آخرین اخبار تحلیلی اقتصاد ایران و جهان از اقتصاد آنلاین

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اقتصاد آنلاین»

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
سود حاصل از تسهیلات بانک تجارت ۳۳ درصد افزایش یافته و سهم این بانک از درآمدهای غیرمشاع به رقم ۱۰۱۰ میلیارد بالغ شده و درآمد بانک تجارت به عنوان بزرگترین شرکت بورسی کشور از مبادلات ارزی ۳۱۹ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایبنا، این بانک همچنین در گزارش تفسیری خود پیش بینی کرده که با کاهش مطالبات و اصلاح پرتفوی تسهیلات، نرخ بازدهی تسهیلات را افزایش داده و به تبع آن درآمد تسهیلات اعطایی در سال ۱۳۹۸ نیز نسبت به سال ۱۳۹۷ افزایش یابد. بانک تجارت در این گزارش، کاهش ۹۱ درصدی زیان این بانک را ناشی از اجرای عمیات گسترده توسط بخش‌های مختلف بانک در راستای افزایش درآمدهای عملیاتی شامل تسهیلات اعطایی، خالص سود مبادلات و معاملات ارزی و کاهش هزینه پول بوده است. در گزارش تفسیری بانک تجارت، چشم‌انداز، اهداف و برنامه‌های این بانک معطوف به افزایش درآمدهای کارمزدی، تکمیل سبد خدمات و فروش املاک مازاد و تملیکی و کاهش نرخ هزینه پول خواهد بود. بانک تجارت به عنوان یکی از بانک‌های خصوصی بورسی در کمال شفافیت و در راستای افشای کامل عملکرد مالی مجموعه این بانک به همراه شرکت‌های تابعه، تنها در خصوص سال ۱۳۹۷ بیش از ۹۰ اطلاعیه و گزارش عملکردی را در سایت کدال سازمان بورس به انتشار رسانده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش شبکه الجزیره، پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه انگلیس قصد دارد سومین ناو جنگی خود را به خاورمیانه بفرستد، سخنگوی ترزا می‌نخست وزیر انگلیس گفت: تشدید تنش‌ها میان کشورهای غربی و ایران به نفع هیچ‌کس نیست. این در حالی است که نیروهای انگلیسی به تازگی در جبل‌الطارق یک نفتکش حامل نفت ایران را که ادعا می‌شود به مقصد سوریه در حرکت بوده است، توقیف کردند. مقامات انگلیس گفته‌اند که اگر ایران تضمین کند مقصد نفتکش سوریه نیست، آن را آزاد می‌کنند. ایران توقیف این نفتکش را اقدامی غیر قانونی و مصداق دزدی دریایی دانسته است. آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب روز سه‌شنبه فرمودند که تهران به زودی به دزدی دریایی انگلیس در توقیف نفتکش حامل نفت ایران پاسخ خواهد داد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دهقان دهنوی با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه مباحث کارشناسی و جمع‌بندی این کار به پایان رسید و متن لایحه پیشنهادی برای طرح در جلسات هیأت دولت ارسال شده است. وی در خصوص محتوای این لایحه گفت: این لایحه با رویکردی نوآورانه و با هدف بارز سرکوب فعالیت‌های اقتصادی غیرمولد و محتکرانه تنظیم شده و تلاش شده است نه تنها هیچ‌گونه اختلالی در بازارهای مولد و بخش واقعی اقتصاد وارد نشود بلکه اجرای این طرح زمینه‌ساز مهاجرت سرمایه از فعالیت‌های اختلال‌زا و سوداگری‌هایی که هیچ‌گونه خلق ارزش اقتصادی ندارند به بخش‌هایی از اقتصاد باشد که بستر رشد اقتصادی و رونق تولید را فراهم می‌سازد. بنابر این گزارش وی ارائه توضیحات بیشتر در این خصوص را به زمانی بعد از بحث و بررسی لایحه پیشنهادی در دولت نهایی شدن ابعاد آن موکول کرد. معاون وزیر اقتصاد تاکید کرد: لایحه پیشنهادی با رویکرد از بین بردن زمینه فعالیت‌های اختلال زا تنظیم شده است و با رویکرد معمول مالیات بر عایدی سرمایه متفاوت است.

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدعلی وحدتی روز چهارشنبه افزود: تحت تاثیر این ثبات، نرخ متوسط برقی که توسط وزارت نیرو از شرکت‌های خصوصی تولیدکننده خریداری می‌شود، ثابت بوده و در برخی از ایام کاهش داشته است. وحدتی خاطرنشان ساخت: قیمت برقی که وزارت نیرو امسال تاکنون از شرکت‌های خصوصی خریداری کرده، از نرخ سال ۹۴ هم کمتر است و این موجب مشکلات اساسی برای شرکت‌های تولیدکننده برق شده که به ضرر کل صنعت برق است. رئیس هیات‌مدیره شرکت‌های تولیدکننده برق در باره این موضوع که وزیر نیرو اعلام کرده برق را به نرخ خوب از بخش خصوصی خریداری می‌کند، گفت: اصلاح قیمت اشاره‌شده، برای نیروگاه‌هایی است که قرارداد خرید تضمینی دارند. قیمت برای این دسته از نیروگاه‌ها بر اساس رشد نرخ ارز اصلاح شده است. وی افزود: اما نرخ برق سایر نیروگاه‌ها که قرارداد خرید تضمینی ندارند و برق خود را در بازار برق یا بورس انرژی عرضه می‌کنند، مدت‌ها است که تغییری ندارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش شبکه ان بی سی نیوز، به دنبال موافقت دادستان فدرال آمریکا برای اخراج یک شهروند ایرانی از آلمان، «جفری برمن» دادستان این کشور برای ناحیه جنوبی نیویورک، اتهام سه شهروند ایرانی را برای صادرات فیبر کربن از آمریکا به ایران را تایید کرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، براساس پرونده دادگاه فدرال نیویورک، سه شهروند ایرانی متهم هستند که در میان سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ از طریق یک دلال آمریکایی مواد فیبر کربن به ایران صادر می‌کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
لاوروف تأکید کرد: ‌ «آمریکا در حال قدرتنمایی است و کمپینی را برای بی‌اعتبار کردن ایران آغاز کرده است و جمهوری اسلامی ایران را عامل تمامی تقصیرات می‌داند». وزیر خارجه روسیه سپس به نقش آمریکا در بحران کنونی غرب آسیا اشاره کرد و گفت که واشنگتن در حال حاضر تنها یک مسابقه با پیامدهای بالقوه مخرب به راه انداخته تا کل منطقه را به آتش بکشد. *رابطه مسکو و آمریکا به این زودی خوب نمی‌شودوی در بخش بعدی مصاحبه خود تصریح کرد که ترمیم روابط با آمریکا به این زودی صورت نمی‌گیرد. وی تصریح کرد که امید چندانی وجود ندارد تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، روابط دو کشور روسیه و آمریکا بهبود یابد. لاوروف تصریح کرد که روسیه «آمادگی دارد که با صبوری برای ترمیم روابط با‌ آمریکا تلاش کند» به شرط آنکه آمریکا به منافع مهم روسیه احترام بگذارد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
عمده نفتی که از طریق تنگه هرمز عبور می‌کند به مقصد آسیا می‌رود و بسیار اهمیت دارد که کشورهای این منطقه نقشی ایفا کنند. اسپر ایده گشت‌زنی نیروهای نظامی یک گروه ائتلافی کشورها در تنگه هرمز را پس از حملاتی که در ماه مه و ژوئن به نفتکش‌ها در خلیج عمان انجام گرفت، مطرح کرده بود. برایان هوک به خبرنگاران گفت: شماری از کشورها پس از حملات اخیری که به نفتکش‌ها انجام گرفت، از آمریکا امنیت دریایی بیشتر را درخواست کرده‌اند. بر اساس گزارش پلاتس، در این بین تاکشی ایوایا، وزیر دفاع ژاپن گفت: ژاپن برنامه‌ای برای ارسال نیروهای دفاعی به ائتلاف تحت رهبری آمریکا در تنگه هرمز ندارد. حدود ۸۰ درصد از واردات نفت ژاپن از تنگه هرمز عبور می‌کند و یکی از کشتی‌هایی که در ۱۳ ژوئن هدف حمله قرار گرفت، تحت اداره یک شرکت ژاپنی بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
اورتگاس گفته هنوز گزارش‌های تازه را ندیده اما «پیام ما روشن است: ما تمایل داریم با ایرانی‌ها گفتگو کنیم. رئیس‌جمهوری و وزیر خارجه چند بار گفته‌اند با ایرانی‌ها بدون پیش‌شرط گفتگو خواهند کرد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه مدعی شد که دولت ترامپ «تقریبا برعکس» گمانه‌زنی‌ها در مورد حرکت به سوی جنگ با ایران اقدام کرده است. سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده افزوده است: از منظر ما همچنان آنچه گفته‌ایم ادامه دارد، که ما بدون پیش‌شرط با ایرانی‌ها دیدار، گفتگو، و مذاکره می‌کنیم». اورتگاس در ادامه اما تاکید کرده که ۱۲ گام تعیین شده از سوی مایک پمپئو همچنان روی میز است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
توافق کاهش تولید اوپک و متحدانش در ابتدا به‌عنوان یک اقدام موقت در آغاز سال ۲۰۱۷ اجرایی شد. ایران مخالف تأثیر زیاد عربستان در تصمیمات اوپک است و با تقویت همکاری بین عربستان و روسیه این تأثیر بیشتر می‌شود. اوپک به‌تنهایی کمتر از ۵۰ درصد تولید نفت جهان را کنترل می‌کند ولی اوپک+ بیشتر این تولید را به‌عهده دارد. در نشست وین اوپک توافق کرد ارتباط جدید با متحدان غیراروپایی را از طریق یک امتیاز همکاری به‌رسمیت بشناسد. این مسئله به‌همراه تنش‌های ایران در اوپک و در سطح جهان باعث سقوط تأثیر اوپک بر قیمت جهانی نفت می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: با این حال هیچیک از این شرکت‌ها، مشتری نداشتند از این رو روند واگذاری نیمه کاره ماند. وی ادامه داد: برای تصمیم گیری جدید در خصوص نحوه واگذاری، مجدد باید هیأت واگذاری جلسه‌ای تشکیل دهد تا سیاست گذاری‌ها در این رابطه مشخص شود. سبحانی گفت: با توجه به تکلیف قانونی به جهت واگذاری سهام دولت در این دو شرکت، از ایدرو درخواست کردیم که سند ایران خودرو و سایپا را فک وثیقه کند. هیأت واگذاری در جلسه چهارم خرداد ماه دستور واگذاری سهام باقی مانده دولت در ۱۸ شرکت و بنگاه بزرگ بورسی را صادر کرد که تنها دو شرکت در گروه یک قرار دارد و ۱۶ شرکت در گروه دوم واگذاری‌ها هستند. بر اساس سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی دولت ملزم به واگذاری شرکت‌های گروه یک است ولی می‌تواند ۲۰ درصد سهام کنترلی شرکت‌های گروه دوم را نگهدارد، ولی بنا به تصمیم هیأت واگذاری مقرر شد باقی مانده سهام دولت در شرکت‌های گروه دوم که تا ۲۰ درصد است نیز به بخش خصوصی واگذار شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
وی درباره تامین ارز واردکنندگان و تاثیر آن بر نرخ دلار توضیح داد: با توجه به آمارهای رسمی، به دلیل ممنوعیت برخی کالاها از ورود به کشور و نیز توجه بانک مرکزی به اختصاص ارز بانکی مورد نیاز به واردکنندگان، میزان تمایل تجار برای تامین ارز در بازار آزاد کاهش پیدا کرده است. حسینی‌نژاد اضافه کرد: همچنین برخلاف یکسال گذشته به نظر می‌رسد ظهور عوامل داخلی، تاثیرگذاری محرک‌های خارجی را بر معادلات بازار ارز ایران خنثی کرده و این نیز عامل مهمی برای ارزان شدن ارز است. این فعال بخش خصوصی به تصمیمات بانک مرکزی در کنترل تراکنش‌ها و اثر آن بر نرخ دلار اشاره کرد و گفت: دشواری و محدود شدن تراکنش روزانه ریالی از طریق دستگاه‌های پوز، باعث کم شدن تعداد و سرعت معاملات عمده بازار آزاد ارز ایران شده است. این عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به روند مثبت بازار سرمایه از ابتدای سال اظهار کرد: به نظر می‌رسد این روزها بورس به محل امنی برای جذب سرمایه افراد تبدیل شده و همین موضوع جذابیت دلار را برای سرمایه‌گذاری کم‌رنگ‌تر کرده است. حسینی‌نژاد تاکید کرد: قیمت ارز به سمت واقعی شدن در حال حرکت است و اگر بانک مرکزی بتواند این روند را کنترل کند، دلار از قیمت‌های فعلی نیز ارزان‌تر خواهد شد.

نجفی اتهام قتل عمد را نپذیرفت +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
در واقع کاربران می‌توانند از میان دو گزینه «نمایش تمامی آیکون‌ها در هوم اسکرین» و «استفاده از App Drawer» به دلخواه یکی را انتخاب کنند. در این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه فعال‌سازی App Drawer بپردازیم. چگونه قابلیت App Drawer را در گوشی‌های سری Huawei P۳۰ فعال کنیم؟ بدین منظور کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:۱. در این قسمت دو گزینه Standard و Drawer را برای انتخاب ظاهر هوم اسکرین و چیدمان آیکون‌ها مشاهده خواهید کرد. از App Drawer لذت ببرید!
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
البته فروش سایر محصولات این کمپانی کاهش بیشتری داشته است به عنوان مثال فروش محصولات شاسی بلند جنرال موتورز با کاهش ۲۵ درصدی و فروش وانت‌های این کمپانی با افت ۱۶ درصدی مواجهه شده است. در کاهش فروش محصولات سومین کمپانی باز هم پای آمریکا در میان است. کمپانی خودروسازی ژاپنی نیسان یکی دیگر از کمپانی‌های خودروسازی این کشور است که با افت فروش مواجهه شده است. اما در میان این سیر نزولی فروش خودروها دو کمپانی هیوندایی و هوندا در این مسیر همراه سایر کمپانی‌ها نبودند و به افزایش فروش محصولات خود ادامه دادند. کمپانی هیوندایی با رشد فروش ۲٫۱ درصدی و کمپانی هوندا با رشد فروش ۴٫۳ درصدی مواجهه بوده‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، انتخابات هیئت رئیسه شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸) با حضور فقها و حقوقدانان این شورا برگزار شد. در جریان این انتخابات آیت‌الله احمد جنتی با رأی اکثریت اعضا برای یک سال دیگر به عنوان دبیر شورای نگهبان ابقاء شد. همچنین در این جلسه، انتخابات قائم مقام دبیر شورای نگهبان نیز برگزار و طی آن عباسعلی کدخدایی به مدت یک سال دیگر به عنوان قائم مقام دبیر از سوی اعضای شورای نگهبان انتخاب شد. در جلسه امروز همچنین کدخدایی با رأی اعضای شورای نگهبان برای دوره یک ساله پیش رو، به عنوان سخنگو ابقا شد. بر اساس آئین نامه داخلی شورای نگهبان، انتخابات هیئت رئیسه این شورا هر ساله برگزار و طی آن هیئت رئیسه جدید برای فعالیت یک ساله انتخاب می‌شوند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه در نشست مشترک مجلس و دولت برای بررسی راه‌کارهای حمایت از رونق تولید، گفت: شرایط فعلی کشور با سال‌های گذشته کاملا متفاوت است و رهبر معظم انقلاب با توجه به این شرایط، دستور تشکیل شورای اقتصادی سران قوا را دادند. رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مسئله اساسی این است که برای تقویت بخش صنعت، سرمایه در گردش کارخانجات و صنایع تامین شود، بخش صنعت و کشاورزی دو حوزه بسیار مهم برای تحقق رونق تولید کشور به شمار می‌آید. رئیس قوه مقننه گفت: امروز کشور در شرایط جنگ اقتصادی قرار دارد، البته در این رابطه تمهیدات لازم در سطح کلان مدیریتی اتخاذ شده، اما باید در سطوح پایین‌تر نیز امتداد تشکیلاتی پیدا کند. لاریجانی ادامه داد: امروز یکی از مشکلات صنایع و کارخانجات، مساله معوقات بانکی و جرایم مرتبط با آن است. به نظر من، بانک مرکزی باید تمهیدات و مکانیزم خاصی را برای کمک به واحدهای تولیدی ایجاد و تولیدکنندگان واقعی را از سوء استفاده کنندگان متمایز کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، نرخ این ارز پرطرفدار امروز برای فروش در صرافی‌های بانکی ۱۱۶۵۰ و برای خرید ۱۱۵۵۰تومان است. بهای یورو نیز برای فروش به ۱۳۴۵۰ و برای خرید به ۱۳۳۵۰تومان رسید.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش پایگاه خبری هیل، این خبر پس از تصمیم دولت ترکیه در تحویل گرفتن سیستم‌های دفاع موشکی اس -۴۰۰ روسی منتشر شده است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان نشست کابینه گفت: ما اکنون به ترکیه می‌گوییم که قصد فروش اف -۳۵ به آن را نداریم. ترامپ ادامه داد: ترکیه در چنین شرایطی ناگزیر به خرید سامانه‌های اس -۴۰۰ روسیه شد؛ موضوعی که واشنگتن آن را رد می‌کند زیرا آنکارا عضو ناتو است. البته ما روابط خوبی با ترکیه داریم اما ناگزیرم به آنها بگویم ما هرگز به شمال جنگنده‌های اف -۳۵ را نمی‌فروشیم زیرا شما ناگزیر شدید سامانه‌های موشکی دیگری خریداری کنید. از سوی دیگر، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد، ترامپ و مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا راهکارهای مطرح درباره واکنش ممکن به خرید سامانه‌های اس- ۴۰۰ از سوی ترکیه را بررسی می‌کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، در این طرح اقساطی مبلغ پیش پرداخت برای خرید خودرو سایپا ۱۳۱، ۳۳ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۲۱۹ تومان؛ سایپا ۱۵۱، ۳۶ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۲۱۹ تومان و خودرو ساینا ۵۱ میلیون و ۲۹ هزار و ۵۱۷ تومان اعلام شده است. بنابر اعلام سایپا این شرایط تا اطلاع ثانوی و به صورت روزانه برقرار خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
در ماه مورد بررسی، در کل کشور ۹۰٫۶ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۸۸٫۹ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای وصول شد. در ماه مورد بررسی، در کل کشور ۹٫۴ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۱٫۱ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است. در ماه مورد بررسی، در استان تهران ۸٫۶ درصد از کل تعداد چک‌های مبادله‌ای و ۱۰٫۲ درصد از کل مبلغ چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است. در واقع در کل کشور از نظر تعداد ۹۶٫۱ درصد و از نظر ارزش ۹۴٫۴ درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است. در واقع در استان تهران از نظر تعداد ۹۴٫۳ درصد و از نظر ارزش ۹۳٫۱ درصد از کل چک‌های برگشتی به دلایل کسری یا فقدان موجودی بوده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
*در حالی که آمریکا ادعای محافظت از نفتکش‌ها را دارد، ژنرال دانفورد اذعان کرد «هدف آمریکا به‌طور خاص ایفای نقش فرماندهی برای جمع‌آوری اطلاعات جاسوسی و شناسایی است»! و همان‌گونه که از ائتلاف سعودی - آمریکایی و تشکیل ناتویی عربی نامی بیش باقی نمانده، این ائتلاف نیز جز همان، سرنوشتی نخواهد داشت. *محافظت از کشتی‌ها در عمل به مراتب دشوارتر است از آنچه که تصور می‌شود و کشتی‌های کافی برای همراهی تک‌تک ده‌ها نفتکشی که روزانه از تنگه هرمز و در خلیج‌فارس تردد می‌کنند، وجود ندارد. * مین‌هایی که بر اثر صدا، فشار و یا جاذبه مغناطیسی منفجر می‌شوند، همان‌گونه که برای نفتکش‌ها خطرساز هستند برای کشتی‌های محافظت‌کننده نیز خطرسازتر خواهند بود. لذا جمهوری اسلامی بدون هیچ‌گونه وحشتی از ناوهای آمریکا و انگلیس اگر بخواهد کشتی‌های انگلیسی را متوقف کند، خیلی سریع و بدون پرده‌پوشی مثل سرنگونی پهپاد آمریکایی، این کار را خواهد کرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
اکنون که قیمت هر دلار آمریکا به ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده و حتی انتظار برخی از فعالان بر تداوم کاهش قیمت است، این بازار دیگر بازدهی گذشته خود را نخواهد داشت. این روند اگر تداوم یابد در نیمه دوم سال نیز کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی در کل بازار مسکن در نیمه دوم سال عملی خواهد شد. » از طرف دیگر، مهدی سلطان محمدی، کاشناس بازار مسکن نیز با اشاره به روند کاهشی بازار ارز، تاکید کرد: «قطعا مسکن از این روند تاثیر روانی خواهد گرفت که این مهم در عمل افزایش قیمت‌ها را متوقف خواهد کرد و نرخ تورم در مسکن هم کاهش خواهد یافت. به این اعتبار می‌توان گفت تداوم روند کاهشی در بازار ارز و تثبیت قیمت دلار در نرخ‌های پایین‌تر بر قیمت مسکن هم اثر گذاری مهمی خواهد داشت. با توجه به کاهش قیمت ارز و تاثیر کاهشی آن بر قیمت مسکن فکر می‌کنم رکود بر مسکن حکمفرما شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
اقتصاد آنلاین-مریم علیایی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده رهن آپارتمان نوساز در مناطق شهری تهران طی تیر ماه ۹۸ است. بنابر عرف بازار، در ازای کم کردن یک میلیون تومان از ودیعه، ۳۰ هزار تومان به اجاره‌بهای ماهیانه اضافه می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، چند نماینده کنگره آمریکا قطعنامه‌ای معرفی کرده‌اند که از «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد این کشور را به «برنامه جامع اقدام مشترک» یا توافق هسته‌ای ایران بازگرداند. این طرح که توسط «باربارا لی»، «دیوید پرایس» و «جان شاکوسکی»، نمایندگان دموکرات آمریکایی ارائه شده از دولت ترامپ می‌خواهد علاوه بر بازگشت به برجام تدابیری فوری برای کاستن از تنش‌ها با ایران به کار گرفته و از روش‌های دیپلماتیک برای رفع سایر چالش‌ها با ایران استفاده کند. «باربارا لی» گفت: «سیاست ترامپ در قبال ایران مسئول این بحران خودساخته است. این تحریم‌ها از مردادماه و آبان‌ماه سال گذشته اجرایی شده‌اند. جمهوری اسلامی ایران بعد از خروج آمریکا از برجام یک سال «صبر راهبردی» را در دستور کار قرار داد و به طرف‌های توافق هسته‌ای به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می‌دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای عمل کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، بر اساس آمار شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای پایتخت در حال حاضر بر روی عدد ۶۰ قرار گرفته و سالم است. تهران از ابتدای سال ۲۵ روز هوای پاک، ۷۳ روز هوای سالم، ۱۹ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و یک روز هوای ناسالم داشته است. این در حالی است که در سال ۹۷، ۸ روز هوای پاک، ‌۸۷ روز هوای سالم و ۲۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است. علیرغم اینکه بهار امسال هوا نسبت به سال‌های گذشته سالم و پاک بود و هیچ روز ناسالمی نداشتیم، ولی از ابتدای تابستان روزهای ناسالم به ۲۳ روز رسید که افزایش ازن در هوای پایتخت از جمله عوامل آن اعلام شده است. گرمای هوا و شدت تابش نور خورشید به گفته کارشناسان از دلایل افزایش ازن در پایتخت به شمار می‌رود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، طی نامه‌ای به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، دو قانون مصوب مجلس را به شرح زیر جهت اجرا ابلاغ کرد. ۱) قانون موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری چک. ۲) قانون اصلاح بند ۵ ماده ۶ و ماده ۲۱ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی.

اقتصاد آنلاین

خبرگزاری اقتصاد آنلاین روزانه اخبار مهم و آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان را پوشش می‌دهد و می توانید اخبار مسکن، خودرو،‌ ارز،‌ دلار، سکه و بانک و بورس را از صفحه این خبرگزاری دنبال کنید.