تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری اصفهان امروز

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اصفهان امروز»

اصفهان امروزاصفهان امروز4 ساعت قبل
مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر ترافیک در خیابان‌ها و معابر شهر روان است و تردد به آرامی صورت می‌گیرد. مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان گفت: در حال حاضر ترافیک در خیابان‌ها و معابر شهر روان است و تردد به آرامی صورت می‌گیرد. هادی کریمی در گفت و گو با ایمنا اظهار کرد: وضعیت ترافیکی معابر شهر در حال حاضر بسیار مطلوب است، اما با توجه به اتفاقات روز گذشته فانوس تعدادی از چراغ‌های راهنمایی و رانندگی تقاطع‌های شهر دچار آسیب شده است. وی تاکید کرد: از شهروندان انتظار می‌رود تا زمان تعمیر چراغ‌های راهنمایی و رانندگی تقاطع‌های شهر با رعایت حق تقدم در معابر تردد کنند تا ترافیک افزایش پیدا نکند. مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: از شهروندان انتظار می‌رود از انجام سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند تا خسارات وارد شده به زیرساخت‌های شهر به خصوص چراغ‌های راهنمایی و رانندگی تعمیر و مشکلات به وجود آمده رفع شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز5 ساعت قبل
۲۶ آبان ۱۳۹۸, ۱۳:۵۸ / کد خبر:۷۷۵۳۱ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در درس خارج فقه امروز خود، سخنانی را درباره مدیریت مصرف سوخت مطرح کرده‌اند. سران قوایند، نشستند با پشتوانه‌ی کارشناسی یک تصمیمی برای کشور گرفتند، باید عمل بشود به آن تصمیم؛ این یک نکته. این مفاسد هیچ مشکلی را درست نمیکند جز اینکه علاوه‌ی بر هر مشکلی که هست، ناامنی را هم اضافه میکند. مسئولین هم البته دقت کنند، مواظبت کنند، هرچه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند. این آن توصیه‌ی ما است، مسئولین کشور هم به وظایف‌شان به طور جدی عمل کنند.
اصفهان امروزاصفهان امروز22 ساعت قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۱۹:۴۲ / کد خبر:۷۷۵۰۷ کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان از ورود توده هوای سرد و پرفشار به استان اصفهان از بعد از ظهر امروز خبر داد. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان از ورود توده هوای سرد و پرفشار به استان اصفهان از بعد از ظهر امروز خبر داد. وی با بیان اینکه بیشینه دمای هوا در دو روز آینده بین شش تا ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش خواهد داشت، افزود: شرایط برای مه آلودگی، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد شهری و جاده‌ای در روزهای آینده مهیا است. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: کاشان با ۱۴ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای ۱۰ درجه زیر صفر به ترتیب گرمترین و سردترین مناطق استان در ۲۴ ساعت آینده پیش بینی می‌شود. علی عسگریان ادامه داد: بیشینه و کمینه دما در کلانشهر اصفهان بین ۱۳ درجه سانتی گراد بالای صفر و دو درجه سانتی گراد زیر صفر در نوسان خواهد بود.
اصفهان امروزاصفهان امروز22 ساعت قبل
رئیس پلیس راهور اصفهان گفت: وضعیت ترافیک و شلوغی خیابان‌های اصفهان با کمک مردم در حال عادی شدن است. سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون چند نقطه از خیابان‌های اصفهان که توسط افراد مغرض مسدود شده بود با کمک مردم بازگشایی شده است و سد معبر چند نقطه دیگر نیز تا ساعات آینده رفع خواهد شد. وی اظهار داشت: توقف خودروها و ترافیک ایجاد شده از پیش از ظهر امروز، گرفتاری‌های زیادی را برای مردم بوجود آورد و دانش‌آموزان و بیماران بدحال بسیاری را دچار مشکل کرد. به گفته وی، این وضعیت عبور و مرور خودروهای آتش‌نشانی، آمبولانس‌ها و سرویس‌های مدارس را نیز با اختلال مواجه کرد. رئیس پلیس راهور اصفهان در عین حال ابراز امیدواری کرد که این وضعیت تا غروب امروز در اصفهان برطرف شود و ترافیک این شهر به حال عادی و روان بازگردد. امروز در اصفهان و تعدادی از شهرها برخی از رانندگان با خاموش کردن خودروهایشان و ایجاد ترافیک، ‌نارضایتی خود را نسبت به نرخ جدید بنزین اعلام کردند. اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین پس از آن آغاز شد که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا، ‌ از بامداد جمعه ۲۴ آبان، قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای یکهزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین غیرسهمیه‌ای سه هزار تومان تعیین شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز22 ساعت قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۲۰:۴۶ / کد خبر:۷۷۵۰۸ با توجه به نگرانی و درخواست والدین دانش آموزان اصفهانی مدارس در برخی از مقاطع تحصیلی فردا تعطیل اعلام شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ محمد اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در پی مشکلات ترافیکی و اختلال در عبور و مرور، فردا مقاطع پیش دبستانی، دبستان و متوسطه اول نواحی شش گانه شهر اصفهان تعطیل است.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
با وجود اجرای سهمیه‌بندی بنزین اما همچنان افرادی هستند که کارت سوخت شخصی ندارند و یا رمز آن را فراموش کرده‌اند. حال سوال اصلی این است که این افراد چه کاری باید انجام دهند. با وجود آنکه از مرداد ماه امسال استفاده از کارت سوخت شخصی الزامی شده بود اما همچنان افراد زیادی هستند که یا کارت سوخت ندارند و یا رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند. این در حالی است که پیش از این شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران بارها تاکید کرده بود که افراد حداقل یکبار از کارت سوخت خود استفاده کنند تا مشکلاتی از این دست، پیش از اجرای سهمیه‌بندی و واقعی‌شدن قیمت بنزین رفع شود. اما در عمل تنها ۱۵ درصد از مردم از کارت سوخت شخصی خود تا پیش از اجرای سهمیه‌بندی استفاده کردند و این امر باعث شد تا با اعلام تغییر قیمت بنزین، غافلگیر شوند زیرا یا کارتی نداشتند و یا رمز آن را نمی‌دانستند و مجبور شدند برای سوخت‌گیری از کارت جایگاه‌داران و قیمت آزاد سه هزار تومانی استفاده کنند. در شرایط فعلی، ‌بیش از ۹۰۰ هزار کارت سوخت در باجه‌های معطله پست باقی مانده که افراد باید برای دریافت آن اقدام کنند. از همین رو بود که باجه‌های پست روز جمعه ۲۴ آبان ماه نیز باز بودند تا سریع‌تر کارت سوخت افراد را به دستشان برسانند. همچنین تاکنون ۴۸ میلیون کارت سوخت در کشور صادر شده و این در حالی است که در مجموع ۲۴ میلیون خودرو و موتور سیکلت در کشور تردد می‌کنند. با وجود آنکه دو برابر وسیله نقیله کشور کارت سوخت صادر شده اما همچنان هستند افرادی که کارت سوخت ندارند. با این حال اگر این امکان وجود نداشت، ‌افراد می‌توانند با مدارک شناسایی به نواحی پخش فرآورده‌های نفتی ایران مراجعه کرده و اقدام به حذف رمز کارت کنند. وی تاکید کرد: ‌ پس از حذف کارت، ‌در اولین مراجعه به پمپ بنزین‌ها، ‌می‌توان رمز جدید را برای کارت سوخت تعریف کرد.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۱۳:۵۵ / کد خبر:۷۷۵۰۰ نرخ سکه امامی (تمام طرح جدید)، سکه بهارآزادی (تمام طرح قدیم)، هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار امروز افزایش محسوسی را تجربه کرده است. امروز شنبه_ ۲۵ آبان ماه _ سکه طرح جدید و سکه طرح قدیم به ترتیب چهار میلیون و ۱۱۳ هزار تومان و چهار میلیون و ۷۹ هزار تومان در بازار معامله شد. اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا در جدول زیر آمده است:
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۳۵ / کد خبر:۷۷۴۹۷ طرح ساماندهی محور تاریخی - گردشگری دردشت اصفهان آغاز شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: برای اجرای این طرح شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. محمد فیض افزود: محور تاریخی – گردشگری دردشت به طول دو و نیم کیلومتر حدفاصل ابن سینا، خیابان ابن سینا، بازارچه دردشت، حمام دردشت، کاروانسرا، کتابخانه، مسجد، عصارخانه شیخ بهایی، بازار بزرگ اصفهان و میدان امام علی (ع) است. وی گفت: محور دردشت از محدوده بازارچه پاگلدسته شروع و با گذر از مسجد پاگلدسته، مدرس بوعلی‌سینا و مدرسه شفیعیه به خیابان ابن سینا رسیده و سپس با گذر از بازارچه دردشت به سمت دو منار دردشت، مقبره سلطان بخت‌آغا رسیده و از آنجا به عصارخانه و حمام شیخ بهائی و نهایتا به میدان امام علی (ع) منتهی می‌شود. مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان افزود: به دنبال ساماندهی بخش‌هایی از محور دردشت در سال‌های گذشته از جمله کفسازی کوچه پاچنار (شفیعیه)، بازار دردشت و بازار دو منار دردشت، ساماندهی بخش دیگری از این محور که از انتهای بازار دردشت شروع شده و با گذر از بازار دومنار دردشت به بازار شیخ بهایی می‌رسد. محمد فیض اجرای این طرح را برای رفاه حال شهروندان در فازهای ۱۰۰ متری به صورت جداگانه دانست و گفت: اجرای این طرح همچون دیگر گذرها شامل تخریب آسفالت، خاکبرداری، زیر سازی و بلوک فرش است.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۳۰ / کد خبر:۷۷۴۹۵ سرپرست معاونت پایش و نظارت اداره‌کل حفاظت محیط زیست اصفهان با اشاره به ضرورت تامین حقابه تالاب گاوخونی گفت: نجات این تالاب بین‌المللی یک منفعت و مصلحت فرانسلی، فرامنطقه‌ای و ملی است. حسین اکبری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس ضوابط، تامین حقابه زیست محیطی پس از آب آشامیدنی اولویت دوم است ولی متاسفانه در طول سال‌های گذشته این حق از تالاب بین‌المللی گاوخونی دریغ شده است. به گفته کارشناسان امر تالاب گاوخونی برای سیراب شدن به حدود ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب نیاز دارد یعنی زمانی که ارتفاع آب در این اکوسیستم طبیعی تقریبی یک متر باشد به کارکرد واقعی اش می‌رسد. وی اظهارداشت: محیط زیست استان اصفهان در سطوح ملی و استانی پیگیری‌های مستمر و جامعی در خصوص تبیین شرایط بحرانی و خشکیدگی تالاب‌ بین‌المللی گاوخونی و زاینده‌رود بویژه در شرق اصفهان داشته است و بر تامین این حقابه‌های زیست محیطی به عنوان حقوق عامه تاکید دارد. سرپرست معاونت پایش و نظارت اداره‌کل حفاظت محیط زیست اصفهان اضافه کرد: خشیدگی تالاب گاوخونی ناشی از تامین نشدن حقابه آن است و یک چالش زیست محیطی اساسی محسوب می‌شود که ادامه آن می‌تواند وضعیت بحرانی این اکوسیستم طبیعی را وخیم‌تر کند و آن را در آستانه تبدیل شدن به کانون ریزگردهای سمی قرار دهد. وی ادامه داد: اگر حقابه این تالاب تامین نشود ممکن است به زودی شاهد تبدیل شدن گاوخونی به کانون گرد و غبار سمی باشیم که می‌تواند محیط زیست و بهداشت ساکنان فلات مرکزی ایران تا شعاع ۵۰۰ کیلومتر را تحت تاثیر قرار دهد. اکبری بیان کرد: تامین حقابه گاوخونی و نجات آن یک ضرورت برای دور شدن از یک فاجعه زیست محیطی در فلات مرکزی ایران است. وی با بیان این که تالاب بین‌المللی گاوخونی حدود ۱۵ سال حقابه‌ای دریافت نکرده است، گفت: بر اساس مطالعات جامع دانشگاهی ۱۳۷ میلیون متر مکعب در سال حقابه زیست محیطی زاینده‌رود و ۱۷۶ میلیون متر مکعب در سال حداقل حقابه تالاب بین‌المللی گاوخونی تعیین شده است. سرپرست معاونت پایش و نظارت حفاظت محیط زیست اصفهان تصریح کرد: پس از پیگیری‌های مختلف، اجماع و حساسیت عمومی بین مسئولان، مردم و سازمان‌های مردم نهاد این استان برای تامین حقابه زیست محیطی زاینده‌رود و تالاب بین‌المللی گاوخونی بوجود آمده و برای جلوگیری از بحران ناشی از خشک شدن و از بین رفتن کارکردهای اکولوژیکی آنها هم‌افزایی و همکاری خوبی بین دستگاه‌های اجرایی استان و سازمانهای مردم نهاد در حال شکل‌گیری است. وی اظهارداشت: در سایه این همکاری‌ها از ۱۱ مهر امسال آب زاینده‌رود از سد رودشتین به سمت تالاب بین‌المللی گاوخونی رهاسازی شد و تا ۱۵ آبان بیش از پنج میلیون متر مکعب آب به این تالاب رسید که از نظر حجمی یک سی و پنجم حقابه سالانه آن است. اکبری تصریح کرد: رهاسازی همین میزان آب، گامی در جهت نجات تالاب بین‌المللی گاوخونی و قابل تقدیر است که باید این روند ادامه یابد. تالاب بین‌المللی گاوخونی در منطقه ‌ای به وسعت ۴۷۶ کیلومتر مربع واقع در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق اصفهان در کنار شهر ورزنه و در مجاورت تپه‌های شنی واقع و ارتفاع آن از سطح دریا یکهزار و ۴۷۰ متر و بیشینه عمق آن ۱۵۰ سانتی متر است، این تالاب در سال ۱۳۵۴ در کنوانسیون رامسر به ثبت رسید و نام آن در فهرست تالاب‌های بین‌المللی قرار گرفت که همواره یکی از زیستگاه‌های حیات وحش و پرندگان در فلات مرکزی ایران بود که اکنون خبری از موجودات زنده زیادی در آن نیست. تالاب گاوخونی واقع در شرق اصفهان یکی از بزرگترین و مهم‌ترین تالاب‌های ایران است و درطول تاریخ علاوه بر ایجاد فضای فرح بخش در شرق اصفهان، مامنی برای پرندگان مهاجر و جانوران آبی و منبع درآمد و آسایش ساکنان این منطقه بوده است. کاهش تبعات تغییرات آب و هوایی، تصفیه پساب‌های جاری شده در زاینده‌رود، پرکردن سفره‌های آب زیرزمینی، جلوگیری از سیلاب، گردشگری و مباحث فرهنگی، تثبیت شن‌های روان و گنجینه متنوع زیستی و ژنتیکی از جمله ارزش‌ها و کارکردهای تالاب گاوخونی به شمار می‌رود. گاوخونی یکی از ۱۹ تالاب بین المللی ایران است که در کنوانسیون رامسر در سال ۱۹۷۵ به ثبت رسیده است. تالاب گاوخونی دارای وسعتی حدود ۴۷۶ کیلومتر مربع است و در انتهای مسیر رودخانه زاینده رود در فاصله ۱۴۰ کیلومتری جنوب شرقی اصفهان و ۳۰ کیلومتری شهر ورزنه قرار دارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۲۰ / کد خبر:۷۷۴۹۴ مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان گفت: بنزین در همه جایگاه‌های سوخت این استان بدون مشکل در حال توزیع است و گزارشی از توقف فعالیت در آنها ارسال نشده است. بهمن علیپور روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بنزین یورو ۴ و معمولی در جایگاه‌های توزیع سوخت استان اصفهان مانند روالی که قبل از اعلام سهمیه‌بندی بنزین وجود داشت، در حال توزیع است و فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی درباره آتش‌سوزی یکی از جایگاه‌های سوخت استان (خمینی شهر) منتشر شد، کذب محض است. وی با تاکید بر اینکه مشکلی نیز از نظر تامین بنزین مورد نیاز جایگاه‌های سوخت استان اصفهان وجود ندارد، اظهار داشت: شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه اصفهان دارای ۱۲ ناحیه است که همه آنها در زمان حاضر بدون هیچ مشکلی فعال هستند. علیپور با بیان اینکه سهمیه‌بندی بنزین در جهت اجرای طرح مدیریت بهتر مصرف سوخت در کشور صورت گرفت، اضافه کرد: در زمان حاضر روزانه حدود ۶ میلیون لیتر بنزین در استان اصفهان مصرف می‌شود که در برخی شرایط خاص مانند تعطیلات به حدود ۶٫۵ میلیون نیز می‌رسد. روزانه حدود چهار میلیون لیتر بنزین یورو ۴ و حدود ۲ میلیون لیتر بنزین معمولی در استان اصفهان مصرف می‌شود. حدود ۲۶۰ جایگاه سوخت بنزین، نفت و گاز و ۱۶۰ جایگاه سی ان جی در استان اصفهان فعال است. بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه ۲۴ آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه سهمیه‌بندی شد. طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۲۵ / کد خبر:۷۷۴۹۶ به دنبال سهمیه‌بندی بنزین هیچ یک از تاکسیرانان اصفهانی اجازه افزایش قیمت خودسرانه نرخ کرایه را ندارند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه افزایش خودسرانه کرایه‌های تاکسی و سرویس مدارس، ممنوع است گفت: در صورت نیاز به افزایش احتمالی نرخ کرایه‌ها، شوراهای شهر بررسی و اقدامات لازم را انجام خواهد داد. هادی منوچهری افزود: برای ناوبران تاکسی ۴۰۰ لیتر سهیمه سوخت ماهیانه در نظر گرفته شده که جهت انجام سفرهای درون شهری مسافران کفایت می‌کند. وی گفت: در صورت مشاهده هرگونه افزایش نرخ بوسیله راننده، مطابق قوانین حمل و نقل برخورد لازم از طریق سازمان تعزیرات حکومتی استان و بازرسان سازمان تاکسیرانی انجام خواهد شد. منوچهری افزود: شهروندان در صورت مشاهده افزایش نرخ در هر مسیر با شماره رسیدگی به شکایت شهروندان این سازمان یا شماره گویا ۳۵۶۸۸۱۰۰ تماس بگیرند ویا از طریق فضای مجازی به نشانی (تاکسی خبر) https: //t. me/Taxikhabar موارد را اعلام کنند.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۱۲:۰۰ / کد خبر:۷۷۴۹۱ رئیس ‌جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: آئین افتتاحیه هشمتین طرح ملی ‌دادرس همزمان با آغاز هفته وحدت و میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفتاد و دومین سالروز تاسیس سازمان جوانان با ‌حضور مسئولین استانی و شهرستانی به میزبانی اداره آموزش و پرورش ناحیه سه برگزار شد. به نقل از جمعیت هلال احمر، شهریار انصار با اشاره به شعار «مهربان خواهیم ماند»، اظهار کرد: هدف از برگزاری این طرح ارائه آموزش‌های امدادی به دانش آموزان، افزایش سطح ایمنی، بالا بردن سطح آمادگی آن‌ها در مقابل حوادث مختلف، کاهش خطرپذیری، و تقویت مهارت‌های ‌خودامدادی و دگر امدادی آنان ‌در مدارس است. وی آشنایی ‌با ‌عملیات امداد و کمک‌های اولیه را یکی از ضرورت‌های اجتناب ناپذیر زندگی نسل ‌جوان ‌و نوجوان دانست ‌و افزود: اجرای طرح دادرس در مدارس ‌یکی از مؤثرترین طرح‌های ملی مشترک برای دستیابی به جامعه تاب آور است و به وسیله این طرح دانش آموزان خود را برای مقابله با حوادث طبیعی غیر مترقبه آماده کرده که این امر منجر به کاهش آسیب‌های مختلف ناشی از این حوادث خواهد شد. انصاری ‌با بیان اینکه سال گذشته هفتمین دوره طرح ملی دادرس در ۹۰ مدرسه شهرستان اصفهان اجرا و حدود ۲ هزار و ۷۰۰ دانش آموز تحت پوشش این طرح قرار گرفتند، تصریح کرد: در این فعالیت دانش آموزان مهارت‌های هشت گانه پناه‌گیری و خروج اضطراری، اطفاء حریق، حمل مصدوم، احیای قلبی و ریوی، چادرزنی، شکسته‌بندی ‌و آتل‌بندی، پانسمان و بانداژ و ارزیابی اولیه مصدوم را به صورت تئوری و عملی فرا می‌گیرند. وی ‌تاکید کرد: اجرای سرود دادرس، بریدن نمادین کیک افتتاحیه هشتمین دوره دادرس، برپایی چادر سلامت توسط دادرسان دوره قبل، تقدیر از مدیران برتر هفتمین دوره و اجرای دکلمه توسط دانش آموزان از دیگر برنامه‌های اجرا شده در آیین افتتاحیه هشمتین طرح ملی دادرس بود.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۵ آبان ۱۳۹۸, ۱۱:۴۷ / کد خبر:۷۷۴۸۹ قیمت روز انواع میوه و تره بار در بازار‌های روز کوثر شهر اصفهان اعلام شد. به گزارش ایمنا، قیمت انواع میوه و تره بار در بازار‌های روز کوثر اصفهان، امروز شنبه_۲۵ آبان ماه _ به شرح زیر است:
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۴ آبان ۱۳۹۸, ۱۶:۱۲ / کد خبر:۷۷۴۸۱خبرگزاری ایسنا ویدئویی منتشر کرده است از فیلمی که دیشب وایرال شد و در آن ادعا شده بود پمپ بنزینی در خمینی شهر آتش گرفته. خبرنگار آنها ۳ بامداد به همان پمپ بنزین رفته است و می‌توانید حقایقش را اینجا ببینید.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۴ آبان ۱۳۹۸, ۰۱:۱۴ / کد خبر:۷۷۴۷۹ بنزین و حامل‌های انرژی سهمیه‌بندی شدند و قیمت‌های جدید آنها به طور رسمی اعلام شد. به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، از این پس قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و نرخ هر لیتر بنزین آزاد سه هزار تومان شده است. متن اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران درباره طرح مدیریت مصرف سوخت به شرح زیر است: «بسمه‌تعالیشرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به اطلاع عموم هموطنان عزیز می‌رساند که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران محترم سه قوه، از ساعت صفر روز ۲۴ ماه آبان سهمیه‌بندی بنزین برای تمام وسایل نقلیه بنزین‌سوز به ترتیب بیان شده در این اطلاعیه انجام می‌شود. ۱- میزان سهمیه بنزین هر نوع خودرو به ترتیب زیر است:۲ - قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد بود. - قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان خواهد بود. - قیمت بنزین سوپر از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان خواهد بود.۳ - از ساعت صفر روز ۲۴ سهمیه کامل ماه آبان سال ۱۳۹۸ همه خودروها به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز شده و سهمیه خودروهای شخصی به مدت ۶ ماه قابل ذخیره است. استفاده از سهمیه سوخت صرفا با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی میسر خواهد بود.۴ - کسانی که تاکنون به هر علت کارت سوخت شخصی خود را دریافت نکرده‌اند، از ساعت اجرای طرح، سهمیه سوخت ایشان محفوظ است و از این بابت هیچ نگرانی نداشته باشند. افرادی که کارت سوخت ندارند، شامل کسانی که تاکنون درخواست المثنی نداده‌اند، کسانی که درخواست داده و هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند و همچنین کسانی که کارت سوخت برایشان صادر شده ولی در باجه معطله شرکت ملی پست است، سهمیه همه آنها از همین امروز محفوظ و ذخیره خواهد شد.۵ - نرخ CNG‌ بدون تغییر خواهد بود.۶ - برای مسافربرهای بر پایه اینترنت (اسنپ و تپ‌سی) مشروط برآن که نرخ‌های خود را از مقادیر مصوب، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، اعتبار معادل سهمیه مصوب تعلق خواهد گرفت.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۱۶:۵۰ / کد خبر:۷۷۴۷۰ سال گذشته و با تصویب اعضای شورای شهر اول آذرماه به عنوان روز اصفهان و قوس آذر، نگاره تاریخی منقوش بر کاشی‌کاری‌های سردر بازار قیصریه که با اقتباس از صورت فلکی برج قوس طراحی شده به عنوان نماد اصفهان انتخاب شد. امسال دومین سالی است که ویژه‌برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان برگزار خواهد شد. مرتضی رشیدی در این خصوص اظهار کرد: از سال گذشته و با تصویب شورای شهر، اول آذرماه هر سال به نکوداشت روز اصفهان اختصاص دارد، تفاوت بزرگداشت این روز در سال جاری با سال گذشته این است که امسال تصمیم گرفتیم برنامه‌های خود را از روز حماسه و ایثار مردم اصفهان یعنی ۲۵ آبان ماه آغاز کنیم و تا اول آذرماه روز اصفهان ادامه دهیم. وی افزود: تمام برنامه‌هایی که توسط همکاران ما در ادارات وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تدارک دیده شده از ۲۵ آبان تا اول آذرماه ادامه دارد و تلاش داریم برنامه‌ای بزرگ در شأن شهدای گرانقدر و به پاس رشادت‌های آنان، به خصوص شهدایی که در روز ۲۵ آبان در اصفهان تشییع شدند برگزار کنیم که این برنامه روز ۲۵ آبان در محل پل خواجو برگزار می‌شود. مدیر اجرایی ویژه برنامه‌های روز اصفهان ادامه داد: برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان از سی‌ و سه پل تا پل خواجو و در گستره‌ای به پهنه و امتداد رودخانه زاینده‌رود برگزار می‌شود و شهروندان می‌توانند به مدت سه روز در این ویژه‌برنامه‌ها شرکت کنند. رشیدی با اشاره به تدارک نزدیک به بیش از یکصد عنوان برنامه با حدود ۴۰۰ اجرا در این ایام گفت: تلاش کرده‌ایم تا این برنامه‌ها تمام مخاطبان شهری، گروه‌های سنی و سلایق گوناگون فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی شهر اصفهان را در برگیرد. وی برگزاری برنامه بزرگداشت روز حماسه و ایثار مردم اصفهان در روز ۲۵ آبان ماه، برنامه‌های شهری از سی و سه پل تا پل خواجو با عنوان «پل تا پل» و رونمایی از ۲۰ اثر، مجموعه و کالای فرهنگی شهرداری اصفهان در یک مراسم را از مهم‌ترین ویژه‌برنامه‌های نکوداشت روز اصفهان دانست. مدیر اجرایی ویژه برنامه‌های روز اصفهان ادامه داد: امسال هم مانند سال گذشته و با انتشار فراخوانی از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و کانون‌های فرهنگی و مدنی استفاده کرده‌ایم و از این مجموعه‌ها برای خلق رویداد مشترک در بزرگداشت روز اصفهان دعوت کرده‌ایم. وی خاطرنشان کرد: مدیریت شهری نیز در این راستا تمام تلاش خود را انجام می‌دهد که در کنار این سازمان‌های مردم‌نهاد قرار گیرد تا خلق این رویدادها به دست خود مردم و برای مردم انجام شود. isfahanday. pdf
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۱۶:۴۰ / کد خبر:۷۷۴۶۹ اداره کل پست استان اصفهان در توسعه گردشگری و صنایع دستی در کشور و راه اندازی کسب و کارهای نوپا به عنوان نخستین اداره پست در کشور همکاری قابل توجهی با تولیدکنندگان و اتحادیه صنایع دستی اصفهان داشته و دارد، راه‌اندازی و افتتاح نخستین دفتر تخصصی مرسولات صنایع دستی گواه این ادعا است. بیژن حقیقی، مدیر روابط عمومی اداره کل پست استان اصفهان درباره صحت اظهارات مطرح شده پیرامون ممانعت این اداره کل از بروز خلاقیت در صنایع دستی، با ارسال یادداشتی به ایمنا توضیح داد: "نگاه پست به ارسال صنایع دستی فراتر ازکسب درآمد و نگاهی فرهنگی و خدمات رسانی با حمایت از تولید ملی و داخلی است. اداره کل پست استان اصفهان در توسعه گردشگری و صنایع دستی در کشور و راه اندازی کسب و کارهای نوپا به عنوان نخستین اداره پست در کشور همکاری قابل توجهی با تولیدکنندگان و اتحادیه صنایع دستی اصفهان داشته و دارد، راه اندازی و افتتاح نخستین دفتر تخصصی مرسولات صنایع دستی گواه این ادعا است. پست کشور طبق قوانین جهانی بسته‌های تا وزن ۳۰ کیلوگرم و ابعاد حداکثر یک متر را ارسال می‌کند. همچنین جلسه‌ای در استانداری اصفهان با موضوع بررسی موانع و مشکلات صادرات صنایع دستی اصفهان و راه‌های برخورد با آن با حضور معاون اقتصادی استانداری، مدیران میراث فرهنگی، گمرکات، رئیس سازمان صمت، رئیس اتحادیه صنایع دستی تشکیل و در آن جلسه به این مهم اشاره شد که پست استان اصفهان در ارسال صنایع دستی، رده وزنی و محدودیتی را لحاظ نخواهد کرد. "
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۱۶:۳۵ / کد خبر:۷۷۴۷۳ رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: جایگاه استان اصفهان از نظر سرانه ورزشی در بین ۳۲ استان ۱۷ است که نیازمند افزایش فضاهای ورزشی متناسب با تعداد دانش‌آموزان هستیم. وی با اشاره به اینکه سرانه ورزشی استان اصفهان مناسب نیست، اظهار کرد: جایگاه استان اصفهان از نظر سرانه ورزشی در بین ۳۲ استان ۱۷ است که نیازمند افزایش فضاهای ورزشی متناسب با تعداد دانش‌آموزان هستیم. در هر پایه تحصیلی یک رشته ورزشی آموزش داده می‌شودرئیس اداره تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص میزان اعتبار برای خرید تجهیزات ورزشی گفت: امسال شهریورماه حدود ۵۰۰ میلیون تومان وسایل ورزشی خریداری و به همه مناطق آموزش و پرورش استان اختصاص یافت. وی با بیان اینکه هر ساله نمایشگاه یار مهربان در اصفهان برگزار می‌شد، گفت: در این نمایشگاه توسط شهرداری اصفهان به مدارس کتاب و وسایل ورزشی اهدا می‌شد که در دو سال قبل برگزار نشده بود اما تا دوماه آینده این نمایشگاه برپا می‌شود و حداقل در شهر اصفهان از طرف شهرداری به همه مدارس وسایل ورزشی اهدا می‌شود. وی با بیان اینکه در استان اصفهان چهار سالن ورزشی کنار مدرسه در دست احداث است، افزود: این سالن‌ها کنار مدارس دخترانه ایجاد می‌شود که تا به حال سه سالن در مناطق مبارکه، نجف‌آباد و ناحیه دو شهر اصفهان تکمیل و آماده بهره‌برداری است همچنین یک سالن ورزشی در اردستان در حال تکمیل است.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۱۶:۳۰ / کد خبر:۷۷۴۶۷ معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به کاهش ۳۸ درصدی بارندگی در سرشاخه‌های زاینده رود از ابتدای سال آبی جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: هرگونه تصمیم گیری برای تدوام جریان زاینده رود پس از کشت پاییزه مشروط به پایش بارش‌ها خواهد بود. حسن ساسانی در گفت و گو با ایمنا با اشاره به افزایش خروجی سد زاینده رود از بامداد ۲۱ آبان ماه، اظهار کرد: جریان آب زاینده رود با گذر از شبکه‌های رودشتین و آبشار به سمت نکوآباد ادامه دارد و این سد نیز در حال آبگیری است. وی تاکید کرد: رهاسازی آب از سد زاینده رود برای کشت بهنگام پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان ۲۰ روز و به میزان ۱۲۰ میلیون مترمکعب خواهد بود. معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان در پاسخ به این سوال که آیا پس از این ۲۰ روز جریان آب در زاینده رود تداوم خواهد داشت یا خیر، گفت: پس از این مدت زاینده رود بسته می‌شود زیرا سال آبی جاری به رغم پیش بینی وقوع بارش‌های مطلوب و فراتر از نرمال، این مهم تاکنون محقق نشده است. وی ادامه داد: امسال در کوهرنگ، ایستگاه شاخص زاینده رود ۵۸ میلی متر بارش گزارش شده و این در حالی است که سال گذشته در چنین روزی میانگین بارشی ۹۸ میلی متر و متوسط بلند مدت ۱۴۳ میلی متر بوده است. ساسانی افزود: از ابتدای سال آبی (مهرماه) تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد و نسبت به بلند مدت ۵۹ درصد کاهش بارش وجود داشته است؛ بر این اساس در حال حاضر درباره رهاسازی مجدد زاینده رود تصمیمی گرفته نشده است. وی تصریح کرد: هر گونه تغییر در تصمیم گیری‌ها برای جریان آب زاینده رود مشروط به پایش میزان بارش‌ها خواهد بود. ساسانی خاطرنشان کرد: توزیع آب باید به نحوی انجام شود که ذخیره سد زاینده رود در پایان سال آبی (شهریور ۹۹) کمتر از ۴۵۰ میلیون مترمکعب نباشد. معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: هم اکنون ذخیره سد زاینده رود ۴۱۵ میلیون مترمکعب، ورودی به سد ۱۳ مترمکعب و خروجی از آن ۷۵ مترمکعب در ثانیه است. از یازدهم مهر تا ۲۰ آبان ماه سال جاری نیز حدود ۱۴ میلیون مترمکعب آب از سد رودشتین برای تالاب بین المللی گاوخونی رهاسازی شد و از بامداد ۲۱ آبان به منظور کشت بهنگام پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان خروجی سد زاینده رود افزایش یافت.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۱۶:۲۵ / کد خبر:۷۷۴۶۶ قیمت انواع تلفن‌های همراه مدل اپل در بازار هفته اخیر نوسانات محسوسی را تجربه کرده و در این میان آیفون ۱۱ بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص داده است. به گزارش ایمنا، قیمت برخی از انواع گوشی موبایل (برند اپل) امروز پنجشنبه –۲۳ آبان ماه - به شرح زیر در جدول آمده‌ است؛
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۱۶:۱۵ / کد خبر:۷۷۴۶۴ نرخ سکه امامی، سکه بهار آزادی، در بازار امروز افزایشی بوده است. و هر گرم طلای ۱۸ عیار کاهش نامحسوسی را تجربه کرده است. امروز پنج شنبه_ ۲۳ آبان ماه _ سکه طرح جدید (سکه امامی) و سکه طرح قدیم (بهار آزادی) به ترتیب چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان و چهار میلیون و ۳۹ هزار تومان در بازار معامله شد. اطلاعات بیشتر در مورد آخرین قیمت‌های اعلام شده برای سکه، طلا در جدول زیر آمده است:
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۳ آبان ۱۳۹۸, ۱۶:۱۰ / کد خبر:۷۷۴۶۳ شهردار نطنز گفت: آماده‌سازی و سرمایه‌گذاری این مجموعه در تونل زیرزمینی افوشته پس از امضای تفاهم‌نامه‌ای با وزارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صورت خواهد گرفت. علی پیراینده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا تشریح کرد: مباحث حقوقی مربوط به این تونل زیرزمینی با پیگیری موثر کفیل نماینده فقید مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی و دعوت از معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نشستی پیرامون مسائل و مشکلات در حوزه میراث فرهنگی و بازآفرینی شهری مطرح و قرار شد تا تفاهم‌نامه‌ای پیرامون آماده‌سازی و سرمایه‌گذاری شهرداری در این مورد به امضا برسد. در جنوب شرقی این کهن باغشهر از میدان مختاری تا میدان معلم و سپس انتهای دیزاب، محله‌ای وجود دارد که در گذشته‌های دور، تنها روستایی نزدیک شهر بود که با نام و نشان و موقوفات یکی از اهالی سادات آن پیوند داشت. افوشته با پیشینه افزون بر ۶۰۰ سال در جوار باغ‌ها و درختان بسیار افزون بر ۱۰ اثر تاریخی ارزشمند و در مواردی منحصر به فرد دارد که به فاصله اندکی از یکدیگر گرد آمدند که وجودشان بیش از هر چیز نشان دهنده هنرمندی و هنر دوستی مردمان این دیار است. میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نطنز سال گذشته از کشف ۲۰ متر تونل‌ مخفی زیرزمینی در مرکز این شهرستان خبر داد که احتمال می‌رود مربوط به دوره تیموری باشد. مردم بومی بر این باور هستند که تونل‌ها برای ایجاد ارتباط مخفی محله‌های تاریخی افوشته و قصبه در نطنز ایجاد شده و به هنگام بروز حادثه‌ها و جنگ‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. شهردار نطنز در ادامه گفت: همچنین بنا به درخواست این مجموعه در نشست پیرامون مسائل و مشکلات در حوزه میراث فرهنگی و بازآفرینی شهری، تفاهم‌نامه چهارجانبه‌ای با اعتبار بیش از ۱۲ میلیارد ریال بسته شده و قرار است به مشارکت مردم در این مورد به طور ویژه توجه شود. وی افزود: بر اساس بودجه سال ۱۳۹۸ این مجموعه که به تصویب شورای اسلامی شهر و ستاد بازآفرینی شهرستان رسیده، طرح بازآفرینی بازار تاریخی در دستور کار قرار دارد. پیراینده بیان کرد: شهرداری نطنز مطالعات بهسازی و بازآفرینی بازار را آغاز کرده و عملیات اجرایی بازسازی مغازه‌های متعلق به شهرداری نیز در حال انجام است. افزون بر یک‌هزار و ۸۰۰ اثر تاریخی و طبیعی در شهرستان نطنز شناسایی شده که تا کنون بیش از ۱۲۰ مورد در فهرست اثرهای ملی به ثبت رسیده است.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
۲۲ آبان ۱۳۹۸, ۱۸:۴۸ / کد خبر:۷۷۴۵۱ مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: وقتی به هنرستان‌های خوب در اصفهان مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم که امکانات آن به ۵۰ سال قبل می‌رسد و مشکل امروز ما کمبود تجهیزات آموزشی و کارگاهی در هنرستان‌ها است. ه گزارش فارس، محمد اعتدادی عصر امروز در مراسم افتتاحیه هنرستان خیرساز مرحوم حاج فارس ترابیان بادرود اظهار داشت: باید دستان خیری را بوسید که در مدت ۸ ماه توانست یک هنرستان با وسعت زیاد را بسازد و تحویل آموزش و پرورش دهد. مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: زمان ساخت این هنرستان به عنوان یک رکورد محسوب می‌شود که می‌تواند الگوی خوبی برای خیران کشور باشد که یک خیر در مدت ۸ ماه یک پروژه را کلنگ‌زنی و آن را به بهره‌برداری برساند. وی افزود: از ابتدای سال تحصیلی جاری، ۹۳ پروژه افتتاح شده است که ۷۸ درصد این پروژه‌ها خیرساز بوده است، خیران استان اصفهان مسیر خودشان را پیدا کرده و در این کار خیر سهیم هستند. اعتدادی با بیان این‌که هر هفته شاهد کلنگ‌زنی یا افتتاح پروژه خیرساز در استان اصفهان هستیم، بیان کرد: خیران می‌دانند که راه توسعه کشور در آموزش و پرورش است و عزت و عظمت کشور در گرو عزت و عظمت آموزش و پرورش قرار دارد. مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان عنوان کرد: امروز هنرستان‌ها جایگاه خاصی در بین دانش‌آموزان پیدا کرده‌اند و با تدبیر دولت برای توزیع متوازن رشته‌ها، شرایط هنرستان‌ها بسیار خوب شده که حتی دانش‌آموزان با معدل ۲۰ می‌خواهند در هنرستان درس بخوانند. وی با بیان این‌که یکی از مشکلات هنرستان‌های اصفهان این است که وقتی به هنرستان‌های خوب در اصفهان مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم که امکانات آن به ۵۰ سال قبل باز می‌گردد و ما از این مشکل رنج می‌بریم، خاطرنشان کرد: مشکل امروز ما کمبود تجهیزات آموزشی و کارگاهی در هنرستان‌ها است و از خیران می‌خواهیم در این حوزه همیار ما باشند تا تجهیزات فنی هنرستان‌ها به روز شود. رمضانعلی فردوسی نیز در این مراسم با بیان این‌که امروز یک روز به یاد ماندنی در شهر بادرود محسوب می‌شود، گفت: محمود ترابیان یک کار بسیار بزرگ در این شهر انجام داد و با ساخت این هنرستان، آن را به فرزندان این مرز و بوم اهدا کرد. فرماندار شهرستان نطنز خاطرنشان کرد: با توجه به دشمنی‌ها و تحریم‌های شکننده، خیران به کمک آموزش و پرورش آمده و با ساختن و تجهیز مدارس راه توسعه علم و دانش را باز می‌کنند تا دانش‌آموزان و آینده‌سازان این مملکت با کمبود امکانات و مکان آموزشی مواجه نباشند که این کار خیران بسیار ارزشمند است.