تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اقتصاد آنلاین»

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین51 دقیقه قبل
اقتصادآنلاین-لیلا میبان؛ معاون مدیر کل بحران استان سیستان و بلوچستان، در گفت و گو با اقتصادآنلاین با اشاره به اینکه سیلاب روز گذشته در این استان به دلیل بارندگی نبوده است گفت: این سیل به دلیل آورد رودخانه هیرمند در افغانستان رخ داد است. سرگزی با اشاره به پایداری آب و برق در مناطق درگیر سیلاب افزود: ۵ محور مواصلاتی حوزه سیستان، از جمله زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز مسدود است. معاون مدیر کل بحران سیستان و بلوچستان در پاسخ به سوالی مبنی بر ادامه خشکسالی در این استان با توجه به ثبت کمترین بارش‌ها در این منطقه گفت: براساس گزارش هواشناسی، سیستان و بلوچستان با وجود آنکه رشد قابل توجهی در سال آبی جاری دذاشته است و از حد نرمال بالاتر رفته است، اما هنوز تحت تاثیر درجات مختلف خشکسالی قرار دارد. او با اشاره به اینکه سال‌تری را سپری می‌کنیم افزود: این به معنای برطرف شدن خشکسالی نمی‌باشد. سرگزی درباره وضعیت تالاب هامون نیز گفت: در حوزه شمال استان، آبگیری تالاب بین المللی هامون بستگی به آورد رودخانه هیرمند دارد و به میزان بارندگی در استان بستگی ندارد، هرچه آورد رودخانه هیرمند بالاتر باشد، آبگیری هامون بیشتر است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین54 دقیقه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در این نشست مطبوعاتی که پس از مذاکرات مشترک هیات‌های عالیرتبه و امضای یک سند همکاری میان دو کشور برگزار شد، گفت: ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم در مرزهای خود نیروی واکنش سریع مشترک تشکیل می‌دهند. این خبر در حال تکمیل است ….
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین58 دقیقه قبل
مدیران ارشد تنها ۳ برابر کارشناسان دستمزد می‌گیرند! بنابراین، می‌توان چنین نتیجه گرفت که میانگین دریافتی مدیران ارشد حدود ۲٫۲ برابر میانگین دریافتی کارشناسان آن مجموعه است. این یعنی برخلاف تصور رایج، تفاوت متوسط دریافتی میان مدیران ارشد و کارشناسان، آنقدرها هم زیاد نیست. تفاوت میانگین دریافتی رده سازمانی کارشناس شرکت‌های بزرگ و کوچک ۱۷ درصد، برای مدیران میانی ۲۰ و برای مدیران ارشد ۱۴ درصد است. بر اساس داده‌های موجود در سرویس حقوق و دستمزد ایران سلری میانگین دریافتی مدیران ارشد (ایرانی) در این شرکت‌ها مبلغ ۱۲٫۲میلیون تومان است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصاد و درایى در آیین افتتاح نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: پیش‌بینى‌هایى که براى سال ٩٨ صورت مى‌گیرد، پیش‌بینى‌هاى خوبى نیست. وزیر اقتصاد تاکید کرد: اگر برآوردها این است که وضعیت تولید امسال بد خواهد بود، باید در زمینه بهبود متغیرها تدبیر و اقدام کنیم. دژپسند خاطر نشان کرد: ما در کشور ظرفیت هاى طبیعى خوبى براى سرمایه گذارى داریم بنابراین گام بعدى در سال ٩٨ این است که زمینه استفاده از این فرصت‌ها را ایجاد کنیم. وی ادامه داد: براى تحقق شعار امسال باید به سمت بهبود تکنولوژى حرکت کنیم به طورى که کالاهایمان متقاضى پسند شود در حالیکه قیمت تمام شده نیز کاهش پیدا کند. وی همچنین گفت: بیمه فعالیت اقتصادى باید مورد توجه جدى قرار بگیرد. اگر بخواهیم به شعار امسال برسیم، باید در شرایط فعلى نهادهاى مالى ورود بهترى داشته باشند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، اکبر کمیجانی، قائم‌مقام بانک مرکزی افزود: بانک مرکزى در زمینه هدایت و مدیریت جریان‌هاى ریالى نیز با اقداماتى همچون سقف تراکنش‌هاى بانکى و ساماندهى چک‌هاى تضمینى عملا توانست حجم عظیمى از سفته‌گرى بازار ارز را کنترل کند. کمیجانی ادامه داد: نقدینگى در دوازده ماه منتهى به بهمن ماه سال گذشته به ١٨٣٠هزار میلیارد ریال رسید. قائم‌مقام بانک مرکزی خاطر نشان کرد: یکى از مولفه‌هاى مهم در پایه پولى، بدهى بانک‌ها است که خوشبختانه میزان بدهى در پایان مهر ماه سال گذشته ١٨٢هزار میلیارد تومان بود و در پایان بهمن٩٧ به ١٦٧هزار میلیارد تومان کاهش پیدا یافت. کمیجانی حمایت از تولید و اشتغال را از اولویت‌ها برشمرد و افزود: از آغاز دولت یازدهم جزو کارهاى بانک مرکزى بوده و منابع بانکى بیشتر صرف سرمایه در گردش شده است. وی تاکید کرد: افزایش تولید، اشتغال و سرمایه در گردش در سال جارى نیز از اولویت هاى بانک مرکزى است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
اقتصادآنلاین-لیلا میبان؛ سخنان روز گذشته مایک پمپئو وزیر امروز خارجه آمریکا در جمع رسانه‌ها باعث جهش چشمگیر قیمت نفت در نخستین معاملات هفته چهارم آوریل شد. او همچنین گفته است، پس از خروج ایران از بازار نفت، عربستان سعودی و امارات متحده عربی جایگزین ایران در بازارهای جهانی خواهند شد. خبر لغو معافیت تحریم‌های ایران، منجر به جهش چشمگیر قیمت‌ها در نخستین معاملات روز دوشنبه شد. واشنگتن پست: معافیت تحریم نفت ایران، مساله سیاسی کابینه ترامپواشنگتن پست، در بخشی از تحلیل خود سخنان اعضای کابینه ترامپ را مورد بررسی قرار داده است. صادرات نفت عربستان سعودی در فوریه به ۶ میلیون و ۹۸۰ هزار بشکه که پایین‌ترین میزان در ۱۶ ماه گذشته می‌باشد رسیده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه سر جای پارک در شهر تهران درگیری‌های منجر به قتل داریم، گفت: یعنی درخصوص پارک‌های حاشیه‌ای فقط بحث ترافیک و آلودگی هوا مطرح نیست؛ بلکه سر جای پارک مردم دعوا می‌کنند و چاقوکشی و درگیری فیزیکی رخ می‌دهد؛ تاجایی که حتی قتل نیز اتفاق می‌افتد. وی افزود: همین الان اگر بخواهند در هریک از مناطق ۲۲ گانه ۱۰ هزار فضای پارک ساماندهی کنند، می‌توانند ۲۲۰ هزار فضای پارک ایجاد کنند. اکنون در حال ساماندهی بخشی از منطقه ۲ در زمینه پارک حاشیه‌ای هستند، که در پی آن ۱۵ هزار پارک حاشیه‌ای ایجاد می‌شود و این نشان می‌دهد هر منطقه ظرفیت بالایی برای پارک حاشیه‌ای دارد. همه فضای پارک در اشغال مغازه‌هاست و اصلا اجازه پارک ماشین به مردم نمی‌دهند. در تمام دنیا هم از عوارض تردد و هم از عوارض پارک حاشیه‌ای درآمد کسب می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ اولین نماینده کشورمان در بیست و نهمین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی بانوان بزرگسال آسیا به میزبانی نینگبو چین روی تخته رفت. پوپک بسامی در رقابت گروه B دسته۵۵ کیلوگرم با مجموع ۱۴۳ کیلوگرم به کار خود پایان داد. او در جمع ۵ وزنه بردار حاضر در گروه B دسته۵۵ کیلوگرم به مقام چهارم رسید. او در حرکت یک ضرب وزنه‌های ۵۵ و ۵۸ کیلوگرم را بالای سر برد و همچنین در دو ضرب به ترتیب وزنه‌های ۷۵، ۸۰، ۸۵ کیلوگرم را بالای سر برد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
اقتصاد آنلاین - رامین بیات؛ شاپور محمدی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در افتتاحیه فاینکس ۲۰۱۹ با اشاره به اینکه در سال گذشته ارزش بازار سهام ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: طی پنج سال گذشته اندازه بورس تهران۱۷٫۵درصد و فرابورس ایران ۱۹٫۲درصد رشد داشته است. وی افزود: در فروردین ماه ارزش بازار سهام با ۱۴ درصد رشد مواجه بوده است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید براینکه ارزش تامین مالی از طریق بازار سرمایه رشد ۵۴ درصدی داشته است، اظهارداشت: در سال گذشته تامین مالی به وسیله بازار سهام به ۱۲۷ هزار میلیارد تومان رسیده است. طی این مراسم گفته شده است که وزیر اقتصاد با پیشنهاد کاهش مالیات نقل و انتقال از نیم به یک دهم درصد موافقت کرده است. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه در سال جاری امکان فروش استقراضی راه اندازی خواهد شد، گفت: راه اندازی بورس بین الملل در کیش، بهبود نحوه افشای اطلاعات به طوریکه اطلاعات تولید و فروش شرکت‌ها هر ماه و اطلاعات مالی هر سه ماه یکبار منتشر می‌شود، افزایش تامین مالی مبتنی بر اوراق برای رونق تولید، اصلاح فرآیند پذیرش شرکت‌ها در بازارسهام و تدوین دستور العمل جامع صندوق‌های سرمایه گذاری از جمله اقداماتی است که اجرای آن‌ها در سالجاری در دستور کار سازمان بورس خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
اما ارسال پیامک برای کسب‌وکارهای مختلف، یکی از راه‌های آسان و ارزان تبلیغات است و این موضوع باعث شده کسب‌وکارها حتی به خرید چندباره سیم‌کارت روی بیاورند و با شماره‌های شخصی به ارسال پیامک تبلیغاتی اقدام کنند. از طرفی یکی از راه‌های جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی ناخواسته که حتی بدون شکایت افراد هم صورت می‌گیرد، مسدود کردن شماره‌هایی است که تعداد زیادی پیامک ارسال می‌کنند. اما از آنجا که گرفتن این سیم‌کارت‌ها در جهت تبلیغات برای افراد منفعت دارد، آن‌ها مرتب این کار را ادامه می‌دهند. شکایت علیه پیامک‌های تبلیغاتی کم شده استدر این راستا مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری با بیان این‌که پیامک‌های مزاحم در یک بازه زمانی دو سه ماهه به مراتب کم شده است، گفت: شکایات درباره پیامک‌های تبلیغاتی هم به مراتب کمتر شده است. پیامک‌های تبلیغاتی در حال حاضر بیش‌تر از شماره‌های شخصی هستند و ارسال پیامک از سرشماره‌ها کمتر شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادآنلاین، مایکروسافت در هفته جاری بامعرفی Microsoft Surface Hub ۲S، محصول جدیدی از خانواده دستگاه‌های خود را معرفی کرد. این محصول جدید از گروه سخت‌‌افزار مایکروسافت، بسیار بزرگ است که برای جابجایی نیاز به چرخ دارد. Microsoft Surface Hub ۲S بیشتر برای استفاده در تشکیلات سازمانی و ادارات طراحی شده است. از لحاظ مشخصات و ویژگی‌ها، Surface Hub ۲S دارای صفحه نمایشی ۵۰ اینچی با رزولوشن ۲۸۴۰x۲۵۶۰ است. اگرچه این دستگاه، ویندوز ۱۰ را اجرا می‌کند، نسخه‌ای سفارشی از ویندوز ۱۰ به نام Windows ۱۰ Team برای آن طراحی شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش فاکس بیزینس، مؤسسه «فنی می» که یکی از بزرگ‌ترین مؤسسات فعال در بازار رهنی آمریکا است، پیش‌بینی کرده به دلیل کاهش پیامدهای لایحه کاهش مالیاتی دولت ترامپ، رشد اقتصادی آمریکا در سال جاری کاهش خواهد یافت. طبق اعلام دفتر منطقه‌ای فدرال رزرو در آتلانتا، نرخ رشد اقتصادی آمریکا تا حال حاضر ۲٫۴ درصد بوده است که به نظر می‌رسد هنوز برخی از پیامدهای تعطیلی ابتدای سال جاری دولت آمریکا که بزرگ‌ترین تعطیلی موقت دولت آمریکا در تاریخ این کشور محسوب می‌شود، روی این نرخ رشد آشکار نشده باشد. طبق مدل سنجی بانک مرکزی آمریکا، نرخ رشد بزرگ‌ترین اقتصاد جهان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ به جای ۲٫۱۷ درصد تنها معادل ۱٫۰۸ درصد خواهد بود. نشانه‌هایی از آغاز ورود اقتصاد آمریکا به رکود، سیاستمداران بانک مرکزی آمریکا را وادار کرده است از سیاست خود در خصوص افزایش نرخ بهره عقب نشینی کنند. هم چنین جنگ تجاری با چین یکی دیگر از ریسک‌های کاهنده رشد اقتصادی است که حل و فصل آن می‌تواند منجر به تغییرات محسوسی در روند رشد اقتصادی آمریکا شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
رییس کل بیمه مرکزی افزود: بیمه مى تواند نقش مهمى در تامین مالى داشته باشد به این صورت که با استفاده از سرمایه‌هاى خرد مردم براى تامین مالى اقدام کند. وی تاکید کرد: در حال حاضر حق بیمه کشور ٦٠هزار میلیارد تومان حق بیمه کشور است که مى‌تواند به ١٨٠هزار میلیارد تومان برسد. سلیمانی افزایش ضریب نفوذ در ایران را ٢٫٣ درصد اعلام کرد و افزود: اوراق بهادار بیمه یکى از موضوعاتى است که باید مورد اهمیت قرار بگیرد. وی گفت: سهم این اوراق در سال٢٠١٧، ١٣میلیارد دلار بوده و در سال ٢٠١٨ به ٣٠میلیارد دلار رسیده و از این منظر اهمیت بورس اوراق بهادار بیمه مشخص مى شود. رییس کل بیمه مرکزی تاکید کرد: صندوق بیمه خسارات حوادث طبیعى را بتوانیم به تصویب برسانیم، یک کار بزرگى براى کشور خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اسپوتنیک، به دنبال انتشار گزارش‌هایی از احتمال کاهش ارزش ذخایر ارزی و طلای ترکیه که به ریزش دو درصدی ارزش لیر در برابر دلار و سایر ارزهای مهم جهانی منجر شد، سرمایه‌گذاران اکنون نسبت به وضعیت اقتصادی ترکیه نگران‌تر شده‌اند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، تازه‌ترین دور کاهش ارزش لیر پس از آن آغاز شده است که بانک مرکزی ترکیه از استقراض برای تقویت ذخایر ارزی خود استفاده کرد. از اواسط سال گذشته مشکلات مالی ترکیه تشدید شده است و این مساله در کنار بحران بدهی بالای این کشور باعث شده لیر در مسیر سراشیبی قرار گیرد. تیم اش، کارشناس مؤسسه «بلو است منیجمنت» در رابطه با کاهش ارزش لیر گفت: به نظر می‌رسد دست‌هایی پشت پرده است و برخی رسانه‌ها در گزارش‌هایی از افزایش نگرانی نسبت به ذخایر بانک مرکزی ترکیه خبر داده‌اند. نمی‌توانیم بگوییم ذخایر ارزی در وضعیت خوبی قرار دارند اما فکر می‌کنم اوضاع به خوبی تحلیل و توضیح داده نشده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین روز جاری هر پوند انگلیس با ۱۰ ریال کاهش نسبت به روز گذشته ۵۴ هزار و ۵۷۴ ریال و هر یورو نیز با ۲۹ ریال افت ۴۷ هزار و ۲۰۰ ریال ارزش‌گذاری شد. افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۱ هزار و ۳۸۸ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۵۱۴ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۹۳۹ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۲۲ ریال، روپیه هند ۶۰۳ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۳۶ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۹ هزار و ۶۳۳ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۵۲۳ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۵۴ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۴۳۲ ریال قیمت خورد. از سویی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۸ هزار و ۳۳ ریال، راند آفریقای جنوبی ۲ هزار ۹۸۲ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۲۰۵ ریال، روبل روسیه ۶۵۷ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۱ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۲۹ هزار و ۹۷۶ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۰ هزار و ۹۵۷ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۸۳۹ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۴۰۹ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۴۷۸ ریال تعیین شد. افزون بر این نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۹۹ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۲۰۴ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۲۶۱ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۱ هزار ۶۶۸ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۱۶۱ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶ هزار و ۸۰۱ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۷۰ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۵۸۵ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۸۲ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۲ ریال، روبل جدید بلاروس ۲۰ هزار و ۵۵ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۸ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار و ۷۱۰ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار و یک ریال ارزش‌گذاری شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین صمصامی، با بیان اینکه، بازار جدید ارزی (با عنوان بازار متشکل) یک بازار جعلی است، گفت: عملا این مجموعه جدید یک بازار نبوده چراکه ابزارها و عناصر اصلی ایجاد یک بازار متشکل از طریق جمع شدن چند صراف و بانک مرکزی در شرایط موجود امکان‌پذیر نیست. وی افزود، بعد از اجرای این سیاست به بدترین نحو ممکن، ذی‌نفعان به‌دنبال رسمیت دادن به نرخ ارز آزاد، بحث بازار ثانویه را مطرح کردند. گام بعدی آنها نیز این است که نرخ ارز در بازار آزاد را رسمیت دهند، بر این اساس اکنون شاهد این هستیم که بازار ثانویه دونرخی شده است (۸۷۰۰ تومان نیمایی و نرخ توافقی نزدیک به بازار آزاد)، با ایجاد بازار متشکل ارزی هم گام نهایی در رسمیت دادن به نرخ بازار آزاد و حذف نرخ نیمایی برداشته می‌شود. بازار متشکل ارزی مثل بازار ثانویه یک بحث انحرافی استوی افزود، پیش‌بینی می‌شود، سرنوشت این بازار جدید هم مثل بازار ثانویه خواهد بود، به‌عبارت دیگر هرچند (از اواخر بهمن ماه) تغییراتی در بازار ثانویه اعمال شده، نرخ در سامانه نیما هم توسط بانک مرکزی تعیین می‌شود. به‌گفته این اقتصاددان، بازار متشکل ارزی یک بحث انحرافی است چراکه طراحان آن متوجه مفهوم بازار نشده‌اند و این بازار نمی‌تواند به کشف قیمت هم کمک کند. عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه عنوان کرد؛ مفهوم بازار در مبانی علمی در اینجا نمی‌تواند شکل بگیرد و مفهوم بازار و بازار ارز بسیار عمیق‌تر از آن چیزی است که تحت عنوان بازار متشکل مطرح می‌شود، چراکه اساسا ثبت اطلاعات ارزی در یک بستر الکترونیکی اصلا به‌مفهوم شکل‌گیری یک بازار متشکل ارزی آن‌هم با معنای علمی آن نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، لایحه مدیریت بحران کشور در دستور کار صبح امروز دوشنبه مجلس قرار گرفت و نمایندگان برخی از بندهای آن را برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند. نمایندگان در تبصره ۲ ماده ۶ این ماده مقرر کردند جلسات شورای عالی مدیریت بحران کشور به صورت عادی حداقل هر سه ماه یک بار و جلسات فوق‌العاده بر حسب ضرورت به پیشنهاد رئیس سازمان و تأیید وزیر کشور تشکیل شود. نمایندگان در تبصره ۴ ماده ۶ این لایحه مقرر کردند: دبیرخانه شورای عالی مسئول ابلاغ و پیگیری اجرای مصوبات آن است این مصوبات با تأیید رئیس جلسه (رئیس جمهور یا معاون اول رئیس جمهور) و در غیاب وزیر کشور لازم‌الاجراست. نمایندگان تبصره ۳ را به ماده ۸ این لایحه الحاق کردند که بر اساس این عضویت رئیس سازمان مدیریت بحران در شورای عالی شهرسازی و معماری و شورای عالی بیمه بدون حق رأی است. سایر بندهای این لایحه نیز برای تأمین نظر شورای نگهبان مورد اصلاح شکلی و عبارتی قرار گرفت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
بهای معاملات این بازار هفته گذشته ۱٫۲ درصد کاهش یافت که چهارمین کاهش هفتگی متوالی بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۱۲۸۱٫۷۰ دلار رسید. همچنین علت افزایش قیمت طلا، صعود قیمت‌های نفت در آستانه اعلام تصمیم آمریکا در خصوص تمدید معافیت‌ها از تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران است. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری حدود یک درصد افزایش یافت و به ۱۵٫۰۷ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۵ درصد افزایش یافت و به ۹۰۵٫۴۰ دلار رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش بلومبرگ، اقتصاد هند، سریع‌ترین اقتصاد بزرگ جهان کند می‌شود. این رکود با کاهش فروش خودرو و چند کالای بادوام دیگر آغاز شد و بعد گسترش پیدا کرد. مقصر، عدم تمایل به خصوصی سازی سیستم مالی کشور است. کمیته سیاست مالی بانک مرکزی مطمئنا می‌تواند با کاهش بیشتر نرخ بهره کمک کند. اگر اقتصاد دوباره شروع به رشد کند، دولت این بار باید با تبر به سراغ بانک‌ها برود نه چاقوی جراحی.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
مدیرعامل بانک ملت در این مراسم با اشاره به توانمندی‌های این بانک اظهار داشت: بانک ملت از لحاظ نقدینگی در وضعیت مطلوبی قرار دارد و در سال‌های اخیر در راستای توسعه اقتصادی کشور، ایجاد اشتغال و کمک به اشتغال پایدار، مشارکت فعالی در پروژه‌های بزرگ ملی کشور داشته است. وی با بیان این نکته که بانک ملت بانک اصلی بسیاری از سازمان‌های بزرگ کشور است، تاکید کرد: بخش فناوری قوی و نیروی انسانی توانمند و متخصص، از ویژگی‌های بارز بانک ملت است و با توجه به نیاز سازمان منطقه آزاد به یک بانک قوی در کنار خود، این بانک آمادگی کامل خود را برای حمایت از فعالیت‌های بزرگ اقتصادی در این مناطق، اعلام می‌کند. دکتر غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هم با قدردانی از همکاری‌های بانک ملت با این منطقه اظهار امیدواری کرد که انعقاد این تفاهمنامه گامی مهم در جهت تقویت همکاری‌های بین دو سازمان در بخش‌های مختلف باشد. این گزارش حاکی است، بانک ملت در چارچوب این تفاهمنامه، انواع خدمات خرد و ویژه بانکداری الکترونیک، اعتباری، سرمایه گذاری، تامین سرمایه، کارگزاری و گشایش انواع اعتبار اسنادی داخلی را به سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت‌های تابعه، ارائه خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از چابک‌آنلاین، سیدمهدی حسینی، افزود: «بیمه در قسمت‌های واردات همه را نا امید کرده و ما به دلیل اینکه قانون هست به اجبار بیمه می‌کنیم اما بعد که خسارت به کالاهای ما وارد می‌شود بیمه پرداختی ندارد و هیچ کدام از اعضای صنف ما به دلیل دشواری هایی برای دریافت خسارت هست، پیگیر دریافت خسارت خود نمی‌شوند.» وی افزود: «بیمه‌ها آمارها را نشان دهند که چه میزان حق بیمه دریافت کرده‌اند و بعد بگویند که چه میزان پرداختی هم در بخش واردات داشته‌اند.» رئیس هیات مدیره انجمن وارد کنندگان سم و کود ایران تصریح کرد: «تمام تجار این گله‌ را دارند، زیرا برای حمل و نقل مجبور هستند که حق بیمه پرداخت کنند و وظیفه شرکت بیمه هم این است که بعد از آسیب دیدن کالا خسارت آنها را بپردازد اما هیچ کس ضامن پرداخت خسارت‌های بیمه در کشور نیست!»
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، ‌ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این پیام همچنین از تلاش‌های دلسوزانه و خدمات سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در دوران تصدی ایشان، تقدیر کرده است. متن پیام تبریک حسن روحانی به سردار سرلشکر پاسدار سلامی به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمسردار سرلشکر پاسدار حسین سلامیانتصاب جنابعالی از سوی رهبر معظم انقلاب به سمت «فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را که نشان از تعهد، توانمندی و خدمات ارزشمندتان در عرصه‌های مختلف از دوران دفاع مقدس تا کنون دارد، تبریک می‌گویم. دوام توفیق شما را در این مسؤولیت و مقطع حساس، از درگاه خداوند متعال مسألت دارم. همچنین از تلاش‌های دلسوزانه و خدمات سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری در دوران تصدی ایشان، تقدیر می‌کنم. حسن روحانی.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین صمصامی با بیان اینکه، بازار جدید ارزی (با عنوان بازار متشکل) یک بازار جعلی است، گفت: عملا این مجموعه جدید یک بازار نبوده چراکه ابزارها و عناصر اصلی ایجاد یک بازار متشکل از طریق جمع شدن چند صراف و بانک مرکزی در شرایط موجود امکان‌پذیر نیست. بازار متشکل ارزی مثل بازار ثانویه یک بحث انحرافی استوی افزود، پیش‌بینی می‌شود، سرنوشت این بازار جدید هم مثل بازار ثانویه خواهد بود، به‌عبارت دیگر هرچند (از اواخر بهمن ماه) تغییراتی در بازار ثانویه اعمال شده، نرخ در سامانه نیما هم توسط بانک مرکزی تعیین می‌شود. به‌گفته این اقتصاددان، بازار متشکل ارزی یک بحث انحرافی است چراکه طراحان آن متوجه مفهوم بازار نشده‌اند و این بازار نمی‌تواند به کشف قیمت هم کمک کند. عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در ادامه عنوان کرد؛ مفهوم بازار در مبانی علمی در اینجا نمی‌تواند شکل بگیرد و مفهوم بازار و بازار ارز بسیار عمیق‌تر از آن چیزی است که تحت عنوان بازار متشکل مطرح می‌شود، چراکه اساسا ثبت اطلاعات ارزی در یک بستر الکترونیکی اصلا به‌مفهوم شکل‌گیری یک بازار متشکل ارزی آن‌هم با معنای علمی آن نیست. به‌طور کلی افرادی که مدعی هستند بازار ثانویه و امثالهم می‌توانند در قالب بازار انحصاری فعال باشند مشخص است که اطلاعی از مفاهیم اقتصادی ندارند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
این پکیج در ۳ مجموعه DVD با عنوان‌های: «تحلیل شرایط اقتصادی ایران در سال ۹۸»، «چشم‌انداز بازارهای مسکن، ارز، طلا و بورس در سال ۹۸» و «نکاتی در تامین مالی و سرمایه‌گذاری استارتاپ‌ها در سال ۹۸» به مدت زمان ۷ ساعت و ۴۰ دقیقه طراحی و ارائه شده است و محتوای آن مناسب برای مدیران ارشد و کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی و مدیران پروژه و استارتاپ‌ها می‌باشد. در این پکیج، ۱۳ سخنران برجسته علمی و اجرایی بررسی و تحلیل‌های خود را براساس محورهای زیر ارائه می‌دهند: مجموعه اول، تحلیل شرایط اقتصادی ایران در سال ۹۸: پهلوان پنبه‌های بازار مالی، دکتر حسین عبده تبریزی۱۵ محک برای ارزیابی مشاور مالیبررسی دستکاری‌های عمدی در قیمت‌هامعرفی ترفندهای جذب مخاطب ناآگاهچشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۹۸، دکتر علی سرزعیمبررسی تورم سال ۹۷ و پیش‌بینی آن در سال ۹۸سناریوهای مختلف پیش‌بینی رشد اقتصادی در سال ۹۸تحلیلی از تحولات بازار دارایی (طلا، ارز، مسکن، اوراق بدهی و نرخ بهره بانکی) رویدادهای اقتصادی قابل پیش‌بینی برای سال ۹۸، دکتر سعید لیلازچشم‌انداز اقتصاد سیاسی ایران در سال ۹۸جستجوی علل تلاطمات اقتصادی: داخلی یا خارجیچشم‌انداز تامین مالی بنگاه‌ها در سال ۹۸، دکتر سعید اسلامی بیدگلیبررسی چالش‌ها و فرصت‌های موثر بر تامین مالی بنگاه‌ها در سال ۹۸بررسی انواع ابزارهای تامین مالینکاتی قابل توجه در تامین مالی خارجیصادرات در شرایط تحریم، مهندس محمدمهدی فنائیاصول یک کسب و کار موفق در شرایط سختبیان تجربه داستان موفقیت صادرات در شرایط تحریمبحران مالی، حاصل غفلت در انحنای منحنی، دکتر غلامرضا خاکیچرا سازمان‌ها دچار بحران می‌شوند؟ ریشه‌های شکل‌گیری بحران مالی در سازمان‌هانشانه‌شناسی بحران در سازمان‌هاپیش‌گیری از بحران مالی (براساس پیام‌های کتاب منحنی دوم) مجموعه دوم، چشم‌انداز بازارهای مسکن، ارز، طلا و بورس در سال ۹۸: آیا در سال ۹۸ ساختمان موضوع سرمایه‌گذاری است؟، دکتر بهروز ملکیتاثیر عوامل اقتصادی – سیاسی بر بازار مسکن در سال ۹۸اشتباهات رایج سرمایه‌گذاران مسکن در شرایط فعلیمحتمل‌ترین سناریو برای بازار مسکن در سال ۹۸: سود یا زیان؟ استراتژی مناسب بازار مسکن در شرایط کنونی: خرید، فروش یا ساخت؟ آیا در سال ۹۸ ساختمان موضوع سرمایه‌گذاری است؟، مهندس محمدرضا علویبررسی امکان سودآوری کاربری‌های مختلف (اداری، تجاری، مسکونی) در سال ۹۸بررسی امکان رشد قیمت‌ها به تفکیک مناطق مختلف تهرانکدام ابزارها در سال ۹۸ موضوع سرمایه‌گذاری است؟، مهندس مجید زمانیبررسی عوامل موثر در بازارهابررسی بازده گزینه‌های اصلی سرمایه‌گذاری در ۱۰ سال گذشتهنگاهی به ریسک‌های سیاسی موثر در شرایط فعلی بازارمعرفی گزینه‌های فعال در میان ابزارهای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایهکدام ابزارها در سال ۹۸ موضوع سرمایه‌گذاری است؟، مهندس علیرضا توکلیبررسی عوامل و روند رشد قیمت دارایی‌هامطالعه نمونه واقعی ریسک در دارایی‌هافرصت‌های سرمایه‌گذاری سال ۹۸: کسب سود بیشتر با کمترین ریسک ممکنشیوه شناسایی حباب سرمایه‌گذاریمزایای انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و مقایسه آنهامجموعه سوم، نکاتی در تامین مالی و سرمایه‌گذاری استارتاپ‌ها در سال ۹۸: استارتاپ‌های موفق در تامین مالی سال ۹۷ و درس‌هایی از آن برای سال ۹۸، دکتر امیر ناظمیمعرفی انواع سرمایه براساس دیدگاه بوردیوبررسی انواع سرمایه‌های موردنیاز استارتاپ‌هامدل تامین سرمایه در نوآوریچالش‌های اصلی در تامین سرمایه نوآوریبررسی یک نمونه: استارتاپی که به انواع سرمایه دقت و توجه کرد! فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ناحیه نوآوری شریف، مهندس مجید دهبیدی پورمعرفی ویژگی‌های منحصربه‌فرد ناحیه نوآوری شریفعوامل موثر در شکل‌گیری و توسعه ناحیه نوآوری شریفبررسی ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود در ناحیهتوصیه‌هایی برای مذاکره با صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه برای تأمین مالی استارتاپ‌ها، مهندس امیر عصرزادمقایسه سرمایه‌گذاری سنتی و جسورانهآیا vcها فقط سهام می‌گیرند؟ نکاتی درباره مذاکره با vcهابیان تجربه‌ای از تامین مالی استارتاپ براساس تسهیم درآمدعلاقه‌مندان به‌منظور دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش و خرید این پکیج می‌توانند از طریق شماره تماس ۰۲۱۸۸۹۳۵۴۸۶ یا از طریق لینک imtd. ir اقدام نمایند. کلیدواژه‌ها: سرمایه گذاری در سال ۹۸بهترین سرمایه گذاری در سال ۹۸بهترین صندوق سرمایه گذاریبهترین سرمایه گذاری در سال ۹۸ در ایرانبورسبهترین شرکت سرمایه گذاریسرمایه گذاری در بورسشرکت‌های سرمایه گذاریاقتصاد ایران در سال ۹۸آینده اقتصاد ایرانپیش بینی اقتصاد ایرانوضعیت اقتصاد در ایرانوضعیت بازار ارزپیش بینی بازار ارز ایران
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
این در حالی است که سازمان برنامه و بودجه در آخرین گزارش خود اعلام کرده که سالانه بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان از سوی دولت پرداخت می‌شود. با توجه به اینکه یارانه‌های حمایتی دولت به اقشار غیر کارکن آن یارانه تلقی می‌شود بخشی از فصول کمک‌های بلاعوض و رفاه اجتماعی نیز ماهیت یارانه‌ای پیدا کرده و جزئی از آن محسوب می‌شود. بررسی سهم اعتبارات یارانه‌ای در حوزه‌های مختلف کارکردی دولت نشان می‌دهد که حوزه رفاه اجتماعی با ۶۸٫۴ و سلامت با ۱۶٫۹ بیشترین سهم را از کل اعتبارات با ماهیت یارانه دریافت می‌کنند. همچنین مجموع ۱۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه بودجه‌ای احصاء شده طبق لایحه بودجه شامل ۱۱ هزار میلیارد تومان اعتبارات یارانه‌ای برای دستگاه‌های اجرایی، ۱۰ هزار میلیارد تومان در ردیف‌های متفرقه، ۳۱۹ میلیارد تومان اعتبارات برای بخش‌هایی از جمله استان‌ها و ۷۸ هزار میلیارد تومان اعتبارات با ماهیت یارانه‌ای که از مصارف دستگاه‌های اجرایی است گرفته شده است. نسبت اعتبارات حوزه‌های کارکردی مختلف با ماهیت یارانه‌ای در لایحه بودجه ۹۸انتهای پیام
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
گفتنی است واشتنگتن پست امروز در گزارشی به نقل از وزیر امور خارجه آمریکا، خبر از عدم تمدید معافیت نفتی خریداران نفت ایران در ۱۰ روز آینده داده است. انعکاس گسترده این خبر و پوشش آن در اغلب رسانه‌های بزرگ دنیا سبب تشکیل موج جدید از افزایش قیمت نفت و همچنین ایجاد هراس جدی در مشتریان نفت ایران شده است. وی در ادامه افزود: دنیا به این نتیجه رسیده است که حذف نفت ایران از بازارهای جهانی برای دوره بلند مدت امکان پذیر نیست. برای مثال ژاپن یکی از کشورهای خریدار نفت ایران است که به دلیل همین مشخصات فنی پالایشگاهی، بسیار به نفت ایران وابسته است. از سویی دیگر با چنین اقداماتی زمینه نوسانات شدید قیمت نفت را مهیا می‌کند.

اقتصاد آنلاین

خبرگزاری اقتصاد آنلاین روزانه اخبار مهم و آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را پوشش می‌دهد و می توانید اخبار مسکن، خودرو،‌ ارز،‌ دلار، سکه و بانک و بورس را از صفحه این خبرگزاری دنبال کنید.