تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «انتخاب»

انتخابانتخاب27 دقیقه قبل
بهروز کمالوندی روز دوشنبه در راس هیاتی از سازمان انرژی اتمی برای بازدید از مناطق سیل‌زده و اهدای کمک‌های این سازمان به سیل‌زدگان وارد استان لرستان شد. بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اعلام این خبر گفت: این کمک‌ها شامل کمک‌های غیرنقدی از جمله خوار و بار، لوازم بهداشتی، مصالح ساختمانی و غیره است که امروز به مسئولان استان لرستان تحویل داده می‌شود. وی هم‌چنین گفت که هم‌چنین در جریان بازدید از مناطق سیل زده این استان با مقامات و مسئولان مربوطه دیدار می‌کند.
انتخابانتخاب32 دقیقه قبل
برخی مدارس استان آذربایجان غربی به دلیل بارش برف، امروز تعطیل است. بارش برف و باران از بامداد امروز استان را فراگرفته و کماکان تداوم دارد و ارومیه و محورهای منتهی به این شهر برفی و لغزنده است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از باز بودن تمامی راه‌های اصلی استان و برقرار بودن تردد خبر داد. کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: سامانه بارشی تا فردا در استان فعال است. اسماعیل سیمایی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از بعد از ظهر دیروز در استان تصریح کرد: سامانه بارشی در استان به صورت بارش باران و برف بوده که تا روز سه شنبه در استان این سامانه فعال خواهد بود.
انتخابانتخاب33 دقیقه قبل
از سوی دیگر اما تایلند به لطف برنامه‌های کارآمد دولت برای کاهش نرخ بیکاری موفق شد تا بهترین عملکرد امسال را داشته باشد و در رده نخست کمترین میزان شاخص فلاکت امسال جای گیرد. بیشترین دشواری‌های اقتصادی۱- ونزوئلاشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۹۲۹ هزار و ۸۲۴٫۵ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۸میلیون و ۱۱٫۴ واحدمیزان تغییر: بدون تغییر۲- آرژانتینشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۴۲٫۷ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۵۱٫۴ واحدمیزان تغییر: بدون تغییر۳- آفریقای جنوبیشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۳۱٫۸ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۳۲٫۳ واحدمیزان تغییر: بدون تغییر۴- ترکیهشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۲۶٫۸ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۳۰٫۲ واحدمیزان تغییر: بدون تغییر۵- یونانشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۲۰٫۱ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۱۹٫۲ واحدمیزان تغییر: بدون تغییردر این رده بندی هم چنین اوکراین، اسپانیا، اروگوئه، برزیل، صربستان و عربستان در رده‌های ششم تا دهم جای گرفته‌اند. رتبه عربستان، اروگوئه و برزیل در مقایسه با سال گذشته یک رتبه افزایش و اسپانیا و صربستان یک رتبه کاهش داشته است. کمترین فلاکت اقتصادی۱- تایلندشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۲٫۱ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۲٫۱ واحدمیزان تغییر: بدون تغییر۲- سوئیسشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۳٫۶ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۳٫۱ واحدمیزان تغییر: دو پله صعود۳- ژاپنشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۳٫۴ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۳٫۳ واحدمیزان تغییر: بدون تغییر۴- سنگاپورشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۲٫۵ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۳٫۷ واحدمیزان تغییر: دو پله کاهش۵- دانمارکشاخص فلاکت سال ۲۰۱۸: ۴ واحدشاخص فلاکت سال ۲۰۱۹: ۴ واحدمیزان تغییر: بدون تغییررتبه دیگر کشورهادر رده بندی امسال، آمریکا با شش رتبه صعود به رده سیزدهم کشورهای دارای کمترین میزان شاخص فلاکت صعود کرد و انگلیس در رده شانزدهم ایستاد. روسیه جز کشورها دارای شاخص فلاکت بالا و در رده ۱۷ قرار گرفته است.
انتخابانتخاب37 دقیقه قبل
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان خبر داد. مدیرکل هواشناسی استان البرز از بروز یخبندان شبانگاهی در برخی مناطق استان طی سه روز آینده خبر داد. مدیرکل هواشناسی البرز ادامه داد: در روز سه‌شنبه هم وضعیت هوا کمی تا نیمه ابری، در ارتفاعات بارش پراکنده، وزش باد گاهی شدید و یخبندان پیش‌بینی می‌شود. رحمانیان افزود: روز چهارشنبه وضعیت کمی ابری به تدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد و یخبندان شبانگاهی پیش‌بینی می‌شود. وی در پایان به وضعیت جاده‌های کوهستانی استان در سه روز آینده اشاره و اعلام کرد: جاده‌های کوهستانی استان در این مدت مستعد بارش تگرگ و برف و یخبندان سطحی است.
انتخابانتخاب43 دقیقه قبل
نماینده مردم ماهشهر در مجلس گفت: منفعل عمل کردن دولت و مجلس در بحران‌های زنجیره‌ای استان خوزستان قابل بخشش نیست. به گزارش ایسنا، علی گلمردای در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس خطاب به دولت و مجلس، گفت: مصیبتی که در خوزستان حاکم است، فراتر از چیزی است که مسؤولان از اتاق‌های شیشه‌ای و هوا و فضا نظاره‌گر آن هستند. وی در پیشنهادی خواستار استقرار معاون اول رییس‌جمهور در استان و مدیریت وضعیت بحرانی خوزستان شد و پرسید: در حالی که مردم در بدبختی به سر می‌برند، آقایان وزرای نیرو و جهادکشاورزی در تهران چه می‌کنند؟ تمرکزگرایی پدر صاحب این مملکت را درآورده است. عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: جلسه هیات دولت به جای مرکز در خوزستان تشکیل شود. مسعود پزشکیان در پاسخ به تذکر نماینده ماهشهر خطاب به حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهور که در جلسه حضور داشت، گفت: در مسئله خوزستان اکثر نمایندگان گلایه دارند، نگاه و جلسه ویژه‌ای نیاز است و باید با دولت نشست داشته باشیم.
انتخابانتخاب46 دقیقه قبل
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از بارش برف و باران در محورهای مواصلاتی استان خبر داد. مدیرکل هواشناسی استان البرز از بروز یخبندان شبانگاهی در برخی مناطق استان طی سه روز آینده خبر داد. مدیرکل هواشناسی البرز ادامه داد: در روز سه‌شنبه هم وضعیت هوا کمی تا نیمه ابری، در ارتفاعات بارش پراکنده، وزش باد گاهی شدید و یخبندان پیش‌بینی می‌شود. رحمانیان افزود: روز چهارشنبه وضعیت کمی ابری به تدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد و یخبندان شبانگاهی پیش‌بینی می‌شود. وی در پایان به وضعیت جاده‌های کوهستانی استان در سه روز آینده اشاره و اعلام کرد: جاده‌های کوهستانی استان در این مدت مستعد بارش تگرگ و برف و یخبندان سطحی است.
انتخابانتخاب51 دقیقه قبل
درواقع بر اساس آمار و ارقام، صدها میلیون کاربر اینترنت با استفاده از رمزهای عبور ساده و فاقد پیچیدگی، خود را در معرض خطر حساب‌های ضعیف قرار می‌دهند. هدف از این کار، تشویق کاربران به ایجاد رمزهای عبور قوی برای کمک به محافظت از اطلاعات حساس است. ۷٫۷ میلیون کاربر نیز از «۱۲۳۴۵۶۷۸۹» به عنوان رمز عبور خود استفاده می‌کنند. بیش از ۳ میلیون نفر نیز از ۵ عدد استفاده می‌کنند و ۳٫۱ میلیون نفر نیز از «۱۱۱۱۱۱» به عنوان رمز عبور خود استفاده می‌کنند. تیم‌های ورزشی یکی دیگر از موضوعات رایج در میان رمزهای عبور است و لیورپول با ۲۸۰، ۷۲۳ بار انتخاب، صدرنشین جدول محسوب می‌شود.
انتخابانتخاب51 دقیقه قبل
وزیر بهداشت دولت سریلانکا اعلام کرد که بمب‌گذاری هتل‌‌ها و کلیساها که به مرگ ۲۹۰ نفر و زخمی شدن ۵۰۰ نفر دیگر منجر شد، توسط گروه موسوم به «جماعت توحید» صورت گرفته است. به گزارش فارس، وزیر بهداشت دولت سریلانکا روز دوشنبه یک گروه افراط‌گرا را به عنوان عامل بمبگذاری‌های مرگبار دیروز در این کشور متهم کرد. «راجیتها سناراتنی» وزیر بهداشت سریلانکا امروز (دوشنبه) گفت گروه محلی «جماعت توحید»، بمب‌گذاری‌های این کشور را سازماندهی کرده است. در آن پیام، پلیس هشدار داده بود که گروه توحید جماعت در صدد بمب‌گذاری کلیساهای کاتولیک و کمیسیون عالی هند است. طبق این گزارش، گروه جماعت توحید در سال ۲۰۰۴ بنیانگذاری شده است و در «تامیل نادو» شبه قاره هند مستقر است.
انتخابانتخاب55 دقیقه قبل
بسیاری از افراد وقتی یک نفر لاغرتر از خود را می‌بینند، حسرت می‌خورند و می‌گویند کاش ما هم به همین اندازه لاغر بودیم. اما شاید این افراد ندانند که لاغری بیش از حد اصلا خوب نیست. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، افرادی که با لاغری‌های ناگهانی، بیش از حد و بدون تلاش رو به رو می‌شوند احتمالا دچار مشکلاتی هستند که به طور مستقیم به سلامتی آنان مرتبط است. اگر چه بخشی از چاقی و لاغری ریشه‌های ژنتیکی دارد اما لاغری بیش از حد و بی مقدمه می‌تواند بسیار خطرناک باشد: _گاهی تغییر و تحولات ناگهانی در هورمون‌های افراد زمینه ساز لاغری بیش از حد می‌شود_گاهی بروز مشکلات عصبی حاد مثل بی اشتهایی عصبی، افسردگی و اضطراب باعث می‌شود فرد به سرعت وزن کم کند_برخی بیماری‌های گوارشی که زمینه ساز تهوع‌های مکرر می‌شوند با کاهش وزن سریع مرتبطند_مشکلات روده می‌تواند موجب لاغری شدید شود_برخی اختلالات در تیروئید می‌تواند زمینه ساز لاغری غیرطبیعی و بیش از حد شود_بروز برخی بیماری‌های عفونی می‌تواند زمینه ساز بروز مشکل لاغری بیش از حد شود_رژیم‌های غذایی افراطی و غیراستاندارد در بروز مشکل لاغری بیش از حد نقش دارد. این رژیم‌های غذایی می‌توانند زمینه ساز بروز برخی مشکلات حاد شوندلاغری و چاقی خارج از حد نمی‌تواند غبطه برانگیز باشد چرا که درواقع می‌تواند نشانه‌ای از خطراتی پیش بینی نشده باشد بنابراین اگر بین اطرافیان شما فردی زندگی می‌کند که دچار علائم لاغری سریع و بی دلیل است، بهتر است وی را به انجام آزمایش تشویق کنید.
انتخابانتخاب58 دقیقه قبل
اما به نظر می‌رسد این موضوعی نیست که مورد علاقه والدین دانش آموزان در کانزاس سیتی باشد. هشت ماه پیش از این نیز برخی از مدارس برنامه درسی موسوم به «Summit Learning» را از فهرست برنامه‌های آموزشی خود خارج کردند. بنابراین اوایل ماجرا همه چیز خوب پیش می‌رفت تا این که کمک کم دانش آموزان با سردرد و گرفتگی دست به خانه برگشتند. بعضی از دانش آموزان می‌گفتند احساس اضطراب می‌کنند و حتی یک کودک دچار تشنج شدد. بر همین اساس از سالل ۲۰۱۶ وی و همسرش حدود ۹۹ میلیون دلار را به کمک هزینه برنامه آموزشی اختصاص دادند.
انتخابانتخاب58 دقیقه قبل
معاون فنی و شهرسازی شهرداری لواسان گفت: عملیات تخریب بخش غیرمجاز ویلای خانم شبنم نعمت‌زاده امروز با حضور مسؤولان مربوط، مجدد آغاز شد. عزت‌اله چراغی سخنگو و معاون فنی و شهرسازی شهرداری لواسان در گفت‌وگو با فارس در شمیرانات درباره روند عملیات تخریب ویلای خانم شبنم نعمت‌زاده اظهار داشت: مالک پس از پایان مهلت قانونی از رأی صادره تمکین و عملیات تخریب را شروع کرده است. به همین جهت مالک همزمان توسط مهندسین ذیربط نسبت به طراحی و تخریب اقدام کرده و عملیات تخریب بدون وقفه انجام خواهد گرفت. چراغی گفت: عملیات تخریب بخش غیر مجاز ویلای خانم شبنم نعمت‌زاده امروز با حضر مسؤولین مربوطه مجدد آغاز شد. وی درباره به وجود آمدن هرگونه وقف در طول مدت تخریب خاطرنشان کرد: هر زمان که عملیات تخریب متوقف شود شهرداری وارد عمل شده و ادامه تخریب را انجام می‌دهد.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
سناتور دموکرات آمریکایی تأکید کرد که اگر ترکیه سامانه اس۴۰۰ روسیه را خریداری کند واشنگتن هرگز آنکارا را به اف۳۵ مجهز نخواهد کرد. به گزارش ایسنا، باب منندز، سناتور دموکرات آمریکایی در مصاحبه با روزنامه یونانی «کاتیمیرینی» گفت: اگر رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه بر خرید سامانه اس۴۰۰ پافشاری کند ما براساس قانون کنگره این کشور را تحریم خواهیم کرد. وی افزود: ترکیه نمی‌تواند هم جنگنده‌های اف۳۵ را داشته باشد هم سامانه اس۴۰۰ را. منندز گفت: در صورتی که ترکیه به سامانه اس۴۰۰ مجهز شود فرصت دستیابی به جنگنده‌های اف۳۵ را از دست خواهد داد. مقامات ترکیه قبلا اعلام کرده بودند که از خرید سامانه اس۴۰۰ دست نخواهند کشید و سری اول این سامانه‌ها ژوئیه به این کشور می‌رسند.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
بسیاری از افراد در فصل بهار با مشکل خمیازه کشیدن‌های گاه و بیگاه رو به رو هستند و دقیقا در زمان هایی که نباید خمیازه بکشند، خمیازه می‌کشند. اما به نظر می‌رسد می‌توان این مشکل را با راهکارهایی نه چندان پیچیده تا حد زیادی حل کرد. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، بهترین راه حل مشکل خمیازه کشیدن را شاید بتوان خواب کافی دانست اما به جز این روش چه راهکارهایی پیش رو داریم؟ _بلند شوید و کمی تحرک داشته باشید. گاهی نشستن بیش از حد زمینه ساز خمیازه کشیدن می‌شود_کمی مایعات بنوشید و ترجیحا آب یا آبمیوه‌های تازه و بدون مواد قندی مصنوعی مصرف کنید_از هوای دم کرده و گرفته فاصله بگیرید و به هوای آزاد پناه ببرید_تنفس عمیق داشته باشید و با تنفس خمیازه را کنترل کنید_یک نوشیدنی حاوی تئین یا کافئین مثل چای، قهوه و مواردی مشابه بنوشید_خواب خود را تنظیم کنید تا در روزهای مختلف انرژی کافی برای انجام فعالیت‌های روزمره خود را داشته باشید_اگر در اتاق بیش از حد نیاز گرم حضور داشته باشید و البته هوای بیرون نیز سرد باشد طبیعیست که خمیازه بکشید_از بینی تنفس کنید تا خمیازه خود را کنترل کنید_خمیازه کشیدن گاهی به علت کمبود اکسیژن است، پس تهویه اتاق را روشن کنید یا در و پنجره‌ها را باز بگذارید_در برخی موارد نادر نارسایی‌های ریوی و قلبی علائم خمیازه و بی حالی را همزمان دارند بنابراین موضوع مذکور را هم بررسی کنید
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
با توجه به اینکه معمولا در فروردین ماه شرایط افزایش حقوق برای تمامی دستگاه‌ها فراهم نیست افزایش از ماه‌های بعد در دستور کار آنها قرار می‌گیرد. اما برای فروردین ماه امسال طبق آن چه سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد مبلغ ۴۰۰ هزار تومانی که برای افزایش حقوق مصوب شده بود باید در تمامی دستگاه‌ها پرداخت می‌شد. از این رو در شرایطی که انتظار می‌رفت کارکنان و بازنشسته‌ها حتی خارج از حکم جدید امسال، برای فروردین ماه رقم ۴۰۰ هزار تومان را در حقوق خود دریافت کنند در برخی دستگاه‌ها این اتفاق نیفتاد. اما به هر حال حتی اگر برای ماه ابتدایی هم واریز انجام نشده باشد، افزایش حقوق برای آن محاسبه و معوقات در ماه‌های بعدی به حساب کارکنان واریز خواهد شد. این در حالی است که طبق مصوبه هیأت دولت حداقل حقوق مشمولان قانون نظام هماهنگ پرداخت‌ها یک میلیون و ۵۶۳ هزار تومان تعیین شده است که در مقایسه با سال گذشته حدود ۴۴۰ هزار تومان افزایش دارد.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
نماینده مردم شوش در مجلس گفت: با توجه به گرمای بیش از حد استان خوزستان اسکان موقت سیل‌زدگان در کانکس انجام شود و اسکان دائم این عزیزان با رعایت مقاوم‌سازی، آغاز شود. به گزارش ایسنا، سید راضی نوری در تذکر شفاهی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) خطاب به وزیر کشور، گفت: اکنون که سیلاب فروکش کرده و مردم شوش تمام هست و نیست خود از جمله منازل مسکونی، زمین‌های زراعی، محصولات کشاورزی و دام و طیورشان را از دست دادند، پیگیر اجرایی شدن مصوبات دولت و استقرار ستاد بازسازی و نوسازی در استانداری خوزستان باشید و از نیروهای اداری استانهای معین، کار بازسازی با شتاب بالایی شروع شود. وی ادامه داد: با توجه به گرمای بیش از حد استان خوزستان اسکان موقت سیل‌زدگان در کانکس انجام شود و اسکان دائم این عزیزان با رعایت مقاوم‌سازی، آغاز شود. نباید برای تخلیه آب از منازل مردم در روستاها و احداث سیل‌بندها از حساب دهیاری‌ها برداشت شود بلکه باید از محل تنخواه‌گردان ستاد مدیریت بحران از طریق فرمانداری‌ها اقدام شود.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
پایگاه هواشناسى بین‌المللى AccuWeather نسبت به وقوع توفان همراه با رعد و برق و بارش شدید باراندر مناطق جنوب غربى، مرکز و شرق ایران در روز دوشنبه هفته جارى (فردا) هشدار داد. مناطقی از خاورمیانه اوایل بهار امسال با بحران آب و هوایی بارش‌های شدید و وقوع سیل روبه‌رو بودند. وقوع سیل و بارندگی شدید در اوایل هفته گذشته در پاکستان ده‌ها کشته برجای گذاشت. بنابر پیش‌بینی پایگاه هواشناسى بین‌المللى AccuWeather از روز دوشنبه تا چهارشنبه هفته جاری وقوع سیل و بارش‌های شدید در خاورمیانه احتمالا سبب ایجاد خسارات مالی و جانی در این مناطق خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود توفان‌های رعد و برقی خطرناک همراه با وزش بادهای شدید، تگرگ، بارش و رعد و برق خواهد بود.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
نخست وزیر پاکستان گفت: مهم‌ترین دلیل سفر من به ایران مسئله تروریسم بود؛ ما می‌دانیم ایران هم از تروریسم و گروه‌های تروریستی که از خاک پاکستان استفاده می‌کنند، رنج می‌برد. به گزارش ایسنا، عمران خان نخست در نشست خبری مشترک با رئیس جمهور ایران اظهار کرد: مهم‌ترین دلیل سفر من به کشور شما مسئله تروریسم بود. همراه من رئیس امنیت پاکستان در این سفر حضور دارد. دنبال راه حل سیاسی هستیم که صلح ایجاد شود؛ که هم برای افغانستان و هم برای ایران و پاکستان مفید خواهد بود. عمران خان تاکید کرد که در جلسه امروز برای رسیدن به یک راه حل سیاسی جهت ثبات سیاسی تصمیم‌گیری خواهد شد.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
بخشدار خاروانا گفت: ریزش کوه راه ارتباطی چهار روستای بخش خاروانای شهرستان ورزقان را مسدود کرد. ‌بهنام اسماعیلی اقدم در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: رانش زمین باعث بسته شدن راه ارتباطی روستاهای مرزآباد، سندآخور، گوراکش و گل آخور شد.. وی افزود: به دلیل اینکه بخش خاروانا یک منطقه کوهستانی است و بارندگی‌ها موجب سست شدن کوه‌ها و در نتیجه ریزش آن‌ها می‌شود. بخشدار خاروانا اظهارکرد: عملیات مسیرگشایی از امروز آغاز شده و به زودی مشکل تردد روستاییان را برطرف خواهیم کرد.

تصاویر: دیدنی‌های امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه

16+
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه ۲۵ درصد از دانش آموزان در کشور چربی خون بالا دارند، گفت: از هر ۱۰ نوجوان یکی چاق است، یکی اضافه وزن دارد و یکی هم دچار چاقی شکمی است. وی افزود: طبق مستندات علمی می‌دانیم که سلامت آینده و نسل بعدی کشور با رفتارهای دوران نوجوانی شکل می‌گیرد. متأسفانه ۲۵ درصد دانش آموزان ما یعنی از هر چهار نفر، یک دانش آموز چربی خونش بالاست. چشم امیدمان در این زمینه به دانش آموزان، معلمین و مسئولان مرتبط است. حریرچی تاکید کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد مرگ و میرها در کشور به دلیل بیماری‌های غیر واگیر است.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
وزارت خارجه چین در واکنش به گمانه‌زنی‌های رسانه‌‌ای درباره احتمال توقف صدور معافیت برای خرید نفت ایران توسط آمریکا اعلام کرد که پکن «همواره مخالف تحریم‌های یکجانبه علیه ایران است». به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام دولت چین در نشست خبری امروز دوشنبه خود با سوالی درباره گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای در خصوص اقدام آمریکا به منظور متوقف کردن فروش نفت ایران روبرو شد. «گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین که کشورش یکی از خریداران اصلی نفت ایران است، در پاسخ به سوالی درباره احتمال پایان صدور معافیت آمریکا برای خرید نفت ایران گفت که «چین همواره مخالف تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران است». دولت چین پیش از این هم بارها از مواضع دولت «دونالد ترامپ» در قبال ایران به ویژه خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها انتقاد کرده است. علاوه بر چین، متحدان اروپایی آمریکا هم با مواضع دولت آمریکا درباره ایران به ویژه در زمینه تحریم‌ها مخالفت کرده‌ و آن را غیرقانونی خوانده‌اند اما واشنگتن می‌گوید به دنبال پیش بردن «کارزار فشار حداکثری» علیه ایران است.

ویدیو/ توافق ایران و پاکستان بر موضوع ایجاد نیروی واکنش سریع برای امنیت مرزهای دو کشور علیه تروریسم

انتخابانتخاب1 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
پس از پیوستن حمید فرخ نژاد و پگاه آهنگرانی به پروژه سینمایی «زنبور کارگر» به کارگردانی و تهیه کنندگی افشین صادقی، شبنم مقدمی، علیرضا آرا و سعید آقاخانی نیز بازیگر این فیلم شدند. «زنبور کارگر» فیلمنامه‌ای با مضمونی اجتماعی است که سعید نعمت اله آن را به نگارش درآورده است. در خلاصه قصه این فیلم سینمایی آمده است: اینجی که در کودکی مادرش را از دست داده، پس از گذشت چندی با قتل پدرش مواجه می‌شود و تنها شاهد قتل، دوست دختر قاتل است. لینک کوتاه کپی لینک
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
رئیس جمهور درنشست مشترک مطبوعاتی با نخست وزیر پاکستان با تاکید بر اینکه گام جدیدی در روابط دو کشور برداشته شده است، اظهارداشت: تهران و اسلام آباد مصمم به توسعه همکاری‌های همه جانبه خود بدون اثرپذیری از کشور ثالت هستند. به گزارش «انتخاب»؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در این نشست مطبوعاتی که پس از مذاکرات مشترک هیات‌های عالیرتبه و امضای یک سند همکاری میان دو کشور برگزار شد، گفت: ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم در مرزهای خود نیروی واکنش سریع مشترک تشکیل می‌دهند. خبر تکمیل می‌شود …
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از ارائه ۲۸ هزار و ۵۵۹ مورد خدمات بهداشتی و درمانی توسط تیم‌های هلال احمر در سه استان سیل‌زده گلستان، خوزستان و لرستان خبر داد. حسن صفاریه درباره عملکرد تیم‌های بهداشت و درمان هلال احمر برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان ناشی از سیل در استان‌های سیل زده کشور گفت: پس از وقوع سیل در استان گلستان، چهار تیم بهداشت و درمان اضطراری به منطقه اعزام شد که با توجه به هماهنگی‌های استانی مقرر شد تا خدمات واحدهای مذکور در اردوگاه‌های اسکان و به صورت سیار نیز ارائه شود. وی در ادامه صحبت‌هایش درباره ارائه خدمات به سیل زدگان استان لرستان نیز گفت: به دلیل گستردگی سیل و شدت خسارات در این استان، ۱۰ تیم بهداشت و درمان از استان‌های همدان، مرکزی، اصفهان و لرستان به منطقه اعزام و بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی در مناطق عملیاتی نورآباد، چگینی، معمولان و پلدختر و… مستقر شدند. تیم‌های بهداشت و درمان در این مناطق تاکنون ۳ هزار و ۵۴۰ مورد ویزیت، یک هزار و ۱۷۱ مورد خدمات پرستاری، یک هزار و ۹۶۶ مورد خدمات مادر و کودک، یک هزار و ۴۴۵ مورد خدمات بهداشت روان و در مجموع ۸ هزار و ۱۲۲ مورد خدمات به آسیب دیدگان از سیل ارائه کرده‌اند. معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به ارائه خدمات سیار در اردوگاه‌های اسکان و مناطق سیل‌زده استان خوزستان به دلیل قطع بسیاری از راه‌های ارتباطی در مناطق روستایی نیز گفت: علاوه بر فعالیت تیم بهداشت و درمان استان خوزستان، تیم‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، تهران و یزد به این استان اعزام شدند و همچنین استان‌های فارس، بوشهر، سمنان، قم، کرمان و کردستان نیز در حالت آماده باش هستند.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده از ابلاغ بخشنامه وزیر کشور به استانداران مبنی بر صدور رایگان پروانه برای بازسازی و نوسازی ساختمان‌های آسیب دیده از سیل اخیر خبر داد. مهدی جمالی نژاد با بیان خبر فوق افزود: این بخشنامه در اجرای مصوبات اولین جلسه کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیلزده ابلاغ شده و از استانداری‌ها خواسته شده تا ضمن ابلاغ آن به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، نظات لازم برحسن اجرای آن را به عمل آورند و گزارش مشخصات پروانه‌های صادرشده به تفکیک شهرو روستا را به دبیرخانه این کمیته ارسال تا دولت متعاقبا در حساب‌های فیمابین (رد دیون) برای جبران آن اقدام نماید. وی اضافه کرد: با توجه به دستور رییس جمهوری محترم در جلسه هجدهم فروردین ماه هیات وزیران، ‌ برنامه ریزی برای استفاده حداکثری از توان همه نیروها و نهادهای عمومی غیر دولتی در بازسازی و تسهیل و تسریع در فرایندهای اجرایی و اداری مرتبط با آن مورد تاکید می‌باشد. جمالی نژاد افزود: در زمینه صدور پروانه برای بازسازی و نوسازی ساختمان‌های آسیب دیده از سیل از استانداری‌ها خواسته شده که به احراز سکونت آسیب دیدگان، ‌ رعایت مفاد طرح‌های موجود توسعه شهری و روستایی و طرح‌های ضربتی ساماندهی و جابجایی سکونتگاه‌های متاثر از سیل، رعایت دقیق محدوده‌های خطر و حریم و بستررودخانه‌ها و مسیل‌ها و اعمال ضوابط و مقررات ملی ساختمان توجه لازم داشته باشند.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: در پی خروج از جاده و واژگونی یک دستگاه اتوبوس بنز در استان لرستان ۵ تن کشته و ۳۵ تن مجروح شدند. سرهنگ نادر رحمانی گفت: حوالی ساعت ٢١:٢٠ یکشنبه در کیلومتر ٢۵ محور درود - چالانچولان یک دستگاه اتوبوس بنز درون شهری از جاده خارج و واژگون شد که در پی آن حادثه ۵ تن کشته و ٣۵ تن مجروح شدند. وی از خروج از جاده یک دستگاه پراید در کیلومتر ۷ محور میناب بندرعباس خبر داد و گفت: در این حادثه که حوالی ساعت ۱۱:۴۵ به در استان هرمزگان رخ داد متاسفانه سه تن جان باختند. به گفته رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا عدم توجه به جلو راننده علت این حادثه بوده است.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های والیبال جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۹ چین‌تایپه، تیم والیبال شهرداری ورامین در آخرین بازی مرحله دوم این مسابقات در یک ماراتن سخت نتیجه را به حریف ژاپنی خود واگذار کرد. این باخت نخستین شکست شهرداری ورامین در این رقابت‌ها بود. ژاپنی‌ها که برای کسب سرگروهی در این مرحله پا میدان مسابقه گذاشته بودند در ست سوم با نتیجه ۲۵-۱۲ شهرداری ورامین را شکست دادند اما در ست چهارم این شاگردان محمدی‌راد بودند که با نتیجه ۲۵-۱۷ به برتری رسیدند تا بازی به ست پنج بکشد. نتایج رقم خورده در پنج ست این بازی به شرح زیر است: ست اول: ۲۵ - ۱۹ پاناسونیک ژاپنست دوم: ۱۹ - ۲۵ شهرداری ورامینست سوم: ۲۵ - ۱۲ پاناسونیک ژاپنست چهارم: ۱۷ - ۲۵ شهرداری ورامینست پنجم: ۱۶ - ۱۴ پاناسونیک ژاپندر ابتدای این بازی تیم شهرداری ورامین با ترکیب بهنام ابراهیمی، محمد فلاح، پرویز پزشکی، آرش تقوی، محمد رضی، جواد حسین‌آبادی و امین رضوی وارد زمین شد. هدایت این تیم را هم رحمان محمدی‌راد به عنوان سرمربی بر عهده دارد.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
فرانسه پیام اعتراض‌آمیزی به رژیم صهیونیستی در خصوص بلوکه کردن بخشی از اموال فلسطینیان توسط این رژیم ارسال کرد. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، پس از تصمیم دولت اسرائیل مبنی بر بلوکه کردن نیم میلیارد دلار از اموال مالیات‌هایی که به فلسطینیان تعلق می‌گرفت، فرانسه این پیام اعتراضی را به رژیم صهیونیستی ارسال کرد: «تصمیم خود مبنی بر تعلیق انتقال اموال مالیات‌ها به تشکیلات خودگردان را تغییر دهید». شبکه ۲ رژیم صهیونیستی گزارش داد که این اعتراض منجر به رد و بدل شدن پیام‌های شدید اللحن میان دو طرف شده است. این درخواست فرانسه با پاسخ قاطع و شفاف اسرائیل رو به رو شده؛ طوری که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی خطاب به فرانسه اعلام کرد: اسرائیل به سیاستش بر اساس آنچه در قوانین کنست قید شده، ادامه می‌دهد. اسرائیل در راستای کسر حقوق اسیران و خانواده‌های شهدای فلسطینی، این بخش از مالیات‌ها را به تشکیلات خودگردان فلسطین نمی‌دهد.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ از عملیات موفق پایگاه یکم پلیس مبازره با موادمخدر تهران بزرگ با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان در کشف یک محموله مواد مخدر خبر داد. سرهنگ محمد بخشنده، رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ در خصوص این خبر گفت: با دریافت اخبار مردمی در رابطه با فعالیت مجرمانه دو نفر در زمینه مواد مخدر مشخص شد این دو مجرم سابقه در حال انتقال یک محموله تریاک از اصفهان به اردستان هستند که در ادامه با خودرو کامیونت آنها متوقف و بیش از ۷۳ کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک از ایشان کشف و متهمین جهت ادامه رسیدگی به جرایم ارتکابی به پلیس اصفهان منتقل شدند.

انتخاب

سایت خبرگزاری انتخاب روزانه با پوشش دادن اخبار مهم و پربازدید دسته‌های مختلف سیاسی، اقتصادی،‌ورزشی و غیره و تحلیل آنها از مهم‌ترین خبرگزاری‌ها است که می‌توانید اخبار آن را در صفحه‌ مربوط به این خبرگزاری در سایت خبری دنبال کنید.