فروش ما در سال ۹۷ داخلی بود در صورتی که در سال‌های قبل‌تر مانند ‌سال‌های ۹۲ و ۹۳ فروش صادراتی بیشتر بود، در گزارش تفسیری که منتشر کردیم صراحتا آورده‌ایم که تقویت ‌بازاریابی داخلی برای فروش حداکثری محصولات در داخل اولویت ماست. ‌وی البته درباره صادرات صورت گرفته پتروشیمی پارس نیز گفت: در بخش ‌ صادرات هم باتلاشهای صورت گرفت توسط کارگزاران صادرات محصولات هم صورت گرفته همانطور که به ‌سهامداران قول داده بودیم در پایان سال ۹۷ استایرن مونومر مازاد بر نیاز داخل را هم صادر ‌کردیم. ‌امیری افزود: ‌LPG‌ پارس علاوه بر مشتری‌های خارجی، مشتری‌های داخلی هم دارد که در پایان سال گذشته بخشی از آن به پتروشیمی‌های هم جوار فروخته شد. ‌رئیس امور مالی پتروشیمی پارس با اشاره به عملکرد مثبت این پتروشیمی در سال ۹۷، خاطر نشان کرد: سال خوبی را پشت سر ‌گذاشتیم و با توجه به نتایج مثبت تعمیرات اساسی روی تولید و همچنین برنامه‌هایی که در گزارش تفسیری به آن اشاره کرده‌ایم ‌سال خوبی را برای سهامداران در سال ۹۸ خواهیم داشت. ‌گفتنی است پتروشیمی پارس با عرضه۳۰۰ میلیون سهم، سال گذشته به بورس وارد شد و اینک بالغ بر۵۰هزار نفر سهامدار حقیقی دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین58 دقیقه قبل
به گزارش رویترز، وزارت خارجه آمریکا در ادامه تنش‌آفرینی در سطح منطقه، این بار سراغ سوریه رفت و مدعی شد نشانه‌هایی مبنی بر تمایل دولت دمشق برای استفاده مجدد (!) به ادعای مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، این نهاد همچنان در حال جمع‌آوری اطلاعات پیرامون این موضوع است. به ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، حمله شیمیایی که ادعا می‌شود روز یکشنبه انجام گرفته در راستای نقض آتش‌بس در ادلب تدارک دیده شده است. دولت واشنگتن ۲ بار در آوریل ۲۰۱۷ و آوریل ۲۰۱۸، با طرح ادعای مشابه، نیروهای دمشق را هدف حمله موشکی قرار داد. ادعاهای آمریکا در حالی مطرح می‌شود که روز گذشته، «ویکتور کوپچیشین» رئیس مرکز صلح روسیه اظهار داشت که تروریست‌ها در سوریه در حال برنامه‌ریزی برای آغاز یک حمله شیمیایی به روستای جرجناز و شهر سراقب هستند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین58 دقیقه قبل
وی افزود: هنگامی که به وسط آب می‌رسند، سرعت سیل دستان دو کودک را از دستهای پدر، خارج و با خود می‌برد. هادی‌نسب تصریح کرد: با توجه به این‌که مدیریت بحران بارها توصیه کرده در هنگام مشاهده آب ماجراجویی نکنید اما باز هم شاهد وقوع چنین حوادث دلخراشی هستیم. با توجه به شرایط جوی ضروری است مردم با احتیاط کامل رفت و آمد کنند. مدیر عامل جمعیت هلال احمر یزد نیز گفت: به زودی تیم تخصصی امداد کوهستان یا سیلاب برای کمک‌رسانی در زمان حوادث احتمالی در مهریز تشکیل می‌شود. امام جمعه مهریز همچنین بر ضرورت تسریع در امر امدادرسانی در حوادث جهت جلوگیری از تلفات انسانی تاکید کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اعضای کنگره آمریکا بعد از شرکت در جلسه توضیحی با مقام‌های دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا گفته‌اند کاخ سفید قصد درگیری نظامی با ایران ندارد. «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع آگاه نوشت ترامپ معتقد است مداخله نظامی گسترده در ایران برای او از لحاظ سیاسی ویرانگر خواهد بود. واشنگتن‌پست هم به نقل از چندین مقام آمریکایی گزارش داد ترامپ رویکرد دیپلماتیک برای حل و فصل تنش‌ها را ترجیح می‌دهد و خواستار گفت‌وگوی مستقیم با سران ایران است. این تحلیلگران معتقدند دولت آمریکا بر اساس نوعی تقسیم کار در تلاش است شخص ترامپ را «پلیس خوب» و حامی گفت‌وگو و «جان بولتون» و «مایک پامپئو» را پلیس بد و طرفدار جنگ با ایران به تصویر بکشند. از این منظر، دولت آمریکا با اعزام ناو و بمب‌افکن به منطقه هدفی فراتر از راه انداختن نوعی جنگ روانی و در نهایت تحت فشار قرار دادن ایران دنبال نمی‌کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۱ درصد افت کرد و به ۱۲۷۳٫۷۰ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییری نداشت و در ۱۲۷۳٫۳۰ دلار ایستاد. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۴٫۴۴ دلار ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و ۸۱۳٫۸۰ دلار معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد افزایش، به ۱۳۲۰٫۵۰ دلار رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰٫۱۲ درصد افزایش به ۹۸٫۰۵۱ واحد رسید. دلار در برابر یورو نیز صعودی بود و ارز واحد اروپایی تا محدوده ۱٫۱۱۶ دلار عقب نشست. دلار در برابر دیگر ارز مهم اروپایی یعنی پوند انگلیس نیز در جایگاه محکمی باقی ماند. در برابر سایر ارزهای مهم جهانی، هر دلار آمریکا به ازای ۶۹٫۶۶۲۸ روپیه هند، ۱٫۴۵۳۱ دلار استرالیا، ۱٫۳۴۰۳ دلار کانادا، ۱٫۳۷۸۵ دلار سنگاپور و ۱٫۰۱۱۴ فرانک سوئیس مبادله شد. ارزش یوان با وجود تصمیم دولت ترامپ در خصوص شرکت هوآوی مجددا کاهش یافت تا هر دلار به ازای ۶٫۹۰۹۰ واحد از پول ملی چینی‌ها مبادله شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم، پس از برگزاری جلسه کابینه عربستان در کاخ السلام در جده به ریاست سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان، دولت ریاض در بیانیه‌ای اعلام کرد، در جریان گزارش‌های مرتبط با تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و تلاش‌ها در خصوص این تحولات قرار گرفت. در این بیانیه ادعا شده که «عربستان نسبت به برقراری صلح در منطقه تاکید داشته و تمام توان خود را برای ممانعت از وقوع هرگونه جنگ به کار خواهد گرفت و به دنبال تحقق صلح است». همچنین دولت ریاض درباره برگزاری چهاردهمین دور از نشست سازمان همکاری اسلامی در مکه با هدف اتخاذ یک موضع متحد در قبال مسائل مختلف و حوادث موجود در جهان اسلام ابراز امیدواری کرد. کابینه عربستان در ادامه تاکید کرد، این حق ملت‌های منطقه از جمله ملت ایران است که در امنیت و ثبات زندگی کنند و شاهد توسعه در کشورهایشان باشند. کابینه عربستان همچنین به موضوع دعوت ملک سلمان برای برگزاری دو نشست فوق‌العاده یعنی نشست سران شورای همکاری خلیج فارس و سران اتحادیه عرب در مکه در پایان ماه مه اشاره کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یک منبع نظامی در یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به المسیره گفت، عملیات هجومی یگان پهپادی محل نگهداری جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی در فرودگاه نجران واقع در جنوب غرب عربستان را هدف گرفت. این منبع بر موفقیت‌آمیز بودن این حمله نظامی تاکید کرد و افزود: جنگنده‌های هدف گرفته شده در فرودگاه برای انجام حملات هوایی علیه غیرنظامیان بی‌دفاع و بی‌گناه یمن استفاده می‌شدند. آثار حمله انصارالله در نجراناین در حالی است که انصارالله روز سه شنبه نیز انبار تسلیحاتی فرودگاه نجران عربستان را هدف حمله پهپادی قرار داده بود که آتش‌سوزی گسترده‌ای را در این انبار به دنبال داشت. انصارالله در عین برعهده گرفتن این حملات اما اعلام کرده هیچ حمله‌ای با موشک بالستیک به سمت مکه مکرمه آنطور که سعودی‌ها مدعی‌ هستند، انجام نداده است. این ائتلاف روز گذشته نیز ادعا کرد، انصارالله اهداف و تاسیسات غیرنظامی را در شهر نجران هدف گرفته است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به همین خاطر، اینکه فقط تمرکزمان را روی نرخ ارز بگذاریم، جواب‌گو نخواهد بود. البته در اینکه جریان ارزی کشورمان به دلیل تحریم‌ها کاهش پیدا کرده است، شکی نیست، منتها اینکه تداوم نرخ ارز در ارقامی که با نرخ ارز حقیقی تفاوت درخور توجهی داشته باشد، مسلما غیرقابل تصور است. مسئله ما این است که در مقابل محدودیت‌ها متأسفانه سیاست‌گذاری اقتصادی، یک اقتصاد چابک و آماده که تاب‌آوری بیشتری داشته باشد، تحویل ما نداده است. چقدر دنبال استفاده از این فرصت هستیم؟ افزایش نرخ ارز، سفر به ایران را برای توریست‌ها ارزان کرده است. اگر بخواهم به نکته‌ای تأکید کنم این است که در کشورمان فضای سیاست‌گذاری اقتصاد باید تغییر کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
سیگار تحریم نیست! شاید جالب باشد که سیگار در لیست اقلام تحریمی قرار ندارد، چراکه مقامات آمریکایی می‌گویند تجارت خارجی محصولات کشاورزی و دارو را برای ایران تحریم نکرده‌اند. آنان در راستای اقدامات بشردوستانه خود سیگار را نیز در لیست مواد غذایی قرار داده‌اند تا مشمول تحریم نباشد. سالانه یک میلیارد دلار هزینه سیگار می‌شود بررسی‌ها نشان می‌دهد سالانه بین ۶۵ تا ۷۰میلیارد نخ سیگار در کشور مصرف می‌شود. همچنین شرکت آلتریا با فروش ۱۹٫۶ میلیارد دلار و شرکت jt ژاپن با فروش ۱۹٫۴ میلیارد دلار در رتبه‌های چهارم و پنجم قرار دارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
علی رغم دستاوردهای درخشان وزارت جهاد در زمینه خوداتکایی برخی محصولات کشاورزی از جمله گندم و شکر، ضعف بخش بازرگانی این وزارتخانه و ناتوانی آن در تنظیم بازار محصولات قابل چشم پوشی نیست. با این حال بسیاری از کارشناسان و مسئولان معتقدند عدم موفقیت وزارت جهاد در این زمینه به دلیل اجرای ناقص قانون انتزاع و عدم حمایت دولت از وزارتخانه مذکور است. در ماده (۱) قانون تمرکز مسئولیت تنظیم بازار کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده است. در ماده واحده‌های ۱، ۲ و ۳ آئین‌نامه همین قانون گرچه مسئولیت قاعده‌گذاری و سیاست‌گذاری تنظیم بازار بر عهده وزارت جهاد کشاورزی گذاشته شده، اما ابزار لازم در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار نگرفته است. در ساختار دولت مسئولیت تنظیم بازار طبق اساسنامه سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان بر عهده این نهاد دولتی است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
چه مربیانی که پیش از این هدایت تیم ملی را بر عهده داشتند و چه مربیانی که نام شان برای نشستن روی نیمکت تیم ملی مطرح شده بود. خیلی‌ها هم از این می‌گفتند که ویلموتس خودش کارنامه قابل قبولی دارد. با این حال اما ویلموتس بلژیکی یک نکته مثبت در کارنامه خودش دارد و آن هم دوم جهان تحویل دادن شیاطین سرخ اروپاست. همین آمار باعث شد کارنامه سه مربی خارجی تیم ملی را پیش از حضورشان در ایران بررسی کنیم تا بین آنها و ویلموتس مقایسه دقیق‌تری صورت بگیرد. بلاژ با کارنامه‌ای فوق العاده نسبت به همه خارجی‌های قبلی تیم ملی هدایت ایران را بر عهده گرفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، دکتر عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی خود با تاکید بر اینکه بانک مرکزی در برخورد با متخلفین و سوء استفاده کنندگان از منابع و امکانات بانک‌ها جدی و مصمم است، عنوان کرد: لازم دیدم این نکته را توضیح دهم که اینجانب هیچ اطلاعی از مکاتبات حوزه نظارت با دادستانی محترم نداشتم. دلایل معاونت محترم نظارت در مورد پاسخ‌های ارسالی و پروسه استعلام و پاسخگویی را به دقت بررسی و نظر بانک مرکزی اعلام خواهد شد. این اطمینان را به مردم عزیز می‌دهم که بانک مرکزی در خصوص برخورد با متخلفین و سوء استفاده کنندگان از منابع و امکانات بانک‌ها، در هر سطح و موقعیتی، جدی و مصمم است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
بر همین اساس بانک‌هایی که زیرساخت اجرای طرح رمز دوم یکبار مصرف را ندارند می‌توانند کماکان از رمزهای ایستا استفاده کنند اما در صورتی که مشکلی برای امنیت این تراکنش‌ها به وجود آید، بانک موظف است جبران خسارت کند. رمز یکبار مصرف به منظور افزایش ضریب اطمینان در انجام تراکنش‌های مبتنی بر کارت و همچنین حسب تاکید بانک مرکزی و پلیس فتا مبنی بر استفاده از رمز دوم یکبار مصرف در دستور کار قرار گرفت و مشتریان بانک‌ها می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک‌ها یا حضور در شعب نسبت به فعالسازی و استفاده از رمز یک بار مصرف اقدام کنند. با OTP (رمز یکبار مصرف) آشنا شویددر مقابل رمز ثابت، رمز یکبارمصرف One Time Password یا OTP قرار دارد که به معنای کلمه رمزی است که فقط یکبار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر جلوگیری از فیشینگ با استفاده از این رمز یکبارمصرف جلوی برداشت از طریق کیلاگرها (نرم‌افزارهایی که کلیدهای فشرده‌شده روی صفحه‌کلید را ذخیره می‌کند) را هم می‌توان گرفت. بانک‌ها باید در اپلیکیشن‌های موبایل خود یا با اپلیکیشن جداگانه امکان استفاده از رمز دوم را فراهم کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در خصوص مکان اجرای حکم شلاق حسین هدایتی و مدیران عامل بانک سرمایه اظهار کرد: دادسرا در مرحله اجرای حکم تدبیر لازم را در نظر می‌گیرد. وی افزود: صدور حکم شلاق در انظار عمومی به این معنا نیست که محکومان را در خیابان‌های شهر شلاق بزنند بلکه در زمان اجرای حکم تعدادی از مرتبطان با پرونده دعوت می‌شوند تا حکم در حضور یک جمع اجرا شود که تصمیم گیری نهایی با اجرای احکام است. اسماعیلی ادامه داد: ممکن است در زمان اجرای حکم تعدادی از افراد داخل محوطه زندان جمع شوند و یا حکم در دادسرا با حضور چند نفر اجرا شود. وی گفت: در رابطه با اجرای حکم در انظار عمومی، قصد اجرای حکم در حضور چند نفر است و مقصد اجرای حکم در خیابان و سر چهارراه نیست. گفتنی است؛ حسین هدایتی (متهم پرونده بانک سرمایه)، پرویز کاظمی، علی بخشایش و محمد رضاتوسلی مدیران عامل بانک سرمایه به ۲۰ سال حبس، محرومیت دائم از مشاغل دولتی و ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
وی ادامه داد: توصیه می‌شود مصرف برخی مواد غذایی به ویژه در سحر محدود شود و غذاهای چرب، سرخ کرده و شور که موجب تشنگی می‌شوند، استفاده نشود. به علاوه مصرف نوشابه‌های گازدار که سبب سو هاضمه و کاهش اشتها می‌شوند نیز در افطار و سحر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. ترابی در توصیه به بیماران خاص نیز عنوان کرد: تمامی افرادی که دارای بیماری‌های خاص از جمله بیماری‌های قلبی، کلیوی، قند و فشار خون هستند ابتدا باید با نظر پزشک روز بگیرند و در صورت موافقت پزشک ابتدا باید ساعات مصرف داروهای خود را تنظیم کند. وی افزود: برخی بیماری‌ها مانند بیماری‌های کلیوی نیاز به مصرف زیاد دارند و به دلیل طولانی بودن ساعات روز به گرمای هوا این افراد حتما باید با نظر پزشک روزه بگیرند. ترابی توصیه کرد: مصرف برخی نوشیدنی‌ها از جمله قهوه و چای چه در حالت عادی و چه در ایام ماه مبارک رمضان توصیه نمی‌شود زیرا این نوشیدنی‌ها به دلیل ادرارآور بودن موجب دفع آب از بدن می‌شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، وزارت امور خارجه روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که روسیه امیدوار است تنش‌ها پیرامون برجام تشدید نشود تا تهران بتواند به تعهداتش ذیل این توافقنامه پایبند بماند. وزارت امور خارجه روسیه گفت: اقدام ایران در افزایش ۴ برابری ظرفیت غنی‌سازی اورانیوم تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام می‌شود و این اقدام به معنای نقض برجام توسط ایران نیست. این بیانیه افزود: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در جریان اقدامات برجامی جدید ایران مطلع شده است. حتی با افزایش تولید اورانیوم، ایران در چارچوب مشخص‌شده در برجام باقی می‌ماند. وزارت امور خارجه روسیه ادامه داد که ادامه برجام تا حد زیادی به شرکای اروپایی ما و توانایی آنها برای رفع نگرانی‌های تهران به نحو مناسب و ایجاد زمینه‌های حفظ روابط تجاری و اقتصادی شرکت‌های ذی‌نفع اروپایی با ایران بستگی دارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
قرار بود بیاید ورزشگاه آزادی و پا به توپ شود. ولی خبر خداحافظی یک ابر ستاره در ورزشگاه آزادی و در یک بازی رسمی مقابل یک تیم ایرانی آن چیزی نبود که کسی حتی آرزویش را کرده باشد. ژاوی ستاره‌ای که عمری او را در تلویزیون دیدیم، دوشنبه شب در ورزشگاه آزادی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد، در بازی مقابل پرسپولیس. کاتالان کجا، ورزشگاه آزادی کجا. وقتی به سکوهای خالی استادیوم آزادی در شب بازی خداحافظی ستاره اسپانیا و برنده تمامی جام‌های ممکن در جهان نگاه می‌کردیم، می‌فهمیدیم که دنیا خیلی فان است.

اقتصاد آنلاین

خبرگزاری اقتصاد آنلاین روزانه اخبار مهم و آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را پوشش می‌دهد و می توانید اخبار مسکن، خودرو،‌ ارز،‌ دلار، سکه و بانک و بورس را از صفحه این خبرگزاری دنبال کنید.