تازه‌ترین اخبار خبرگزاری «اسکان»

اسکاناسکان16 ساعت قبل
به گزارش اسکان نیوز، وی در ابتدای این گفتگو رابطه با لزوم برگزاری همایش‌های حوزه شهرسازی و معماری گفت: برگزاری این همایش‌ها می‌تواند کارهایی که در حوزه معماری و شهرسازی انجام می‌شود را معرفی کند اما متاسفانه این کارها زیاد در نزد مردم شناخته شده نیست و تنها کارشناسان نسبت بدان حساسیت دارند و در مورد آن صحبت می‌کنند. عضو هیات مدیره انجمن صنفی مهندسان مشاور افزود: صحبت در مورد مباحث معماری و شهرسازی در میان مردم و همفکری کردن با آنان و شنیدن آن‌ها می‌تواند مفید باشد به خصوص اینکه برخی کارهای تخصصی توسط افراد کمتر متخصص صورت می‌گیرد از این رو به دنبال این هستیم که حوزه معماری و شهرسازی توسط عموم مردم شناخته شود و به اهمیت آن پی ببریم. یقینی در رابطه با چشم انداز چهار دهه معماری ایران، گفت: معرفی آن چه در این چهار دهه صورت گرفته، معرفی آن چه که به صورت خاص در حوزه معماری و شهرسازی انجام می‌شود، همین طور تبادل نظر و دریافت نظرات مردم برای صاحبان حرفه حائز اهمیت است، که می‌تواند در این نشست مورد بحث باشد. وی ادامه داد: همیشه طرف مذاکره ما مسئولین دولتی، شهرداری‌ها، وزارت مسکن و.. می‌باشد در حالی که بهره بردار کارهای ما مردم و شهروندان هستند که لازم است این دیالوگ بین ما و شهروندان انجام شود. عضو هیات مدیره انجمن صنفی مهندسان مشاور در پاسخ به این سوال که چشم انداز معماری در چهار دهه انقلاب ایران چگونه است؟ گفت: معماری همیشه تبلور اجتماع و مسائل اجتماعی و اقتصادی است و طبیعتا در این چهار دهه نیز مشکلات متعددی در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی داشتیم که معماری ما نیز از آن جدا نیست. این متخصص حوزه معماری افزود: معماری ما دچار آشفتگی است. از آن چه در شهر ساخته می‌شود می‌بینیم که وحدت رویه و هماهنگی نداریم چرا که خود ما هیچ کدام با یکدیگر هماهنگ نیستیم و سیاست‌های مختلفی که اجرا شده نیز هماهنگ نبوده است. امیدواریم به یک وحدت و تفاهم عمومی اجتماعی برسیم تا بر اساس آن بتوانیم به یک معماری خوب هم برسیم. وی در خصوص آینده معماری ایران بیان کرد: معتقدم آینده معماری ایران امید بخش خواهد بود و گرنه در این جمع‌ها حضور پیدا نمی‌کردم. یقینی اظهار کرد: باید تلاش‌های زیادی صورت بگیرد تا بتوانیم به نقطه مورد نظر برسیم. امیدوارم مردم، مراجعین اصلی و مخاطبین این همایش باشند چرا که هدف ما این است که این حوزه به مردم معرفی شود وگرنه مسئولین دولتی، شهرداری‌ها و … با این مسائل آشنا هستند ولی درصدد هستیم که مردم با این مسائل آشنا باشند. با اطلاع رسانی می‌توانیم مردم را در جریان این همایش و محتوای آن قرار بدهیم.
اسکاناسکان21 ساعت قبل
ضرورت پاسخگویی وزارت نیرو و مجلس برای دوباره کاری در مطالعه یک طرح تخصیص اعتبار برای مطالعه یک طرح رد شده، هدر رفت بودجه ملی استدر بررسی بودجه سال جدید چشم مان به تخصیص اعتبار برای مطالعه طرحی می‌خورد که قبلا بررسی و رد شده و اینروزها با اعلام موافقت دولت حسن روحانی با آن، دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. مطالعه «طرح شیرین سازی و انتقال آب دریاس خزر به کویر مرکزی ایران». حالا کارشناسان بر این گمان هستند که این تخصیص اعتبار و دوباره کاری، هدررفت بودجه ملی در این شرایط نابسامان اقتصادی است و متولیان و دست اندرکاران باید درباره ان پاسخگو باشند. ساعت ۱۶:۴۸ کد مطلب: ۱۷۶۲۰
اسکاناسکان22 ساعت قبل
با توجه به تهدیداتی که برای بیستون ذکر شد، مسئولان امر رؤیای ثبت جهانی محوطه‌ی تاق‌بستان را نیز با هدف رونق هرچه بیشتر گردشگری کرمانشاه در سر دارند اما بر اساس ضوابط مرکز میراث جهانی، ثبت جهانی آثار دیگری از یک منطقه جغرافیایی منوط به پایبندی به کلیه ضوابط و حفاظت درست و اصولی از آثار ثبت شده پیشین است. چنین وضعیتی در مورد محوطه‌های ثبت جهانی ایران نیز کاملا مصداق دارد، با این تفاوت که حتی در خصوص نگهداری و مرمت آنها هم اقدام شایسته‌ای صورت نمی‌گیرد. آمریکا مانند سایر کشورهای عضو همچنان مجاز است محوطه‌هایی را برای ثبت در میراث جهانی پیشنهاد دهد که با چنین روندی تعداد محوطه‌های ثبت شده در فهرست میراث جهانی روز به روز افزایش خواهد یافت. هنگامی که ایتالیا که عنوان بیشترین محوطه‌های ثبت جهانی را داراست، ده محوطه را برای ثبت در فهرست جهانی کاندید کرد. هنگامی که ایتالیا که عنوان بیشترین محوطه‌های ثبت جهانی را داراست، ده محوطه را برای ثبت در فهرست جهانی کاندید کرد.
اسکاناسکان22 ساعت قبل
مدیرکل میراث فرهنگی تهران: دستور معاون رئیس جمهور برای بازنگری و تعیین ضابطه تمامی آثار تاریخی تهران/ نباید دیگر شاهد تکرار حادثه گلستان باشیممدیرکل میراث فرهنگی تهران گفت: بازنگری و تعیین ضابطه بافت‌ تاریخی و ارزشمند تهران به زودی انجام می‌شود. ساعت ۱۵:۵۰ کد مطلب: ۱۷۶۱۷مدیرکل میراث فرهنگی تهران درباره جزئیات این اتفاق، گفت: تمام بافت‌های تاریخی و ارزشمندی که در تهران وجود دارد بک بار تعیین ضابطه شوند که پس از این مشکلاتی مانند اینکه تا چه ارتفاعی ساخت‌وساز مجاز است و موارد مشابه پیش نیاید. بزرگ‌نیا درباره وضعیت پرونده تعرض به حریم کاخ گلستان، گفت: پرونده به محاکم قضایی رفته و کارشناس ثبت و کارشناس میراث فرهنگی نظر خود را به دادگاه داده‌اند و این روزها منتظر نظر قاضی هستیم. اسکان نیوز: دلاور بزرگ‌نیا، مدیرکل میراث فرهنگی تهران با اشاره به اتفاقات پیرامون حریم کاخ گلستان افزود: باید یک بازنگری و تعیین ضابطه همه جانبه در تهران صورت گیرد. باید با نگاه زندگی مردم در شهر و حفاظت آثار تاریخی این اتفاق رخ دهد تا تبعات این چنینی نداشته باشیم.
اسکاناسکان23 ساعت قبل
موسوی: افشاکنندگان مفاسد مورد حمایت قانون قرار می‌گیرندنماینده مردم تهران در مجلس طرحی را تقدیم مجلس کرده است که بر اساس آن کسانی که از مفاسد اقتصادی یا اداری مطلعند، اگر موارد را به شورایی که به همین منظور تشکیل خواهد شد اطلاع دهند مورد حمایت و تشویق قرار می‌گیرند و به عبارت دیگر در آینده و در صورت تصویب نهایی، افشاکنندگان مفاسد و تخلفات در ذیل چتر حمایت قانونی قرار گرفته و به جرم تشویش اذهان و قبل از رسیدگی به خود اصل تخلف و مفسده، متهم نخواهند شد. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روی دیگر این قانون این است که فرد متخلف خود را در برابر نظارت موثر تک تک افراد جامعه ببیند و امید داریم اجرای صحیح این قانون نقشی پررنگ در کاهش مفاسد اقتصادی و اداری داشته باشد. موسوی گفت: معتقدم این طرح گامی موثر، مهم و بایسته در جهت مبارزه همه‌جانبه و همگانی با مفاسد اقتصادی است و با تسری موضوع مبارزه با فساد به همه افراد جامعه ضمن کارآمدتر کردن مبارزه با فساد موجبات کاهش جدی هزینه‌های مالی مبارزه با مفاسد اقتصادی را نیز به همراه خواهد داشت. به گفته وی، این طرح که به امضای ۹۹ نماینده رسیده و در جلسه علنی شانزدهم بهمن ماه اعلام وصول شده به صورت عادی در دستورکار مجلس قرار گرفته است. اسکان نیوز: سید فرید موسوی در خصوص طرح نظارت همگانی بر مفاسد اقتصادی و اداری گفت: بروز و گسترش فساد اداری و اقتصادی از معضلاتی است که می‌تواند در هر کشوری سرمایه اجتماعی را با چالش مواجه سازد.
اسکاناسکان1 روز قبل
به گزارش اسکان نیوز، محمود میرلوحی در حاشیه صد و بیست چهارمین جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در واکنش به سخنان شب گذشته محمدباقر قالیباف در تلویزیون، اظهار کرد: لازم است هرچه سریع‌تر حناچی، شهردار تهران گزارش رسمی بدهی‌های شهرداری را منتشر کند. وی با بیان این‌که ما پیش از این گزارش بدهی‌ها را ملاحظه می‌کردیم و با توجه به شرایط آن را منتشر نمی‌کردیم، تصریح کرد: ما در شرایطی هستیم که سیاست مدیریت شهری این است که از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری دعوت کند و حتی می‌خواهیم اوراق مشارکت منتشر کنیم و ممکن است اعلام مداوم بدهی‌ها روی سطح همکاری‌ها اثرگذار باشد، ولی متاسفانه این عاملی شده که رقبا و مدیریت قبلی شهری از این مبحث بهره‌برداری غیرصحیح کرده و کم‌لطفی می‌کنند. میرلوحی با بیان این‌که شش ماه است که گزارش رسمی مالی با امضای پنج نفر روی میز من است، عنوان کرد: ارائه آن به روزنامه‌ها کار دشواری نیست، اما به نظرم درست نیست در شرایطی که بنگاه‌های بدهکار خوشنام نیستند، این کار را انجام دهیم. عضو کمیسیون بودجه‌ای شورای شهر تهران با بیان این‌که هنگامی که ما مدیریت شهری را در دست گرفتیم بانک‌ها همکاری نمی‌کردند، اضافه کرد: مثلا برای ساخت پل صدر فاینانس خارجی گرفته بودند، اما کارهایش را انجام ندادند و ما آمدیم و با بانک‌ها گفت‌وگو کرده و حتی مجوز انتشار ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را گرفتیم و حتی برخی حساب‌ها نیز استمهال شده، اما دقت داشته باشید که فقط مدیریت شهری ۲۰ هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهی دارد و باید بخشی از بدهی‌هایمان را بدهیم تا آن‌ها به خط شش مترو پول تزریق کنند. وی با بیان این‌که لیست پیمانکاران مشخص شده و باید شهردار تهران آن را منتشر کند و ملاحظات را در این زمینه کنار بگذاریم، گفت: براساس گزارشی که معاون سابق مالی شهرداری اعلام کرده است، رقم بدهی شهرداری ۵۶ هزار میلیارد تومان است که این بدهی‌ها شامل بدهی به بانک‌ها، پیمانکاران و احکام قضایی است. عضو کمیسیون بودجه‌ای شورای شهر تهران با بیان این‌که مدیریت گذشته مرتبا وام می‌گرفت، تصریح کرد: حتی برای پرداخت حقوق پرسنل وام می‌گرفتند، اما در این دوره ما هیچ وامی برای پرداخت حقوق نگرفتیم. میرلوحی با بیان این‌که ۱۰۰۰ میلیارد تومان هولوگرام راستی‌آزمایی شد و تعدادی از آن‌ها ابطال شده است، گفت: حناچی باید لیست پیمانکاران را بدهد تا مشخص شود میزان بدهی به پیمانکاران و بانک‌ها چقدر است. وی با بیان این‌که شهرداری روزانه باید ۱۷ میلیارد تومان سود بانکی پرداخت کند، ادامه داد: شهرداری باید برنامه‌ای بیاورد و در آن مشخص کند که بدهی‌ها را چگونه می‌خواهد پرداخت کند و اخباری دریافت کرده‌ایم دال بر این‌که آن‌ها در حال تدوین این برنامه هستند.

بلاتکلیفی ۴۰ ساله طرح توسعه و بازآفرینی محله بلاغی در قزوین

3+
اسکاناسکان1 روز قبل
اسکاناسکان1 روز قبل
سفیر ژاپن: از مردم ژاپن درخواست می‌کنم تا به اردبیل سفر کنندسفیر کشور ژاپن در بازدید از غرفه ویژه استان اردبیل در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران گفت: استان اردبیل بسیار زیبا و دیدنی است به همین خاطر من از تمامی هموطنان ژاپنی خودم درخواست می‌کنم تا به اردبیل سفر کنند. ساعت ۱۳:۳۲ کد مطلب: ۱۷۶۱۳او تصریح کرد: ایده‌های مسئولان میراث فرهنگی استان اردبیل را در خصوص خارج کردن گردشگری استان از حالت تک فصلی شنیدم و واقعا این منطقه ظرفیت این کار را دارد. سفیر کشور ژاپن ادامه داد: ارتباط تاریخی چند هزار ساله بین مردم ایران و ژاپن باعث شده است تا مردم ژاپن علاقه‌مند به کشور ایران باشند. سایتو اضافه کرد: پتانسیل‌های عمده‌ای در حوزه تبادل گردشگر بین دو کشور ایران و ژاپن وجود دارد و ما از تمامی ظرفیت‌های خود برای افزایش این همکاری انجام می‌دهیم. اسکان نیوز: میتسوگو سایتو، سفیر کشور ژاپن در بازدید از غرفه استان اردبیل با اعلام این خبر افزود: استان اردبیل جاذبه‌های زیادی دارد و من علاقه‌مند به دیدن این منطقه از ایران هستم. او تصریح کرد: ایده‌های مسئولان میراث فرهنگی استان اردبیل را در خصوص خارج کردن گردشگری استان از حالت تک فصلی شنیدم و واقعا این منطقه ظرفیت این کار را دارد. سفیر کشور ژاپن ادامه داد: ارتباط تاریخی چند هزار ساله بین مردم ایران و ژاپن باعث شده است تا مردم ژاپن علاقه‌مند به کشور ایران باشند. سایتو اضافه کرد: پتانسیل‌های عمده‌ای در حوزه تبادل گردشگر بین دو کشور ایران و ژاپن وجود دارد و ما از تمامی ظرفیت‌های خود برای افزایش این همکاری انجام می‌دهیم.
اسکاناسکان1 روز قبل
او حتی تاکید می‌کند که ایران به قدری در زمینه خشت دارای سابقه است که می‌تواند به صادرکننده دانش معماری خشتی در جهان تبدیل شود. پیش از دهه ۵۰ بود که توجه کارشناسان به موضوع خشت در جهان جلب شد. از آن زمان تاکنون اقدام قابل توجهی در زمینه معماری خشتی بر سازه‌های معاصر انجام نشد تا اینکه، پیش از ثبت جهانی یزد یکبار در سال ۲۰۰۳ کنفرانسی در زمینه معماری خشتی در یزد برپا شد و بار دیگر پس از ثبت جهانی این شهر و در بهمن‌ماه ۹۷ کنفرانس معماری خشتی در شهر یزد برگزار شد. محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهمیت پرداختن و توجه به موضوع معماری خشتی و لزوم توسعه این نوع معماری را در شهرها امری لازم عنوان می‌کند. او می‌گوید: درحال حاضر موضوع خشت و معماری خشتی در دنیا بسیار اهمیت پیدا کرده است.
اسکاناسکان1 روز قبل
به گزارش اسکان نیوز، مرتضی الویری امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود، با اشاره به عدم تحقق درآمد از محل فضای پارک حاشیه‌ای گفت: براساس تبصره ۹ بودجه سال ۹۷ شهرداری مکلف بود برنامه عملیاتی ساماندهی فضاهای پارک حاشیه‌ای تا سقف ۹,۵۰۰ میلیارد ریال درآمد را تقدیم شورا کند. وی با بیان اینکه درآمد حاصله می‌بایست صرف نوسازی حمل و نقل عمومی و ایجاد زیر ساخت‌ها ‫شود، گفت: ‬ اما در بررسی‌ها مشخص شده شهرداری اقدامات لازم جهت این امر را انجام نداده و در آمد حاصله از این محل قریب به صفر ریال بوده است. لذا به شهردار تهران در این زمینه تذکرات لازم داده می‌شود.
اسکاناسکان1 روز قبل
این تفسیر روشن نمی‌کرد که وزرا در برابر کدام قدرتی که در اختیارشان است باید پاسخگو شوند؟ این تفسیر تلازم میان قدرت و مسوولیت را نمی‌پذیرد و در عمل مسوولیت را بلاموضوع و قدرت را غیرپاسخگو می‌کند. تفسیر دیگر این است که اگر شاه غیرمسوول است، پس به دلیل لازمه منطقی میان قدرت و مسوولیت باید پذیرفت شاه فاقد قدرت نیز است. شکاف میان قدرت و مسوولیت نه با عقل سازگار است و نه با شرع. اسکان نیوز: شاید ریشه انقلاب علیه آن حکومت را بتوان در به هم خوردن تناسب قدرت و مسوولیت دانست. این تفسیر روشن نمی‌کرد که وزرا در برابر کدام قدرتی که در اختیارشان است باید پاسخگو شوند؟ این تفسیر تلازم میان قدرت و مسوولیت را نمی‌پذیرد و در عمل مسوولیت را بلاموضوع و قدرت را غیرپاسخگو می‌کند. تفسیر دیگر این است که اگر شاه غیرمسوول است، پس به دلیل لازمه منطقی میان قدرت و مسوولیت باید پذیرفت شاه فاقد قدرت نیز است.
اسکاناسکان1 روز قبل
چالش‌های کمبود فضا سبز شهریشهرها به عنوان کانون‌های تمرکز فعالیت‌ و زندگی انسان‌ها برای این که بتوانند پایداری خود را تنظیم کنند، چاره‌ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متاثر از سیستم‌های طبیعی ندارند. ساعت ۱۱:۰۵ کد مطلب: ۱۷۶۰۶مساعد شدن شرایط زندگی بر اثرکاهش آلودگی، افزایش رطوبت نسبی، تلطیف هوا و جذب گرد و غبار، ارتقا سطح کیفی زندگی شهروندان، کاهش مهاجرت و تعلق خاطر به شهر زادگاه‌ و افزایش سرمایه‌گذاری از مهم‌ترین کارکردهای زیست محیطی فضا سبز شهری است. علی‌حسین امینی، رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل کاری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در خصوص اهمیت فضا سبز شهری، اظهار کرد: شهر شهرکرد به لحاظ توپوگرافی و وجود تپه‌های مشرف به شهر و محاط در مناطق مسکونی واجد پتانسیلی منحصربه‌فرد در توسعه فضا سبز شهری است اما متاسفانه سالیان زیادی است که به این مهم توجه کافی نشده و صرفا تملک و تعیین و تعریف کاربری برای آن‌ها کافی نیست. وی افزود: تپه‌های شمال شهرکرد و چشم اندازهای موجود نخستین نمایی است که هر شهروند و یا گردشگری با آن مواجه می‌شود که به لحاظ عدم وجود پوشش گیاهی فضا سبز از منظر زیبا شناختی، شهر شهرکرد را با چالش‌ها و مشکلات فراوانی مواجه کرده است در حالی که این رخساره‌ها و تپه‌های موجود دارای حداقل‌های لازم برای کاشت درختان مقاوم زیست‌بوم زاگرس بوده که با شرایط کم‌آبی نیز سازگار هستند. رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل کاری اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، گفت: تمرکز زدایی از بازارهای سنتی شهر و توسعه‌ برای رونق اقتصادی و حمایت از بازارهای جدید در پهنه شهر فراتر از سلیقه‌ها و تمایلات شخصی، گسترش خدمات و امکانات متوازن در تمام شهر به اندازه توسعه فضا سبز موجب ایجاد امید و نشاط شهروندان می‌شود که بایستی مورد توجه قرار گیرد تا شیوه مدیریت غلط شهری اصلاح شود.
اسکاناسکان1 روز قبل
مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل: پل تمام شیشه‌ای هیر با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح می‌شودمدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از افتتاح پل تمام شیشه‌ای شهرستان هیر با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور خبرداد. ساعت ۱۰:۵۰ کد مطلب: ۱۷۶۰۵او با اشاره به این‌که ما توانستیم این پل را در نمایشگاه بین‌المللی به خوبی معرفی کنیم، افزود: پروژه پل معلق هیر هم از نظر فنی و هم از نظر موقعیت مکانی بسیار عالی است و می‌تواند از لحاظ اشتغال و اقتصادی تحولی عظیم در این منطقه ایجاد کند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: جاده دسترسی این پروژه در حوزه زیرساخت در حال انجام می‌باشد و انشعابات برق به زودی به پیمانکار واگذارخواهد شد. فلاحی تصریح کرد: این پل که هم طراحی و هم ساخت آن توسط کارشناسان داخلی انجام شده است باعث افتخار ملی است که پیشرفت ۸۰ درصدی دارد وزمان افتتاح آن فروردین ماه سال آینده است. او اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی اردبیل در نظر دارد برای رونق گردشگری شهرستان هیر، چندین رویداد گردشگری در تابستان و زمستان اجرا کند.
اسکاناسکان1 روز قبل
بازار داغ خرید خانه‌های متروکه در بین جوانان یزدی/ کاهش تخریب‌های افسارگسیخته آثار تاریخی در یزدمعاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پس از ثبت جهانی یزد دیگر شاهد تخریب‌های جدی و افسارگسیخته آثار تاریخی در این شهر نیستیم. ساعت ۱۰:۴۰ کد مطلب: ۱۷۶۰۴وی افزود: در حال حاضر دانشجویان و بسیاری از جوانان اقدام به خرید خانه‌های متروکه در بافت تاریخی یزد کرده و بناهایی که در محور گردشگری بافت قرار دارند تبدیل به گالری و مراکز هنری شده‌اند. وی در رابطه با اهمیت و لزوم برگزاری کارگاه‌های بین‌المللی معماری خشتی یادآورشد: سابقه برگزاری کنفراس‌های بین‌المللی خشت در ایران به دهه ۵۰ می‌رسد و سال ۲۰۰۳ نیز یک کنفراس بین‌المللی خشت در یزد برگزار شده است. طالبیان گفت: اما کارگاهی که نزدیک به یک هفته در شهر جهانی یزد و با همکاری و مشارکت دانشگاه یزد، شهرداری و اداره میراث فرهنگی یزد برپا شد آغازگر توجه و توسعه معماری خشتی در حوزه جهانی است. نخستین کارگاه بین‌المللی معماری خشتی که ۲۱ بهمن ماه جاری با حضور ۳۰ شرکت‌کننده از کشورهای فیلیپین، افغانستان، لبنان، کویت، اردن، پرتغال، الجزایر، آلمان و ایران در بافت تاریخی یزد آغاز به کار کرد امروز ۲۷ بهمن ماه پس از نشست‌های متعدد درخصوص معماری خشتی و سازه‌های پایدار و همچنین بررسی فرصت‌ها و چالش‌های حفاظتی آن به پایان رسید.
اسکاناسکان1 روز قبل
به گزارش اسکان نیوز، محمود میرلوحی در تذکری در ابتدای جلسه شورای شهر تهران گفت در هفته گذشته آقای قالیباف در برنامه بدون توقف صدا و سیما حضور داشتند و اظهاراتی داشتند. من از صدا و سیما خواهش می‌کنم به اعضای شورای شهر و شهردار تهران هم فرصت صحبت داده شود. میرلوحی افزود از دفتر حقوقی شهرداری درخواست می‌کنم اقدام حقوقی و قضایی در این زمینه انجام دهند. اگر ایشان ادعا می‌کنند که صحبت‌ها درباره عملکرد گذشته شهرداری کذب است، چه حکمی برای ادعاهای ایشان پیدا می‌شود؟ میرلوحی در پایان تاکید کرد من با مشورت با آقای فراهانی، آقای رسولی و خانم آروین تصمیم گرفتم این تذکر را به عنوان تذکر کمیسیون اعلام کنم و از آقای حناچی بخواهیم میزان بدهی‌ها را رسما اعلام کنند و از صدا و سیما هم بخواهیم وقت کافی برای پاسخگویی به این اتهامات قرار دهد. من این گلایه را دوباره اعلام می‌کنم که صدا و سیما هنوز هم ایشان را شهردار تهران می‌داند و وقت در اختیار مدیران جدید قرار نمی‌گیرد چنانچه ۵۳۰ پروژه که روز پنجشنبه افتتاح شد، هیچ بازتابی در رسانه ملی نداشت. این پروژه‌ها امید آفرین است و می‌تواند ایجاد نشاط اجتماعی کند اما این پروژه‌ها منعکس نمی‌شود اما ایشان در دو برنامه حضور پیدا می‌کند و این درست نیست.
اسکاناسکان1 روز قبل
به گزارش اسکان نیوز، محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای یکصدو بیست و چهارمین جلسه شورا به دو حادثه همزمان که مظلومیت وحقانیت ملت ایران را در جهان نشان داد اشاره کرد و افزود: ابتدا نشست ورشو که تصویری تمام نما از شرایط بحرانی جهان اسلام وعمق فاجعه در برخی دولتهای عربی را نشان می‌دهد که در کنار رژیم اسراییل وعلیه جمهوری اسلامی ایران و جریان اصیل اسلامی قرار گرفته‌اند و در همان روز حادثه تروریستی در سیستان وبلوچستان که مردم ایران را داغدار کرد و البته میوه چنین اقدامات خارج از چارچوب حقوق و روابط بین المللی محسوب می‌شود. رییس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه شباهت دیگر این دوحادثه را نرسیدن به اهدافشان دانست و افزود: اگرچه در ورشو آمریکا توانست برخی دولتهای عربی را در کنار رژیم صهیونیستی ومنافقین گرد بیاورد اما نتوانستند حتی اشاره کوچکی به نام بزرگ ایران کنند و در عملیات تروریستی نیز اگرچه خون پاک، مرزبانان مظلوم و غیور ایران بر زمین ریخته شد اما شرمساری این حادثه بجای ایران برای عاملان وآمران آن ماند و ملت ایران بدلیل ووجود چنین فرزندانی سرافرازتر شد و تروریسم میدانی ودولتی هردو عواقب اقداماتشان را بزودی مشاهده خواهند کرد. وی افزود: طبیعی است در شرایط پیش رو، اقدامات آشکار وپنهان علیه جامعه ما افزایش می‌یابد و لزوم هوشیاری نیروهای امنیتی، نظامی و همچنین سایر مسئولان وجود دارد، باید بدانیم تفرقه و اختلاف، امروز مخرب‌تر از هر ماده منفجره وموثرتر از هر نشست دشمنان این کشور عمل می‌کند و جریانات سیاسی و صاحبان تریبون‌های عمومی، از اقداماتی که در تضعیف قوای سه گانه، دیپلماسی و نیروهای دفاعی کشور است، بپرهیزند. وی در ادامه درگذشت خانم پوران شریعت رضوی، خواهر نخستین شهید جنبش دانشجویی ایران و همسر مرحوم دکتر شریعتی را نیز به فرزندان ایشان تسلیت گفت و همچنین درگذشت خواهر نایب رییس شورا، جناب آقای امینی، و خواهر آیت الله هاشمی رفسنجانی که از افتخار مادر شهید بودن نیز برخوردار بودند و تا پایان عمر در کمال ساده زیستی در روستا زندگی و با کار شرافتمندانه نمونه‌ای مثال زدنی از تدین، پارسایی، عزت نفس و انقلابی‌گری بودند را تسلیت گفت. محسن هاشمی با اشاره به دیدارهای شهردار تهران با مراجع معظم تقلید از طرف اعضای شورای اسلامی شهر تهران، از این دیدارها قدردانی کرد و افزود: امیداورم بزودی مجموعه دیدگاههای مراجع جهت استفاده در اختیار شورا و مدیران شهری قرار گیرد. وی همچنین با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ در شورا گفت: بودجه امسال با توجه به تغییرات در مدیریت شهری و بررسی برنامه سوم، با تاخیر نسبت به زمانبدنی مقرر ارائه شده است که امیدوارم با تلاش همکاران شورا، بررسی این لایحه در کمیسیونهای تخصصی وتلفیق هرچه سریعتر به اتمام برسد و در مهلت مقرر در صحن شورا تصویب شده و قبل از پایان سال به تایید مراجع ذیربط برسد. رییس شورای اسلامی شهر تهران سیاستهای شورا در بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۸ را پرهیز از هزینه‌های غیرضروری وتشریفاتی، افزایش بهره وری در هزینه‌های خدمت رسانی و توجه به اولویتهای توسعه شهر در بخش حمل ونقل عمومی برشمرد و افزود: با توجه به شرایط سخت معیشتی مردم و مشکلات نقدینگی شهرداری تهران، بصورت جدی از همه مجموعه مدیریت شهری می‌خواهیم که هزینه‌های غیرضروری تشریفاتی و لوکس گرایی را در اعتبارات حذف کرده و بودجه را در اولویتها هزینه کنند. وی در ادامه افزود: در شرایط انقباضی مالی، تنها راهکار جلوگیری از روزمرگی و رکود در توسعه شهر، افزایش بهره وری از طریق بهبود اثر بخشی در اولویت بندی مناسب پروژه‌ها ومصارف و همچنین ارتقا کارایی از طریق حذف رانتها، سومدیریتها و موازی کاری هاست. رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: مطالبات مردم از مدیریت شهری جدید، بسیار جدی است و می‌توان گفت که سال ۱۳۹۸، سال قضاوت مردم در مورد عملکرد مدیریت شهری ولیست امید خواهد بود و این قضاوت نتیجه خود را در آرا مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نشان خواهد داد. وی در ادامه افزود: البته متاسفانه در روزهای اخیر برای شورا اتفاقات غیرمنصفانه رخ داد. با فراخواندن دو عضو شورا به دادگاه جناب آقای میرلوحی و سرکار خانم خداکرمی نتوانستند از خود دفاع کنند و حکم اشد مجازات برای جناب میرلوحی صادر شد که امیدواریم در واخواهی و تجدید نظر این مشکل حل شود. همچنین بخشی اظهارات اخیر جناب اقای قالیباف شهردار اسبق تهران در صداوسیما، غیرمنصفانه و ظلم به شهرداری و شورا بود که انتظار داریم ایشان اظهارات خود را اصلاح و صداوسیما فرصت پاسخگویی را فراهم کند.
اسکاناسکان1 روز قبل
کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گویند که ۹۰ درصد درآمدهای حاصل از فروش شرکت‌های دولتی خرج پرداخت سهام عدالت می‌شوند که اصلی‌ترین برنامه دولت برای فقرزدایی است. برآورد می‌شود که دولت از ابتدای اجرای قانون خصوصی‌سازی، ۱۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته است. عملکرد کلی دولت روحانی را در زمینه خصوصی‌سازی چگونه ارزیابی می‌کنید؟ این در حالی است که ناکارآمد بودن فروش بنگاه‌های دولتی، در عمل ثابت شده‌است. در واقع یکی از مصارف پیش بینی شده از منابع فروش بنگاه‌های دولتی، همین اصلاح ساختار بنگاه‌ها بود؛ حالا چه پیش از فروش آنها، چه پس از فروش‌ آنها. پس چرا بر ادامه واگذاری بنگاه‌های دولتی اصرار دارند؟ آقای رئیس جمهور در روز دفاع از لایحه بودجه سال ۹۸ گفت که آب رسانی به دشت‌های مرکزی ایران از «دریای خزر» و «خلیج فارس» را هم به بخش خصوصی می‌دهیم.
اسکاناسکان1 روز قبل
همگان در حوزه میراث فرهنگی این خاطره را به یاد دارند که در زمان مدیریت یکی از روسای میراث فرهنگی در اوایل دهه ۷۰ از سوی رییس وقت میراث فرهنگی این موضوع مطرح شد که فرضا از یک شی دوره اشکانی یا …. چندین نمونه وجود دارد یکی را نگه داریم و باقی را بفروشیم؟! سازمان میراث فرهنگی هم مانند هر ارگان و سازمانی می‌تواند مازاد اموالش را بفروشد و اموالی را بخرد اما منظور از اموال چیست؟ آثار فرهنگی- تاریخی یا اموال بخش اداری؟ در خصوص اموال فرهنگی- تاریخی تکلیف کاملا مشخص است. ضرورت مستندنگاری املاک تاریخیاز سویی کافی است از مدیر کل حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی درخواست شود تا فهرست اموال غیر منقول را بدهد. پاسخ چه خواهد بود؟ اکنون اموالی وجود دارد که در تصرف میراث فرهنگی است، ثبت ملی هم شده اما سند ندارد! و این پرسش را پیش می‌آورد که آیا وظیفه این بخش صرفا دفاع حقوقی است یا دریافت سند هم بخشی از وظایف این دفتر است؟ املاک سازمان میراث فرهنگی به چند بخش تقسیم می‌شوند یا سازمان میراث فرهنگی بابت آن‌ها پول پرداخت کرده یا سند نداشته و برای آنها درخواست سند کرده و به مجموعه خود افزوده است.
اسکاناسکان1 روز قبل
این‌جا خانه قوام‌الدوله است که با نام خانه وثوق الدوله هم شناخته می‌شود، خانه یکی از رجال دوره قاجار که در بافت تاریخی تهران قرار دارد. خانه قوام‌الدولهیکی از فعالان گردشگری می‌گوید: «اخیرا با یکی از تورهای تهرانگردی به داخل خانه قوام‌الدوله رفتم. طبیعتا خانه قوام‌الدوله نیز بخشی از موضوع فیلم بود. محمدعلی محمدی، کارشناس بافت‌ تاریخی و مدیر سابق بافت تاریخی و ستاد گردشگری در این باره می‌گوید: متاسفانه هنوز برخی افراد یا به اهمیت قرار گرفتن بناهای تاریخی بافت تاریخی تهران در چرخه عمومی گردشگری واقف نیستند یا به آن اعتقادی ندارند. اگر شهروندان و ساکنان از اهمیت این بافت تاریخی بی‌خبر باشند و ندانند پشت درهای بسته چه چیزی قرار دارد، حفاظت از بافت تاریخی بسیار دشوار می‌شود.
اسکاناسکان1 روز قبل
رانش کوه در شهرکرد/ یک بلوک ساختمانی در معرض خطرسرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری از رانش کوه در منطقه میرآباد شرقی شهرکرد- خیابان جلال آل احمد خبر داد. ساعت ۱۶:۲۹ کد مطلب: ۱۷۵۹۶وی افزود: هیچ ساختمانی در این منطقه تخریب نشده و یک بلوک ساختمانی در معرض خطر قرار دارد که اکنون لودرهای شهرداری در حال انجام عملیات لازم هستند. علیرضایی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی نیز در حال حاضر در صحنه حاضر هستند تا اقدامات لازم را انجام دهند. وی با اشاره به این‌که یک عملیات خاکبرداری در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ متری منطقه رانش انجام شده است، گفت: این رانش هیچ ربطی به عملیات خاک‌برداری ندارد. اسکان نیوز: ابراهیم علیرضایی، سرپرست معاونت مسکن و بازآفرینی شهری اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: علت این حادثه که صبح امروز به وقوع پیوست، کمبود آب‌های زیر زمینی بوده است. وی افزود: هیچ ساختمانی در این منطقه تخریب نشده و یک بلوک ساختمانی در معرض خطر قرار دارد که اکنون لودرهای شهرداری در حال انجام عملیات لازم هستند. علیرضایی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی نیز در حال حاضر در صحنه حاضر هستند تا اقدامات لازم را انجام دهند. وی با اشاره به این‌که یک عملیات خاکبرداری در حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ متری منطقه رانش انجام شده است، گفت: این رانش هیچ ربطی به عملیات خاک‌برداری ندارد.
اسکاناسکان1 روز قبل
شهروندان از تردد بی مورد شبانه پرهیز کنند گرگان و جاده زیارت در خطر سیلاب احتمال رسیدن سیلاب به مرکز استان گلستان وجود داردهفته گذشته رانش منطقه «نوکلا» در جاده زیارت گرگان را درگیر کرد. مشکل زیارت اما به این سادگی‌ها حل نمی‌شود. یک رانش ۴۰ هکتاری بزرگ که بخش هایی از رودخانه زیارت را پر کرد، تا آنجا که جریان آب را تغییر داد؛ تنه چند درخت را به مسیر جاده برد و جاده را نیز مسدود کرد. اگر چه این رخداد بسیار مهم است و کارشناسان و مدیران منابع طبیعی می‌گویند که با توجه به ترسالی کنونی، تکرار خواهد شد، اما خبرش چندان صدایی نکرد. حالا شهروندان گرگانی و مسافران دیگر نقاط استان و کشور، بدون توجه به خطر جاری شدن سیلاب در جاده، در تمام ساعات شبانه روز در آن رفت وآمد می‌کنند؛ بدون اینکه خبر داشته باشند اگر باران بزرگی در بالادست بیاید، هر لحظه در خطر گرفتار شدن و آسیب جدی در سیلاب احتمالی هستند.
اسکاناسکان1 روز قبل
هوش مصنوعی در خدمت بهبود تجربه مشتریبه یمن ابتکارهایی که بهبود تجارب مشتریان را هدف گرفته‌اند، سازمان‌ها از هوش مصنوعی به‌عنوان ابزاری برای برنده شدن در موقعیت‌های تجاری استفاده می‌کنند. ساعت ۱۵:۳۴ کد مطلب: ۱۷۵۹۲مؤسسه پژوهشی Markets and Markets پیش‌بینی می‌کند که بازار هوش مصنوعی شامل سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات از ۲۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸، به رقم ۱۹۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ رشد کند. عمده‌ترین مانع در این بازار نیز عبارت است از تعداد محدود متخصصان فناوری هوش مصنوعی. در این کسب‌وکارها، روند به‌کارگیری هوش مصنوعی و تمرکز بیشتر بر تجربه مشتری، به یک هدف منجر می‌شوند؛ زیرا این شرکت‌ها برای ارائه تجربه بهتر به مشتریان خود، از تازه‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. برای مثال، شرکت Connexions Loyalty که ارائه‌دهنده خدمات بازاریابی در زمینه وفاداری مشتریان است، برای کمک به درک «چرایی» در پس تصمیم‌های مشتریان، از هوش مصنوعی استفاده می‌کند.
اسکاناسکان2 روز قبل
ماجرای گشت اخلاقی و شلیک هوایی در پایتخت چه بود؟ فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد هنگام تذکر ماموران گشت امنیت اخلاقی به بانوان بدحجاب، تعدادی از شهروندان نیز به محل این رویداد می‌آیند و با ماموران درگیر می‌شوند؛ در این فیلم صدای شلیک هوایی نیز به گوش می‌رسد. به دنبال این موضوع با مسئولان واحد اطلاع رسانی پلیس پایتخت تماس گرفته شده که این رویداد را تایید و زمان آن را دیشب (جمعه شب) اعلام کردند. یکی از متولیان انتظامی توضیح داد: ماموران گشت امنیت اخلاقی به ۲ خانم جوان که پوشش و حجاب مناسبی نداشتند تذکر دادند که بعد از چند دقیقه تعدادی از شهروندان دور آنان جمع شدند تا مانع انتقال آن ۲ خانم شوند. به گفته وی در این میان چند جوان در کار پلیس اخلال ایجاد کردند و ماموران نیز برای متفرق کردن افراد، مجبور به شلیک هوایی شدند. وی همچنین کنده شدن در خودرو ون را نیز تایید کرد و توضیح داد: با پیاده شدن دو خانم از خودرو، مردم نیز متفرق شدند و موضوع خاتمه پیدا کرد.
اسکاناسکان2 روز قبل
تاکید مجدد وزارت بهداشت بر تخلف بهداشتی دو برند اسنک/ مشاهده آلودگی میکروبی و شیمیاییسخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به اظهاراتی مبنی بر تکذیب تولید اسنک از ذرت حیوانی، گفت: گزارش مبسوط نمونه‌های تست شده از مواردی که از ذرت حیوانی در تولیدشان استفاده کرده بودند، آماده است و موارد آلودگی میکروبی و حتی بعضا آلودگی شیمیایی یا موارد دیگر هم در آن مشاهده شده که موارد تفصیلی آن ارائه می‌شود. باید توجه کرد که بحث مغایرت بهداشتی به عنوان محور اصلی این پرونده بوده است. تعجب می‌کنم که اتحادیه‌هایی که عموما باید به نوعی متوجه حقوق مصرف‌کننده هم باشند، اینگونه اظهارات را مطرح می‌کنند. باید توجه کرد که فضاسازی‌های رسانه‌ای تغییری در موقعیت علمی و فنی سازمان غذا و دارو ایجاد نکرده و به هیچ وجه از سلامت مردم کوتاه نمی‌آییم. گفتنی است؛ پیش از این سخنگوی سازمان غذا و دارو از ارجاع پرونده تخلف دو برند معروف اسنک‌های حجیم‌شده بر پایه ذرت به دستگاه قضائی خبر داده بود.
اسکاناسکان2 روز قبل
سرپرست تیم کاوش باستان‌شناسی تپه تاریخی بزرودپی بابل اعلام کرد: کشف اسکلت دختربچه‌ای ۵۰۰۰ ساله در بابلسرپرست تیم کاوش باستان‌شناسی تپه تاریخی بزرودپی بابل از کشف اسکلت دختر بچه‌ای ۵۰۰۰ ساله در تپه‌های باستانی این منطقه خبر داد و گفت: اسکلت دختری حدودا ۱۳ تا ۱۴ ساله نیز در این منطقه کشف شده است که درفشی در کنارش و گردنبندی از جنس صدف، سنگ و قیر در گردن او قرار داشت و با بررسی‌های به عمل آمده قدمت این اسکلت به ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال تخمین زده شده است. فاضلی یادآور شد: بسیاری از محوطه‌های تاریخی در بابل ثبت میراث فرهنگی نشده اما با پیگیری‌های صورت گرفته در حدود ۲ هکتار از تپه باستانی بزرودپی بابل ثبت میراث فرهنگی شده است. تپه‌های تاریخی بابل زیر تیغ پروژه‌های عمرانیفاضلی با بیان این‌که تپه‌های تاریخی بابل زیر تیغ پروژه‌های عمرانی قرار گرفته است، افزود: متاسفانه به رغم اعتراضات ما و به دستور استاندار وقت، عملیات عمرانی در این مناطق انجام گرفت که سبب تخریب بخشی از این تپه تاریخی شد. کشاورزی مازندران ۵۰۰۰ ساله است؟ فاضلی تاکید کرد: در رابطه با تاریخ کشاورزی ایران هیچ اطلاعی وجود ندارد، مهم‌ترین آگاهی باستان‌شناسان در این منطقه، کشف دانه‌های گیاهی بوده که تاریخ کشاورزی مازندران در ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال پیش را نشان خواهد داد. فاضلی با اشاره به این‌که بیشتر محوطه‌هایی که در مازندران کاوش شده بافت قبرستانی دارد، افزود: در بخش مسکونی و سبک زندگی کاوش کمتری صورت گرفته است.

اسکان

پایگاه خبری اسکان روزانه مهم‌ترین اخبار اجتماعی، شهری، اقتصادی و محیط زیست را پوشش می‌دهد و جدیدترین اخبار آن در سایت خبری موجود است.