پربادزیدترین اخبار خبرگزاری «اصلاحات پرس»

اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، علی حسنلو، مدیر فرهنگی، هنری و اجتماعی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران در خصوص ششمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی ارس گفت: جشنواره تئاتر خیابانی ارس بعد از چند دوره اخیر با فرآیند منطقی، به مرحله بلوغ رسیده است و گام بعدی این جشنواره باید اجرا در سطح بین‌المللی باشد. او تصریح کرد: دوره ششم این جشنواره به صورت سراسری برگزار خواهد شد و حداکثر در دوره هشتم باید بتوانیم شاهد برگزاری یک جشنواره بین‌المللی پرقدرت در منطقه آزاد ارس باشیم. او تصریح کرد: منطقه آزاد ارس باید نگاه مستقلی به این جشنواره داشته باشد و علی رغم برگزاری جشنواره در ایام نوروز، نباید چنین رویداد مهمی فقط در ذیل برنامه‌های نوروزی ارس دیده شود. حسنلو، جشنواره امسال تئاتر خیابانی ارس را فستیوال اقوام ایرانی عنوان کرده و گفت: آثار بسیار خوبی از نظر کمی و کیفی به جشنواره رسیده است و با حضور و اجرای گروه‌های تئاتری از نقاط مختلف ایران، منطقه آزاد ارس شاهد فستیوال رنگارنگ اقوام و آیین‌ها خواهد بود. او افزود: منطقه آزاد ارس به دلیل گردشگرپذیر بودن، به چنین جشنواره‌ای نیاز داشت و بدون شک گردشگران این منطقه استقبال بسیار خوبی از اجراها خواهند داشت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، مهدی تاج در گفت و گویی در خصوص زمان انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: گزینه‌های مختلفی برای هدایت تیم ملی مورد بررسی قرار گرفتند. وی ادامه داد: در نهایت دو گزینه را نهایی کردیم اما درباره انتخاب آنها تعجیل نخواهیم داشت. رئیس فدراسیون فوتبال گفت: احساس می‌کنیم در قرارداد گذشته خود برخی مسائل دیده نشده بود و حتی در آن گفته بودیم سرمربی تیم ملی می‌تواند در خصوص مسائل فنی هر صحبتی را انجام دهد. وی تصریح کرد: ما در قرارداد قبلی خود مشخص نکرده بودیم آیا صحبت سرمربی تیم ملی در مورد سرمربی یک تیم باشگاهی، فنی است یا غیر فنی و این اجازه را داده بودیم تا سرمربی تیم ملی در خصوص اینگونه مسائل هم اظهار نظر کند. وی در پایان تاکید کرد: انتخاب سرمربی تیم ملی نهایی شده و او از بین مربیان اروپایی انتخاب خواهد شد.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 روز قبل
«برنی سندرز» سناتور مستقل ایالت ورمونت، «الیزابت وارن» سناتور دموکرات ایالت ماساچوست که هر دو در سال ۲۰۱۵ با رای خود از توافق هسته‌ای حمایت کردند، و سناتور «کامالا هریس» سناتور دموکرات از ایالت کالیفرنیا نامزدهایی هستند که چنین وعده‌ای داده‌اند. این همان کاری است که ترامپ باید به جای خروج از توافق هسته‌ای آن را انجام می‌داد. هر چهار نفر در سال ۲۰۱۵ به توافق هسته‌ای رای مثبت دادند. سال‌ها فشار تحریم‌ها و دیپلماسی طاقت فرسا و حمایت کامل جامعه بین المللی زمان برد تا این هدف (توافق هسته‌ای) محقق شود. «جسیکا سارستدت» سخنگوی این گروه بازگشت آمریکا به برجام را «یک عنصر مهم سیاست خارجی برای هر یک از نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری» خواند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 روز قبل
به گزارش اصلاحات پرس، دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این خبر افزود: با ثبت این شرکت که در آخرین روز کاری سال جاری انجام شد، انتظار می‌رود این نهاد با همکاری همتای اروپایی خود بتواند در تسهیل تجارت میان ایران و اروپا ایفای نقش نموده و در رفع محدودیت‌های ناشی تحریم‌های آمریکا موثر باشد. وی افزود: انتظار مردم و فعالان اقتصادی ایران، عملیاتی شدن هرچه سریع‌تر این مکانیزم است و ثبت نهاد متناظر ایرانی گام مهمی است که طرف ایرانی به منظور تسریع در این فرایند برداشته است. رییس کل بانک مرکزی تأکید کرد: همانطور که قبلا تاکید کردم، بانک مرکزی و شبکه بانکی ایران از همه راهکارها برای پاسخگویی به نیازهای شرکت‌ها و فعالان اقتصادی استفاده می‌کند و ساز و کار مالی ایران و اروپا صرفا یکی از آنهاست. همتی ابراز امیدواری کرد که در سال آینده شاهد ایفای نقش مثبت و موثر این مکانیزم باشیم. نهاد متناظر ایرانی، با سرمایه اولیه یک میلیارد ریال ثبت شده است و به تناسب حجم فعالیت‌های آن منابع مالی لازم در اختیار آن خواهد گرفت.
اصلاحات پرساصلاحات پرس5 روز قبل
وی ادامه داد: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۷۲ ساعت گذشته سه هزار و ۵۹۵ نفر از هموطنان و مسافران متاثر از حوادث جوی و اقلیمی در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای و بین شهری، مدارس، مساجد و نظایر آن اسکان اضطراری و موقت یافتند و ۵۳ نفر دیگر از متاثرین اینگونه حوادث به مناطق امن منتقل شدند. به گفته سلیمی، در این حوادث متاسفانه دو نفر از هموطنان (سوادکوه در اثر ریزش کوه یک نفر، میانرود بر اثر وقوع سیل یک نفر) فوت شده‌اند و یک نفر (مفقودی در منطقه مه ولات) از سوی گروه‌های امداد و نجات ثبت و گزارش شده است. وی، از توزیع ٨٠ دستگاه چادر امدادی، ۲ هزار و ۳۹۰ تخته پتو، ۵۰۰ تخته موکت، هزار و ۷۰۰ کیلوگرم نایلون، دو هزار و ۵۸۰ بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی، هفت هزار و ۳۰۰ بطری آب معدنی، دو هزار و ۲۰۰ قوطی انواع کنسروجات، ۱۸ هزار و ۲۰۰ قرص نان، ۷۰ کیلوگرم خرما، ۱۱ هزار ۷۰۰ کیلوگرم برنج، هزار و ۷۹۰ کیلوگرم روغن و ۹۹۰ بسته بیسکوییت در بین متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی خبر داد. این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه عملیات امدادرسانی به متاثرین از حوادث جوی و اقلیمی در استان‌های مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد، از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند. وی تصریح کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

اصلاحات پرس

خبرگزاری اصلاحات پرس خبرگزاری وابسته به جریان اصلاحات است که روزانه با پوشش اخبار سیاسی و سایر دسته‌ها، نقش مهمی را در جریان اصلاحات ایفا می‌کند. اخبار این خبرگزاری را می‌توانید در خبری دنبال کنید.