تازه‌ترین اخبار ایران و جهان از خبرگزاری انتخاب

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «انتخاب»

انتخابانتخاب1 ساعت قبل
اکنون در شرایطی که اینترنت کشور پس از چندین روز قطعی و اختلال در حال اتصال و افزایش دسترسی است، شاید برایتان سوال باشد چگونه می‌توان سرعت اینترنت را بررسی کرد. اگرچه گاهی مثل شرایط روزهای گذشته کشور، قطعی اینترنت سراسری است اما در برخی اوقات دیگر، سرعت اینترنت برخی کاربران خاص از حد عادی ضعیف‌تر است. سایت‌های متفرقهفارغ از سایت‌های اصلی که می‌توانید اینترنت خود را در آنها بررسی کنید، برخی سایت‌های متفرقه نیز برای بررسی وضعیت اینترنت شما وجود دارند. برخی از این سایت‌ها شامل موارد زیر است: Speedof. meوبسایت Speedtest. net یکی از مشهورترین سایت‌ها برای بررسی سرعت اینترنت است. با توجه به این که برخی سنجشگرهای سرعت اینترنت فقط روی سرویس‌های ثابت قوی عمل می‌کنند، این سیستم سنجش سرعت را می‌توان قوی‌تر از سایرین دانست.
انتخابانتخاب1 ساعت قبل
در این رابطه، لازم نیست تمام جهان دوست ما باشند و سطحی از تعامل حسنه را با کشور داشته باشند. زمانی که قیمت بنزین با سایر کالاها قیاس می‌شود، متوجه خواهیم شد که قیمت این فرآورده نفتی پایین است اما این بدین معنا نیست که با افزایش قیمت بنزین بتوان مشکلات را حل کرد. در نتیجه تصمیمی با دو هدف اتخاذ شد؛ یکی افزایش قیمت بنزین و تقسیم بخشی از مابه‌التفاوت در داخل برای افزاد ضعیف جامعه یعنی ۱۸ میلیون نفر و دیگری جلب نظر مثبت مشمولان حمایت یارانه‌ای، یعنی ۶۰ میلیون نفر برای حضور در انتخابات آتی. نتیجه تمامی این امور این بود که مردم ناراضی از وضعیت از فرصت بهره بگیرند نسبت به سیاست و کم‌‎کاری مسئولین اعتراض کنند. در سطحی دیگر، افزایش قیمت بنزین هیچ مساله‌ای را حل نخواهد کرد؛ نه موجب پایان قاچاق بنزین می‌شود و نه تقاضا را کاهش می‌دهد.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
سالها پیش مراجعه به مشاور بسیار عجیب به نظر می‌رسید، اما این روزها بسیاری از افراد برای مشکلات مختلف زندگی خود به مشاور مراجعه می‌کنند. با این وجود هنوز هم نقش مشاوره‌های خانوادگی به طور کامل جا نیفتاده است. اغلب مشاوران خانواده و روانشناسان به پدر یا مادر خانواده پیشنهاد می‌دهند جلسات خانوادگی مشاوره را امتحان کنند. بر همین اساس است که اهمیت مشاوره خانوادگی در چنین شرایطی بیش از هر زمان دیگری پررنگ می‌شود. بر همین اساس است که مشاوره‌های خانوادگی کمک می‌کند کودکان نیز احساس آرامش کرده و استعداد و علایق کودکان بهتر پیشرفت کند.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در واکنش به اظهارات سید احمد خاتمی، سخنگوی خبرگان رهبری که گفته بود، اعضای کمیسیون سیاسی اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان در مصوبه‌ای تاکید کردند مسئولان اجازه فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی را از این پس ندهند، گفت مجلس خبرگان حق قانونگذاری ندارد. محمد کاظمی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به خبرنگار «انتخاب» گفت: «ماهیت وظیفه مجلس خبرگان، نظارت بر عملکرد رهبری و انتخاب رهبر در شرایط خاص است. ممکن است مجلس خبرگان رهنمودی به مجلس، دولت و مردم بدهد اما این نهاد نمی‌تواند مصوبه‌ای لازم‌الاجرا را صادر کند.» وی افزود: «بر اساس قانون اساسی وظیفه قانون‌گذاری بر عهده مجلس است و خبرگان وظیفه‌ای مشخص دارد. حتی مجلس خبرگان رهبری نمی‌تواند مصوبه صادر کند.» این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در ادامه تصریح کرد: «استفاده از اینترنت به عنوان مقوله‌ای اجتماعی و رسانه‌ای حق شهروندان ما است و اینترنت را نمی‌شود محدود کرد؛ همان‌گونه که فیلتر کردن تلگرام نیز منشاء قانونی نداشت. شورای عالی امنیت ملی در شرایط اضطراری می‌تواند مصوبات خاصی داشته باشد و بعد از رفع شرایط ویژه مجددا باید امکانات و خدمات در اختیار شهروندان قرار بگیرد.»
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
اعتیاد، کمپ ترک اعتیاد، روش‌های ترک اعتیاد و …این کلمات شما را به یاد چه تصویری می‌اندازند؟ تصویر فردی معتاد که از یکی از انواع مواد مخدر استفاده می‌کند و نیاز به کمک دارد؟ اما این بار می‌خواهیم در مورد یک نوع اعتیاد متفاوت صحبت کنیم. بنابراین به شکل دقیق‌تر به بررسی روش‌های ترک اعتیاد که به شکل رسمی در کمپ‌های ترک اعتیاد به اینترنت اجرا می‌شوند پرداخته‌ایم تا ببینیم در کدام کشورها به این مساله بیشتر توجه شده است. کشور چین رکورد بیشترین کمپ‌های ترک اعتیاد به اینترنت در دنیا را دارد و باروش‌های کمی عجیب و غریب خود به جنگ اعتیاد اینترنتی رفته است. این کمپ یا کلینیک ترک اعتیاد به نوعی جزو خشن‌ترین و ضربتی‌ترین کلینیک ترک اعتیاد اینترنتی در چین هم محسوب می‌شود. «مغزت را حفط کن» نام این کمپ ترک اعتیاد به اینترنت است، که اتفاقا نامی بسیار با مسما دارد.
انتخابانتخاب4 ساعت قبل
بانک صادرات ایران به ۵۰ اثر برتر دومین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی در رده سنی ۵ تا ۱۲ سال با عنوان «پوپک دانا»، با شعار «بخوانیم، بفهمیم، بگوئیم» جوایز نقدی اهدا کرد. به گزارش انتخاب به نقل از بانک صادرات ایران، در مراسم اختتامیه دومین دوره مسابقه بزرگ کتابخوانی «پوپک دانا» که با حمایت بانک صادرات ایران و با حضور سیدکاظم مرتضوی اسکوئی، معاون طرح و برنامه این بانک برگزار شد، به ۳ نفر برنده سطح طلایی، ۱۲ نفر برنده سطح نقره‌ای، ۱۵ نفر برنده سطح برنزی و ۲۰ نفر در سطح شایسته تحسین، جوایزی شامل تندیس، لوح سپاس، هدیه نقدی و اشتراک یک تا شش‌ماهه رایگان فیلیمو اهدا شد. بانک صادرات ایران در راستای عمل به مسئولیت‌ اجتماعی و پشتیبانی از بخش‌های مختلف فرهنگی کشور و به‌ویژه کمک به اهالی قلم، برگزاری دومین دور مسابقه بزرگ کتابخوانی در رده سنی ۵ تا ١٢ سال با عنوان «پوپک دانا» با شعار «بخوانیم، بفهمیم و بگوییم» را در مشارکت با موسسه خانه کتاب مورد حمایت قرار داد و از میان ۵۸۰ اثر رسیده، به ۵۰ اثر برتر به انتخاب هیئت داوران جوایزی تعلق گرفت. علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه، باید یک جلد کتاب به سلیقه خود به غیر از کتب درسی و کمک درسی را انتخاب و خلاصه آن را جلوی دوربین بیان می‌کردند و فیلم کوتاه حداکثر ١٢٠ ثانیه آن را به دبیرخانه این مسابقات ارسال تا در قرعه‌کشی بزرگ «پوپک دانا» شرکت داده می‌شدند. در این مراسم که ۲۹ آبانماه در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد، مدیر و معاون شعب مرکز تهران و معاون اداره کل روابط عمومی بانک صادرات ایران نیز حضور داشتند.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
معاون طرح و برنامه بانک صادرات ایران گفت: بانک‌ها می‌توانند برای استفاده از خدمات و تولیدات شرکت‌های ارائه دهنده اپلیکیشن‌های نوین بانکی پیشقدم شوند و بانک صادرات ایران برای استفاده از توانمندی‌های استارت آپ‌ها و فین‌تک‌ها برنامه دارد. به گزارش انتخاب به نقل از بانک صادرات ایران، سید کاظم مرتضوی اسکویی در بازدید از نمایشگاه ایران پرداخت، حضور بانک صادرات ایران را برای تقویت ارتباط و همکاری با فین‌تک‌ها و استارت‌آپ‌ها در زمینه استفاده از نرم‌افزارهای نوین سازنده خواند و گفت: نمایشگاه ایران پرداخت تلاشی برای فرهنگ‌سازی و ایجاد بسترهای لازم کاهش هزینه‌های نظام‌های پرداخت است که با حضور شرکت‌های پرداخت‌ساز، خدمات انفورماتیک، فین‌تک‌ها و سایر فعالان این حوزه، امکان دسترسی بهتر به تولیدات آنها را فراهم کرده است. بانک صادرات ایران برای توسعه در حوزه فناوری اطلاعات این مسیر را در قالب یک هلدینگ پیگیری خواهد کرد. مرتضوی اسکویی در این بازدید در نشستی با محمدمراد بیات، مدیرعامل مرکز فابا و برگزار کننده نمایشگاه ایران پرداخت، توانمندی‌ها و ظرفیت‌ بانک صادرات ایران برای توسعه همکاری برای تسریع در تحول بانکداری دیجیتال و اقتصاد هوشمند را ارائه کرد. در جریان این بازدید جوایز یکی از پنل‌های تخصصی این نمایشگاه با حضور معاون طرح و برنامه بانک صادرات ایران اعطا شد.
انتخابانتخاب5 ساعت قبل
همزمان با توسعه هوش مصنوعی تعداد ربات‌ها نیز رو به افزایش است. ربات‌ها نمایندگان پویا و هوشمندی از توسعه هوش مصنوعی محسوب می‌شوند. به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بسیاری از فعالان حوزه هوش مصنوعی تمایل دارند که ربات‌های مختلفی تولید کنند. اما با افزایش شمار ربات‌های هوشمند، نگرانی‌ها در رابطه با کارکرد و تعداد ربات‌ها نیز رو به افزایش است. این ربات نمونه‌ای از ربات‌های نسل بعدی است؛ زمانی که تفکیک انسان از ربات بسیار دشوار خواهد بود.

تصاویر: نخستین روز رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۹۸

19+
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
علی مطهری با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده برای دسترسی به اینترنت در پی برخی ناآرامی‌های مربوط به افزایش قیمت بنزین گفت: به نظر من ادامه قطع اینترنت با توجه به بازگشت آرامش به کشور ضرورتی ندارد. وی افزود: مسئولیت این امر با وزیر کشور به عنوان رئیس شورای امنیت کشور است، اگر وزیر کشور بخواهد بر ادامه قطع اینترنت اصرار بورزد، مجلس عکس العمل نشان خواهد داد. مطهری با ضعیف خواندن عملکرد وزیر کشور در اجرای تصمیم مدیریت مصرف سوخت گفت: ممکن است او را استیضاح کنیم.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
دبیر شورای عالی مجازی گفت: مسئولین به دنبال اتصال اینترنت در اسرع وقت هستند و امروز جلسه‌ای برای این موضوع برگزار می‌شود. به گزارش «انتخاب»، دبیر شورای عالی مجازی در پاسخ به پرسشی مبنی بر زمان اتصال اینترنت اظهار کرد: مسئولین به دنبال اتصال اینترنت در اسرع وقت هستند و امروز جلسه‌ای در این باره برگزار می‌شود. فیروزآبادی با تاکید بر اینکه ظرف یکی دو روز آینده درباره زمان دقیق اتصال اینترنت تصمیم‌گیری می‌شود، افزود: با توجه به اینکه ما تصمیم‌گیرنده نیستیم و تصمیم در این موضوع مربوط به دستگاه‌های ذیربط و امنیتی است، نمی‌توانم درباره زمان دقیق آن اظهارنظر کنم. وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه برقراری شبکه اطلاعات ملی نیز به شکل موثر نیازمند اینترنت است، گفت: شبکه ملی اطلاعات نیز به شبکه جهانی متصل است و بدون آن خوب کار نمی‌کند به همین دلیل وقتی اتصال با اینترنت اصلی قطع می‌شود، شبکه ملی اطلاعات نیز دچار مشکلاتی می‌شود. وی ابراز امیدواری کرد که با اقدامات آتی از سوی مسئولان ذیربط در صورت تکرار این اتفاق زیان‌های مردم به حداقل برسد.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بر مردم ثابت شد که مسئله حرکت‌های ضد انقلابی، مسئله مردمی نیست، جریان خارجی است، خودشان آمدند پشت تریبون‌هایشان اقرار کردند که ما آماده کردیم و پول خرج کردیم. نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: در قضایای اخیر، این‌طور نیست که بگوییم در این حادثه‌ها اتفاقی نیفتاده، خواستند کاری کنند، بعد دشمن برنامه‌ریزی و نقشه کشید و چنین جنایت‌های فجیعی انجام داد و مردم ایستادند. دشمن بازهم روسیاه شدوی با بیان این‌که سایه آقایی امام رضا (علیه‌السلام) بر سر مشهد و کشور است، افزود: با روح فداکاری و ایثارگری که در شما وجود دارد، دشمن این بار نیز روسیاه شد. حجت الاسلام علم‌الهدی تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم این انقلاب تمام نشده، روز آخر انقلاب روزی است که امام زمان (علیه‌السلام) بیایند و حق را بگیرند، تا آن روز انقلاب ادامه دارد ولی ماهیت انقلاب مبارزه است، تدبیر، اندیشه و تعقل هست اما چاشنی انقلاب مبارزه است، باید بجنگیم و بایستیم. امام جمعه مشهد با اشاره به راهپیمایی مردم انقلابی مشهد در روز جمعه، گفت: تا می‌توانید مردم را دعوت کنید تا در این راهپیمایی شرکت کنند.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
بلومبرگ نوشته است: تغییرات آب و هوایی شرکت آرامکو عربستان را به شدت تهدید می‌کند. تغییرات آب و هوایی موجب بالا رفتن آب دریا و غرق شدن بخش‌های زیادی از این شرکت خواهد شد. تیبالت لاکوند، رئیس کلندر در مصاحبه‌ای گفت: «بخش جنوبی این شرکت احتمالا در دهه آینده زیر آب می‌رود، خود آرامکو هم تایید کرده تغییرات آب و هوایی یک خطر جدی است. درباره چشم‌انداز عرضه سهام آرامکو هم این شرکت تایید کرده که خطرات تغییرات آب و هوایی وجود دارد و می‌تواند تقاضا برای نفت و مشتقات آن را کاهش دهد. عربستان قصد دارد سهام شرکت آرامکو را بفروشد و حدود دوماه است که زمان عرضه آن به تاخیر می‌افتد.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
وی اظهار کرد: نمی‌دانم اولین بار چه کسی اسم ما را اصولگرا گذاشت ولی افتخار می‌کنیم که به اصول و مبانی انقلاب پایبند هستیم. رییس دوره چهارم شورای اسلامی شهر تهران افزود: با عده‌ای از دوستان و در راس همه حجت الاسلام رئیسی شورای ائتلاف را ایجاد کردیم و افتخار می‌کنیم که شخص رئیسی آغازگر و پایه‌گذار شورای ائتلاف نیروی‌های انقلابی بود. چمران با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر جوانگرایی، اضافه کرد: این به معنای نادیده گرفتن تجربه قدیمی‌ها نیست. اکنون افرادی که دارای همه این مولفه‌ها هستند جمع شده‌اند و شورای ائتلاف نیروهای انقلابی را تشکیل داده‌اند که بتوانیم در انتخابات اسفند ۹۶ به پیروزی برسیم. چمران ادامه داد: اینکه ۳۰ لیست از درون جریان نیروهای انقلاب خارج شود و رای ما به ۳۰ قسمت تقسیم شود، موفق نمی‌شویم.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
به نقل از سایت اینترنتی النشره، عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق با تاکید بر اینکه تظاهرات حق است و باید به آزادی بیان احترام گذاشت تصریح کرد، همه مطالبات مردمی با همکاری یکدیگر و مسئولیت‌پذیری مشترک در جهت منافع عراق قابل اجراست. وی در خصوص تظاهرات عراق تصریح کرد، تظاهرات، اشکالات موجود در ساختار سیاسی و امور مختلف زندگی را که لازم است مورد بررسی قرار گیرد برملا کرد. عبد المهدی تاکید کرد، ضرورت دارد فضای سرمایه‌ گذاری امنی را برای جذب شرکت‌ها، کاهش وابستگی به نفت، افزایش منابع و فرصت‌های شغلی فراهم نمود.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
در همین حال کنت لونگ، یکی از قانونگذاران هنگ‌کنگ از اقدام پلیس در شلیک گاز اشک‌آور به سوی معترضان انتقاد کرد و به بیان اعتراض مردم نسبت به خطرات آن روی سلامت جسمانی‌ خودشان پرداخت. برخی از معترضانی که داخل دانشگاه پلی‌تکنیک هنگ‌کنگ گیر افتاده‌اند، به رویترز گفتند چون جرمی مرتکب نشده‌اند و بی‌گناه هستند، نمی‌خواهند با پلیس رو در رو شود و به دنبال راه فرار هستند. وزیر امنیت هنگ‌کنگ سه‌شنبه از بازداشت ۷۳۰ معترض خبر داد و گفت حدود ۹۰۰ معترض تسلیم پلیس شدند که ۳۰۰ تن از آنان زیر ۱۸ سال سن داشتند. در همین حال سفیر پیشین آمریکا در چین امروز گفت، اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا لایحه حقوق بشری هنگ‌کنگ را به امضا رسانده و تبدیل به قانون کند، روابط آمریکا-چین وخیم‌تر خواهد شد. مکس بوکوس که در دوران باراک اوباما سفیر چین بود، گفت: «گمان نمی‌کنم این لایحه به معترضان در دسترسی به اهدافشان کمک کند.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
پیرو انتشار خبری مبنی بر مشاجره در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که خبر مذکور فاقد اعتبار بوده و تأکید کرد که جایگاه اطلاع‌رسانی و سخنگویی شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده دبیر محترم این شورا است. در این اطلاعیه با ذکر این نکته که در جلسات شورا و ارائه مباحث کارشناسی؛ آرا و دیدگاه‌های متفاوت وجود دارد تأکید شده است که رسانه‌ها با انتشار اخبار وحدت‌آفرین و امیدبخش؛ توان فکری کشور را در مسیر رشد و پیشرفت، هدایت کنند. به دنبال برگزاری جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی برخی رسانه‌ها در روزهای گذشته اخباری مبنی بر بحث و مشاجره میان یکی از اعضای شورا با رئیس جمهور منتشر کرده بودند.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری یادواره ۱۶۶ شهید شهرستان مرزی بندر آستارا در جمع خبرنگاران، در خصوص آخرین وضعیت روح اله زم و هم دستان کانال «آمد نیوز»، توضیح داد: در این پرونده تلاش ویژه‌ای شده است و هم دستان وی در داخل و خارج کشور چه آگاهانه، یا از سر رقابت‌های سیاسی و یا عنصر ضد انقلابی که در سیستم ارتباطی با وی بودند، بخش عمده‌ای شناسایی شدند و به مرور دستگیر و برای آنها پرونده تشکیل می‌شود. وی از ورود همه جانبه سیستم قضایی کشور در این پرونده سخن گفت و افزود: این لطف خداوند است که پیش از این جریانات این شبکه منهدم شد، زیرا یک ظرفیت ایجاد کرده بود که بیش از این می‌توانستند از آن بهره مند شوند.
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
حجت الاسلام سید کاظم موسوی در حاشیه راهپیمایی حمایت از ولایت و امنیت کشور در شیراز به ایسنا گفت: انقلاب و نظام اسلامی و امنیت کشور به آسانی کسب نشده که ارزان از دست بدهیم. وی خاطرنشان کرد: اغتشاشگران و اشرار بدانند که دادگستری پای کار است و همه را براساس قانون و عدالت اسلامی محاکمه خواهد کرد. موسوی با بیان اینکه مجازات سختی در انتظار اشرار و اغتشاشگران و مخلان نظم و امنیت عمومی است، گفت: صف مردم از مخلان نظم و اغتشاشگران جدا است. رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به حضور گسترده و حماسی مردم در راهپیمایی حمایت از ولایت و امنیت کشور در شیراز گفت: این مردم همیشه در صحنه بوده و هستند و هرجا بحث امنیت کشور باشد، مردم آماده دفاع بوده‌اند. دادگستری فارس قبلا اعلام کرده که هر شهروندی در جریان آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر دچار خسارت شده است، امکان طرح شکایت از طریق مجاری قانونی و قضایی در فارس را دارد.

تصاویر: خسارات وارد شده به اموال عمومی در شیراز

17+
انتخابانتخاب8 ساعت قبل
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
توافق کاهش تولید فعلی اوپک پلاس تا پایان مارس سال ۲۰۲۰ ادامه دارد. تولید میعانات پیش از این به مسئله مورد اختلاف میان قطر و شرکای سابقش در اوپک تبدیل شده بود و در نهایت این کشور تصمیم گرفت از اوپک خارج شود. تولید نفت روسیه در طول سال میلادی جاری نوسان داشته و این کشور از اوت بالاتر از سهمیه خود، نفت تولید کرده است. نواک اوایل ماه میلادی جاری گفت که کاهش تولید روسیه در اکتبر تنها ۲۱۱ هزار بشکه در روز بود. منابع آگاه اخیرا اظهار کرده‌اند روسیه در دیدار آینده با اوپک بعید است با کاهش بیشتر تولید نفت موافقت کند اما ممکن است در همراهی با عربستان سعودی، برای تمدید توافق کاهش تولید متعهد شود.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
خبرگزاری فارس نوشت: در ادامه حمایت‌های پی در پی مقام‌های آمریکایی از ناآرامی‌های اخیر در ایران، «مایک پنس» معاون «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا نیز با انتشار پیامی توییتری از اغتشاشات در ایران حمایت کرد. معاون ترامپ در ادامه با ژست انساندوستانه و با فراموشی فشارهایی که در نتیجه تحریم‌های آمریکا به مردم ایران تحمیل شده است، گفت: «پیام آمریکا روشن است؛ مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اند». این اولین بار نیست که با شروع ناآرامی در ایران، مقامات آمریکایی به حمایت از آشوب‌ها پرداخته‌اند. پیش از این نیز، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا، در صفحه توییتر خود نوشت که آمریکا صدای مردم ایران را شنیده و از آنها حمایت می‌کند. حمایت واشنگتن از اغتشاشات و ناآرامی‌ها در ایران در شرایطی است که حتی تحلیلگران آمریکایی نیز به نقش این کشور در پشت پرده ناآرامی‌های ایران اشاره کرده‌اند.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
حیدر آسیابی در حاشیه راهپیمایی حامیان ولایت و امنیت کشور در شیراز گفت: امروز مردم بار دیگر ندای رهبر فرزانه و معظم انقلاب را لبیک گفته و حماسه‌ای ماندگار خلق کردند. وی با بیان اینکه حضور گسترده مردم در این صحنه، چشم فته را کور و ریشه آن را خشک خواهد کرد، تاکید کرد: مرجع قضایی استان فارس هم قول می‌دهد که با اشراری که نسبت به تخریب اموال عمومی اقدام کرده و با آتش زدن اماکن و دارایی‌های مردم نظم و امنیت را برهم زدند با قاطعیت برخورد کند. دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس خاطرنشان کرد: همه اشرار و اغتشاشگران را تا نفر آخری که اقدام به اخلال در امنیت و نظم عمومی کرده باشد را پیدا می‌کنیم و براساس قانون به اشد مجازات خواهیم رساند.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
سردار حاجی محمد مهدیان نسب با اشاره به این‌که مسیر انقلاب اسلامی ادامه دهنده مسیر نبی مکرم اسلام (ص) است و احکام اسلامی باید در همه شئونات زندگی ما ساری و جاری باشد، اظهار کرد: به دنبال اعلام طرح اصلاح مصرف سوخت عده‌ای فرصت‌طلب با ایجاد اخلال و اغتشاش در نظم عمومی اقدام به تخریب اموال دولتی و خصوصی کردند و فرماندهی انتظامی لرستان با اعلام آماده باش صددرصدی سریعا در سطح استان حاضر شدند. وی با اشاره به این‌که امنیت شهروندان و پاسداری از ارزش‌های اسلامی و انقلابی خط قرمز پلیس است، تصریح کرد: نیروی انتظامی در کنار مردم و در خدمت امنیت آنان است چراکه امنیت مردم و حفاظت از اموال عمومی و مردمی خط قرمز پلیس است و حافظان امنیت به‌هیچ‌وجه اجازه اخلال و ناامنی به اخلالگران و فرصت‌طلبان را نمی‌دهد. فرمانده انتظامی لرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر امنیت و آرامش کامل در استان حاکم است ضمن اینکه به شهروندان اطمینان می‌دهیم پلیس در کنار دیگر نیروهای امنیتی اجازه نخواهند داد عده‌ای فرصت‌طلب در زندگی شهروندان اخلال ایجاد کنند. سردار مهدیان نسب با تأکید بر این‌که در دفاع از امنیت و آرامش مردم، در آمادگی کامل و صددرصدی به سر می‌بریم اضافه کرد: نیروی انتظامی مجاهدانه و صادقانه در برقراری نظم و امنیت تلاش می‌کنند. وی با بیان این‌که امنیت و آرامش حق مردم است و نیروی انتظامی در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد، افزود: پلیس قاطعانه با مخلان امنیت و آرامش مردم برخورد می‌کند و با هیچ‌کسی تعارفی ندارد.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی سال‌های اخیر اقدام به انتشار جزییات کیفیت هوای تهران، پیش‌بینی آلودگی برای روزهای آینده، سرعت و جهش و باد، بارندگی و … کرده است اما طی روزهای اخیر جزییات کیفیت هوای تهران که پیش از این روی سایت یا اپلیکیشن این شرکت قرار می‌گرفت به روز رسانی نشده است و اطلاعات دقیقی از وضعیت کیفیت هوای تهران طی روزهای اخیر وجود نداشته است. حسین شهیدزاده - مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - در گفت و گو با ایسنا توضیح داد: ما بخشی از اطلاعات خود را برای پیش‌بینی هواشناسی و آلودگی هوا از سایت‌ها و مدل‌های جهانی تامین می‌کنیم. اختلالات به وجود آمده در اینترنت کشور، سبب شده است که به این اطلاعات جهانی دسترسی نداشته باشیم و در نتیجه نتوانیم پیش‌بینی آلودگی هوا برای روزهای آینده، جهش وزش باد و مقدار بارندگی را روی سایت خود بارگذاری کنیم. به گفته شهیدزاده در حال حاضر بر اساس اطلاعات موجود آلودگی هوا تنها می‌توان شاخص کیفیت هوا را به صورت آنلاین اعلام کرد.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
‌حجت الاسلام سید محسن محمودی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین از راهپیمایی مردم بابصیرت و انقلابی شهر تهران در محکومیت اشرار و آشوبگران خبر داد و افزود: درپی حرکات شوم آشوبگران و اغتشاشگران در تخریب اموال عمومی و توهین به مقدسات مردم شریف و انقلابی شهر تهران راهپیمایی خواهند کرد. وی ادامه داد: کشور ما هم اکنون در شرایط حساسی قرار دارد، فتنه‌ای در کشور رخ داد و دشمنان خارجی و منافقین با موج سواری با جنایات مشمئز کننده اغتشاشگران همنوایی کردند و دیدیم این خسارات به نظام و مردم چه ضربه‌ای وارد کرد. رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: اتفاقات تلخ روزهای گذشته مانند جسارت به حریم مساجد و آتش زدن قرآن و مثله کردن مدافعان امنیت واقعا دردناک بود و به همین جهت در شهر تهران راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر و حمایت از مقام معظم رهبری و پیگیری مطالبات به حق مردم برگزار می‌شود. حجت الاسلام محمودی یادآور شد: راهپیمایی محکومیت اغتشاشات در شهر تهران روز دوشنبه ۴ آذرماه ۹۸ از ساعت ۹:۳۰ صبح در میدان امام حسین (ع) تجمع آغاز و به سمت میدان شهدا تظاهرات خواهند کرد.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
«احسان عراقی زاده» اظهار کرد: در پی ورود سامانه بارشی به استان کرمان از دو روز گذشته، هم اکنون شاهد بارش برف در برخی محورها و گردنه‌های استان کرمان هستیم. وی ادامه داد: هم اکنون در محور «رفسنجان - سرچشمه»، «بردسیر - سیرجان» در محل خانه سرخ، «کرمان - شهداد» در محله تونل سیرچ، «کرمان - راور» گردنه خراسانی، «کرمان - ماهان - بم» محل خوراک ساز، «کرمان - بافت» محل قنات سیر و محور «بافت - کرمان» محل سنگ صیاد شاهد بارش برف هستیم. معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه اکیپ‌های راهداری در همه محورها مستقر و آماده انجام هرگونه عملیات راهداری هستند تاکید کرد: رانندگان برای تردد در محورهای برف‌گیر تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ همراه داشته باشند. عراقی زاده با اشاره به محورهایی که بارش باران در آنها گزارش شده است خاطر نشان کرد: در محورهای «کرمان - رفسنجان»، «کرمان - چترود» و محور «بم - فهرج» شاهد بارش باران و در محور «کرمان - راور» گردنه خراسانی شاهد مه گرفتگی هستیم.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
میانگین کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون با شاخص ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است. میانگین این شاخص طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۹ و در شرایط سالم بود. به گزارش ایسنا شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.
انتخابانتخاب9 ساعت قبل
به گفته وی، سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های کشور، انجمن‌های حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، سازمان حمل و نقل و پایانه‌ها، ناظران افتخاری سازمان حمایت، بازرسان اصناف و سازمان تعزیرات حکومتی از جمله سازمان‌هایی هستند که در این نظارت‌ها همکاری دارند. مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با تاکید بر اینکه تشدید نظارت‌ها تا جایی که لازم باشد ادامه دارد، تصریح کرد که در تمام ابلاغیه‌ها و هماهنگی‌ها که با بازرسان انجام شده، تاکید شده که با کسانی که از عرضه کالا خودداری یا اقدام به احتکار کالا می‌کنند، به شدت برخورد شود. این مقام مسئول همچنین از تشکیل گشت ویژه برخورد با محتکران خبر داد و گفت: به همه واردکنندگان، تولیدکنندگان و واحدهای صنفی خرد و کلان به صورت اکید توصیه شده که هیچ وقفه‌ای در عرضه کالا ایجاد نکنند. وی افزود: در حال حاضر هیچ مشکلی در تامین کالا وجود ندارد و هیچ وقفه‌ای در توزیع کالا پذیرفته نیست. در این زمینه اعلام شده هر گونه دپو و عدم اعلام موجودی کالا از سوی واحدهای تولیدی و صنفی، بخصوص در کالاهای اساسی؛ مصداق امتناع از عرضه و اختفاء کالا شمرده می‌شود و حتی در صورت محرز شدن تخلف ممکن است احتکار تلقی شود که در این صورت با تشکیل پرونده در تعزیرات حکومتی با این افراد برخورد می‌شود.

انتخاب

سایت خبرگزاری انتخاب روزانه با پوشش دادن اخبار مهم و پربازدید دسته‌های مختلف سیاسی، اقتصادی،‌ورزشی و غیره و تحلیل آنها از مهم‌ترین خبرگزاری‌ها است که می‌توانید اخبار آن را در صفحه‌ مربوط به این خبرگزاری در سایت خبری دنبال کنید.