تازه‌ترین خبرهای خبرگزاری اصفهان امروز

تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اصفهان امروز»

اصفهان امروزاصفهان امروز14 ساعت قبل
۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۲۱:۳۸ / کد خبر:۷۴۲۳۲ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: از مجموع سه هزار و ۷۰۰ طرح متقاضی تسهیلات بانکی مشاغل خانگی در یکسال اخیر در این استان، متقاضیان۲ هزار و ۹۸۰ طرح موفق به دریافت وام شدند. محسن نیرومند روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طرح‌های یاد شده در مجموع ۴۷۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات الحسنه مشاغل خانگی سهمیه سال ۱۳۹۷ در استان اصفهان دریافت کردند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان افزود: تاکنون بیش از پنج هزار و ۲۰۰ فقره مجوز مشاغل خانگی در استان اصفهان صادر شده که از این تعداد ۷۵۶ مجوز مربوط به افراد پشتیبان خانگی است. وی بیان کرد: کمیته نظارت بر طرح‌های مشاغل خانگی در سطوح شهرستانی و استانی نسبت به بازدیدهای میدانی در سطح شهرستان‌ها اقدام می‌کند. از جمله مشاغل خانگی که امروزه بیشتر مورد استقبال خانواده‌ها قرار گرفته‌اند فرش بافی، بازاریابی تلفنی، عروسک‌سازی، شیرینی پزی، خیاطی، صنایع دستی و پرورش گیاهان خانگی است.
اصفهان امروزاصفهان امروز14 ساعت قبل
۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۲۱:۱۹ / کد خبر:۷۴۲۳۱ واژگونی یک دستگاه خودروی سواری در آزادراه اصفهان- کاشان به جان‌باختن ۲ نفر و آسیب دیدن سه نفر دیگر منجر شد. ییس هلال احمر بادرود شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا بیان کرد: ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه امروز گزارش یک حادثه رانندگی در آزادراه اصفهان- کاشان محدوده شهرستان نطنز گزارش شد که با وجود حضور به هنگام نیروهای امدادی در محل، ۲ نفر از سرنشینان یک دستگاه سواری رانا به علت شدت آسیب‌های وارده جان خود را از دست داده بودند. علی کفاشی افزود: همچنین سه نفر دیگر از سرنشینان خودروی سواری که در جریان این حادثه واژگونی در ۶ کیلومتری پایگاه امداد و نجات هلال احمر آسیب دیده بودند، پس از اقدام‌های اولیه از سوی نیروهای اورژانس سرآسیاب و هلال احمر بادرود به بیمارستان شهید بهشتی کاشان انتقال یافتند. این محور بخشی از آزادراه هفت به طول ۴۶۵ کیلومتر است که از تهران آغاز شده و با عبور از قم، در غرب اصفهان پایان می‌یابد. بادرود در فاصله نزدیک به ۱۳۵ کیلومتری شمال اصفهان و ۶۰ کیلومتری جنوب‌شرق کاشان واقع است.
اصفهان امروزاصفهان امروز15 ساعت قبل
۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۱۸:۳۰ / کد خبر:۷۴۲۱۷ مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: پروازهای مدینه بعد اصفهان تا فردا ادامه دارد و با وقفه چند روزه مجددا از ۱۴ تا ۱۶ شهریور ادامه خواهد داشت. غلامعلی زاهدی در گفت‌وگو با ایمنا در خصوص آخرین وضعیت بازگشت حجاج اصفهانی اظهار کرد: پروازهای بازگشت حجاج مدینه بعد از ۲۸ مرداد آغاز و تا سی و یکم ادامه دارد. وی با بیان اینکه از مجموع ۳۲ پرواز حجاج اصفهانی ۱۴ پرواز در فاز اول و ۱۸ پرواز در فاز دوم این سفرها انجام می‌شود، ادامه داد: دو پرواز مدینه بعد و ۱۶ پرواز مدینه قبل از ۱۴ تا ۱۶ شهریور انجام خواهد شد. مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه در انجام پرواز حجاج خللی ایجاد نشده است، افزود: زمان بازگشت حجاج بر اساس زمان‌بندی طول سفر بوده است. وی در خصوص جابه‌جایی پیکر یکی از حجاج اصفهانی که در سرزمین وحی جان خود را از دست داده است نیز گفت: با رضایت خانواده پیکر این زائر خانه خدا در مدینه به خاک سپرده شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز18 ساعت قبل
۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۱۷:۲۰ / کد خبر:۷۴۲۰۹ استاندار اصفهان گفت: هر میزان مدیران و مسؤولان در حوزه فاضلاب گام بردارند، وضعیت سلامت مردم بهبود می‌یابد و مراجعه به بیمارستان‌ها کمتر خواهد شد چراکه در حال حاضر موضوعات بهداشتی هزینه بسیار سنگینی دارد. استاندار اصفهان افزود: هر میزان مدیران و مسؤولان در حوزه فاضلاب گام بردارند، وضعیت سلامت مردم بهبود می‌یابد و مراجعه به بیمارستان‌ها کمتر خواهد شد چراکه در حال حاضر موضوعات بهداشتی هزینه بسیار سنگینی دارد. وی ادامه داد: پروژه جمع‌آوری فاضلاب ۱۴ روستا در ادامه پروژه فاضلاب ایمانشهر اجرا می‌شود که بدون شک اجرای آن برای پیشگیری از بیماری‌ها بسیار مؤثر است چراکه زمین‌های منطقه، آب را به‌سرعت به آب‌های زیرزمینی هدایت کرده که در صورت آلوده شدن توسط پساب، آب شرب آلوده می‌شود. موسوی لارگانی گفت: اجرای پروژه فاضلاب ارزش‌افزوده‌ خوبی برای خانه‌های روستایی دارد و این‌گونه اقدامات، مانع از مهاجرت روستاییان می‌شود که باید این روند ادامه دارد. وی در پایان گفت: سال‌ها پیش جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران آغاز شده و با همراهی مردم و تلاش مدیران توانمند استان اصفهان مشکلات پشت سر گذاشته‌ شده است.
اصفهان امروزاصفهان امروز19 ساعت قبل
۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۱۶:۴۴ / کد خبر:۷۴۲۱۹ بازرس جامعه دندانپزشکی کشور معتقد است ۸۰ درصد دندان‌پزشکان و پزشکان با مدیریت مطب آشنایی ندارند، توجه به این مسئله افزایش رضایتمندی بیماران و موفقیت بیشتر در درمان را به همراه دارد. به گزارش ایمنا، کوروش رحیمی در افتتاحیه دومین کنگره دندانپزشکی نقش‌جهان اظهار کرد: محورهای مختلفی در این کنگره با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد که مرتبط با علوم جدید دندانپزشکی از جمله دندانپزشکی دیجیتال، اکلوژن، لیزر و همچنین مدیریت مطب است. او اضافه کرد: اینکه چگونه دندان‌پزشکان پرونده‌های درمانی خود را کامل کنند و یا اینکه چگونه در مطب رفتار کنند که حقوق درمانی بیماران بیشتر حفظ شود از جمله موضوعاتی است که در پنل مدیریت مطب ارائه خواهد شد. رحیمی گفت: تنها حدود ۲۰ درصد از پزشکان و دندان‌پزشکان با روش مدیریت مطب آشنا هستند، می‌توان گفت که حدود ۸۰ درصد افراد در جامعه پزشکی و دندانپزشکی با مدیریت مطب آشنایی ندارند و مسئولان نیز مدیریت مطب را نوعی بازاریابی می‌دانند درحالی‌که این موضوعی نوعی سرویس‌دهی حرفه‌ای به بیمار به شمار می‌رود و توجه به آن می‌تواند نتایج را بسیار مؤثری را در روند درمانی بیمار و رضایتمندی آن به همراه داشته باشد. گفتنی است؛ دومین کنگره دندانپزشکی نقش‌جهان با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته در حوزه دندانپزشکی تا یکم شهریورماه در هتل عباسی اصفهان در حال برگزاری است و جدیدترین دستاوردها در حوزه دندانپزشکی در این کنگره ارائه خواهد شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز19 ساعت قبل
تأسیس سازمان ملی جوانان، افقی روشناگر سیاست‌گذاری درستی در به‌کارگیری جوانان در حوزه‌های مختلف وجود نداشته باشد، این قشر که مهمترین سرمایه کشور محسوب می‌شوند، تبدیل به افراد سربار و زیانده می‌شوند. برای نخستین بار مطالعات عالی در حوزه جوانان در سازمان ملی جوانان صورت گرفت، در حوزه مشارکت‌های اجتماعی جوانان، در سازمان‌های مردم‌نهاد فعالیت‌های شاخص و گسترده‌ای انجام شد و برای نخستین بار مجمع مشورتی جوانان در آن زمان شکل گرفت. هرچند کارهای خوبی در حوزه جوانان در وزارت ورزش جوانان انجام‌شده، اما اگر سازمان ملی جوانان به حیات خود ادامه می‌داد بهتر می‌توانست به حوزه جوانان بپردازد تا اینکه هم‌اکنون مباحث جوانان به‌عنوان اولویت درجه دوم وزارت ورزش و جوانان به آن نگاه شود. اگر بنا است در حوزه جوانان اتفاق مثبتی بیفتد، چاره‌ای جز احیای سازمان ملی جوانان وجود ندارد. جوانان باید از وزارت ورزش و جوانان جدا شوند و امور جوانان به‌عنوان یک هویت مستقل به آن پرداخته شود، امروز جوان نباید مشکل هویت داشته باشد، هم‌اکنون تعاملمان در حوزه جوانان در عرصه بین‌المللی صفر است، کجا عرصه را باز کردیم که جوانان کشور ما با جوانان کشورهای دنیا ارتباط برقرار کنند؟ با تأسیس وزارت ورزش و جوانان دیگر شاهد حضور مشارکت پررنگ سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه جوان نیستیم، درصورتی‌که در سازمان ملی جوانان برنامه‌های متعددی در حوزه جوانان و مشارکت سمن‌ها در حوزه جوانان وجود داشت، هم‌اکنون وزارت ورزش چه برنامه‌ای در حوزه جوانان دارد؟ در سازمان ملی جوانان مطالعات و پژوهش‌های بسیار راهبردی و عمیق در حوزه جوان انجام می‌شد، اما در وزارت ورزش و جوانان این امر به پایین‌تر حد ممکن رسیده و ورزش مقدم بر جوانان است.
اصفهان امروزاصفهان امروز20 ساعت قبل
۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۱۵:۳۰ / کد خبر:۷۴۲۰۰ محققان دانشگاه ادیث کوان اعلام کردند که رژیم غذایی با فلانوئید بالا مانند سیب و چای، مخصوصا در افراد سیگاری از سرطان و مشکلات قلبی جلوگیری می‌کند. به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از ساینس دیلی، نتایج تازه‌ترین تحقیقات در دانشگاه ادیث کوان حاکی از این است که رژیم غذایی ملو از فلانوئید خطر ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی خصوصا در افراد سیگاری و الکلی را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. دانشمندان اطلاعات مرکز سرطان و سلامت دانمارک برای این تحقیق، رژیم غذایی ۵۳ هزار ۴۸ نفر در مدت ۲۳ سال را ثبت و بررسی کردند. آنها دریافتند افرادی که براساس عادت مقدار زیادی غذاهای غنی از فلانوئید مصرف کرده‌اند، به سرطان و مشکلات قلبی دچار نشده‌اند. دکتر نیکولا بوندانو (Nicola bondonno) سرپرست تیم تحقیقاتی می‌گوید: "نتایج این تحقیق نشان داد که احتمال مرگ در آنهایی که غذاهای فلانوئیدی مصرف کردند، کمتر است و این احتمال در افرادی که با عادت سیگار کشیدن و مصرف الکل هستند، بسیار پایین‌تر آمده است. «با این حال وی معتقد است که الکل و سیگار باعث التهاب می‌شوند و به رگ‌های خونی آسیب می‌زنند و طیف وسیعی از بیماری‌ها را به همراه دارد، فلانوئید‌ها نشان داده‌اند که خاصیت ضد التهابی دارند و به عملکرد رگ‌های خونی بهبود می‌بخشند که ممکن است توضیح ویژگی فلانوئید‌ها در کاهش سرطان و بیماری‌های قلبی باشد. دکتر بوندانو می‌افزاید:» قدم بعدی تحقیقات ما مشخص کردن نوع سرطان‌ها و بیماری هایی است که با فلانوئید‌ها پیشگیری می‌شوند. «نتایج این تحقیق، در» Nature Communications" چاپ شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز20 ساعت قبل
۳۰ مرداد ۱۳۹۸, ۱۵:۱۵ / کد خبر:۷۴۱۹۹ دبیر اجرایی دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان گفت: این کنگره با هدف به روز کردن اطلاعات، دانش علمی و تامین حدودا ۲۰ امتیاز لازم برای تمدید پروانه مطب دندانپزشکان زیر نظر انجمن دندانپزشکان ایران در اصفهان درحال برگزاری است. هادی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه اصفهان اظهار کرد: امروزه حرفه‌ای شدن، شاخص‌ترین استاندارد توسعه دندانپزشکی در دنیا است. به همین منظور این کنگره با سخنرانی اساتید برتر کشوری و بین المللی در ۴روز از ۲۹ مرداد تا یکم شهریور ماه در اصفهان حال برگزاری است و شامل یک پرکنگره و سه کنگره است. وی با اشاره به شرایط لازم برای تمدید پروانه مطب دندانپزشکان، تصریح کرد: هر یک از همکاران برای تمدید پروانه مطب باید ۲۵ امتیاز سالانه و در ۵سال، ۱۲۵ امتیاز کسب کنند که دندانپزشکان حاضر در این کنگره امتیاز ۱۹٫۷۵ را کسب می‌کنند. سلیمی، گسترش این کنگره، همکاری با سایر کشورها و همچنین برگزاری این کنگره در سطح بین المللی را اهداف آینده کنگره اعلام کرد و افزود: در حاشیه این کنگره نمایشگاه تجهیزات دندانپزشکی برگزار می‌شود که بازدید آن برای جامعه پزشکی آزاد است. دبیر اجرایی دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان خاطر نشان کرد: با بهبود شرایط اقتصادی کشور و تسهیل حضور اساتید بین المللی، بدون شک بازده این نشست‌ها نیز روند صعودی خواهد داشت. سلیمی با ابراز امیدواری برای توسعه اینچنین کنگره‌ها افزود: در این کنگره دندانپزشکی در حد توان تلاش کرده‌ایم تا فضا و شرایط مناسب برای برنامه‌های علمی و اجرایی به گونه‌ای طراحی شود که بحث‌های علمی ضروری مورد نیاز جهت پیشبرد و رفع چالش‌های این حوزه فراهم شود. وی در ارتباط با محورهای دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان گفت: دندانپزشکی دیجیتال، راهکارهای جدید در مدیریت مطب و برندینگ، نقش لیزر در درمان‌های روزمره دندانپزشکی، راهکارها و روش‌های جدید در بارگذاری فوری ایمپلنت، اکلوژن؛ کلید درمان‌های موفق، راهکارها و روش‌های جدید در مواد دندان دندانی از محورهای این کنگره است. دبیر اجرایی دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان با اشاره به اینکه ۱۸ تا ۲۰ کارگاه مرتبط با دندانپزشکی در این کنگره برگزار می‌شود و موارد مختلف همچون جراحی زنده در قالب این کارگاه‌ها به نمایش گذاشته خواهد شد، گفت: مهمان‌های خارجی نیز در این کنگره حضور دارند که دکتر نگین یک کلام از سوئد و دکتر اسپوزیتو از ایتالیا از جمله این مهمانان هستند. به گزارش ایسنا، دومین کنگره دندانپزشکی نقش جهان، زیرنظر انجمن دندانپزشکان ایران با رویکرد آگاهی از تازه‌ترین تحقیقات در حوزه‌های مختلف دندانپزشکی در قالب سخنرانی، پانل، کارگاه و پوستر و جهت گیری آتی پژوهش‌های این حوزه با ظرفیت حدود ۱۰۰۰ نفر و در مدت ۴ روز در اصفهان در حال برگزاری است.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۳۰ / کد خبر:۷۴۱۸۱ ایران چهارفصل ما مملو از مکان‌های دیدنی و شهرهای زیبایی است که سفر به آنها می‌تواند تا سالیان متمادی ادامه داشته باشد. اما فارغ از ظرفیت‌های گردشگری، چشم‌اندازهای طبیعی و سایت‌های باستانی، شهرهای مختلف ایران لقب‌های متنوعی دارند که در زیر به شما معرفی کرده‌ایم؛ از شهر بدون گدا گرفته تا پایتخت بهارنارنج و شهر می‌ناب و انگور. برای آشنایی با با لقب‌ شهرهای مختلف ایران تا انتهای مطلب همراهمان باشید. ایلام: عروس زاگروسمسجدسلیمان: شهر اولین‌ها، به سبب وجود اولین چاه خاورمیانه، اولین باشگاه‌های ورزشی و سایر موارد عصر جدیدشیراز: پایتخت ادب و فرهنگ ایران، مدینه الشعرابابل: پایتخت بهارنارنج ایرانقائمشهر: قطب ورزش ایرانتبریز: شهر بدون گدایاسوج: پایتخت طبیعت ایراناصفهان: شهر شهیدان، نصف جهان، شهر گنبدهای فیروزه‌ای، پایتخت سنگ، پایتخت صنایع دستی جهانکرج: ایران کوچکلالجین: پایتخت سفال و سرامیک ایرانمشهد: پایتخت معنوی ایراننیشابور: ابرشهر، دمشق کوچک، پایدارترین شهر ایران، شهر فیروزهسبزوار: دیار سربداران، پایتخت نثر فارسی، پایتخت اولین حکومت شیعه اثنی عشری در ایران، مهد هندبال ایران، شهر دیرینه‌های پایدار و دانشوران بیدارهمدان: پایتخت تاریخ وتمدن ایرانهندیجان: سرزمین آب و لنج‌ها، سرزمین ماهیان و شهر همزیستی انسان و دریاتویسرکان: بهشت غرب ایران، شهر گردوبروجرد: شهر فرزانگان، دارالسرور، پاریس کوچک ایرانمیمه: شهر می‌ناب و انگورکاشان: دارالمومنین، شهر گل و گلابگرگان: شهرطلای سفیدپورزنه: شهر فرشته‌ها، شهر کبوتران سفیدلواسان: بورلی هیلز ایران، سوئیس ایرانیزد: دارالعباد، دارالاسلام، شهر بادگیرها، شهر دوچرخه‌ها، شهر قنات و قنوت و قناعتدزفول: موزه آجری ایرانهرمز: جزیره رنگین کمانمحلات: هلند ایرانفریدونشهر: سوئیس ایرانمراغه: پایتخت نجوم ایراننجف آباد: شهر شهادتلاهیجان: عروس گیلانلرستان: سرزمین گیسوان آبی، آبشارهاگرمسار: جزیره اقوام، شهر خورشید تابانکلیبر: سرزمین صخره هاقشم: سرزمین عجایب هفتگانهدلیجان: شهر ایزوگامکیش: مروارید خلیج فارس، نگین خلیج فارسکوهرنگ: شهر برف و بورانقزوین: پایتخت خوشنویسی ایرانفیروزه: استانبول کوچکجیرفت: هندوستان کوچکاردکان: یونان کوچک، نگین کویر ایران، شهر گفتگو و لبخندآبادان: برزیل ایرانبلداجی: شهر گزرشت: شهر بارانپارس آباد: مهد کشاورزیشهرکرد: بام ایرانبندرعباس: پایتخت حمل و نقلکرمان: دیار کریمان، بهشت معادناراک: پایتخت صنعتی ایرانخمینی شهر: حسینیه ایرانرامسر: عروس شهر‌های ایراناردبیل: دار الارشاد
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۹:۰۰ / کد خبر:۷۴۱۷۹ در عملیات مشترک ماموران انتظامی اصفهان و کرمان بیش از ۲۶۰ کیلوگرم تریاک کشف و ضبط شد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: در عملیات مشترک ماموران انتظامی اصفهان و کرمان ۲۶۰ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک در بازرسی از یک دستگاه کامیون کشف و جمع آوری شد. سرهنگ غلامحسین صفری با بیان اینکه این خودرو از شرق کشور به سمت کرمان حرکت کرده بود، افزود: در این رابطه یک سوداگر مرگ شناسایی و دستگیر شد. وی گفت: نیروی انتظامی همه توان و تلاش خود را به کار بسته تا با مواد مخدر که یک ابر آسیب است مقابله کند و طرح‌های مقابله‌ای پلیس با سوداگران مرگ تداوم دارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۸:۳۰ / کد خبر:۷۴۱۷۶ واژگونی یک دستگاه خودروی سواری پژو روآ در کیلومتر هفت محور روستایی بیاضه به حاجی آباد زرین خور و بیابانک یک کشته برجا گذاشت. مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان خور و بیابانک روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این حادثه که صبح امروز رخ داد راننده ۳۶ ساله پژو در دم جان باخت. استان اصفهان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزاد راه است. محور روستایی بیاضه به حاجی آباد زرین با مسافت ۴۰ کیلومتر یکی از محورهای شهرستان و دو طرفه است که ۲۸ کیلومتر آن در حوزه خور و بیابانک واقع است. شهرستان خور و بیابانک با ۲۰ هزار نفر جمعیت بیش از ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و روستایی فرعی دارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز1 روز قبل
۲۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۴۵ / کد خبر:۷۴۱۶۷ ۵۵۰ نفر از اساتید استان اصفهان در پی آزادی و دفاع از شیخ زکزاکی نامه‌ای را به اساتید و عالمان نیجریه و سایر مجامع بین‌المللی نوشتند تا با قلم و بیان خود از این بزرگمرد آزاده دفاع کنند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، ۵۵۰ نفر از اساتید استان اصفهان در پی آزادی و دفاع از شیخ زکزاکی نامه‌ای را به اساتید و عالمان نیجریه و سایر مجامع بین‌المللی نوشتند تا با قلم و بیان خود در دفاع از این بزرگ مرد آزاده، اجازه ندهند صدای حقی که از حلقوم این مرد بزرگ خارج شده محبوس شود. در ادامه آمده است: به همین دلیل ما اساتید دانشگاه‌های ایران اسلامی از همه شما اساتید آزاده دانشگاه‌های نیجریه می‌خواهیم با قلم و بیان خود در یک اقدام انقلابی دولت نیجریه و سایر مجامع بین‌المللی را به اتخاذ موضع قابل قبول در باره علامه زکزاکی وادار کنید. به همین دلیل وظیفه صاحبان قلم و اساتید دانشگاه در این لحظات بسیار سنگین است. از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز می‌خواهیم که به وظیفه ذاتی خود در مورد علامه زکزاکی عمل کند و تلاش‌های خود را در راستای آزادی و بهبود علامه زکزاکی مضاعف سازد.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
نرخ بیکاری عبارت است از نسبت جمعیت بیکار به جمعیت فعال (شاغل و بیکار) و نسبت جمعیت شاغل به کل جمعیت در سن کار، نسبت اشتغال می‌باشد. مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان اصفهان را ۱۰٫۷ درصد اعلام کرد که در مقایسه با بهار سال ۹۷ حدود ۲٫۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد. این نرخ در میانگین کشوری نیز ۱۰٫۸ درصد بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱٫۳ درصد کاهش یافت. مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا درباره عوامل موثر بر کاهش نرخ بیکاری، مواردی را اعلام کرد. استان اصفهان بیش از پنج میلیون جمعیت دارد و با بیش از ۹ هزار واحد تولیدی، یکی از صنعتی‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۴۵ / کد خبر:۷۴۱۵۵ رئیس میراث فرهنگی تیران و کرون گفت: شهرستان تیران و کرون با قدمت ۶ هزار ساله از مناطق تاریخی و گردشگری ویژه و کم نظیر استان اصفهان است. مظاهری رئیس میراث فرهنگی تیران و کرون در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، گفت: تیران و کرون دومین شهر سرسبز اصفهان است که در مسیر جاده اصلی اصفهان، لرستان و خوزستان واقع شده و از قدیمی‌ترین شهرستان‌های اصفهان است که با توجه به نام باستانی اش و وجودامامزاده‌ها و مساجد پیشینه طولانی دارد. او گفت: از جمله آثار تاریخی تیران و کرون وجود ۵۵ مسجد قدیمی است که به دوران سلجوقیان بر می‌گردد و در این میان ۶ مسجد تاریخی به نام‌های مسجد خان تیران، مسجد آران رضوانشهر و مسجد سنگی، مسجد قاجاری روستای جاجا، مسجد سید تیران و مسجد جامع ورپشت را می‌توان نام برد که از این ۶ مسجد ۵ مسجد به ثبت ملی رسیده است. مظاهری افزود: در شهرستان تیران و کرون ۷ امامزاده وجود دارد که امامزاده احمد بن ابی طالب، امامزاده عبدالله، امامزاده احمد رضا، امامزاده عرفان، بی بی فاطمیه (س) و سید سراءالدین ازامامزادگان شاخص این شهرستان است. او بیان کرد: گنبد تاریخی دو امامزاده احمد تیران و سید سراء الدین که به ثبت ملی رسیده بود، ولی متاسفانه بر اثر ناآگاهی مردم و متولیان این امامزادگان در طرح‌های توسعه این امامزاده تخریب گردید. او افزود: تعدادی از این بقاع متبرکه در مناطق گردشگری قرار گرفته‌اند که علاوه بر جنبه دینی و فرهنگی دارای ظرفیت‌های گردشگری همراه با محیط شاداب نیز هستند که بستری برای جذب گردشگر شده است. رئیس میراث فرهنگی تیران و کرون گفت: شهرستان تیران و کرون با قدمت ۶ هزار ساله از مناطق تاریخی و گردشگری استان اصفهان است که دربرخی از آثار تاریخی و مذهبی و فرهنگی آن در کل کشور بی نظیر و در دنیا کم نظیر است که بازدید از این منطقه به گردشگران و مسافران توصیه می‌شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۲۱:۳۰ / کد خبر:۷۴۱۵۲ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: ۸۰ هزار نفر در استان اصفهان حداقل حافظ سه جزء قرآن هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، حجت‌الاسلام رضا صادقی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در نشست خبری مسابقات کشوری قرآن اظهار کرد: ۸۰ هزار نفر در استان اصفهان حداقل حافظ سه جزء قرآن هستند و این تنها با لطف ائمه اطهار امکان‌پذیر شده است و از تلاش‌های مربیان قرآن در استان اصفهان تشکر میکنیم. او ادامه داد: جمهوری اسلامی در زمینه ترویج قرآن کار‌های خوبی انجام داده است، روزی به دنبال یک قاری مصری می‌دویدیم تا در میدان امام قرآن بخواند، اما امروز قاریان خوبی در کشور داریم.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۲۰:۵۵ / کد خبر:۷۴۱۵۰ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان گفت: اصفهان با بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید، بیشترین شهدا را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و این در حالی است که سهم اصفهان از آزادگان کمترین رقم موجود است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، سردار مجتبی شیروانیان مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان اظهار داشت: در دهه آخر مردادماه مناسبت‌های مختلفی مرتبط با انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس داریم که مرهون زحمات شهدا، جانبازان و آزادگان کشورمان هستیم. او افزود: اصفهانبا بیش از ۲۳ هزار و ۵۰۰ شهید، بیشترینشهدارا تقدیم انقلاب اسلامی کرده و این در حالی است که سهم اصفهان از آزادگان کمترین رقم موجود است. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان با اعلام آمار‌های به دست آمده اعلام کرد: حدود ۴۹ هزار جانباز در اصفهان هستند که بیش از ۱۰۰۰ نفر آن‌ها جانباز ۷۰ درصد هستند، حدود ۳۰۰ هزار رزمندهدفاع مقدسدر استان خود داریم که هرکدام نیرو‌های مردمی بسیج، سپاه و ارتش را شکل می‌دادند. او خاطرنشان کرد: برخی ازآزادگانکشورمان با کمترین امکانات به سه زبان مختلف دنیا آگاه بودند و با پشتکار، تجربه و توانی که در جهت یادگیری و یاد‌دهی داشتند توانستند بسیار موثر واقع شوند و از تجارب و دانش خود دیگران را نیز بهره‌مند سازند. شیروانیان افزود: با توجه به شرایط سختی که در دوران اسارت آزادگان وجود داشت، آنان توانستند با حداقل امکانات ممکن به کار‌های بزرگی دست پیدا کنند و محل اسارت خودشان را به دانشگاه و محل تحصیلی تبدیل کنند که به نوعی به جای اسارت کشیدن در حال تخصص گرفتن باشند. او درباره لزوم حمایت ازجایگاه و حقوق آزادگانگفت: بحث‌های مختلفی در زمینه بسته‌های حمایتی آزادگان وجود دارد که بخشی از آن به صورت قانون مطرح شده‌اند و برحسب علاقه نیز می‌توانند در بحث ارتقای تحصیلی و دانشگاه‌ها تجربه خود را در اختیار دیگران قرار دهند. مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اصفهان خاطرنشان کرد: به دلیل بردباری آزادگان کشورمان باید قدردان زحمات آنان باشیم، زیرا صلابت امروز نتیجه بردباری دیروز است که با الگو قرار دادن آنان بود که توانستیم روحیه مقاومت را درخود تقویت کنیم تا بتوانیم از شرایط سخت موجود سربلند بیرون برویم.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۲۱:۱۰ / کد خبر:۷۴۱۵۱ در پنجمین نشست کمیته فنی سرمایه گذاری استان مجوز راه اندازی ۱۶ مجموعه گردشگری در استان اصفهان صادر شد. به گزارشخبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ معاون سرمایه گذاری و امور طرح‌های اداره کل میراث فرهنگی استان در این نشست با بیان اینکه از مجموع طرح‌های ارائه شده در این نشست ۱۶طرح گردشگری مجوز اولیه تاسیس دریافت کردند گفت: از مجموع طرح‌های ارائه شده، مجوز راه اندازی دو هتل و سه اقامتگاه سنتی در شهر تاریخی اصفهان صادر شد. سیدعلی صالح درخشان افزود: راه اندازی یک هتل در شهرستان فریدونشهر در غرب استان یک مجتمع گردشگری و یک اقامتگاه سنتی در شهرستان آران و بیدگل در شمال استان، یک مجتمع گردشگری در جاده زیار در محور جنوب شهرستان و یک کمپینگ عشایری در شهرستان شهرضا در محور جنوب استان از دیگر مجوزهای صادرشده در این نشست بود. وی افزود: همچنین مجوز تاسیس دو مجتمع گردشگری و یک اقامتگاه سنتی در شهرستان کاشان صادر شد. معاون سرمایه گذاری و امور طرح‌های اداره کل میراث فرهنگی استان افزود: مجوز اولیه تاسیس یک سفره خانه سنتی در برخوار، یک اقامتگاه سنتی در اردستان شرق استان و یک بومگردی درشهرستان نطنز در شمال استان هم صادر شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۷:۴۵ / کد خبر:۷۴۱۴۳ رئیس ناحیه دو آموزش و پرورش اصفهان: ۲۵ درصد مدارس ناحیه دو آموزش و پرورش اصفهان نا ایمن است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ عسگری رئیس ناحیه دو آموزش و پرورش اصفهان در آیین آغاز عملیات اجرایی هفدهمین مدرسه موقوفه صارمیه با بیان اینکه ده درصد از ساختمان‌های مدارس این ناحیه قدمتی زیر ۲۰ سال و بقیه قدمتی بالای ۲۰ سال دارد گفت: در حال حاضر ۸۳ فضای آموزشی و دولتی ناحیه دو بعضا دو نوبته هستند و با توجه به حجم گسترده ثبت نام در این ناحیه جای نگرانی است. وی افزود: با روند فعلی مجبور به دونوبته کردن همه مدارس و یا به علت فرسودگی مجبور به منحل کردن برخی مدارس هستیم. استاندار اصفهان نیز در این آیین با اشاره به اهمیت و ضرورت فرهنگ وقف گفت: با استناد و استفاده از نظر واقف در وقف نامه، عایدات موقوفه صارمیه صرف مدرسه سازی می‌شود که تاکنون ۱۶ مدرسه از محل درآمدهای رقبات این موقوفه ساخته شده است. عباس رضایی با اشاره به اینکه بر اساس نظر واقف موقوفه صارمیه، ۹۰ درصد از درآمد آن صرف مدرسه سازی در شهر اصفهان می‌شود گفت: باید سعی شود، درآمد آن برای مدرسه سازی در روستاها و شهرهای اطراف هزینه شود تا از شلوغی ثبت نام در این نواحی جلوگیری شود.

رز گلد رنگ خاص سال ۲۰۱۹+فرمول ترکیب

12+
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
اصفهان امروزاصفهان امروز2 روز قبل
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۱۴:۳۰ / کد خبر:۷۴۱۲۸ صبح امروز پرواز اولین کاروان حجاج خانه خدا در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشست. به گزارش ایمنا، حسن امجدی، مدیر کل فرودگاه‌های استان اصفهان امروز سه شنبه -۲۸ مردادماه- در حاشیه مراسم استقبال از اولین پرواز ورودی حجاج به فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان، اظهار کرد: پروازهای بازگشت حجاج از امروز آغاز شده و تا تاریخ ۱۶ شهریورماه ادامه دارد. مدیر کل فرودگاه‌های استان اصفهان اضافه کرد: طی این عملیات فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان میزبان هفت هزار و ۶۹۵ زائر در قالب ۵۲ کاروان خواهد بود. امجدی خاطر نشان کرد: از استقبال کنندگان تقاضا می‌شود قبل از مراجعه به فرودگاه از طریق راه‌های ارتباطی که از جمله پرتال حج سایت فرودگاه به آدرس isfahan. airport. ir/haj، کانال اطلاع رسانی سروش فرودگاه به آدرس sapphire. ir/isfahan Aviation۱، شماره تماس ۱۹۹ برای تماس از شهر اصفهان و شماره تماس ۳۵۲۷۲۰۰ برای تماس از شهرستان‌ها از ساعت ورود پرواز مورد نظر اطمینان حاصل کنند.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۳۰ / کد خبر:۷۴۱۲۰ سازمان حج و زیارت هزینه ثبت‌نام سفر اربعین را اعلام کرد؛ این هزینه فقط شامل بیمه حوادث و خدمات درمانی به مبلغ ۲۵هزار تومان است. به گزارش ایسنا، ستاد مرکزی اربعین که در وزارت کشور تشکیل شده است، سفر اربعین و صدور اجازه خروج از کشور را به ثبت‌نام در سامانه «سماح» مشروط کرده است. این سامانه زیر نظر سازمان حج و زیارت که مسؤولیت کمیته ثبت‌نام اربعین را به عهده دارد، راه‌اندازی شده است. با توجه به اتصال سامانه سماح به سامانه نیروی انتظامی صرفا به زائرانی که در این سامانه ثبت‌نام کرده باشند اجازه خروج از کشور داده خواهد شد. او درباره اعزام‌های کاروانی در زمان اربعین گفت: کاروان‌های سازمان حج و زیارت در ایام اربعین حسینی اعزام نخواهند شد.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۲۲:۲۵ / کد خبر:۷۴۱۱۸ مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: اولین پرواز بازگشت زائران خانه خدا صبح دوشنبه اولین پرواز با ۲۳۳ مسافر به فرودگاه اصفهان به زمین می‌نشیند. به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، غلامعلی زاهدی مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با اشاره به بازگشتزائران خانه خدابه اصفهان، اظهار داشت: صبح دوشنبه اولین پرواز با ۲۳۳ مسافر بهفرودگاه اصفهانبه زمین می‌نشیند. او افزود: ورود زائران از ۲۸ مرداد تا ۳۱ شهریور ماه ادامه دارد و سپس بعد از یک وقفه دو هفته‌ای بقیه کاروان‌های مدینه قبل به اصفهان برمی‌گردند. مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه ورودزائراندر هر دو مرحله از ۲۸ مرداد تا ۳۱ شهریور انجام می‌گیرد، گفت: این زائران در مجموع ۳۲ پرواز وارد فرودگاه اصفهان می‌شوند. او تصریح کرد: سال جاری تعداد ۶ هزار و ۷۹۵ نفر زائر از اصفهان برای برگزاری مناسک حج راهی عربستان شدند که متاسفانه یک نفر از زائران به علت ایست قلبی در مدینه فوت کرد که با رضایت خانواده‌اش در مدینه به خاک سپرده شد و حال بقیه زائران خوب گزارش شده است. زاهدی ادامه داد: خوشبختانه زائران اصفهانی در سلامت کامل هستند و هیچ پروازی زودتر از موعد برای زائران بیمار اصفهانی نداریم.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۱۸:۳۵ / کد خبر:۷۴۱۱۰ رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان گفت: افرادی که کارت سوخت ندارند تا زمانی که کارت سوخت خود را دریافت کنند می‌توانند از کارت‌های سوخت موجود در جایگاه‌ها استفاده کنند. به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، بهمن علیپور رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان اظهار کرد: کسانی که رمز کارت سوخت خود را فراموش نموده‌اند، تا ۲۲ شهریور ماه می‌توانند با مراجعه به جایگاه‌ها، وارد کردن کارت سوخت خود به دستگاه و وارد کردن چهار رقم آخرکد ملیفردی که کارت به نام او صادر شده است، بنزین دریافت کنند؛ پس از اولین تراکنش، این افراد می‌توانند رمز جدیدی برایکارت سوختخود انتخاب کند. او خاطرنشان کرد: کسانی که کارت خود را گم کرده یا کارت آن‌ها شکسته است می‌توانند به پلیس +۱۰ مراجعه و تقاضای کارت المثنی کنند. همچنین افرادی کهکارت سوختندارند تا زمانی که کارت سوخت خود را دریافت کنند می‌توانند از کارت‌های سوخت موجود در جایگاه‌ها استفاده کنند. رئیس روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان تاکید کرد: مردم هیچ نگرانی در این خصوص نداشته باشند.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۱۷:۵۵ / کد خبر:۷۴۱۰۷ نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با اشاره به اینکه گزارش کمیسیون عمران در خصوص حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج تهیه شده و به هیأت رئیسه تحویل داده شده است، گفت: نمی‌دانم چه دست‌هایی پشت پرده است که جلو انتشار این گزارش را که حدود یک سال از وقوع آن نیز می‌گذرد، گرفته است. به نظر می‌رسد که هم وزارت نفت و هم سازمان برنامه و بودجه از اجرای این تبصره قانونی لایحه بودجه سر باز می‌زنند که باید با جدیت این موضوع دنبال شود. حاجی دلیگانی در ادامه با انتقاد از بررسی نشدن گزارش سقوط هواپیمای مسافربری یاسوج در صحن علنی مجلس بیان کرد: بنده نسبت به در دستور کار قرار گرفتن گزارشات کمیسیون‌ها انتقاد دارم. ما گزارشی را در خصوص سقوط هواپیمای یاسوج که توسط کمیسیون عمران تهیه شده است، داریم اما هنوز این گزارش در صحن مجلس مورد بررسی قرار نگرفته است. کمیسیون گزارش را تهیه کرده و تقدیم هیأت رئیسه کرده است. معلوم نیست چه دست‌هایی جلوی انتشار این گزارش را می‌گیرند. وی در ادامه اظهار کرد: برخی از اقدامات اقتدار مجلس را زیر سوال می‌برد.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
لیفت مژه برای هر نوع مژه‌ای مناسب و امکان‌پذیر است و انجام آن نیاز به هیچ‌گونه آمادگی قبلی ندارد. لیفت مژه از مجموعه‌ای از محلول‌ها با فرمول مخصوص استفاده می‌کند تا همه مژه‌ها را به طور دائمی بلند کرده و به آنها حالت دهد. مزایا و معایب آنها چیست؟ کسانی که از اکستنشن مژه استفاده می‌کنند و بدنبال اثرات چشمگیر هستند، ممکن است نتایج لیفت مژه را دوست نداشته باشند؛ چرا که لیفت مژه هیچ چیزی را به مژه‌ها اضافه نمی‌کند، اما با لیفت مژه شما می‌توانید به راحتی آنها را مالش دهید، بشویید و ریمل بزنید. تفاوت لیفت مژه و لمینتبسیاری از افراد حتی بعضی از آرایشگران تفاوت لیفت و لمینت را نمی‌دانند و این دو اصطلاح را همزمان به کار می‌برند اما باید بدانید لیفت و لمینت کاملا مجزا هستند؛ لیفت مژه به معنای فر و حالت دار کردن مژه می‌باشد. اگر مژه خودش کمی حالت فر داشته باشد چون رنگ مشکی استفاده می‌شود و مژه را بلندتر می‌کند به صورت خودکار مژه فرتر دیده می‌شود.
اصفهان امروزاصفهان امروز3 روز قبل
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۷ / کد خبر:۷۴۰۹۲ جاده آزادگان خمینی شهر یکی از جاده‌های پر حادثه خیز محسوب می‌شود که به دلایل مختلف از قبیل عمر بالای آسفالت و نبود دور برگردان‌های مناسب، آمار تصادفات منجر به فوت در این جاده رو به افزایش است. تنها کافی است سری به اخبار بزنیم تا دریابیم بلوار آزادگان یکی از پرحادثه‌ترین جاده‌های کشور است. حاج حیدری در مورد روکش آسفالت این بلوار، گفت: در توافقی که بین شهرداری خمینی‌شهر و اداره کل راه و شهرسازی انجام گرفته روکش آسفالت بلوار آزادگان، روکش آسفالت گرم بوده است که اخیرا شنیده‌ایم قرار است در قالب آسفالت ترمیمی کار شود که این نوع روکش مقاومت ندارد. درخواست ما این است که روکش آسفالت بلوار بر اساس تعهدی که داده شده است انجام شود. حاج حیدری- عضو دیگر شورای شهر خمینی‌شهر نیز گفت: از پل تیران که به سمت نجف‌آباد می‌رویم تابلو شهر خمینی‌شهر وجود ندارد و تابلوی شاهین‌شهر که بعد از خمینی‌شهر است وجود دارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۲۵ / کد خبر:۷۴۰۸۲ معاون اقتصادی استانداری اصفهان گفت: در سه ماه امسال نرخ بیکاری در استان اصفهان از ۱۴٫۱ درصد به ۱۰٫۷ دهم درصد کاهش داشته است و این رقم را باید تا پایان سه ماهه دوم سال به پنج درصد برسانیم. به گزارش ایمنا از شهرستان گلپایگان، سید حسن قاضی‌عسکر امروز (شنبه) در جلسه شورای اداری شهرستان اظهار کرد: در جهت منطقی سازی فرایندها در یک سال گذشته بروکراسی اداری برای توسعه سرمایه‌گذاری از یک سال به یک ماه کاهش یافته است. وی گفت: استان اصفهان در موقعیت جغرافیایی خشک و نیمه خشک قرار دارد و به همین دلیل صنایع آب پرور جوابگوی اشتغالزایی نیست و باید روی سرمایه‌گذاری تمرکز کرد. معاون اقتصادی استانداری اصفهان تصریح کرد: در سه ماه امسال نرخ بیکاری در استان اصفهان از ۱۴٫۱ درصد به ۱۰٫۷ دهم درصد کاهش داشته است و این رقم را باید تا پایان سه ماهه دوم سال به پنج درصد برسد. قاضی‌عسکر خاطرنشان کرد: دولتی بودن اقتصاد مانعی برای تولید است، مشکل دیگر اقتصاد سیاست سرکوب نرخ ارز بود که کمی اصلاح شد اما ارز ۴۲۰۰ تومانی که منشأ اصلی رانت و فساد در کشور است، هنوز وجود دارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
۲۶ مرداد ۱۳۹۸, ۲۰:۲۰ / کد خبر:۷۴۰۷۹ واژگونی یک خودروی سواری در جاده اردستان- بادرود از توابع شهرستان نطنز، ظهر روز شنبه به آسیب دیدن ۶ نفر سرنشین آن منجر شد. به گفته مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، این حادثه رانندگی ساعت ۱۴ و ۴۰ دقیقه امروز در جاده اردستان- بادرود، پنج کیلومتر مانده به پل راه‌آهن رخ داد و ۲ دستگاه آمبولانس در محل حضور یافتند. غفور راستین افزود: آسیب‌دیدگان این حادثه شامل سه کودک (پسری سه ساله، ۹ ساله و دختری پنج ساله) به همراه سه نفر خانم ۳۰ تا ۳۳ ساله بودند که با همکاری هلال احمر به مرکز درمانی فاطمیه بادرود منتقل شدند. وی بیان کرد: علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است. جاده اردستان- بادرود به طول ۴۵ کیلومتر بخشی از جاده کاشان- اردستان است که در محور ترانزیتی شمال به جنوب کشور قرار دارد.
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
۲۶ مرداد ۱۳۹۸, ۱۶:۲۹ / کد خبر:۷۴۰۷۶ گروه اقتصادی روزنامه اصفهان امروز در جشنواره یک خبر خوب، موفق به کسب رتبه‌های برتر استان اصفهان شدند. در این آئین، «احمدرضا منزه»، دبیر اقتصادی روزنامه اصفهان با اثری در زمینه فعالیت استارتاپ‌ها موفق به کسب جایگاه برتر شد. «محمد منزه»، خبرنگار روزنامه اصفهان امروز نیز با اثری در خصوص فعالیت مجدد پلی اکریل توانست جایگاه برتر در این بخش را کسب کند. این برای چندمین سال متوالی است که گروه اقتصادی روزنامه اصفهان امروز موفق به کسب موفقیت‌های مختلف در جشنواره‌های رسانه‌ای استانی، ملی و بین‌المللی می‌شوند. روزنامه اصفهان امروز در حال حاضر و بر اساس آخرین رتبه‌بندی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در جایگاه نخست روزنامه‌های محلی و استانی سراسر کشور قرار دارد، رتبه هشتم در میان روزنامه‌های خصوصی کشور و رتبه ۱۶ در بین ۱۸۰ روزنامه کشور از دیگر موفقیت‌های این روزنامه به شمار می‌رود.
اصفهان امروزاصفهان امروز4 روز قبل
۲۶ مرداد ۱۳۹۸, ۱۷:۴۶ / کد خبر:۷۴۰۶۹ از سال ۱۳۸۳ بحث‌ مخدر «شیشه» در کشور مطرح شد. سعید صفاتیان| از سال ۱۳۸۳ بحث‌ مخدر «شیشه» در کشور مطرح شد. مصرف شیشه توسط مردان موجب شک و گمان در آنها می‌شود، طبق تحقیقات انجام شده درباره تأثیرات مخدر شیشه، بسیاری از طلاق‌هایی که در سال‌های ۸۵، ۸۶، ۹۳ و ۹۴ اتفاق افتاده ناشی از شک و گمانی بوده که مردان بر اثر مصرف شیشه به همسرانشان پیدا می‌کردند. هذیان‌گویی، سرخوشی‌، اضطراب، افسردگی، توهم‌های بینایی، شنوایی، بویایی و لامسه و غیره از عوارض شایع مصرف شیشه است. روش ماتریکس شیوه‌ای از درمان غیر دارویی ترک اعتیاد است که برای شیشه (متامفتامین) مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ درواقع درمان دارویی برای این مخدر وجود ندارد اما روان‌درمانی و مداخلات مشاوره‌ای مهمترین روش‌های درمانی محسوب می‌شود که حداقل پروسه درمانی آن حدود شش ماه تا یک سال به طول می‌انجامد.