تازه‌ترین اخبار ایران و جهان از خبرگزاری انتخاب

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «انتخاب»

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: در حال حاضر ۳ بیمار مشکوک به داشتن ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های تبریز بستری هستند. محمدحسین صومی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: جواب آزمایش ۳ مورد از ۴۵ مورد آزمایش شده برای ویروس کرونا در تبریز، مشکوک است و نتایج آزمایش را به تهران ارسال کرده‌ایم تا نظر نهایی اخذ شود. صومی ادامه داد: جواب آزمایش ۴۲ نفر از ۴۵ نفری که روز سه شنبه در بیمارستان‌ها بستری بودند، منفی قطعی است، اما جواب آزمایش ۳ نفر مشکوک بود که این افراد تحت نظر هستند. صومی یادآوری کرد: چنانچه فردی دچار تب، تنگی نفس و سرفه‌های شدید شد، بایستی به مراکز درمانی مراجعه کند. وی اظهار کرد: تمام افرادی که با علایم شدید تنفسی در بیمارستان بستری می‌شوند بر اساس پروتکل، به ویروسی که در جامعه شایع شده است، نسبت داده می‌شوند، اما خوشبختانه تاکنون هیچ مورد فوتی کرونا در تبریز نداشته‌ایم.

تصاویر: مراسم تشییع جنازه حسنی مبارک

6+
انتخابانتخاب1 روز قبل
انتخابانتخاب3 روز قبل
دکتر فولفاک (فعال در منطقه آفریقا) می‌گوید: "تمام مدت ما به بحران‌ها پاسخ می‌دهیم و شاید لازم باشد آماده پیرش بیماران Covid-۱۹ نیز باشیم. تعداد فزاینده‌ای از کشورها در حال معاینه مسافران در فرودگاه‌ها و مرزها برای شناسایی نشانه‌های کرونا هستند. در شیوع بیماری سارس در سال ۲۰۰۳ (سندرم حاد تنفسی حاد)، حدود ۳۰٪ از ۸۰۰۰ فرد آلوده کارمندان بخش مراقبت‌های بهداشتی بوده‌اند. مانند سایر بیماریهای مسری، بیماران covid-۱۹ در بیمارستان‌ها باید برای جلوگیری از شیوع آن جدا شوند. هنگامی که تعداد بیماران در اتاقهای جداسازی بسیار زیاد می‌شوند، اتاقهای مشترک یا کل طبقه و بخش ممکن است فقط برای بیماران Covid-۱۹ جدا شود.
انتخابانتخاب3 روز قبل
چین در قلب تولید جهانی قرار دارد و با ردیابی زنجیره‌های تأمین، وحشت در دنیای فناوری شروع شده است. اما چرا زنجیره‌های تامین قطعات چینی ت این حد مهم است؟ پاسخ ساده است زیرا عرضه قطعات در چین وابسته است به عرضه قطعات در سطح بین المللی. بر این اساس، بسیاری از محصولات به ظاهر نامربوط در برابر توقف تولید محصولات در چین آسیب پذیر هستند. فقط یک قسمت از دست رفته کوچک زنجیره تامین می‌تواند کل زنجیره‌های عرضه را متوقف کند. برای محصولات و قطعاتی که هنوز در چین تولید می‌شود، اقدامات غربالگری پیشرفته جدید در همه گذرگاه‌های مرزی چین احتمالا باعث تاخیر بیشتر می‌شود.
انتخابانتخاب3 روز قبل
به نظر می‌رسد Covid-۱۹ مانند آنفولانزا، از طریق هوا، از فرد به فرد دیگر پخش می‌شود. به نظر می‌رسد یک فرد آلوده این بیماری را به طور متوسط بین ​​۲تا ۶ نفر گسترش می‌دهد. این واقعیت که در موارد خفیف تمیز دادن بیماری کرونا از سرماخوردگی یا انفولانزا دشوار است شرایط را پیچیده می‌کند. براساس مطالعه‌ی جدیدی که شده، ۶۵ درصد مردم در هنک کنگ ماسک محافظتی به مدت یک ماه یا بیشتر استفاده کردند، با این حال، این ماسک‌ها کارکرد کمی در گسترش کرونا دارد. «همه گیر شدن» در جهان (Pandemic) تنها یک واژه‌ی پزشکی تخصصی نیست، بلکه باید واژه‌ای به منظور اتحاد همه‌ی مردم باشد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
کشور چین، دهه‌های اخیر را صرف پرورش بخش فناوری خود کرده است. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، هنوز مشخص نیست که فناوری تا چه حد می‌تواند به کنترل ویروس کمک کند. وزارت علوم و فناوری چین روز پنجشنبه از بخش فناوری کمک خواست و پیشنهاد داد که روبات‌ها، ماشین‌های غربالگری دما و دستگاه هایی که می‌توانند به کاهش تماس انسان کمک کنند در سرتاسر چین مستقر شوند. البته استفاده از پهپاد و سایر فناوری‌ها کشور چین را به سمت انتقاد از وضعیت نظارت گسترده آن سوق داده است. هوانگ، تحلیلگر تحقیقات کورسایت گفت، بخش فناوری چین مدتهاست که از پشتیبانی «از بالا به پایین» در پکن سود می‌برد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
کارشناس مسائل اقتصادی بر این باور است که مقابله با شیوع کرونا نیز برای دولت هزینه‌های اقتصادی چشم‌گیری را به همراه دارد. جمشید پژویان، کارشناس مسائل اقتصادی در ارتباط با تاثیر شیوع ویروس کرونا بر وضعیت کلان اقتصاد کشورمان به خبرنگار «انتخاب» گفت: «شیوع ویروس کرونا را می‌توان شوکی بزرگ تلقی کرد که به شدت مردم را تحت تاثیر قرار داده است. این رخداد نوعی فشار بر اقتصاد کشور است و تولید ناخالص ملی را به شدت کاهش می‌دهد.» وی افزود: «مقابله با شیوع کرونا نیز برای دولت هزینه‌های اقتصادی چشم‌گیری را به همراه دارد. اکنون نیز مشخص نیست که هزینه مالی ماقله و کنترل ویروس کرونا تا چه اندازه‌ای بالا برود. علاوه بر این، در نتیجه اشاعه ویروس کرونا و هزینه‌هایی که بر کشور تحمیل می‌شود شاخص بورس افت خواهد کرد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
دولتها به شهروندان هشدار می‌دهند که به چین سفر نکنند و به کسانی که در آنجا حضور دارند دستور می‌دهند که این کشور را ترک کنند. در سال ۲۰۰۵، پس از اپیدمی سارس، کشورهای عضو WHO یک آیین نامه بین المللی بهداشت و درمان اصلاح شده را تصویب کردند. یک اصل از رهبری خوب و اقدامات بهداشت عمومی ملاقات با افرادی است که در راس امور هستند. از دیدگاه بهداشت عمومی، ترغیب مردم به شستن دست‌ها و سرفه در آرنج خود، سیاست خوبی است. اما در طی اپیدمی کرونا، مهمترین ممنوعیت سفر توسط دولت چین در داخل چین اعمال شده است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
این کارآزمایی بالینی به منظور بررسی ایمنی و اثربخشی سلول‌های بنیادی مزانشیمی برای بیماران مبتلا به ذات‌الریه ناشی از کروناویروس است. بنابراین، یافتن یک روش درمانی ایمن و موثر برای مبتلایان به عفونت ذات‌الریه ناشی از کروناویروس ضروری است. طی سال‌های گذشته ویژگی‌های امیدوار کننده سلول‌های بنیادی مزانشیمی از جمله ویژگی‌های ترمیمی و توانایی تمایز به سلول‌های مختلف موجب علاقمندی و جذب محققین در به کارگیری روش‌های مبتنی بر سلول درمانی در بیماری‌های مختلف شده است. این یافته‌ها تاثیرات مفید درمان‌های مبتنی بر سلول‌های بنیادی مزانشیمی را که ناشی از اثرات ایمن‌سازی و ظرفیت ترمیمی سلول‌هاست نشان می‌دهد. سلول‌های بنیادی مزانشیمی به طور چشمگیری تغییرات پاتولوژیک را در ریه کاهش می‌دهند و پاسخ التهابی ایمنی ناشی از ویروس آنفلوآنزا را در مدل حیوانی مهار می‌کنند.
انتخابانتخاب3 روز قبل
حدود ۱۲ شهر در ایتالیا، کشوری که بیشترین میزان شیوع کروناویروس جدید را در سراسر اروپا دارد، قرنطینه شده‌ است. تاکنون دست‌کم ۱۵۲ نفر در ایتالیا به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و طی ۴۸ ساعت گذشته سه نفر جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند. نخستین قربانی ایتالیا در اثر کروناویروس صاحب سابق ۷۸ ساله یک شرکت ساختمانی بود که آخر هفته گذشته در پادووا در منطقه ونتو جان باخت. حدود ۱۲ شهر در لمباردی و ونتو با جمعیتی مشترک در حدود ۵۰ هزار نفر به طور مؤثر تحت قرنطینه قرار گرفته‌اند. به دلیل شیوع کروناویروس، چهار بازی فوتبال سری آ به تعویق افتاد و برخی رقابت‌های دیگر بانوان بین ایتالیا و اسکاتلند لغو شد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به ثبت مورد مثبت کرونا در البرز گفت: در جلسات شورای تأمین و یا پدافتد غیرعامل استان البرز مجددا بر تعطیلی دانشگاه‌ها، مدارس و آموزشگاه تاکید خواهیم کرد. وی گفت: حال در جلسات شورای تأمین و یا پدافتد غیرعامل استان البرز مجددا بر تعطیلی دانشگاه‌ها، مدارس و آموزشگاه تاکید خواهیم کرد. وی با اشاره به اینکه مردم باید در خانه بمانند و خودمراقبتی کنند تا از خطر ابتلا به ویروس کرونا دور بمانند، گفت: رعایت بهداشت فردی در این مورد بسیار مهم است. اینانلو افزود: گرم شدن هوا به یقین تاثیر زیادی در کاهش ماندگاری ویروس کرونا در فضا دارد. سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز عنوان کرد: در بحث نماز، استفاده از سجاده و مهر شخصی برای کاهش انتقال ویروس کرونا موثر است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر با ۲ فیلمنامه سینمایی موافقت کرد. به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، شورای صدور پروانه ساخت مجوز ساخت ۲ فیلم سینمایی را صادر کرد. فیلمنامه «آزردگان» به تهیه‌کنندگی فرزاد موتمن و کارگردانی و نویسندگی مهدی فرد قادری و «فلاح» به تهیه‌کنندگی علی عبدالعلی زاده، کارگردانی علی جبارزاده و نویسندگی لیلا بهادری موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.
انتخابانتخاب3 روز قبل
رئیس سازمان سینمایی در پیامی کسب جایزه زنان برتر جهان اسلام توسط نرگس آبیار را تبریک گفت. به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در پیامی کسب جایزه زنان برتر جهان اسلام توسط نرگس آبیار را تبریک گفت. در پیام حسین انتظامی آمده است: «سرکار خانم نرگس آبیارکسب جایزه زنان برتر جهان اسلام و دریافت نشان زنان راهبر ۲۰۲۰ مهر تاییدی است بر نقش انقلاب اسلامی در بالندگی زنان در همه عرصه‌ها و تلاش هنرمندانه سینماگران ایرانی در جهت الگوسازی برای بانوان مسلمان در سراسر جهان. جای این نشان ارزشمند در مجموعه افتخارات سینمای نجیب و فاخر ایران خالی بود که با درخشش یک کارگردان زن نصیب ملت ایران به ویژه بانوان هنرمند کشورمان شد. این موفقیت را به سرکارعالی تبریک می‌گویم و برایتان تداوم‌ توفیق را مسألت دارم.»
انتخابانتخاب3 روز قبل
ترکیب هفت فیلم اکران سینماها در نوروز ۹۹ در حالی معرفی شد که تنها سه فیلم «شنای پروانه»، «خوب، بد، جلف۲؛ ارتش سری» و «پسرکشی» از جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر در آن حضور دارند. محسن امیریوسفی رییس شورای صنفی نمایش و عضو شورای اکران نوروزی سازمان سینمایی درباره فیلم‌های اکران نوروزی گفت: در جلسه امروز دوشنبه ۵ اسفندماه مقرر شد فیلم سینمایی «بازیوو» به کارگردانی امیرحسین قهرایی در سرگروه باغ کتاب، «لاله» به کارگردانی اسدالله نیک‌نژاد در سرگروه ماندانا، «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت در سرگروه مگامال، «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی در سرگروه کورش، «پسرکشی» به کارگردانی محمدهادی کریمی در سرگروه ایران مال، و «زن‌ها فرشته‌اند۲» به کارگردانی محمدحسین فرحبخش در سرگروه ایران به‌عنوان فیلم‌های اکران نوروز ۹۹ روی پرده بروند. وی افزود: «خوب بد جلف؛ ارتش سری» به کارگردانی پیمان قاسم‌خانی هم پیش از این در سرگروه آزادی نمایش خود را آغاز کرده است که جزو همین ترکیب اکران نوروزی محسوب می‌شود. به گفته امیریوسفی سرگروه فیلم‌ها هم به صورت قرعه کشی معین شده و هنوز تاریخ قطعی آغاز اکران نوروز ۹۹ مشخص نشده است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
رییس پلیس تهران بزرگ از کشف بیش از یک میلیون ماسک احتکار شده در تهران خبر داد. سردار «حسین رحیمی» با اشاره به شیوع ویروس کرونا و سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب از شرایط موجود و در مواردی تولید ماسک‌های غیر بهداشتی، در این خصوص بیان داشت: گشت‌های پلیس امنیت اقتصادی، پلیس امنیت عمومی، پلیس پیشگیری و آگاهی بصورت فعال در سطح تهران فعال هستند و با هر نوع احتکار لوازم و وسایلی که در این زمینه مورد نیاز هستند از جمله ماسک و مواد ضد عفونی کننده برخورد خواهند کرد. وی با اشاره به کشف دو واحد تولیدی غیر مجاز ماسک‌های تقلبی، عنوان داشت: در چند روز اخیر بیش از یک میلیون عدد ماسک‌هایی که احتکار شده بودند و همچنین بصورت غیر بهداشتی و اصولی تولید شده بودند جمع‌آوری شده است. سردار رحیمی با تاکید بر اینکه اجازه نخواهیم داد افراد فرصت طلب از شرایط سوء استفاده کنند و عرصه را برای مردم و شهروندان سخت و مشکل نمایند، بیان داشت: در طی دو روز گذشته همکاران من در پلیس‌های مختلف ضمن پلمپ دو کارگاه ساخت ماسک‌های غیر بهداشتی و غیر مجاز اقدام به جمع آوری هزاران عدد مواد ضد عفونی کننده کرده‌اند. وی در خصوص برخورد با توضیع کنندگان ماسک‌های غیر بهداشتی، بیان داشت: با افرادی که در سر چهار راه‌ها و مکان‌های دیگر اقدام به توضیع ماسک‌های غیر بهداشتی می‌کنند برخورد خواهد شد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
شاید یکی از بزرگ‌ترین اثرات شیوع ویروس کرونا در جهان را بتوان در فناوری‌های چین مشاهده کرد. در دوره اوج ویروس کرونا، علی بابا و Taobao و eBay روند رشد و فروشی قابل توجه در چین داشتند. تقریبا دو دهه بعد، هنگامی که شیوع ویروس کرونا ده‌ها شهر چین را به انواع مختلفی وارد قرنطینه و محدودیت کرد. برخی برنامه‌های آنلاین نیز نقشی پررنگ در اطلاع رسانی و مبارزه با شایعات ایفا می‌کنند. ابزارهای آنلاین دیگری با نقشه برداری دقیق از مراکز خطر ابتلا به ویروس به کاربران هشدار می‌دهند در کدام مناطق وارد نشوند.
انتخابانتخاب3 روز قبل
اسامی فیلم‌های اکران نوروزی مشخص شد. به گفته‌ی او، پیش از این هم فیلم «خوب، بد جلف ۲» به عنوان اکران نوروزی در سرگروهی سینما آزادی اکرانش مشخص و آغاز شده است. او درباره تاریخ آغاز اکران نوروزی و در پاسخ به اینکه آیا با توجه به تعطیلی یک هفته‌ای سینماها برای ضایع نشدن حق فیلم‌های فعلی ممکن است، اکران نوروزی با تاخیر آغاز شود؟ گفت: تصمیم‌گیری درباره این موضوع و زمان آغاز اکران نوروزی به جلسه شورای صنفی نمایش برمی‌گردد. به گفته‌ی او، شورای صنفی نمایش هفته آینده برای فیلم‌های «آینده» و «بزودی» قرعه کشی انجام خواهد داد. امیر یوسفی در پاسخ به اینکه آیا فیلم رزروی برای اکران نوروزی مشخص شده است، گفت: اگر هرکدام از شش فیلمی که برای اکران نوروزی مشخص کردیم به دلایلی برای اکران آماده نشوند، دو فیلم رزرو مشخص شده‌اند که اسامی آنها نزد ما محفوظ است و جایگزین خواهد شد.
انتخابانتخاب3 روز قبل
گروه خودروسازی سایپا همچنان به عنوان خودروساز اول کشور، با تولید ۳۸۴ هزار و ۳۰۹ دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان بهمن‌ماه از میزان تولید سال گذشته خود در مدت مشابه عبور کرد. به گزارش سایپانیوز، گروه خودروسازی سایپا که در یازده ماهه سال گذشته، تعداد ۳۸۲ هزار و ۳۰۳ دستگاه خودرو تولید کرده بود، با عبور از این میزان در مدت مشابه در سال جاری توانست رکورد جدیدی را در زمینه تولید در شرایط تحریم و فشار حداکثری بر صنعت و‌ اقتصاد ایران به ثبت برساند. براساس این گزارش گروه سایپا همچنین با عبور از تولید سال گذشته موفق شد کاهش ٣٢ درصدی تولید در سه‌ماهه نخست سال جاری را جبران کند، بنابراین بر مبنای این آمار، کاهش ۱۹ درصدی تولید در کل صنعت خودرو در گروه سایپا صورت نگرفته، بلکه گروه سایپا توانسته است در این مدت تولید خود را تا حدودی نیز افزایش دهد. با اجرای موفقیت‌آمیز سیاست تولید عبور مستقیم در سه‌ماهه دوم سال جاری، این گروه همچنین توانسته است در کنار تکمیل تمامی خودروهای دارای کسری قطعات در کف کارخانه و تحویل آن‌ها به مشتریان، همه محصولات خود را پس از تولید از کارخانه بلافاصله به‌دست مصرف‌کنندگان برساند و تعداد خودروهای تحویلی به مشتریان را از مرز ۴۰۰هزار دستگاه عبور دهد. لینک کوتاه کپی لینک

افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه شهدای بانک ملت در بویراحمد

6+
انتخابانتخاب3 روز قبل
انتخابانتخاب3 روز قبل
دکتر محمدرضا حسین زاده رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها بر انجام امور بانکی به صورت غیرحضوری و با استفاده از سامانه‌های بانکداری الکترونیک و بانکداری دیجیتال تاکید کرد. به گزارش انتخاب به نقل از دبیرخانه شورای هماهنگی بانک‌ها، دکتر حسین زاده ضمن تاکید بر رعایت نکات بهداشتی، نظافت فردی و ضدعفونی کردن و نظافت محیط بانک‌ها، افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا، از مشتریان گرامی بانک‌ها استدعا داریم برای حفظ سلامتی خود، تا آنجا که ممکن است امور بانکی شان را با استفاده از انواع سامانه‌ها و اپلیکیشن‌های بانکی انجام دهند و از مراجعه حضوری به شعب خودداری نمایند. حسین زاده خاطرنشان کرد: خوشبختانه تمامی بانک‌های کشور سامانه‌ها و نرم افزارهایی را به مشتریان خود ارائه نموده‌اند که قابلیت‌های فراوانی دارد و افراد را از مراجعه حضوری به شعب بانک‌ها بی نیاز می‌سازد. وی با اشاره به ضرورت پیشگیری از بیماری کرونا در جامعه تاکید کرد: همه ما باید کمک کنیم تا این بیماری از کشورمان ریشه کن شود و شبکه بانکی کشور و مشتریان گرانقدر آنها در این مسیر می‌توانند کمک شایان توجهی به کشور نمایند. لینک کوتاه کپی لینک
انتخابانتخاب3 روز قبل
بانک ملی ایران از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه بیش از ۳۶ هزار فقره تسهیلات خرید دین به کسب و کارها پرداخت کرده است. به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، تسهیلات خرید دین فرصتی برای صاحبان کسب و کار و بنگاه‌های اقتصادی نیازمند نقدینگی است که چک و اوراق تجاری آنها دارای مهلت پرداخت دیرتری نسبت به زمان مورد نیازشان است. بانک ملی ایران از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، ۳۶ هزار و ۶۶۳ فقره تسهیلات خرید دین به ارزش ریالی ۵۹ هزار و ۸۱۳ میلیارد ریال پرداخت کرده است. لازم به ذکر است، بانک ملی ایران در سال ۹۷ هم تعداد ۱۹ هزار و ۹۱۶ فقره تسهیلات خرید دین به ارزش ۴۰ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال پرداخت کرده است. نرخ سود این تسهیلات با نرخ مصوب شورای پول و اعتبار و رعایت آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوطه محاسبه می‌شود.
انتخابانتخاب3 روز قبل
جلسه «ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در بانک ملی ایران» با حضور مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره، مدیران و پزشکان بیمارستان بانک و جمعی از روسای ادارات کل برگزار شد. به گزارش انتخاب به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، دو تن از پزشکان بیمارستان بانک ملی ایران در ابتدای این جلسه به شرح آن چه در جریان ایجاد و شیوع بیماری کرونا در جهان و ایران پرداخته و توصیه هایی را خطاب به عموم مردم و همکاران مطرح کردند. دکتر حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این جلسه بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در بانک برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در واحدهای صف و ستاد تأکید کرد. عضو هیأت مدیره بانک ملی ایران نیز در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه مبارزه با شیوع بیماری کرونا در واحدهای بانک، گفت: به زودی دستورالعملی درباره چگونگی رعایت نکات بهداشتی به همه واحدها ابلاغ خواهد شد. جلسات ستاد پیشگیری از بیماری کرونا در بانک ملی ایران تا ریشه کنی این بیماری از کشور، همچنان ادامه خواهد داشت.
انتخابانتخاب3 روز قبل
انک تجارت نرخ حق‌الوکاله سپرده‌های سرمایه گذاری را برای سال ۱۳۹۹، ۳ درصد اعلام کرد. به گزارش انتخاب به نقل از روابط‌عمومی بانک تجارت، نرخ حق الوکاله سپرده‌های سرمایه‌گذاری برای سال ۱۳۹۹ معادل ۳ درصد تعیین و اعلام شد. حق الوکاله مبلغی است که بانک‌ها در چارچوب بانکداری اسلامی در قبال به کارگیری منابع سپرده‌گذاران در امور اعطای تسهیلات و سرمایه گذاری‌های اقتصادی بانک با توجه به اصول قانون بانکداری بدون ربا و رابطه حاکم بین وکیل و موکل دریافت می‌کنند.
انتخابانتخاب3 روز قبل
رییس پلیس فتای ناجا از رصد اخبار و محتوای تولید شده پیرامون کرونا ویروس از سوی تیم‌های تخصصی خبر داد. سردار وحید مجید، درباره اقدامات پلیس فتا برای مقابله با شایعه‌سازی پیرامون کروناویروس در فضای مجازی گفت: با توجه به ورود کروناویروس به کشورمان متاسفانه شاهد آن هستیم که افراد سودجو اقدام به سودجویی و انتشار شایعات در فضای مجازی کرده‌اند که در همین راستا تیم‌های تخصصی پلیس فتا در استان‌های سراسر کشور اقدام به رصد اخبار و محتوای تولید شده پیرامون این ویروس کرده‌اند تا نسبت به شناسایی اخبار کذب و شایعه‌پراکنان اقدام کنند. مجید با بیان اینکه بسیاری از داده‌های اشتراک‌گذاری شده در شبکه‌ها وکانال‌های غیررسمی فضای مجازی کذب است، گفت: پلس فتا اقدامات خود برای شناسایی عاملان این اخبار کذب و شایعات را آغاز کرده‌اند و در این زمینه پرونده‌های قضایی نیز تشکیل شده است. رییس پلیس فتای ناجا با تاکید بر اینکه اقدامات و رصدهای پلیس فتا به صورت مستمر در حال انجام است، اظهار کرد: عمده خبرهای کذب در این مورد با هدف سودجویی اقتصادی، تشویش اذهان و تخریب افراد بوده است. وی در پایان از شهروندان خواست که اخبار مربوط به کروناویروس را از منابع معتبر و رسانه‌های رسمی پیگیری کرده و به شایعات و اخبار تایید نشده توجه نکنند.
انتخابانتخاب3 روز قبل
معاون سرمایه‌های انسانی و پشتیبانی بانک صادرات ایران از واریز حدود ١١ میلیارد ریال کمک‌های نقدی کارکنان بانک صادرات ایران و مشتریان این بانک به آسیب‌دیدگان از سیل اخیر سیستان و بلوچستان به حساب ویژه این کمک‌ها خبر داد. به گزارش انتخاب به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، سیدبیوک موسوی با اعلام این خبر، اظهار کرد: کمک‌های نقدی تجمیع شده از محل بازخرید مرخصی و مبالغ اهدایی کارکنان بانک صادرات ایران بعلاوه مبالغ واریز شده توسط هموطنان و مشتریان این بانک به حساب ویژه کمک به آسیب‌دیدگان ناشی از سیل اخیر سیستان و بلوچستان به بیش از ١٠ میلیارد و ٨٠٠ میلیون ریال رسید که در اختیار هموطنان آسیب‌دیده از سیل اخیر این استان قرار خواهد گرفت. موسوی ادامه داد: ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی به سازمان‌ها و مؤسسات خیریه کشور و تسهیل دسترسی هموطنان نوع‌دوست برای واریز کمک‌های نقدی خود به این موسسات از دیگر خدمات بانک صادرات ایران است. معاون سرمایه‌های انسانی و پشتیبانی بانک صادرات ایران با اشاره به حضور حمایتی کارکنان این بانک در کمک به هموطنان آسیب‌دیده از زلزله در استان‌های غربی کشور گفت: کارکنان بانک صادرات ایران در اقصی‌نقاط کشور ضمن جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی، از همان ساعات اولیه وقوع حادثه، در مناطق زلزله‌زده حاضر شده و در کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان و توزیع مایحتاج ضروری و پخت و توزیع غذای گرم نقش‌آفرینی کردند. موسوی در ادامه با اشاره به توجه ویژه بانک صادرات ایران در مدیریت مصرف انرژی و حفظ محیط‌زیست گفت: این بانک به عنوان اولین بانک ایرانی موفق به استقرار سیستم مدیریت انرژی در ساختمان‌های خود بر اساس استاندارد ایزو٥٠٠٠١:٢٠١١، شده است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
مدیرعامل بانک صادرات ایران طی حکمی محمد شمسایی را به سمت معاون بین‌الملل این بانک منصوب کرد. به گزارش انتخاب به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، در بخشی از حکم اعطایی حجت ‌اله صیدی خطاب به محمد شمسایی آمده است: «نظر به شایستگی و سوابق جنابعالی به موجب این حکم به عنوان معاون بین‌الملل بانک صادرات ایران منصوب می‌شوید تا با بهره‌مندی از دانش و تجربه خود، این بانک را در دستیابی به اهداف تنظیم شده خود، یاری کنید». محمد شمسائی که از مدیران پیشکسوت بانک صادرات ایران در ادارات کل خارجه و ارز است، سابقه ریاست شعب خارج از کشور و سرپرستی منطقه خلیج‌فارس این بانک را نیز برعهده داشته است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
با وجود اینکه اپراتور سوم ارتباطی از ابتدای سال همواره با کاهش ضریب نفوذ مواجه بوده، اما اپراتور دوم توانسته در پاییز امسال جلوی کاهش ضریب نفوذ خود را بگیرد. چارت زیر نمایی کلی را از تغییر وضعیت اپراتورهای اول، دوم و سوم به نمایش می‌گذارد که تنها ضریب نفوذ همراه اول از ابتدای سال افزایشی بوده است. سهم بازار سه ماهه اول سه ماهه دوم سه ماهه سوم همراه اول ۵۲٫۴۳۳ ۵۳٫۱۸۷ ۵۳٫۱۸۸ ایرانسل ۴۳٫۰۸۸ ۴۲٫۹۹۳ ۴۳٫۳۱۸ رایتل ۵ ۳٫۸۰۸ ۳٫۴۸۲ «سهم بازار» شاخص ارزشمندی در حوزه رفتار اقتصادی بنگاه‌های تجاری به حساب می‌آید و تحلیل رویه آن در بازه‌های زمانی مشخص (اعم از سالانه و …)، مبنایی برای ارزش‌گذاری برندها به حساب می‌آید. «ایرانسل» هم به عنوان اپراتوری بینابین، اواسط سال توانسته جلوی ریزش مشترک و کاهش سهم بازارش را بگیرد و برای نخستین بار در سال ۹۸ با افزایش سهم بازار به اندازه ۰٫۳ درصد مواجه شود. چارت زیر هم «سهم بازار» تمامی اپراتورهای اصلی تلفن همراه کشور را به صورت کلی نمایش می‌دهد تا از وضعیت رقابتی آنها بیشتر مطلع شوید.
انتخابانتخاب3 روز قبل
فوق تخصص کودکان با بیان اینکه کودکان از رفتن به مکان‌های شلوغ خودداری کنند، گفت: کودکان باید مواد غذایی حاوی ویتامین C بیشتر استفاده کنند؛ البته نیازی به مصرف مکمل‌های خاص نیست. فرید ایمان‌زاده، فوق‌تخصص بیماری‌های کودکان درباره «اقدامات پیشگیرانه در مورد ویروس کرونا برای کودکان»، اظهار داشت: باید کودکان از رفتن به جاهای شلوغ خودداری کنند و دست‌های خود را به صورت مرتب بشویند؛ با توجه به اینکه پیشگیری بهترین راه درمان است. وی ادامه داد: کودکان باید مایعات زیادی مصرف کنند و اگر کودکی دچار علایم تنفسی شد، سریعا به پزشک مراجعه کنند و در مدارس نیز کودکان باید دست‌های خود را مرتب شسته و از ضدعفونی‌کننده‌ها استفاده کنند. فوق‌تخصص بیمارهای کودکان درباره رعایت نکات پیشگیرانه درباره کودکان در خانه، بیان داشت: کودکانی که در سن قبل از مدرسه هستند باید از حضور در مکان‌های شلوغ تا حد امکان خودداری کنند؛ البته تاکنون بروز ویروس کرونا در افراد زیر ۱۴ سال دیده نشده اما احتمال جهش و بروز این بیماری وجود دارد و باید از کودکان مراقبت‌های لازم انجام شود. ایمان‌زاده تأکید کرد: کودکان باید ویتامین C و مواد غذایی که حاوی ویتامین است را بیشتر استفاده کنند و با افراد سرماخورده تماس نداشته باشند؛ البته نیازی به مصرف مکمل‌های خاص نیست.
انتخابانتخاب3 روز قبل
معاون تعالی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم توجه به اظهار نظرهای تخصصی دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت و متخصصین مربوطه، دو دمنوش برای مقابله با کرونا و تقویت سیستم ایمنی بدن را معرفی کرد. مصرف خیسانده تخم بالنگو و بارهنگ در آب و گلاب به همراه کمی زعفران، ‌ یکی از دمنوش‌های موثر خواهد بود. سپس سر قاشق چایخوری زعفران ساییده شده را به مواد قبلی اضافه کرده و دوباره هم بزنید؛ پس از آن می‌توانید دمنوش را با افزودن کمی عسل طبیعی آرام‌آرام بنوشید. این متخصص طب ایرانی، ‌ دمنوش دیگری که می‌تواند در تقویت سیستم ایمنی مفید باشد را اینگونه معرفی کرد: دمنوشی از آویشن و شیرین بیان که می‌توانید آن را با عناب مصرف کنید. همچنین مقادیر یاد شده با نصف مقدار دستور از سن هفت سالگی به بعد و با یک سوم تا یک چهارم مقدار دستور برای کودکان ۲ تا ۷ ساله مجاز است.
انتخابانتخاب3 روز قبل
زردچوبه یکی از معدود درمان‌های گیاهی است که برخی شواهد علمی به بی خطری و اثربخشی آن در درمان برخی اختلالات، از جمله بیماری آلزایمر، اشاره دارند. بیماری آلزایمر یک اختلال انحطاط عصبی پیشرونده و ویرانگر است که به از دست دادن حافظه و سردرگمی منجر می‌شود. زردچوبه چیست؟ به گفته موسسه ملی سلامت آمریکا، زردچوبه گیاهی متعلق به خانواده زنجبیل است که در آسیا و آمریکای مرکزی رشد می‌کند. زردچوبه یکی از معدود درمان‌های گیاهی است که برخی شواهد علمی به بی خطری و اثربخشی آن در درمان برخی اختلالات، از جمله بیماری آلزایمر، اشاره دارند. با این وجود، این که آیا کورکمین می‌تواند بیماری آلزایمر را معکوس کند، همچنان مشخص نیست و مطالعات بالینی در این زمینه ادامه دارند.

انتخاب

سایت خبرگزاری انتخاب روزانه با پوشش دادن اخبار مهم و پربازدید دسته‌های مختلف سیاسی، اقتصادی،‌ورزشی و غیره و تحلیل آنها از مهم‌ترین خبرگزاری‌ها است که می‌توانید اخبار آن را در صفحه‌ مربوط به این خبرگزاری در سایت خبری دنبال کنید.